• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
@rancuzkaf niee.nic sme nevymenili.o tyzden sa mozno decka stretnu...myslela som tymze bude hovorit po fr
28. srp 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby.Mam taku otazocku maly nastupuje do fr skolky a tyzden nato bude mat narodeniny.Nosi sa tu nieco do skolky pre ostatne deti?Ak ano co by ste mi poradili?
28. srp 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky. Je tu už veľmi veľa popísané, žiaľ sa tu akosi rýchlo "nevysomárim" :grinning:
Prejdem k veci...
Ideme 22.9. do Paríža s deťmi do Disneylandu...
1.Nevedeli by ste mi prosím poradiť cenovo najvýhodnejší transfer z letiska Beauvais k Disneylandu? Hotel máme rezervé Kyriad Disneyland:registered: Paris
2. Kde sa najlepšie najeme priamo v Disneylande ?
(nakoľko berieme iba príručky do lietadla, tak stravu zo SR neberiem žiadnu)
3. Kde sa najlepšie najeme priamo v Paríži ?
(niečo fajn domáce, za dobrú cenu)
4. @erikasadek Erika, teba by som sa chcela spýtať, prispievala si v minulosti do témy o Disneylande, že ako domáca vieš vybaviť zľavnené lístky do Disneylandu... ak by to bolo z tvojej strany ešte možné, rada by som tvoju pomoc využila. Písala som ti aj IP.

Ahojte kočky a pekný deň Vám prajem. :slight_smile:
28. srp 2013 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf to znie dobre, ze tak rychlo sa naucil, ako to vyzera so statnymi skolami - je sanca zapisat dieta? resp je dany termin kedy sa da len zapisat dieta
mam pocit ze jedine co riesime tak su deti, my si zvykneme, snad aj ja si casom najdem robotu, mozno moja stara firma sa na mna este ulakomi ze by nieco z toho bolo
28. srp 2013 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulina do statnej skoly zapises dieta hocikedy aj v priebehu roka......byvaju aj zapisne hromadne terminy, ale ked taky nestihas, nie je problem......my sme boli priamo za riaditelom skoly a ten nam ho zapisal...niekde sa chodi zapisovat na radnicu.....zalezi od mesta, regionu, okresu
28. srp 2013 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monik87 najlepsie bude, ak sa spytas priamo v skolke ake mavaju zvyky.....napr. tu v nasej oblasti donesie oslavenec kolac pre vsetkych a pohosti ich.
28. srp 2013 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf dakujem velmi pekne :slight_smile:
28. srp 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci my tiez nevieme na kolko budeme vo Fr, ale tiez je pre mna teraz priorita skola na Sk. Vobec netusim ako tu pristupuju v skole, zatial co sme ich zapisovali, tak celkom fajn, uvidime, ked tam moji pubisi zacnu chodit. My ich mame zapisanych na sukromnej skole, netusim aky je tam rozdiel so statnou. Zatial len plno papierov, co sme museli vyplnat, pre nas hotova katastrofa ( kedze jazyk neovladame, tak s pomocou domacich), ale snad sme to nejako zvladli. Ich ustretovost uvidime hned prvy tyzden, co nenastupia :wink:
@babulina ja som tiez dlho vahala, vlastne cely rok som sa rozhybavala, ci odist, ale nakoniec som odisla z perfektnej prace, zbalila somrajucich pubertakov a dvoch psov a odisli sme do Fr. Ako niekto napisal, beriem to ako prilezitost, hlavne pre decka, naucit sa jazyk, tiez pre mna a hlavne sme chceli byt rodina pokope, je jedno kde na svete :slight_smile:
28. srp 2013 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no vyzera ze je rozhodnute, pre mm je to zivotna sanca a je to na nom vidiet ze velmi chce to miesto, nedokazeme zit bez seba takze ideme asi do toho, uz len pockat ako dopadne ten pohovor a na zaklade podmienok a benefitov sa definitivne rozhodneme, baby a nasli ste si aj vy pracu alebo ste zeny v domacnosti?ak robite ako dlho ste museli hladat ten spravny job? Ja tu na svk robim len na 6 hodinovy uvazok aby me postihali vsetko okolo deti a domacnosti a asi ani vo fr by som nestihaa viac kedze budeme sami
Inak otazka este na skolu, deticky chodia naozaj len 4 dni do skoly?
28. srp 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulina ahoj,ja mam sice skolkara,ale nie, teraz sa schvalila aj streda doobeda, cize chodi sa 4,5dna aj do skolky aj do skoly :wink: doteraz bola streda volna.
decka to urcite zvladnu, tie sa lahko adaptuju i na jazyk, tam nebude problem :slight_smile:
ja tu pracujem, pracu som nasla nahodne i ked som nevedela este francuzsky-pred 6 rokmi , som ucitelka AJ,cize asi preto to slo. ale nahoda to bola,ako inak, predsa len sme cudzinci a easy to tu nie je. teraz pracujem opat a tento x je to skor po znamosti,cez manzelovu robotu. bez prace si to tu neviem predstavit, tu ziadny rodicovsky nie je a maminy vsetky pracuju,cize je malo moznosti na nejake stretavanie sa,takze by to bola vcelku nuda. Maly je v skolke do 17h30,co preferujem,kedze chcem aby sa jazyk naucil, takze ja by som sa ozaj asi unudila, by som musela mat asi dalsie babatko kazdy rok :grinning:
29. srp 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka_zd Ahoj Holky, mimochodem jsme ceskou skupinky velmi rychle rozsirili na cesko-slovenskou. Tak se pridejte :slight_smile:! https://www.facebook.com/groups/390371077751765/
29. srp 2013 ve 12:31  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ta streda doobeda je schvalena celostatne?? Lebo mm ked teraz zapisoval maleho do skoly (lebo sme sa stahovali) tak mu vravela zenska, ze streda je volna stale :confounded:
29. srp 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Ta streda neni schvalena celostatne, nektere oblasti budou zacinat se stredecni vyukou az v pristim skolnim roce, tzn. 2014_15. My k nim taky patrime :wink:
29. srp 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm,tak asi nie.tuna vacsina skol a skolok dopoludnajsiu stredu ma od tohto rentrée nastastie.
29. srp 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata viem ze sa to tu uz rozoberalo,ale neviem to najst,maly bude mat 2 mesiace a uz mame doma 2 injekcie na ockovanie, tieto prve dve su povinne ci dobrovolne? nemam o tom ani sajnu,ake su vase skusenosti?
29. srp 2013 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ako je to so spanim v skolke? luskala som stranky niektorych skolok v Parizi a nenasla som info ze by spavali, aj ked moja francuzstina je mizerna, tak radsej sa pytam spia ci nespia?
29. srp 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulina v nasej skolke to bolo tak ze o 13:45 si isli lahnut na oddych, citali im. Kto zaspal toho nechali, ostatni sa isli o 14:30 hrat.
29. srp 2013 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulina v nasej sa spava povinne, no teda siesta je povinne, ked nezaspia,tak lezia, maju madrece na zemi a proste oddychuju (nas spi vzdy vraj), cca od 13.45 (po recreacii) asi hodinku, ale nechaju spat max. do 15.00,potom budia (co mi vyhovuje,kedze nas maly dokaze spat cez obed aj 2,5hodky a vecer zaspava potom o 23h00 :grinning: ).
30. srp 2013 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulina ahoj beboj zvyknes si ano skoka 4 dni a je jazde 2 lesiace deti su ba orazdninach 2 tyzdne....
Budere v parizi takze streda alebo dobita pracovba zatial sa vas netyka az n'a buduci rok...
Mimochidom pred 5 rokmi deti chodili v sobotu do skolky... za sarkozyho to bolo zrusene..
@gijar ridicivsky tu je len narok n'a beho maju len zebt co odoracovali minn.8 trimestrov.. pocas 3 rokov...
@finka19 ahoj som malo ba nete.. nelam stale zapojeny pc kvoli stahovaniu pouzivam sooraducky mobil...
Trabsfer zivrala si si bk ve letisko je daleko a tak ken jedna cesra z ketuska vas vyjde min 120 €
Izvem sa ti neskor teraz bezim ku detom. N
31. srp 2013 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja som sa nepytala na rodicak :grinning: ja robim uz dlho,mne nehrozi rodicak :grinning: teda nehrozi v zmysle,ze by som na nom chcela niekedy z vlastnej vole ostat.
31. srp 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie pisala si ze tu neexistuje.....
Preto som ta opravila exustuje dostavas vo firme pridavkov pocas 3 rokov n'a jedno dieta n'a dve uz ide do 18 rokov a viac deti viac pridavkov no a rodicak je ak zena alebo muz ma odpracovane min 8 trimestrov...mas narok n'a 3 roky...vyska okolo 400 €....mesacne...
31. srp 2013 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak moj mobil je zraly n'a dochodok strasne blbne hlavne ked pisem taze sorry za strasne preklepy..

Ani ciganka tak zle nepise ako ja no hroza.. :grinning:
31. srp 2013 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek dobre vediet ze aj frantici maju aky taky rodicak, no ze by som muza predsa nakecala na tretie :grinning:
31. srp 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek hej, toto viem ze tu je takyto po 8 trimestroch, vacsina dievcat co tu pise vsak nema 2 roky vkuse odpracovane. Ja budem o chvilu mat,ale tak 400e je nic oproti tunajsim vyplatam,vsakze,takze to malokto vyuziva asi. ale pravda je,ze 2-3mesiace predlzit si tunajsiu matersku,ktora je len 16tt, to je fajn i za tuto sumu,mas pravdu :slight_smile:

o pridavkoch CAF asi tu vie kazdy uz,ved tie su automaticke vlastne :slight_smile:
31. srp 2013 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ďakujem ti veľmi pekne, kľudne môžeš aj IP.
1. zář 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar aj materska je dlhsia ked cakas 3 dieta a viac ja som mala 6 mesacnu matersku......

Budes sa cudovat ale vela zien je n'a rodicaku pri dvich detioch a viac....pretoze ked si spocitaju kolko ich vyjde ak budu pracovat.. a kolko ak nebudu tak vyhravaju nezabudni pri 3 detoch mas 400 € pridavky...+ 400 rodicak...
Tie co robia za smic.. normalne ostavaju 3 roky doma automaticky....
1. zář 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek to vazne? sa cudujem teraz,ja vo svojom okoli taku zenu nepoznam, maximum bol 1 rok co zostala jedna znama v Caen este.
Ono zas aj ten SMIC je este o 300e vyssi ako tych spominanych 800e. cize ajtak sa oplati pracovat,nehovoriac hlavne o tom ako klesaju vedomosti,prac.navyky a pod.
Samozrejme,je to kazdeho vec, do toho 1 roka je fajn zostat pri babatku doma, aj pri prvom, aj pri ostatnych. Akurat bohuzial,tu taku zenu nepoznam a to su zname aj predavacky len alebo robia pri kase v Carrefoure,takze fakt ten SMIC,no stale sa im proste oplati pracovat,alebo neviem,asi maju potrebu aj.
1. zář 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
plus tie pridavky su tak ci tak ci zena robi,ci nerobi,ci? myslim tie CAF zakladne pridavky,cize tych 400e zostava stale +ked pracuje,tak zarobi tych 1100 ak ma SMIC. a to uz je rozdiel celkom oproti 800euram,takze ja ich aj chapem.
1. zář 2013 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar leeenze,ked zena zarobi SMIC,min. polovicu da za opatrovatelku :wink: preto ma vlastne na ruke viac,ked nerobi,ako ked plati opatrovatelku... Ved si to zober,mas 800€ a si doma... Nehovorim,ze aj ja takto rozmyslam,ale nikdy nevies.
A baby co je to rodicak? :sweat_smile: My mame pridavky na dve deti,brala som aj matersku,ale o rodicaku nic neviem.
Erika ako ta vasa kuchyna?Uz je to v poriadku?
1. zář 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaf kočky, tu je bihan... dala som si zablokovať účet, tak len chcem k téme :slight_smile:

@gijar ja som používala cesu na zaplatenie mojej úžsnej assmat aj na jasle... jasliam som dávala rovno šek, assmat som zaregistrovala cez web, deklarovala som zamestnanca a jej to rovno pripísali na účet.. šikovné

ako spomínala Erika, congé parental je len od druhého dieťaťa vyššie, preto väčšina prvomatiek neostáva doma ale vracia sa do roboty... druho a viacmatky majú congé parental a ja ich teda poznám celkom dosť, lebo si s radosťou radšej užívajú čas doma s deťmi a nemusia riešiť celú logistiku okolo detí (lebo napr. chlap je na pár týždňov, mesiacov na misii) a ešte aj prácu od nevidím do nevidím.
Myslím, že aj soc. izolácia je horšia pri prvom dieťati.. a oveľa menej pri ďalších.

No a v našej skôlke sa spí povinne len v petite section, potom len kto chce. V tredu zatiaľ škola nie je.

@nikulqa jedinná poviiná vakcína vo fr je DTP - diphterie, polyomielite, tetanos.. momentálne sa už nedá kúpiť táto trojvakcína a z legálneho hľadiska sú všetky ostatné očkovania len odporúčané.

Tak sa zase majte :slight_smile:
1. zář 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek