• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@rosny No normalne mi rekli, ze uz to nema smysl :confounded: Jsem jim volala na konci 5. mesice, s tim ze nejblizsi volne RDV meli cca za 3 tydny - mesic, takze mi rekli, ze zacinat v 6. mesici nema cenu.
29. dub 2014 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, trošku mimo mísu, ale nemůžete mi někdo poradit, jak by se francouzsky přeložilo naše české "kolik višní, tolik třešní?" Děkuju moc... A ještě bych byla moc ráda, pokud byste mi neposlaly nějaké odkazy na přeložení nebo vysvětlení takovýchle "chytáků"... Moc děkuju a přeji krásný večer. R.
29. dub 2014 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 n'importe quoi!!!! To jsou fakt debilove!
30. dub 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny @milli3377 @simi251 Dakujem za gratulacie. Tiez som bola prekvapena, ze k porodu prisiel aj lekar. Pravdupovediac som ho tam vôbec nepotrebovala a nechcela. Ako typicky lekar chcel urychlovat porod, chcel vykonat prepichnutie plodoveho vaku. Odmietla som, tak sa urazil a odisiel. :sunglasses: Vraj na klinike, kde som rodila, je bezna prax, ze je lekar pri porode. Pri prvom dietati bola pri porode len jedna PA a potom dosla este jedna.
30. dub 2014 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucija76 ahojky ja ma porodny plan spisany, ak by si chcela napis mi IP a poslem ti ho.
30. dub 2014 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karine86 Ahoj. No dufam, ze teda nebudes z FR sklamana. Ked uz si sa takto rozhodla. Ano bez FRJ to budes mat urcite velmi tazke ale nie nemozne. Zalezi aj od toho, ake znamosti ma tvoja rodina. :wink: A aku pracu si predstavujes?
Ja mam dve deticky. A zraz mozeme ale az po lete, pretoze my ideme na leto domov na SK.
30. dub 2014 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ahojky,ja jsem na zacatek skromna,kdyby se podarilo sehnat neco v hotelu budu rada.No znamosti maji ale zadna slava :slight_smile:)) tak to se urco tesis vid,ze pojedes domu.Mej se hezky a zatim pa
1. kvě 2014 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karine86 Ak vies aspon po anglicky tak so stastim sa ti podari najst miesto chyznej hlavne teraz pred letom. Drzim palce.
1. kvě 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karine86 odkial si z okresu Zlin? ja som tam stravila 5rokov a este jedna Zlinacka je tu vo FR ;) ale bohuzial nie sme v oblasti Bretagne.
1. kvě 2014 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ja se omlouvam, nejsem ze Zlína, napsala jsem to jen tak, jelikož jsem nevěděla co a jak :slight_smile: Ve skutečnosti jsem z Pardubic.
2. kvě 2014 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 Děkuji moc :slight_smile: Pěkný víkend.
2. kvě 2014 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj dievcata. Najma tie z juhu :sunglasses:
Prosim vas,nemate niektora kontakt priamo na nejakeho vyrobcu,co vyraba marseillske mydielka,alebo nejake ine speciality z juhu? Tiez nejake chutne terrines v skle. Ide o export na slovensko. Dakujeeeem
5. kvě 2014 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki skus popozerat po trhovisku okolo vas vela ludi z juhu chodi na trhovisko, aj z korziky.. urcite ti radi daju svoje vizitky... a popozeraj po ,nete najdes vela toho..
5. kvě 2014 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dievcata, mate nejaky tip na prekladatela/lku na Slovensku. Potrebujem dat prelozit francuzsky rodny list. DAKUJEM
12. kvě 2014 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ahoj, my sme davali cca pred 2 mesiacmi prekladat na svk tiez rodny list tak ak naajde polovicka u koho to bolo tak napisem.
12. kvě 2014 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milli3377 ja somtiez rodila tak isto s tlmocnikom priatelom a bez doktora :slight_smile:
12. kvě 2014 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marseillka
@ikuza ahojte prosim pekne ak mate porodny planik mohli by ste mi prepoziciat? neviem este dobre po francuzsky, budem rodit tiez s tlmocnikom-manzelom :slight_smile: a dost by mi to ulahcilo pisanie nejakeho porodneho planu...
12. kvě 2014 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivec16 uprimne ja som nijaky porodny plan nemala. len som vedela,ze ak bude vsetko ok, tak budem rodit normalne. :slight_smile:
12. kvě 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marseillka no to dufam aj ja :slight_smile: zatial ratam s tym ze sa nejak rozumne dohodneme aj priamo na mieste... len teraz je taky booom porodnych planov, a aj na slovensku... akoby to bola povinna vybava... ale povzbudilo by ma to aspon sa nebat povedat aj veci, ktore nie su na slovensku bezne (prikladaju dietatko bezprostredne po porode? este neumyte? dotepanie pupocnika je bezne tu vo fr? ako ste to mali s epiduralom - pocula som ze tu ho davaju normalne asi kazdej rodicke, a nie som si nim ista... dufam, ze sa vyhnem nastrihu... to su take prve veci co ma napadaju, ale porod este daleko zatial :slight_smile:
12. kvě 2014 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivec16 napis mi mail do IP:slight_smile:
12. kvě 2014 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivec16 no u mna to bolo takto: tusim v 7 mesiaci sme vyplnali v nemocke dotaznik o anestezii ak by bolo nutne v pripade komplikacii( sekcia) vyplnili sme, opytal sa anesteziolog par otazok, pozrel do krku a bolo. ja som pocula o tych planoch na slovensku...neviem, ja nie som typ, co potrebuje nieco extra alebo tak...ani som sa tym nezaoberala. pre mna bolo dolezite porodit dieta a aby bolo zdrave. ked to na mna prislo-porodne bolesti- hned sa ma pytali ci chcem epi( mame dobre poistenie tak bolo v cene poistky) najprv som nechcela no po pol hodke som prijala :grinning: porod vyborny, len porodne asistentky dve jedna co mala mna na starosti a jedna prisla neskor co mala na starosti babo. priatel bol stale so mnou, fotil, kameroval porod, prestrihaval snuru, mohli sme chytit hlavicku ked vysla von..mala som par vnutornych stehov som sa natrhla...perfektna praca tiez porodnej asistentky, babo mi dali hned na brusko az potom ju umyli, zmerali, zvazili obliekli atd...aj to vedla mna cize som vsetko videla. a NIC sme im nepovedali, vsetko robili automaticky. tot moja skusenost.
12. kvě 2014 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marseillka super, tak nejak si to predstavujem :slight_smile:.... ak to tak funguje automaticky tak nepotrebujem porodny plan :slight_smile: tak vela zdravicka zelam...
12. kvě 2014 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marseillka bude ti velmi vdacna,ak ten kontakt najdete. Dik vopred
12. kvě 2014 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivec16 no neviem ci je to tak vsade. u mna ale takto. dakujem, aj vam a nech to dopadne podla tvojich predstav :slight_smile:
12. kvě 2014 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza no bohuzial neviem kto to uz bol, polovicka si nepamata...len isto vieme,ze z Petrzalky to bolo.normalne to zadal do googla a medzi prvymi vyhodilo tu petrzalku
12. kvě 2014 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marseillka Heh no super, ja by som potrebovala asi tlmocnika aj keby rodim na Slovensku :D Ale bola som hrdinka ze som sla naprirodno :sunglasses: Ako pre personal tak aj pre vsetkych...vsak 4 saly na rodenia a 3 na epidural a jedna naprirodno? :D Jejda ani mi nic nepichli... total naprirodno, zadny oxytocin do zily nic...myslim ze keby som aj zapytala tak nedaju...ine praktiky...aj u praktickeho kde chodime s deckami a uplne iny pristup...aj od doktorov aj od ich tej zvacsa homeopatickej mediciny...to mi tu neskonale lezie na nervy. Aj ked nemame taku vybavu ako vo FR, mame lepsiu starostlivost. Na kiahne nam dali dezinfekciu na pohotovosti a nejaky sirup...a malemu na kiahne dal nas prakticky Clarytine...u nas by bolo u nich postarane urcite lepsie...tu mast na kiahne nedavaju, lebo ich vase deti maju malo a netreba... Na hlavu!
13. kvě 2014 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte! Urcite to tu uz padlo milion krat ale da sa tu zohnat jemny tvaroh? Respektive maju tu fromage blanc pride mi to ako husty jogurt... teoreticky je to jemny tvaroh? :grinning: Chcem robit jeden kolacik a neviem kde to zohnat, vdaka za pomoc!!!
13. kvě 2014 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milli3377 ja si neviem pomoct, tu je fromage blanc asi na vsetko :D pre babo ako jogurt aj ako syr, aj pre dospelych na XY sposobov :slight_smile:
13. kvě 2014 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marseillka A myslis ze tym nepokaslem tento kolac? :D Myslim s fomage blanc? :sunglasses:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=3&id=10009
13. kvě 2014 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milli3377 no neviem, ale ja by som to neriskovala lebo ho tam ide dost vela :sunglasses:
13. kvě 2014 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek