• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
o narocnosti hokeja ako sportu sa bavit nebudem,ankolko to chape len clovek co to hra alebo tym zije, nie clovek pomimo, tomu sa zda,ze si 2 mesiace v lete valaju sunky a pocas sezony sa narobia 2x tyzdenne, je to smiesne ale vysvetlovat je to zbytocne laikovi.
6. čer 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja mam rovnaky nazor ako erika @erikasadek, hoci tohto roku sa mi dostalo do usi, ze frantici nabili rusov !!! :grinning: hokej nema na rugby napriklad. co sa sledovanosti tyka, nie nie, nic ine v tom hladat netreba, mozno sa zle vyjadrujem :stuck_out_tongue_closed_eyes: na druhej strane je pravda, ze kedze manzel je ex rugbyman, iny sport v podstate v telke u nas ani nejde. ale fakt som bola prekvapena, kolko slovakov - len v tejto teme - tu prislo hrat prave hokej. tak ale super, ked je to konicek a (relativne dobre) zaplateny ...

@gijar ja o hokeji sice viem asi tolko ako o priprave kysnuteho cesta (co mi zatial nevyslo), ale som presvedcena, ze sranda to nie je. sama som trochu plavala na skole, akykolvek sport je vzdy fyzicky narocny (mozno okrem sachu, tam ale funguje viac psychika) a ked si len predstavim, co vsetko na sebe maju navlecene hokejisti, ved sa musia poriadne potit :sweat_smile: a popritom behat po lade, utocit, branit, co ja viem.

ano, som laik, ale to neznamena, ze ma nazor nelaika ci aspon cloveka, co o tom vie viac, nezaujima :wink: zbytocne nieco vysvetlovat to nie je, nikdy, ak mas oproti sebe niekoho, kto o vysvetlenie stoji ...
6. čer 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar neber ma zle nemyslela som to v zlom... ja viem ze platite dane, ale neplatite v tom ze nie su deklarovani na 100% myslim to bnusy ine chapême sa vyhovuje to klubom a vyhovuje to aj vam , ine je keby ste platili plne dane.....

ale neber ma kriticky budte vsetci radi ze mate takuto moznost!!!!! :slight_smile:

co satyka hokeju myslela som to celostatne.... jasne regiony je ina vec...
ja osobne osm vzdy bola sklamana uz len kvoli tomu ze hrali vyhrali a ani makke F v telke v spravach!!!! keby to bol futbal bolo by to ine kafe.. :wink:
6. čer 2013 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek jeej dakujem pekne ! :slight_smile:
6. čer 2013 ve 21:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby a uzivate si konecne slniecko ? Ja rano vypadnem a chodim domov o tomto case ! Clovek sa hned inac pozera na svet ked je vonku 25 stupnov ! :slight_smile:
6. čer 2013 ve 21:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar to, čo platíte za dane teraz je asi tretina z toho, čo by ste platili, keby mal tm deklarované všetky príjmy :D

Ja som teraz trochu rozhodená z toho, že ako autoentrepreneur odvádzam dane a odvody každý trimester, ale netušila som, že sa moje príjmy deklarujú aj do nášho spoločného zdanenia a tým pádom nás to posunulo do vyššej daňovej triedy... fuck :p Už nebude crèche za euro na hodinu :N (ale našťastie ju už nebudem potrebovať :N)

@gabrielka kúp si Theromix x) Budeš mať lepšie kysnuté cesto ako vpekárni :D
7. čer 2013 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bihan haha, diky luci, theromix nepoznam :grinning: ja zvladam akurat jablkove strudle, mafiny a brownies s neocenitelnou pomocou bab. takze uz aj "malina" bude skolkarka ? :fearful: mne prislo tak luto, ked som si uvedomila, ze aj abi ide do skolky ... jooooooooooj :frowning2: dufam, ze statut d'auto entrepreneur nezmenia, ako to maju v plane, sice nim nie som, ale bol by to riadny uder pod pas. ale s tym politici nemaju problem, vsak ano :angry:
7. čer 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan Ahoj to nastvalo aj mna!!! ked s mojim malym platom 6000€ rocne sme presli na vyssi triedu zdanenia 45%!!! takze platim emesacne teraz 150€ za dane s troma detmi zatial pocitaju len dve toho roku kedze Emilie sa narodila v januari :rolling_eyes:

vsetci co deklaruju minimum maju uzasnu sancu. mojmu muzovy v robote deklaruju vsetko a vdaka Flambymu teraz aj odpracovane nadcasy!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes: takze osm poriadne nastvana

inak zboznujem tvoje foto!!!! a trvam na tom ak pojdete nahodou okolo alebo by si mala chut navstivit versailles tak sa zastav u mna doma prosim!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. čer 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka autoproneur , je dlha tema, nietorych to poriadne ochudobnuje je to poriadna nelojalna konkurenicia u niektorych zamestanani ale to je na dlhu temu.. :wink:
inak som rada ze ta ma na FB :slight_smile:
7. čer 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka Gabi, ja plánujem zmeniť štatút hneď ako sa moje príjmy stanú stálymi a chcem prejsť na entreprise individuelle. Na AE je fajn, že je to rýchlo a jednoducho ale celý princíp je naprd, do AE sa púšťajú ľudi bez akéhokoľvek plánu, bez znalostí o tvorení spoločnosti, navyše ak získajú pomoc accre tak prvý rok neplatia žiadne dane (aj keĎ je to zradné, lebo je to len daňový kredit, nie odpustenie daní) a všetko ide do ich vreka a potom tí artisans, ktorí si platia poctivých 30-40 percent z obratu dane a odvody dostávajú riadnu ranu pod pás. A to všetko len kvôli tomu, aby bolo na pole emploi menej nezamestnaných.
Takže ja som za reformu.. a výraznú ;)

ooo a Thermomix, to je mašinka, čo robí tak neskutočne veľa vecí (a aj slušne stojí :D) ale ja odkedy ho mám, tak som výrzane zmenila prístup k vareniu a pečeniu a teraz varím furt, lebo to len nahádžem do hrnca a thermomix uvarí :D

@erikasadek zatiaľ nemáme v pláne ale keby niečo, tak sa ozvem :D mňa to hore k parížu vôbec neťahá :N Jedine tak do Disney s deťmi :sweat_smile:
7. čer 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bihan zeby som ta dostala na disneyland apson tu alebo parc asterix?? :grinning: :grinning: kazdopadne v auguste a septembri vzdy mi chodia listky za 20€ na osobu do disney ak by nahodou... :wink:
7. čer 2013 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar u nas take podmienky nie su ako ty pises,nam to co deklaruju to mame aj na vyplate,nic viac na ruku...ziaden byt auto ...v d2 to takto nefunguje....aspon tu nie...
7. čer 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :wink:

@bihan čo je to za zázrak prosím ťa? Take niečo čo vari samé a hlavne rýchlo by sa aj mne zišlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Budem rada ak prídete k nám do regiónu pozrieť. Ja mám víkendy voľne, akurát MM pracuje v sobotu, ale to by nevadilo, my sa môžme vidieť.
Dole mame k dispozícii komplet štúdio s kuchynkou a wc a kúpeľňou, takze ak by ste chceli, môžete aj u nás prespať. Teraz ale MM dokončuje Jullianovu izbu, robíme prerabku, tak všetky jeho veci su dole v štúdiu ale do budúceho týždňa by to malo byt už všetko hotové. Potom od 7.7. do 14.7. Tu mame Jullianovho bratranca. Ostatne víkendy v júni a v júli su voľne, tak daj vedieť kedy by ste chceli a či aj prespíte. V auguste je tu moja mamka a my potom ideme na SVK.

@lille59 ty si sa pýtala na adaptaciu, mne trvala asi dva roky. Myslím si ale že veľa aj záleží od miesta kde si. My keď sme prišli do Fr. Bývali sme v Tours, absolútne sa mi tam nepáčilo, bola som ešte k tomu aj doma, nevedela som po francúzsky a nemala som tam žiadne priateľky. Sem sme prišli z Austrálie bola to pre mna veľká zmena. Po dvoch rokoch sme sa rozhodli presťahovať na juh, ja som si tu našla prácu, mám tu priateľky, ľudia su tu veľmi príjemní a Jullian má výbornú škôlku. Nechce sa mi už ani odtiaľ to odísť.
7. čer 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@bihan ked som nie tak davno videla fotku tvojho thermomixu na FB a neboli pri nom este komentare, myslela som si, ze to je nejaka super masinka na vyvolavanie fotiek :grinning: ano ano, netusim, ako by sa tam dali spracovat, ale ani v sne mi nenapadlo, ze by to malo nieco spolocne s varenim, kedze vacsinou pridavas fotky z tvojej prace ... ach jo :grinning:

takze vravis, ze si spokojna ? pozerala som na vorwerkackej web stranke, ale teda neviem ... tie misky napriklad na cuisson vapeur su z pvc ? citala som, ze sa v nom da pripravit aj taky couscous :confused: a teda da sa kupit len a len cez osobku, co mi to pride domov ukazat ? lebo aj na ebay som videla ... a nie je to moc hlucne ? moja pekarnicka funguje v kuchyni len za zatvorenymi dverami (moulinex) :stuck_out_tongue_closed_eyes: diky za odpoved, ak mas cas a chut, of course

a ozaj, ked budes v tom disneylande, daj vediet :grinning:
8. čer 2013 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek erika, to mas cenu 20 eur za dieta, ci dospeleho ? u nas ponuka comite d'entreprise tiez listky do disney, aj asterixu, thoiry a pod, babam slubujem ten disneyland uz strasne dlho, ale moc sa mi nechce. hlavne ked si predstavim tie davy ludi :stuck_out_tongue_closed_eyes: ty to tam trochu poznas, ze kedy sa oplati ist? kedy sa na tie atrakcie necaka pol dna napriklad ... ps: tiez som rada, ze ta mam na fb :wink: ja sice nie som fb typ, chodim tam akurat "obcumovat", co maju nove les autres
8. čer 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka :D hehe, to bude tým, ze doteraz som len fotila a nevarila :D
Parné Miška sú už plastové, predtým boli z inoxu a vraj mali ľudia potom problémy s popaleninami. Ono to nerobí len couscous, ale aj ryžu, cestoviny, zemiakovú kašl,drtí mrazené ovocie na zmrzku...ale hlavneeee, je k tomu kuch kniha (teda nie len jedna :D) s kopou jednoduchých receptov. Dnes som robila cukinové lasagne s fetou (besamel sa robí tak, ze len nachádžeš ingredienci do moma a naprogramujes a o 7min hotovo) a este mám v pláne domácu briošku a cheescake na zajtra.
Je to kopec prachov ale nelutujem jedine euro...na ebayi nic nekupuj, sa to neoplatí. Použitý momo stoji okolo 850e a predáva sa kopec lacných čínskych imitacii. Inak momo je made in France :D
8. čer 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a do Disney JY este nechce ísť, lebo Malina je krpatá, este chce počkať rok-dva
8. čer 2013 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan jaaaaaaaaj neboj, na ebay nekupim, 850 eur za nieco pouzite nedam, radsej fakt priplatim 100 (200? :sweat_smile: ) a mam na to zaruku ... da sa aj na viackrat platit ? si mi narobila chutky s tymi lazanami, kurnik sopa :grinning: vyzera to zaujimavo, a je fajn, ze su k tomu kucharske knihy, ja varim len podla kucharskych knih, inac by sme zili asi len na cukete s tofu a cestovinami. este raz vdaka za tip, luci !
8. čer 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka 150 :D dás sa zobrať na splátky, na rok to vydá okolo 90€ mesačne, dva roky je naň záruka, skús napíať na worverck stránku, odporučia ti nejakú conseillere, nech ti príde urobiť demo alebo sa skús popýtať v okolí, či niekto nemá, aby ti odporučili kontakt (ja ti môžem tu na juhu :p)
8. čer 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan heh, no uvidim, teraz idem menit vsetky rozvody v aute, prinajhorsom poprosim "jeziska". idem si to prestudovat, kym mam chvilku. ps : to tvoje fb menu vyzera lakavo :wink:
8. čer 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka my sme objednali momo a odišla nám prevodovka aj spojka na aute :p nepotešilo, ale tak prekliate autá, furt na ne človek platí
8. čer 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka ahoj 20 pre dieta akebo dospely kazdu rok mi chodia tieto pozvanky.... :wink:

co sa tyka auta tak je to ho, kolko zerie penazi.... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
9. čer 2013 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ja pridam moj nazor k Diesnylandu, podla mna to je uplne jedno, tam je naroda vzdy a v kazdom pocasi. My sme boli mimo prazdnin, uprsany februar a horuci september a natresk aj vtedy aj vtedy. V tom uprsanom pocku nesli vsetky atrakcie samozrejme. Takze tak, o hubu rady aj 45 min, je dobre si vychytat tie atrakcie kde su "Fast Pass" listky, tam to niekde nekontroluju vobec tie casy a pustia ta hned a ked aj kontroluju, tak do 10 min sa uz vozis. No ja poradim len plny balik pevnych nervov :slight_smile: Deti to zvladaju v pohode aj to cakanie, lebo sa tesia, ty dospelak to musis ustat tiez. Mne uz akoze stacilo Disneylandu, uvidime ci ma to prejde a budem ochotna ist o 5 rokov aj s mladsim, nech nie je ukrateny :sunglasses:
9. čer 2013 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 kludne posli cislo do IP :slight_smile:
9. čer 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci neviem osobne sme v disneylande skoro kazdy druhy tyzden a teda rozdiel je ked je mimo prazdnin a skaredo tak je o polovicu menej ludi , ked je pekne pridaj 25% a cez prazdniny pekne tak je narod, niektore atrakcie stojis aj 90 minut... :rolling_eyes:

osobne my nestojime odkedy ma pato invalidny pass tak ideme prednostne... :sweat_smile: preto zme tam tak casto..
odporucam vam aj parc asterix!!!! ak ste neboli tak neolutujete vobec... :wink:
9. čer 2013 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek @bihan baby, auta radsej uz nespominajme, lebo si daco privolame :grinning: :grinning: :grinning:

@erikasadek tak som to dnes pozerala, v robote mame listky do dvoch parkov, dospely 25 a dieta 20 eur. jeden ten park su atrakcie a druhy disney studios ? som z toho magor. emma chce stretnut cendrillon :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to treba ist asi do tych studii, co ?
inac dakujem za tvoju skusenost, evi @efci, ja tam chcem ist teraz cez letne prazdniny ako odskodne za to, ze nemam v lete dovolenku a nemozeme ist na slovensko. skusime tam byt hned rano, ked otvoria, aby sme aspon na prve dve - tri atrakcie necakali tu hodinu :grinning: ja viem, optimistka ...
10. čer 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a ozaj, boli ste uz v parku thoiry ? kam sa da ist pri parizi, resp. na severe ? disney, asterix, mer de sable ... autre chose ?
10. čer 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka studoi je otvprene do 19 druhy park do 22 konci to ohnostrojom kazdy vecer..
ak chce stretnut popolusku dam ti typ hned na zaciatku nez vojdete zober vsteky prirucky co sa tyka disney mas tam casy kedy su postavy s disnye a kde.. pritomne;..
disney parade je o 17 cas sa meni v lete a v zime.. :wink:

park asterix je uzasny pre man lepsi co sa atrkacii tyka... potvrdili to aj moje deti... odporucam..

zoo thoiry je tiez na cely den :wink: tiez odporucam.. :wink:

ak nahodou pojdes ak nahodou pojdes RER A a nie autom tak s amozme spojit a ist spolu. alebo stretnut nebudete cakat v rade.. :wink:
10. čer 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no v auguste na 100% pojdeme. mozno autom, mozno rer, odstavila by som auto vo val d'europe :wink: dam ti potom vediet a stretli by sme sa, juchu. :grinning:
10. čer 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka my sme boli v disney pár krát a uprime, v lete uz nikdy v živote! Za 7 hodín čakania sme stihli 5 atrakcií! A to sme uz mali aspoň lístky kupene dopredu... My sme fotky s princeznami robili tak, že ja som čakala v rade a keď to vyzeralo nadejne, zavolala som mm a pribehol s malou. Napr na rapunzel som čakala asi 90 min! Takze si príprav balík nervov a času :D
Ako uz spomínala Erika, najlepšie je ísť, keď je vonku skaredo, poprcha... Ale to bohužiaľ nemôžeš ovplyvniť, kedže to potrebujete naplanovat dopredu...
10. čer 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek