• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
@erikasadek dik, s tim ockovanim pockam!

prosim te, jake homeopatika jsi davala? tento tyden jsme vysadili kortikoidy.
muj syn zboznuje jogurtove napoje, mleko, kakao..:(

co to silica? koupis normalne ten olejicek, a jak to pak redis? s vodou nejak?

na tech fotkach to ma teda hodne! ale adrien to ma jinaci, to co mame my tak vypada jak opar, velke fleky oparu ktere se pak otevrou, ale proste je to ten atopicky exem!

moc diky!
11. kvě 2013 ve 04:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek o ockovani tu je na koniku vytvorena tema, ale nemam cas to sledovat, takze v tejto nasej "francuzskej" o ockovani otravujem uz poslednykrat, slubujem :grinning:
1. ano, mas pravdu, ockovat treba do 18 mesiacov.
2. ano, jedina povinna vakcina je DTP.
3. ano, ak nezaockujes, pokuta predstavuje jeden az dva mesacne platy.

ALE Liga za slobodu v ockovani vo fr nasla sposob, ako uchranit deti mladsie ako 6 rokov proti povinnemu ockovaniu. k dnesku neexistuje na trhu vakcina, ktora totiz splna legalne poziadavky. ta dtp vakcina bez hlinika bola stiahnuta v roku 2008 kvoli mnohym neziaducim ucinkom, vedlajsim reakciam. na trhu teda ostavaju vakciny, ktore obsahuju okrem dtp aj latky proti inym, ako tym "povinnym chorobam" (proti hepatitide, coqueluche atd). ale povinne je len dtp, takze ta nemozu nutit dat pichnut nieco, v com okrem dtp je aj zltacka ! v pripade post vakcinacnych komplikacii sa totiz nebudes moct odvolat na zakon o odskodneni, lebo nepovinnne vakciny stat neodskodnuje ...
to je jedna vec.
druha vec je ta, ze mozes pytat vakcinu, ktora cisto obsahuje len diphterie a tetanos (ak ju laboratoria sanofi-pasteur este budu mat, lebo uz sa nepredava), lenze ta obsahuje ortut. no a ortut by podla AFSSAPS vakciny obsahovat nemali.
et enfin :wink:
REVAXIS na trhu sice je, ale nema povolenie na administraciu detom pod 6 rokov a nie je urceny ani na primovakcinaciu. takze ak mas 17 mesacne dieta, podla pribaloveho letaku ti revaxis nema co lekar pichat. (jasne, moze aj skor, ale ak sa presne drzime toho, co je na notice a ak sme absolutne proti ockovaniu, alebo ho chceme co najviac oddialit, mozeme hrat na zadubeneho byrokrata, co sa do pismenka drzi toho, co je napisane cierne na bielom na vakcine)

cize, lekar ti s tym najlepsim svedomim a s vedomim, ze neporusuje zakon, ktory mu udeluje povinnost ockovat proti DTP, moze vystavit potvrdenie, ze povinne ockovanie odklada pokial sa na trhu neobjavi vakcina proti dtp, a len proti dtp, urcena pre deti od veku 0 mesiacov a bez ortuti. kryti su tymto nielen rodicia, ale aj lekar, takze stat ti nemoze hrozit ani pokutou, ani vazenim (prison, lebo to vyzera akoby sme sa vazili :grinning:)

ma to hlavu, aj patu, ale netusim, ako to funguje v praxi. voilà, tot fsjo :slight_smile: ano, ide len o jedno ockovanie, mam 3 a 5 rocne deti, takze povinne ockovania uz maju za sebou, ale som rozhodnuta ziadny rappel nedat.

@meleri ja uz MMR davat nebudem
11. kvě 2013 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek fuha, chudak josh. a nesvrbelo ho to ? teraz uz nema ziadne reakcie, ci este ma, ale ty to riesis levandulou ? inac vidis, aj ja som vtedy pri pytani HE tea tree v lekarni dopadla ako @meleri :grinning: nedali mi. jasne, najlepsie je len kupit a nevysvetlovat naco to kupujeme, ale tetusky sa v lekarni na 99% pytaju, co s tym chceme robit :angry: nabuduce poviem, ze do vonnej lampy :grinning:

jaj, este mi napadla jedna vec a uz dam pokoj :slight_smile: alexander kotok to vo svojej knihe o ockovani vysvetlil jednoducho : ak maju dospeli pri prekonani DETSKYCH chorob komplikacie, je to preto, lebo ako deti boli zaockovani prave preto, aby tie choroby nedostali. takze je jasne, ze detska choroba ma u dospeleho iny priebeh ako u dietata. moj muz rougeole tiez nemal ako dieta @meleri
11. kvě 2013 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielka dik, no ja jsem hned rekla, ze je to na lecbu atopickeho exemu, ale mela jsem smulu ze jsem narazila na majitele, on je takovy ze nerad radi a tak, rychle proda leky a nashledanou, ale pristi tyden se zeptam nejake vstricnejsi a navic jdu k te pediatre, a chci aby mi pomohla to nejak vyresit. ted kortikoidy dva dny nedavame, zatim dobre, ale vim, je to strasne kratka doba...zhorsilo se mu to ted jak bylo horko a byl nahy na zahrade, asi pyl, nebo trava.

zajimavy nazor, s tim ze dospeli to maji horsi, protoze byli ockovani, no, nevim, co si o tom myslet. myslim, ze ja to naockovat dam, ale opravdu az v tech dvanacti.

muj strejdda mel totiz jednu z tech nemoci, a castecne mu ochrnula ruka, nastesti se to spravilo, ale byl uz pak neplodny. byla to pro ne rana, chteli jeste vvic deti...nevim, zda ockovany v detstvi byl, kdybych to vedela, tak by to bylo zajimave aspon porovnat tento jediny pripad co znam...
11. kvě 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka v praxi maloktory lekar ti vystavy papier !!!
co s atyka revaxisu bez problemov ho moje deti dostali aj Josh v 18 mesiaci splna DTP a dalej nevymyslam.. je tam len slabsia davka, chore ze deti dostvau ovela silnejsiu davku ako dospely!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes:

osobne ja Emilie dam ale tesne pred 18 mesiacom.. :wink: tolko este prezijem.. jedno povinne mi nevadi. ale neskor.;

silica je huile essentielle :wink: @Meleri

mne s aludia este nestalo aby mi niekto nepredal silicu!! kde ich kupujete!!!! :grinning: :grinning: je to vasa osobna vec a nikho nie prd do coho to chcete!! nie je to liek na lekarsky predpis. :wink: :wink:
levandulova silica je jedna zmala ktora sa neriedi!!!! dava sa cista forma par kvapiek na pokozku ci pichnutie hmyzom , ci alergia, ci ekzem....

este jedna vec vraj velmi zabera je, soda bicarbona kupel... len nepoznam presny pomer.. kolko lyzic na kolko vody krasne vraj posobi na ekzem..

meleri v pondelok ti dam zoznam silic na ekzem zalezi ci mokry alebo suchy. :wink:je ich viac..

co s atyka homeo , apis.. je na zacervenanie, kazde zacervenanie ci alergicke alebo ekzem , tak ukludnuje a zvysok zalezi... :wink:

josh bral 3 roky asi 10 homeopatik naraz denne.. kazde 3 mesiace sme prisposobovali.. situacii.. :wink:
moje stastie je z emoija lekarka je aj homeopatka.. dolezite preplacane secu , hoemo tym apdom aj konzultacia;. :wink: secu.. :wink:
11. kvě 2013 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby a na koľko hrat sa ockuje napríklad hexa? To musíš mat uz komplet zaockovane dieťa do tých 18mes alebo stačí len prvá dávka?
Niektorá ste tu raz spominali, že kvapkate niečo deťom na vankus pri nachladnuti, čo to je? Tiež levandula?
11. kvě 2013 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki staci ak zacnes od 18 mesiaca orvu davku zvysok uz ide... :wink: ak chces hexu. samozrejme..

co sa tyka nachladnutia, zaleiz ci je kasel , mata , eucaliptova silica, alebo lemongrass je uzasna na prechladnutie; ale nie na vankus. ale bud vonna lampa; alebo len klasika do horucej vriacej vody das par kvapiek co znamena, nie viac ako 5 a polozis hrnies takto do izby.. to je ta lacna verzia..; ak nemas vonnu lampu.. :wink: na 20 minut,
ak je kasel tak sa dava na suchy kasel vnutorne 2 kvapky na lyzicku medu napriklad :wink:
bergamotova silca je kasel alebo uzasny antibakterialny a zaroven proti prechladnuti olej.. je ich viac.;
mata je na kasel... :wink:

levandula na vankus mozes dat 3 kvapky ale je to uvolnovac teda uspava.. :wink: :wink:
12. kvě 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja by som chcela vsetky baby, ktore chcu pozivat aromaterapiu upozornit, ze je to trosku zlozitejsie ako sa zda a opatrnosti nikdy nie je dost......pri pouziti HE je treba definovat jeho chemotyp, napr. u tej spominanej levandule, existuje vela druhov: lavande aspic, lavande vrai (angustifolia), lavande grosso, lavande abrial....kazda ma svoje specificke vlastnosti a je vhodnejsia na nieco ine, podla toho ake chemicke latky obsahuje(alkoholy, cumariny, cetony....)......a niektore z tychto latok nie su vhodne pre deti ale pre dospelych su......neviem ako sa budete dievcence v tomto orientovat, ak sa v tom nevyznate....mozno pre teba @erikasadek je to vsetko jasne :wink:, ale myslim, ze to chce troska nieco si o tom nastudovat.....naozaj je vyborna knizka, co som davala na nu link :wink:.....naozaj nechcem vas tu vsetky vystrasit, ale aj aromaterapiou si mozeme ublizit a este jednu poznamocku.....skutocne si dajte zalezat pri kupe HE, ziadne podradne znacky lacne, lebo sa moze stat, ze v nom bude namiesane este kadeco ine.....najlepsie bio kvalite.....ja pouzivam tieto: od Dr. Valnet (otec aromaterapie vo FR), aroma zone, florame.....a kupujem ich v Botanic, obchode so zdravou vyzivou Satoriz alebo na internete :wink:
12. kvě 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek dekuji! to mi, darebak jeden, nerekl. zeptam se na silici. zatim je exem ok, ale je to teprv treti den. dikk super, kdyby sis vzpomnella budu rada, myslim, ze mu to nemuze ublizit jako kortikoidy treba...
12. kvě 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek a to rikas francouzsky jak? la lavende silica ? nebo jak? nikdy jsem jeste toto slovo neslysela.

@rancuzkaf dik za upozorneni. Erika ale psala, ze ta silica je v pohode i pro deti. jinak jo, souhlasim, ze je to silne, ja mela pujceny tento olej kdysi, udajne na popaleninu, melo to pomoct ale desne to bolelo, takze jsem to nemohla snest.
je pravda ze na otevreny atopicky exem to bude pusobit asi podobne jako na spaleninu, proto se zeptat na tu silicu.
12. kvě 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky ktore pracujete vo Francuzsku; podavate danove priznanie na Slovensku? Lebo ja ano; neplatim ziadnu dan; len vyplnim priznanie; ze vraj sa to musi pri prijme zo zahranicia. Neda sa to nejako obijst? Dokedy budem musiet podavat na Slovensku DP, vo Fr mam trvaly pobyt; obcianstvo Sk.
12. kvě 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@modrazaba toto aj mna zaujima, uz som sa tu raz na to pytala, ale nikto mi neodpovedal, tak mozno sa teraz niekto najde s nejakym riesenim. Ja osobne nepodavam danove na Slovensku, len tu vo Fr. Trvaly som si na Slovensku zrusila, uz nemam ani obciansky len pas.
12. kvě 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr tak podla tohto sa to viaze na trvaly pobyt; lebo ja mam aj na slovensku aj vo francuzsku. na Slovensku som si trvaly pobyt nezrusila kvoli tomu lebo tam vlastnim dom; chcem ho predat; neviem ci mozem odhlasit trvaly pobyt na slovensku ked som majitelka nehnutelnosti - to sa najblizsie chystam zistit. Ja si asi tiez zrusim ten trvaly na slovensku. Na danovom na slovensku mi povedali ze danove musim podavat aj ked na slovensku nemam prijem; iba vo francuzsku - tak to bude tym mojim trvalym pobytom. idem zistit este na forum zahranicnych slovakov ze ako to riesia. a ty mas aj carte de sejour alebo si sa len prihlasila na mestskom urade?
12. kvě 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@modrazaba teraz som to trosku hladala na nete a nasla som, ze ak ma Slovensko medzinarodnu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia s danym statom, vtedy nie je povinnost podavat danove na Slovensku. Tu je ten clanok :
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2013/03/10/prijem-v-zahranici-a-povinnost-podat-danove-priznanie-za-rok-2012/
12. kvě 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@modrazaba prave je tam pisane ze mozes mat aj dve trvale bydliska v roznych statoch a platis a teda podavas len tam, kde mas stredisko zivotnych zaujmov
12. kvě 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr no a danovom na slovensku mi povedali ze som povinna podat v oboch statoch - vo fr platit dan a na slovensku len informativne. asi napisem na danove riaditelstvo ze ake informacie mi podali na danovom urade.
12. kvě 2013 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@modrazaba nemam a ani nikdy som nemala carte de sejour, fungovala som tu na moj OP a odkedy som ho odovzdala tak pouzivam len pas. Ja som tu od 2007 roku a od 2004 uz nie je potrebne mat carte de sejour
12. kvě 2013 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@modrazaba nikdy som nepodaval danove priznanie na slovensku , a na slovensku nemma trvaly pobyt uz od roku 2004; ako pises u teba je to tym ze mas trvaly pobyt na slovensku.. :wink:
@meleri huile essentiel . :wink:
12. kvě 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@modrazaba dakujem za nakopnutie :wink: , idem si este skusit vyhladat tu medzinarodnu zmluvu medzi Fr. A Slovenskom ako je to tam presne napisane.
12. kvě 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr diky :slight_smile: niekde som citala ze je mozne mat carte de sejour dobrovolne; to by bolo uzitocne kvoli tomu; ze ked niekto chce napriklad po urcitom case ked uz ma narok na francuzske obcianstvo, tak z carte de sejour je jasne presne kolko rokov tu zije. ja tiez nemam carte de sejour lebo mi povedali ze ju nepotrebujem; ale potom ako dokazem pocet rokov ktore tu zijem? stacia pracovne zmuvy? lebo ja pracujem od prveho tyzdna co som tu.
12. kvě 2013 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@modrazaba ja prave cakam na rozhodnutie o fr. Obcianstve, presla som komplet procesom a ziadnu carte de sejour som nepotrebovala a ani ju nepytali odo mna, pretoze vedeli, ze od 2004 ju nepotrebujeme, akurat na testoch z francuzstiny co som bola ju pani pytala, ale pekne som jej vysvetlila, ze my ju nepotrebujeme, pozrela si tabulku statov a viac ju nepytala.
12. kvě 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek veru; ten moj nestastny trvaly pobyt.... :frowning2: ja tak nemam rada DP na Slovensku; tie papierovacky desne; zlate Francuzsko, tu len danovy urad posle na odkontrolovanie a podpis uz vyplnene danove a predpisu dan a clovek ma klud.
12. kvě 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr drzim palce!!! :slight_smile: ake to bolo? tazke su testy? co sa v nich pytaju? ako si potom dokazala ze kolko rokov si vo Fr?
12. kvě 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@modrazaba to mas pravdu ze je jasne z toho kolko si tu, ale to este neznamena, ze tym dokazes, ze zijes s partnerom v jednej domacnosti :wink: a to treba dokazat, ak teda budes ziadat o fr. obcianstvo na zaklade vydaja.
12. kvě 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ospravedlnujem sa pisala som z mobilu... :wink:
12. kvě 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr jaaaaj; ale ja sa nechcem vydavat :unamused: to potom ako? ja chcem poziadat na zaklade toho ze tu pracujem platim dane a chcem mat obcianske prava ako francuzi. ja mam rada svojho partnera; na urade sme nahlaseni ako druh a druzka ale svadbu nechcem :astonished: co potom?
12. kvě 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@modrazaba ja som si vybavyla dobrovolnu carte sejour pre EU kvoli tomu aby som mala dve doklady , jedine co ukazujem je moj vodicak ale pri velkych sekoch co vypisujem potrebujem dve.... a tiez clovek nikdy nevie... osobne nic ma to nestoji tak preco nie ale potrebna inak nie je.. :wink:
12. kvě 2013 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@modrazaba musis byt na uzemy fr 10 rokov aby si mohla poziadat..o fr obcianstvo.. :wink:
12. kvě 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@modrazaba ty si ako ja zlate francuzsko co sa paierov tyka oproti slovensku doteraz som tu bola jedina :grinning: :grinning: co to tvrdi.. :grinning: :grinning: :grinning:
12. kvě 2013 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek veru; niekedy su sice byrokrati; ale ma to svoj dovod a je tu poriadok v papieroch aj na uradoch a to sa mi velmi paci. :slight_smile:
12. kvě 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek