• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
Karolinko,

o té zpěvačce jsem to slyšela, a fakt to nechápu..to se někdo tak málo zná, že si ani ničeho nevšimne? a teda to o té ženské jak vlastně rodila a nevěděla to, to je drsné! :sweat_smile:

Kulička, to je fakt dobrý s tím místo bobku děcko! :sweat_smile: :confused:

No já nevím, všecko je jak obvykle před menckama...no v pátek se uvidí, přinejhorším koupím flašku vína a ožeru se... :frowning2: ne kecám, já jsem totiž po čtyřech decích už ožralá...
8. dub 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - volala mi Tini - nefunguje jej net - vsetkych vas pozdravuje :slight_smile:
8. dub 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, babule, tak aj ja sa uz hlasim! Dosli sme sice uz v pondelok neskoro poobede, ale bola som mrtva a vcera sa nieco stalo s netom...
V Annecy bolo uuuzasne, kto nebol, musi tam ist. My sa tam rozhodne este vratime, ked ALex bude bicyklovat. MNe sa tam tak pacilo, ze by som bola schopna sa tam aj prestahovat, ale co som pokecala s predavackou v detskom obchode, tak ze ceny su ako v Parizi, no je to pochopitelne. Nadherna priroda a k veceru sme sa motali po centre po obchodoch, normalne obchody pre normalnych ludi za normalne ceny :dizzy_face: To sa v Cannes nestane, same snobske znackove :stuck_out_tongue_closed_eyes: a u nas v dedine 10 zakladnych obchodov :unamused: Kupila som len Alikove nejake vecicky na jar-leto, nema dokopy nic.
V Zeneve som nakupila bez problemov, co som potrebovala pre Alexa, paradna lekaren, ja som sa asi sekla a mala som byt radsej farmaceutka. A nezabudla som bonznut lekarnikom, ze vo Fr. nic nemaju a vsetky vyrobky poznam zo Slovenska, tak nechapavo krutili hlavou. A co sa mi pacilo, mali aj vzorky UM na 1-2 davky a takisto vzorky kozmetiky volne pristupne, kedze som nakupila 3 dvojbalenia kase Nestle Sinlac, tak som sa vobec nehambila a nabrala som si vzorky Weledy bebe :wink: A este sa mi tam pacilo, ze na semaforoch svieti aj oranzova medzi zelenou a cervenou :grinning:
Centrum Lyonu mi pripomina Prahu, teda aspon to nabrezie, ja som totiz byvala blizko Andela na Smichove, takze k Vltave to bolo na skok. A niektore ulice akoby Vinohrady :dizzy_face: Uplne nadsena som bola z poziciavania bicykov na ulici!!! Tu take neexist, ved na cestu sa miestami ledva vojdu 2 auta, ale bicyklisti chodia, paradne brzdia premavku, nedavno jedneho takto zrazilo auto.
A ako ceresnicka na zaver bola navsteva u Janky-Jzfr, Alikovi sa myslim viac pacila Anicka ako Mati :wink:

Alex ma dalsie 2 zuby, inak sme vsetko prezili v zdravi, aj cestu, sice bol to zabijak.

Janka-klokanka, videla som fotecky, zlatunky malinky, taky bogarik este :slight_smile: Ja som uz veru zabudla, ako vyzera take pidi babatko. A presne ako pise Bihan na tvoju otazku ohladne pediatrov; jednym uchom dnu a druhym von, a radsej sa prid spytat sem nas.
Webka, ty mas tusim takeho nespavca ako my, no, my sa budime este vzdy tak 1-2x a s radostou kojime :grinning: Asi som ta velmi nepotesila, vsak???
Webka, Kulicka, je mi to trapne, ale ja som akosi zabudla vase krstne mena, malo ste sem pisali... a tak ma napadlo, co keby sme si vytvorili nejaku prehladnu tabulku, kto je kto a odkial a tak???

Meleri, nezufaj este :wink: tiez som videla vas album, manzel je velky sympos, ty samozrejme tiez. A nie si ty nejaky hubenour??? Aspon podla fotiek sa mi zdas, niekedy to takisto moze byt problem pri otehotneni.
9. dub 2008 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este napisem aj jednu negat. skusenost z Annecy. Kedze sme nemali v hoteli stravu, boli sme odkazani na restiky a nepochopim, ze oni nikde neotvaraju pred 19 hod, ved u nas to je normalne, pridem o 16.00 a mam teple jedlo o 16.00, takze tam sme sa vyzimeni museli motat a cakat do 19.00 a nakoniec nas jedna krava nechcela pustit dnu skociarom, ze ho mam nechat vonku!
P.S. Uz aj posledna krabica mlieka je v keli :angry:
9. dub 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, vitaj doma :wink:

Haha, s tými reštikami som sa pobavila, lebo ja som na ne nadávala pomerne často a občas prídeš o druhej do reštiky a oni už neobsluhujú... u nás možno reštiky nie sú otvorené non-stop, ale aspoň pizzérky sú...

Počujli ste o tom malom dievčatko, čo zabudli v školkom buse a našli ju po 7 hodinách?
9. dub 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, nepocula som, este som nejak nestihla registrovat domace spravy, akurat som si pustila vcera na Nove a aj tam bolo o skolskom buse, ale z USA, ze sofer siel natankovat a este si odskocit a autobus sa zrazu sam 'rozjel' ako je to po slovensky??? a siel dolu kopcom a nejaky 11-roc skocil za volant a autobus nasmeroval pod most, kde nabural do stlpov a tak zastavil.
To mas pravdu s restikami, ked nahodou ideme niekam na obed, tak to musime o 12.00 a nijake motanie po meste, lebo o 13.30 nas uz nemusia vziat. Nepochopim.
9. dub 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Tini, to je dobry napad s tou tabulkou. Hlasis se dobrovolne k vypracovani? :slight_smile: Poslala bych ti udaje.
Teda, ze nechteji kocarek v restauraci by me fakt nastvalo

Bihan, neslysela jsem o tom :confused: hlavne, ze ji nasli
9. dub 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

sory, že to moc nesleduju, snažím se sem moc nechodit, protože mi to fakt nedělá moc dobře.tedy ne vy, ale spíš diskuze "snažilky"..jenže i když si řeknu, že půjdu jen sem, tak mi to nedá a jdu i tam, a pak mám z toho depku..protože to všem vychází a mi ne..

Zdravím vás všechny!

Jinak je mifakt nic moc, prostě všechny příznaky menstruace jsou tady..:(

mě už to fakt nebaví to pořád zkoušet, a pořád nic...a taky se nesnáším za to, že závidím všem těhotným ženským...:(
9. dub 2008 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlasim sa dobrovolne k vypracovaniu tabulky, skusim nejak v Exceli, ak mi to nepojde, tak to prenecham inym :wink: Takze mozte mi posielat udaje do IP, myslim, ze nam bude stacit krstne meno, rok narodenia, odkial ste z CR/SR, kde teraz byvate, maminky datum nar. deti + meno. Chlapov do toho montovat nemusime, vsak?
Meleri, a uz mas menstruaciu? Nemas! Tak nevesaj hlavu. A mas recht, ze nezaskodi dat si pauzu od konika, hlavne od fora snaziliek, to na nalade neprida.
9. dub 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, hm, uz na tom pracujem po pamati, koho poznam, ale neviem to vlozit z Excela ako fotku, mate napad???
9. dub 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute :wink:
Bihan tak ja som o tom dievcatku tiez nepocula. Stastie, ze ju nasli. :dizzy_face:
Tini, super, ze ste si to tak uzili. Az si mi dala chut na cestovanie :grinning: A tiez ste sa videli s Jankou - jzfr ,tak to je skvele. Videla som foto :wink: . Inak idem ti hned poslat IP s tymi podrobnostami. Aspon sa lepsie spozname, lebo mne sa to niekedy tiez pletie, ze kto sa ako vola. No a ohladom veku, ja som tu asi najmladsia :sweat_smile:
K tym restikam, u nas je to v zime katastrofa :rolling_eyes: Niekedy vo februari sme chceli ist na veceru s jednymi kamosmi - lenze to bolo vo stvrtok. My sme si mysleli, ze si budeme moct vybrat. Prisli sme do mesta a vsetko zatvorene!!! :unamused: Nakoniec sme nasli jedinu jednu, tak sme boli tam. Hehe nemali sme na vyber. Ale nastastie tam bolo fajn. V lete sa to potom rozbehne, no v zime..... ani nohy :unamused:
9. dub 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Tini,

no já vím, ale když už to fakt nedávám pořád čekat..

Jinak co to děláš za tabulku?

Chceš nějaké údaje?
Petra Vážanská-Gabet
25.3.1980 Ostrava - narození
St Vallier - ted bydlím
9. dub 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini - poslala som ti ip :wink: - dakujem za ochotu a iniciativu :slight_smile:

Meleri - pockaj do piatku - potom sa uvidi - a ako si pisala v prispevkoch vyssie - vzdy sa da zacat proceduru odznova (a aj v pripade, ze tato bude usepesna - asi zacnete neskor aj dalsie - ved urcite budete chciet, aby vase prve babo malo aj surodenca :wink: ) - takze skutocne nesmut, pockaj na vysledky a tes sa na buduce babo (ktore sa vypyta na svet, az ked sa jemu bude chciet)

Bihan - ani ja som o tom dietatku nepocula - ale aj tak mi to pride strasne, ze sa nieco take moze stat (to mi propomina pripady, ked rodicia nechaju naschval deticky v aute - kym sa oni v pohode nazdgavaju v restike, alebo si uzivaju "pohodovy" shoping :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
ozaj a co je s Jankou (ta bude asi fest vytazena, co?)
9. dub 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
DIevcata, neviem to z excela preniest ani to ulozit ako .jpg :angry: Uz som pisala tym, co maju tabulku, nech mi daju tip ako na to.
Meleri, nejak sa tu rozrastame, tak som myslela nejaku prehladnu tabulku o nas, kto je kto a kde je a tak :wink:
9. dub 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moji chlapi spia a ja tu som na nete na koniku, naslas om jednu velmi smutnu temu pre mmaicky, ktorym zomrelo dietatko a tam jej dali odkaz na istu www stranku, schvalne nepisem, ja som si ju otvorila a tam su spomienky na deticky a pribehy, strasne ma to vzalo, este vzdy mi tecu slzy.
Ja mam zo svojej praxe 1 smutny pribeh, ked nam v sluzbe ostalo na stole 5-roc dievcatko, ono uz toho malo za sebou v zivote dost, ale nikdy nezabudnem, ked ju jej mamka odprevadzala na operacku, ako sa s nim lucila a potom sme ju nekonecne dlho resuscitovali a za resuscitacie sme ju prevazali na detske ARO, pred ktorym cakala ta maminka. Ja to mam vzdy pred ocami a nikdy sa toho asi nezbavim.

Mimochodom, kde je Nguyen a Lucija? Lucija by uz mala byt spat z CR, nie?
9. dub 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som uz tiez rozmyslala nad tym, kde je Nguyen :unamused: nejako sa flaka :grinning:
9. dub 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pocujte, napadlo vas malovanie na stenu detom do detskej izby? Mne sa to velmi paci, ale neviem, ci sa tu daju zohnat nejake predlohy, u nas to ide a nejake kamosky maju takto pomalovane steny s rozpravkovymi motivmi a je to fakt kuzelne, len neviem, ako sa toho raz zbavia.
9. dub 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja mam kamosku, co dcerke pekne vymalovala izbu. Ma tam postavicky z rozpravok. Ale asi to nerobila podla predlohy, lebo ona je taka umelkyna. Teda maluje aj obrazy je to jej konicek. Tiez by som chcela vediet ako to potom jedneho dna odstrania.
9. dub 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - videla som nalepky na stenu - toto tu urcite fici
aj mne sa paci malovane - ale ja si netrufnem - a nalepky do detskej od disneyho su neskutocne drahe (videla som popolusku za vyse 40 eur - bola sice velka - ale aj tak :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished: )
9. dub 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som videla v Castorame nejake nalepky, ale rozhodne nie do detskej izby, take gycove ornamenty, ovocie a pod. Aj tak take nalepky sa daju maximalne nalepit na satnikove dvere, ale na stenu asi tazko.
Karolinka, kamoska musi byt sikula :wink: tie moje kamosky na SK si niekde zohnali predlohy a tie nejak otlacili na stenu a potom vymalovali farbami. No krasa, jedna ma konkretne Ferda mravca a spol. po celej stene :dizzy_face:
9. dub 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mas pravdu, mne sa tie nalepky tiez velmi nepacia. Najma tie vselijake kvety a tak. Ale moze to byt dobry napad s tymi predlohami. Aspon je izba potom taka vesela :wink:
9. dub 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, čo sa týka jpg z tabuľky, keď ju máš v exceli, stlač print screen, (vpravo na klávesnici niekde nad dlt ak sa nemýlim), otvor si nejaký grafický program (pokojne malovanie), daj "vložiť" alebo Ctr+V a orež len tabuľku :wink: Prípadne to môžem urobiť ja.

Dnes som sa celkom naštvaná vrátila z Grande Recré, lebo tam mali síce veľké penové puzzle ale za 40 eur.. tak pekne ďakujem :angry: Ale zato sme malej kúpili fisher price hračky do vane, začína to byť pekná malá potvorka :grinning: a máme 9,2kg a 72 cm... o mesiac picháme žltačku.

Obrázky na stenu sa určite dajú maľovať, ak chceš veľké, dobrú službu ti urobí svetelný projektor na stenu, nakreslíš obrysy a vymaľuješ (robí to tak Valerie Damidon v Deco). My máme v izbe nálepky jungle, lebo si nedovolím pomaľovať stenu, keďže sa o dva roky sťahujeme.

Meleri, s tými snažilkami ťa úplne chápe.. podľa mňa sú tie témy úplne choré, lebo tie baby mesiace nič iné nerobia, len debatujú o plodnom hliene, bazálnej teplote a o tom, ako stále čakajú MS. To musí byť fakt nesmierne stresujúce :confounded: Je mi jasné, že tebe toho teraz behá v hlave naozaj veľa, ale fakt príď radšej k nám :wink:
9. dub 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ten svetelny projektor nevyjde drahsie ako nalepky alebo predlohy? :sweat_smile:
9. dub 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, som myslela požičať, nie kúpiť :sweat_smile:
9. dub 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasne :wink: A vies kde sa to da zohnat? Lebo tu v nasej "diere" asi tazko :sweat_smile:
9. dub 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, ale vsetko stickers su len nalepky, nie? No to bol len moj taky napad, ved tolko inych dolezitejsich veci a problemov mame... ale je dobre si obcas posnivat, nie?
Bihan, zatial som z toho jelen, co si napisala ohladom tabulky, boze, ja som fakt antitalent a to som si myslela, ze PC celkom zvladam,ale to som sa porovnavala len doma s rodicmi :grinning:
9. dub 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, niečo k obrázkom http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=54400&vGroupOffset=0

No a tabuľka - princíp je v tom, že "print screen" ti urobí obraz tvojej obrazovky v momente, ako stlačíš to tlačidlo. Potom si už len otvoríš nejaký program na úpravu fotiek a keď dáš "vložiť" práve ten "obraz obrazovky" sa ti vloží ako nový obrázok... :wink:
9. dub 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini - ano su to nalepky - ale niektore su celkom pekne - najma tie winnie l'ourson (hm?)
len my tiez nebudeme moct nic lepit - lebo mam taky blby podklad a zase prerabat byt (vyrovnavat povrch stien dat prec tapety a nanovo vymalovaat) dakoho ineho sa nam nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. dub 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm.. konik zas blbne :angry:

Psala jsem ze jsem takovy bricoleur. Na netu bych si stahla obrazky z ceskych vecernicku (miluju je : Rumcajs, Kremilek a Vochomurka, Sejtrocek, hajnej Robatko...) vytiskla jako plakat kontury, vystrihla plochy,nalepila na zed a vybarvovala :wink:
Daly jste mi super napad jak ozivit detsky pokoj! Diky diky

Tini, posilam udaje
9. dub 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek