• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@erikasadek ty si sisi :grinning: :grinning: :grinning: jasne, si tu rusivy element, co vsetkym pomaha, ako vie ! trdlo jedno :wink: ved nemozeme zas mat vsetci rovnaky nazor, ci rovnake skusenosti, takze pohoda ... ale pozitivne je, ak som dobre vycitala, ze kojenie je uz vyriesene, tesim sa. len nech emilie pekne rastie !

@meleri ja som asi moc nedockava a vysledok chcem rychlo. ako erika pise, ak homeo lieci do hlbky, a nie len prejavy choroby, tak to este skus. ale chod k inemu homeopatovi, ak mas moznost, ak nemas dobru skusenost s tym predchadzajucim. ale na druhej strane, s problemom ako chrbat homeopat vela nenarobi, to skor ostheo. ale mozno sa mylim. a ozaj, ku koznemu vas neposlali ? viem, ze maju hrozne cakacie doby, ale kozny by hadam najlepsie vedel, co s tym.
2. kvě 2013 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rancuzkaf jej, tak az teraz vidim tvoj prispevok :sweat_smile: dakujem velmi za tip, takze z plavarne ? no je pravda, ze neter chodi kazdu nedelu na trening, tak sme to museli nachytat od nej. teda ta mladsia a potroske uz aj starsia :angry: sranda, ze ten nas lekar nemal vobec sajnu, co to je. chystam sa akurat do lekarne pre tie homeopatika na imunitu, co nam naordinoval, tak vypytam aj tie esencialne oleje. juj, fakt velke merci !!!! :dizzy_face:
2. kvě 2013 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rancuzkaf dik! nas obvodak je taky homeopat. ale pak je tu hned vedle ten typek, co je jenom homeopat, ale neni doktor, vcera mi doporucila kamaradka tady svoji doktorku, ktera pry je vyborna, ze je sama pres ekologii a nedava moc chemii a kdyz ji pozadali tak vylozene taky lecila homeopatii...

jenze si to tak nejak nedokazu predstavit, jestli bude muset vysadit ty kortikoidy? bez nich to ma fakt desny...mazu to jen minimalne, zbyly mu jen tri flicky, ktere uplne slabe namazu a je klid, akorat ted se zas objevilo znova v tech flickach...
3. kvě 2013 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf tak teta v lekarni ma zrusila, ze huiles esentielles su az od 6 rokov. objednala mi "molutrex", to je specialne na molusky, tak natieram kazdy vecer. plus mame homeopatiu, hadam to zmizne a uz sa neobjavi ... ale aspon som si zobrala brozurku o HE, panecku, som ani nevedela, kolko toho existuje :slight_smile: a na co vsetko :wink:
4. kvě 2013 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
viete mi pls povedat ci je toto prasok alebo avivaz? http://www.colgate.fr/app/PDP/Soupline/FR/concentre-hypoallergenique.cvsp diik
4. kvě 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ved tetuska lekarnicka ta potrebovala zrusit, aby predala svoj liek :grinning: ....to sa neda povedat o vsetkych HE, ze su az od 6 rokov, su niektore vhodne pre deti, ine nie......inac ja milujem aromaterapiu, ci uz na bezne chorobky, svaly, kozmetiku...velmi dobry vyber olejov je na tejto stranke: aroma-zone.com, tam je aj popisane vela o kazdom jednom, plus recepty :wink: ......este su velmi dobre knihy :

http://www.danielefesty.com/livres-daniele-festy.html

.....tu bibliu o HE a o detoch mam doma
4. kvě 2013 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf preto ja rada chodim na konika, sa tu vzdy cosi dozviem :grinning: dakujem za tipy, ta prva stranka je fakt super kompletna, z tej druhej idem pozriet nejaku knihu, ale ked zaujimavo vyzeraju vsetky :sweat_smile: som zvedava na tu o detoch ...

@cicimon to je avivaz, aspon podla mna na 99%, nemyslim si, ze soupline robi prasky na pranie :confused:
4. kvě 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka diki, v tych veciach sa clovek niekedy nevyzna...
4. kvě 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka ahoj klasika ze nie su pre deti ja tiez roky pouzivam aj deti treba vediet trochu o nich :wink: nic sa detom nestane

zvoznujem tutopoznamku vsetkop je zle pre deti , len lieky neskodia!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes: :grinning: :grinning:

inak @meleri , pre teba na ekzem je biacero HE naprikald cista levandula je lepsia ako kortikoidy... cista forma priamo na ekzem... je par HE ktore sa super pouzivaju na ekzem zalezi aky je ci suchy ci mokvavy...;

levandula sama o sebe je cisty zazrak... :wink:
5. kvě 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ja osm sisi to mas pravdu od narodenia, :grinning: :grinning: :grinning:

kedze si nevidela foto na fb tak ti ukazem aspon takto par foto emilie... :wink:
5. kvě 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
autor
@erikasadek diky za radu! poptam se na tu levanduli, to je jako ten olej? kdysi jsem ho mela.
nadherne fotky ! krasne deti a moc ti to slusi!
5. kvě 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek nadherne dietky!!!
5. kvě 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek ja trubka som sa ani neopytala, preco su tie HE okrem levandule nevhodne pre deti pod 6 rokov :stuck_out_tongue_closed_eyes: tiez si myslim, ze sa nic nestane, ak to clovek neprezenie a presne dodrzi davkovanie. inac vy ste aka krasna rodinka ! :dizzy_face: ty si vazna kocka, pocuvaj. a josh aky vlasac, panecku, ked bude mat emilie take haro, to este len bude mat rafat vrasky, co za malou budu behat chalosi :grinning: dakujem za fotky !!!
5. kvě 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka DAKUJEM :wink:
teraz co sa tyka silic, oni pisu ze su nevhodne je par co vazne nie je vhodnych pre deti, ale levandula je bozska vec ci proti vsiam vo vlasoch ja si uz roky robim vlastnu vodu pre deti na rozcesavanie s levandulou a poviem ti vlasy maju krasne niako neskodi , josh ma tazku alergiu potravinovu ako babo do 3 rokov ani kortikoidy mu nezaberali levandulova silica cista na pokozku a krasne cervene flkaky mizli<;;;;

co proti komarom ako odpuzdovac, alebo ked ustipnu zmiernuje ucinok na ustipnutie kazdeho hmyzu a krasne vonia;...

uzasny relax je levandula pomaha spat....
proti meduzam tiez ked ustipnu je to vseliek!!! :grinning: levandula zabudla som

grapfrutova silica par kvapiek do tvojho samponu a mas super sampon proti lupinam....
das do oleja rastlinneho a masaz , uzasna vec proti celulitide.. :wink:
dobra je aj na opar na ustach.. ako aj ine silice

ruzove drevo , jedna uzasna xsilica, krasne vonia , proti vraskam do kazdeho denneho alebo nocneho kremu.. :wink: je dezinfekcna a tiez na suchy ekzem... :wink: dezinfekcna..

ja neviem ja pouzivam roky rokuce , od mala som zila v rodine kde s apouzivali bylinky a silice.. som tu a zijem..... a moje deti tiez kolko krat pomohli viac ako lieky....

:wink:
6. kvě 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka kocka neviem vies uz ma svoj vek ale dakujem za poklonu;; vzdy potesi , u starenky v mojom veku.. :grinning: :grinning: :grinning: 37 rokov mam..

jaj tak raafat uz terz siveje.. :grinning: :grinning: ale tesi sa z malej ako nikdy.. :wink:
@zinhka zabudla som ti povedat ostavame!!!!!!!!!! :wink: takze ak by nieco mozes so mnou pocitat.. na buduci rok.. :wink:
6. kvě 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Erika strasne krasna je malinka, gratulujem este raz a prajem vsetko dobre celej tvojej rodinke :slight_smile:
6. kvě 2013 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek prosim ta, ako sa vola ta cista vakcina DTP bez cierneho kasla a pod. Ja sa nevyznam v tych rozdieloch, lebo napr.taky pentavac znamena podla mna 5 zloziek, hexa je 6, ja chcem cisto len tie tri ... moj Adam mal teraz 5r a ma len jednu davku zatial, no a v skolke ked mali tie prehliadky tak vzdy poznacili, ze treba doockovat, ale naposledy v novembri mi uz pekne adresovali taky papier ,ze treba do 3mesiacov potvrdit a odoslat im, ze ockovanie to povinne bolo uskutocnene.... a ja som teraz na vazkach, 6m ubehlo, cakam zas nejaku vyzvu alebo co..... s doktorkou som o tom hovorila, ona ma nenuti, ale ze urady ma budu zrejme otravovat a neviem trosku mam strach, citala som niekde, ze dokonca mozem ist do vazenia ak nedam ani to povinne :confused: ?!
7. kvě 2013 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim vola sa Revaxis.... :wink:
http://www.doctissimo.fr/medicament-REVAXIS.htm

je to cista DTP nic viac tam nie je, je to od 6 roku zivota neznamena ze nizsie nemmozu, je tam slabsia davka!!!! dospelaci dostavaju ovela slabsiu davku ako deti.. :rolling_eyes: :rolling_eyes:

josh dostal normalne ked mal 2 roky... na moje zelanie.. zije a dycha.. :wink:
7. kvě 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek tomuto nerozumiem, co si napisala "je to od 6 roku zivota neznamena ze nizsie nemmozu". Prosim, napis, ako si to myslela.
7. kvě 2013 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ked si precitas navod na vakcine pochopis. tato vakcina je od 6 roku zivota.. :wink:
7. kvě 2013 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek tak starenka dakujem za tipy ohladom silic ! :grinning: aj co sa vakciny tyka, emma bude mat 6 v decembri, radsej som na ockovanie nemyslela, ale toto hadam az take velke zlo nie je :rolling_eyes: da sa to vobec o vakcine napisat ? no nic, to je filozoficka otazka :wink: akurat hladam, ci neexistuje nieco bez hlinika, ale od 2008 nie ...
8. kvě 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza ivka, revaxisom sa daju ockovat aj 3 mesacne babatka, finta je v tom, ze laboratoria nepytali povolenie pre deti mladsie ako 6 rokov. repevax napriklad (v tom je navyse ockovacia latka proti coqueluche) ma uplne rovnake zlozenie ako revaxis a ockuju sa nim babatka ... to som mudra :grinning: trochu som googlila ...

vo figare nedavno pisali, ze 4 rocne dievcatko vylucili zo skolky, lebo nebolo ockovane. neviem, ci su tu nejake maminy, ktore ockovanie absolutne odmietaju, ak ano, tak existuje moznost vystavit potvrdenie (od lekara) , ze neockuje, pokial sa na trhu neobjavi DTP vakcina vhodna pre deti pod 6 rokov (to do pismenka respektuju notice revaxisu). mam ulozeny link, keby sa nahodou niekomu hodil
8. kvě 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ak ide dieta do kolekktivu musi mat bohuzil ockovanie... :wink:

co sa mna tyka, ja osm bola velkym zastancom ockovania, az do zlomu s Patom... od vtedy si davam pozor ako ockujem a co ockujem.. :wink:

v pohode ta lekar teda tvoje dieta zaockuje ja som nemala ziaden problem zaockovat Josha revaxisom ked ma 18 mesiacov.. :wink:

inak tu je povinne dat zaockovat dieta do 18 mesiaca taky maly trik pozerala som do carnet sante pata a tam to je cierne na bielom povinne je zaockovat do veku!!!!! to je dolezite do!!! 18 mesiacov povinnou vakcinou... ale odporuca sa ockovat od 2 mesiaca. :wink:
ziaden lekar ti tu nevystavy papier ze nezaockuje , jedina vynimka je kontraindikacia!!! na ockovanie to je jedina vynimka;. :wink:
8. kvě 2013 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no to som si myslela doteraz aj ja, ze dieta musi byt ockovane, ak je v kolektive. preto aj to dievcatko donedavna v skolke pri nantes tolerovali, ale academie ho vylucila ... keby to dieta nebolo ockovane vobec, mohli by sa (teoreticky) odvolat na toto http://www.infovaccin.fr/alerte_DTP_susp.html , ale som zvedava, kolko lekarov je ochotnych to potvrdenie podpisat a dat na to svoju peciatku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. kvě 2013 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka attao vakcina bola stiahnuta hned v tom roku.. :wink:

lekar ti da, ak je vazna diagnoza;.. ano tu ti da .... :wink: ale musis mat vaznu kontarindikaciu.. :wink:
9. kvě 2013 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka este jedna vec ze ju vylucili to este mozu byt radi. pretoze financna palka je tu velka zato ze neockujes a hrozi aj vazenie... a hlavne socialka na krku.. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

osobne jedno jedine povinen ockovanie tu este pred par rokmi aj tubera bola povinna takze jedine sa da zvladnut nie ako na slovensku kde je vsetko povinne!!!! :wink:
9. kvě 2013 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek ahoj, Samson ma jen prvni davku toho MMR, ma to cenu davat druhou?
adrien ma jen Pentavac, tenkrat na tvoji radu, a nic jineho. Tak nevim, kdy nebo jestli vubec ho nechavat ockovat tim MMR?

za par tydnu jdeme k pediatre, asi nebude moc nadsena.

nejhorsi je, ze uz za ten rok a pul jsem se v tom prestala orientovat, co je co a hlavne co je nebezpecne, jaka nemoc. ale taky jsem zastancem, ze min je vic...
10. kvě 2013 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri MMr nieje povinna , ty musis vediet ci chces alebo nie.. ja nedam po MMr ostal patrick autistickym takze je neriskujem a nikdy viac, ale je to kazdeho osobna vec;. :wink:
10. kvě 2013 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek jo ja mam podezreni, ze to Samsonovi zhuntovalo imunitu. Jo ja vim, ze Pat to mel spatne kvuli tomu...

ja uz nevim, jedna z tech nemoci je nejaka dost blba ze? ale je tam myslim, problem spis pro tehotne zeny v dospelosti, a u muzu jsou ty priusnice nebezpecne ne, kdyz to chytnou tak jsou pak sterilni? no treba bych to naockovala az budou v puberte?

jinak jsem se ptala na ten levandulovy olej a nechteli mi to dat, pry je to moc silne, no pockam jeste na rendez vous s pediatrou a domluvim se s ni...
10. kvě 2013 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ty si kup levandulovu silicu , preco vysvetlujes naco to chces zakazat ti nemozu kuput.. :grinning: :grinning:

sterilni to nie, moznost ze ostane sterilita je 0,1 %!!! po prekonani.. :wink:

mozes ockovat ak sa bojis pokial neprekonaju, po 12 roku zivota staci jedna davka;. :wink:
pozri aku mal niekedy josh alergiu takto zareaogoval na proteiny mlieka, alebo vajicko.; alebo blby virus.... ani kortikoidy nepomahali ale levandulova silica + hoemo , uzasne.. :wink:
10. kvě 2013 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek