• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Bihan, a co ta tak napadlo zrazu prejst na latkove plienky???
19. bře 2008 v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, ďakujem :dizzy_face:

Tini, to je pri všetkých zaoceánskych letoch, malú by som nemohla držať 11h na rukách, preto sú tam nacelle (ale ešte som to nevidela, takže potom poreferujem) a keďže letíme v noci, fakt dúfam, že to prežijeme... No a ak rátam aj polhodinové meškanie (čo snáď nebude), máme dve hodiny na prestup a je to na tom istom termináli, takže len vyzdvihnúť batožinu, prejsť 40m a prihlásiť sa na check-in Sky europe... to musí byť akurát...

JJ, Britax robí Romer (inak píšem ako debil, jasné, že je to 9-36) a pozerala som, že v testoch má celkové hodnotenie "dobrý" a fakt skvelý komfort sedu a poloľahu.
Inak tie naše letenky Paríž-Viedeň(BA) nás jednosmerne aj s malou stáli 140€, takže 500 je fakt dosť :confused: za 250 som letela pred Vianocami Paríž-Praha-Sliač a späť.

K tým látkovkám, napadlo mi to kôli tomu, že Sára už oveľa menej je, oveľa menej ciká a kaká raz za týždeň (čo sa asi zmení s príkrmami, ale hádam to prežijeme), tak mi napadlo, že v týchto horúčavách asi látkovky budú pre jej riťku trošku príjenejšie než igelit (vlastne mi to všetko napadlo, keď som raz do jednej diskusie písala, že neznášam vložky, lebo sa s nimi nehorázne potím kvôli igelitu a Sáre vlastne robím to isté).... Inak ten odkaz, čo som vám tu dávala, tak to sú látkovky s flísovou vrstvou, ktorá odvádza vlhkosť a ostáva suchá, dajú sa tam vkladať rôzne absorbčené vložky, je to nepremokavé a rastie to s mimčom od narodenia po nočník, tak som zvedavá, či sú také skvelé, ako všade píšu (a ak nie, tak ich zase predám :sweat_smile:)
19. bře 2008 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Cau holky!

Tak to jste mě potěšily! Vidím, že Francie pořád žije! :slight_smile:)

nečtu sice co píšete, ale jsem ráda, že tu pořád přispíváte!

no já se zas ozvu, a snad už s dobrými zprávami.

ahooj.
Petra-Meleri
19. bře 2008 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan cena tych vasich leteniek mi fakt vybila dych, no ale je pravda, ze je to daleko, 11h hodin je predsa nieco. Takze asi nechodite na slovensko velmi casto, ze? Inak fakt sa mi tych 500 eur co vravela tini zda vela, lebo myslim ze skyeurope lieta aj do nice a maju tiez vyhodne ceny. Tak si to Tini lepsie prezrite :wink: Ja to mam trosku horsie, lebo tu na korziku lieta iba airfrance a ti si robia ceny ako chcu. No a to musim prestupovat v Parizi a potom vo viedni alebo blave. No co uz, my sme zatial vzdy cestovali autom, no ale zatial nemame babo, lebo to by bolo tych 21 hodin vela.... :unamused:
19. bře 2008 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
adka29 ja byvam pri plazi Palombaggia, ale pracovala som aj na Santa Giulii a v St.Cypriane. Ty si bola kde presne??? :dizzy_face:
19. bře 2008 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Kočky, (zase) potrebujem pomoc :sweat_smile: Máte pasy pre drobcov? Fotili ste ich u fotografa alebo doma? Ako dlho trvá vystavenie?

Meleri, rada ťa vidím :wink: Stále na teba myslíme a držíme palčeky!

Karolinka, no, letenky sú fakt pálka - keď si predstavím, že Last Minute all inclusive pobyt v dominikánskej republike sme platili 1200€ + asi 600€ za všetky možné fakultatívne výlety, tak sa mi z tej ceny dvíha žalúdok... ale hlavne kôli tomu, že JY letenka je o 150€ drahšia než pred 3 dňami a tá prekliata agentúra nám zožrala 60€ na poplatkoch... fuj... som ešte stále naštvaná, ale menej ako včera :wink:
20. bře 2008 v 08:15  • Odpověz  • To se mi líbí
aHOJ bIHAN tak teraz ti pomozem ja. Pre drobca sme vybavovali identicnu kartu kedze sme v europe. Ty budes pravdepodobne potrebovat pas. K tomu potrebujes: rodny list malej( prever ci v nom nie su chyby)
livret de famille
2 fotky malej ( biele pozanie a musi byt vidiet krk)
fakturu za elektrinu alebo telefon
a na mairie ti daju vyplnit formular
tvoju alebo manzelovu idnticnu kartu

Trva to cele asi tri tyzdne a potom si ides po pas na radnicu. Takze relativne rychla zalezitost
20. bře 2008 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
biham fotit u foptografa a daj si pozor aby sa mala divala do objektivu, daj jej len body aby bol vidiet krk.a biele pozadie :wink:
20. bře 2008 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Pheva, to je na Fr. priam blesková rýchlosť :grinning:

Dik za rady :wink: Toho fotografa sa fakt desím, lebo Sára už pomaly neobsedí (keď sme boli kupovať letenky, mala som čo robiť, aby mi vydržala na rukách), tak preto som sa pýtala, či doma urobené fotky by vadili...ale asi to nechám na profíka :wink:
20. bře 2008 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Caute! :wink:
Bihan tak to ti verim, ze ti to ostalo "v krku" ked si predstavis, ze dovolenka all inclu ta vysla na menej nez samotne letenky :frowning2: Tie agentury "skrabu" kde len mozu. Ale co uz spravis? Ked uz chces odtial odist, tak musis takymto sposobom :slight_smile: A k tym fotkam, suhlasim s phevou, treba sa fotit u fotografa, oni tam maju vyvesene presne tie pravidla co sa musia dodrziavat pri jednolivych dokumentoch. Hlavne na pas to je dost prisne, takze keby ste fotili doma, tak by vam tie fotky nevzali :wink:
20. bře 2008 v 10:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Karol, manželovi vzali :wink:
20. bře 2008 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
fakt? ale kedy to bolo. Lebo viem, ze sa dost sprisnili pravidla. Teda toho mojho muzika dokonca aj fotograf viac krat fotil aby to bolo presne take ako ma byt. Videla som ten ich vyveseny "predklad" a musi byt ta fotka naozaj presna.
20. bře 2008 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
to bolo asi pred 1,5r, čiže tie pravidlá - nesmieš mať vlasy cez tvár, iné než biele pozadie, nesmieš sa usmievať a musíš sa pozerať priamo do objektívu - už boli v praxi, ale ak to ešte sprísnili tak už fakt neviem, ako sa musí človek na tej fotke tváriť :grinning:
No a pri deťoch je to ešte zložitejšie, hlave pri tých nesediacich.. ja si fakt neviem predstaviť Sáru, ako ju bude niekto chcieť odfotiť, bude sa musieť na neho pozerať a ešte sa aj nesmiať... strávime tam hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. bře 2008 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
tak vam prajem bon courage :grinning: :grinning: :grinning: chudatko Sara, no neviem ci sa bude mat chut usmievat, pri tom vsetkom vytacani :unamused: alebo skor plakat. A ked vam vzali manzelovu fotku co ste spravili doma tak skuste to tak aj so Sarou, mozno vam to zoberu, ktovie :wink:
20. bře 2008 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte babulky - len taky rychly kuk - aby som vam popriala prijemny zvysok tyzdna a krasne velkonocne sviatky - neviem ako vam - ale mne tu na fr pride sympaticke to, ze ma tu nik neolieva studenou vodou a feeeeest fajnou smradlavkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

a uz sa tesim, ked bude po sviatkoch a budu cokoladky zlacnene (teda najma tie od nasho chocolatier :dizzy_face: - lebo su fakt vynikajuce, ale :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: drahe)
21. bře 2008 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
At žije Slovensko!
Češi jsou studení a neupřímní lidi..kdežto Slováci, to je něco jiného!

No jestli neotěhotním tak v létě pojedu do Źdiarskej doliny, a budu tam lozit po horách..:slight_smile:
ňam ňam tak si dát pravé halušky s bryndzou..
jo a v Bratislavě jsem ještě nebyla..

všechny vás tady zdravím!

jen nevím jak vám to dopadlo s těmi lesy, co vyhořely, snad zas vysadili nové stromky...myslím na slovensku..
mějte se moc pěkně!
ahojky
meleri
21. bře 2008 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
cau baby

vobec nic nestiham, ale vidim ze sa bavite o cenach leteniek, my sme boli vcera na slovensku zasa bol problem obrovsky-dodavatel pozvaral naopak pozdlznik, dozvedeli sme sa to v stredu rano a v setredu vecer sme leteli do viedne a vo stvrtok spat a viete kolko sme platili za letenky? 950 euro za jednu osobu, takze ani nemusite za ocean, staci lufthansa a v ten isty den :grinning:

bihan mimochodom nestaci ked si das malu zapisat do pasu? Ja mam v mojom kolonku deti a viem za aj ja som takto bola zapisana v rodicovskom kym som nemala vlastny, mozno ti to usetri cas aj nervy :wink:

pekny vikend
21. bře 2008 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, my to máme ale 3 mesiace dopredu :grinning: (resp. skoro pol roka pre JY :stuck_out_tongue_closed_eyes:)
No a malú si nemôžem dať zapísať do pasu lebo 1, musela by som poslať pas na ambasádu a späť, takže by to bola taká istá doba, ale hlavne 2, ešte nemá slovenské občianstvo :sweat_smile: Tak neviem, či by to vôbec išlo... Radšej nech má svoj a bude to bez problémov
21. bře 2008 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Mozte mi prosim prelozit do Fr. Prijemne Velkonocne svitky Vam praju...

Dakujem
22. bře 2008 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Joyeuses Pâques souhaitent...
23. bře 2008 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kocky! Prajem prijemne "dokoncenie" Velkonocnych sviatkov :wink:
Par dni som sa tu nedostala, lebo som mala trosku prace a potom som bola dost unavena.
Tu mame teraz stale hnusne pocasie, dost fuka a aj obcas prsi, no fakt onicom :confounded:
PS: bihan nezabudla si tam VOUS ? :pensive:
23. bře 2008 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte babulky - vsetkym vam prajem pekny a pohodovy (snad aj) sviatocny den - aj ked neviem, ci tu sa este aj pondelok povazuje za sviatok :unamused: - v kazdom pripade vam prajem, aby ste si ho uzili :slight_smile:
24. bře 2008 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Caute! :wink:
jzfr - no praveze pondelok je tu "jour férié" :wink: a piatok bol normalny pracovny den. Takze sviatocny den je skor pondelok :wink:
My sme si tuto velku noc "uzili" s dazdom a burkami :unamused: zalezeni doma :sweat_smile:
24. bře 2008 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Karol, vous by sa asi hodilo, ale nemusí byť :wink:

My sme dnes oslavovali Veľkú noc obedom v reštike a potom na pláži :sunglasses: až kým si JY nerozrezal nohu na korale :sweat_smile:
24. bře 2008 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem Vam za preklad. :slight_smile:
24. bře 2008 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
jzfr nedostala si IP?
24. bře 2008 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
phevi - nie - nemam ziadnu ip :frowning2:
25. bře 2008 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte - tak ja som sa bala, ze vcera bol ten st sviatok - pretoze sme mali ist ku muzovemu krsnatu, kt malo 4 roky - a mne chybal detsky sampus a este zopar drbnosti a kezde mi MM zahlasil, ze carrefour je zavrety a aj ed vedla nas - tak som bola uplne zufala - ale nakoniec som to riskla a v snezeni sa vybrala po okoli, ci niekde nieco nenajdem - a mala som stastie - lebo atac bol otvoreny - tak som dokupila, co mi bolo treba a dokoncila tortu... potom cakala, kym stuhne - ale na to mala kedy - kym prisiel MM z prace (mal rannu) - a takze to nakoniec vsetko dobre (pre mna) dopadlo - kedze ja vzdy stresujem, ked nemam veci prichystane vopred, zato MM to je feeeest kludas (a mna z toho vytaca :angry: ) - no nakoniec vs ok - kolac sa podaril, darceky sa pacili, s rodinnou (svokrovcami) sme sa videli (cca 1h - teda tak akurat) a potom uz pohoda

inak baby - neviete, ci sa tu da kupit normalny pudingovy prasok? - lebo to, co som kupila od dr oetkera - to teda malo od nasho pudingu strasne daleko - a kedze ma o chvilu caka torticka aj nasim - tak by som ju rada pekne upiect (tak po nasom) - lebo tu sa mi nepaci - ze zapichnu sviecku do hocijakej babovky (teda az na vynimku, ak tu babovku upecie dieta) - takze ja by radsej klasicku peknu cokoladovu tortu - jeej a este jedna vec - ako urobit cokoladovu polevu bez ivy!!! - ja som uplne hotova - lebo tie ich cokolady nie a nie pekne rozotriet - su strasne huste a nedaju sa mi nimi urobit polevy na ziaden kolac (teda daju - ale iba vtedy, ked ju nastruham - a to zase :stuck_out_tongue_closed_eyes: neni to prave)

bihan- inak to je brutal s tou nohou - ked si predstavim - ze si to hned na to patricne vykupal v slanej morskej vode - brrrr :pensive:
25. bře 2008 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
jani kup si hotovu cokoladovu polevu, iba ju das to teplej vody este v sacku a potom uz iba vylejes na kolac, a puding neviem kde by si kupila ale napr v leclerc maju krasne hotove torty aj cokoladovu :dizzy_face: nie su to "babovky" :grinning: ja ak nerobim moj polohotovy cokoladovy tak kupujem uplne hotove kolace a su dobre, teda al sa nestazuje :sweat_smile:
ale zrejme chces piect sama tak vela stastia :wink:
26. bře 2008 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
dakujem jani za tip na polevu :slight_smile: - odskusam a poreferujem
a mas pravdu - rada by som to svojim drobcom sama upiekla - tak ako nam robievala mamina (a som si ista, ze keby som este bola doma a popytala ju - tak mam na narodky - taku ozajstnu domacu s lentilkami :dizzy_face: )
26. bře 2008 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek