• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@meleri @milli3377 H&M má asi mesiac online predaj
7. dub 2014 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny Nausnicky jsem resila v CR. Nastrelili jsme u pediatra :wink:
7. dub 2014 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 @cicimon a co na to vas fr manzel? Ten muj se na to nak netvari...
8. dub 2014 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ja nemam fr. manzela, my sme obaja slovaci
8. dub 2014 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@efci ahoj! dik, ja jdu zitra prave pro tu kartu do orchestry, myslim, ze se to vyplati.v nedeli jde manzel do divadla se starsim synem, koupi m mu tam kosili a taky potrebuju par pyzam. s tou 50 ti procenti slevou se to myslim vyplati...Kluci ted porostli a hodne veci maji malych...
8. dub 2014 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcatka, idem si sem zas po radu...viem,ze sa to tu niekde uz pisalo neviem to najst a zas kazdu jednu stranu nemam cas citat pri malej duracelke vedla mna,ale manzel bol vcera na kontrole s malym u pediatra na 9 mesiacov...vsetko ok.ja som nemohla ist nakolko mam tie hnusne kiahne tak, sa ma tam nezlakli a tiez aby tie chudatka deticky nedostali tiez...no, ale k veci...Mozem odmietnut MMR ockovanie?
vcera manzel dosiel uz s hotovym receptom,co som pytala pre maleho fluosterol lebo ideme na sk a pozeram a tam hned aj vakcina na mmr predpisana...sa ho pytam to co?a on,ze nabuduce ockovanie a ja ze to sa ta ani nespytali?
...moze mi niekto vysvetlit, ak teda mate skusenost preco tu mozno to nie je vsade,ale teda u mojho pediatra davaju recept na ockovanie automaticky bez toho aby sa opytali,ci vobec chceme ockovat?
nechcem dat malemu mmr ,nie som o tom presvedcena, a tiez ma to dostat tyzden predtym ako dojdu nasi na dovolenku a vedlajsie ucinky z toho sa maju dostavit do tyzdna dvoch cize to by bolo aj od veci.
...joj som sa rozpisala,prepacte, ale taka som z toho vcera ostala hotova,ze az manzel ma sfukol, lebo som si sama pre seba povedala ,no fasa teraz uz zacnem stresovat zas pre ockovanie...a on to nemyslis vazne 3 mesiace z toho budes taka...ze povedala si nechces tak nechces a bodka...
majte sa babulky...pekny dnik
9. dub 2014 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Manzel v pohode! Jsem mu vysvetlila, ze je to tradice a bez toho ze to nejde :wink: :grinning: Ono je i uklidni fakt, ze to nastreluje pediatr, tam se jako fakt nemuze nic stat.
My jsme je sli nastrelovat docela pozde, az v roce, a Lea ani moc nebrecela, vlastne jen tu chvili, kdy ji doktorka drzela hlavu, a to trvalo tak minutu, jakmile jsem si ji pak vzala zpatky do naruci, plakat prestala.
9. dub 2014 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa ved nemusis rovno povedat dr. ze nechces, povedz ze nabuduce nie lebo napr cestujete a teda vedlsjaie ucinky mozu byt do 10dni//// to by mohlo stacit na odklad.... zas prinutit nas nemoze.... ja uz tak odkladam druhu mmr par mes :slight_smile: a ked sa ma dr. pyta ze kedy teda ja stale ze neskor... :slight_smile:
9. dub 2014 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon no len ja som nemala moznost povedat ,ze nabuduce nie ked som tam nemohla byt,len automaticky manzelovi dali recept na ockovaciu latku ze mame so sebou doniest...
9. dub 2014 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa tak zavolaj ze cestujete a nemozte dojst
9. dub 2014 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa tak proste zavolajte,ze je enrhume a nepride a povedz,ze zavolas neskor na dalsie RDV :slight_smile: ja som od toho pediatra hned odisla,ked povedal,ze on proste MMR (ROR) dava a hotovo. nie je to tu obligatoire!!! moja mi vravi teraz,ze by som uz konecne mala dat takmer v 4 rokoch,ze uz to neziaduce ucinky mat nebude proste,ale stale vravim,ze rozmyslim si a ona len mykne plecom,ze vasa volba-tak to ma byt :slight_smile:
9. dub 2014 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tak ale ja nemozem povedat ze sa vyjadrit ze on jendoducho dava, ale oni sami automaticky davaju recept ani bu ani mu k tomu...proste jednoducho to tak je a hotovo asi...len toto nechapem,ze preco to tak automaticky to tak beru....ci tu vo Fr neriesia neockovania....lebo stale ked som tam tak rad radom ockuju deti...a aj tak nejdeme teraz ale az o 3 mesiace,este daco pospekulujem
9. dub 2014 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja jsem dala posledni davku ROR ted v sesti letech starsimu a pohoda. sice meli kecy ze je to pozde...
mladsi to jeste nemel, ma jen pentavac.

ono je to asi u kazdeho dr jine, moje pediatra to bere v pohode, ale treba dr ke kteremu jsme prestali chodit rekl, ze pokud odmitnu ockovat to co on napise, takze k nemu nemame chodit, no tak jsme prestali...ted chodim k pediatre a stridam to s vesnickym dr, kteremu je to jedno, naockuje co predepise moje pediatra...

jinak jsem se zaregistrovala u te orchestry a koupila jsem tam dve pyzamka, jedny kratasy, jedno sako a kosili a vyslo me to na 47eur diky te karte, tak si rikam, ze je to o neco drazsi nez Kiabi ale jsou to fakt pekne oblecky, konecne me deti nebudou vypadat jak z vidlakova i kdyz jsou.... :sweat_smile:

jinak jsem videla, ze tam meli i boticky, ty budou asi nic moc ze? vypadaji pekne, ale naomak takove tvrde, je videt, ze to neni kuze....
10. dub 2014 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marseillka my sme kaleráb kúpili v Bio obchode Satoriz, alebo v nejakých malých arabských obchodoch so zeleninou a ovocím :wink:
10. dub 2014 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikulqa ved ok, recept ti da, ale to este neznamena ze ho musis aj vybrat a dojst na ockovanie.... ved ak by maly 2 dni rpedtym ochorel tak co? proste zavolas ze neprides lebo dovod xy / choroba. dovolenka a bla bla/ a prides kedy uznas za vhodne..... hoci si vymyslis ze idete na 4mes na dovcu...
10. dub 2014 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
10. dub 2014 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny preco sa pytas na nausnicky? Vo FRA nie je zvykom, aby sa nastrelovali hned v nemocnici? Ake su tu zvyky ohladne nausniciek. Poculasom napr. ze v Nemecku su nausnicky do 8 rokov zakazane.
10. dub 2014 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ahoj, ak mozem, tak ani ja ked som rodila v FR pred pol rokom, tak tam nik nenastreloval nausnicky...ani nie hned par mesiacov...vraj koli tomu, ze usne lalociky ci nejaka cast na usku stale rastie, a ak by sa prepichli skor tak by mozno ostala dierka na zlom mieste-asi moc nizko alebo nie proste kde to dobre vyzera. Tiez som chcela mat do 3 mesiacov mat nausnicky-ved take male to lepsie znasaju ako vacsie..no ale..vraj az od 2 rokov sa dava..cca. som pocula...tak neviem
10. dub 2014 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa vedz jedno v fr je jedine ockovanie povinne DTP NIC ine nie lekarka dala automaicky no neznamena ze musis ak sa ta opyta nieco tak povedz ze nechces ockovat a debata konci :wink:

davaju automaticky mas pravdu ale nebudu ta zatracovat pokial nedas :wink: :slight_smile: :slight_smile:

nie povinna takze dalsia diskusia je zbytocna :wink:
Emilie ma 15 mesiacv nema ziadne ockovanie :wink: :wink: po dohode s lekarkou odialujem az do 18 mesiaca :wink:
jedine co dostane bude dtp ciste :wink:

osbne malej nenastreluje nausnice nech si nastreli sama ked bude ma 18....
osobne proti , kedze usne zakoncenia su velmi citlive niekedy nastrelenie na zlom miets moze sposobit komplikacie...; podla cisnskej mediciny..

teraz kto dava nastrelovat jeho osobna vec... :wink:
10. dub 2014 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
ahoj, dneska me kontrolovali cetnici, rikali: nemate ridicak, pojistovnu mate proslou, rozbite zrcatko, tak si jeste fouknete...ukazala se nula, no vidite, aspon neco! tak radsi jedte! :sweat_smile: vcera sem pichla pneumatiku, a min tyden rozbila zrcatko, a upadla mi takova ta trubka z motoru do vyfuku ale jeden znamy mi i spravil....co me jeste ceka?
11. dub 2014 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri kriste pane meleri bud rada ze ta vobec pustili bez problemov a bez pokuty!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
nemas pri sebe papiere j etu trestne :grinning: :grinning: trubko a nemat poistku dufaml ze len si ju zabudla nalepist a ze su ju platis pretze bez poistky jazdit je riziko ak sa nieco stan,e do konca tvojho zivota a niekedy ja tvojich deti tie za teba budu platit skodu!!!! ver mi , prave s ao tom vedie velka debata.. vsade.. :wink:
11. dub 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika me bylo vzycky receno, ze kdyz jedes bez papiru a chytnou te, tak mas 24 h na to jim ty papiry prinest na sluzebnu a hotovo. Tak jak to je, trestne ?

Luci, koukam, ze jste zrecidivovali :grinning:
11. dub 2014 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka nie pokial ich nemas tak dostavas pokutu na mieste 20 € myslim tym papiere od auta....
ale nemat pri sebe papiere je tu trestne ano.. mas len z toho problemy... precitaj si o tom.. staci ked sa opyatas policajtov... :grinning:

preco si myslis ze arabi nadavajuna policajtov ked su kontrolovani.. :grinning: :grinning: :grinning:

nie je ako v anglicku ze nemusis mat pri sebe doklady.. :slight_smile:
11. dub 2014 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cappucinko skus sa pozriet sem :wink: http://www.frenchhandmade.net/boutiques.html

@meleri orchestra karta sa ti oplati, stoji len 30€ na rok , ta investicia sa ti vrati hned pri prvom nakupe. Tricka s kartou uz kupis za 3,5€ co je fakt ze super cena. Malemu tam nakupujem veci a ked ich vynosi, tak ich posuvam dalej a nie su vobec vytahane. Kiabi je kvalitou horsie ako orchestra. Malemu nakupujem aj v Okaidi, kvalita je dobra, ale je drahsie ako orchestra.
11. dub 2014 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek hm, no mam v osobnich vecech strasny BORDEL. jo byli strasne hodni. Myslim, ze se bavili, protoze jsem byla pekne nervozni...Nebyt manzela ktery se stara o vsecky papiry tak nevim...Musim se nejak vzchopit a myslet i na neco jineho nez na deti...
Coz je tezky, chtela bych jeste treti.... :sweat_smile:

@janka_fr super, dik za kladny komentar! o to mi jde, aby to popripade vydrzelo i na druheho. jo Kiabi vypada pro decka hezky jenze se to parkrat vypere a vypada to jak sto let stare.
Ja jsem fakt rada ze tu kartu mam, jeste dneska se tam chystam na nejake kratasky...
12. dub 2014 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. dub 2014 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri drz sa... nema sto lahke..
inak ak chcete znackove veci odporucam vam tuto stranku Videdressing.com uzasne veci. pre deti... :wink:
12. dub 2014 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Tak to je fajn, ze te pustili bez pokuty :wink:
Taky se mi jednou stalo, jela jsem bez papiru, prekrocila jsem rychlost (misto 50km/h jsem jela kolem 70), a jeste jsem v sobe mela dve piva, jela jsem ze srazu s kamaradkou :sweat_smile: Ale dobry, udelala jsem na ne smutne oci, slitovali se a jela jsem dal :slight_smile:))
14. dub 2014 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka Ahoj! Co ty? Jak se mas? :slight_smile:
14. dub 2014 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtela bych se zeptat, zda tu je nekdo z Bretagne?
Diky
14. dub 2014 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek