• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

19. září 2017 
@tosa som myslela p.e. v tvare zrna, tu vo FR kupis napr. takuto........neboj, tu kombou kupis :wink:
5. bře 2013 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. V zivote som neposielala balik z FR na SVK. Kolko to stoji? Mam si pozriet tie ceny pre Colissimo? To akoze najlacnejsi je 16,15 E? Dakujem.
6. bře 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 tusim manzel posielal, tak sa ho spytam, ked pride.
6. bře 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 manzel posielal 6 kg balik, stalo ho to 30-40 eur.
6. bře 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza dakujem
6. bře 2013 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf dakujem :slight_smile: uz som si pozrela po holandsky, v sobotu to pozriem na bio trhu. Nemas, prosim ta, nejaku dobru stranku s receptami a radami pre zacinajuce vege mamy? Hladam kade tade, ale kazda dobra rada sa mi teraz zide :slight_smile: aby som im nieco nezabudla dat.. Okrem masa :grinning:
6. bře 2013 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, pardon, ze sa vam sem vkradam, ale je tu niektora z vas z okolia nice? chcem len vediet, ake byvaju realne teploty stred-koniec juna. do nice chodime, ale len v auguste alebo v strede septembra a bolo tam vzdy horuco. takto skoro sme tam este neboli. na nete si viem pozriet teploty za minule roky, ale ako tak pozeram, tak to absolutne nesedi s realitou, ked porovnam cas, kedy sme tam chodievali.
7. bře 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ooo ahoj, nic se nedeje :wink: @bihan je asi nejbliz...
7. bře 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha domaci pribinacik, niekto ho tu tusim zhanal. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4999
7. bře 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ooo Tak ja sice nie som z Nice ale 2 roky sme zili v Montpellieri a mne prislo junove pocasie uplne super, nebolo este tolko turistov co v lete, pocasie bolo velmi teple, more ciste, cistejsie ako v auguste, kupat sa dalo uplne normalne co sa tyka teploty. V auguste mi to tam uz prislo strasne horuce, preplnene plaze a voda mutna. Takze ak ide o dovolenku, kludne aj v juni. To je moj osobny nazor.
7. bře 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ooo my sme boli v Nice a dole u Perpignanu koncom juna/zaciatkom jula, voda tepla, pocasie slnecne,no problem :slight_smile: bolo to 3 roky dozadu.
7. bře 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251, @gijar dakujem krasne za info. :slight_smile: ideme na dovcu. kvoli tehotenstvu tam nechcem ist neskor, nech este nemam velke brucho, aby som zvladla prechadzku po promenade a aby som obsedela v buse, lebo sme tam este v okoli nepobehali nejake mesta/dediny a samozrejme sa chceme aj trosku okupat.
7. bře 2013 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky pridavam par foteciek zo stretka s Erikou a jej Matiaskom
8. bře 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@lenkalela super foto, krasny deticky!!! ctes mi myslenky, zrovna jsem se prihlasila, abych vam napsala jestli nechcete dat naky fotky do alba "france", aby jsme ho trochu ozivily :wink: a maminky se nevyfotily?
8. bře 2013 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny maminky sa nefotia ,ved nemame ani cas sa primalovat:slight_smile:))))
8. bře 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela to jsou vymluvy... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: a hodis je do "france" taky, prosim prosim
8. bře 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela tak ak este niekoho beriete do partie, my sa hlasime :slight_smile:. fotky su uzasne :slight_smile:
8. bře 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja som sa dnes inspirovala alenkou @alenka600 a spravila som kus kus na sladko a malej to velmi chuti ... zaradila by som to k receptom" ked clovek uz nevie co varit" ... vanilkovy cukor, trochu kokosu, hrozienka, banan a prip osladit,,, a bolo to trochu suche tak som tam pred jedenim dala trochu mlieka
8. bře 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza no super tak dalsie stretko dame v trojke:slight_smile:))tesime sa
8. bře 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..prepacte ze vyrusujem..len sa chcem poradit...planujeme ist s detmi v juni do FR..a radi by sme sli do Disneylendu...mate nejake skusenosti s tym parkom..pripadne kde sa da dobre ubytovat..ci mate pripadne nieco take ako u nas..zlavy dna a pod....dakujem za vasu odpoved..martina
8. bře 2013 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ttina mozna @erikasadek by vedela poradit
8. bře 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem pekne..pokusim sa teda opytat eriky:slight_smile:..ake mate pocasei u vas?
8. bře 2013 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:maminky tvorili
9. bře 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
ahoj holky!

krasne fotecky!

my jsme zpet z CR a synovi tam zjistili atopicky exem. mel to fakt hrozne....dostali jsme masti a je to lepsi....

mate s tim nekdo zkusenost? s temi mastmi mam brzo skoncit a tak nejak nevim co dal....

zpatky ke koznimu tady nebo k normalnimu dr nebo pediatrovi..uff....
10. bře 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Nase mala ma od narozeni atop.exem. doktor(obvodak) nam dal dexeryl, je to vazelina ve forme kremu:slight_smile: musela jsem taky vyzkouset plno sprchovych gelu,zadny nam nepasoval a nepomahal,az jsem narazila na znacku Aderma a ten nam kupodivu vyhovuje a uz asi 1.5mesice mame konecne klid:slight_smile:
11. bře 2013 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romamo ahoj, dekuji! a uz se to nikdy neobjevilo? on to mel hrozne, takove puchyre vypada to jako opar, ted se to lepsi, ale vsichni me strasi ze az dobere ty kortikoidy, tak se to zas vrati... :frowning2:
Aderma znam odvideni z lekarny tak to zkusim. Dexeryl jsem kdysi mela, na neco jineho, uz nevim ani na co, zkusim se poptat...
11. bře 2013 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri vraj prosti AE je najlepsie bojovat zmenou stravy. Velmi vela sa o tom popisalo v neverejnej diskusi tu MK "zdravie z prirody". Ak by si tam chcela nahliadnut, tak napis @prevenar, aby ta do diskusie pripojil. Inak tu som nasla nejake clanky o danom probleme: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-zbavit-dite-atopickeho-ekzemu-upravou-stravy-deti-do-tri-let

co sa týka ekzemu tak tu su nejake typy:
maximum surovej zeleniny a ovocia, čerstve štavy, probiotika, lanový olej, konopný, rybý tuk z treščej pecene, pohyb, vyhýbat sa kozmetike s parabenmi, SLS, mineralne oleje, zubne pasty bez fluoru, pozor na alergeny mlieko, citrusy, orechy, prospieva vela vitaminu D, Se, Si, Vitamin A, vit.B, hlavne B6 a Biotin, Vitamin C, Chlorofyl, skorocel ,aloe, zelene caje, žihlavový caj, kamilkový, zazvorový caj denne, Zinok lokalne aj peroralne.
11. bře 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@meleri
Lokalne: rozdrvit cerstve zelene listy kapusty, nahriat, obklad, prekryt.
Vitamin E lokalne(palmový tuk)
Kokosový olej na premastenie.
Na cistenie pleti: namocit orechy, rozmixovat s trochou vody, pridat polovicu avokada, par kvapiek citrona, 10min. robit masaž a potom oplachnut....

Tu su nejake rady, ale pocula som že vela detickam pomohlo strasne kozie mliecko poznam aj z okolia, odkedy je na koziom mlieku nema vobec ekzem, detickam treba vela D, A, C, B vitaminu,ten kokosový olej tiež pomaha...
11. bře 2013 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri jj,my taky mivame az puchyre:( ale kortikoidy jsem si sice vyzvedla,ale nikdy tim nemazala:slight_smile: zda se mi to moc silne, radsi jsem mazala, mazala a promazavala tou vazelinou, koupala vlaznou vodou a to co druhy den, a zkousela kremy a gely,nez neco zabere. ted se nam objevi obcas jen silne sucha a nacervenala pokozka a to uz mazu!
11. bře 2013 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri vitaj spat ! joj, mrzi ma ten ekzem, dexeryl sme pouzivali pri mladsej hned po narodeni, mala hrozne suchu kozu na rucickach, ale nastastie to preslo. hoci pokozku ma suchu a citlivu stale ... na tvaricku a po kupeli mame svajciarsky krem EXCIPIAL kids, lotion apaisante pour la peau tres seche et prurigineuse des bebes et enfants, ale ci to pomoze specialne atopickemu exzemu - neviem ... preventivne by som sa asi objednala ku koznemu, maju nenormalne cakacie doby ... a bon courage !
11. bře 2013 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek