• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
@nikulqa ahoj,sme v Breste.

@simi251 takze nechcete si uz najst radsej iny klub ale ostavate v Nantes aj za predpokladu,ze hokej je uz fini?ja mam z vas pocit,ze to tam bolo vzdy fajn, je tam vela Slovakov a Cechov (co nerobi vzdy dobrotu,btw, to je fakt), akurat by ma stvalo to deklarovanie otrasne,ze nedeklaruju takmer nic,co sa tyka salaires.
4. čer 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar sranda to som ani nevedela,ze nasi manzelia uplynulu sezonu hrali proti sebe... :slight_smile:
4. čer 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, som mesiac v Marseille :slight_smile: mozno aj na stalo :slight_smile:
4. čer 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa kde hrava TM? Slovak je?no mozne to je :grinning:
4. čer 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar no on hra za Amneville,len tuto sezonu vypadli z d1 do d2...a ano obaja sme Slovaci...ja som vedela len o Vladke ,ze jej manzel hrava ,o vas som nevedela az teraz kde som citala :slight_smile:
4. čer 2013 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa aj evuliky manzel hraval, za Reims-predtym,cca 2 roky dozadu este :slight_smile:
aj zuzhim,co obcas chodi sem, ti hrali s nami v Caen a potom v la Roche.
a este su tu nejake hokejove baby tusim,alebo boli :wink:
4. čer 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej,Amneville si pamatam,ze tam jazdili, my by sme tento rok zas hrali s Nantes,oni postupili do D1; ale my sme postupili do Magnus-KONECNE,ved uz sa tu o to snazia 4 roky! :grinning:
4. čer 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar no tak to ma musim pochvalit MM,ze aky je ten svet maly :slight_smile:
4. čer 2013 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ani v jednom klube kde sme boli, sa nedeklarovalo ani zdaleka vsetko bohuzial, vy ste asi vynimka. Nie nam sa uz nechce nic hladat, v kazdom klube chcu mladsich, a hlavne bez rodiny aby ich mohli strcit do jedneho bytu. A tu to bolo fajn doteraz, to je pravda; Nieco sa v klube deje, vieceri ludia su nespokoji, nehovorim len o hracoch, aj funkcionari medzi sebou a aj sponzori sa stazovali. Proste hnus. Niekto nevie co od velkej slavy robit. Ale to by bolo na dlhe vysvetlovanie. Tak sme sa rozhodli ze uz hokej nie, treba sa konecne v styridsiatke niekde seriozne zamestnat. hihi. Najhorsie je to, ze Marcelovi sa fakt darilo, vladal aj napriek veku, odviedol super pracu a aj tak musi skoncit. No ale co uz. V najlepsom treba prestat. :grinning:
4. čer 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Ja som ani nevedela ze ste minuly rok postupili do D1.
@gijar drzim palce v Magnuse. To uz je ina ,,liga,, MM si vyskusal vsetky tri ligy.
4. čer 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ved prave som pozerala ze ste postupili,tak to uz bude hokej o niecom inom, u nas to nebolo bohvie ake preto aj vypadli,a teraz co budu v d2 to tiez uz bude len take si myslim "zeby bolo". mozno na dalsiu sezonu skusi pohladat iny klub,lebo toho roku to ani velmi mozne nieje kedze s takym stuplom sa stahovat netrufam :slight_smile:
4. čer 2013 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Vladi,vies o tom,ze navyse sa schvalilo pre dalsie sezony neobmedzene mnozstvo Kanadanov tu? :grinning: :unamused: dalsia rana pod pas,kedze chlapci sa sem chodia ozierat za 1000eur ,aj menej :angry:
No tu sa nedeklaruje vsetko,ale dost. V Caen to tiez nebolo najhorsie, v Strasbourgu to je ok,co viem od kamosa a v Magnus urcite viac-menej vsade, to len tu v nizsich to bolo take.
On uz ma 40 rokov?????tak to klobuk dole, MM ma 31 a teda je na spici zatial,ale ma bolesti a operacie kolien, ramena a coraz viac veci ho zacina postupne obmedzovat, takze 40tku tazko oslavi hokejom. TM je obranca? tam by to bolo este ok; ale utocnik, ktory hrava D1 ci Magnus v 40tke, to musi byt iny borec uz, velmi malo je takych.
Teraz Pardavy ide ''dozit'' do Strasbourgu v 40tke inak (teda na buducu sezonu akoze).
4. čer 2013 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hej postupili, lenze co z toho ked uz aj vypadli...neboli tu bohvie ake podmienky preto to asi aj tak dopadlo,ale nevadi, aj my mame striebro doma tak ako vy :slight_smile:
4. čer 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa hej, my sme boli v Magnus uz v Caen, Caen vypadlo a MM siel sem,lebo ze oni chcu postupit hned ten rok. on chcel hravat Magnus stale, mal z Magnus ponuky a odmietli sme,lebo tu davali vysie prachy, to je na dlho, blbe rozhodnutie,co uz. Trvalo im to tu 4 roky nez sa dotrepali do Magnus,ale nam dali take podmienky,ze sa nam tazko chcelo odist aj napriek negativnemu pocasiu a obrovskej vzdialenosti. Clovek nikdy nevie dopredu ci spravi dobre,ci zle.
4. čer 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 dik, pozname level Magnus-ky, vravim, mali sme si vtedy vybrat ine daco,nie Brest s tym,ze sa chce postupit. kravina,ale co uz.
no ja verim,ze D2 vyskusame ozaj az k tej 40tke ked sa bude blizit, tam vobec nedufam v nejake deklarovanie prachov-ako ty vravis. :unamused:
4. čer 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
@simi251
ako to myslite ze hokejove kluby nedeklaruju skoro nic?
4. čer 2013 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa nie vsetky :wink: ale vela z nich deklaruje malicko. tak,ze ti na bulletin de salaire napisu,ze robis len part time a zarabas 600eur napriklad. potom mas narok na podporu po sezone len na nejakych 400 ci 500, proste zalostne malo. treba si vzdy pri podpisovani contractu pytat deklarovany aspon SMIC, to je dolezite. V D1 to snad ponuka len Brest :sweat_smile: :unamused:
4. čer 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bože 10 rokov adaptacie ??? No tak má ešte čaká 8 :grinning: !! Ináč mám pár otázok , vy ste tu už rodili tak mi budete vedieť poradiť , kedy sa vo Fr dáva tehotenska knizka? Ináč som úplne zdravá , dobre sa cítim až na tu únavu čo je asi normálne ale som na PN . Môj zamestnávateľ má tlači na rizikové lebo že vraj ako pre tehotnu pre mna nemá miesto ! Takze stracam polovicu platu ! Ak sa to platom dá nazvať ! Ako to bolo s vami podarilo sa Vám hneď nájsť prácu s ktorou ste boli spokojne ?? Mna to zo začiatku dosť frustovalo , nikto mi v odbore nechcel dať šancu , aj som sa hlásila akože na staze zadarmo, len aby som sa dostala do pracovného cyklu ale nič ! Tie čo máte vystudovane univerzity na SK dávali ste si overovat diplom ?
4. čer 2013 v 15:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar fuha zas som sa dozvedela nieco nove,u nas to fungovalo asi inak,nedali ani moznost si pytat smic v zmluve proste tak ako ty vravis plat okolo 700e ber abo neber,mame desat dalsich miesto teba...nikdy sme neskusali pytat po sezone nejaku podporu z uradu prace,nakolko mm pracuje pocas sezony 3 dni v jednej stavebnej firme a po sezone normalne cely tyzden...ale viem ze nam ziaden urad ako caf nikdy este nic neprispel s odovodnenim ze manzel zarobi velmi vela :D co som ostala sokovana,lebo niekedy to bolo o drzku aby sme vyzili na konci mesiaca...
4. čer 2013 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lille59 ja som si overovat nedavala, pracovala som v obore-cize ucila anglictinu,ale len na ZS ako intervenant na polovicny uvazok, ine som nenasla. ale v mojom obore sa zaujimali o ozajstnu anglinu,ani nie tak o diplom.
teraz robim asistentku, holku pre vsetko,ale to mam zohnane cez sponzora MM prave a plat mam normalne adekvatny slovenskemu Mgr.,cize tuna BAC+5. kazdopadne je to tazke najst si tu pracu ako cudzinec, tie staze sa snad daju este nejako,ale vzdy treba mat aspon malu znamost. Mne sa prva praca podarila zohnat samotnej,bez znamosti, co teda prikladam mojmu levelu anglictiny; ale tuna v Breste by sa mi veru nepodarilo samej nieco zohnat, hladala som 3 ci 4 mesiace sama a nic,psolala x CV, az potom sponzor klubu mi ponukol.
Zalezi co mas vystudovane a ci ovladas dobre franinu a pripadny iny jazyk.
Vladka tusim robila na recepcii, aj evuliky mala staz na recepcii,myslim.
4. čer 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa no ved to je ine,ked ma robotu vlastne po sezone. To v Magnus sa neda, kedze MM trenuje a vzdy trenoval,kedze kazdy rok sli na postup, 3x denne letnu pripravu.
Takze ano,podpora samozrejme zavisi od oficialnej vyplatnej pasky.
No a to pockaj, nez zacnes aj ty zarabat, to uz vam neda nitko vobec nic :unamused: hlavne,ze ti,co sa im robit nechce, maju vyhody ako hovado,ale tak to je ina debata a je to tak asi vsade, bohuzial :unamused:
4. čer 2013 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar No ved to to.....kanadsky pubertaci si sem chodia za par korun len akoze na Europe trip. Im je jedno co tu zarobia, oni to maju len ako vreckove na zajazd do Europy. Presne tak, chodia sa sem ozierat.
Ano MM je obranca ma skoro 2 m co je vyhoda a ma uz 40, je bez operacii, zavse ho sekne v krizoch, inak uplne super, na lade je tristvrte zapasu. Hra aj za tych mladsich. To sa hlavne teraz v tych poslednych zapasoch kazdy cudoval, ze ako to v tom veku dokaze. Ale dokazal, lebo bola motivacia. Postup a tiez premie boli nadosah. Ale to este nevedel ze co mu urobia. C'est la vie. ... Do D2 isiel pred 3 rokmi len preto ze bol kamarat s trenerom ktory ho sem volal. A nelutujeme. Sice to bola nizsia liga ale platovo bol MM ako niekde v D1 a bola tu v klube super rodinna atmoska. Teraz sa postupilo a uz je ta ambiance uplne ina.
Nam ani v Magnuse v Tours nedeklarovali ani len ten SMIC. V MPL a tu v NTS to bolo tiez zalostne malo a teda aj chomage bude teraz len okolo 500 az 600 presne ako pises.
4. čer 2013 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Hmmm ved to, postup je super ale treba sa aj udrzat. To je fakt. A s deklarovanim tak ako ti napisala Gitka.
4. čer 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tak ale zas si myslim ze mal kvoli tomu ze chceli ist na postup aj lepsie fin. ohodnotenie,pretoze keby moj MM hral len hokej tak vyplata z hokeja by sla na najom bytu.preto musi aj do prace chodit. ja som uz tiez robila pred tehu,preto to uz potom bolo lepsie aj teraz je to uz v pohode,len hovorim ze tie zaciatky kym sme sa ako tak aklimatizovali a zacali aktivnejsie rozpravat po fr boli fakt tazke,ale klopem na drevo,ze to je uz za nami...a verim ze MM by dal vsetko zato keby mohol 3x denne ist radsej trenovat ako sa mordovat niekde na stavbe,ale tak co uz nema na vyber zatial :slight_smile:
4. čer 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Pockaj to akoze 700 mali plat v Ameville? To je teda velmi malo. To v D2 ci aj teraz v D1? To ale CAF s takym zarobkom musi vyjst. Ved tam je plafond tusim 45 tisic rocne na couple, nie?
4. čer 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 my sme to tak mali v Caen prve 2 roky, presne ako som pisala,nez som sa dostala do tych papierov a zvykla si na to tu, 3ti rok uz sme na moj podnet ziadali ine deklarovanie a dali nam to. ale samy od seba neponukli,cize asi tak.
tu v Breste vyslovene lanarili MM,lebo mal ponuku aj ostat v Caen,aj ist do Magnus,tak samozrejme deklarovane plus x naviac plus x premii naviac, ubytko,auto dalsie, cestovne, rposte naplacali. vtedy!
potom to slo k horsiemu ked sa akosi nepsotupovalo.
potom sa zmenil prezident a prachov bolo menej.
My sme nastastie ostali kvazi na nasej urovni ako jedinni snad+ Kanadan nejaky vzdy mal mozno este dobry plat. ostatnych odrbavali,ako vsade. ale teda SMIC deklaruju,to hej,musi sa nechat.

No a s udrzanim to bude tragedia, MM neocakava, bud vypadneme my alebo Caen, ina moznost tam nebude, nie su tu take peniaze,aby sa nakupili dobri hraci. Pre neho je vela ponuknut hracovi 1600eur dalsiemu dobremu, tak co potom chce v Magnus, tam mu za tisicku hrat nikto lepsi nepojde.
4. čer 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa jasne,samozrejme, financne ohodnotenie je uplne ine, musi byt take,abys a nemuselo precovat,ked pozaduju plne trenovanie v lete,to je jasne.
4. čer 2013 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lille59 Vo FR neexistuje taka tehotenska knizka ako na SK, tak neviem co presne tym myslis. A s pracou ti ja neporadim, ja doteraz nemam adekvatnu robotu a tiez mam SK univerzitu ale diplom som si overovat zatial nedavala. A viacej ludi mi potvrdilo ze to je zbytocne. Neviem......
4. čer 2013 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Ja teda neviem ake su celkovo v ligach platy ale podla toho co tu pisete mal MM velmi dobry zarobok vsade kde hral. Magnus za tisicku urcite nie. Ved MM mal v D2 o dost viac a pohodicku. Nie tlaky ako v Magnuse. Ale pocula som ze vsade tlacia platy smerom dolu lebo to si hraci urobili sami lebo boli ochotni hrat za par korun a teraz jasne ze funkcionari nechcu platit.
4. čer 2013 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 valdi minuly rok mu dali 600,terajsiu sezonu mu akoze zvysili na 700 zeby sa nepovedalo,s odovodnenim sak mas este pracu,ale to je na dlhe vysvetlovanie...a hej v d1 aj v d2 boli take nizke platy,neviem ako je v inych kluboch,ale tak my sme boli radi ze ma aspon daco,kedze hokej je jeho srdcovka,ale tak tiez viem ze trener z neho spravil debila,lebo partil k najlepsim obrancom minulu sezonu a mal rovnaky plat ako hrac ,ktory nemal ani jeden bod ,ale to sa dozvedel az po sezone cize nic s tym nemohol spravit.najhrsie je to ze jeho beru uz ako francuza,a to len preto, ze tu aspon zatial chceme ostat a ze samostatne byvame,klub neprispieva nic a proste pre klub je on vyhodny hrac. tazko to je tak ale nemozem mu vyhovorit ten hokej aspon este 2-3 roky nie :slight_smile: ved vies konicek je konicek
4. čer 2013 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek