• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@rosny juj, mne o na ipode nejde pustit.. Ale inak super tip, nevedela som, ze davaju filmy... :slight_smile:
19. čer 2013 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@michele11 Homeogene koupis bezne v lekarne :wink:
19. čer 2013 ve 23:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zuzhim Zuzka Secu si to prelozi sama. Ty len k tymto dokladom vyplnis tlacivo http://www.ameli.fr/fileadmin/user_upload/formulaires/S3125.pdf prilozis k tomu tieto tvoje dokumenty + vyplatnu pasku za posledne tri mesiace a tot vsjo. My to robime kazdy rok, vzdy v septembri zosumarizujem papiere za cele leto od maja a posielam naraz. Ty si ma uz asi nepamatas, z toho ineho fora kde mame deticky 2006 :slight_smile:
20. čer 2013 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
20. čer 2013 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny ...uz to zmenili, platna je len do konca kalendarneho roka t.j. do 31.12.
23. čer 2013 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojte babule, prosim vas mate niektora skusenost s CAR centrami vo FR najlepsie Paris (ale principialne staci aj hocikde vo FR) mala by som niekolko otazok. Ak mate skusenost prosim napiste mi IP. Dakujem
24. čer 2013 v 00:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivec16 co myslis pod CAR?? centre loisir ?? neviem definovat prepac.. :wink:
24. čer 2013 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek juj neviem dobre po francuzsky neviem ako sa to povie CAR - centrum asistovanej reprodukcie
24. čer 2013 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ivec16 aha uz viem o com tocis... preto som nechapala :wink: :slight_smile:

nechcem byt mudra ale mam pocit ze ty chces info o tomto... L'insémination artificielle :wink:
24. čer 2013 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ivec16 ahoj, ja mam takto dve deti. musis za dr ktery se timto zabyva, a on ppotom spolupracuje s laboratori. CAR jako takovy jsem tady nikde nevidela, ale neziju v Parizi. Ve francii je to vsechno velmi dobre hrazene, takze to nevyjde na tolik penez jako v cesku nebo slovensku.
24. čer 2013 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri
@erikasadek aha dakujem baby... ja konkretne teraz riesim opat endometricku cystu (mam za sebou uz kyret, laparoskopiu, laparotomiu a punkciu), ale uz to mam riesit komplexne s centrom, ze ak budem musiet znovu pod noze, aby sa to spravilo uz vsetko naraz, prefuky, rozrusenie zrastov a uz nasledne aj cielene nejake tehotenstvo, kedze samo to nejde... takez potrebujem nejaku nemocnicu, ktora sa zaobera aj gynekologickou chirurgou, najlepsie specializovana na endometriozu a aj asistovanou reprodukciou, aby vedeli zhodnotit moj stav ako celok a riesit to ako celok
24. čer 2013 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivec16 nedavno davali dokument v telke a prave tato nemocnica je davana ako najlepsia co sa tyka gynekologie.... Hôpital Pitié Salpetrière :wink: paris 13 a potom ti hodim list..
http://www.mapma.fr/index.php?page=centres_pma_ile_de_france :slight_smile:

drzim palce....
24. čer 2013 ve 23:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek dakujem, pozriem to
25. čer 2013 v 06:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek
@meleri baby este by ste mi pomohli, keby ma trosku zorientujete a poviete ako to tu vlastne vo FR funguje... este som tu nebola u ziadneho lekara. Na slovensku som bola u lekara, ktory mi vypisal papier na interne predoperacne vysetrenie a mala by som ist do nemocnice na konz. vysestrenie a dohodnut sa akym sposobom by ma operovali popripade ako riesit moj problem. Ja by som to vsak vsetko chcela riesit tu vo FR (pretoze tu je manzel a zijeme tu- a ak by sme riesili aj to CAR, tak je jednoduchsie ked sme tu obaja, lebo to je trosku na dlhsie a caste vysetrenia), kde mam zacat? potrebujem najskor vseobecneho lekara, alebo sa mozem objednat rovno do nejakej nemocnice? uprednostnime anglicky hovoriacu nemocnicu, pretoze po francuzsky este nevieme.
26. čer 2013 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte baby, asi trosku odveci, ale spytam sa. Pozeram si zakladnu vybavicku pre babätko, a taktiez aj zoznam co mi dali v nemocnici co treba doniest pre dietatko, a docitala som sa, ze spacie vaky. Ziadna zavinovacka ani perinka ako u nas. Ci som to zle pochopila? Ci to pouzivaju miesto toho tie spacie vaky? Som hotentot z toho. Pripadne ak mate nejake typy alebo vyrobky osvedcene, tak by som bola povdacna co sa tyka hlavne kozmetiky, odsavacky a tychto veci.
26. čer 2013 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@marseillka nosna odsavacka najlepsia vysavacova ale tu som tu napr nenasla... a ked som to pytala v lekarni tak na mna pozerali ze co to chccem... toto doniest zo SK, kozmetiku pre babatka netreba, max sudocrem na zadok a inac .... podla toho co mas resp co ti este chyba
26. čer 2013 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@cicimon no jedine co mame je kocik, autosedacka, postielka a par latkovych plienok :slight_smile: cize vsetko komplet ideme kupovat, teraz ked zacali tie zlavy vsade. ale tie spacie vaky ma zaskocili, ze dva do porodnice.
26. čer 2013 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@marseillka no s tym skusenost nemam, ja som vo FR nerodila... a co cakate?
26. čer 2013 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@cicimon jaj tak. dievcatko
26. čer 2013 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@marseillka nie perinka s atu nepouziva vobec.. :wink: vak je super vec.... takze sa toho neboj... :wink:
odsavacku ja pouzivam lne tu klasicku rucnu ktoru odsavam ja cez hadicku takze tlak si ja kontrolujem , odsavacka na vysavac ma nikdy nenapadla do toho by som ani nensla ta rucna ktoru kupis v lekarni s jedorazovkami co idu do nosa staci uplne.. :wink:
27. čer 2013 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@marseillka ja som mala klasicku perinku a cumeli na nu ako na zelene vrata - mala uspech :slight_smile:. To co si vymenovala ti botahe staci :slight_smile:, podla mna ti netreba ziadnu kozmetiku, odsavacku, flase, klobuciky, dudliky - teda ak sa chystas kojit. Latkove plienky su super - ja som zo zaciatku ficala hlavne na klasickych stvrococh, odporucam. Este co ma napadlo u nas sa osvedcila satka a neskor aj nosic MANDUCA. Moj nazor: Nedaj sa zmiast tym, co vsetko potrebujeme male babatko. Casto krat su to len vymyslene veci. Babatko v prvom rade potrebuje mamicku a milujuceho otecka.
27. čer 2013 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
dakujem baby, tak som kludna a ani nie tak slepa, ked som perinku nenasla :slight_smile: tiez nie som za to, mat doma toho kopec, jeden ten oleo calcaire ako chceli do nemocky, jedno mydielko som kupila klasicke a ked bude mat vlasky tak obyc samponik a max nieco na zapareniny ked bude treba, ine nic, Ved prave, vela veci sa mi zdalo zbytocnych v tych regaloch a hlavne drahych, jasne ked bude treba tak sa kupi, ale pokym nie, tak staci zaklad si myslim. Dakujem
27. čer 2013 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ivec16 ahoj, nevim, co mas za problem, jestli gynekologicky? U nas byl problem na manzelove strane, takze jsme sli k urologovi, ten nas poslal za odbornikem gynekologem ktery dela umele oplodneni, ten me vysetril, podepsali jsme protokol o IUI a zacli jsme. behali jsme mezi jeho ordinaci a laboratori, zadny CAR. to tady fakt neznam, jen z povidani od holek z CR, SK.
pokud mas problem ty, zajdi si ke gynekologovi, bohuzel, rec je problem, je treba nastudovat tu francouzstinu, mam obavy ze tady se s tebou nikdo moc nebude bavit jinou reci, bohuzel je to tady takto, ale rec se da do pul roku zvladnou, aspon zaklady,a pak uz to jde lip....hodne stesti!

jo, gynekolog ti da papir k odbornikovi pres IVF, to je taky gynekolog, ktery se specializuje v tomto oboru "procréation". vic o tom nevim, a nastesti jsem nemusela, nam se zadarilo s IVF.
27. čer 2013 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby, hlavne tie co ste rodili vo FR... Ak viete, pomozte prosim... Rodit budem v oktobri, vybavujeme na CAFe rodinne pridavky, chceli od nas rodne listy tak sme im dali, normalne oficilane prelozene co sme davali robit pre poistovnu, no odpisali nam, ze su viac ako tri mesiace stare, ze im mame poslat nove... Nechapem co od nas chcu, ved jasne, ze rodny list bude stary, ked sa vydava pri narodeni... Ci???

A dalsia vec, ako sa to riesi potom ponarodeni? Kde nam daju FR rodny list pre male? A potom snim na ambasadu? Ci ako? Aby sme mohli co najskor vycestovat na Slovensko a dat mu robit SR rodny list a pas? Obaja s manzelom sme slovaci...
28. čer 2013 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@janullienkafr ahojky, aj ja som rodila v októbri, tým istým sme si prešli aj my :wink:
Fr rodný list vybavite na mairie, alebo to vybaví pôrodnica za vás ( tak to bolo aj v našom prípade). S tým Fr rodnym listom treba ísť osobne na ambasádu, kde požiadate o SVK rodný list. Trvá to cca 3mes. Na základe SVK rodného listu môžete požiadať o pas-treba počítať dalších 6tyz., alebo Vám vydajú jednorazový cestovný doklad, s ktorým môžeš vycestovať a vybavis si potom pas na SVK-tak sme to robili aj my.
28. čer 2013 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@janullienkafr ale zrejme mysleli, ze preklad toho tvojho slovenskeho rodneho listu je uz stary. FR Rodny list vybavite na mairie ako pisala @evuliki. V porodnici Vam daju listinu, ze sa male narodilo a s tym treba ist na mairie. Nie je to nic strasne vybavit to.
My sme cestovali len s FRA rodnym listom, slovensky rodny list sme vybavovali, az ked sme prisli na SVK. Samozrejme nie je to ok, takyto postup, ale vybavovat jednorazový cestovný doklad sa mi veru nechcelo. :wink:
29. čer 2013 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@janullienkafr jednorazovy cestovny doklad vybavis aj postou s francuzskym rodnym listom, zavolaj na konzulat 0171937333, povedia co vsetko treba poslat. A vybavovat slovensky rodny list ti mozu zacat na SK aj tvoji rodicia na matrike, akurat k tomu potrebuju original fr. rodny list uradne prelozeny.
1. črc 2013 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@evuliki ahoj, to je pravda? ja kdyz chtela vyridit pas (teda ne osobne ale po zaslani) tak chteli uredni preklad fr rodneho listu do cestiny, preklad livret de famille a spoustu jinych veci, uz nevim.
takze kdyz prijdes osobne, normalne prijdes s fr rodnym listem, a do tri mesicu mas pas? tak to je supr.
akorat ze v Lyonu zrusili konzulat a to je marne....
musela bych jet do Parize...
2. črc 2013 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri áno,mm bol osobne s Fr rodnym listom, ale museli sme zaplatiť za preklad-oni si ho prekladaju sami na ambasáde... No vypisovali sme pár papierov, ale nebolo to komplikovane, prekvapujúco :D
A ako sa máš? Ako tm a chlapci? Uz je to lepšie?
2. črc 2013 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki @ikuza @janullienkafr dievcata, uz sa mi to krati... :wink: Viete mi poradit, ja mam zasa opacny "problem" s rodnym listom. Mam dvojite obcianstvo, SK-FR; o par tyzdnov budem rodit na Slovensku, dcerka bude mat slovensky rodny list, a az o par mesiacov po narodeni pojdeme do Francuzska. S mojim milym nie sme zobrati. Prehlasenie o reconnaissance de l'enfant uz mame, z mairie z Francuzska. Planujem ho dat prelozit, len neviem, ci mi ho tu na matrike v Bratislave uznaju (idem tam zajtra volat) a teda aky slovensky rodny list malej vystavia, ci s otcom ci bez. Vsade pisu, ze bez prehlasenia otcovstva ma automaticky dieta priezvisko po matke. My ale budeme chciet, aby mala vo Francuzsku fungovala s otcovym priezviskom, a BEZ KONCOVKY -OVA... co si budeme vybavovat este pred prichodom do FR, na ambasade vo Viedni.
Viete mi niektora poradit, ako nasledne vybavit Francuzsky rodny list s priezviskom bez -OVA? Staci to Francuzom nahlasit alebo oni kopiruju informacie zo SK rodneho listu? Dakujem Vam.
2. črc 2013 ve 23:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek