• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@morganne mne by sa tiez nieco take pacilo pripravit pre nase deturence. Hmm, ale my sme tiez dost daleko. :frowning2:
2. dub 2013 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby prosim, ktora viete poradte.potrebujem sa odvolat na nejaky zakon alebo vyhlasku, ze nepotrebujem carte de sejour, lebo niektore uradnicky su riadne zaspate a myslia si, ze aj ked sme v unii stale to potrebujeme.viete mi hodit niektora aspon trochu oficialny link?dakujem pekne
3. dub 2013 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
sasavi-erika mi hadzala link raz z ofic.stranky,ale uz si nepamatam veru,ale to bolo uz daaaavno :confused:
v tomto case by som uz pri takej poziadavke volala riaditela a na zodpovednost danu uradnicku,co v tomto roku este nevie co prislusnik EU ma mat a co nie,dokonca sme v eurozone,takze ja by som sa stazoval a nie ze im este sama hladala daco :wink:
3. dub 2013 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@morganne jak uz jsem psala, zajem bych urcite mela, jen mam problem s tema teplyma vikendama, pac byvame hodne pryc a stredy u nas nehrozi :cry:
4. dub 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi to jsou kokoti....
4. dub 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@morganne ivi, ja som tiez za, ale v sobotu
4. dub 2013 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi popytam sa mojho a poslem ti link vecer, my sme to nedavno tiez tlacili z netu tusim z nejakych vladnych stranok a posielali spolu s danovym priznanim kdesi, aby ich nenapadlo to po nas znova uz asi 4ty krat pytat, a mam rovnake skusenosti ako ty. Aj carte de sejour chcel ten danovnik a dokonca aj viza!!! to som sa tam uz nahlas rozosmiala ze ci si ozaj robi srandu.
4. dub 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika dakujem krasne.odomna pyta peciatku v pase, ze ci viem zdokladovat kedy som dosla oficialne do fr:slight_smile:tunak ma uz nic neprekvapi
4. dub 2013 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi http://vosdroits.service-public.fr/N123.xhtml
tuto je to rozpisane a zalezi od tvojej situacie, ci si tu menej ako 3mesiace, ci viac, ci pracujes ci nie... ten stlpik- Entrer et résider en France. Tak si to dalej rozklikni, ale teda neviem ci rozumies po fr. Keby nie a potrebovala si to najst presne, tak napis tvoju situaciu a pozrieme to.
4. dub 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ja som tu praveze uz 10 rokov aj tu robim, ale teraz to potrebujem pre caf kvoli materskej.dakujem pekne, si zlata
4. dub 2013 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sasavi :grinning: 10rokov no tak to sa fakt skoro zobudili :grinning: fakt su tu neskutocni uradnici, tiez asi ako kazdy sme si s nimi zazili :slight_smile:
4. dub 2013 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi http://vosdroits.service-public.fr/F13512.xhtml :wink:

skopirovla som ti spodnu cast!!!!!! vytlac si cele tlacivo a ukaz im to je oficialna vladna stranka... :wink:

Exercice d'une activité professionnelle
Principe

Le citoyen européen ou suisse, qui souhaite exercer une activité salariée ou non salariée en France, n'a pas besoin de titre de séjour, ni de titre de travail.

Exception pour le travailleur bulgare ou roumain

Le travailleur bulgare ou roumain est soumis à un régime dérogatoire.

S'il veut exercer une activité salariée pendant 3 mois maximum, il doit obtenir auparavant une autorisation de travail mais n'est pas soumis à carte de séjour.

La demande doit être effectuée par son futur employeur auprès de l'unité territoriale compétente de la direction régionale des entreprises, de la concurrence, de la consommation, du travail et de l'emploi (Direccte).

L'autorisation de travail n'est pas requise lorsqu'il s'agit d'un détachement de salarié.
5. dub 2013 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek dakujem, uz som to tam nasla a v pondelok to idem posielat.chcem sa vas este spytat aj od vas caf pozadovali vsetky vyplatne pasky od vstupu do fr?som tam dneska volala a mi tvrdi, ze to odomna potrebuje.baby co ste si vybavovali matersku, tiez to islo takto komplikovane?
5. dub 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi ano, potrebuju tvoje vyplatne pasky aby t vedeli vypocitat naco mas narok... :wink:
6. dub 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem tak idem kopirovat.ako keby si to oni nevedeli stiahnut z ich systemu
6. dub 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, tak am dakujem za rady, niktore pomohli, nieco zasa bolo a je uplne inac.. asi zalezi od uradov... odny list sme si nechali prelozit, no hned nam ho zhabali, ked sme si ziadali o carte vitale- stym, ze nam ho potom zaslu spat (som zvedava), ked mi lekar na prvom usg vyhotovil tu deklaraciu o tehotnosti-zaniesli sme to na poistovnu a hned do dvoch dni mi pridelili docasne cislo poistenia a uz mi aj zaslali brozurku na co vsetko mam pravo a tak... A aj ten papier c ahradzuje tu kartu uz mam, to sa celkom rozbehlo, akurat chlap musi este stale cakat...

No a na CAFe je to katastrofa, boli sme tam asi tri krat... a nic... ale konecne mi zaslali os. cislo ci co, no neiem co dalej, tu moju deklaraciu tam z tiez maju, len ozaj neviem naco budem mat narok a naco nie... Do oficialneho terminu porodu mi to vychazda tak, ze by som mala byt tych 10 mesiacov poistena (presne na den)... tak neviem, to asi tiez bude zalezat od uradnikov, ze?? Inac chodime do Gapu... zatial tam boli na nas celkom v poho aspon na sec. sociale...

A este jedna vec, doteraz 3x ma sledoval len nas obvodny lekar no tento mesiac chceme ist k sage femme, to mozem zmenit len tak sama od seba, alebo to treba nahlasit aj lekarovi?? neviete?

Pekny den :slight_smile:
8. dub 2013 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi co se materske tyce, tak tu dela CPAM a to za me mzdu dokazoval zamestnavatel. Rodicak dla CAF a to po nas chteli tusim jen danovy priznani. Zadala jsem zpetne a ted po 2.5 mesicich jsem konecne dostala zaplaceno. Tady je to tak, ze zalezi kraj od kraje, kazdy urad si to dela podle sveho. Vim treba, kdyz jsme zvazovali PACS, tak po nas chteli vic, nez po znamych, co jsou odjinud a to dle me jen diky tomu, ze bydlime v ne moc proslulym departmanu.
8. dub 2013 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
ahoj, nezlobte se, ze pisu mimo misu, ale mohly byste mi nekdo napsat jak probihaji nestovice? (varicelle). maji to ted ve skole, ja bych byla rada, kdyby to chytil ale za dva tydny prijedou nasi. tak je to takove v nevhod.

ja sama si uz totiz vubec nepamatuju jak to bylo.

ono to cele trva dva tydny? a dva tydny maji jako ty pupinky a musi byt doma, maji horecky? protoze jak tu prijedou nasi, a nahodou by to chytil, tak jestli s tim muzeme i ven? prijedou jen na tyden tak by to byla skoda, kdybych s nima ani nikam nemohla na vylet....
dik!
8. dub 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nas mal varicelle v necelych 2 rokoch a bola to totalna pohoda :grinning: nemal vobec teplotu,neskrabal sa.
Hej, vyraziek bolo vela a su vsade, ale tu je na to dobre treatment, nie ako za nas ten biely ony :grinning:
Cize kupes v antiseptickom pripravku a potom natries kremikom,ak je vyraziek vela, cele telo,neserkas sa s kazdou jednou :wink:
doma musi byt nez sa vyrazky zasusia,potom moze von aj do skolky, nas isiel presne po 5 dnoch,ked mal vsetky suche :wink:
8. dub 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar tak to je super to jsi me uklidnila. a jak dlouho asi jste tak byli doma? dva tydny?
no myslela jsem ze to syn ma, ale asi je to klasicka chripka... od soboty ma horecky ale pupinky zadny tak to asi nebude ono...skoda mel by to za sebou....
8. dub 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, viem ze sa tu da zohnat salko, ale neviete mi poradit, ci to je take ako nase salko, v konzerve ktore 2hod varim vo vode, skaramelizuje a mozem z neho robit plnku, neviete nahodou? ktora znacka je osvedcena?
9. dub 2013 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika KAZDE JEDNA ZNACKA :wink: inak ak ti mozem poradit ak mas parny hrniec tak zalej konzervu a nechaj varit 45 minut a mas ten isty efekt ko ked varis é hodiny :wink:
9. dub 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri tych 5 dni,potom isiel do creche maly. tych 5 dni,mozno 4,neviem uz,sme boli fakt doma,nez sa zasusili vyrazky.viac ale nie.
9. dub 2013 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek vdaka erika, myslis tlakovy hrniec? mam ten klik klak tefal, nevybuchne mi to tam? :sweat_smile: predsa len taky tlak :grinning:
9. dub 2013 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ano tlakovy nevybuchne musi byt plne ponorey vode, a varis 1 hodinky ... ver mi odskusane......

nemma to z vlastnej hlavy mam malu kucharsku knizocku , cisto co sa salka tyka co sa z neho da robit a tam to je napisane, uz 3 roky to tak robim :wink:

oprava tych 45 minut prepac varila som nieco a myslela zaroven ked som ti pisala, na moj varny cas..prepac..
10. dub 2013 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@gijar ok tak to je fakt v klidku nemoc...mela jsem predstavu ze dva tydny v horeckach s vredama....no momentalne ma asi bronchitidu nebo co takze furt kasle strasne ale furt, ted s nima sel manzel k dr. myslim ze i pristi tyden bude doma a pak jsou prazdniny huraaa! :dizzy_face:
10. dub 2013 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@modrazaba musis tu aj min. 5 rokov platit dane...
10. dub 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata prosim vas,
chcem malej zacat varit nejake tie kase na noc,lebo v noci kojim 5-7x,mam doma strasneho hladosa :sweat_smile: Na svk sa daju kupit psenova,spaldova,pohankova,cicerova,ryzova.... Existuje tu nieco take? Alebo ako sa to da vobec vyrobit? A najdolezitejsie-ako sa povedia napr. cicer,pohanka...? Ryzova kasa sa robi tak,ze sa len rozvari a rozmixuje ryza? :sweat_smile:
11. dub 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Evi cicer som nasla v BIO obchode- mal by to byt pois chiches, su tam aj nejake ine "plodiny" napr nieco od kukurice, ale nevyznam sa podla oka co je co :slight_smile: a ano ryzovu kasu mozes urobit tak,ze ju rozvaris rozmixujes a das svoje odsate mliecko alebo len s vodou trosku alebo pridas nejake ovocie vyzivku. Ja mam pohankove vlocky zo SR
11. dub 2013 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ahoj, postup na pripravu kase ti sice nedam, ale pohanka = Sarrasin, pšeno = millet a tiez som ich nasla zatial iba v BIO obchode.
11. dub 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek