• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Dobry vecer, jeste pred odjezdem jsem si rikala ze na vas v rychlosti juknu :dizzy_face:
Kousek jsem i docetla, vzdyt jste toho za tyden moc nenapsaly :grinning:

Tini, my jsme byli na rocni prohlidce v pondeli a Lea vazi 10,15kg a meri 77cm, a predstav si ze mi pediatricka naopak rikala ze Lea vazi hodne!!!!!!!!!!!!!!!!! A co ji pry davam jist??? :astonished: :astonished: :astonished: A ja na to ze si nemyslim ze vazi hodne, ze je prece dost velka.... :sweat_smile: A pak z doktorky nakonec vylezlo, ze si nejak popletla cisla a zapsala 75cm a 10,7kg nebo nevim jak a to uz ji pripadalo hodne... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A znova jsem se ptala na mliko a znova mi rekla, ze ji mam ted uz davat obycejne kravske a sem tam to vanilkove croissance :angry: No a jako vrchol vseho se me ptala, jestli ji jeste davam Zymaduo, nebo jak se jmenuje ten vitamin, tak jsem rekla ze nedavame uz od 6 mesicu, protoze nam rekla ze uz davat nemame. A doktorka na to, pry kdo nam to rekl? Tak jsme se s Yannem na sebe podivali :rolling_eyes: Proste nam tenkrat rekla ze uz ji to davat nemame a ted nas sprdla, ze ji ho nedavame. Proste krava, no :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale bohuzel si nevyberes, tady mame jednoho pediatra na cele mesto :angry: :sweat_smile:

Tak se mejte kocky krasne, uzijte si vikend, a ja se snad brzy ozvu z moravy :wink:
7. bře 2008 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky.
No Lucija, tak to ste teda pochodili. To je najhorsie, ze si ani nemozes vybrat. Inak tu je to este horsie, tu v meste ani pediater neni :rolling_eyes:
Pekny vikend
7. bře 2008 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolin, vitaj :wink:

Baby, prosím vás, čo to máte za lekárov? :confused: My nechodíme k pediatrovi, ale ku generalistovy, vitamíny dávam stále a dvakrát mi hovoril, že D do 2 rokov, K počas dojčenia (až na to mierne prekvapenie z faktu, že stále dojčím, je strašne v pohode). Nikdy ma nedrbal za to, koľko Sára váži a to má momentálne 8,8 kg a 69cm :sweat_smile:, dokonca mi ešte ani neodporúčal dokrmovať, čo sa mi zdá na dosť fajn... ja viem, nie je to pediater, ale aspoň ma nestresuje :sweat_smile:

Keď sme pri tom, kedy ste začali s príkrmami? presne v 6m alebo skôr? čím? zeleninou alebo cereáliami?
Dnes som urobila "nákup na príkrmy", stolička, podbradník, lyžičky, instantnú kašu, mrkvičku, ryžovú kašu...

Ozaj, minule mi susedky prezradili, že máme možnosť dať malú do "vojenskej" creche za 1,5€ na hodinu, takže začínam reálne uvažovať o nejakom čiastočnom úväzku... a nejakej športovej aktivite, napr. aquagym :grinning: (inak to tiež máme ako kurzy niekde, len ešte nevime kde :sweat_smile: - ale aj patchwork, maľovanie na sklo a rôzne ručné práce, ktoré ma absolútne nechytajú :wink:)
8. bře 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
hello

my sme dnes boli na golfe, boli ma cely clovek ale stalo to za tu srandu :grinning:

bihan kasli na polovicny uvazok, nestoji to za namahu pockaj si do buduceho maja a nebudes sa musiet s nikym natahovat, je to priserne frustrujuce :frowning2: Vlastna skusenost, a to uz robotu mam a ani tak nic a myslim ze uz sa ani nejdem pokusat, pravdepodobne si zalozim na sk zivnost a budem to riesit tak a asi si vies predstavit co to vyzaduje nervov, a to nemam deti takze cas a energiu vrazam do tohto a uz som aj tak v koncoch no a na modrej streche som stretla dalsiu babu co uplne presne takto nakoniec z fr odisla tak ju dopalil tento system a to tu tiez normalne pracovala niekolko rokov ale po case y en a marre :angry: a cakam este na nejake info od konzula medzi inym aj potvrdenie o otvoreni trhu v maji 2009 takze potom by to uz malo byt ok :wink:
no ak sa rozhodnes aj tak tak drzim palce :slight_smile:

k tym doktorom, ja sice zatial pediatrov neriesim ale ked vas tak pocuvam, som vdacna za mojho doktora talianskeho povodu, skutocny profik, obcas ho zastupuje ta baba co mi objavila krystaliky, takze myslim ze som v dobrych rukach a myslim ze ak raz budem mat dieta si po tychto vasich skusenostiach asi ani nebuden pediatra hladat :sweat_smile:

mimochodom peciem kolac, moelleux au chocolat zo sacku, pridala som akurat tri vajcia a cakam co to da, potom podam spravu :wink:
8. bře 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
ahoj karolinka
ja som sa na mk vobec nedostala - mali sme navstevu - konecne som tu mala nasincov :dizzy_face:
dnes uz sice isli skoro rano prec, lebo zajtra idu po povinnostiach - ale aj tak bolo super :dizzy_face:
nas drobec sa hral s ich bambulkou - taki boli zlati :grinning:
9. bře 2008 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem za privitanie :dizzy_face: No ja som mala tiez navstevu vcera a tak som sa zarozpravala s maminkou pri telefone :grinning: , ani som sa nenazdala a bolo pol jednej rano :sweat_smile:
Nguyen ako sa vydaril coko kolacik :grinning:
S tym pracovnym trhom to je fakt otrasne. Ja to tu mam este horsie, lebo tu kde som asi este v zivote slovenku nemali, tak ja ich vlastne vsetko "ucim" hihi, ked idem na nejaku administrativu, tak uz viem co ma caka. Vsade len hladaju, ci je slovenkso v EU a potom sa tam vsetci radia, telefonuju à gauche et à droite, no hruza. Tak ja si potom najdem co mi treba na nete, vytlacim si a s tym tam pridem, nech su spokojni :grinning:
9. bře 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka vitaj v klube - administrative je cool :wink: ale teraz ked sa tak nad tym zamyslim pomaly si asi zvykam lebo okrem administrativy mi tu uz skoro nic nevadi :grinning: sa na tom smejem a presne ako hovoris, vsetko im treba vysvetlit aj ich zakony :sweat_smile:
kolac je skvely takze piste si tie co neviete piect - co je moj pripad alebo sa vam nedari lebo suroviny su tu ine ako doma - nestle moelleux au chocolat v sacku, sacok bachnete do teplej vody potom vylejete do misky pridate 3 vacia to cele date do formy na pol hodku do rury a hotovo :wink:

boli sme v kine a vazne som uvazovala o MR 73 ale al ma zrusil lebo ked sme naposledy boli v kine na irevesible s casselom a belluci tak som sa tyzden strhavala zo sna, kto to videl asi ma chape :frowning2: no a este navyse tento film MR 73 je natoceny podla skutocnej udalosti a ked som videla interview s marchalom a autheilom som mala dost tak sme videli paris, uuuuzasnyyy film odporucam aj napriek durisovi :grinning:

karolinka a kde presne byvate ja som sice na korzike este nebola ale chystame sa v lete ist pozriet jednych kamovosov z avignonu, sa tam prestahovali v ten isty mesiac ako my do lyonu tak sa tesim a ako dlho si uz vo fr?
9. bře 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, hlasi sa klokanka :wink: . 27.2. o 1:42 k nam priplavala mala rybicka, vola sa JULLIAN, 3465g a 50cm. Ta vaha uz nie je velmi aktualna lebo je to strasny jedak co za prve dva dni schudol v nemocnici za dalsie dva dni hned nabral.Stale by len jedol o chvilku ma vycuca ale zase nezaskodi asi vidi ze to jeho mamka potrebuje :slight_smile: . Od pondelka sme doma tak sa pomaly zabiehame. Nam kazali v nemocnici davat vitamin D do 1 1/2 roka a K kym budem kojit.
Chcela som sa vas opytat davali ste malinkym pit caj??Lebo ja som sa pytala na to v nemocnici a tam mi povedali ze staci mlieko ze nepotrebuje pit cajik. Mamka mi priniesla feniklovy caj od ukonceneho prveho tyzdna a chcela by som mu ho dat lebo niekedy po hodinke a pol place a zda sa mi ze je iba smadny.
Nguyen ako sa vydaril kolac?
9. bře 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, ten kolacik to je ten co davaju v reklame ze? "Oh c'est magiquex" - "Mais non, c'est maman" :dizzy_face: !
My sme v Porto-vecchiu (inak tu okolo su najkrajsie plaze korziky :sunglasses: och musela som sa pochvalit :sweat_smile: ) a pracujeme tu v jedej turistickej rezidencii 700m od plaze a tu priamo aj zijeme. Tak ked nahodou dojdete na korziku, urcite sa zastavte :wink: Ja som tu 4 roky a bola som dvakrat vo Fr na sezone. Raz v Rambouillet pri Parizi a raz tu na Korzike :wink: Vy mate kde tych kamaratov?
Ohladom toho kina, tak my sme boli na posledy na Asterixa, no fakt hrozna blbost. Teda mne ten film nezanechal vobec ziadny dojem, okrem super kastingu na hercov na nom nie je co vidiet. A navyse za nami sedeli taki otrasni pubertaci, co po sebe pokrikovali, sa tam olizovali :stuck_out_tongue_closed_eyes: no proste LA TOTALE! Ale podla toho ake je to tu mrtve v zime, som este "rada" ze tu vobec nejake kino je :wink: aj ked tam teda casto nechodime.
9. bře 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tam v tom magique som nejako nahodou stlacila x, to tam jasne nepatri :grinning:
9. bře 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
to x je v poho som pochopila :sweat_smile:

mne sa asterix pacil, ale ja milujem alexandra astiera ci ako sa to vola (arthur z kamelottu) a vobec cely casting ako hovoris boli moji oblubeni herci specialne clovis a benoit par contre nemam rada delona ale s tym AVE MOI ma dostal :grinning: a myslim ze aj pribeh ma celkom bavil :grinning: no a schumacher s toddom a zizou a tony parker nepamatam si film takto hviezdne obsadeny a to som ich uz par videla no a nezabudajme ze bol maximalne medzinarodny ved tam hrala aj nasa adriana :grinning: ....hmmm tolko oda na asterixa :grinning: :grinning: :grinning:

kamosov mame prev pri porto vecchio :grinning: tak ked pojdeme dam vediet :wink:

janka-klokanka bĺahozelam :slight_smile: ked som sa narodila ja mala som podobne 50 cm a 3 a pol kila a aha co zo mna vyrastlo :grinning: ale nie robim si prdel, zelam vsetko naj hlavne nech ste zdravi, to je asi to najdolezitejsie vsetko ostatne sa nejak spravi :grinning:
9. bře 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasne dajte vediet, neze pridete a odidete ingoknito :sunglasses: A ak sa mozem opytat,tak kde presne su ti vasi kamarati? Len tak pre info :dizzy_face:
A pripajam sa ku gratulaciam k malinkemu Jullianovi :dizzy_face:
9. bře 2008 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
blahozelam Janka-klokanka :dizzy_face: - to je super, ze ste uz doma - zelam vam, aby Jullian pekne maminku posluchal, aby v noci pekne buvinkal (cim skor celu nocku) a aby pekne rastol, tak ako sa na spravne babo patri :wink:

jej karolinka, jak si pisala o tom telefonovani - to ja nieco podobne poznam - ale iba ked s tetou telefonujem, lebo s maminou volavam sice dost casto - ale ta ma uz pio polhodine preventivne rusi - ze ci nemam doma dost roboty popri detoch :unamused: :angry: :grinning:
sa ti zije na najkrajsich plazach fr :dizzy_face: - ja si potom vybavim tie na severe pri altlantiku (voda, ked bola pekne tepla, tak nevystupla nad 16 stupnov :angry: - takze to som sa vtedy za cely cas v mori cvachtala iba 2x - ale zase malo to aj svoje vyhody - na plazi skoro nik - teda az na anglicanov - ti sa kupali snad aj za dazda :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

lyonskatiezJanka - tak co, kolac uz zjedeny?
9. bře 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha.. korizika... tam som mala raz vybavený job, ale ženská mi nechcela dať zmluvu a ja som nechcela pracovať načierno, tak sme sa nedohodli :grinning: Ale snáď sa raz na Ostrov krásy dostanem...

Jani, gratulujem k Jullianovi (inak nádherne meno :wink:), aký bol pôrod?
Čo sa týka čajov, je to úplne zbytočné, pretože MM úplne stačí dokonca aj v letných mesiacoch, mám to odskúšané :wink: Keby malý náhodou trpel na koliky, tak si ten feniklový čaj urob pre seba a malý ho dostane v mlieku. Takto krátko po narodení je úplne normálne, že budeš dojčiť povedzme každú 1,5 hodinu, novorodeniatka majú ešte maličký žalúdok, ale po takých 3 týždňoch to začne byť ooooveľa lepšie :wink:

Nguyen, ja som tiež mala 50 cm a 3,5 kg a aha čo zo mňa vyrástlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Inak v Asterixovi sa mi hrozne páčil Delon - Ave moi! :grinning: ale fakt to bola prča kôli tomu výkvetu hercov...
10. bře 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ostrov krasy :frowning2: ale v zime by som skor povedala, ze mrtvy ostrov :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Fakt to je niekedy deprimujuce. A najma to, ze na ostrove sa clovek citi taky uzavrety a obkluceny. Lebo ludia co tu ziju odmala to beru inak ako my - pristahovalci :unamused: co sme boli zvyknuti "hybat sa" a mat volnost. A ked sa chcem odtial dostat a odreagovat sa, tak si to pri cenach lodi a lietadiel dvakrat rozmyslim :grinning:
Pekny den a zaciatok tyzdna vam prajem
10. bře 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
babenky - kt ste oslavovali jeden rok, ako bolo?
inak vsetko najlepsie dodatocne oslavencom a tusim Filipkovi aj v predstihu :slight_smile:
10. bře 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuuj baby este ze je uz sest hodin a nemam tu sefa mozem bezat domov, neviem ci to vydrzime takto v dvojke az do aprila :unamused: dnes ma pri zivote drzi uz len predstava ako si s alom otvorime vinko a zalezieme do vane aspon na 3 hodiny :grinning: a este to strasne pocasi clovek ma pocit ze nastal koniec sveta :grinning: :grinning:
a zajtra zasa do praaaace :frowning2: ale ja milujem svoju pracu, milujem svoju pracu, milujem svoju pracu ... :rolling_eyes: :grinning: to mam len take dake blbe obdobie vecne som unavena asi musim zvysit davky kavy :grinning: :grinning: :grinning:

karolinka neviem kde presne ale mne hovorila jedna z nich ze tam maju kopu sloveniek tak asi daaaleko od teba :sweat_smile: alebo si to potom poplietli, som si totiz vsimla ze skupina cesky slovenky polky sa tu akosi nerozlisuje na tri :grinning:
10. bře 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen zeby jarna unava? Inak mate velku vanu, ked tam obaja zaleziete. Lebo 3 hodky by ste asi stiesneni nevydrzali :wink: Oni to tu fakt nerozlisuju, na cechov, slovakov, poliakov, im je to vsetko to iste. Ale povedali ti kedy ich tam maju vela? Lebo v lete tu chodi vela stazierov zo slovenska aj z ciech, tych som stretla hodne ale v zime ani nohy :confounded:
Inak babenky boli ste vcera volit??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2008 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemame velku vanu to my sme mali :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ved ako sa u nas vravi "dobrych ludi sa vsade vela zmesti" :wink:
(do vane teda stacia dvaja :grinning: :grinning: )
10. bře 2008 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, co to citam??? Same novinky! Tak po poradi najprv zagratulujem Janke-klokanke k mrnuskovi, nech sa vam dari. A zaroven sa pripajam k odpovedi Bihan ohladom cajikov, ma uplnu pravdu, mozes jej verit :wink:
Vitam Karolinku v klube, predkovia MM poch
11. bře 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz to vidno, ze som tu dlho nebola, ani neviem ako pisat bez toho, aby mi to hned neodoslalo :grinning:
Predkovia MM pochadzaju z Korziky a mame odtial lod, tot veskere moje kontakty s Korzikou, a raz som videla Korziku z Monte Carla, ked bolo velmi krasne jasno.
Nasi vcera odleteli s vyse 2 hod meskanim, lebo v Nice bolo hnusne, zamracene a husty dazd, ale bolo fajne, hned 2 non-stop pestuni, uz som si zvykla a dnes mi je tazko, Alex nam dal vsetkym darcek v predvecer svojich narodenin: zacal chodit, takze ta prava zabava sa mi este len zacne :wink:
Zatim pa, musim debordelizovat a navyse som opat nachcipana :frowning2:
11. bře 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, si sa pytala na prikrmy, my sme zacali presne na 6 mes, uz som sa nevedela dockat na tu srandu :grinning: zacali sme zeleninou, ako sa to u nas doporucuje a vlastne aj tu, nekupuje este nijake cerealie, to je lepok a na ten ma este cas, ryzova mliecna kasa sa vecer moze, ale nemusi. Naucte sa najprv pekne na obed zeleninku, mrkva, zemiak, brokolica(ruzicky)... To je moj nazor.
Radsej to vsetko konzultuj s nami ako s vasim generalistom, nic proti, ked ma taky siroky zaber, nic nevie do hlbky :unamused: hoci tunajsi pediatri na tom nie su lepsie.
11. bře 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tini bon courage s tym upratovanim. Takze maly Alex ti uz bude behat po byte - a ty za nim? :grinning: To je taka zdrava odtucnovacia kura (teda tym, ktorym to treba samozrejme :wink: )
11. bře 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja so, bola na stazi 3 mesiace na kKrzike v roku 2001 to je uz sakra davno. Bolo to na severe Korziky pri Calvi. :grinning:

Jzfr v Lyone je nova babenka s 3 mesacnym babom. To sme uz riadna mafia!!!! hi hi hi :grinning: :grinning:
11. bře 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja ten sever takmer vobec nepoznam. V Calvi som nebola este ani raz. Okrem Bastie som v tych severnych mestach ani nebola :frowning2: Ja len tu po juhu sa pohybujem :grinning:
Tak v tom lyone tam uz mate klub :wink:
11. bře 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute - som sa zabudla v inej teme :sweat_smile:
prave si docitavam, co ste popisali - a drobci mi zatial vyhadzuju silonky zo suflika :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale maju z toho strasnu srandu :grinning: - no a drobec sa najviac tesi z toho, ze mam aj niektore este v krabickach, lebo okusovat silon a lycru teda neni ktovie co :grinning:
Phevi - a co je to dievcatko, ci chlapcek?

inak ktosi sa tu minule pytal, ze co je v tom lyone take pekne - ze ci to su chlapi - tak ja neviem - zatial sa mi zda, ze sme tu vsetky pristahovalky a dokonca sme si sem aj chlapov museli dovliect :grinning:
11. bře 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr ved ti varvim ze andre :grinning: :grinning: :grinning:

ale je fakt ze za mnou sa sem tiez moj chlap stahoval :grinning: teda stahovali sme sa spolu ale kvoli mojej praci lebo som po roku uz mala plne zuby kazdy pondelok vstavat o 4 rano, cely tyzden kvasit sama a vo stvrtok prist do avignonu v noci o jedenastej :angry: ale pekne od neho, si to vazim lebo on miluje juh a takto sa bez frflania premiestnil do lyonu nasiel si pracu a vyzera ze je spokojny :wink:
11. bře 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tak to zase vieš, že ja si radšej pôjdem po rady k vám než akémukoľvek francúzskemu doktorovi :grinning:
Inak sa mi zdá, že Sára začala oooveľa pomalšie priberať.. podľa našej váhy zrazu pribrala len 300g za 3 týždne, tak dúfam, že sa nám nezačne zcvrkávať :wink:

Baby, to nám robíte nachvlál, s tým masovým sťahovaním do Lyonu či čo? :grinning:
11. bře 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
To vas tam vsetky do Lyonu pritiahol ten Andre ci co??? :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek