• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@blanblan takto rastieme... :wink:
16. říj 2013 ve 23:32  • Odpověz  • To se mi líbí (10)
@erikasadek no pekne roste! Hele, nevymlouvej se a prijd v nedeli :wink:
17. říj 2013 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojte kocky :slight_smile: Som v tejto skupine nova, vo Francuzsku zatial nezijeme, ale ak pojde vsetko podla planu a v manzelovej praci sa nic nezmeni, o 3 roky by sme mali byt v Bordeaux :wink: Uvazujeme nad kupou nejakeho vidieckeho domceka v okoli Bordeaux, ktory by sme zatial mohli vyuzivat na prazdniny, pripadne ho zacali rekonstruovat, aby sme sa tam neskor mohli nastahovat a normalne zit :slight_smile:
Viete mi v tejto oblasti trosku poradit a zorientovat ma? Co vsetko obnasa kupa nehnutelnosti (pokial vo FR nemame ani pobyt ani pracu)? Ake poplatky sa viazu na kupu nehnutelnosti? Ako je to s danami?
Byvate niektora v Gironde (departement)?
17. říj 2013 ve 13:58  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Kocky, prave som si precitala par poslednych stranok tejto diskusie a spomina sa tu, ze jedine povinne ockovanie je DTP. Tema ockovania ma celkom zaujima, dcera sice prve 3 davky hexavakciny ma (s preockovanim uz ale nesuhlasim), avsak ak budeme mat druhe dieta - som pevne rozhodnuta neockovat... Ako sa k tomu stavaju pediatri (tiez musia nahlasit neockovane deti ako na SVK a plynu z toho nejake dosledky?) a co skolka/skola - znizuje to sance na prijatie?
17. říj 2013 ve 14:18  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek nadherna dcerka, nadherne deticky , nadherna rodinka...prajem vam len to naj :slight_smile:
17. říj 2013 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Dievcata prosim vas,je tu z vas niektora,co tu zacala podnikat? Lucka ty si auto-entrepreneur? Mala by som par( asi tak tisic) otazok :sweat_smile:
18. říj 2013 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@seastar Vitej u nas. Poslala jsem ti zadost o pratelstvi od uzivatelky "france". Ve fotoblogu najdes tabulku, kde se ktera z nach nachazi.
Co se tvych dotazu tyce, tak to ti bohuzel neporadim :frowning2:
ockovani - to je jedno velky tema. Zalezi na pediatrovi. Me treba jeden sjel za to, ze jsem nechtela ockovat rotaviry, timto to byla nase posledni navsteva u nej. Ted mam novyho, odmitla jsem pneumokoka a v pohode a co se jesli tyce, tak tento tyden mi sekretarka rika, ze si vsimla, ze nam chybi mise à jour des vaccins, tak jsem ji rekla, ze pokud ma na mysli nepovinna, tak ze ockovat nehodlam. rekla ok, zadny problem s tim nemela.

@evuliki tak to me taky zajima. rada bych se taky do neceho dala, ale mam nak problem s tim milionem byrokracie... :frowning2:
18. říj 2013 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí
nevim, kdo vse je na strance rodicu na FB, tak to pisu i sem, ze tuto nedeli je opet setkani CZ/SK rodicu s detmi @dankjusa @modrazaba @morganne
18. říj 2013 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj @Rosny, posli prosim ta link na tu stranku na FB, a kde sa to stretko kona?

Vdaka za info!
18. říj 2013 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@dankjusa https://www.facebook.com/#!/groups/390371077751765/

Třetí rodinný piknik v Paříži bude v neděli (20.10.) ve 3:00 v parku MontSouris u Cite Universitaire. Místo srazu označeno na mapce červeným křížkem. Šance na pěkné počasí je docela velká, a pokud nebude dost sucho na to posadit se na trávu, tak je tam blizoučko pěkné a velké dětské hřiště pro celé spektrum věků. Tak dejte výmluvy do kapsy a naviděnou v neděli !
18. říj 2013 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@erikasadek jooooj ta je krasna, ozajstna princezna medzi tolkimi chlapmi :slight_smile:))))
12. lis 2013 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky,
tak som tu uz nebola ani nepamatam... Pred par mesiacmi sme sa znovu prestahovali do Bretonska, boli sme asi rok v Lille, ale velka zima, brrr, tak sme z tade usli :grinning:
Byvame kusok od Rennes, tak kocky z okolia, radi sa zoznamime, ak sa este nepozname :wink:
Pred mesiacom a pol sme sa rozrastli, posielam vam oznamko
zatial sa majte, obcas sa ukazem, docitala som len poslednu stranu, ja skusam statut autoentrepreneur uz rok, tak ak vam mozem s niecim pomoct, kricte, je to dobry bordel, hlavne, ze som sa stahovala, tak sa musim prihlasovat nanovo, super system (to myslim ironicky)...
narok by som chcela nieco prespekulovat lepsie, je to dobre na otestovanie aktivity a potom zalezi v com chcete podnikat, aby sa to financne oplatilo...
moja adresa, lebo casto sem nechodim petrakovacova@centrum.sk
ahojte
13. lis 2013 v 00:33  • Odpověz  • To se mi líbí (7)
@petafr ahoj, poslala jsem ti zadost o pratelstvi z profilu "france". Ve fotoblogu najdes tabulku, kde se muzes podivat kde kdo jsme. Pokud chces, posli mi infos o tobe a ja te doplnim.
Jinak gratulace k mely, je kouzelna :dizzy_face:

Ja mam jednu myslenku, v cem bych chtela podnikat, ale nemam do toho odvahu hlavne co se tyka toho papirovani. Do ceho delas, jestli to neni tajemstvi?
15. lis 2013 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, prosím vás, cez aké spoločnosti lietate Paríž/Viedeň? Pozerám, že Ryanair opat zrušil lety do blavy :-/ niektorá ste tu spomínali, že sa najviac oplatí kupovať letenku nadranom. Aká to je stránka? Dakujeeeem
17. lis 2013 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki Evi,nezrusili tie lety,len cez zimu nepremavaju,myslim,ze v marci sa obnovuju cca.
Co sa tyka Viedne, my sme vzdy sli airfrance,nic sme nikdy nenasli lepsie (airberlin bol vzdy drahsi,ked som ja hladala) a teda lacne to nie je :unamused:
18. lis 2013 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
baby co chodite napr z viedni prip budapesti na sk, pride potom niekto po vas alebo idete busom do ba (napr)? teda mna zaujima, ci do tych busom v poho vezmu male deti?
18. lis 2013 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@cicimon ahoj, my ked letime do Budapesti, alebo odtial, vzdy nas niekto berie autom. Co ja viem, zvacsa chodia do Budapesti vlakom z Sk ( o autobuse neviem), a potom dajako metrom a este busom vramci mesta, aby sa dostali na letisko, co sa mi zda dost komplikovane a len presun z vlaku na letisko vraj trva okolo hodiny. Teda to su info, ktore som zistila, ked sme aj my rozmyslali, ze ako sa dostat domov bez toho aby sme zase niekoho otravovali, ale bolo to pre nas velmi komplikovane, zdlhave, presun na Sk by trval dlhsie ako presun z Fr do Budapesti a jednoduchsie je niekoho poprosit, aby pre nas prisiel. Ale ak ma niekto inu skusenost, rada sa o nej dozviem :slight_smile:

A baby este sa chcem opytat, ideme na navstevu, jednej znamej sa tu narodilo miminko. Len pre istotu sa pytam, ze ci sa tu nosi nieco specialne na prvu navstevu? Ci je tu nejaky zvyk alebo tradicia, ze co priniest? Alebo klasika ako u nas, nejaka drobnost (hracka, oblecko) pre drobca a pre maminu napr. kvietky? Nerada by som zazit trapnu situaciu, ze sme uplne mimo :grinning: diiiik :wink:
19. lis 2013 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@aimable dik, viem ze napr do ke chodi z letiska minibus,
19. lis 2013 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@aimable ahoj, nic extra se tu nenosi. Vetsinou neco pro miminko, obleceni nebo hracka. Mne treba puget nikdo nedonesl, ale obleceni jsme meli 3 fury :wink:
19. lis 2013 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@aimable kvety nenos su zakazane v nemocnici./.. :wink:
normalne donesies zalezi kto to je, neaka hracka alebo oblecenie.. :wink: alebo rovno poukazku , darcekovu :wink: v obalke s pohladnicou styl narodenie.. :wink:
19. lis 2013 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny @erikasadek dakujem, nieco som dnes bola pokupit a zajtra teda ideme na navstevu. Oni su uz par dni doma z nemocnice, takze kvietky pre maminku asi nebudu problem. Uz sa celkom tesim, miminko som uz davno nedrzala, dufam ze som to nezabudla :wink:
20. lis 2013 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zinhka ahoj tak dufam ze ste stastne dosli na slovensko , dakujem este raz za navstevu, i ked kratku .... :slight_smile:
daj potom vediet co a ako....
25. lis 2013 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@seastar ahoj, ak nedas dieta ockovat do 18 mesiaca, povinou dtp tak ano plynu z toho sankcie teraz zalezi kde zijes akeho mas lekara a i ci mas deti v kolektive ak chces dat do jasli alebo skolky neskor tak bez ockovania zakladneho sa nepohnes...... :wink:

osobne ciste DTP bez orevnaru a bez hepatitidy , sa da v pohode zvladnut... :wink:
samozrejem ze su zato poenazne pokuty alebo vazenie.. ako to je v praxi neviem ti povedat poznam vela rodicov ako ja co neockuju ale to zakladne dava kazdy v urcitom veku..

ja som Emilie este nedala vobec ockovat,; mam cas do 18 mesiaca , zakon je jasny ockovanie musis byt urobene to zakaldne do ukonceneho 18 mesiaca ok,; ked bude mat 18 mesiacov zacinam s prvou davkou.. :wink: :grinning:
25. lis 2013 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@erikasadek Eri ahoj,ja som zacala s Hexou, prvu davku dostala pred letom,ale mala strasnu reakciu,tak druhu davku sme absolvovali v nemocnici pod dohladom. Este nas caka posledna pred vianocami a koncime,nic ine dat neplanujem. Sice dr velmi odporuca prevenar,ale nejako sa do toho nehrniem...
25. lis 2013 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki ahoj, skoda ze si dala hexu preco nie pentavac alebo inu vakcinu , len dtp.... :frowning2:

nevadi uz je neskoro teraz plakat... :wink:

ako sa mate??
25. lis 2013 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki @erikasadek ahoj holky, taky ted aktualne resim ocko. Prevenar je prej pekna sracka. A byla jsem ted v posledni dobe u dvou pediatru a nahani me kvuli 3.hexe, ale nechce se mi....to je ta, co by mela byt "nejpozdeji" do 18.mesice.
25. lis 2013 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
baby ked uz ockovanie, kolkokrat sa tu dava prevenar?
25. lis 2013 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Erika ani mi nevrav,taka som na seba nahnevana,ze som tu Hexu dala :angry: :angry: Ale uz len posledna davka a fakt nic ine. Prva reakcia bola katastrofalna,druha nastastie (klop klop) ziadna,tak som zvedava,co bude po tretie :confounded:
25. lis 2013 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@cicimon ted uz vim, ze povinne nemusis ani jednou....
25. lis 2013 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny no jo, len ja uz som dala, tak uz je neskoro na tieto uvahy.. len sa mi vidi ze dr. chce ockovat viac ako je vhodne tak len chcem vediet ci tu je iny kalendar alebo ona je akasi hrr hrr
25. lis 2013 v 15:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek