• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@evuliki uff tak to je o drzku toto. ved vy ste blizko pariza a siel 3 hodky. my tiez planujeme vyrazit okolo 6tej rano a snad to do tej 12tej kedy zatvaraju stihneme. a ano byvame v hagondange a nemali sme kedy ist skor kedze mm stale pracuje.vy ste ako dlho cakali na rodny list?
6. led 2014 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa to stihate,neboj :wink: Na rodny sme cakali necele 4 tyz,takze pohodicka. A to chcete ist vsetci traja do pariza? MM isiel sam,nechcela som riskovat ostat s detmi v aute niekde v zapche....
6. led 2014 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki no ano ideme vsetci a este s jednym znamym on tiez potrebuje nieco vybavit blizko pariza.a co sa tyka toho rodneho listu dlho cakal manzel priamo na ambasade?
6. led 2014 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Skusala si volat na ambasadu, ze by vam dali nejaky poobedny termin? Sestra potrebovala letiet na Slovensko, mala prepadnuty OP, nemala pas, tak im zavolala a dali jej termin poobede o tretej (vlastne to bolo uz mimo oficiálnych hodin), lebo do jednej robila a nemohla v ten den vynechat. A ze tam hned po nej brali nejakého nestastnika Slovaka, ktorého okradli, tak potreboval nahradny doklad (a neposlali ho prec).
6. led 2014 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tin007 no nevolal som tam...a nevedela som ze tam sa musim objednat? myslela som ze tam pridem a vyckam radu a ma zoberu
6. led 2014 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Zavolaj, za to vela nedas, mozno ta milo prekvapia.
6. led 2014 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikulqa radšej si tam zavolaj :wink: mm bol vybavený za 5 min, len odovzdas papiere na okienku a podpises papiere
6. led 2014 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikulqa po A4 jsou pred Parizi zacpy od pul osmy. Nevim, kdo si pro ten pas pujde, ale muzete zkusit taky covoiturage.fr, ja je casto vyuzivam, a vyjde vas to levneji.
8. led 2014 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny dakujeme pekne.my ideme vsetci vybavovat ten rodny list pre maleho tak som zvedava.
8. led 2014 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ta nejvetsi hruza prichazi, kdyz se priblizis k Noisy le Grand, tak se podivejte do mapy, jak byste se mu mohli vyhnout...zkuste vzit spis nakou Nxx nez A4
8. led 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikulqa zapchy zacinaju okolo 8 rano :wink:
@chrumen ahoj pozriem sa ti na nieco hlavne potrebujem cas.. :wink:
10. led 2014 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek v Parizi, ale na predmesti driv :wink: navic z ty strany, ze ktery prijizdi je to fakt masakr, je to kousek od nas...
11. led 2014 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, opat sa obracian pre radu :wink: Aj ked uz mam dost velkych chlapcov, tak maju nejake krupicove obdobie, a kedze su fakt dost pazravi, pojedli mi za dva tyzdne vsetky moje zasoby Krupicovej kase z Sk a idem teda popozerat po obchodoch, ci tu takenieco najdem. Dostat tu take nieco?? A ak ano, ako sa to vola, pripadne pri com to v regaloch hladat? Prekladac mi krupicovu kasu prelozil ako "puding de semoule", tak neviem ci sa to tak naozaj vola. Muky som uz kupovala dost, ale nieco take som pri nich nikdy nevidela. Ked som zase dala do vyhladavaca ten vyraz, ukazovalo mi kadejake recepty, ale rozhodne to ako krupicova kasa nevyzeralo :frowning2: .
Dik za radu.
14. led 2014 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aimable podle me je nahrazka semoule fine, ale nikdy jsem ji netestovala a pak neco najdes v bio obchodech. ja ted nakou obilnou kasi koupila, ale jeste jsem nezkousela. A vlocky vareny v mlice by chlapci nedali?
14. led 2014 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aimable ja robim zo semoule, je sice trosicku "hustejsia" ako nasa, ale chuti rovnako ako nasa :slight_smile:
14. led 2014 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ahoj, ja viem že nemáš moc čas ale mohla by si mi aspon niečo napísať, také zo života, nemusíš zistovať dajake zákony či podobne - bude mi stačiť kam ste museli ísť a čo vybaviť kým nastupil do školy, aké su tam možnosti (či je v bežnej škole alebo nejakej špeciálnej), kvalifikácia špeciálnych učiteľov (celkovo aká je spolupráca), ako ho skúšaju a hodnotia, poprípade ak má individuálny výchovný plán tak ako a na základe čoho ho zostavili :wink: musím to už skompletizovať lebo ma tlačí čas, dala nám na to veľmi krátku dobu spracovania, ako naschval sú u nás obe knižnice zatvorené tak iba "gúúúglim" čo sa dá. ďakujem ti
14. led 2014 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som dnes poobede obehala 3 obchody, a nic som nekupila, vsetky muky co som nasla boli hrozne jemne mlete :frowning2: .
@rosny dik, to ma nenapadlo, zajtra este vybehnem do bio, mooozno tam nieco najdem. Vlocky mi nechcu (teda doteraz nikdy nechceli), aj s tou krupicou ma sokovali, predtym som im ju urobila tak raz rocne ...
@katkagreganova , ved ak nic ine nezozeniem, skusim aj z nejakej inej muky, mozno nieco stredne hrubo zomlete, alebo kukuricnu, tu som niekde tusim videla taku nahrubo ... alebo si chlapci budu musiet vymysliet nieco ine, aj ked toto je take lahke, za chvilku hotove :wink:
Dik a dobru noc :dizzy_face:
14. led 2014 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aimable a tie detske kase typu hami a pod? alebo ryzovu kasu, ovsene vlocky mozes aj pomliet a tka uvarit
14. led 2014 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aimable zozen si tuto znacku, ak mas moznost v bio obchode, je super ako sk krupica, ja sice kupujem celozrnnu verziu, ale som s nou spokojna, teda hlavne mm :grinning: nauceny na krupicky od mamicky.

Markal Semoule blanche de blé dur fine
14. led 2014 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf super, dakujem za radu :slight_smile: urcite pozriem .... dnes som sa do potravin nedostala, kupovali sme starsiemu synovi nohavice, "zabava" na cele poobedie, dlhy a chudy a pubertak, tak si viete predstavit tu ochotu skusat a chodit po obchodoch a este najst nieco, co si je ochotny potom aj obliect :grinning:
15. led 2014 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, potrebujem poradiť, manžel sa zamestnal vo fr paríži a na slovensku nám zrušili prídavky na deti, ak máte niektorá s tým skúsenosť prosím poraďte aké doklady treba pre fr úrady k ich vybaveniu a kde sa o ne žiada. ďakujem za všetky odpovede
15. led 2014 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Teď jsem dočetla knížku Francouzské děti jedí všechno :slight_smile:. Mám doma Beaba Babycook a zaujalo mne, jak se v něm ve Francii připravují první příkrmy do lahvičky. Je to pravda? Právě řeším něco podobného. Malý je nedonošený - 4,5 měsíce korigovaně. Příkrmy ze lžičky zatím nechce, tak mne napadlo dávat mu to lahvičkou.
Je to pravda, že se ve Francii dávají první příkrmy lahvičkou - rozmixovaná zeleninka s mlíčkem? Tady se to moc nedělá... U mne by to ale asi vyřešilo problém jak naučit malého na příkrmy, aby začal přibírat.
Díky moc.
16. led 2014 ve 14:30  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@josefina79 nepoznam fr. zvyky ale ako dlho prikrmujes? detom to nejaky cas trva kym zacnu jest lyzickou
16. led 2014 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkoušíme to tak 3 týdny. Bohužel málo pije i UM, tak hledám způsoby, jak ho "vykrmit" :slight_smile:
16. led 2014 v 15:34  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@josefina79 no u nas to trvalo tiez dlho, do roka skoro nic nejedla,,, ale neviem ci jedenie flasou je ten spravny sposob
16. led 2014 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@josefina79 no, uprimne, moc bych se neridila tim, jak to delaji francouzi. Francouzi vetsinou nekoji a davaji k jidlu cokoliv a jakkoliv, coz me se prici. Jinak ano, francouzi miluji Babycook, ale pro me, je to kram, co zabira misto, pac zeleninu muzu uvarit v hrnci a rozmixovat ji mixerem, ktery jsem mela doma jeste pred ditetem, takze pro me zbytecna investice. Ale proste je to "in", chapu.
Muj malej taky nechtel ze zacatku lzicku, takze snedl treba k obedu 2 kavove lzicky a zbytek jsem dokojovala. Pokud ti nechce UM, zkousela jsi zmenit znacku?
Jinak mam kamaradku, co tu zije a knihu cetla a mela dost velky problem se s ni ztotoznit.
16. led 2014 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny jo, jo, jiné UM jsem zkoušela. Začínali jsme s Nutrilonem, pak Beba a ted Sunar Nutradefense. Zkoušeli jsme i kvůli tom, že měl problém s kakáním. Všechno na jedno brdo, ten Sunar mu asi "jede" nejvíc. Další pokusy o změnu nemají význam, bude to to samé a nechci mu dělat v bříšku ještě větší zmatek.

Co se týká zavádění stravy - přijde mi, že každou chvíli se doporučuje něco jiného. Když jsme byli malí my, tak se dětem dávalo vše, teď zase skoro nic a vše je o kojení, ale přijde mi, že zase nastupuje trend časného zkoušení potravin kvůli "imunologickému okénku".
16. led 2014 v 17:02  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon já vím, že se teď lahví nedoporučuje. Moje otázka je PROČ? Dřív se to tak dělalo. Mám dojem, že to je kvůli "propagaci" kojení. Já bohužel nekojím, takže důvod, že se naučí na láhev a bude odmítat prso pro mne padá.
Proč myslíš, že to není dobrý způsob?
Díky.
16. led 2014 v 17:04  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@josefina79 no neviem, ja sa nejak neriadim tym "co sa dakedy robilo" .... teraz je ina doba a ine postupy.
ja osobne si neviem predstavit pit riedku polievku ( a dokonca s mliekom) - myslis zeby to tvojmu chutilo? a zeby sa z toho aj najedol? ved prikrmy su o tom, ze dieta je uz huste veci a nie riedke mlieko , aj ked urcite zo zaciatku a mozno aj par mesiacov bude treba este dat mlieko po kazdom jedle
a ak sa nemylim flasa je na mlieko a nie na veci ktore maju byt huste typu kasa, zelenina a pod.... ved to dieta potom tu zeleninu ani hustu jest nemoze a zo zelenivej vody sa asi ani nenaje
16. led 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cicimon no, já bych zase tak šmahem všechno, co se dřív dělalo neodsuzovala :slight_smile:
Určitě o spoustě věcí teď víme něco nového, jako třeba že se děti nemají dávat do chodítek a má se respektovat přirozený psychomotorický vývoj atp.. Na druhou stranu info o tom, kdy a co zavádět z potravin se neustále mění.
Jinak z lahve kaši (řídkou) dávat můžeš. Jsou na to speciální savičky a nebo prostě uděláš větší dírku.
16. led 2014 v 17:26  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek