• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@bihan podobne som sa cudovala :confused: by som v takej skolke dieta nenechala asi. to je otrasny pristup,ocividne vie ucitelka o edukacii velke prd,ked radi matke prestat rozpravat rodnou recou! :confused:

@sonka31 ocividne je kazda skolka na tom inak,ako sme sa tu dozvedeli teraz, doteraz ma ani nenapadlo,ze mozu byt niekde take ucitelky,ale to je asi vsade,ludsky faktor vie zlyhat vzdy :unamused:
U nas sa neprezuva,co sa mi sice nepaci,ale co uz, desiata nie je,co mi nevadi,kedze sa chodi na 9:00, napit im daju samozrejme.
Obed je hodinovy a 3chodovy a skolka konci 16:40, potom je este garderie po nej a tam dostavaju gouter.
Nas je v PS,ma teraz 2roky 8 mes. a chodi kazdy den 9:00-17:30, obaja pracujeme.
Sme spokojni,pristup je super, velmi sa naucil v creche a skolke po fra,pletie to,my sme obaja Slovaci, ale viac vyrazov ma francuzskych uz teraz a intonacne nonstop napodobnuje ucitelky a deti,je to sranda :slight_smile:
27. bře 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar povzbudila si ma. Snad aj my budeme mat dobry pocit, my rodicia aj skolkar.
Ja ho zatial chcem len pol dna davat, zatial som doma, takze to by nam zatial stacilo.
27. bře 2013 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 neboj, aj moja emma isla do skolky ako 2 rocna a 9 mesiacov, dost som sa obavala, ale zvladla to perfektne. a to tiez chodila na cely den, 8h30 az 16h30. prve dva tyzdne su viac menej adaptacne, teda v zmysle, ze rodicia mozu deti doprevadzat az do vnutra a pomoct im s vyzlecenim a prezutim, haha, tu sa prezuvaju. podobne ako gouter, nemaju ani desiatu, ale v pripade nudze maju ucitelky zasoby. ak emma rano neje, alebo je malo, pierre to vzdy povie ucitelke, tak ta potom emme ponukne nieco. tu v mestecku nemaju cantine pre materske skoly (ale o rok hadam uz bude), takze to riesime u opatrovatelky a aby som pravdu povedala, som rada, lebo aspon dozrie na to, co emma je a zje, v cantine to maju predpokladam dozorujuci na haku ( a aby som nebola hnusna, urcite ani nemozu stat za kazdym deckom, aby dojedlo porciu). kruzky su, ale vacsinou v stredu alebo sobotu (chodime na hudobnu a predtym na babygym) a pre deti v MS a GS. vzdy treba mat aspon styri roky, aspon co sme sa stretli s odpovedami v roznych associations ... ale mimoskolske aktivity pre deti v materskej skolke neriesi materska skolka, ale centre de loisirs, mairie a pod. ale pisem len za nas, mozno inde to je inak :wink:

inac my sme tiez dnes boli akurat odniest na radnicu cely dossier d'inscription aj so ziadostami o derogation, lebo patrime do dedinskej skolky a skoly, kam teda deti nechcem dat ( a emma vychodila skolku aj tak v tom mestecku, kde ziadame o zapis). ale odpoved najskor v juni ...
27. bře 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka diky Gabika. Ako to vlastne je, pol dna sa moze dieta nechat, ci sa musi zostat cely den? A dobre som pochopila, obedy u vas nie su kvoli kantine, inak by papali decka v skolke? Francuzske deti spia za obedom, ci to my mame "stare" zvyky? Ja mojho este planujem nechat spavat. Vidavam mamy chodit so skolkarmi okolo 12 domov, zrejme tie, co nepracuju?
27. bře 2013 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby,
moj nazor na skolku je taky,ze ja si neviem vynachvalit tie klasicke slovenske :sweat_smile: Viem to porovnat,pretoze Jasmi bola minuly rok na svk mesiac a tam chodila do skolky a ona sama mi povedala,ze lepsie bolo tam. Ze sa tam len hrali,boli casto vonku,mali tam ranajky,desiatu,obed a este aj olovrant!A to tam byvala len do 14.30h Tiez si tam nosila pyzamko na siestu,svoju zubnu kefku,papuce a hracku
Tu ide rano na 8.20h , nemaju ziadnu desiatu,vraj ked bude teplo,tak im budu davat ASPON vodu o 10h :confused: :rolling_eyes: Obed ma tri chody a trva len 20minut,kedze papaju na etapy. Von chodia vzdy len po dve triedy na max 30 minut. A gouter je len pre deti,co ostavaju az do 18h. Minuly rok sa aspon prezuvali,tento uz nie,ani ked snezilo a tak boli krasne cely den v snehuliach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Sice vie ako patrocna uz pisat pisanym a tlacenym pismom,rata do 100 aj od zadu,ale co z toho? Podla mna sa radsej mala v skolke este len hrat a nebrat to tak seriozne,ako to tu beru frantici
27. bře 2013 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@morganne ach jo, tys to tak pekne napsala a me desne mrzi, ze to ty suvy nemuzou pochopit ! presne tak! ja z detstvi neznam unavu ze skoly! az fakt na stredni nebo na vysoke ale toto!
jo, proste si na nas zgustli.....teda hlavne ona, ale ja doufam, ze pristi rok to bude jine s tou jinou ucitelkou....

@gabrielka ty jo tak to jsi fakt hrozne hodna, ja jsem v takovem stavu ze bych nejradsi tu kravu ani nezdravila kdyby to bylo slusny....
dekuji ti za povzbuzujici zpravu! manzel prave dost pracuje a tak moc s nami neni a resit se to snazi ale je to tezke no....
nevim co jeste napsat, snazim se na to moc nemyslet, a fakt synovi problemy delat nechci, radsi at tam chodi, nakonec me uz depta jen to jidlo.
on rano malo snida a pak jedno jabko az do obeda?? a po obede taky nic?? je zvykly na velke svaciny, proste dost dobre ji, ale rano fakt malo snida....

@bihan
27. bře 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan

ja nevim, pritom je to jako soukroma skolka tak by to melo byt jako lepsi, ale nevim, je to takove zastarale....
to mate fajn, ze daji najist....tady taky mluvili o obezite, ale vzdyt se ma prave jist v malych porcich a casteji nez malo a hodne jak oni ! to nechapu...
@sonka31

ahoj, chci te povzbudit, muj syn mluvi obema recma a staci pred nim neco anglicky zopakovat a uci se cele fraze, ,zacla jsem s tim a myslim ze nez pujde na zakladku bude trochu mluvit i anglicky. my totiz s manzelem taky mluvili anglicky....kazdy rikal jak je to spatny a ted si myslim ze bude umet tri reci....
ve skolce se tvuj syn rozmluvi urcite! a kdyz s nim budes mluvit cesky tak se nauci i cestinu!
27. bře 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
podľa mňa by ideálna škôlka bola niečo medzi škôlkou tu a škôlkou na Slovensku. Z franc. škôlky by som určite uvítala to množstvo kretívnych vecí, ktoré decká robia. Oliver každú chvíľu donesie domov nejakú prácu, vždy k aktuálnej téme (k Vianociam, Veľkej noci) alebo ročnému obdobiu alebo len-tak nejaký oblepený sklený kahanček alebo vystrihnutého, dolepeného snehuliaka s dekorom. Lepia, vystrihujú, malujú...Jednoducho, je to fajn, že ich tak zmysluplne vedú aj k umeleckým činnostiam. A tiež sa mi páčia, že tu tak podporujú vzťah ku knihám už od detstva, rôznymi akciami ako burza kníh, aj škôlkárskou bibliothékou, kde aj rodičov nepriamo nabádajú k tomu, aby deťom čítavali. Ale ten náklad s učením, tak to fakt sorry, neviem, na čo bude 5 ročnému dieťaťu znalosť skupenstiev vody :confounded: atď... A teda to neprezúvanie je grc, už som to spomínala, že sa nám raz stalo, že Oli pred škôlkou stúpil do psieho hovna a v tých topánkach bol celé doobedie kým nešiel domov na obed. Snažila som sa mu to nejak provizórne vyčistiť, ale čas sa ísť domov prezuť už nebol.
Oproti tomu sa mi zdá slovenská škôlka taký premárnený čas, že tam deti len kolenačkujú po koberci s angličákmi v ruke. Zase na slovenskej škôlke hotelového typu je ten komfort na nezaplatenie, či už čo sa týka stravy, pobytu vonku, ale aj siesty. Je to síce taký totalitný pozostatok, ale v tomto prípade to uvítam. Kamarátka mi hovorila, že deti v škôlke, kam chodí jej syn (chodí do inej ako Oliver) nechodia von vôbec, lebo si to vraj rodičia nepriali :rolling_eyes:
27. bře 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri
tak to je fakt minimálne čudné, že ti odporúčajú nehovoriť so Samsonom v tvojom rodnom jazyku :unamused: My sme tu prešli zopár odborníkov na reč a jazyk, pretože Simonka napriek tomu, že má čerstvé 3 roky, ešte nerozpráva a každý jeden (do psychologičky cez tety v jasliach až po orthophonistu) nám odporúčal hovoriť na ňu v rodnej reči. :unamused: Mne to skôr príde ako osobný útok na teba, takéto "odporúčanie" ako nejaký rozumný argument :confounded:
27. bře 2013 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 aby som nenapisala hovadiny, neviem, ako je to s danim dietata len na pol dna, v PS ale na 100% viem, ze poobede nemusia deti chodit. ci je to tak aj vo vyssich rocnikoch ... :confused: v PS po obede deti spia, ano, emmma spavala aj v MS, ked sa vypytala alebo ked ucitelka videla, ze klipka ocami, v tomto bola super. fakt maximalne vychadzaju detom a rodicom v ustrety. a neobeduju v kantine z organizacnych, priestorovych dovodov, co ja viem, ved hned oproti je zakladna skola a tam jedalen je ... ale ako som pisala, neriesim, kantina mi nevyhovuje

@zuzao neter chodi v blave do waldorfskej skolky, to je nieco ako montessori tu a oni teda kreativni su az moc :grinning: a tiez popri tom stihnu deti naucit pocitat a napisat svoje meno, ale musim priznat, ze emma toho vie viac, je taka nejaka vyspelejsia, bodaj by nie, vsak ano :frowning2: suhlasim s tebou, ze naroky na skolkarov a neskor na ZS su prilis vysoke ... ach jo, ked si spomeniem, ze skola nam koncievala v prvej triede okolo dvanastej !
27. bře 2013 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki tak vidim,ze tu je to fakt ine :confused: ale mne hovoril moj sef este pred rokom,ze Bretonsko ma najlepsi edukacny system,ze sa to neda proovnat s juhom napr. (asi aj kvoli mnozstvu Arabov,predpokladam). ja si fakt nemozem stazovat.
Tu trva obed hodinu a ucitelky presne vedia,ze Max zjedol vsetko a ze vyhodil do kosa smeti z obeda a upratal si stolicku,ze sa sprava velmi pekne a vsetko zje, ale mozno je vynimka tu, on je taky ''tuco'',co zje vsetko rad radom, tak su asi z toho hotove :grinning:
Do skolky chodi az na 9:00, pit im davaju na poziadanie,je tam flasa nachystana vzdy. Vonku maju recre 30min doobeda a 30min po spanku a potom este pred ''gouter'', prezliekaju ho raz denne,niekedy aj 2x,kedze tu je mokro a po kazdej recre vyzera ako prasa :grinning:

Suhlasim s tebou,ze od MS uz sa ale fakt ''pracuje'' v skolkach,som sa cudovala velmi na zaciatku,ze trieda MS a GS uz vyzera ako skolska :unamused:
Co uz,je to tu tak,treba to brat pozitivne,snad im to v niecom pomoze do buducnosti,ja som strasne rada,ze bude vediet franinu,ved to je tazky jazyk, takze tieto veci tu ozeliem,co uz.
28. bře 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonka-aj u ans v skolke sa poobede spi,alebo len siestuje, Maxim spava,tiez este potrebuje. Hodinu su v miestnosti spacej a moze dieta spat,lezat,oddcyhovat,nenutia,ale je to proste siesta.
28. bře 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao ja mam fakt smulu na lidi, ja uz mam fakt strach co bude priste. vetsina zenskych co jsem tady potkala ( a moc jich nakonec nebylo) byly proste zle.. a ted se mi to zase jen potvrzuje...

jo a jeste jedna vec me depta, ze pristi rok kvuli skole nesmi uz po obede spat. vim, ze spousta deti v jeho veku uz nespi, ale on to fakt jeste potrebuje, pristi rok bude mit necelych pet let a uz rekli, ze zadne odpoledni spani neni.

co si o tom myslite?
28. bře 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja jsem z toho vseho fakt spatna, nejvic me depta ten pristi rok, ze tam bude muset byt porad.

reknu vam, ze kdybych toto vsechno vedela tak sem nikdy nejdu! ani nahodou! manzel by zil s nami v CR a bylo by vse v pohode. jenze clovek jak je mlady tak je tak neskutecne blby!!!

sem si to vsechno predstavovala strasne jednoduse a ted za to platim....

holky je to hrozny, roky jsem tady byla celkem stastna ale ted kvuli vlastnim detem mam pocit ze upadam do deprese, kvulite zasrane skolce, proste me to tak desne vydeptava ze z toho asi budu brzy zrala na prasky.

a to je teprve zacatek ze, pak prijde zakladka a to bude jeste horsi co, o stredni ani nemluvim.....
28. bře 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri neboj se, ty tvoje deti se s tim fr systemem poperou tak lehce,ze budes zirat! to spis jen my rodice mame o ne takovy strach a nekdy se zbytecne trapime a strachujeme. je jasne,ze nemuzeme srovnavat s CR systemem to je nebe a dudy, ale asi si budes muset zvyknout,jinak zesedivis;) a proti fr kravkam se obrn, pekne se na ne usmivej a mysli si svoje:slight_smile:
28. bře 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romamo jezis ja tu normalne bulim, to se mi nestalo uz hodne dlouho, proste jsem s nervama v koncich! ale dekuju ti za krasna slova podpory, myslim, ze to je jak pises, ze ty deti v tom vyrustaji tak je to pro ne jako normalni to jen ja mam furt strach o ne....jsem takova koza no...
ja fakt nevim, s zenskyma tady jak se bavit, proste ja se jim po tom vsem radsi uz vyhybam, s chlapem klidne pokecam, prijdou mi v pohode, ale s tech zenskych jsem fakt mimo....zustala mi jedna fr kamaradka, ale zije ted daleko ale aspon si volame a kdyz je volno tak tu prijedou nebo my k nim, ale to je fakt jedina...
28. bře 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri tak to jsme na to stejne:slight_smile: ja mam fr kamaradku jen jednu:slight_smile: taky tady mam radsi chlapy;) ale to radsi nerikam pres manzelem:slight_smile:)) v posledni praci jsem si ani kamaradky nemohla udelat, protoze me sef predstavil kolegynim jako 'physiquement intelligente' , takze baby me nesnaseli,jeste nez jsem prisla:slight_smile:
28. bře 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Očividne sa to nedá generalizovať, že sk škôlka je taká a fr škôlka je taká.. Zuzana mám v tomto 100%-nú pravdu, že ideál by bolo t onakombinovať :D

Fr škôlka je podstatne kreatvnejšia než tá slovenská a to teda nie je o čom.. Sára vkuse niečo tvorí, kreslí, strihá, Marína v jaliach vyrába sliepočky, vajíčka, masky na karneval, varia alebo pečú raz za týždeň.. toto v sk škôke alebo jasliach nehrozí ani vo sne a to viem, o čom hovorím, kedže mám kopec kamarátok, ktoré sú učiteľky pre prvý stupeň a rozhodli sa deti desklolarizovať kvôli strnulému zastarelému systému materských škôlk na sk.. tie, čo si netrúfajú na domáce učenie dávajú deti do montessori škôlok za ťažké prachy, lebo chcú pre svoje deti viac voľnosti.
Ja ako učiteľka s didaktikou a kreativitou vo fr skôšlkách nemám problém (teda spoň v tej našej nie), ale to ich neprezúvanie ma zabíja!! kokooo, deti keĎ prší celý deň trčia v gumákoch, spia obečené na tých smiešnych plastových veciach čo sa postieľkami nazvať nedajú..
Vždy je niekde nejaké plus a nejaké mínus ale v princípe radšej znesiem tie gumáky u iných detí (lebo sáre nosím topánky na prezutie) ako keby mi z dieťaťa mali urobiť posluné otesané polienka.
A tak isto asi radšej prežijem to, že im dajú napiť len vodu, než by do nich pchali desiatku z bieleho chleba s margarínovou nátierkou... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. bře 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nuz aj ja mam obavy ze jak to tie déturence zvladnu vsetok ten stres v skole.... Okrem unavy co pozorujem u skolopovinnych deti okolo mna je mi tazko kritizovat francuzsky systém. Prisla som se v 2001 na studium na vyske u som tu dlho a vobec neviem ako to na slovensku chodi. Mam spomienky z mojho detstva v naivnom komunisticko-postkomunisitckom svete kde sme boli relativne uchraneni od mnohych sucasnych hrozieb.Casto mam pocit ze mnohe spomieky na slovensky systém idéalizujem... Co sa tyka adaptacie na Franciu, tak ja by som asi musela skor adaptovat na Slovensku :confused: v lete sa casto citim ako cudzinka. V Bratislave sa stracam v doprave co sa kazdy rok meni, ludia beru ako samozrjemost ze vsetko ovladam a uz ani nevysvetlujem ze na Sk dlho nezijem ked na mna sofér zrukne ze som nenahlasila kocik. AJ ked mam nostalgiu za mnohymi vecami, chyba mi rodina.... ale doma som tu, tu mam teraz svoju rodinu, byvanie, robotu...manzelova rodina je mi blizka ako moja vlastna.
Nehovorim ze nelutujem stale mi pripada zivot na SK pohodovejsi ( ale tiez tam idem len na prazdniny...) , blizsie k prirode a k ludom. Mnohym mojim rovesnikom sa na SK velmi dobre dari a financne maju lebsi konfort ako my tu.
@ meleri Ja som tu bola na vyske a tiez nemam nejake mnozstvo kamaratiek - a kamaratila som sa hlavne s cudzinkami, nekamaratim sa velmi s kolegami aj ked si podiskutujeme o vselicom okrem roboty sa nevidame. Manzel ma kamaratov zo strednej- taka banda kamosov - ale tiez som sa s babami v skupine nejako nevedela velmi kamaratit -pripadala som si akasi staromodne zasadova :grinning:
28. bře 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao @bihan zabudla som napisat,Jasmi bola v sukromnej skolke na svk,lebo ked sme si boli obzriet priestory tej statnej,tak eee :confounded: Tvorili tam denne tolko veci,ze sme to za ten mesiac nemohli ani naspat do fr zobrat,lebo by sa to do kufra nezmestilo... Boli na plaveckom,chodili do sauny,mali anglictinu,hrnciarsky kruzok,piekli... Asi to je fakt tym,ze to nebola statna skolka,ale ja som bola naozaj velmi spokojna. A tu @bihan nedostanu fakt ani vodu,jedine ked je velmi teplo :confounded:
Ale na druhej strane,tu je super,ze chodia stale na vylety,do kina,divadla,vystavy,do Pariza,muzea,koniky.... O hromadnych vyletoch mozu na asi svk len snivat...
28. bře 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@morganne presne to sa mi teraz stalo v Prievidzi s kocikom :grinning: Sofer ma zdrbal na cely autobus,preco nastupujem prednymi dverami s kociarom ,ze to este v zivote nevidel :astonished:
28. bře 2013 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@morganne hehe, to vždy keď sa ma niekto pýtal, či sa nechcem vrátiť domov, tak sa len tak zasmejem, lebo by to bolo skoro ako ďalšie sťahovanie do cudzej krajiny.. aj keď odpadáva jazykový problém :D
Ja už na na sk ako doma necítim.. ostalo mi tam pár priateľov, mamčin byt, ale domov je to, čo sme si vytvorili s MM. A to večné predavačské a vodičské vreštanie po zákazníkoch mi teda vôbec nechýba. Vôbec nemám pocit, že sú si na sk ľudia k sebe bliží.. len proste frantíci majú iný systém než my.
28. bře 2013 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@evuliki aha.. tak to je jasné :D súkromné škôlky na sk sú fajn.. aj keď.. viem o jednej montessori v BB kde rodičia platia príšerné peniaze a dostávajú za to veľké prd.. a ani o tom nevedia :(
28. bře 2013 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri bud silna a nedaj upadnut seba do depresie koli fr. systemu.....casto je pre nas sok, to, co tu povazuju frantici za normalne...predsa len sme ina kultura, myslim, ze kazda holka tu z temy nieco podobne zazila a ked nie tak, zazije neskor... ucitelia su kazdy rok ini, s niekym si sadnes, s inym nie (s takym: jednym uchom dnu druhym von a pozriet sa na problem trosku s nadhladom).....ja viem, mne sa to tu lahko pise, ale tiez sme si vela presli a nie vsetko sa mi pacilo.....mna strasne napr. iritovalo ako riesia triedny ucitelia povahove vlastnosti mojho syna.(o znamkach nebolo o com rozpravat, lebo bol vzdy prvy z triedy)....na kazdom rodicku stale ta ista pesnicka, ako sa chlapec strani kolektivu s velkym otaznikom v ociach, ze co s tym ako mienim robit....ale co ja narobim, ked je uz taky, nikdy nemal vela kamaratov, ale ked si nejakych nasiel, zostali priatelia az do dnes.....drzim ti palce, aby si to zvladla tak, ze po rokoch budes na to vsetko spominat s usmevom :wink:
28. bře 2013 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bihan : netvrdim ze su ludia k sebe na Sk blizsi vseobecne... len mi je luto za rodicmi,bratrancami...sme si dost blizky ale ked clovek nezdiela "kazdodenno" tak sa chtiac-nechtiac vzdiali a za tym je mi luto. Nehovoriac ze sa doslova desim ze co s rodicmi co starnu a chorlaveju ( moj brat zije v Amerike ) ale to je smutna téma tak radsej o inom
Bref napriek mojej adaptacii - nemam ziadny jazykovy ani kulturny problém- som asi este nespavila moj "deuil du pays" . Inak z mojej triedy na gympli su mozno dvaja- traja na SK, zopar v cechas zvysok rozutekany po celej zemeguli
28. bře 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
.....inac baby, spominate ten ich uzasny unavny skolsky system.....este na ecole primaire sa to da, ale od college je to uz riadna zaberacka, kvanta uloh a ked chcu decka stihat aj kruzky je to o hubu......ja doteraz nechapem ako to vsetko zvladaju slabi ziaci, rozhodne tento system nie je pre nich, v skole do siestej, pride domov, chce si oddychnut, navecerat a pekne s chutou :grinning: do ucenia (ako sa odporucaju 2-3 hodiny denne) a mozno o pol noci zaspi, rano sa im nechce vstat...inac vsimla som si, ze u oboch mojich synov sa prevratil spaci rezim s nastupom na college, potom cele prazdniny mi spavali do obeda, co sa nevedia dospat, cim to asi bude :unamused: ..no to mi je teda zivot!...sladke nase studentske casy :wink:
28. bře 2013 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby baby,tak ste sa tu rozpisali o tych skolkach,ze mam strach ako to maly zvladne.Od septembra nastupuje do skolky a uz teraz mam trosku nervy ako to zvladne.A inak to prezuvanie,tak s toho ma ide porazit aj doma ked niekto k nam pride a prsi a lieta v takych topankach po byte :angry:
28. bře 2013 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki @gabrielka
ja som porovnávala, samozrejme, štátne škôlky. Súkromné, to je iná pesnička, to sa porovnávať snáď ani nedá. Inak, Evi, s tou vodou, to bola jedna z prvých studených spŕch keď sme Olivera dávali do škôlky a ja som sa pýtala ako to tam chodí. Keď prišla reč na pitný (ne)režim, tak odpoveď znela, že veď keď bude smädný, tak nech ukáže na vodovodný kohútik (vtedy ešte ani necekol po fr.). Som skoro omdlela, že veď to bude piť ako zviera v žriedle - nakoniec im v triede piť nedovolia, môžu piť len na záchodoch a tam majú také tie dlhé vaňové umývadlá, nad ktorými je niekoľko kohútikov v rade. No fakt jak zvery. A s tým spojené kakačkové problémy ani nespomínam. Keby im aspoň nejakú karafu s vodou dali a k tomu zopár pohárikov :confounded: No hotová som z toho bola, teda, nielen z toho. Teraz to už tak neberiem, lebo to tak neberie ani Oli. Som si tak povedala, že hádam si z detstva nebude spomínať na to, ako pil v škôlke, ale akých tam mal kamarátov a čo s nimi povyvádzal.
28. bře 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@rancuzkaf dekuji ti! strasne me to povzbudilo! a hlavne, jak rikas, ze se na to jednou budu divat s usmevem! a to s tvym synem, to je teda taky nefer! ja treba taky nikdy na kolektiv nebyla, takze chapu tveho syna, staci prece jeden dva kamaradi!to nechapu ze do tebe vrtali!
ano je to tady jiny.....:(
no syn uz je tady uz je budu muset dat spat, moc ti dekuji!
28. bře 2013 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rancuzkaf to je desne co pises o tom college, oni se jeste musi potom ucit? a college je od kdy? jsem si blizka z manzelovou sestrenici. je ji ctrnact a ja ji porad "domlouvala" at pokracuje s dalsim studiem. no po tom, co pises, to uz chapu, proc s tim sekla....teda, dela asi neco jako u nas uciliste, ale ma to zamereni na deti, bude proste assistante maternelle.
je to desny tady, a nedivim se, kdyby treba z meho syna byl instalater protoze ho nebavilo porad sedet na prdeli a ucit se.
jinak znam jednu pani, a asi jich bude i vic ktera je velmi schopna sekretarka, a nema ani maturitu.ona me kdysi rikala, ze ji nebavilo sedet ve skole, radsi sla makat, ted uz chapu proc....
28. bře 2013 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek