• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Tini, z tých ich tehotenskej matematiky som už občas nanervy, lebo vkuse mám nejaký iný termín - na koníkovi 10.10., podľa môjho posledného gynekológa 18.10., v nemocnici mi naposledy povedali 15.10., takže fakt sila... myslím, že oni to počítajú tak, že priemerne trvá tehotenstvo 40,5 týždňa (u nás 40), ale v termíne je mimi už od 37tt... tak uvidíme, dokedy ma prípadne nechajú trápiť...

Aj tvoj manžel je blázon do rugby? ja som to tu akosi nikdy nepochopila, že snáď každý chlap hráva rugby a potom si s hrdosťou ukazujú rozbité ústa a vybité zuby :sweat_smile: (kým len kukajú, tak je to v poho :wink:)... Niekedy si hovorím, že ten môj asi nie je normálny, nepozerá ani futbal, ani rugby.. iba občas tenis...

Meleri, s tým byciklovaním prestať nemusíš, ale keď ostaneš tehotná, mala by si si dávať poriadny pozor na to, aby si náhodu z bycikla nespadla... všeobecne sa neodporúča žiadny šport, pri ktorom by si si mohla napr. stratiť rovnováhu a picnúť na zem a športy tipu tenis a beh... ja som strašne rada chodila plávať (až kým som nechytila kvasinky :sweat_smile:) a teraz občas chodím plávať znovu, lebo jedine vo vode necítim tie svoje tehotenské kilá...

A čo sa týka rizika prenášania, tak tam problém je v tom, že telo matky už občas fakt nevládze, tak začínajú problémy s obličkami, ktoré občas štrajkujú (tie moje už začali), občas pečeň, opuchy, ale hlavne pri dlhom prenášaní prezrieva placenta a už nevyživuje mimi, čo je najväčšie riziko, lebo v tom katastrofickom prípade môže mimi aj umrieť, lebo už nemá výživu... Ale keď si predstavím, že sesterku nechali prenášať dva týždne, tak je asi všetko individuálne.... Sára sa zatiaľ poriadne vrtí, tak viem, že sa má fajn :wink:
29. zář 2007 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte - tak bambulkovia uz spinkaju - kuchyna poriadena - este mi ostava detske oblecenie (potriedit, to co je uz male a vypratat si tak miesto v skrini - no ale cely vecer je predo mnou, takze snad to stihnem :slight_smile: )

Prajem Ti Bihan, aby mala prisla na svet v tom spravnom termine - neviem, ake mate pocasie - my tu mame celkom zimu (ak by som ja cakala babo, tak by som mu povedala, nech pocka na slniecko :wink: )
Nasi sa mali narodit planovane na konc 38. tyzdna, ale M sa postavil na hlavu :grinning: a vypytal sa este o 5 dni skor :grinning:

teraz trosku od veci - "O Prazakoch"
viete ako prazaci degustuju vino?
No najprv zrakove zhodnotenie
potom cuchove
nasleduje chutove
a po chvile zrelej uvahy
.........................................
nasleduje vyjadrenie : "cervene!" (pripadne "bile") - to zalezi od toho, ake sme im tam pred tym naliali

este jedno od veci/ sledujete v TV: un Gars une Fille ? - ja hej a celkom sa mi to paci

vsetkym prajem prijemny dobru nocku
29. zář 2007 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Bihan,

dík za vysvětlení. no dneska je krásně, snad půjdem odpoledne na výlet..
Začínám být nějak moc alergická na nepořádek..že by ty hormony..

Já taky strašně ráda plavu, kvasinky už nechytám, ale zato mám několik bradavic, fuj.

Přeju ti, at se už brzo narodí!

Jzfr, ten vtípek je dobrý!
U nás se zás říká, že jsou pražáci jak zpomalený film...asi to znáte to " Máááámo, táááto, poojdtee měěě vobrááátit!"

Ha, moje muže tež nebaví, naštěstí se nedívá na žádný sport, mě teda osobně nic nebaví, občas hokej, a to jenom mistrovství..za to ho baví ty Manga, a to si někdy říkám, co je potom horší...

Přeju pěkný zbytek víkendu, ach jo, zítra zas do roboty...no... :frowning2:
30. zář 2007 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja az teraz, som si myslela, ako si krasne uzijem dnesny den sama pre seba a Alexom, a nic som nestihla, akurat rannu prechadzku, aspon ze som mala jedlo od vcera. Uz mi volal manzel, ze je na dialnici, snad za 2-3 hod dorazi.
Bihan, ja osobne som bola prenasana 2 tyzdne, no hroza. Mas pravdu s tymi poctami, tu v Grasse to pocitali na 41 tyz, vraj v Lyone, odkial bola moja sage femme pocitaju na 40.5 a u nas SR, CR, 40 tyz. Akoby vsade boli ludia ineho zivocisneho druhu alebo co.
Jzfr, nieco mi hovor o triedeni malych veci, este vzdy si myslim, ze mu dam urcitu vec a takych veci mam plnu komodu a len prekazaju a najhorsie je, ze mi je ich luto dat prec, ked su take pekne, neznicene, nevynosene.
Meleri, co je Manga ?
30. zář 2007 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte - tak drobci su uz ulozeni a uz aj hadam chrnia (pred chvilou este cvirikali) - ale od kedy ich ukladam oboch naraz - tak takmer ani nepipnu :wink: - teda neplacu - ale zato kecaju jedna radost
poslusne hlasim - detske oblecenie potriedene - akurat som si vsimla, ze na jednom pyzamku a na jednom body mi ostali flaky :frowning2: (asi z prvych prikrmov :confounded: - no este to skusim zoparkrat pustit v pracke, snad to pusti)
Tini - ved babatkovske oblecenie moze mat aj reprizu :wink: svojim casom :slight_smile:

citala som si, co ste popisali o tych terminoch - tak mne doktor a aj sage femme kazdy inak ratali tiez si to posuvali o tyzden - my sme sice isli skor, ale co poznam kamosky prvorodicky - tak tam sa to vzdy prenasalo (v rozpati 4-23 dni) - a to ta, co prenasala 23 dni bola takmer cely ten mesiac v nemocnici (SR) na pozorovani - inak vsetky maju dnes krasne deti
Babiky drzte sa, vsetkym vam prajem dobru nocku a zajtra velmi prijemny den
30. zář 2007 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tak to si si veľmi ten naplánovaný voľý deń neužila :sweat_smile:
Ako to, že si prenášala dva týždne? Nie len jeden? už v tom mám bordel...

My sme včera oslavovali manželove narodky, tak sme si užila fakt nááááádherný deň: slniečko síce nijako extra nesvietilo, ale zase tu je furt teplo :grinning: tak sme si skočili na obed do reštiky s výhľadom na pláž a palmy, potom sme sa vyvyľovali na piesku (oblečení, takže sme si každý doniesli asi za hrsť piesku v oblečení :sweat_smile:) a večer sme si pozreli film s pohárikom vínka v ruke... fakt paráda, to už nám asi poriadne dlho nehrozí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2007 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, si ma nepochopila, ja som bola prenasana = moja mama prenasala mna 2 tyzdne, ja Alexa podla SR a CR vypoctov 1 tyzden, podla fr sa narodil na chlp presne. No jo, takze tak ste vylihovali na plazi. Moj frederic neznasa plaze ako take a to zijeme tiez pri mori, on este tak ist dakde lodkou a tam si zaplavat niekde v plytcine a osusit sa na palube, tesim sa, ze az Alex vyrastie, budem mat partaka. My sme dnes boli v Monte Carle, u nas rano len 13 st., tam cez obed 30, este som pre istotu trepala fusak, co ked bude fukat od mora :slight_smile:
Jzfr, to ti zavidim, ze ti deticky tak pekne zaspavaju spolu. My inak ako pri mojkani nezaspime, najlepsie na prsu, to ma este z cias, ked mal koliky a bola som s nim skoro vzdy a masirovala som brusko a tak to ostalo, kde sam vecer v postielke! To je moj sen.
Od dnes ma strasne boli zapastie, mam problem bezpecne udrzat Alexa. Kolena bolia od porodu, este sa mi zasekava prstennik na pravej ruke, zovriem, ale uz spat nevystriem. To asi bude vapnik, neviem.
tak zatim pa, som hladna jak vlk
1. říj 2007 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
ako sa mate - mna dnes cely den boli hlava :pensive:
ale inak bambulkovia boli uzasni - asi vedia, ze su na mna v presile - tak mi doobedu daju pokoj - teda vystacia si s hranim aj sami a potom uz po druhej - to uz len so mnou - totizto teraz su vo faze, ze lezat ich nebavi a sediet este nevedia - a tak s nimi aspon ako tak po sedato-lezato a s Matom aj po stojato :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a vy Tini s Alexom ako?
mne ti moji vobec nie su tabulkovi - napr Mato chyta pekne hrkalku uz vyse druheho mesiaca, ale zato koniky na brusku nepasie - iba sa hneva, ked ho tak ulozim (ale hlavku si pekne drzi) - ani sediet sa mu nechce len by stal
a zase Anicka - ta je na brusku ako doma, no a nepretacaju sa mi zatial ani jeden - ked som si citala co robia aprilove babatka na slovensku a zistila som, ze moji to nerobia :astonished: - tak som to rychlo vzdala :stuck_out_tongue_closed_eyes: - lebo inak su podla lekara uplne v poriadku
Inak kazdy den si vravim, ze babatka to je radost - takze vsetkym mamickam, coskoro mamickam a aj trosku neskor mamickam zelam vsetko dobre - vela sil do toho, do coho ste a dali a prajem vam dobru noc a zajtra krasny den :slight_smile:
juuuj al som ukecana :grinning:
1. říj 2007 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby
Som ta spominana spoluziacka Bihan, a pracujem v Lyone a v novembri sa sem stahujem, a nepoznam tu okrem kolegov ani zivu dusu :frowning2:
Od februara zijem v avignone, kde som si horko tazko nasla nejaych kamosov
2. říj 2007 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ak mozem este objasnit tie debaty z prvych stran ohladom papierov a prace, tak carte de resident neumoznuje pracovat, pracovat legalne pred (zatial)majom 2009 umoznuje len a iba pracovne povolenie vydane uradom DDPE
2. říj 2007 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
pardon DDTE :sweat_smile:
2. říj 2007 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééj.. Jani, ty si sem ako zablúdila? :grinning:
2. říj 2007 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, mne sa manžel minule smial, keď sme sa vybrali na jednu surferskú pláž a ja som nadávala, že som si nezobrala bundu, lebo tu u nás skoro vôbec nefúkalo.. a keď sme vyliezli vonku, tak to pochopil aj on :wink:
Ty máš problémy s kĺbami po pôrode?
Inak, tu sa také to kúpanie - skákanie z loďky veľmi neoplatí praktizovať - ročne je tu jedno smrtelné napadnutie žralokom (o tých nesmrteľných štatistiky nehovoria :sweat_smile:)...

Jzfr - inka máš môj obdiv - zvládať dvojičky musí byť "sranda" a asi ešte len bude, keď začnú loziť :wink:
2. říj 2007 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No :dizzy_face:
Dik ze si ma sem "priviedla" tento tyzden v robote zdochol pes tak som brazdila po fore a na niektorych veciach som sa pobavila, sem tam som sa rozculila a potom som nasla zopar diskusii do ktorych som sa pridala a tato ma dostala, som netusila je nie som sama, je to uzasny pocit :wink:
2. říj 2007 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ty co este stvaras, utekas ho rodit :grinning:
2. říj 2007 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sama nie.. len sme všetky rozflákané všade možne :sweat_smile: Kuva, keby som nechodila na slovenské stránky, tak snáď zabudnem aj po slovensky :angry:
2. říj 2007 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa inak uz smeje moj byvaly sef, lebo pracujeme aj s nim, ze niektore zvraty sa po slovensky vobec tak nepovedia ako ich ja hovorim - ale iba v strojarstve - v beznom styku sa mi este nestavaju ziadne faux pas :grinning:
a hlave je to sposobene tym ze som sa tie veci naucila tu po francuzsky a ked to potom poviem slovakom tak sa na mne rehocu aj ked mi rozumeju, lebo je to nieco ako volny preklad :grinning:
2. říj 2007 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale co mne strasne chyba to je kultura, myslim hovorit s ludimi z rovnakeho prostredia, lebo niekdy mam proste chut hovorit o Matkinovi, Dzurindovi, Hedvige Malinovej a co ja viem o com este a tu s niekym velmi tazko...ale zasa na druhej strane aj tak mam asi stastie na ludi, v poslednej dobe som si dost zacala rozumiet s jendym kolegom ktoreho stupen inteligencie a vzdelanosti je fakt na francuza zarazajuci a ucim sa trochu francuzskej kulture a hlavne pozeram francuzske filmy - trochu ma do taha in ... ked uz tu "musim" hnit :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2007 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

vitaj Nguyen - uvidis ako sa Ti bude pacit potom v lyone - mne sa tunajsi ludia zdaju strasne odmerani - no ale teraz uz s dvojkocikom neprejde jedina prechadzka, zeby ma niekto nezastavil - uvidis ako to bude s Tebou - v kazdom pripade zelam prijemnych susedov
Bihan - s dvojickami to podla mna nie je o nic narocnejsie ako s jednym babom (teda az snad na chvilu, ked Ti placu obaja naraz a ty mas len dve ruky :grinning: ) - ale ma to aj svoje vyhody - napr dopoludnia si vystacia sami - takze si mozem este vylihovat v posteli :slight_smile: (totizto chodim spavat velmi neskoro - vacsinou cakavam muza, kt sa vracia az po polnoci - lebo keby som ho necakavala, tak sa ani nevidime :frowning2: )

ad fr filmy - nedavno som videla va celkom dobre rom komedia"Hors de prix" s Audrey Tautou a potom este jeden - tusim sa vola "pars loin et reviens tard"- taka kriminalka - ale celkom zaujimava
2. říj 2007 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
wow, tak ste mi zlepsili den baby, normalne je mi lepsie :grinning:
a vidim ze pozerate fr filmy ako ja a muz sa poniektorym tiez varcia az neskoro v noci ako mne, a ste slovenky alebo cesky ako ja a ste tu "pobliz" juj :grinning:
aj ked sice este nemam babo a zatial sa este ani nechystam som rada ze ste zalozili tuto diskusiu
2. říj 2007 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky,
z filmu me v posledni dobe hodne pobavil "l'invite" - skvela komedie, neco na zpusob "diner de cons" - doporucuju :grinning:
2. říj 2007 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte a vitaj medzi nami, Nguyen. Ja som dnes nejaka dolamana, Alex zase buntosil pre zuby a tie moje klby, uz som asi cela odvapnena, no ked zacnem pit mlieko a jeste mliecne vyrobky, vratia sa mu tie kozne problemy, tak co je horsie? To mate super, ze pozerate telku a ze rozumiete :slight_smile: u mna to este kus viazne, ucim sa za pochodu a na telku ako taku vela casu neostava, ked si mozem vybrat, tak zalahnem a citam.
Jzfr, my tiez nie sme tabulkovi, asi 1 vec sa mi tu paci, ze ked nie si tabulkova ale inak OK, tak ta nechaju, u nas by uz posielali cvicit Vojtovku, masirovat, od neurologa po orotpeda atd. My sme boli pred 3 tyz 71/8930 - 6 mes, otacat sa vie paradne, na brusku je spokojny, paradne sa pohybuje svojim zvlastnym sposobom po celej velkej posteli, ale vobec nechce sediet, myslim, ze bude skor chodit ako sediet. A cakame 6.-8. zub :slight_smile: uz presvitaju.
Prave sa zobudil, tak sa lucim a ideme na spacir.
2. říj 2007 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini,tak to je Alex velky chlap, Lea mela v 6ti mes. jen 68,5/7200, a taky jeste nesedi a neleze. Otaci se porad,vali sudy a timto zpusobem se premistuje. Neexistuje ji nechat na posteli. Uz takhle jednou skoro spadla..Zub nemame ani jeden :sweat_smile: A hrozne moc povida, to je porad jenom bababababa a mamamama :slight_smile:
2. říj 2007 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - kto hra v "l'invite"? - je to fr alebo ina produkcia
este snad jeden podobny ako dinner des cons - je "la doublure" - patri do serie Francois Pignon - hraju tam Gad Elmaleh a Dany Boon

Tini - ja ked som prisla - tak som telke nic nerozumela a narocky som si vyberala programy s titulkami (cez teletext) - teda najprv som citala a pocuvala, potom som si uz len kedy tedy pozrela, to comu som pri pocuvani nerozumela a postupne som odburala titulky uplne a dnes uz pomerne rozumiem - problemy som mala snad az pri Taxi (ked tam zacali s marsejskym prizvukom) :grinning: :grinning: :grinning: - ja viem, ze pri babatku nemas kedy kukat na tv, ale mozno aspon z casu na cas :wink:
teraz taka rypava tie knihy citas po fr? - lebo ja zatial vo fr len casopisy :wink: na knihy si netrufam (casopisy maju viacej obrazkov :grinning: )
2. říj 2007 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja vas zerem vsetky ako ste tu, citam vas v robote tak mi to ide pomalicky a vecer spim v hoteli tam nemam net ale uz sa tesim na vikend ked pridem domov aby som to cele docitala :grinning:
myslim ze nam to celkom ide v tejto pays "particulier" a ja som si myslela ze preboha co ja tu idem robit s tymi problemami co mam a vidim ze ste na tom podbne a zijete a este aj deti mate, klobuk dolu baby, fakt :wink:
tak k debate o filmoch pridavam moj oblubeny persepolis a zo starsich si isto pozrite pardonnez-moi taky zvlastny mozno trosku tvrdy ale pekny filmik

tak zatial sa majte pekne a piste, rada si vas citam a smejem sa tu cez slzy na "prefecture's story" ako keby som seba videla :grinning:
2. říj 2007 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, v Invite hraje Thierry Lhermitte, Daniel Auteuill a Valerie Lemercier, je to opravdu hodne vtipne :slight_smile:
Doublure znam,to je taky super :grinning:
Bihan, oba filmy bych ti doporucovala, ja jsem se totiz u toho tak smala, ze kdybych byla tehotna, tak z toho i porodim :grinning: :grinning: :grinning:

Ja kdyz jsem prijela do Fr,tak jsem umela jen Bon jour,nic vic, vse jsem se naucila az tady ;) Ale na telku se taky moc nedivam...Muz si objednal Canal+ s nevim kolika dalsima programama, a u nas bezi porad jen sport, fotbal,rugby, tenis, golf, plavani no cokoliv... A kdyz uz se vyjimecne divame na nejaky film, tak mi to chlap behem filmu 150x prepne, a to me fakt nebavi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Akorat vcera vecer jsem mu vyjimecne ukradla ovladac, koukala jsem na Mullholand drive od Lynche :wink:
2. říj 2007 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja som teda aspoň s jazykom problém fakt nemala :grinning: Vo Francúzsku som bola pomerne často kým som sa sem presťahovala, knižky som čítala po francúzsky už na univerzite, diplomku som tiež robila po francúzsky... Dodnes asi nezabudnem na Zabijaka od Zolu.. ke´d som tú knižku zobrala prvýkrát do ruky, tak som myslela, že to nedočítam (teda ani som nedočítala :sweat_smile:) a potom som sa k nej vrátila po nejakom čase a išlo to ako po masle :dizzy_face:

Luci, ja Diner de cons poznám, ešte by som si chcela pozrieť Pere Noel est une ordure alebo tak nejako sa to volá.. tiež s Lhermittom.. vraj srandička... ale u mňa vo fr. komédiách jednoznačne vedie Brice de Nice.. toto som videla asi 4x :sweat_smile:

Skôr sa teraz snažím viac čítať anglické knižky, to čítanie totiž neskutočne obohacuje slovník, ale doniesla som si so Škótska síce super knižku, ale má to okolo 500 strán, tak to bude fakt výzva :sweat_smile:
2. říj 2007 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

chvíli jsem tu ted nebyla, vidím, že se bavíte o těch filmech, no já viděla jenom ten Dinner des cons, ale asi tak pred dvěma roky, a to jsem ještě moc nerozuměla, tak jsem z toho moc neměla...
Tedkom bych moc chtěla vidět Molliere, Madame Irma a Hors de prix. Ale na netu se to neda sehnat. Viděli jste někdo toho Molliere? Hraje tam ten Duris, já ho mám ráda..viděli jste někdy Auberge Espagnol? Tak to je můj příběh, teda můj a mého muže..přesně takhle jsme se poznali, přes program Erasmus, a té srandy co jsme si užili..jinak to pak pokračuje jako Poupees russes, je to srandaaa...
Jinak momentálně po večerech ujíždím na Dr Everwood, to je taková americká forma Doktora z hor...
Nguyen, vítám tě tady! Snad zůstaneš napořád! :slight_smile: tedy nejen ve Francii ale i tady...
holky končím, mějte se moc pěkně!
Petra
2. říj 2007 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby

tak hadam dnes bude zasa pekne aspon teda tu v lyone :sunglasses: reunion ani nepocitam tam mate stale slniecko, no myslim ze po tom roku v loreinte si to poniektore zasluzia :grinning:
uuuf knihy, ako to robite? klobuk dolu Bihan, ja som stranse netrpezlivy typ, neznasam napr strikovanie a vsetko co trva dlho - a mne sa citanie fr knih rovna vecnosti aj ked v podstate to zvladam ale tie mesiace co stravim nad knihou? pocuj a zlepsuje sa to? myslim tym ci po precitani nejakeho mnozstva postupne naberas rychlost? mne by fakt bodlo citat po francuzsky hlavne v zlepseni mojho pisnaneho prejavu, nie je to zas az take zle ale vzdy je co zlepsovat a nie je vacsej hanby ako ked v nejakej oficialnej korspondencii tu v praci urobim daku piatacku chybu :angry:
3. říj 2007 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, tebe nefunguje korektor vo Worde? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Na štrikovanie ani ja veľmi nie som, ale moja teta by ti ukázala, čo je rýchlosť, ona je totiž schopná urobiť sveter pre dospeláka za 3 dni (pri telke)... kedysi si tým privyrábala...
No a tie knižky.. hovorím, prvá išla ťažko, teraz je to už v pohode :wink:

Inak na Reunione je strašne veľa Bretóncov, lebo tu skoro vkuse svieti slnko.. sa ani nečudujem, že sa im späť do Bretónska nechce :sweat_smile:
3. říj 2007 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek