• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@evuliki haha, no ja som tazky optimista :grinning: ako predpokladam, ze v lete bude naval este vacsi ako inokedy cez rok, navyse tam pojdem sama, lebo pierra do disney rovnako ako do mac donaldu nedotiahnem ani keby som sa pototo :sweat_smile: som zmierena s tym, ze mi prasknu nervy po prvej pol hodine tam, tak ale co uz, udel obetavych mam ... uvidime. nervy si idem trenovat uz zajtra v praci, kedze je ohlaseny strajk :angry:
10. čer 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No kočky, tak do Disney ma asi nikto nedostane :D :D :D
11. čer 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky! Zdravim! Po dlouhe dobe na koniku :slight_smile: Vidim, ze se tady porad zive diskutuje!

V Disney jsme byli v unoru, a presto byly rady na hodinu (i dyl) skoro vsude, takze me uz tam taky nikdo nedostane :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jeste ze jsme tam jeli na 2 dny, takze jsme stihli vetsinu obejit. Ale jednou stacilo ;)
11. čer 2013 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka pojdes s nami.. daj mi vediet zoberiem RER A cez dena uvidis ziadne rady nebudu.... :wink: pre nas ak vazne bude's mat zaujem daj mi vediet.. :wink:
12. čer 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha, no vidim, ze disney je fajn tema :grinning: :grinning: :grinning:

@erikasadek ozvem sa, erika, a dakujem ! :wink:
12. čer 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte, prosim o radu ... Viete mi poradit, kde sa daju na nete kupit lisky na Eiffelovku? Dik
12. čer 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
diki moc, mrknem sa na to...
13. čer 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, co vam deti chodia do skolky, o ktorej obedu a kedy chodia poobede spat?
14. čer 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon v skolke ? ci doma ? :sweat_smile: v skolke maju obednajsiu prestavku od 11h30 do 13h30 a spia len v petite section, hned po navrate z obedu, taku hodinku, do 15hod maximalne. ale dalo sa dohodnut s riaditelkou, ze si obcas lahla dcerka aj v moyenne section, ona je spachtos a decembrovy, jedna z najmladsich v triede :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. čer 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka v skolke... moja doma spi inak ako bude v skolke....

otazka.... kde sa da v obchode kupit kyselina citronova (na zavaranie)? napr v carrefouri to kde najdem?
14. čer 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata, tie co mate skusenost s krstom vo Fr,neviete mi poradit co vsetko je potrebne nato aby sme mohli krstit tu ak sme obaja Slovaci? dakujem pekne ....peknu nedelu
16. čer 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon toto presne iste som sa aj ja sama seba pytala bezradna v Auchane som nenasla kyselinu citronovu :/ patranie pokracuje ;)
16. čer 2013 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa rada by som ti poradila krstit som krstila tu moje tri deti ale kedze uz nie som katolicka nepomozem ti.... najednoduchsie je ist do kostolla kde byvas a opytat sa knaza , poviem ti len jedno pojde to jednoduchsie kao na slovensku... :wink:
@cicimon nehnevaj sa teraz ale tvoje prispevky su vzdy otazka............ kde najdem to aalebo de zozeniem to. :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

kyselina citronova je acide citrique , najdes na internete alebo castorame.. ale vo velkych baleniach.. ak chces zavarat tak na marmelady najdes specialny cukor .. kde uz je vsetko zameisane;; v kazdom supermarkete...

alebo tu; http://www.amazon.fr/ECODIS-Acide-citrique-1-kg/dp/B005WJV08K :wink:
16. čer 2013 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem pekne pojdem tento tyzden do toho kostola sa informovat,lebo pravdepodobne o tyzden rodime,kedze nas "drobcek" je uz velky asi na fr pomery :slight_smile:
17. čer 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikulqa my krtime na konci cervna :wink: desne zalezi od kneziho. Tak treba my, ja kretena ani verici nejsem, manzel je krteny, kmotra je nekrtena neverici a kmotr je hinduista :grinning: proste mame cool kneziho. Jsou ale taci, co vyzaduji, aby vsici byli krteny, abyste chodili na hodiny a tak podobne.
17. čer 2013 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, nazpatek z dovoleny, Kapverdy, ostrov Boa Vista, nadhera!!!!!!!!! Nic krasnejsiho jsem v zivote nevidela a ze uz jsem trochu cestovala. Az si neco opracuju, tak vas doctu :wink:
17. čer 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny dakujem pekne tak uvidime ako to vezme nas knaz ked sa pojdem informovat,my sme vsetci pokrsteni tak uvidime:D
17. čer 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. my sme prave na Slovensku a chcem sa spytat ako to je s preplacanim nejakeho vysetrenia potom vo francuzsku? musela som ist doktorovi a este pojdem aj v juli a oni mi dali spravu a taky vypisany blok s peciatkou, co som zaplatila. Bude to treba prekladat alebo si mam rovno pytat nejaky taky doklad co je konkretne pre takyto pripad, alebo treba aby tam boli nejake konkretne udaje, aby to potom akceptovali vo Fr?
nemam moc casu na net, a ani predtym nebolo akosi kedy prispievat. ale stale si vas rada citam, clovek tu vzdy najde dobre rady a info. my sme v la Roche s/yon, postrehla som ze mate nejaku tabulku, tak ma mozete do nej doplnit, ak suhlasite.
19. čer 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek tak prepaaaaaaaaaac

@rosny moj muz mal tiez napad ist na kapverdy ale s 2 deckami sa mi to zdala dlha cesta..... bolo to v poho, let a pod?
@zuzhim my to robime tak, ze si od dr. vypytame blocek/potvrdenie co robila s cenou, len to musi byt citatelne napisane - latinsky prip ang, zatial to poistovna preplatila, teda nie celu sumu ale tak lepsie ako nic, v sept tak ideme zas..
19. čer 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, prave mam doma maleho maroda s bolavym hrdielkom. Ako to prebieha s doktormi vo FR? Este sme tu len relativne kratko a mala nikdy nebola chora. Co by som jej mala kupit v lekarni?? Merci.
19. čer 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, doplnila jsem na "france" tabulku, tak pokud se tam nekdo nevidite, nebo nemate pristup, dejte vedet :wink:

@zuzhim faktura na proplaceni staci :wink: nevim, jestli jsi si pred odjezdem vyridila evropskou kartu od Sécu, nebot s tou bys nemela platit nic

@cicimon let je v pohode, 5.5hod tam, nazpatek je to o neco dyl, ale zalezi na jaky ostrov letite. My byli na Boa Vista, Club Lookéa Authentique Royal Boa Vista, Club Lookéa Royal. Bylo to teda za jinou cenu, jeste pred 14ti dnema to bylo za 650EUR. Leteli s nami lidi, co meli priblizne stejne deti jako vy a taky v pohode. Projeli jsme ostrov v dzipu, i ty lidi, co meli takhle maly deti a taky rikali, ze v pohode. Doporucuju cestovku Look Voyage http://www.look-voyages.fr/look/sejour/sejour-cap-vert.aspx V letadle ti ohrejou jidlo pro malyho, v hotelu je v jidelne mikrovlnka.
19. čer 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 ja ti neporadim, mam jeste maly dite :wink: ale kdyz byl nemocny, tak jsme sli proste k pediatrovi :wink: Ja se spis snazila na krk lecit malyho sama, pac Francouzi desne radi predepisuji leky, i kdyz to neni uplne nutny. Na krk a prudusky ji delej tymianovy caj, nebo stavu z cibule.
19. čer 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny Dakujem, skusim teda vyrobit cibulovy sirup, neviem, ako uplatim malu, aby to vypila, ale musim.
19. čer 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 chod do lekarne a vypytaj si Maxilase na bolavy krk je to pre deti a jedina vec co meze aj tehulka... :wink: ak mas rada homeopatika tak vyskusaj vzdy zaberu. :wink:

@cicimon nemusis sa hned urazat len to bola moja rypava poznamka ,vsetky tvoje prispevky zacinaju otazka kde???.....
tak som do teba rypla; nic viac..
19. čer 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ale kde :slight_smile:
@rosny ok, dobre vediet, tak mozno buduci rok, teraz uz mame nieco ine na plane.... a odkial ste leteli?
19. čer 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon z Parize
19. čer 2013 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dneska od 18hod na seznamu.cz pobezi Bajecna leta pod psa! http://film.seznam.cz/
19. čer 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny aha. tak my sme hladali nieco zo zenevy
19. čer 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Dakujem, za chvilku pride muz z prace, tak bezim do lekarne. A Maxilase je homeo? Ja zvyknem uzivat Homeovox a Homeogene, ale nemam tu nic :angry: . Ale dakujem este raz :slight_smile:
19. čer 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek