• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 

http://www.uszz.sk/sk//pravne-postavenie-slovakov-zijucich-v-zahranici/

@erikasadek dakujem za tento link budem si musiet nejak upratat v tychto veciach (-:
10. pro 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@morganne haha, to akoby si o mne pisala :grinning: prisla som na vysku pred vyse 10 rokmi, stale nemam fr st obcianstvo a ked som doma, tak maximalne na necele 3 tyzdne ... inac podla toho, co som vycitala z tvojho ( erikinho ) linku, sme slovaci zijuci v zahranici, so slovenskym st obcianstvom a teda nam vyplyvaju prava a povinnosti voci SR :rolling_eyes: tou povinnostou by teda mala byt aj povinnost danova. ale ake mame prava ? inac medzi nami, ja som danove na slovensku nikdy nepodavala. ja tam asi zavolam :wink:
10. pro 2013 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
haaaaa tak k daniam len tolko, ze pred desiatimi rokmi ked sme isli do FR, sa prave vydavali tie karticky s danovym cislom pre kazdeho danovnika. Boli sme (kvoli mm, ja uz som bola dlhsie dobrovolne nezamestnana kedze som s nim cestovala) na danovom urade, tam sa pani opytala ci je v zahranici viac ako 6 mesiacov v roku, ano, tak povedala, ze ma odovzdat karticku a tym to haslo, danove podavat len vo FR. Odvtedy sme to neriesili. A tieto davky na deti, zdravotne karticky a podobne zalezitosti, som ja nikdy nemala dvojmo, vzdy len z FR strany. Naco provokovat...
Akoze jasne oni tam kazdu chvilu tie zakony menia, ale tak fungujeme takto.
11. pro 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Kocky, maju vase deti v skolke alebo skole nejaku vianocnu besiedku?
20. pro 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 my meli minuly tyden v jeslich a dokonce jsme i vcera dostali darek od departement...
21. pro 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 my sme mali v skolke vcera, ale to len Pere Noel prisiel a rozdal im darceky(kniha a sladkosti kazdemu), zaspievali mu 1 ci 2 pesnicky,takze nie nejaka dlha besiedka s roznymi vystupeniami. trvalo to cca 30min.
21. pro 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny
@gijar Tak tu v tomto uzasnom meste NIC a este raz NIC. Ani len stromcek na namesti tu nebyva. . Ani v skole tohto roku nemali stromcek ani len naznak vianoc. O nejakom vecierku alebo navsteve Pera Noela mozu deti len snivat. Som zhnusena. Uz niekolko rokov tu necitim absolutne ziadnu vianocnu atmosku. Odkeedy sme prisli byvat do Nantes.
21. pro 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Jasmi nemali ziadnu Noel party,ale dostali kazdy v kantine balicek sladkosti (teda ja by som bola radsej za ovocie ci knizku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), kazdy tiez list od Noela dostal a domov doniesla hrbu vianocnych dekoracii,co vyrabali. A hned po prazdninach robia Galette des rois a pozvali aj rodicov,tak sa tesim,ze aspon nieco.
A mesto je tu neskutocne vyzdobene,krasna vianocna dedinka,dost ma prekvapilo,ze v Nantes nic podobne...
21. pro 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 som si myslela,ze len my sme tu najhorsie na tom :grinning: tuna nie je ani namestie normalne,takze bud rada,ze u vas ma aspon kde ten strom stat (ak by bol) :grinning:
ale tak kvazi trhy su tu,take slabsie ale su,ale ozdoby a podd.,to vobec, MM vavel,ze Strasbourg, Rouen, aj Reims vzdy boli krasne vyzdobene, tuna ziadna atmosfera,sak ako aj,ked je 12 stupnov a leje a fuka. tak ale co uz.
a nemate ani vianocne trhy ani nic?
ja som s maleho skolkou spokojna, je to sukromna,ale platime len 15e/mesiac,cize vsetky public skoly to asi nemaju,akoze besiedky alebo darceky. ale tuna mali,aj dekoracie,vyrabaju vzdy tematicky,aj na V.Noc a podobne.

nie je to tym,ze uz je maly v skole?cize tam zasa sa uz nehraju tolko a nestrihaju a pod.

ja co somr obila v skolach v Caen,videla som ich dost,kedze som ucila vzdy len 1-2h tam a presunula sa do inej, tak nie vsade mali vyzdoby a stromceky,ale niekde zas mali vela,zalezi asi od skoly.
22. pro 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ahoj, my tu dole pri mori tiez nic nemame, nejake vianocne osvetlenie pri poulicnych lampach je, ale ziadne trhy. Akurat dnes ma byt nejaky sprievod, vcera sa deti odfotili v meste s Pere Noel. Vianoce su tu asi ponimane v inom duchu. Asponze dnes je pekne slnko a 18 stupnov :slight_smile: he he to s Vianocami ako sme zvyknuti ozaj nema nic spolocne.
Ked chceme trhy musime do MPL.
22. pro 2013 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Evi tam u vas ma to neprekvapuje. To je iny kraj . Tam su ine tradicie, ze?
@gijar Tak trhy tu su cely december, stromcek na nich ale nie je, stanky su tie iste uz stvrte vianoce co sme tu, ti istio trhovnici na tych istych miestach s tym istym tovarom. Okrem toho je tu umele lzisko a sankovacia draha. To je vsetko. Ale ta atmosfera tu nikde nie je.
@efci Evi v Sete ma to vobec neprekvapuje. To je take pristavne mesteco s charakteterom vacsej dediny. Aspon teda na mna tak posobilo. V MPL si trhy pamatam. Tiez nic moc co sa tyka atmosky ale lepsie ako tu v NTS. Najkrajsie to bolo v Tours ked porovnam nase posobiska. V MPL sme ale zase mali dobru ucitelku v skolke ktora sa snazila. Aj Pere Noel bol v skole balicky rozdavat. Ale inak ao? MPL sa vam paci? Ci ani nie?
25. pro 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 pravdupovediac sme tam boli raz, minuly tyzden. Nemame cas tam chodit, ja sama vobec a Palo mava ak tak max. volne nedele, aj to nie vzdy bolo pekne alebo deti chore, ja som mala cez leto uraz nohy, z ktoreho sa davam dokopy este stale, takze po prichode do FR ked bolo este pekne pocasie, som nebola velmi pohybliva a schopna prechadzok :unamused: Boli sme len na namesti, okolo Marche Noel, vysvietene pekne, pripominalo nam to Toulouse.
Uvidime po sezone, ked uz bude pekne a budeme tu este musiet byt kvoli skole, tak hadam pojdeme co to pozriet.
25. pro 2013 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 tak tu ta atmosfera je nulova (asi je to specialita Bretonska) a osvetlenie tiez len take ,aby sa nepovedalo a strom tiez neni,len tie trhy a stanky,my uz sme si zvykli,ze atmosfera tu proste nie je,ani sa to neda,ked tu nemame rodinu a naj kamosov,to je jasne. Sme rozhodnuti chodievat na Vainoce domov,ked sa bude dat vzdy,len ked hraju v Magnus,neda sa :unamused:
V Caen to uz bolo lepsie, maju aj stromcek,aj osvetlenie rkasne,aj mesto je cele pekne, tam to bolo ovela lepsie.
26. pro 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ahojte, chcela by som vás poprosiť o pomoc - keďže žijete vo francúzsku už dlhé roky možno viete/počuli ste o školskej výchove detí hlavne zdravotné či sociálne znevýhodnených ... Asi sa čudujete prečo to tu píšem. Študujem sociálnu pedagogiku a k jednému predmetu som dostala fakt suprovu temu na prácu : Komparácia integrovanej výchovy na SVK a vo Francúzsku a tu u nás sa neviem dopracovať k žiadnej literatúre, všeobecne k žiadnym informáciam ako sa vo Francúzsku pomáhajú vychovávať detičky s postihnutím - od štátnej pomoci, cez zákony, prostriedky, podpora .... Chcem vás preto poprosiť ak o niečom (aj maličkosti, drobnosti) viete ozvite sa mi do RP, veľmi mi pomôžete :wink: vopred vám ďakujem
30. pro 2013 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, nejak to rychle uteklo.

chtela jsem vam napsat, ze 24 ledna jede muj muz pracovne do Parize na tri dny a nabidl mi, ze bych mohla jet s nim. Jenze ja to tam vubec neznam, a mam strach s dvema malyma detma je to dost o hubu ve velkomeste plnem lidi.

Jenze moji kluci zboznuji vlaky a jet TGV je jejich sen. Chtela bych jim ho splnit, jenze co pak v Parizi s dvema malyma detma?

Tak me napadlo, nechtely byste se mnou nektera jedno odpoledne setkat, tak by to bylo fajn. Treba na nejakych prulizkach, nebo pokud v parizi existuji nejake herny pro deti? Protoze precejen bude asi porad dost zima.

Kdybyste mely nekdo zajem tak napiste treba tady nebo do IP. :slight_smile:
30. pro 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri ahoj, a kde budete ubytovany? A kolik je ted vubec detem? Pokud budeme doma, tak muzeme klidne neco spachat. A neboj, velkomesto nekouse :wink:
2. led 2014 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chrumen daj mi presne vediet co potrebujes vediet moj syn spada do tejto kategorie :slight_smile:
2. led 2014 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny ja se rozhodla poridit si nejaky levny sportak na tu Pariz tak to snad zvladnem. Dekuji to by bylo super! Jedeme tam 25 ledna. Ne jeste nevim kde budeme ale asi nekde pobliz soudu kdyz tam jede manzel pracovne ale domluvim se s nim a pak ti napisu.
Ja se Parize obavam s dvema makyma detma, kdysi jsem se tam jako dite ztratila. Mladsi ma 2.5 roku a ujde i kilometr ale nechci to prehanet ta Pariz na chozeni je narocna. Starsi mel 5 let ujde uz tak 8 km ale jeste vyzaduje odpoledni spanek. Je bohuzel astmatik tak to taky nesmim prehanet. Ahoj a stastny novy rok
3. led 2014 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jestejsem se chtela zeptat jestli existuji v Parizi takove ty herny ze si koupite piti a deti si hraji proste takovy tendetsky koutek. Tady nic takoveho neni ale zname to z Ostravy a je to fakt prakticke kdyz je zima. Dikomlouvam se za preklepy nepisu z klavesnice.
3. led 2014 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata...chcela by som vam vsetkym popriat bonne annee,nech je plny zdravia radosti a uspechov...

chcela by som sa este opytat ci nahodou neviete ci tu vo fr najdem klasicke kukuricne,ryzove alebo pohankove chrumky(krupky).take ako na sk existuju a majy to radi hlavne deti.kde by sa to dalo kupit?v bio obchode?

a tiez daju sa tu kupit bezvajecne cestoviny?

dakujem pekne penky dnik
3. led 2014 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja se zeptam blbe, ale to jede k soudu v sobotu? Nebo ma stani az v pondeli, ale chcete si udelat we v Parizi? K soudu jako k tomu, co je u Notre Damme? Jsou tady detske kavarny, ale nevim na cely den... Pak muzes zkusit Playmobil Parc, kde by si tvy deti uzily cely den, je to uzavreny, takze odpada problem s pocasim a nemusis se bat, ze se ti na ulici ztrati http://www.playmobil.fr/on/demandware.store/Sites-FR-Site/fr_FR/Page-Show?cid=DIRECTION_PARIS
Tady mas naky ty kavarny pro deti, nejdrive tam jsou restaurace "baby friendly" a pak mas i primo detsky : http://www.bebeguide.com/restaurants-et-cafes-avec-bebe/2/
3. led 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa ahoj, jestli myslis takovy ty "krupky zizaly", tak to tu neexistuje, jen kukuricny lupinky. A bezvajecny testoviny se u nas normalne prodavaji v krame, jen musis hledat a cist etikety, nebo v bio obchode.
3. led 2014 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny dekuji dala jsem si to do oblibenych, myslim, ze budu rada kdyz se nekde ohrejeme. Ne, v patek rano obhajuje, a pak uz budeme spolu az do nedele. Jen na to rano cca do obeda budu s nima sama, tak bych nechtela jen sedet na hotelu. nevim prave u ktereho soudu, musim se ho zeptat. :slight_smile:
3. led 2014 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri aha, tak to ti svou pritomnosti nerozzarim den, pac ja pracuju :wink: ale pak byste mohli do toho hraciho parku spolu, maminky si to desne chvali! Nicmene v Parizi mas furu square, kde jsou prolezacky pro deti http://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des_espaces_verts_de_Paris , http://www.paris.fr/pratique/paris-au-vert/parcs-jardins-squares/p4952
Nebo toho vetsiho by mohlo bavit tohle muzeum, ja ho zboznuju a myslim, ze by se ti taky mohlo libit http://www.mnhn.fr/fr/visitez/lieux/grande-galerie-evolution , https://maps.google.fr/maps?hl=fr&tab=wl&q=musee%20de%20l'ev . Hned vedle je Jardin des Plantes, kde je i takova minizoologicka.
3. led 2014 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny dakujem velmi pekne
4. led 2014 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Ahoj, ďakujem že si sa ozvala :slight_smile: stačilo by mi vedieť či sú tam u vás nejaké programy či projekty ktoré konkretizujú výchovu so znevýhodnenými deťmi (napríklad tu na SVK je to projekt OECD - žiaci so zdravotným postihnutím, s problémami v učení a zo sociálne znevýhodneného prostredia – štatistika a indikátory. To je názov toho projektu ktorý je medzinárodný a podiela sa na nom aj francúzsko len ja mam k dispozícií materiál, výsledky potrebný pre SVK tak ak nájdeš niečo k tomu z francúzskej stránky to by bolo fajn) ale môžeš mi aj svoje skúsenosti napísať - ako pristupujú učitelia, škola, podmienky, čo treba zabezpečiť pred nástupu dieťaťa do školy (formality) a hlavne ako si spokojná, prípadné čo ti vadí, chýba :wink:
4. led 2014 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny to neva, treba to vyjde jindy, myslim, ze to neni naposledy, jezdiva tam kazdym rokem, ale jeste byli mali, tak jsme si na to netroufli....
dik za vsechny ty skvele odkazy, deti budou nadsene! my jsme zvykli akorat na lyon a tam jsme nic takoveho nevideli, jen spoustu prulizek, ale v zime je clovek rad za trochu tepla.
4. led 2014 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri neni zac! To muzeum je fakt super! Maji tam treba pravou kostru zirafy, nebo velryby, umis si predstavit, jak je to velky!!! :slight_smile: Tak si to hezky uzijte a hlavne se nestresuj, Pariz je pohodova i s detma a i metro neni takova traga. Az na kocarek, ale nekoho poprosis a oni ti pomuzou. Jestli chces, tak az budes vedet, kde budete bydlet, muzu ti udelat planek, jak se dostanes do muzea.
4. led 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata parizanky,potrebovala by som vediet asi okolo ktorej hodiny rano je uz pred Parizom riadna kolona a ci je lepsie radsej odstavit auto pred Parizom a vziat RER alebo co je lepsie.potrebujeme totiz uz konecne ist na ambasadu vybavit malemu rodny list a odtialto to mame az 3,5h autom. tgv neberieme pretoze to vyjde dost vela teraz na poslednu chvilu. ideme na buduci stvrtok. dakujem pekne
6. led 2014 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa ahoj,moj MM isiel takto pred rokom z Reims. Vy pojdete tou istou cestou,nie? Teda ak ste v Hagondange,ako mas v profile napisane. Mm isiel rano okolo 6h a trvalo mu to cez tri hodiny,ale nie kvoli zapche,ale bola nehoda a cesta neprejazdna. Cize normalne by tam bol dost rychlo. On isiel autom az pred ambasadu a zaparkoval im priamo pred branou :grinning:
6. led 2014 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek