• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ceske a slovenske mamky s francouzskymi tatky, mam dotaz. Jak mluvite na deti? Ja si rikam ze uz takova jednoduchost jako "mami" (fr foneticky babicka) ci "tati" (teta) muze byt docela zapeklita.vase zkusenosti by me zajimaly.diky.
20. pro 2014 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

budu se vdavat a ted mi zacalo vrtat hlavou, jestli nahodou nevadi, kdyz moje svedkyne nemluvi fr ? Jak jste to mely vy?

Diky
28. pro 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@balomo my se brali v CR a Tam byla potreba mit prekladatele. Manzeluv svedek mluvi jen francouzsky a nikomu to nevadilo. Jak je to ve francii nemam tuseni. Zkus napsat na fr ambasadu v CR.ta ceska ve francii je vzdycky uplne mimo.
31. pro 2014 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte chcela by som sa opýtať ako to je so všetkými príspevkami na dieťa a s rodičovským prispevkom na koľko materskú dostavať nebudem lebo som vo Fr pracovala iba 5 mesiacov a aj to bolo iba na polovičný :wink: a ako to bolo s kocikovnym vyplatilo Vám ho Slovensko alebo Fr ? Plánujeme so snúbencom bábätko on je Francúz len neviem čo všetko potrebujem na to aby som dostávala prídavky od Fr!aj by ma zaujimalo koľko po pôrode ste ležali vo Fr v nemocnici? ďakujem a príjemný deň Veronika
26. led 2015 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fanfanlatulipe moja dcerka ma 2 roky ale este ked som ju nosila v brusku som si dala zavazok hovorit na nu iba po slovensky. Takze som sa jej tak prihovarala, ked este nebola ani na svete. Tiez som si dost prestudovala ohladom dvojjazycnej vychovy, kde je hlavne pravidlo nemiesat jazyky, cize jedna osoba hovori jednym a tym istym jazykom.
16. únor 2015 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte, ani som sa nepredstavila, volam sa zuzana a zijem uz niekolko rokov blizsko pariza. Na tuto temu som chodila, ked bola na sk MK, potom som ju uz nevedela najst.
Chcela by som sa opytat ludi, co neockovali vo FR, ako ste to riesili so skolkou. Do IP ak mozete. Dakujem
16. únor 2015 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Dakujem za odpoved! Je pravda ze som neteplotovala viac ako 3 dni vzdy max.3dni..
Nedavno tu mala france taky album kde bolo napisane kde ktoa sme a nejake info o nas...uz ho tam nema, preco? Neviete? Vyzera to tak ze jul ci august sa budeme presuvat do ineho mesta. Neviem si to ani predstavit. V maji ked mm skoncia konkurzy tak budeme vediet presne kde. Ja len dufam ze to bude juzne :grinning:
Pekny vecer vsetkym!
23. únor 2015 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milli3377 ahoj, ten soubor na france spravuju ja a nic jsem nemazala. Byla jsi na SK konikovi?
24. únor 2015 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evickova ahoj a kde presne bydlis? Ja zatim neockuju, ale zatim mam malou doma. Zakon rika, ze musis naockovat do 18ti mesicu....
24. únor 2015 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@balomo a kde se budes vdavat?
24. únor 2015 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fanfanlatulipe ja mluvim pouze cesky, i kdyz jsme v nejake francouzske spolecnosti, nebo jdu pro nej do jesli. A vsechny babicky, tety a tak jsou jako v cestne a malej se v tom vyzna. Se mnou jako mamou jsem zacinala na mama a ted jsem ho zacala ucit maminka, takze uz obcas povysim na maminta :grinning:
24. únor 2015 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi dotaz uz je starsi, tak pokud mas jeste nejaky aktualne, tak se ptej
24. únor 2015 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Byvam vo Fresnes v 94. No zakon poznam, ale bohuzial sme uz po limite.
24. únor 2015 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ahoj, děkuji moc :slight_smile: momentálně asi nemám :slight_smile: jsem tu od prosince, tak jsem se už nějak zorientovala :slight_smile: tak nějak :slight_smile:
24. únor 2015 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evickova můžu se zeptat, je tu velký problém neočkovat? já mám 5,5 m syna. hexu dostane_ ve schématu 2+1, už má prnví dávku, doktor tu mě stále tlačí do prevenrau- dokonce ho mám doma, protože když děti byly nemocné, šla jsem vyzvednou recept a on mi tam ten prevenar mezi ostatní léky napsal .-) takže ho mám doma, ale termín na očku co mi dal, už jsem dvakrát zrušila :-/
24. únor 2015 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny akorát možná objasnit očkování? mohla bys? co kdyd a jak je tu povinné? v tom trošku plavu .-)
24. únor 2015 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Ahoj rosny ako vcera tak aj dnes som na ceskom konovi a na france mi neukaze ziadne fotky ani albumy ...iba nalavo Registrace: duben 2008
Inzerátů: 0
O mně: Profil Cechoslovaku zijicich ve Francii
Přátelé: 40 a to je vsetko ):
25. únor 2015 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mozem taku smiesnu otazku ale pre mna dolezitu...Tak akoje prvy april vsade na svete aj skolky mavaju karneval tu vo Francuzsku v nejaky konkretny den? Minuly rok sa mi stalo, ze tusim 9.4.prideme do skolky a vsetky deti masky, pritom ucitelka mi nic nespomenula a ani v zosite nic nebolo... Vdaka za odpovede!
25. únor 2015 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi Vo Francuzsku su povinne iba ockovania na 3 choroby, DTP (Diphterie, Tetanos a detska obrna). Ostatne su iba doporucene, takze ak nechces, nikto ta nemoze nutit zaockovat. Problem je v tom, ze DTP pre deti pod 6 rokov neexistuje, musis teda ockovat vakcinou ktora okrem DTP obsahuje aj cierny kasel, pripadne dalsie choroby, ale to uz zalezi iba na tebe.
26. únor 2015 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evickova děkuji, já nechala dát malému hexu- kvuli tomu, že u nás je povinná. dám jí ale ve schématu 2+1- v 5 měs dsotal první.. doktor tu mě pořád tlačí do prevenaru, ale mě se do něj nechce, kouká na mě jak na debilku ale :slight_smile: stejně tak na mě kouká jak na debilu, že malé nechci dát meningokoka, že prý když mi to hradí pojištění tak proč ne
26. únor 2015 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim damy,
chtela jsem se zeptat jak to mate s CAF a jak vse probihalo ohledne prispevku, materske, atd..
protoze je tehotna i moje nadrizena (ovsem francouzska) vse resime spolecne, ted mi ale prisly papiry, ve kterych musim dolozit prijem za tri roky zpetne, priteluv prijem i kdyz tady se mnou nezije a je v cechach... mam pocit, ze vsechny papiry uz davno maji aspon ve dvou kopiich..ach jo
mely jste to stejne? taky vam delali vrasky jen proto, ze nejste francouzska?
dekuju a krasny den :slight_smile:
2. bře 2015 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Zalozila jsem kdysi toto forum abychom si mohly navzajem trochu poradit pobavit se...
ted jdu pro radu, mam spis dotaz: mate nekdo zkusenosti s Colissimem? Je to spolehlive? Bohuzel mi nedavno vykradli balik a ted potrebuju poslat dalsi jenze uz ne jako normalni zasilku ale jako Colissimo. Je to spolehlive nebo mam spis zkusit DHL? Dekuju za odpoved...
4. bře 2015 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja mam s nullissime jen same dobre zkusenosti.navic muzes sledovat na netu kde se balik nachazi.
12. bře 2015 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, není tady náhodou někdo v okolí Chamonix?
25. dub 2015 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj cassis-ja bydlim v les houches :slight_smile:
25. dub 2015 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj cassis-ja bydlim v les houches :slight_smile:
@cassis1
25. dub 2015 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nekecej to neni mozny tak konecne nekdo. Huraaaaa.
25. dub 2015 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jinak se omlouvam za vpad do diskuze snazilek a tehulek to uz, ci jeste nejsem:wink:
25. dub 2015 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katchka_chx koukam tehu,no uzasne. Kdy mas termin jestli se muzu zeptat. Nejak tady prakticky zadne cechy az na jeden par neznam.
25. dub 2015 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, někdo na jihu ? :sunglasses:
8. čer 2015 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek