• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@ikuza ahoj, no jak jsem pochopila, tak tady se tak "plosne" nenastreluje, jako u nas. Neni tu zvykem davat miminkum nausnice.
Nicmene holky dekuju za rady. Mate pravdu v tom, ze tvar ouska se vyvinem ditete meni, takze u maly pockam aspon do tech dvou let. Vidim to totiz na Theovi. On ma na uchu takovou malou "vyrobni vadu" a vidim, jak s rustem se ta "vada" posouva.
@kulicka @erika co rikal mm, tak ano, je to trestne, nicmene mas nakou lhutu je donyst na policajty
@karine86 vitej :wink: snad tu nekoho najdes. Nekoukala jsem, na ty tri holciny, jak jsou od tebe daleko... Nicmene, kdyz tu nikoho nenajdes, tak tu mas aspon nas pro radu a pokec, pac na FB je to spis hodne o studentech. Pak tam mame jednu skupinu rodicu v Parizi, ale to se te bohuzel netyka.

Jinak nevim, jestli jsem se vam uz pochlubila, ale poklad, co cekame, je holcicka!
MM jede ted ve ctvrtek na posledni pohovor do Svycarska, tak doufam, ze to vyjde. tak to vypada, ze ani Lille, ani Tours, ale mozna Svycary.
Zadala jste tu naka o francouzsky obcanstvi?
15. dub 2014 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@lucija76 :sweat_smile: hold policajt je nekdy taky jenom chlap!
15. dub 2014 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karine86 A odkud jsi z Bretane? Ja bydlim na rozhrani Pays de la Loire a Bretagne.
15. dub 2014 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny O obcanstvi jsem nezadala, prislo mi to zbytecne. Spousta papirovani a vyhoda zadna. A jak to vlastne pak probiha, budes mit dve obcanstvi, nebo prijdes o ceske?
15. dub 2014 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 obcanstvi muzu mit dve. Ja to chci uz treba z duvodu cestovani. Jseou zeme, kde po nas chteji vizum a pro Francouze ne a vzhledem k tomu, jak tu jsou lide obcas hloupi to muze usnadnit i praci. Nebo treba ted situace jako ty Svycary, kde pro Cechy nejsou stejny podminky jako pro Francouze.
Uprimne, co tak koukam, tak to neni o moc horsi, nez papirovani na svatbu s Francouzem v CR a nasledne uznavani svatby ve Francii :wink:
15. dub 2014 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Aha, tak to jo. Ja jsem to zatim nikde nepotrebovala, tak uvidime casem :wink:
15. dub 2014 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 nemyslim si, ze by to bylo zivotne nutne, ale beru to tak, ze se to muze hodit
15. dub 2014 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny a kde do svajcu by ste sli?
15. dub 2014 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon "blizko" prace by mela byt v CIO v Lausanne, ale bydleli bysme asi v Thonon.... uvidime za 2 tydny, jestli uvidime :wink:
15. dub 2014 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny blahozelam!!!!!!!!

obciantsvo po mne tlaci moj muz ale ja nechcem zatial musela by som sa vzdat slovenskeho a to nechcem

vyhoda by bola a bolo by ich viac.. moznost volit a ak chces urcity druh podnikania musis mat fr obcianstvo.. tych vyhod je viac<;; :wink:
16. dub 2014 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dekuju :dizzy_face:

Aha, vy nemuzete mit dve? Ja bych se taky ceskyho nevzdala! Pockej a nepsala jsi na FB, ze nemas obcansku nebo obcanstvi?

Jak valcite, co Josh? Obdivuju vas, matce bych koupila nejblizsi listek domu, a busem, at si to vychutna!!!!
16. dub 2014 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny nie zmenili zakona na slovensku nedavno :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

josh uz je lepsie... mame objednanie na operaciu v auguste ale treba sledovat stale neaka zmena treba ist hned na pohotovost.... moj muz je psychicky na dne.... doslova ho to znicilo..

ani s amu nedivim..
moja mama je kapitola sama o sebe!!!!! nemam slov!!
16. dub 2014 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ja som od 27.2. oficialne francuzskou obciankou :wink: a na buduci tyzden budem mat uz aj Carte identité a aj passeporte. Mam dve obcianstva. Nas zakon povoluje mat dve obcianstva, ak druhe nadobudas na zaklade manzelstva.

@erikasadek v zakone je vynimka, takze ja mam dve obcianstva :wink:
16. dub 2014 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny v Tours sme zili dva roky a stacilo. Su tam nadherne parky, v okoli krasne zamky, je to super pre turistov, ale byvat tam ee.
16. dub 2014 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karine86 Ano je tu aj Bretagne. Zalezi na tom kde presne si ty. Skor sever alebo juh? Ja som v Nantes co je takmer Bretagne. Je ttu tiez jedna kocka z Brestu. Ty si kde?
16. dub 2014 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, nevite nekdo jak se rekne francouzsky pohanka?
koukala jsem do slovniku, a je to blé noir nebo sarassin. ale to jsou dve ruzné veci ne?
dik....
16. dub 2014 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri oba dva nazvy su pre pohanku :wink:
16. dub 2014 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny jeje to by si mala blizko @alenka600, ak by ste boli v Thonon :wink:
16. dub 2014 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek no tak to chapu, ze je muz na dne, na vic pro nej, jako pro chlapa, to musi byt jeste horsi!
Mate muj obdiv, matka by letela expresem!!!!

@janka_fr my mame v CR to samy, ze pokud nabytim manzelstvi, muzu mit oba.
No a prosim te, jak dlouho jim to trvalo? Pry je to na 18 mesicu a kolik jsi mela pohovoru?
Nevim ted z hlavy, kde byvate, ale ver mi, ze vse je lepsi, nez parizske predmesti 93! :wink:
16. dub 2014 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rancuzkaf priznam se, ze ja bych radsi byla primo ve Svajcu. V thonon pry zrusili ten super rychly trajekt do Lausanne a nechce se mi trmacet hodinu na druhy konec jezera, to je jedna vec a druha, ze bych tu zemi rada poznala a ne z ni jen tezila, pac to bydleni u hranic mi prijde, jako takove tezeni. A pokud mozno by mi to i pomohlo se vratit k nemcine treba, i kdyz Vaude je francouzsku canton.
Ty jsi nekde u Genevy, vid?
16. dub 2014 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ano sme asi 10km od Geneve, Lausanne mam taku tristvrte hodinku od nas autom, mne sa Lausanne velmi paci, viac jak Geneve......ludia, co pridu za pracou si vo vacsine hladaju byvanie vo fr, lebo je tu vsetko lacnejsie a poznam aj vela svajciarov, co maju byvanie tu, ale je pravda, ze tam je velka sanca sa dostat ku nemcine :wink:
16. dub 2014 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf ja prave porad vaham, prave ohledne penez, ale co tak koukam na fora, tak se lide hodne shoduji v tom, ze dneska uz ty naklady jsou skoro stejny, at zijes tam ci tam, az teda na jidlo, ale to zas muzem jezdit delat nakupy do Francie. Ja bych fakt radsi bydlela tam, kvuli poznani jejich kultury. Navic jsem puvodem od nemeckych hranic, takze jejich mentalita je mi blizsi.
17. dub 2014 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Cauko, hehe, no keby som prehovorila manzela, aj ja by som ovela radsej byvala vo SVajci (muz je Svajciar, ale jemu sa viac paci vo FR, kvoli mentalite a tak)
Naklady vo FR a CH su podla mna diametralne odlisne, aj co sa nakladov na byvanie tyka.
Na jednej strane si zelam, aby ste byvali v Thonon, to by ste boli co by kamenom dohodil, ale na druhej strane Ti zelam, nech sa Ti to splni tak, aby si bola spokojna :dizzy_face:
17. dub 2014 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 mne na Thononu ted odrazuje i to, ze zrusili ten rychlej trajekt do Lausanne a ted to trva hodinu :confounded:
17. dub 2014 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny co sa tyka toho byvania, zavisi od toho, kde byvas....aj vo FR aj v CH.... aj vo FR sa najdu drahe byvania a my co mame tak uvazujeme ze by sme mozno hladali aj nieco na cH strane... skor vidim rozdiel v cenach jedla... teda tie cisla su niekedy rozdielne len prepocitavas menu..
ale inac si asi prva co rozmysla stylom ze "chcem zit v krajine a nie len ju vyuzivat" ... vyhoda pohranicia ze vies napr nakupovat v 2 krajinach :slight_smile:
17. dub 2014 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon pokud to vyjde, tak stejne budeme blizko hranic, takze velke nakupy bych tez videla na Francii. Uvidime, jak vse dopadne.
17. dub 2014 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny no skor malo byt ze cisla su podobne/rovnake len mena je ina
17. dub 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte zienky. Ako by ste vy riesili skolku/jasle? maly je aprilovy, mal vcera 2roky a dnes nam na marie povedali ze do ecole maternelle ho asi este nevezmu, kedze v sept. by mal 2r. a 5mes. takze je na cakacom liste a vediet daju az koncom jula :angry: no malo pravdepodobne ze ho vezmu, kedze prvi idu narodeni v 2011, dalej januar 2012 atd. Od januara vsak do ecole maternelle neberu vzdy len od septembra. Ake su ine moznosti ho dat do kolektivu!? sukromne skolky su asi drahe ..?
17. dub 2014 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika nam malu nevzali do sukr. jasli, do st. som ani neskusala...a dat ju k nanny ma nejako nelaka... a to som chcela ze len na pol dni.. tak neviem co budeme robit
17. dub 2014 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika vzdyt ani nam Thea jeste nevemou. Theo je ve statnich jesli a vzhledem k prijmu bych rekla, ze platime stejnou palku, jako kdyby byl ve statnich. Jinak pokud jsi doma, 'pravidlo aspon tady v IDF, tak ti ho na vic jak 2 dny nevezmou. Pokud chces opravdu zkusit sve sance, zkus ho prihlasit do statni, ale pis motivacni dopisy - jedina sance, jak kluka nekam dostat.
17. dub 2014 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek