• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@cicimon neboj, to ja taky, ja si totiz naivne myslela, ze me doktor upozorni, ktera je povinna a ktera ne. Dokonce kdyz jsem ted byla u posledniho a rikal, ze nemam vakciny à jour a ja mu rikala, ze chci jen ty povinny, tak jsem nakonec na receptu ten prevenar nasla!!!! No chapes to??

Jestli ti to trochu pomuze http://www.ameli.fr/assures/offre-de-prevention/la-vaccination.php
25. lis 2013 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny neviem preco vsetky stale psominate hexu.... nikto ti ju nanutit nemoze!!!! povinna hexa nie je, len je to jedna s vakcin ktore obsahuju DTP + hepatitidu a cierny kasel... ale samotna vakcina nie je povinna!!!!!

ak ta niekto nahana ok do 18 mesiaca mam cas a len pentavac alebo podobny eqyvalent..
@cicimon to ze chce tvoja lekarka ockovat ako je vhodne je jedna vec druha je ze nie je povinny a nikto ta nemoze nutit ty si rodic a ty rozhodujes povedz jej to razne a jemne a pochopi// :wink: netreba si nechat skakt po hlave a el zaroven treba byt diplomatom.. :wink:
@evuliki verim ze si , inka preco das znova hexu das uz len pentavac a je to.. :wink: hexa je svina kvoli hepattide.. :wink:
25. lis 2013 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek chystam sa dalsiu davku odmietnut, len chcem zistit, kolko sa tu ockuje , nasla som nejake kalendare ale nejak sa lisia od toho co ma v plane nasa dr,. takze zatial zhanam info kym k nej pojdeme
@rosny ja uz som trochu pozistovala ktore su povinne a ktore nie (na SK sme uz jedno kolko so starsou absolvovali), tu mam dojem ze narozdiel od SK sa velmi nepytaju ci clovek nejake chce alebo nie, aspon ta nasa to tak robi, takze po jednej takej skusenosti som si dala rovno napisat "plan" co kedy chce nech sa viem pripravit a vyzistit co ano/nie a kedy
25. lis 2013 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, ja som davala nasmu len pentu a az teraz v 3,5roku takmer dostal prvu davku zltacky zvlast, este 2x treba ist na to. Myslim,ze v tomto veku uz je to ok.
Erika,ten prevenar je ROR,ci?
Ja som sa lekarky pytala,ci existuje mumps v kombi len alebo aj sam (lebo ten by som mu chcela dat) a ze ona nepozna ine, len tuto 3kombi,ale viem,ze ty si spominala,ze su aj ine kombinacie. Viem,ze ruzienka je s osypkami, ale to je pre chalana asi zbytocne, aj ked lekarka mi stale vravi o moznych osypkovych komplikaciach,atd. :grinning: ale recept nedava zatial.
A vies co mi povedala? ze uz v tomto veku ked sa da ROR,ze je to v pohode a isto to bude ok,ze sa nicoho nemusim bat. Ze, este uznava to,ked nechcem dat do 1 roka babatka,ze ako ok, ale teraz uz nic nehrozi vraj!
Cize vlastne nepriamo priznala,ze do 1 roku to nie je najlepsie! :angry: pritom do toho nutia vsetky deti aj ked to nie je povinne, resp.odporucaju to!
25. lis 2013 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon povinne je len DTP,ako vravi erika, nic ine (na SR je aj MMR povinne=tunajsie ROR, tu nie!!)!
25. lis 2013 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar prevenar su penumokoky ak sa nemylim, nie ROR-mmr
25. lis 2013 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tak ja mam v hlave este sk veci...
25. lis 2013 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha,tak to aj mne nukala, tie pneumokoky, to ani neviem co je,nieco s tym mozgom,ale to urcite nedavam :grinning:
25. lis 2013 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja jsem o hexe nenapsala ani slovo. A s pentavac si vystacim na DTP?
25. lis 2013 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny pentavac je vsetko,okrem zltacky,cize ano
25. lis 2013 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny hej s pentavcom si vystacis.... ciste DTP + cierny kasel.. :wink:
28. lis 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte! Potrebovala by som sa s vami poradit ohladom trvaleho bydliska, ako to riesite.
Tak na uvod sa predstavim :slight_smile: Uz som na tomto fore bola, ale velmi davno... Byvam v Caen v Normandii a mam 2 deti, dcerka Adelka ma 7 rokov a syn Léo 15 mesiacov.
Co sa tyka mojej otazky, no zijeme tu vo FR uz par rokov, moj muz je Francuz, mame tu kupeny byt a tak dalej. Ale neviem ako to mam riesit s trvalym pobytom. Najprv mi na SR na Obecnom urade povedali, ze mozem mat iba jeden trvaly pobyt, tak som sa zo Slovenska odhlasila, a tym padom mi neplati OP.. Potom neskor dalsia pani na obecnom mi povedala, ze vraj mozem mat dva trvale pobyty, ze na mojom mieste by si nechala aj na SVK, aby som mala aj OP.. Teraz zase som pocula ze nemozem, tak uz neviem.. Ako to riesite vy co mate manzela Francuza a zijete vo FR?

Dakujem pekne :wink:
6. pro 2013 v 10:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl ahoj,ja mam stale trvaly pobyt na svk. Ved tu trvaly pobyt neexistuje,takze nemas povinnost si ho na svk rusit. Tiez tu mame kupeny byt a nic to na trvalom pobyte nemeni,teda podla mna :wink:
6. pro 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Diky moc za odpoved! No ja som si tiez vsimla, ze tu nikde nie je priamo pisane trvaly pobyt. Takze tu vo FR na administrativne papiere pises francuzsku adresu a na Slovensku pises slovensku? Nie som si ista ci to mozem tak robit :confused: A prosim ta na deti Ti chodia odkial pridavky? Mne na Adelku chodili zo Slovenska, tie co sa vo FR nedavaju, no a na Léa som sa uz nehlasila, lebo som mu ani rodny list na SVK stale nevybavila :unamused: Vacsinou vzdy prideme len na par dni...
6. pro 2013 v 11:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl ja mam tiez stale trvaly pobyt na SR u maminy, a kvoli plateniu smeti jej vzdy davam fotokopiu najomnej zmluvy ako doklad o tom ze zijem v zahranici a nemusi za mna teda smeti platit. Odhlasovat sa nemusis z trvaleho pobytu podla mna, jedine co ma napada je, ze ked by si chcela detom dat robit slovenske pasy, tak by si musela mat nejake tusim cestne prehlasenie napr. od maminy ze byvate u nej...co samozrejme nemusi byt pravda, ale ide len o ten pas. Stale mam teda bciansky s adresou na SR a ako uz Evka pisala, ze tu nerozoznavaju pojem "trvaly pobyt" aj tak je kvoli detom (ak by v buducnosti bolo treba) dolezite to "miesto zivotnych zaujmov" ci ako to nazyvaju, proste kde tvoje deti chodia do skoly, a pod. ziadny trvaly pobyt. Ja mam pridavky len z FR. Ake mas pridavky zo Slovenska co sa vo FR nedavaju? mam pocit ze prave tu je dolezite to miesto zivotnych zaujmov, v case ked o tie pridavky ziadas. Citala som to na strankach niektoreho ministerstva (min.vnutra?), kde bolo presne definovane co treba splnat tak pozri.
6. pro 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl ahoj, my sme v Caen stravili 3 roky, nadherne mesto,nasa srdcovka velka,aj co sa ludi tyka,takze troska zavidim :grinning:
My sme teraz v Bretonsku,drviva vacsina bab tu ma trvaly pobyt stale na SR,kedze tu to neexistuje, nikto to nepozna taky pojem :wink:
ja som mala pridavky z FRA,aj tych 900e ci kolko v 7mom mesiaci tehu,ale nakoniec som porodila na SR :slight_smile:
7. pro 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl ahoj logicky podla obcianskeho zakonnika pokial nezijes dlhsie ako mesiacov na mieste tvojho trvaleho pobytu mas sa odhlasit a mat len prechodny pobyt....
na nete najdes toho vela// :wink:

http://www.uszz.sk/sk//pravne-postavenie-slovakov-zijucich-v-zahranici/

spravne by tomu malo byt tak.... v skutocnost sa deju ine veci... :wink:
problem je ze ked si nahlasena s trvalym pobytom dlhodobo a zijes dlho v zahranici mas z toho urcite prava ale aj povinnsti a k nim plati aj danova... musis odvadzat aj na slovensku je to dost komplikovane.... :wink:
7. pro 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ake dane na SK myslis? ak vlastnis byt tak raz rocne dan za byt... a co ine? ved ak tam nepracujes nemas ake dane platit, ci sa mylim?
7. pro 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon nemyslis sa, treba podavat danove, ale 0-ove, cize na konci je 0 vzdy. ale ano,je to opletacka, ked to mas dat robit uctovnicke,mne to robi svokra,aj MM, platime 0; lebo si vr ahr. a platis tu :wink: cize nic komplikovane.
7. pro 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar no to som nevedela, ale tak ja som este na RD tak to riesit nemusim, ale zas dobre vediet :slight_smile:
7. pro 2013 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ehm to fakt??? Ja som este nic take na svk neplatila. Sice som tam oficialne nikdy zamestnana ani nebola.To sa tyka kazdeho to platenie dani(aj ked nula)?? Hups nieco mi uslo :sweat_smile:
7. pro 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki podla mna kazdeho,kto pracuje vonku, teda tak nam to povedala svokra, MM podava odjakziva,co tu robi a ja odkedy pracujem tiez. ale vzdy sa tam len zaskrtava kolonka,ze v zahranici a 0, ci co. ale buletins de salaire posielame svokre vzdy a vypracuvava to vzdy-kazdorocne.
7. pro 2013 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ak podavas danove priznanie na SVK, tak ti patri aj danovy bonus na deti, nie? Teda manzel podaval za minuly rok danove, a bonus na dieta sme dostali.
8. pro 2013 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza a nedostavas danovy bonus len ak mas zarobok vyssi ako 0?
8. pro 2013 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon nechcem to rozmazavat mam znamu ktorej danove robi problem ze ma trvaly pobyt na slovensku a nezije na slovensku dlho nikdy nepodavala danove na svk ako ja a teraz su z toho opletacky len kvoli blbemu trvalemu :wink:
8. pro 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza my o ziadny bonus neziadame ani o nic, nie, nikdy sme nedostali,ani nechceme,proste pracujeme a zijeme tu, na danovom to deklarujeme, maju nase bulletiny,je tam 0, tak sa to normalne robi, robi nam to svokra=uctovnicka, mala by to ovladat, ine neriesime.
8. pro 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dakujem vam vsetkym za nazory a to, ako to riesite vy... Pojdem sa este spytat na obecny urad pre istotu ked budem najblizsie na SVK... Ved to, ze nechcem ziadne opletacky, myslim ze si ten trvaly na SVK asi zrusim, neviem... To s tymi danami som ani ja nepocula :fearful: Nikdy som oficialne na SVK nepracovala, som slovenska dialkova studentka na manazmente (inak prave koli tomuto by som to trvala mozno predsa len mala mat), a vo FR si budem hladat pracu najblizsie az v januari 2015..
9. pro 2013 ve 13:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Ahoj, ja som uz tiez v Caen byvala 3 roky, a tiez sa nam tu strasne paci, moj muz je odtialto. Teraz sme opat tu, vyzera ze uz nastalo. Koli MM praci sme boli prechodne tiez v Bretonsku, blizko Rennes, v Melesse - mozno poznas, ale dlho sme tam nebyvali, len rok a pol s tym ze par mesiacov sme stravili v Madride.. Ale Bretonsko je podla mna nadherne a bude mi to tam chybat :wink: Ty si tiez niekde pri Rennes?
9. pro 2013 ve 13:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl kazdy obcan neakej krajiny musi deklarovat dane americania musia platit dvakrat amerike a krajine kde ziju, aj francuzi zijuci v zahranici musia deklarovat tu v fr :wink:

slovenske spêcifikum je trvaly pobyt a pre urady ked mas trvaly pobyt tak ti plynu urcite povinnosti.. :wink:
tazko vysvetlis na urade ze mas 10 rokov trvaly pobyt na slovensku ale nezijes.. tam podla prava nemozes takto deklarovat svoju situaciu.. :wink:

je to na dlhu debatu , trvaly ma svoje vyhody ale aj vela nevyhod.... :wink:
10. pro 2013 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fiha prisla som po dlhsom case na forum a teda s tymi danami to je dost komplikovane ?! Ja som sem prisla na vysku a potom som zacala robit nikdy som trvaly pobyt nezrusila ale uz mi napriklad k rodicom nechodia volebne listky ako bratovi co je tiez von. Neviem ci to je tym ze som nahlasila sobas na matrike na SK. Na druhej strane som tu ale nejak sa mi nechce do vybavovania obcianstva a hlavne ho k nicomu neprotrebujem. Ake su teda vyhody toho trvaleho pobytu? Je som pravdu povediac nic nerusila z "pohodlnosti" nikdy niesom dost dlho na slovensku aby som mala cas behat po uradoch...a hlavne v lete ked ide vsetko pomalsie
10. pro 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek