• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
baby mozte poradit? ako sa povie susene drozdie? resp levure du boulanger je ono?
15. bře 2014 ve 23:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@cicimon Děkuji moc za odpověď. Rodit budu určo v ČR. S manželem tam jezdíme třikrát ročne takže porod plánuju určo tam. Jen jsem potřebovala vyšetření tu, ptorože v dubnu letíme do Anglie tak k vůli letadlu, jestli je všechno ok. Potrat jsem sice neměla, ani jiné problémy, ale pro klid duše.. :wink: Ať vím jestli je vše ok.. Ale nějaké vyšetřená mně tu stejně určitě čekají.. Jsem objednaná někam do nemocnice v Annmessu. Objednávala mně tam kamarádka, protože já a francouština si zatím moc nerozumíme :slight_smile: Ale moc děkuju za odpověď a jinak to sušené droždí je Levure Boulangére :slight_smile: dost ho tu používám na domácí chleba :slight_smile:
16. bře 2014 v 00:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@simi251 Děkuji moc za odpověď. Rodit budu určo v ČR. S manželem tam jezdíme třikrát ročne takže porod plánuju určo tam. Jen jsem potřebovala vyšetření tu, ptorože v dubnu letíme do Anglie tak k vůli letadlu, jestli je všechno ok. Potrat jsem sice neměla, ani jiné problémy, ale pro klid duše.. emoticon Ať vím jestli je vše ok.. Ale nějaké vyšetřená mně tu stejně určitě čekají.. Jsem objednaná někam do nemocnice v Annmessu. Objednávala mně tam kamarádka, protože já a francouština si zatím moc nerozumíme emoticon Ale moc děkuju za odpověď
16. bře 2014 v 00:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, mám tetu v oblasti Provance, 10.2 porodila syna Adriena, nejste některá z okolí?
16. bře 2014 v 00:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@cicimon a kde přesně bydlíte?? :dizzy_face:
16. bře 2014 v 00:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanulik5 Tiez mam kamaratku Cesku, je tehotna ale tiez ide rodit do CR. v erim ze jazykova bariera moze robit problemy ale ja sa nemozem stazovat na FR porodnice, ak bude tretie urcite by som rodila zase tu. Aj za tu cenu ze mi po porode nebude pomahat nikto okrem mojho manzela. Ale viem ze mnoho hlavne prvorodiciek chce mat po porode pri sebe aj mamu. CHapem to. Inak ak si objednana do nemocnice, neviem ci k sage femme ci ku gynekologicke, mozno ti urobi aj sono ak ma ordinaciu vybavenu pristrojom. Ale nie je to pravidlom, bezne sa tu sono robi az v 12 tyzdni. Nie ako na SK ze skoro kazdy mesiac. Tu sono nerobia ani na kazdorocnej preventivnej prehliadke, len ak ma zena problemy. Ak si chces byt ista a chces byt vysetrena aj takto, staci ked sa postazujes ze ta obcas niekde pichne ci zaboli. Vtedy ti sono urobia aj v zaciatku tehotenstva. To je taka mala rada na zaver. hihi
16. bře 2014 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanulik5 ja mam s pôrodom vo FRA velmi dobru skusenost a urcite by som dobrovolne rodit na Slovensko nesla, ak by som mala moznost vyberu. Skus si to este zvazit.
16. bře 2014 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 Objednávala mně kamarádka... Přímo na sono toho 23. a o týden pozděj na klasickou kontrolu.. Taky říkala, že se tu nijak zvlášť neřeší.. Já nejsem prvorodička už mám dvouletého syna, ale jde spíš o to, že manžel je od osmi od rána do půl šesté do večera v práci a malý ještě nechodí do školky a ani k chůvě... Takže si nejsem jistá, že bych to tady se dvěma dětma celý den zvládla.. Navíc když tu nikoho kromě manžela nemám. Takže spíš proto porod v česku..A hlavně jazyková bariéra.. Francouština není můj kámoš..nemám ani nějaké základy takžeje to pro mně dost španělská vesnice a internetové kurzy taky nejsou úplně nejlepší volba...takže těch důvodů, proč česko je víc.. :cry:
16. bře 2014 ve 23:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@milli3377 ja som objednavala zo sportdirectu,postovne bolo zadarmo,akurat sa mm potrapil s poskladanim :sweat_smile: ,tak nakoniec nam ho zlozili za par eur v decathlone. ALe brzdy su na nom naopak,kedze anglani maju vsetko na opacnej strane

A baby prosim vas,davali ste si niektora robit zuby na svk s tym,ze vam to tu potom preplatili? Lebo mm potrebuje urobit keramicku korunku a zubarka tu chce za to 850 eur a co sme obvolali zubarov na svk,tak max 150 eur by to stalo tam. Myslite,ze nam to tu preplatia?
17. bře 2014 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanulik5 Ano chapem to. ... Obavam sa ze ak si sa na sono objednala len tak sama, nepreplati ti to poistovna kedze si nebola poslana lekarom. Ale ved uvidis ako bude... To su len moje dohady na zaklade skusenosti. Aj ked ak je to gynekologicke sono, mozno netreba ordonnance. Neviem. Potom daj vediet, zaujima ma to.
17. bře 2014 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki Ja som bola na SK u zubara ale nerobil korunku ale osetroval kaz. A to moze byt rozdiel... Ozaj a mutuelle mu to neuhradi? Inak co ja viem tak na SK im trva dlhsie kym urobia korunku. Jedine ze by to bolo poznamosti. Tu vo FR to stihnu aj za tyzden a daju ti provisoir zub. Na SK neviem ci su uz sluzby na tejto urovni. Mne raz davno asi v 2006 robili korunku a dlho som bola bez zubu. Robili to na viac krat proste uplne inak ako tu vo FR. Ale mozno sa to uz odvtedy zmenilo. Dufam...
17. bře 2014 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki Aj ked verim ze sukromne ambulancie niekde v BA su na urovni ale zase neverim ze to urobia za 150eur.
17. bře 2014 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 ono to bude urcite dlhsie trvat na svk,ale to nevadi,mm tam teraz bude aj tak castejsie chodit. A mutuelle mame len zakladnu,zuby tam nie su zahrnute,len tie zakladne osetrenia. Takze plna suma by nam isla z vrecka :angry:
17. bře 2014 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
evi,my teda nemame nijaku zvlastnu mutuelle, platime 100e mesacne za 3 a MM si daval robit korunku ci dokonca 2 tu (uz neviem), viem,ze 1 faktura bola na 650e a druha neviem uz,ale vela a preplatili do haliera :confused:
17. bře 2014 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@hanulik5 my sme od vas 60km na zapad :slight_smile: tesne za ch hranicami ... ja som mala taky porod ze by mi bolo asi jedno kde rodim.... a tiez som mala este jedno dieta, muz cely den v robote, tak som potom bola sama s 2 detmi...
@evuliki ja si potrebujem ist vymenit korumku teraz ako pojdeme na sk a zubarka i tvrdila ,ze to vie v poho spravit aj za tyzden, budem mat na to 4 dni tak snad to stihne... ono fakt treba najst niekoho dobreho a da sa to aj v priebehu 3 dni... len som zvedava na cenu kedze pojdem cash
17. bře 2014 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@cicimon To je super ak ti to vedia urobit za 3 dni. Vsetko sa da ked chcu. Preto som napisala ze po znamosti. Ak zubarka zavola do labaku ze to chce urgentne, da sa to. Rozdiel je v tom ci ti len vymeni uz existujucu korunku alebo este musi urobit vsetky tie veci okolo. Teda aspon si myslim.

@evuliki No mne vtedy v tom 2006 robili ocny zub ktory sa mi zlomil. A poviem ti, snad mesiac som chodila len s polovicou zuba resp. s takym kolikom na ktory sa potom korunka nasadila. AZ ked som uz surila zubara ze za par dni odchadzame do FR, tak zavolal do labaku a zrazu to bolo rychlo. Ale ziadny provizorny zub mi na ten cas nedali. Ale zase ak je to zadny zub, nie je problem chodit aj pol roka tak. hihi. Inak uz vtedy ma to stalo 5000 Sk.
A co ide Martin robit tak casto na SK? Ozaj a Jasmine ide na konci roka do skoly na SK? Aspon na skusky?
17. bře 2014 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar To je super taky mutuelle.
17. bře 2014 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@cicimon TY mas tiez taky maly rozdiel vekovy medzi detmi. To si teda mala co robit s nimi sama, ze?
17. bře 2014 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki Evi k tomu preplacaniu..... myslim si ze by vam mohli preplatit nieco zo SECU aj ked sa to bude robit na SK. Ale urcite len do vysky aku maju tu v tabulkach. Ale to si len myslim, netvrdim to na stopro.
Ked sa pojdes opytat na SECU urcite ti povedia ze nepreplatia nic, lebo to nie je urgentne osetrenie. To povedali aj mne ked som bola tehotna a isli me na SK ze mesacna kontrola v tehotenstve nie je urgentna. Ale nakoniec mi ju aj tak preplatili. Samozrejme len 70%. No a vtedy mi aj ten kaz opravovali na SK, bol to sukromny drahy zubar, stalo ma to 150 eur a SECU mi preplatila sice 70% ale nie z plnej sumy ale z ich tabulkovej sumy. Takze ak si dobre pamatam okolo 50 Eur. Ale aspon nieco.
17. bře 2014 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 inak ja som toto este neskusila-ze na SR nieco a dat si preplatit, to im staci nejake potvrdenie od lekara po slovensky? :confused: a mutuelle asi doplati ostatne nie?

prave pisem,ze nemame nic extra mutuelle,podla mna standartna suma,ze 35e/osoba mesacne a preplacaju zatial vsetko do bodky :confused: MMA mame.
17. bře 2014 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 no mne sa nejako odliepa stara korunka takze mi tam ide dat novu, snad to nebude problem....
tak ono sa to da zvladat,,, len to starsie musi viac pocuvat... a to ani nehovorim ze ked sme sa sem stahovali bola som s nimi 3 mes sama doma lebo muz odisiel sem... tak s odretymi usami ale da sa :slight_smile:)
17. bře 2014 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 dám určitě vědět jak to nakonec všechno dopadlo.. a děkuju moc za rady.. :slight_smile:
17. bře 2014 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, viem ze sa to tu uz niekde riesilo, ale to neviem najst, ide o prispevok na byvanie ... potrebujem zistit kde sa on ziada, pripadne kde najdem co k tomu treba dolozit (myslim ake vsetky doklady a potvrdenia), pripadne kto ma nan narok .... dakujeeeeeem
17. bře 2014 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar musime poslat papier na mutuelle,este nemame vyjadrenie,ze nam nic nepreplatia,len si to myslim :sweat_smile: Lebo som si chcela dat robit strojcek a zrusili ma hned,ze je to nadstandart,ze to nepreplacaju. No MM ma korunku urgentnu,tak asi sa pojdeme aj na mutuelle opytat.

@simi251 otvorili sme si s Martanom sro,budeme dovazat bublinky na svk :wink: Kedze sme v regione champagne,skusime to rozbehnut. Jasmik je zapisana v skole na svk,teraz sme boli cez prazdniny a absolvovala zapis. Ale nebudeme chodit na skusky,dohodli sme sa raz za 4 roky,ale urcite tam chodit nebudeme. Povinnost splnena,ale dieta si nutit do vyucby nebudem
17. bře 2014 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@cicimon aha tak to jsme od sebe kousek :slight_smile: ale s tím porodem tady to asi neklapne...nemáme FR pojištění, pouze české a některé věci nám neproplatí a už vůbec nevím jestli pobyt v nemocnici...takže jak říkám, je spíš víc proti než pro... :confounded:
17. bře 2014 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, ohladom vysetrenia u lekara na SVK, naposledy som sa pytala u zubarky, ked som tam bola na preventivke, tak som sa pytala, ci maju aj doklad, aby mi to preplatila SeCu.Pani mi povedala, ze ked si prijdu dat robit zuby zo zahranicia, prijdu rovno s tlacivom...Ja uz som potom na SVK nebola, tak som nezistovala, ake tlacivo
... ale skuste sa niekde popytat...
18. bře 2014 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki
@katkagreganova Kocky co sa tyka taciva pre zubarku......NIE..... netreba ho davat potvrdzovat na SK. Tlacivo sa da stiahnut na stranke ameli.fr alebo ho daju priamo na SECU , vyplnite si ho vy a spolu s dokladom o zaplateni resp. o osetreni ho poslete na SECU. Co sa tyka dokladu zo SVK, moze byt v slovencine, kde bude napisane co lekar robil a kolko to stalo. Naozaj nebolo treba nic prekladat do FR. Ja som dala od zubara taky doklad nieco ako fakturu a od gynekologicky som mala len taky chaby listok nejaky ,,vymenny listok,, a k tomu prijmovy doklad. Na SECU s tym nikto nemal problem, vsetko akceptovali.

@evuliki Tak ste sa dali na podnikanie. To sa mi paci ze mate odvahu. Drzim palce.
Co sa tyka skoly, ja som chcela aby Andrejko robil aj slovenske skusky kazdy rok. STale nevieme ci ostaneme vo FR natrvalo. Nie sme rozhodnuti. Toht roku je uz tretiak a uz to nebude lahke. Uz mame ine ucivo ako tu vo FR. Napriklad vybrane slova alebo vlastiveda. No a ked mi chodi o pol piatej zo skoly, nechcem ho kazdy den otravovat este aj slovenskym ucivom. Takze sice mame vsetky ucebnice tu vo FR ale neucime sa z nich. Takze uz teraz sa bojim ako zvladneme tohto roku tie skusky. A tiez mam uz chut sa na to vykaslat a o rok tam uz neist. Lenze sa bojim ze ak rok vynechame tak to bude este horsie.
A vy nechcete ani potom o 4 roky ist na skusky? Ci dovtedy vybavite obcianstvo a nebudete uz musiet? Ci ako sa to riesi ked dieta nepride na preskusane?

@aimable Prispevok na byt sa vseobecne vola Aide au logement a vybavuje sa na urade Caisse d'allocations familliales resp. CAF. Ked pojdes na urad, oni ti daju kopec tlaciv na vyplnenie, v prvom rade prihlasku aby ti mohli pridelit cislo a vytvorit dossier , potom ziadost o prispevok sucastou ktoreho je hlavne potvrdenie od majitela bytu kde deklaruje podrobnosti o podnajme. Dolezite su prijmy za rok-2 to znamena ze teraz budu ziadat rok 2012. Ak ste vsetci ktori byvate v byte davali danove priznanie za rok 2012 vo FR, mozno to ziadat nebudu, lebo su napojeni na danovy urad. Ale je mozne ze to budu chciet od vas. Ak ste mali prijmy v inej krajine, urcite ich budete musiet uviest. Vyska prispevku sa vzdy v januari prehodnocuje na zaklade danoveho priznania a juloveho najmu z predchadzajuceho roku. . Cize suma, ktoru vam priznaju nie je navzdy. Este jedna vec... podajte si ziadost co najrychlejsie lebo nic vam nevyplatia spatne dozadu. Neviem ci ma chapes... kludne sa pytaj ak som ta niecim zmiatla. Inak na ten urad treba zaregistrovat len jednu osobu a pod jej menom a cislom je potom cela domacnost.
18. bře 2014 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 vdaka,takze papier ked tak stiahnem na ameli,ok :slight_smile:

inak s tymi skuskami,nas sice bude mat este len 4 roky,ale tiez o tom rozmyslam uz, ako ucitelka mam nejaku deformaciu asi :grinning:
ja by som ho asi na skusky neposielala-presne ako pises, chodia tu 16h30 zo skoly, pripadne potom este druzina, kedy by som ho preboha ucila nieco navyse? :confused: zaklad ano-naucit citat po svk a nejako aj pisat,ale urcite nemienim ucit nas typ pisaneho pisma (ved vies,ze tu je ine) a potom dalsie gramaticke veci, citanie je zaklad,ostatne ja asi nebudem nikdy riesit, popravde- ani dospeli ludia a hlavne chlapi nevedia vybrane slova,naco to drvit francuzske dieta? akoze keby sa sam pytal a pod., ano, ale franina a tento system tu je pre takych malych ziacikov niekolkonasobne zlozitejsi ako na SR,kde som ja chodila domov o 12h00 ako 7-8rocna :grinning:
a skusky ,ked ich bude niekto vyzadovat,dam,nespravi a bude to formalne vybavene :slight_smile:

Vravim si tak, ked pride na SK anglicka ci fra rodina a maju deti a tie deti su skolopovinne, do nejakej ZS/SS ich proste zoberu a nepytaju sa na vybrane slova, proste ich niekam zaradia. Rovnako si to predstavujem,ak by sme sa niekedy chceli vratit :slight_smile:
19. bře 2014 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, chcem sa spytat, kde kupujete kalerab-resp mam pocit, ze tu to nepoznaju, ci len neviem hladat?
19. bře 2014 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@marseillka no povacsinou nikde... raz za 100r maju v carrefoure a inac v satorize
19. bře 2014 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek