• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@ huterika @lenkalela super fotky a vy ste sa pekne realizovali :wink: skoda, ze ja uz takych mrnusov nemam ...
11. bře 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@ikuza dekuji, jsi moc hodna! zkusim napsat te prevenar, rada o tom s nekym pokecam. dekuji, clanky jsem jiz cetla, doporucila me je Luthien, a hodne mi to pomaha, ale chce to precist vickrat ne jen jednou.
ja jsem dneska dostala papir k alergologovi a zitra tam zavolam, proste chci vedet, na co je alergicky, jestli treba na to mliko.

@ikuza kozi mliko je tady strasne jednoduche sehnat, jen nevim, jestli by to pil, ja do neho moc mlecne vyrobky nemuzu dostat, mliko prakticky nepije, a jednou denne sni jogurt a to ho musim hodne premlouvat....
dik za recept, zkusim neco vytvorit. dneska jsem v lekarne koupila nejake mydlo a krem jako specialni na toto, jinak tu mast s kortikoidy se snazim pozvolna vynechat, protoze to neni dobry to furt davat, to psali i na tech strankach pro alergii co jsi mi dala odkaz...
11. bře 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romamo jo me to dneska rekla v lekarne pani, ze kdyz to budu mazat tim kremem tak ze to pomuze a exem by se nemel uz objevit. Problem je ze ten krem co jsem koupila mi prijde dost lehky a hned se vstreba, je fakt ze ten Dextryl byl lepsi, jenze ja pitomec jsem ho dala babce a uz ho nemam, ted uz nevim, je to na predpis nebo ne ten dextryl?

ja doufam, ze uz to nebude nikdy mit tak hrozne.

u nas to zaclo se zimou, proste pokozka uplne rozpraskana tak jsem to mazala jak blazen proste furt, mela jsem bambucke maslo ale to byla asi chyba cim vic jsem to mazala tim bambuckym maslem, tim to bylo horsi.

pritom to bambucke maslo mi ohomne pomohlo u starsiho syna, je fakt videt, ze co dite to original a to i mezi sourozenci...

@gabrielka
@gabrielka dik za povzbuzeni, ten dextryl zkusim zas sehnat ,bylo to dobry, bohuzel k dr jdem az patnacteho dubna, ale do te doby mam ty mazadla z ceska kdyby neco a pak ty spesl kremy pro mazani, snad to bude ok no....a taky se otepluje, podle te doktorky z ceska to ma ze zimy, proste spatne snasi zimu a asi na tom neco bude, protoze v lete i v tech vedrech byl v pohode...

nejvic me soklo ze ten zlaty stafilokok je spojeny s tim atopickym exemem, protoze to bylo hrozne jak to chytnul, no, doufam, ze to uz nikdy neprijde, a kdyby jo, tak vim uz jak na to....

mimochodem, holky, vim ze jsem hrozna, ale fakt se mi nechce to hledat a cist ve francouzstine, ale nemate nekdo novinky ohledne te zmeny skolstvi co planuje ten Holand?

Melo to byt jako ze streda bude rano skola ale skola bude koncit o pul treti? jak to teda je? stane se to nebo jen "na hube"?
dik :slight_smile:
11. bře 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri dexeryl koupis bez predpisu. s predpisem ho vsak mas hrazeny pojistovnou:slight_smile: se skolstvim nevim:slight_smile: zatim se me to netyka a nez pujde mala do skoly,tak to bude 100x jinak:slight_smile:
12. bře 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
dozvedela jsem se, ze ta marihuanova mast je snad fakt zazracna, ze to dost zabira na ten ekzem, jenze nevim, jestli to tady sezenu, dneska se vypravim do lekarny. dokonce sem na to sehnala recept, ale kde koupit listy marihuany.... :sweat_smile:
15. bře 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, ,kdo bydlite v Parizi, prosim muzete mi poradit, moji rodice chteji do Parize, a maji se dostat z letiste Charles de Gaulle na ulici Avenue de la Republique (rue des Memours) kdybyste to nekdo znali, co tam jede nebo tak, mohli byste napsat?

a pak jeste z teto ulice (Avenue de la republique) na Lyonske nadrazi? Pak jako z toho nadrazi chteji jet k nam vlakem.

bohuzel Pariz neznam. Tak nevim no jak jim poradit...
15. bře 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
pozri si stránku ratp.fr tam si môžeš vyhľadať spojenie :wink:
16. bře 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao ta stranka je len pre Pariz?
16. bře 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky, prosim, viete mi poradit, tie co ste posobili v Lille. Potrebujem vediet, nasla som si vlak z Cambrai do Bruselu a prestupna stanica ja v Lille. Ale napisane je, ze z Cambrai idem na zelez. stanicu Lille Flanders a potom zo zeleznic. stanice Lille Europe mam ist do Bruselu. Chcem sa spytat a sice ako daleko su tieto stanice od seba? Na prestup mam 30 minut. Stihnem to? dakujem
16. bře 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ja som v lille sice byvala len kratko a aj to pred desiatimi rokmi, ale stanice nie su daleko od seba. pol hodina by teoreticky mala stacit :wink: za nejakych desat maxi to das pesi, ide aj metro ale v pohode à pied, lille flandres je stara budova a europe nova, moderna odkial chodia tgv. medzi nimi je euralille, nakupne stredisko; bon courage !
16. bře 2013 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri fuuuuuu, ze zhanat marihuanove listy :grinning: :grinning: :grinning: pruser, bude pruser :grinning: to si rovno vypestuj v zahrade ... catimini, nech ta susedia neudaju.
@meleri nech ma dievcata opravia, ale z letiska cdg ide vlacik vola sa RER B rovno do pariza, chodi taky, co stoji na kazdej stanici a trva to skoro 45 minut alebo taky, co nestoji vsade a v parizi su rodicia za 25 minut. osobne by som sa netrepala na avenue de republique, ale vystupila az na chatelet a odtial zltou drahou metro cislo 1, smer chateau de vincennes a vystupila na gare de lyon. lebo ak maju ist na stanicu republique, mali by dost presadania v metre ... a ak su v parizi prvykrat, bude to akcne :wink: toto si mozu preventivne stiahnut alebo si vypytaju na stanici, posluzi http://www.plandeparis.info/metro-de-paris/plan-metro-bd.html
16. bře 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielka jo tak s tou marihuanou, no nevim no....psala mi odbornice ze na to bacha ze to pry zabira bezpochyb ale hrozi proste toxikace takze do toho asi nejdu.

dik moc jsi zlata! dneska jsem se dozvedela ze z Gare de Lyon vlaky do Lyonu nejezdi ze se musi na nejake Paris Bercy a nebo na ten Charles de gaulle. tak fakt nevim, ale pry ze z Gare de Lyon jede jen TGV? :confused: Nasi chteji jet obycejnym vlakem, protoze to TGV je strasne drahy, za ty prachy uz muzou rovnou mit letenku.... :angry:
16. bře 2013 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza
nie som si istá, ja tú stránku používam len na vyhľadávanie miestnej MHD.
@meleri
tak to je dobrá irónia, že vlaky z Gare de Lyon nejazdia do Lyonu :grinning: len dúfam, že z Gare du Nord na sever chodia :grinning:
16. bře 2013 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute maminy,holky,kdo je tady ve Fr??? :slight_smile:
17. bře 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aja84 no my, co prispievame do temy :grinning: teda 99% prispievateliek ...
17. bře 2013 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aja84 tak ja myslim ze vsetky sme tu v tomto fore vo Fr, ci? :slight_smile:
17. bře 2013 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak to je parada
@gabrielka
@huterika a odkud jste vsechny??????????????????????????????????? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: .neni trebanekdo v me blizkosti? :sunglasses:
17. bře 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aja84 vitaj. Tusim @rosny by ti mohla poslat tabulku do IP, kde najdes info o nas.
18. bře 2013 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aja84 a ty si kde?
18. bře 2013 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri koukam, ze Gabca ti uz odepsala. No, pokud nechteji jet tgv, tak jeste jezdi za slusne ceny eurolines. Mrkni sem http://www.eurolines.fr/fr/ koukala jsem, ze nejnizsi cena je 18EUR!!! a nejvyssi 56EUR. Tak jestli to neni na zvazenou...

@aja84 ahoj, poslu ti zadost o pratelstvi z profilu "france", kde najdes i aktualni tabulku, tak mi dej dle tabulky kdyztak vedet udaje a ja je doplnim @zuzao ty mi tam taky jeste chybis :wink:
18. bře 2013 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je super
@cicimon
@rosny ja jsem z okresu cote d armor mesto Matignon,takze az nahore :slight_smile:
18. bře 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aja84 tak to tam jsi asi sama, co? :slight_smile:
doplnila jsem te do tabulky, jednou za cas ji na profilu aktualizuju

koukala jsi na skupina na fb, cesi ve francii, mam myslim, ze tam bys nekoho nasla
18. bře 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny hm,sama samotinka :slight_smile: a nene ,nekoukala jsem na fcb,poslala bys mi odkaz? Diky
18. bře 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny ahoj, ty jsi z Parize? Prosim te, nevis jestli Gare de Bercy je to same jako Gare d Austerlitz? Nasi se rozhldli ze pojedou TER neni to tak strasne, trva to pet hodin ale oni radi jezdi vlakem a uvidi kus francie...
Jen mi bylo receno ze vlak jede pouze z Gare Bercy jenze na netu jsem nasla ze je to same jako Austerlitz a na nadrazi mi chlap rekl ze neni ze jsou to dve rozdilne...tak fakt nevim...bohuzel nemam moc cas to resit, resime furt ten atopicky exem....
19. bře 2013 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao ony jak jezdi ale jen tgv, a to je drahe. ne z gare du nord to pry jede jen na sever ale co ja o tom vim nikdy sem tam nebyla....
19. bře 2013 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri neni to to same, koukni na odkaz, mas tam planek (trosku dlouho se to nacita) http://www.gares-en-mouvement.com/fr/frpbe/acces-gare/quartier/
19. bře 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny
nooo mňa do tabulky vlastne dávať už ani nemá cenu, sme tu len do septembra. Akurát som si začínala zvykať, tak sa vraciame... :sweat_smile:
19. bře 2013 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao jej, tak to jo, ja myslela, ze jsi tu nastalo.... a tesis se dom?
19. bře 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny
nie nie, my sme tu boli len dočasne. A tak domov sa teším, zase tak dlho sme tu neni, aby mi tu bolo lepšie ako doma. Ale musím úprimne povedať, že nie všetky veci sa mi tu zdajú tak na prd, ako som to videla na začiatku :slight_smile:
19. bře 2013 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek