• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Ahojte baby!
Som vo Francuzsku a potrebujem poradit...lietate niektora z Lyonu do Kosic? Lety sa zrusili cez Prahu pred asi pol rokom....poznate nejake lacnejsie lety? Idem s 2,5 rocnou slecnou a 4 mesacnym a nemam casy na prestupy 5h a vycakavacky...Za kazdu odpoved a radu vopred dakujem!
3. črc 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby!
Som vo Francuzsku a potrebujem poradit...lietate niektora z Lyonu do Kosic? Lety sa zrusili cez Prahu pred asi pol rokom....poznate nejake lacnejsie lety? Idem s 2,5 rocnou slecnou a 4 mesacnym a nemam casy na prestupy 5h a vycakavacky...Za kazdu odpoved a radu vopred dakujem!
3. črc 2013 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zinhka Ahoj, je mi luto ale neviem ti vobec ale vobec poradit :/
3. črc 2013 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zinhka prepac, neviem ti poradit v tvojej situacii, :frowning2:
3. črc 2013 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evuliki tak to koukam! ok, jak se mi bude chtit tak zavolam na ambasadu.
Jsme porad nemocni, ted mam zas anginu a vypada to ze to chytl vcera uz i Samson. Jinak s manzelem se to jaks uklidnilo, snad tedy nakonec to bude v poradku. Nehadame se, chovame se k sobe pekne. Pozvala jsem ho do kina, byl moc rad. Uvedomila jsem si ze vubec nikam nechodime, porad, uz pet let jen s detma....mej se pekne!
4. črc 2013 v 06:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zinhka ahoj najlepsie bude ak zavolas na ambsadu.. bez ova vypises jedne papier a podpises vec je vybavena, co s atyka otcovstva preloz ho bud cez ambasadu a podaj na slovensku .. :wink: :wink:

ale najlepsie bude ked zavoals este pred vycestovanim.. :wink:
4. črc 2013 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. črc 2013 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata,tak uz aj my mame za sebou porod. 2.7. sa nam narodil Damien, 52cm a 3920g. vsetko prebehlo v poriadku a rychlo. pekny dnik
10. črc 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@nikulqa veľmi ti blahozelam, máte nadherneho synceka! Ale teda dobrá váha :wink:
10. črc 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki dakujeme pekne...a to sa narodil v 39+1tt :D
10. črc 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikulqa a aky bol pôrod? A čo maly, aké je zatiaľ bábätko? Vy ste obaja s tm Slováci?
10. črc 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janullienkafr ahoj, neviem, ci ti uz niekto poradil, ale na CAF mali teoreticky pravdu , ale viem, ze predlozene doklady nesmu byt starsie ako 6 mesiacov, nie 3 . Rodne listy ti vystavia na pockanie na Matricnom urade, kde boli vydane, viac najdes na ... http://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_info/overovanie_dokladov-doklad_vydany_v_sr_na_pouzitie_v_cudzine
Ja som sa k tejto info dostala az tesne pre odchodom do FR, ked uz boli prelozene vsetky rodne listy, aj sobasny, a nestalo sa nam este, ze by mi niekto moj nevzal (ja mam este asi od narodenia :D ) ... nove Rodne listy sme si vybavili keby nieco, ale prekladat sme ich uz nedavali
11. črc 2013 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zinhka ahoj, ohladom priezviska bez koncovky -ova skus ist na stranku ministerstvo vnútra, keď si navolíš matriku, prípadne osobitnú matriku, nájdeš tam informácie, alebo potom už majú aj matriky dokonca vzory alebo tlačivá žiadostí, tak si nájdi matriku podľa toho kde bude rodiť, možno na stránke nájdes pokyny
11. črc 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki porod bol ako to povedat nad ocakavania,myslela som ,ze to bude horsie...kontrakcie zacali 15.30 isli sme do porodnice, a maly sa narodil 1.38 v noci, od kedy som bola na 10cm za 13min bol maly vonku,ano som sa velmi nenatrhla len 1 steh,cize fakt super...maly je dobre babatko,papa,spinka,kaka,,zvykame si na seba :slight_smile: a ano obaja sme Slovaci...
11. črc 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katkagreganova Dakujem, ani nie, velmi mi nik neporadil... Uz sme si cez rodicov vybavili nove rodne listy, cakame na ich dorucenie a musime ich dat prelozit... Uvidime, co budu chciet dalej... Je to tu snimi na dlhe lakte, stale si nieco nove vymyslia...
11. črc 2013 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dámy, niekto v okolí Avignon, pred mesiacom a pol sme sa sem presťahovali a nikoho tu nepoznám :unamused:
12. črc 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@monkeaa ahoj, jsem 150km od Avignonu (pobliz Valence) a kde jsi ty?
14. črc 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri tak to je daleko :(, my byvame hned pri Avignone a druhej strane rieky Rhone - Villeneuve les Avignon
14. črc 2013 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa krasne babo ! gratulujem a damienovi krasny, stastny, dlhy zivot prajem
14. črc 2013 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
jééé, ty si od Valence? My sme tam boli minulý víkend. Hľadali sme levanduľové polia, ale blbo nás navigovali v Aix en Provence a skončili sme v Baux de Province. Každopádne, krásny kraj :slight_smile:
14. črc 2013 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao takze ste nenasli? to aj mna laka sa ist pozriet
15. črc 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon
no, vraj sú krásne polia v Drome Provencale. Ale ono toho bude viac, len potom sme už nepátrali, nemali sme čas.
15. črc 2013 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa blahozelam ti , ku krasnemu a zdravemu babatku... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Damien Vitame ta na tomto svete... prekrasny zivot :wink:
16. črc 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka
@erikasadek dakujeme velmi pekne ... :slight_smile:
16. črc 2013 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa blahozelam!!!
17. črc 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 dakujem pekne :slight_smile:
17. črc 2013 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Plateau de Valensole súste nabudúce, je to kúsok nad Aix a sú tam nádherné levanduľové polia... chcem skúsiť ukecať MM, aby sme sa išli v nedeľu previesť
18. črc 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
jedna slovenska rodina na mna nakontaktovala cez blog slovakov ( co prave zanikol) . Pristahuju sa coskoro do Parizskej oblasti . Ze ci neviem poradit ako zapisat do skolky a skoly deti (4 a7 rocne) co nehovoria po francuzsky.
Mohla som im dat take vseobecne rady o skolskom systéme ale nie som v tej situacii kedze moje holky su narodene tu. Viete niekto poradi? ako funguju integrovane triedy pre cudzincov?
Vopred za nich dakujem a asi ich sem poslem aby sa o vselicom dozvedeli. (-:
18. črc 2013 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
hej, to sme sa potom tiež dozvedeli, že aj tam sú pekné levandule. Len do Provensálska už tohto roku asi nepôjdeme. Budúci víkend ideme na niekoľko dní do Basse Normandie a tvojej milovanej Bretagne - povinné jazdy ako Mont Saint Michel a Saint Malo... btw, ty si znalá, čo tam ešte stojí za zhliadnutie?
@morganne
my sme sem - do Paríža - prišli v októbri, v priebehu šk.roka. Oliver mal vtedy cca 3 a pol roka. MM zašiel na radnicu v arr., v ktorom bývame, dostal tam zoznam škôlok, ktoré mali ešte voľné miesta a potom sme sa šli predstaviť do škôlky. Na radnici bolo treba predložiť nejaké dokumenty ako Carnet de Santé a ešte neviem čo všetko, oni povedia čo chcú.
Oliver nastúpil do public škôlky, nič integrované pre cudzojazyčné deti tam nebolo. Nehovoril v tom čase po fr. nič. Zadaptoval sa, chytil sa a teraz hovorí po fr. plynule, dokonca bez akéhokoľvek prízvuku. Obaja s MM sme slováci...
18. črc 2013 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte v decembri budem rodit v perpignane - central hospital.. niekto skusenosti ? prip. niekto kto zije v tejto oblasti ? dakujem
21. črc 2013 v 09:24  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek