• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
ahojte dievcata,potrebovala y som poradit...moj maly ma teraz 7tyzdnov a stale nam grcka po kojeni,niekedy aj 30min po.ked sme boli u pediatricky a pytala som sa na tento problem povedala ,ze to neprekaza pokial pribera....ibaze jemu to je neprijemne,ked sa mu tie kysle stavy vracaju do pusy a je nespokojny. takisto ho musime stale prezliekat co sa tak pogrca.
neviete mi poradit nejake kvapky alebo homeopatika na zmiernenie tohto. citala som na forach,ale tam su slovenske ,a teda neviem ci existuju aj tu vo fr. dakujem pekne za kazde odporucanie
21. srp 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa vola sa to reflux, moja starsia mala. pediatricka predpisala gaviscon a domperidon sirup, ale bolo to hnusne ... polohujes ? aby bola hlavicka vyssie ako zvysok tela. homeo nepoznam ... ono nic zazracne sa s tym neda robit, len fakt pockat, kym malinky vyrastie, je to fyziologicke. ale aspon polohuj ! vola sa to reflux gastroesophagien
21. srp 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ano to viem ze sa to vola reflux ale ked som to povedala peditricke ona na mna kukla a vravi este stastie ze vygrca ked vam pribral od porodu kilo a pol.co je az az.tak som sa nu pozrela ci nemoze nam nieco nato dat na zmiernenie a povedala ze co najmenej liekov...a ano polohujem aj matrac ma vyssie ale aj tak nic nam nepomaha...ale aj tak dakujem...musime si len preckat to obdobie snad
21. srp 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa my sme tiez toto mali, ale reflux interny, cize nevyvracal, ale prehltaval naspat, len mu to tam kolovalo, co je este horsie. mali sme Gaviscon, maly to lubil a trosku zabralo, ale je pravda, ze toto treba pretrpiet a pockat kym z toho vyrastie. nas nemohol vobec byt po leziacky, stale poloha viac sedmo ako lezmo a vacsinou casu sa nosil. noci boli strasne , vacsinou spal na mne a ja som sedela, vkuse plakal a vkuse pytal prso na ukludnenie. ono je lepsie radsej davat papat pomenej a s prestavkami na odgrdnutie a po jedle min. pol aj hodku ho nedat lezat a nechat ho poriadne vygrgat v polohe zvislo, moc nemanipulovat..... nic ine sa s tym neda robit, naozaj chlapcom ten traviaci system musi vyzriet a lieky moc na to nie su, drzim palce :wink: nam sa to upravilo az ked sme zacali prikrmovat hustym jedlom.
21. srp 2013 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
babule, co ste babatka nosili v satke, nosici alebo babyvaku, viete mi poradit co by bolo vhodne? typ, znacku? nemam s tym absolutne skusenost a chcela by som nieco sikovne, s cim sa lahko manipuluje a co bude vhodne do zimy, od februara.
21. srp 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim jeeeej, gratulko ku krevetke ! ja nedam dopustit na nosic ergobaby, objednala som z katalogu babywalz organic bio a perfektny, este minule som na chrbat dala emmu (5 rokov). pre novorodencov je do toho taka vlozka, ale ja som nosila az neskor. perfektna investicia, aj ked cestujem lietadlom, beriem namiesto kociara
21. srp 2013 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka idem pozriet ten nosic, ale to je hadam aj spredu nosit, nie? ja uvazujem nosit len babatko vpredu kym je male, ziadne take 5r :grinning: uz teraz som zrela na "vozik" kvoli chrbtici a mojim povodnym 46kg :unamused:
21. srp 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim zuzi,ja mam 49 kg, sak ma poznas :grinning: a mali sme a mame stale Beco,nepredala som ani za nic, nosil aj J., velka spokojnost s nim,stoji okolo 100e. nas sa v kociku do pol roka nechcel vozit,tak sme stale nosili,aj doma sme tak boli na SR (lietadlom) v 5 mesiacoch. Som si vydychla ked konecne prisiel v 3 mes., dovtedy na rukach a chrbat v keli,poznas. Potom sa to upravilo pekne :slight_smile:
My sme nosili len vpredu-do pol roka-7mes.cca.
21. srp 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzhim jasnacka, nosis vpredu, na boku alebo na chrbate. abi bola dlho musia vaha, tak som chodila pre starsiu do skolky tak, ze bola vpredu, ale neskor bola na chrbate, je to podla mna praktickejsie necitit sa stale tehotna :grinning: teda s niecim na bruchu, ehm. kedze to ma pas na pripnutie, je to ako ruksak a ta vaha sa da lahsie zniest, ale jasne, ze 20kg babu som tak niesla len chvilku, ked uz samozrejme umierala od unavy a nemohla prejst ani pol metra :grinning: (boli sme u maminy na prechadzke na orave)
http://www.baby-walz.fr/ERGOBABYR-Lot-nouveau-ne-182325.html?group=78793&pgpkl=77bbf8205406ee4ffdcd1ea8eac48ce9
21. srp 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim dakujem ti velmi pekne,tak skusim to s tym ze aspon hodinu po jedle ho nedat lezat,len zas som nechcela aby bol vkuse po rukach.zeby si ti potom nevyzadoval,tak uvidime,lebo okrem toho ma asi koliku lebo stale puci puci a nic,akurat som mu kupila teraz nato probiotika tak uvidime...a nevadi ved my mamky pretrpime vsetko,lebo tak velmi nase deticky lubime :slight_smile: pekny dnik
21. srp 2013 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzhim blahozelam k treťátku, snáď to bude holka :wink: ja mam satku, poradila mi ju Lucka a je super. Značka ellevill a je super. Nosim ja aj mm, teda nie teraz ak boli tie teploty, ale aj tak často. Zatiaľ len v predu, musím obzriet aj nejaké polohy na bok a dozadu. Satka stala cca 100€

@nikulqa mladšia mala reflux, denne sme ju prezliekali veľa krát, teda nie len ju, ale aj mna... Prešlo to až keď som začala prikrmovat, okolo 7mes sa toho zbavila úplne. Naozaj len trpezlivosť treba moja
21. srp 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikulqa "zeby si ti potom nevyzadoval" - take malicke dietatko ma prirodzenu potrebu po noseni, nebat sa toho a nosit do osalenia. Viac v knihe napr. http://www.abcknihy.sk/Kniha/koncept-kontinua-2126411.aspx?gclid=CNDa8bG0j7kCFUyS3godaAgAmw Teraz tu prebeju baby, satky, nosice, tak odporucam zadovazit si jeden a nosit a nosit a nosit, menej problemov s refluxom, kolikou, usapvanim ...
21. srp 2013 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki dakujem tak snad z toho vyrastie :slight_smile:
22. srp 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza no tak nosic doma mame,nosim ho len ak ideme vonku so psom...vyskusam aj doma
22. srp 2013 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, po dovolenke opat francuzska realita :sweat_smile: , ale v pohode, len by som potrebovala poradit. Poslednu dobu sa mi mm stazuje, ze ho po sprche svrbi cele telo, asi tak pol hodku, ale ze keby sa zacal skrabat, tak ze asi by neskoncil. Cely je potom nervozny z toho. Nejak som to neriesila, chlapi casto vymyslaju, ale naposledy aj starsi synator po sprche sedel vedla mna a skrabal sa jak divy, a ked som ho upozornila, povedal, ze to ho po sprche svrbi cele telo. Hned mi povedali ze asi z prasku, tak neviem, nezda sa mi to, lebo mam stale rovnaky este doneseny zo Slovenska a tam im nic nebolo. Rozmyslam ze teda skusim zmenit prasok na pranie, mozno co pouzivate aj pre miminka, velmi by som ocenila keby ste mi poradili nejake konkretne znacky.
22. srp 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aimable welcome back ! ja pouzivam tekuty ariel, robia aj sensitive, taky ruzovy uzaver ma. ale pre babatka je dobry napriklad chat hypoallergenique. to je inac zvlastne, ze ich to tak chytilo ... :confused: nie je to tym, ze vo fr je ina voda ako na slovensku a musia si opat "zvyknut" po dovolenke ? lebo ja napriklad vidim, ze tu mame nenormalne tvrdu vodu ...
22. srp 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka dik za nejake tipy, ja som mala doteraz tiez Ariel, ale nie tekuty. Davkujem menej ako sa ma davat. Aj nad tou vodou som rozmyslala, ale mm je tu uz rok a pol a az teraz ho to chytilo, hoci je pravda ze predtym byval v inej casti mesta ... my tu zas mame uplne makku vodu, oproti Slovensku je to parada, ziadne flaky na riade, v umyvacke netreba davat tolko soli a pod, konvicu som napriklad za tie dva mesiace co sme tu este nemusela vyvarat a este dlho nebude treba. Som rozmyslala ci si dobre zmyvaju tie tekute mydla, lebo v makkej vode ide tazsie to mydlo dole, ale vraj ano, tak neviem, idem skusit zmenit ten prasok najskor a potom budeme dalej rozmyslat. Dovolenka bola zatial mimo Sk, tam im nic nebolo, na Sk ideme o par dni, decka musia zacat skolsky rok aj tam ...
22. srp 2013 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, uz je to vic nez dva roky, co jsem se tady dozvedela spoustu zajimavych rad k memu tehu. Ted mam temer dvouletou holcicku a stale bydlime u Parize, rada bych obcas vidala ostatni cesky mluvici maminky/tatinky a jejich deticky. Zalozila jsem facebook skupinu https://www.facebook.com/groups/390371077751765/ Tak pokud byste nekdy radi zasli do parku pobliz Parize na ceske hraci odpoledne, pridejte se tam prosim!
23. srp 2013 v 08:03  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ahoj gabika to dobre poradila ak ti mozem poradit pravne nemusus kontrat robit ale spiste ho....
Neskor ti to len pomoze pretoze tymto si stanovus podmienky kedy a kolko hodin bude pracovat kedy bude mat pravo n'a dovokenku...

Hovirim ti to z vlastnej skusenosti....
Pocitaj s tym ze polovica platu mesacne su cotisation to je ak zarobi 100 € ty priblizne odvadzas 50 € statu...

Niekto sa pytal ohladne ockovania....

Lekar neodmietne ockovat touto vzkcinou....staci ze je zaockovana n'a povinnu davku n'a znacke vakciny nezalezi....!!!@
26. srp 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aimable Ahoj, toto ma zaujima co pises, ze skolsky rok musite zacat aj na SK. Vysvetlim moju situaciu, tiez mam skolopovinne dieta, normalne by sk. rok zacinal vo FR a slovensku skolu by sme robili len doma. Lenze som mala uraz, takze sme stale na SK, min. do konca septembra. Takze my teraz preto zaciname tu. A zaujima ma, ze teda kedy ides potom s detmi spat do FR, kedy nastupuju tam do skoly??? Ako su vam v skole voci tomuto ustretovy??? Vdaka.
26. srp 2013 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci ahoj, ano my budeme tento rok chodit aj na Sk do skoly. Neviem ktoru ustretovost myslis, ci na Sk alebo vo Fr? Tu vo Fr som im nic zatial nevysvetlovala, kedze vobec neviem jazyk, ale jednoducho decka prvy tyzden (zacinaju tu myslim 3.9.) nenastupia, manzel pojde prvy den tu vo Fr do skoly a pozistuje co a ako a ja dufam ze z toho nebude nejaky problem.Vo Fr teda pojdu do skoly az druhy septembrovy tyzden. Zatial som tak dohodnuta, ze prvy tyzden si na Sk poberu knihy a dostaneme ulohy na cca dva mesiace. Pri studiu na zahranicnej skole, ma vsetku pravomoc v rukach riaditel skoly, takze skutocne zalezi na tom, co je alebo nie je ochotny urobit.
Ked sa tu vo Fr naucia jazyk, jednoducho dam dalsi rok ziadost o uznanie znamok, a komisionalky budu robit len z urcitych predmetov, napr. dejepis a slovencina. Mladsi zacina tento rok na osemrocnom gympli a starsi je tento rok na Sk deviatak, takze aj preto sme sa takto rozhodli.
Ak sa chces nieco opytat, kludne sa pytaj.
26. srp 2013 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
26. srp 2013 v 15:53 • ladka4444
@erikasadek erika,ja sa pytam na CESU seky,ktore som dostala od zamestnavatela predplatene. cize ak zaplatim 100e tymto sekom, odvediem len 50?plus minus?a zvysok si odratam na daniach,ako som sa docitala,CESU sa vsetky odratavaju na danovom.
27. srp 2013 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kontrakt pri tychto sekoch robit nemusim,resp.asi sa ani nesmie, ak zamestnavam opatrovatelku len na 8h/tyzden maximalne,u nas by to predstavovalo tak 4-5hodin mesacne mozno,ak by to bolo vyhodne(len vecer skocit von raz za mesiac).
27. srp 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aimable aha tak len tyzden budete vynechavat. Lebo moj, sice je len druhak, vynecha minimalne mesiac. Ustretovost som myslela vo FR. Na Sk nerobia s nicim problemy, tu je to fakt v pohode, vychadzaju max v ustrety ziakovi aj rodicovi. Pre mna je v kazdom pripade priorita slovenska skola, lebo vo FR neplanujeme zostat natrvalo.
27. srp 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ahoj ty ked si ich dostala ok zaplatis len odvadzanie pozri mne zamestnavatel plail napriklad 200 € mesacne z toho odvadzal este statu asi 100 €... + ja 50...

Kontrat nemusis ale zakazane to nie je ja ti odporucam pretoze neskor su z toho len problrmy takto si urcite pravidla..
Ver mi vlastna skusenost takto si chranena ty a aj dana osoba... vies n'a zaciatku je vsetko ruzove neskor zacne ale ja teraz nemoz em... a podobne a vznikaju konflikty...
Ja ti davam vlastnu skusenost...
Potom zvysok je uz n'a tebe...
27. srp 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky babulky, stojime pred velkym zivotnym rozhodnutim, crta sa totiz sanca ze by manzel dostal pracu v parizi, takze ist ci neist? viete mi tak v skratke napisat vase pre a proti byvania vo FR, mame dvoch drobcov ktori nevedia vobec po francuzsky, ako rychlo sa vase deti naucili ak samozrejme ste tam neboli od narodenia :slight_smile: mam tak vela otazok ze asi postupne to budem na vas chrlit, snad nevadi :wink:
27. srp 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulina cau leni

.moja ide o tyzden do fr skolky a vie 2vety..
27. srp 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon jeeeeee ahoj aky je svet maly :slight_smile:
27. srp 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulina ...ja som "pre"hlavne koli detom, bude to pre nich obrovska skusenost do zivota, naucia sa jazyk.....moj isiel 5 rocny do skolky a o pol roka bol v prvej triede, v pohode...deti su velmi sikovne a ty mas vo veku, kedy je vhodne vycestovat do zahranicia.....nam sa vo FR velmi paci, aj je tu volako krajsie, moj pubertalny syn pocas tychto prazdnin zahlasil, ze na SK to vyzera ako v nejakom postapokalyptickom filme, ziadna zelen, sama siva farba, chatrajuce domy a pod.
"proti" je snad ta ina drahota tu ako na SK

@cicimon ste vymenili ch skolku za fr? :astonished:
28. srp 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek