• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@tosa ja jsem od St.Etiennu :slight_smile:
24. dub 2013 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tosa myslim, ze ne, aspon teda v tabulce ne. Ale pokud napises na Petite Prague, tak urcite nekoho najdes. Co vim, tak je tam silan komunita.

@znam, doplnim :wink:
25. dub 2013 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tosa o we budu v Lille na navsteve u znamych, tak jestli mas v sobotu cas, tak bysme mohly treba zajit na kafco :wink:
25. dub 2013 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj @rosny ja este v lille nebyvam, stale sme v amsterdme, stahovat sa mame v juni a este stale nemame byt :( boli sme tam minulu nedelu na otocku a nic... Ale ked tam budem, tak sa urcite velmi rada stretnem :slight_smile:
Lyon pozeram, lebo tam sme povodne mali ist a teraz je mala sanca, ze by to mohlo vyst, tak sa rozhodujeme...
25. dub 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny dakujem :slight_smile: uvidime co vyde.. Dam potom vediet a ak lille tak urcite si dame dakedy kafe :slight_smile: pekny vecer
25. dub 2013 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky,
Nekonecna téma ´ockovanie ´ je tu opäť. Mladú som ešte nedala, ale chcela by som začať. Mám predpis zatiaľ na hexa a prevenar, čo si o tom myslite? Ja sa v tom nevyznam :cry: @erikasadek vy uz ste začali?
26. dub 2013 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ahoj nie ani sa nechystam lekarke som zahlasila mam novu ze nedam a v pohode hexu mas ale to nie s hepatitidou ako na slovensku

malu dam ale az neskor po roku, ale len povinne co je dtp :wink:

prevnar ani nahodou josh nema a poviem ti rozdiel je vidiet obrovsky medzi joshom a patom
26. dub 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki my sme malu dali zaockovat bez problemov, hexa, prevenar, atd.
prva zla reakcia bola teraz v 10.mesiaci po Priorixe, to som bola zdesena, ale ako prislo, tak odislo....aspon zatial, klop klop. U druheho babatka si to budem musiet premysliet. Podla mna ockovat ci neockovat ma svoje + a - ale na to je tu neskutocny pocet diskusii...
26. dub 2013 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
k ockovani, jak ovce jsem dala vse, krome ty na gasto, ted jsem odmitla na meningokoka, ale manzel ji chce, takze nevim, co mam delat :frowning2: doktor se mi vysmal, ze uz jsem dala vsechny, i nepovinny...
Jinak @erikasadek jaky jsou teda povinny? Ja vim, ze uz to tu probehlo x krat...
29. dub 2013 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ahoj jedine povinne je DTP; co je pentavac, alebo infarix quinta... :wink: no a pre tie co chcete aj s hepatitidou tak hexa...... je ku dispozicii..

je to ockovanie voci tetanus, diphteria, polio,

tetanus, zaskrt, obrna.... to je povinnne zvysok cierny kasel a pridavne uz nie su.. existuje cista vakcina DTP... :wink: bez cierneho kasla a inych.. :wink:
29. dub 2013 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Eri dakujem za odpoved,aj tak som z toho blazon. Ale mlada kasle uz cez mesiac,stale ma nadchu,fakt by som ju aj dala ockovat,ale musi byt 100% fit. A teraz nam pridu svokrovci,potom uz ideme na leto na svk. Sakra a ktorym ockovanim by som asi mala zacat?
29. dub 2013 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ak kasle tak chod do lekarne a kup toto.. :wink: nepotrebujes recept aj tak uz secu nepreplaca, dva roky..!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes:

http://sante-az.aufeminin.com/w/sante/m3108815/medicaments/trophires-nourrisson.html

http://sante-az.aufeminin.com/w/sante/m3025503/medicaments/coquelusedal-nourrisson.html

obidve su super su to cipky, na kasel ale ja si nikdy nepamatam ktory je na aky kasel .. zalezi ako mala kasle ci sucho , alebo mokro.. ukaz v lekarni , obe mena a kup neolutujes;. :wink:

co sa tyka vakcin, nebudem ti hovorit nevakcinuj... :wink:

ale skus len posunut jedine povinne DTP mas predpis na hexu... ak si presvedcena ze chces hexu chod do toho ak nie vypytaj si pentavac, alebo infarix quinta.... = hexa len je bez hepatitidy... :wink: B
nutit ta nikto nemoze.. je povinna ale da sa krasne odkladat... :wink: ja odkladam bez problemu mala ma 3 apol mesiaca ziadna vakcina sa jej este nedotkla a ani s atak skoro nedotkne ale ty vies preco to ja robimù.. ja budem az po roku pomaly davat ale len povinnu DTP.. nic ine nedostane ako josh... len povinna DTP zvysok ani nahodou;. :wink:
29. dub 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek tie cipky coquelusedal pouzivam,ale mam posledny,tak pojdem dnes dokupit :wink: Inak ty sa nechces zamestnat ako poradca na vsetko cez telefon a internet? Myslim to v dobrom :wink: Ako sa ma Emilie? Juj smejka je krasna,musite byt z nej v siedmom nebi :dizzy_face: Najma TM,vsak
29. dub 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki evi,Maxim ma tiez len pentavac a zatial nedavam nic. Bohuzial nasa pediatricka odisla v marci a teraz hladam noveho, bola som u jedneho,ale tam sme sa nezhodli,lebo druha vec,co sa pytal bola,ako to,ze ma len pentavac a nie dalsie vakciny a ked som povedala,ze nemienim nic davat zatial, povedal,ze to on neakceptuje a ja ze ok,tak to sa rozlucime,ja neakceptujem,ak ma niekto nuti do vakcin,ktore dat nechcem. tak sme odisli. teraz mame RDV v maji k dalsej,ta by mala byt ustretovejsia vraj.
nasa bola super, absolutne nenutila ani neobkecavala ziadne vakciny, Max dostal poslednu davku pentavacu teraz v marci a to ma byt hotove do roka ci ako oficialne :grinning:
29. dub 2013 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojte baby, ma tu niekto skusenosti s FIV vo FR?
29. dub 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar u mna to bolo to iste moja odisla do dochodku uzasna lekarka, a tak som hladala inych bud neberu novych pacientov je tu velky naval anemaju miesto nasla som jednu a ta mi tiez rovno pokial nedam ockovat tak nech uz ani ku nej nechodim a ja ok tak dovi nikdy:::

inak hovorila som o nej s par matkami tu v okoli nikto nechce ku nej ist je chladna za chvilu skonci!!!! :grinning:

a tak som isla ku super pediatrovy je drahy ale je fakt super ten mi povedal nikto vas nemoze nunutt je to vase dieta!a ja nato ja viem este nikdy za cely cas co som tu nikto ma nenutil.. :wink: a tiez plne chapem podla diagnozi vasho syna ze nedavate ockovat.. :wink:
29. dub 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki trubko moja nie nechcem :grinning: :grinning: :grinning: , ak mozem rada pomozem ale nie... ak mozem dam svoju skusenst vies presla osm uz mnohym za svoj zivot ak moze tak pomozem.. :wink:
29. dub 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki zabudla som ti odpisat hej je to moje slniecko, vidis ako sa z nej tesim ako nikd v zivote, strasne som na nu nalepena a ona na mna... nakupila som je taky satnik ze muz sa ide zblaznit ale v kutiku sa tesi aj on.. :grinning: :grinning: :grinning:
29. dub 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte francuzky ! my sme akurat v sobotu prisli z "dovolenky" na slovensku, juj, fajn, ked su deti uz vacsie a nemusim im byt 24hodin za zadkom ... stihla som precitat knihu o ockovani od a. kotoka, akurat to tu rozoberate :wink:
kedze ty si tu, erika, take nase 118218 toutouyoutou @erikasadek, povedz, ja uz nechcem dat nic ockovat, tiez maju baby len to najpovinnejsie, co je, ale v siestich rokoch ci kedy treba zase cosi pichat a veru nemam ani najmensiu chut. problem je ale v tom, ze v skolke (zeby aj v skole ?) pozeraju carnet de sante, tak neviem, aky pruser by sme mali, keby deti neboli dalej ockovane. ono je to sice fajn, ze existuje sloboda v ockovani, ale je obmedzena, kurnik :frowning2: co dal ? mas skusenost ? viem, ze bohuzial sa mozes odvolat na stav patricka, ale aj tak, nerobili ti v joshovej skolke problemy ?

ps: @evuliki kam ty chodis na smejuce sa emiliene fotky, co ? :wink:
29. dub 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar teeeeeeeeeda, niektori lekari su fakt taki skorumpovani, alebo fakt taki presvedceni o spravnosti ockovania ze az :angry: my ked sme ziadali o oddialenie ockovania, tak nam to pediatricka zapisala do carnet de s., ze rodicia odmietli ockovanie v riadnom termine. odvtedy sme tam nesli :grinning: nasa nova pediatricka nam parkrat nukala vakcinu proti zltacke, aj pneumokoky, ale nepovedala ani pol slova, ked sme jasne odmietli
29. dub 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ahoj evka chodi na facebook... :grinning:
v carnet sante musis mat len povinne do skoly takze nikdy som nemala problemy co sa ockovani anai josha tyka, ci centre loisir ci skolka.. :wink:
staci DTP :wink:
29. dub 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek jaaaaaaj, som bola v tom, ze josh ockovany nie je, uz by som sa mohla naucit poriadne citat :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze ani ror nie je povinne ? idem pozriet ten ockovaci kalendar, co a kedy ....
29. dub 2013 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka nie len dtp :wink:
29. dub 2013 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
len EMILIE zatial nie je ockovana a ani skoro nebude :wink:
29. dub 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
ahoj holky, mate nekdo dobre zkusenosti s homeopatem?

Ja teda jen takove, ze kdyz jsem odchazela, byla jsem o padesat eur chudsi a to bylo asi tak vsechno.

Jenze ted zacinam byt mirne zoufala kvuli atopickemu ekzemu ktery ma muj syn, ze jsem ochotna tam znovu jit, jen nevim, jestli to ma vubec cenu?
1. kvě 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri heh, vzdy ta chcem oslovit krstnym menom, ale ho nepoznam :sweat_smile: no, my mame lekara homeopata, ale pravdu povediac, nie som 100% presvedcena o ucinnosti homeopatik. vcera sme boli, lebo abigaëlle ma na nohach take cudne vyrazky a kedze to mala aj neter na slovensku, mali by to byt molusky, co je nejaky virus, ked je oslabena imunita. tak som mu kazala predpisat "nejaky" kokteil granuliek na imunitu. ak su ale chore, idem radsej k pediatricke, ktora nie je homeopatka. no ale na druhej strane ku homeopatke chodi moj brat s rodinou na slovensku a su uplne nadseni, ze im vsetko super zabera, niektore granulky ihned, ine pomalsie, ale vysledok je vraj vzdy len pozitivny. tak neviem, ci my mame "slebeho" lekara, alebo co :slight_smile:
no, tym chcem povedat, ze nic nestratis (teda hej, 50 eur), ak nasadite homeopatika. ublizit neublizia ! a fakt vam nic doteraz nezabralo ? joj, chudak maly ...
1. kvě 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri zase budem za zlu ja mam a velmi dobru moja generalistka je aj homeopatka berie 35 € ktore su plne preplatene vytiahla johsa z tazkych alergii mna s herpesu velmi mi pomohli homeo aj na moje kontrakcie a tazkosti pri poslednom tehotenstve.. kojenie a problkemy spojene s nim vdaka homeo uz ani netaham ale kojim normalne

takze ano dobra skusenost

teraz u homeo nemozes cakat rychlu odpoved teda hned treba trocha casu homeo ide hlbkovo alieci , lieky nie vsetky ale tlmia , chorobu bolest takze su to dve rozlicne veci , ak ma ekzem tak hoemopatia, a oligo su uzasna odpoved ako na vec.. :wink:
1. kvě 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielka dik ! ja fakt nevim no. Ne ekzem byl v pohode, uz se ztracel a ted, pred nekolika dny zas nanovo. Nechapu, cim to je, jedine, co se zmenilo, ze je jaro, a neco kvete, asi vrba, briza, borovice...

ja jednou brala homeopatika na silnou sennou rymu a myslim, ze mi zabraly, a nebo ta rostlina spis asi skoncila kvetenstvi,nevim, ale trvalo to asi dva mesice.

jinak ja nevim zda verit nebo ne, napr jsem presvedcena, ze probiotika velmi pomohly memu synovi na imunitu.

@erikasadek
@erikasadek proc za zlou? vubec ne! co jsou oligo neco? Ten typek co se mu plati padesat euro, neni doktor, on ma napsano homeopat. ale vubec mi nepomohl, sla jsem tam se zady po porodu. bylo to smesne, co mi delal. pomohl mi az opravdovy zdravotni maser, nebo jak se to jmenuje...

ale jelikoz jsem fakt zoufala, tak bych tam sla...ale asi nakonec pockam na schuzku s pediatrickou...
ted davam bio gaia na posileni imunity, melo by to pomoct trochu i na ten exem, jenze exem je naopak horsi, ale to bude necim jinym.. :unamused:
2. kvě 2013 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri chod do toho, alergia je ako stvorena pre homeopatiu, len to dlho trva :wink: ......ja mam tiez dobre skusenosti s deckami, oni hned reagovali dobre na liecbu....nas homeopat je tiez aj generalista a berie este viacej, mozno uz aj 60 euro, davno sme tam neboli, ale nemas to preplacane?

@gabrielka molusky su bradavicky a velmi casto ich nachytaju deti na kupaliskach, my sme si tiez minule leto priniesli zo sk, malu nezobrali potom ani na plavaren zo skolky, lebo je to velmi nakazlive.....zmizne to samo, len nikto ti nepovie za ako dlho, treba to premastovat hydratacnym kremom, lebo postihnute okolie bude velmi vysusene :wink: .....ja som natierala kazdu jednu HE arbre a the (kvapnes 1 kvapku na vatovu tycinku do uska) oni postupne vyschli a krasne to asi do 2 tyzdnov zmizlo
2. kvě 2013 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek