• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
@huterika no ja som podla % pocitala, ze bude ako nasa slahackova, teda sladka a redsia... ale chutila fakt ako sk kysla... musim sa lepsie naucit tie nazvy :slight_smile:) zatial som kupovala len tie krabickove smotany
28. črc 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie krabickove byvaju tusim vzdy na slahanie, a tie kelimkove plastove kysle :slight_smile: vygooglila som aj toto: http://bratislavaccueil.canalblog.com/archives/2010/05/07/17817943.html
28. črc 2013 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@huterika tak toto je dobra stranka!
28. črc 2013 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika vyborna stranka, tiez som mala v tych smotanoidnych pochutinach chaoz:slight_smile: vsetko mi aj tak pride ako smotana s jogurtom, taky mackopes :slight_smile:
30. črc 2013 v 01:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@efci ahoj,poslala som ti IP...
1. srp 2013 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby prosím vás, tie čo máte skolopovinne deti, alebo idu práve do školy. Mám otazocku :wink: kde kúpit skolsku tasku? Sú nejake predpisy na ňu? Lepšia na plecia či kolieska? A čo základná výbava? Absolútne nic neviem, nemáme žiadne info :-/ hmm @bihan @erikasadek ? Uz sa mi to krati a my ani nevieme, kde pôjde mlada do školy, kedže sme sa presťahovali a odpoved z mairie bude az koncom augusta...
3. srp 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kokcky, potrebujem fakt urgentne radu.. Isli ste niektora do Tuniska na slovensky pas bez viz? Akurat som sa dozvedela ze asi viza budem potrebovat, ked chceme ist na Djerbu pozriet maleho dedka.. Len to co som sa docitala sa tyka vsetko Slovakov, ze musia ist o viza do Viedne ziadat a co ked my sme taky mix, Francuz, Slovenka a maly ma v pase FR obcianstvo a nie sme zobrati.. doprcic co teraz? A teda bude to ubytovanie v sukromi a cez ziadnu cestovku.. nasla som dokonca aj toto: "V případě ubytování v soukromí je třeba k žádosti o vízum mimo jiné doložit zvací dopis s úředně ověřený od osoby, kterou jedete navštívit. ".. no mna picne, co si este nevymyslia? Poradite niekto?
4. srp 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika pozriem sa na to zajtra v robote !

@evuliki nam dali koncom juna na rdv s riaditelkou skoly zoznam, co treba kupit. ono to byva, predpokladam, viac-menej rovnake pre deti, co idu do cp: ready ? :grinning:
cartable rigide (tiez este nemame kupeny, mne sa moc v obchodoch nepacia a vyzera to, ze ani emme nie :grinning: )
une trousse (1 gomme, 2 crayons de mine, 1 taille crayons, 1 paire de ciseaux)
colle
1 regle plate
des crayons de couleur
des feutres (facultatif)
1 cahier de textes (avec les jours, pour noter les lecons)
1 grand classeur sans feuille, 21*29.7cm uniquement (les feuilles et intercalaires sont fournis a l'ecole)
des pochettes perforees (100)
1 ardoise + chiffon
1 byoite a etiquettes (style tupperware)
1 pochette a elastiques 3 rabats 21*29.7cm
1 paire de baskets ou de ballerines rangees dans un sac (noter le nom) pour le sport en salle
1 photo d'identite
apporter si possible 1 carte postale du lieu de vacances
4. srp 2013 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka To by si bola fakt zlata, fakt teraz kvoli blbym vizam pre mna nam padnu vsetky plany.. inak 21.8. letime s Niki flight z Pariza do Viedne na SR , ak by si nahodou pracovala :slight_smile:
4. srp 2013 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika nooo, 21. sice robim, ale na T2F. vy letite z terminalu 3 ? koncim o 13h30 . zatial som pozerala akurat na stranke mzv sr, tam pisu, " vyžaduje sa predloženie spiatočnej letenky a voucher (bezvízový styk platí len pre občanov Slovenskej republiky pri organizovanej turistike) " . rezervaciu spiatocnu budes mat, ale nechapem, aky voucher mas predlozit, ked ides do rodiny :angry: ale pozriem, co najdem v kompiku zajtra v robote. dovtedy - nestresuj :wink:
4. srp 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka dost mozne ze najdes to co aj ja, ze treba ten pozyvaci list od rodiny s uradne overenou peciatkou :angry: a vybavit si tie viza, nuz tak prinajhorsom nepojdeme nikde, lebo by sme to museli stihnut do 13.9. ked ma moj dovolenku. Nastastie letenky este nemame kupene, a teda konkretne je to na Djerbu keby to viac pomohlo pri hladani :D Ten voucher je podla mna z ubytovania z hotela, ale tak to je v tych pripadoch ked idu cez cestovky, a vtedy sa ozaj nepotrebuje nic extra vybavovat. Nejako sa nemozem dopatrat z ktoreho terminalu to leti, este som to nejako nehladala, viem ze je to CHDG to mi nestaci? :grinning: T2F je co :slight_smile: Pojdeme prave 1.krat z Pariza, vzdy sme chodili z Belgicka z Charleroi
4. srp 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika t2f je terminal 2 f. na letisku charles de gaulle su terminaly 3, 1 a 3 su pre charterove lety, z 2 maju odlety "klasicke" letecke spolocnosti, air france, delta, japan airlines plus easy jet, american airlines atd. niki flight nepoznam :fearful: opytam sa na info aeroport de paris, oni vedia vsetko :grinning: mali by ... a ano, ten voucher je papier o ubytovani v hoteli, pripadne ked ides na nejaku okruznu plavbu lodou. pch, prinajhorsom si rezervuj nejaky hotel cez internet s tym, ze zaplatis na mieste (a nezaplatis). teda neviem, ci sa nieco take da este urobit alebo sa vzdy plati zaloha ... inac mne to cele pripada dost strestene, ako ked moj brat studoval za sociku v kijeve a potrebovali sme pozyvaci list, aby sme za nim mohli ist
4. srp 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka jejda ďakujem! Ale ako to poprekladam, to bude ešte oriešok :D ufff je toho dosť a my sme fakt nic nedostali, žiaden zoznam, len že treba 10ceruziek...
4. srp 2013 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika taaaak, mila erika, vyzera to nanic :stuck_out_tongue_closed_eyes: ak necestujes s cestovkou, potrebujes vizum. nic blizsie som nenasla, napr. o tom pozyvacom liste. skus este mailnut alebo zavolat http://ambassade-tunisie.fr/index.php/fr/nous-contacter ale na 100% viza aj tak budes musiet vybavit. bon courage ! ps: na informaciach mi nevedeli presne povedat, odkial tie niki lety lietaju :confounded:
5. srp 2013 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki tak ako, prelozene ? :grinning: ono to vyzera, ze toho potrebuju vela, ale v podstate ide o zaklad, co by si aj tak kupila :
- aktovka
- peracnik (alebo take to puzdro) : guma, dve ceruzky, struhatko, noznice
- lepidlo (to tuhe je podla mna lepsie ako tekute)
- pravitko (vraj to nie je spisovne, tak teda linear :rolling_eyes: )
- farebne pastelky
- fixky (nemusia byt)
- zosit "cahier de textes", ono sa to presne tak vola a predava, popozeraj, aby v tom boli dni
- velky fascikel A4 (vies, vovnutri v strede je taka kovova svorka, co sa zodvihne a potom zaklapne)
- priesvitne obaly" A4 100ks (co sa daju do toho fascikla)
- tabulka zotieratelna (predavaju taku klasicku, na ktoru sa pise kriedou alebo tie modernejsie s fixkou, ja volim tu druhu alternativu, lebo si viem predstavit ten bordel z kriedy )
- krabicka na nalepky (kupim taku mensiu asi ako na maslo)
- fascikel s gumickou A4
- prezuvky typu baleriny alebo botasky na telesnu vychovu, ulozene v taske oznacenej menom
- foto
- pohladnica z prazdnin

ale rada sa necham poucit ostrielanymi maminamy, lebo pre mna je nastup do CP tiez jedna velka neznama :sweat_smile:
5. srp 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka Dakujem aj tak za ochotu, ono nez by sme to vybavili ozaj by sme to nestihli, tak pre buducnost budeme vediet ze viza treba, no skoda :/ a ked uz ani na informaciach nevedia odkial lietaju Niki :slight_smile: no ja som sa tiez zatial po tu info nedostala, ale je to cez airberlin tak dajme tomu terminal 3 :grinning: snad trafime :slight_smile:
5. srp 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,

volam sa Tatiana, našla som si Vás ešte ked som bola tehotná, teraz uz mame skoro 7 mesačne dievčatko Scarlett a staršia dcéra Sibyle má 3 a pol roka. Bývame vo Versailles. Este som nepresla celu vašu komunikáciu, ale snažím sa.
@huterika Niki aj Airberlin lietajú z terminálu 3 , ak pôjdete RER B tak treba vystúpiť na zastávke terminálu 1. A potom uz pôjdete podla sipiek na terminal 3 je to asi 3 minuty pešo.
5. srp 2013 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatianass Jeeeej super, vdaka za informaciu :slight_smile: pojdeme autom do Pariza, takze RER dufam potrebovat nebudeme :slight_smile: A teda uprimne zavidim Versailles :slight_smile: je to nasa s mm srdcovka, ked tam bol na polrocnej stazi a ja este ako studentka, som tam s nim stravila zopar mesiacov :slight_smile: vzdy sme si hovorili ze pre rodinny zivot idealne miesto :wink:
6. srp 2013 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika skoc n'a tunisku ambasadu...
Je pravda ze cez cestovku mas vsetko vybavene....
@tatianass ahoj vitam ta sme blizsko... vo versailles som casto ja teraz byvam v croissy sur seine..

@evuliki ahoj prepac som bez netu stame fungujem len cez mobil...
Skolsku tasku kup aku chce Jasminka najlepsie n'a plece nie vsetky skoly dovoluju n'a kolieska...

Inak Nelinka ma dostala n'a tom videu n'a Fb sikulka jedna

Pri tom stahovani som uplne zabudla detom nakupit vsetky skolske potreby...
To stahovanie ma znicilo!!!!
Fyzicky pqychicky a hlanvne financne.....
14. srp 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, mam na vas taku prosbu, vidim, ze je tu zoznam veci potrebnych do skoly, nema nahodou niektora z vas aj zoznam toho, co treba do skolky? Od septebra nastupuje mala po prvykrat do skolky a tam budu az koncom augusta, co uz je pre mna neskoro, kedze v tom case uz sa stahujeme. A co sa tyka lekarov, ako to funguje? Mala doteraz nebola chora, odkedy sme boli vo FR, tak som nad tym ani nerozmyslala, ale teraz asi uz zacne domov nosit skolkarske virusy :unamused: . Mam jej kartu od slovenskej doktorky, mam si ju nechat prelozit a vo FR si najst pediatra tam, kde budeme byvat? Potrebujem na "prihlasenie" dietata este aj nieco ine? A ake su priblizne poplatky, nech viem, na co sa pripravit :grinning: . Dakujem.
16. srp 2013 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 pisem sice len za seba, ale do skolky nepotrebujes absolutne nic. akurat oznacit oblecenie, doudou a papuce, ak sa v skolke prezuvaju, menom dcerky. ziadne pyzamko, ako na slovensku. ziadna aktovka. no a co sa lekarov tyka, pokojne sa da chodit ku vseobecnemu, u nas na severe je cena okolo 31 eur. pediatri byvaju drahsi a aj sa tazsie daju zohnat terminy, @erikasadek ak si dobre spominam raz pisala, ze jej pediater stoji 70 eur :stuck_out_tongue_closed_eyes: nas len 37 :grinning: neviem, ci je nevyhnutne dat prelozit kartu, ja by som si tym hlavu netrapila. ved ked pojdes prvykrat k lekarovi, tak ti bude klast x otazok ohladom chorob, alergii, ockovania a pod. cize na "prihlasenie" potrebujes len carte vitale a peniaze. ale tot moj nazor a skusenost, mozno babule napisu nieco ine :wink:
16. srp 2013 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek aaaaaaale, uz tolko nevzdychaj, ste v novom, inom, vacsom, uz zabudni na vsetky starosti !!! mamina vzdy hovori, ze peniaze boli, aj budu, len my nebudeme :wink: ja sa na nakup skolkskych potrieb tiez este len chystam, ale aspon uz mame cartable. len ho este chceme trochu "zcustomizovat", emma chce trblietky ... textiloisirs to hadam zachrani :grinning:
16. srp 2013 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka Dakujem, to je vcelku dobra sprava, lebo som sa dlho nevedela dopatrat ku ziadnemu zoznamu, tak som preventivne aj tak pokupila nejake veci. A co sa tyka pediatrov, uz som si vsimla, ze je ich tu akosi pomenej, najblizsieho som nasla asi 30 km od nas :unamused: .
17. srp 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
chcem sa opat pytat nieco na temu ockovania.... raz som tu uz spominala, ze mladsieho nemam doockovaneho a pri poslednej (5r) prehliadke v skolke nam dali papier, ze ho treba zaockovat tymi povinnymi,dali nam lehotu 3 mesiacov a potvrdenie od doktora o zaockovani im mam naspat poslat. To bolo v novembri, zatial sa nic nedialo, az teraz mi prisiel znova papier, ze som im to potvrdenie nedorucila a mam tak urychlene urobit. Rozhodla som sa ze maleho dam zaockovat tou vakcinou REVAXIS (cisto len tie tri povinne), v utorok mam RDV u doktora a chcem sa pripravit, ze ak mi ho tou vakcinou nebude chciet zaockovat. Moja doktorka ma vcelku porozumenie voci mojmu nazoru na ockovanie, obavam sa skor ako vybabrat s tymi uradmi, ze ak mi ho kvoli veku nezaockuje touto vakcinou (oficialne je az od 6r), tak ci mozem od nej ziadat nejake potvrdenie, ze to odmietam alebo odkladam kvoli obavam z neziaducich ucinkov, nieco take, aby mi proste dali pokoj a nemala som problemy. Len ako to sformulovat, co tam uviest, aby to malo nejaku "VAHU" pre urady. viete mi niekto poradit?
18. srp 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
@erikasadek erika (alebo aj ostatne baby,ktore tak platite),mozte mi vysvetlit platbu prostrednictvom CESU?

Dostala som seky od zamestnavatela, platbu creche ci garderie chapem,to len zaplatim tym sekom a nic nedeklarujem.
No ak by- som chcela nechat Maxima doma s opatrovatelkou a platit CESU,musim toho cloveka deklarovat. Rozumiem,ze sa stavam zamestnavatelom atd.,len nechapem,kolko vlastne pojde z mojho vrecka,kedze mi budu strhat cotisations sociales-aka je to cca suma pri hodinovej mzde okolo 8eur?Za predpokladu,ze zaplatim uz prefinancovanym sekom CESU, kolko mi strhnu z uctu ked toho cloveka deklarujem,samozrejme vratane sumy,ktoru som realne zaplatila?
dakujem
19. srp 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
@evuliki Lea jde ted taky do CP, tak pro zajimavost nas seznam: un poly-poche 20 vues, un stylo vert et un stylo rouge et un stylo bleu, une paire de bons ciseaux a bouts ronds, un crayon de bois, un taille crayon et une gomme, une régle plate graduée (20cm), une réserve de bâtons de colle, 12 feutres et 12 crayons de couleur dans une trousse avec pochettes séparées, une ardoise blanche et des feutres adaptés, un chiffon.
Jde videt, ze ten seznam ma kazda skola jiny ;)
19. srp 2013 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 paci sa mi reserve de batons de colle :grinning: :grinning: :grinning: to je kolko, une réserve ? :grinning:

@gijar gitka prepac, ze sa montujem do otazky, hoci s CESU nemam ziadnu skusenost. ale zato so zamestnanim nounou ano ... treba sa zaregistrovat na urssaf, pajemploi. tam musi byt registrovana aj opatrovatelka. kazdy mesiac ju tam deklarujes, teda jej salaire, odosles a cotisations su ratane automaticky. tebe z uctu nestiahnu nic ! ja teda neviem, ako si si to naplanovala, ci budes mat zmluvu na X hodin tyzdenne, mesacne ... ale v kazdom pripade deklarujes na pajemploi, zaplatis garde de domicile CESU, pripadne sekom, prevodom na ucet a hotovo. skus popozerat http://www.pajemploi.urssaf.fr/portail/accueil.html
19. srp 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka dakujem za odpoved. nie,nie,nas ma uz 3 roky a chodi do maternelle na cele dni do vecera :grinning: uz pol roka.
to len teraz som na tu moznost prisla a doteraz mi to v praci nikto nepovedal (mohla som tym platit i creche,ale nevedela som) :unamused: cize teraz nam to bude len na zaplatenie,ak by som chcela ist von vecer s MM napriklad. Len na par hodin,mesacne mozno 3-6hodin? takze to je ine ako nounou.
Praveze mi prisiel papier,ze sa mam zaregistrovat a na to,aby mi poslali volets sociaux-aby som mohla deklarovat zamestnanca- mam poslat RIB a pod. a cotisations sociales mi vraj budu automaticky vypocitane nejako a strhnute z uctu.
V tom pripade nechapem aku sumu zaplatim z toho preplateneho seku vlastne ja.
Chapem,ze CESU sa potom strhava z dani,to viem, ale zaujima ma ta suma,ktoru mi este k tomu strhnu prave.
19. srp 2013 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
aby si chapala-tym sekom CESU ju prave mozem platit len 8h/tyzden max., ak chcem viac, musel by byt uz contrat de travail,ako pri nounou prave. preto je to nejake ine.
19. srp 2013 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ahaaaaaaaa, tak som sa zase nieco nove dozvedela :sweat_smile: u nas v robote su tiez CESU, ale nie je to zaujimave, lebo stoja takmer tolko, co je ich nominalna hodnota. teda, aspon tak mi to vysvetlili kolegovia a ja som im uverila a dalej nepatrala ... ak zistis, ako to je, napis, dobre ? merci !
20. srp 2013 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek