• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
@rosny dekuji, pokusim se to vytisknout pro tatu...ja doufam, ze to najdou. mam z toho strach, aby to vsechno zvladli.
19. bře 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo. este jsem vam chtela napsat "super" prihodu co se mi stala. byla sem odpoledne na prulizkach se synky. a najednou slysim cestinu (to se mi stava tak jednou za par let tady). a kousek ode me stal tatinek s dcerkou.myslela jsem ze treba si vymenime par slov, precejen je to vyjimecne se takhle setkat. No, ten chlapek se na me podival, vzal svoji dceru za ruku a rekl pojd, jdeme, otocil se na pate a zmizel....
dobre, ne... :unamused:
19. bře 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ??? to kde sme dospeli???
20. bře 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri a kdy leti? muzu se zeptat na maly praze, jestli nekdo neleti stejne, jestli by je nedoprovodil aspon k vlaku... jinak ja jsem mamce delala "planek pro blbce" a musim rict, ze velky uspech :grinning:

To si delas prdel??? A ty jsi mu neco rikala? Ja vim, ze nekteri Cesi v cizine se ke svym krajanum radsi nehlasi, pac se nekdy fakt chovame jak totalni Homolkovi, ale ze by az takhle, to teda koukam.
20. bře 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ja si myslim, ze to tu nikdy nemuze byt lepsi, nez doma. Ja bych se vratila hned! :slight_smile: ale jak rikas, ne vsechno je tu tak desny, jak to zpocatku vypada.
20. bře 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ikuza jo... :unamused: se priznam ze si potykam s peruankou s arabkou a s vlastnimi krajany....

ale neco podobneho popisoval i Jan Welzl, kdyz byl na Aljasce.

@rosny no nerikala! jen jsme na sebe koukali! divny patron...ale byl to nejaky prachac asi podle hader...

dik! no prileti patnacteho dubna a chteji tam byt tri dny a osmnacteho rano jede ten TER z Bercy. Poslala jsem jim tu mapku a jeste jim poslu dopis s frazemi ktere maji ukazat jak budou kupovat listek, a cisla spoju...ale hold si budou muset nejak pomoct sami. Nastesti tatka je dost sobestacny takze to bude snad ok.
20. bře 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja myslela, ze se k tobe otocil zady jako k Cesce, no tak to je jeste horsi!

Oni to zvladnou a navic jsou dva :wink:
20. bře 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny hmm no myslim ze jak slysel cestinu a videl moje hadry tak to na neho asi tak zapusobilo ze radsi odkracel :grinning:
teda, nejsem zadna homelessacka ale proste kaslu na znacky...
20. bře 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri to co bolo preboha za typka??? :grinning:
20. bře 2013 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri proboha... :astonished:
20. bře 2013 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan nevim no....ale uz me to preslo... :slight_smile:
@rosny jo jo, lidi jsou kolikrat zli....
21. bře 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby Francuzky, zaujima ma Francuzsko, historia, kultura, ludia a podobne. Chcela som sa vas opytat kedze tam zijete co si myslite o francuzskym detoch? Podla toho ze tam mamicky idu do prace do par tyzdnoch a vacsinou teda nekoja tak by mali byt tie deticky stale chore, plne alergii a vztah medzi matkou a dietatom by mal byt katastrofalny podla niektorych teorii. Viem, ze je to taka divna otazka ale v knizke Dost, moje dieta nevystraja pri jedle je ta francuzska vychova tak idealne opisana ale na druhej strane niektore veci su totalne proti slovenskym zvykom, co si teda myslite?
@meleri , @rosny @blanblan @ikuza @bihan
21. bře 2013 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky komu sa mam ozvat ked chcem byt doplnena do tabulku kde vo fr zijem :wink: ?
21. bře 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. bře 2013 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@eloisse s fr vychova = staroveka sparta. vic k tomu nemam chut dodavat, protoze bych tady zacla fujtajblovat......
21. bře 2013 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monik87 mneeeee :wink:
21. bře 2013 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloisse
pokiaľ ide o mňa, tak v tej knihe je taká polovičná pravda. Sú vychované / nevychované ako aj iné deti, len sú držané veľmi nakrátko. Napríklad v parížskom parku, kde sa chodia decká hrávať, slovenskej mamičke môžu vlasy dupkom stáť čo všetko vyvádzajú a čo sa im všetko dovolí. Zato stolujú fakt ukážkovo, na to si tu potrpia. Ale určite to nie je len zásluha rodičov. Decká hodia na krk opatrovateľkám a tie ich teda rozhodne nerozmaznávajú :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ak to preženiem, tak tie decká môžu byť niekedy rady, že prežijú detstvo bez väčšej ujmy. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. bře 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloisse no co Ti poviem......byvala suseda robi opatrovatelku deti a raz jej jedno zacalo hovorit mama :frowning2:
21. bře 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloisse no francuzi o vztahovej vychove asi este nepoculi. :wink:
21. bře 2013 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eloisse Pocula som o nejakej takejto kneihe co pisala nejaka anglicanka ci americanka, ale necitala som to. je to ono?
Mne osobne sa ich vychova paci, v podstate je to jedina co poznam takze porovnavat velmi nemozem, iba je mi trochu tych deti luto ze od troch rokov zacinaju naplno makat v skolke, tomu nejak neviem prist na chut, podla mna sa od nich vela chce a velmi skoro. A nieco take ze dieta je dva tyzdne chore, vrati sa na tyzden do skolky a zas je 2tyzdne chore to som tu este nevidela. Moja mama mi stale hovori: "ved ty sa o to dieta vobec nestaras!" :grinning: zeby tym myslela tu franc. vychovu? :slight_smile:
21. bře 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanblan. Ano je to ono: http://www.martinus.sk/?uItem=136100
A vyzera to hrozne zaujimavo a mamicky si to hrozne chvalia :slight_smile:
21. bře 2013 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloisse pocula som viac x o tej knihe, a teraz som si aj precitala ten link z martinusu. Mne to pride cele ako kniha, ktora je napisana to je jedno o com, ale hlavne aby sa predavala. Vsak ktora mamicka by si nechcela precitat o tom, ako sa da s prstom v nose zvladnut materstvo(=popijat kavicku, mat dieta co v 3m prespi celu noc atd).
a celkove mi pride dost od veci hovorit pri krajine, co ma cez 60 milionov obyvatelov o tom, ze ake je francuzske dieta, matka, vychova, hocico. Stavim sa, ze u nas je to uuuuuuuuplne ine ako v Parizi, Normandii, ci Provence. Ved len na nasej ulici su taketo kombinacie: Slovenka + Svajciar, Bulharka + Svajciar, Talianka + Holandan, Talianka + Francuz :sunglasses: Teda aka je fr vychova???

Ale ano, je sa tu dost vela zeleniny, tak mozno aj deti jedia zdravsie :grinning:
@simi251 nezachytila som vtedy tu diskusiu, ale o tejto knihe to bolo, ze?

@eloisse dufam, ze som ta neurazila
21. bře 2013 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este som si spomenula na prihodu na margo francuzskej vychovy - mali sme na pozemku v zime "zaparkovanu manzelovu lod a sused(Francuz:slight_smile: od neho ziadal, aby tu lod zaparkoval inde, lebo co ak jeho dieta vlezie na nas pozemok a na nasu lod a bude sa tam hrat a zrani sa. Asi necakal odpoved mojho muza, ze no tak v tom pripade, ak ktokolvek prelezie nas plot, tak nech si nezela byt pri tom pristihnuty :dizzy_face:
na druhej strane od susedov, co maju s nami hraniciaci pozemok chceli, aby si lepsie oplotili ten pozemok, lebo co ak im na ich pozemok prenikne dieta a spadne do bazena. a susedia sklonili hlavu a postavili vyssi plot.

Tak ja neviem, ale ked bude Julia s Viliamom lozit po oplotenych pozemkoch v okoli, tak asi v prvom rade dostanu "po zadku" a nie, ze budem susedov ukolovat tym, ako maju oni mojim detom zabranit aby sa im neskryvil vlasok na hlave, ked budu lasovat po cudzich pozemkoch (nie lesoch a lukach, ale oplotenych zahradach pri domoch)
22. bře 2013 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
mňa ešte napadol jeden rozdiel, ktorý som si uvedomila, keď sme boli naposledy doma na dovolenke. Na ihrisku na Slovensku to vyzerá asi takto: nechoď tam, nerob to, poď sem, zašpiníš sa, poď sa hojdať, choď sa šmýkať... taká moderovaná hra. Tu im nechávajú väčší priestor nielen na hranie, ale v podstate pri výbere čohokoľkvek, čo sa mne páči viac. Ale tiež len do istej miery. Aby sa mi batoľa váľalo v blate keď je vonku 10 stupňov, tak to je veľa aj na mňa. No tiež som si prešla svojim vývojom, kým som trošku pochopila miestny chod vecí. Keď sme došli, tak som v parku utierala sople všetkým Oliverovým kamarátom... :sweat_smile:
22. bře 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Ahoj tak som sa pritrafila do vasej uz dlhotrvajucej diskusie...sorry ak opakujem ale asi nestihnem precitat tych 600 stran diskusii (-: Zijem pri Parizi a mame dve holky 3r. a 10mesiacov. Pri obidvoch som nastupovala do roboty po regulérnej 16tyzdnovej materskej teda ked dieta malo okolo 3mesiacov. Vsetky moje kamaratky, byvale spoluziacky a zname na Slovensku boli sokovane a obcas som si pripadala ako "zla matka" co sa zbavi deti, nekoji minimalne do 1roka dietata...nikdy som si nepripadala tak cudzika na Slovensku ako odkedy mam deti. V lete ked sme v Bratislave na ihrisku tak sa bavim z mamickami - casto pocujem ze je im doma dlho medzi plienkami a kojenim... kedze na SK nie su ani jasle ani "assistantes maternelles agrées" teda aspon co mi je zname, nemaju ani inu moznost ako zostat az 3 roky doma... a ako mam pocit tak sa to berie ako samozrejmost. Ja som mala to stastie ze som mohla nastupit na ciastocny uvazok a kombinovat s jaslami alebo s nounou a pravdu povediac isla som do prace rada...A cos a tyka francuzskej vychovy tiez velmi neviem co to je lebo hlavne tu v Parizskej oblasti je taky multikuturalizmus. Snazime sa holkam dat fixny rytmus, mat zasady ale nebyt neoblomni. :slight_smile:
22. bře 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a ja som sa uz zlakla, lebo zo zaciatku podla odpovedi to vyzeralo tak, aki krkavci rodicia tu vo fr su :grinning: ako vazne, nic v zlom :wink:
@eloisse v tej knihe, ak som dobre pochopila, porovnava autorka francuzske deti s americkymi :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ved aj fr deti chodia do mac donaldu ! a kolko ich prespi celu noc ako dvojmesacne ! deti sa pokojne hraju a rodicia popijaju kavu ? vrrrrrrrrrrrr, to je take smiesne zovseobecnovanie ze az ...

nepisem, ktora vychova je lepsia, ktora sa mi paci viac, len konstatujem :
1. mam pocit, tak ako @zuzao pise, ze fr matky nechavaju detom ovela vacsi priestor na ... sebarealizaciu ? zitie ? spoznavanie veci ? svoje deti mam vzdy pod dohladom, ak robia somariny, upozornim ich, ak budu pokracovat, mozu si ublizit a potom nech za mnou nechodia fnukajuc. a akceptuju to. doteraz mi stupa krvny tlak, ked si spomeniem, aky skandal sposobila jedna zenska v nakupnom centre, ked moje dvojrocne dieta bolo na schodoch, trucovalo blizko zabradlia, kde bol taky 15cm otvor a ona na cele hrdlo spustila, ze kde ma to dieta matku, ved sa zabije :angry: :angry: :angry:

2. to, ze deti su u opatrovateliek, ci v jaslach od toho najranejsieho detstva, je sice fakt, ale treba zvazit, ci je lepsie mat rodica, co sa dietatu venuje sice menej, ale naplno ako rodica, co je nervozny a travi s dietatom 24 hodin denne. tymto nikoho nechcem urazit, viem, ze su uplne genialne maminy, co vsetko zvladaju bez stresu :wink: a tym sa dostavam k tomu, ze hoci rodicia pracuju, vela zien pracuje na polovicny, ci 3/4 uvazok, takze maju aj prijem, aj plnia svoje rodicovske poslanie. a nie je ziadnym tabu, ze na materskej dovolenke ostavaju muzi (u nas napriklad robi na 3/4 uvazok manzel a stredy travi s detmi on)

3. choroby ... tak tu nemam ziadne vysvetlenie :grinning: a mozno to suvisi s tym, co uz bolo spomenute, ze sk rodicia su az prilis "starostlivi" (ohladuplni ?) a pri prvom tecucom nose nechaju dieta doma. okrem nakazlivych chorob (zapal spojiviek, gastro, sarlach a pod) deti v skolke su a hotovo. zeby si tak budovali imunitu ?

ked si tu knihu precitam, budem moct hadam napisat viac, zatial fakt len konstatujem, ze francuzi nechavaju detom viac slobody, ale nie je nie, stolovanie je svate a sankcie pri poruseni pravidiel iste. a deti to vedia, hoci samozrejme ako vsetky deti, skusaju, kde tie hranice su ... podla resume knihy mi to pripada maximalne idealizovane :wink:
:
22. bře 2013 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
a kym som to zo seba dostala, @morganne ma predbehla a uplne s nou suhlasim :wink: tiez som nastupila do prace po skonceni materskej, ale 2 a pol mesacne dieta som predsa len zverila do opatery maminy, v tom som este stara slovenska skola :grinning: opatrovatelka "az " od pol roka minimalne
22. bře 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
len upresnenie samozrejme kazdej zene to vyhovuje inak - ja by som bola bez roboty nestastna a frustrovana a viacrocna diera v kariere tiez nieje bohvieco - ale to je moj osobny pripad - v ziadnom pripade neodsudzujem zeny co ostanu doma a su spokojne a realizuju sa tak. Myslim ze dolezite je mat vyber ... aj tu vo Francii zostanu zeny doma. Neviem ci je na Sk nejaka alternativa medzi zostat doma ale bo platit sukromne jasle "hors de prix"...
Velmi z muzom dbame na to aby sme ten cas co travime s detmi prezili v klude a hrali sa a uzivali si ze sme spolu... Upratanie, riad a pradlo pocka ... (-: potom obcas dojde mamina zo Sk a poumyva nam vsetky okna :grinning:
22. bře 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloisse no tak ja bych se taky vyjadrila :wink: Rekla bych, ze je dost velky rozdil mezi province a Paris, to za jedno. Za druhe mi tu deti prijdou spise nevychovane a rodice je nechavaji vse delat ve smyslu, ze deti nemaji zadne limity, aby vedely, kdy uz prekrocily unosnou mezi. Casto vidim, ze enfant est le roi, s cimz se jaksi neztotoznuji. Dalsi vec, co mi vadi, ze jdu vecer s mm do restaurace a misto pohodove vecere posloucham jeste ve 21, 22hod naky urvany dite z vedlejsiho stolu. Co tu proboha jeste dela??? A neco na zpusob kontaktniho rodicovstvi? Ono by to tem detem neublizilo se jim obcas trochu venovat a obejmout je, vyvizt je trochu do prirody misto traveni hodin v Leroy Merlin...
22. bře 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@morganne vitej! koukam, ze bydlis v Eaubonne, tam jsme jezdili za znamymi (bydleli v tech vezakach za mekacem), ale uz se odstehovali. Poslala jsem ti zadost o pratelstvi od "france", abys vedela, kde jsme. tak kdyz budes chtit, posli udaje o tobe a ja je doplnim.
22. bře 2013 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek