• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@ikuza blshozelam :dizzy_face:
6. říj 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza gratulujem k babu :slight_smile: a ano na prvu prehliadku mozes ist kludne k generalistovi a ten ti aj vystavi to potvrdenie.
6. říj 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka kolko inak trva priprava do skoli tvojmu snilkovi? lebo nam ucitelka hovorila ze ich nemame velmi trapit ze stasi 15min ale za tych 15min my nespravime nic, nam to trva aj hodinu! nechcem ju moc zatazovat, ale on a v tom ma totalny chaos chuda, pritom sa snazi, vcera sa rozplakala ze ona nechce mat zle znamky...No asi bude po mne, ja som vzdy za rovnake znamky makala 2x tolko ako ostatni :sweat_smile:
7. říj 2013 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eev co se PACSu tyce, doporucuju se zeptat na urade mista, kam se budete stehovat, pac jak jsme s mm zjistili (kdysy jsme se chteli PACSovat), tak kazdej kraj si pravidla upravuje trochu sam...
8. říj 2013 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan ahoj bihan ti to napisala ako si to aj ja myslim volna streda mozno pre teba je blbost pokial nedavas svoje dieta n'a neaky kruzok... mne to pride lepsie ako chodenie po veceroch n'a slovensku po kruzkoch az budes mat vatsie dieta pochopis ze streda je pre ne oddych!!!

Teraz ich system nemozes v ziadnom pripade porovnavat z jednoduchum slovenskym.... mama ma emu !!! Tu sa inak pise cita pismena maju inu vyslovnost staci a to estd si nezazila verbes!!!!! Slovesa!!!!! To je uz ine kafe...
Ver mi ich gramatika je velmk tazka a v skole presne vedia ako n'a vec zabudni n'a slovensko..... a bude sa ti lepsie dychat.....
9. říj 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zinhka farkne épeautre spaldova . Amarant farine...
Kedy sa stahujes tu..my uz sme prestajovani....
9. říj 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanblan viac ako pol hodinj malu netrap...
Znamky nech ju netrapia zapocitavaju sa len dve posledne roky....
Vsetko nerobte.. co nestacis aby std urobili nechaj nic sa nedeje....
9. říj 2013 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanblan blani, ulohy robi moj kozmonaut vacsinou s pierrom a stihaju to velmi rychlo. niekedy az tak rychlo, ze ich upodozrievam :wink: dnes som robila ulohy ja a islo to tiez rychlo, ale mali len recitovat basnicku (ktoru si zapamatala este zo skoly), precitat jednu stranu, kde je é a vediet napisat re, ri, ra, ro, ar atd. takze ano, do 15 minut hotufka. prvy tyzden v skole boli ulohy uplne od veci, som z toho mala depku, ale teraz fakt polavili, tak som si vydychla ... inac kupila som jej http://www.amazon.fr/gp/product/221895608X/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1 , prefotila dve strany a strasne sa z toho vytesovala. aj abigaëlle (3 a pol roka) "cvicila", aby jej nebolo smutno :sweat_smile: a este http://www.amazon.fr/gp/product/2725626099/ref=oh_details_o00_s00_i02?ie=UTF8&psc=1 , pouzivaju tuto ediciu a l'ecole des albums v skole. ale este sme sa do toho nepustili, kedze to prislo len vcera (vive livraison en 1 jour ouvré :stuck_out_tongue_closed_eyes: objednavala som v piatok )
ono je to tazke, emma ked je unavena, tak sa tiez lahko rozreve, ale nejak to vzdy zahram do autu a po chvilocke je zas dobre a pokracujeme. co ja viem, o znamkach nehovorim ... neboj, cp je nieco nove, clovek si musi zvyknut. nech skola ostane hrou a bude dobre !
9. říj 2013 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek to si ani neviem predstavit ze by sme nespravili vsetko co treba na dalsi den do skoly, pre mna nieco take absolutne neprichadzalo do uvahy aj keby som mala nad tym sediet do pol noci (ako vravela moja mama) a teraz mam znova ten pocit natlaku pri ulohach....no mam par este rokov na to aby som bola viac cool :grinning: Diky baby :wink:
9. říj 2013 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan aj ja som byvala taka ze dokial som nedokoncila tak som nad knihami sedela a trvalo mi dlhsie sa na nieco pripravit ako bratovi tak sme tak vzdy sutazili medzi sebou kto bude mat lepsie znamky...a ani tie dobre znamky mi k nicomu extra neboli, ved kde som teraz....vo FR :D...skoda ze"dobre sa uc aby si v zivote nemusel tazko robit" uz davno neplati,tak o znamkachto nie je.
10. říj 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanblan teraz ma dobre pocuvaj myslim to v dobrom , pisana forma je dost blba... takze sa na mna nehnevaj ak budem zniet mozno kruto...

mozno vies nevies mma najstarsieho syna ktory je autisticky , to ze je v normalnej skole je velky uspech, je v sukromnej skole kd eje velky natlak a velke naroky oproti statnej skole.. :wink:
dokazal to a nebolo to lahke tiez som travila dlho aby len ciarku spravil , v tom case este nerozpraval... a tazko s akomunikovalo.... je to na dlhu dobu ale vzdy mi vysvetlovali ze nevadi ak vsetko neurobi....

teraz mam v skole mam prvaka Josha tiez ta ista sukromna skola velke naroky ale sposob ucenia prisposobeny detom ucitelky su fakt super....

neviem bola si na rodicku v septembri??? ak ano tak ti ùmuseli vysvetlit aopakovat ze nevadi ak dieta neurobi vsetk o zaklad je!!!!!!! ze si sadnes s malou a opakujes len co sa naucili v skole!!!!!

zabudni znova opakujem na slovensku skolu a na tvoju mamu a na tvoje sedenie do polnoci tvoja dcera ma 6 rokov a nema viac ako pol hodinu opakovat si ucivo!!!!!! neboj zaberak ma velky v skole zaklad je ze len zopakujete co sa naucila cez den!!!!!!!!!
ak nahodou fakt nezvladate vidis ze blokuje tak v prvom rade hladaj chybu u seba!! myslim v dobrom tvoj stres sa ^prenasa na mlu.. ver mi viem o com hovorim som oblkopena psy!!! uz roky kvoli mojmu synovy takze dobrych rad nie je u nas malo.....

ak mas vazne problem zastav ucitelku vysvetli jej co s adeje, hlavne milo a bud uprimna ve rmi ze ucitelka na teba nevyleti ale skor bude to plus pre teba ako ja pre tvoje dieta!!!!

zase s abudem opakovat zabudni na slovenske ucenie uplne , urob ciaru a na tvoje detsvo......

je ytu uplne iny system uplne ine naroky..... myslim to v dobrom// pomozes sebe ako aj svojmu dietatu.. :wink:

drzim palce... nezabudni povol tlak amala bude ovela v pohode nic sa nedeje ak nechgapev skole to zopakuju... a ona to pochopi.; zaklad domacich uloh v zakladke je opakovat aprehlbovat si ucivo.... :wink:
10. říj 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek beriem to v dobrom; neboj sa :wink: neviem, nemyslim ze ju stresujem, ja som prave dost pohodovy clovek, ale ako na to ked maju pisat cele slova a ona nevie poriadne napisat ani a, myslim nepise ho spravnym smerom,a potom je to taky nepodarok, tak sa snazim naucit ju najskor to a a potom sa vratime k tomu celemu slovu, inak mi to nedava zmysel. a tym samozrejme bezi cas...
No a manzel hovori ze sa tiez ucil citat nejak po slabykach takze az taka blbost to asi nie je. pred nejakym casom som citala niekde porovnavanie tychto 2metod a kazda mala odporcov aj zastancov.
10. říj 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek inak a ako sa ma drobec? uz je z nej urcite riadna slecna, nejaku foto??? :slight_smile:
10. říj 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek ahoj Erika, si zlata, dakujem! Prideme asi druhy januarovy tyzden, napokon budeme asi cez most v Rueil Malmaison, potvrdim o par tyzdnov :slight_smile: kam ste sa prestahovali? Pekny vecer
10. říj 2013 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek p.s. Uz mame na svete aj nasu druhu dcerku. Takze mam doma 16-mesacnu a 2-mesacnu princeznu, mame radost :slight_smile: len ked si predstavim to stahovanie o par tyzdnov.... Och!
10. říj 2013 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zinhka AHOJ BLAHOZELAM!!!!!!!

tak super rueil je super j atam chodim do parku , a na moju kliniku pesi 10 min.

inak prestahopvali sme sa len vedla do Croissy sur seine, som vedla teba!!!! :wink:

potom s ami ozvy... :wink:
@blanblan neskor foto.. slubujem.. :wink:
11. říj 2013 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cau holky vidim ze tu resite skolu, no nas to ceka az za rok.
ale Samson me vcera hrozne prekvapil, protoze preklaskoval slovo kde bylo napsano velkym LES AVIONS. jenze tim ze to prehlaskoval doslovne, tak nepochopil co to znamena, protoze to slovo zna jen foneticky. ale i tak mi prijde, ze je to pokrok.

znate nekdo DVD Les Alphas? fakt doporucuji, je to moc zajimave, takovy pribeh o pismenkach a Samsonka to fakt zaujalo.

Je pravda, co pise Erika, ze se to neda srovnavat, slovansky jazyk ktery je cteny jako psany stejne, proste je to tezke, pochopit, ze se to jinak cte nez pise. Ja to zatim neresim, jsem rada, ze poznava ta pismenka, u nas je problem, ze je levak, a ja nejsem levak, a nevim, jak mu poradit s psanim, proste nevim, jak poradne by mel posunovat ruku, aby se mu dobre psalo, a hlavne nedokaze drzet tuzku jak by mel.
nedari se mu psani, fakt ruku ma roztrepanou a sevrenou. Taky si stezuje, ze ho rucicka boli, zrejme tam ted hodne kresli a pisou, tak nevim, co s tim no...
13. říj 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby neviete ci sa da nejako zistit, kde sa nachadza postova zasielka? dosiel mi ten zlty listok z posty, na poste nie je, vraj vo vedlajsom meste, ale ja tam nemam ako ist, tak som zvedava, ci mi to dakedy aj donesu...

a nasa po mesiaci chodenia do fr. skolky uz pochytila nejake slova, takze zatial je to celkom uspech
13. říj 2013 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon ja som tak nahanala slovensky balik cez mesiac...kedze putoval sr-fr-sr-fr... a cez stranku colissimo.fr som pozerala, mas tam cislo zasielky? ak to je napr zo SR zasielka tak vo fr jej pridaju ine cislo, to sme zistili az po neviem kolkych tyzdnoch ale uz ti veru nepoviem kde presne, to bolo hlavne o ochote ludi. Ale ak mas cislo zasielky je to jednoduchsie a pozri na tom colissime
13. říj 2013 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika no mam ten papierik co doniesla postarka do schranky.... zrejme mali nejaky zmatok, lebo toto spravili viacerym... skusala som dat na stranku fr posty to cislo co je na tej casti co sa odtrhuje ale nic mi to nenaslo
13. říj 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon no oni ten zmatok maju dost casto :grinning: a to je zasielka z fr ci z cudziny? este skus tu mozno: http://www.chronopost.fr/transport-express/livraison-colis/suivi
13. říj 2013 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika z cudziny... je to zaskrtnute ako doporuceny list
nic - ono tam pyta aj pismena a tu ziadne nie su... no asi budem musiet zas na postu, len ci sa dohovorime :slight_smile:)
13. říj 2013 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon tak to hej podla mna zmenili cislo zasielky vo FR, lebo aj mne tak urobili zo SR balik bol na sr poste pod inym cislom-len cisla a vo FR trvalo celkom dlho nez sme sa dopatrali po fr oznacenie, ale jasne skoc na postu a suzuj tety ci tam nemas zasielku na tvoje meno, aj ked nie pytaj si tel.c. kde by ti mohli povedat pod akym cislom je vo fr tvoja zasielka...lenze toto nez sme my zistili, tak sme hovorili minimalne so 4mi ludmi a nie kazdy bol ochotni, good luck :wink:
13. říj 2013 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika tak nakoniec som sa dopatrala... datum 28/9 hovori ze je to na poste vo vedlajsom meste, datum 30/9 ze u nas a ked som sla tyzden na to na postu tak tetusa ze to u nas nie je :slight_smile:) tesim sa
13. říj 2013 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, mala robi normalne zazraky, ja len otvaram usta, tak ju to chytilo ze teraz by len pisala a pisala, cely vikend chcela pisat, musela som ju krotit nech si ide aj trochu oddychnut! Strasne ju chvalim za kazde pekne pismenko (uz takmer kazde) a stasne ju to motivuje, zachvilu bude la premiere de la classe :grinning: :grinning: Som velmi rada :dizzy_face:
14. říj 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@cicimon mne dorazili z CR dve knizky az po mesici, uz jsem ani neverila!!!
14. říj 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny no len ono je to tu niekde na poste, len neviem na ktorej.... tak neviem kolko im bude trvat, kym to donesu na tu spravnu
14. říj 2013 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon tady muzes reklamovat zasilku http://www.laposte.fr/Service-Consommateurs/Deposez-une-reclamation
Mne to nakonec prislo asi se 4ma etiketama navic :grinning: a to dorazil z Cech uz 3 dny po odeslani!
14. říj 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny diki, zajtra sa mi snad podari ist na postu, dnes tu cele poobedie prsi... a ked to tam nebude skusism tvoj link
14. říj 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan blahozelam :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

uvidis pridu ine starosti ale zaklad je malej sa paci berie vec pozitivne :wink:
16. říj 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek