• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Adka, tak to gratulujem, ze uz viete kakat do wc, no my zatial na nocniku placeme ako keby nas z koze drali a vsjo, tak som si dala pauzu, alebo este mozem kupit iny nocnik, iny tvar... neviem.
Alex beha od Velkej noci, dovtedy len tak tapkal a skusal par krockov, no teraz to uz mozme nazvat normalnou chodzou. A co Filip???
Meleri, vytok moze byt, ved myslim Jzfr krvacala a vidis. A su pirpady, ked zeny krvacaju normalne a su pritom tehotne. Ja som takisto krvacala asi 2 dni a to prave po svadbe a naslednej ceste do Fr.
idem este mrknut tu maternelle, pokym vsetci chrapu :grinning:
11. dub 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

to samé mi říkal můj muž! A taky jsem si toho všimla, že ty jejich ženské, když jsou krásné, tak jsou nafoukané až hrůza! češky sice taky, ale oproti francouzkám fakt ne! a ani nemusí být tak moc krásné a i tak jsou namyšlené až hrůza!

Jo já jsem taky ráda za to že můj manžel je jaký je, protože zas ti francouzští chlapi mi přijdou lepší jak češi. 1, nechlastají tolik, 2, mají smysl pro rodinu 3, jsou romantici! kdežto češi! u nich je nejdřív pivo! teda sorry, ale to je moja zkušenost... :slight_smile:

No já byla ráno na krvi...ale výsledek není hned... :frowning2: :confounded: tak musím čekat do půl páté! :unamused:

Jinak teda já kdybych měla miminko, tak bych s ním chtěla zůstat doma co nejdýl! ty jesle to je fakt podle mě o ničem! možná assistante maternelle je v pohodě, ale nevím!
11. dub 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Webka, ano, mam zrave nalady, bohuzial :confused:
11. dub 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini já nevím, vždycky když jsem to měla, tak pak přišla menstruace.

já už fakt nevím co je špatně...:(
11. dub 2008 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja mam taku jednu nounou hned vedla, no comment! Ale zavisi, asi na koho natrafis. Ta nasa s detmi vobec nevychadza von, maximalne tak k postovej schranke alebo na zastavku busu (100 m od prahu dveri), ked ide cakat syna. A minule jej dosla namatkova kontrola, to sme sa s muzom chechtali, vobec ju nepustila dnu, na nieco sa vyhovarala, ze teraz nemoze a tak... Ale vsetky nase susedky su velmi spokojne, ze mame nounou hned medzi nami, my sme 'za branou', kde mame 14 domcekov, polovica ma mrnata a ja jedina cucim doma, nikto nechape.
Nasla som tu maternelle, ale strajkuju mi repraky, same praskanie, nic nepocujem :angry:
Meleri, podla teba nechlastaju? Mna rozculuje ten ich aperitiv a litre vina pri veceri a ze za volantom nemaju 0 promile ako my! A ten zmysel pre rodinu, ja neviem, tu na Riviere je vsetko zvlastne, spomedzi znamych MM mozem spocitat uplne rodiny na prstoch jednej ruky. V priemere su 2x rozvedeni. Ta romantika, budiz, ale aj to su same megalomanske prejavy tu u nas, buket za 100e, tak to sa sudny clovek tiez zamysli.
Baby, hodte si nejake fotky do 'nasho' alba :wink:
11. dub 2008 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hm no, co znám francouze tady z okolí Valence a Lyonu tak se mi to zdá v pohodě...i na naší svatbě se nikdo neopil, tak nevím! asi to taky záleží..každopádně mi fakt přijde že češi chlastají furt to pivo pořád! :slight_smile: já mám pivo strašně moc ráda, ale zas mi to nějak moc nechybí..

ach jo musím se už přinutit a jít uklízet!
11. dub 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, ja som myslela nejaký test z moču...v deň MS som si robila 50 jednotkový test večer a výsledok už bol jasný...

No, jediné, čo ja nechápem, tak je fakt, že sú schopní zaplatiť 800€ za nounou a ženská potom ide do roboty kde dostane 1200€. Ak je to nejaká babena s dobrým platom, tak je to iná vec, ale 400 eur podľa mňa fakt nestojí za to, aby som sa drala v robote a nechala výchovu môjho dieťaťa na nejakú nonou, ktorá to má celé na háku.

No, mne sa tiež zdá, že fratníci chlastajú menej... aperitívy a digestívy tiež nie sú každý deň, ale u nás keď sa chlatá, tak poriadne :unamused:
11. dub 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ved jo, ale zmenila by som zakon a prikazala 0 promila za volantom, kazdopadne!
Ta nasa nounou berie 900e/mesiac.
11. dub 2008 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

já si ho dělala 6. den po IVF. to bylo strašně brzo. nebylo tam nic. pak jsem ho chtěla vyhodit, asi po 30 min se ukázal takový stín..tak si myslím, že to neplatilo.
Tedkom už je to jedno, protože za pár hodin se to dozvím z té krve...:(

Jo, taky se mi to zdá, protože můj tatík pije pivo každý den, a ne jen jedno! Kamarád bez jednoho piva denně taky nevydrží..a o víkendu chlastá tak, že je mu vždycky blbě..

Tini,

já se vám přiznám, že jsem začala vyplnovat žádost o práci assistante maternelle, vyplnila jsem dotazník, poslala to, a ted čekám návštěvu z Relai d assistantes maternelles, která mi bude kontrolovat byt. Ale moc velké naděje si nedávám, protože nemám žádné děti, a zkušenosti mám s dětmi od 4-12 let. miminka vůbec...:( já bych teda s nima doma naprdeli neseděla! pěkně šup ven! a i kdyby bylo miminko tak bych s ním jezdila po venku.
900 €!!! tak to je vela peniaz!!! nám říkali, že tak kolem 500 euro že si vydělám, :( ale tady není tak draho, je to vesnice....
11. dub 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOLKY JA SEM TEHOTNAAA!!!!!
VYSLO TO!!!!
Akorát mě už tři dny trápí velká bolest pánve, a to tak že kulhám. je to špatné?
11. dub 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
MELERI SUPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak vidis!!
Prima
Jupi
Aleluja :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Tini : kam mam dat nejake fotecky? Do ktereho albika?
11. dub 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééééééjda!!!!!
To je úúúúžasné!
Peti, tak strašne gratulujem :dizzy_face:
Som už bola napnutá ako guma na gaťkách, ale nechcela som zbytočne otravovať, tak teraz sa naozaj strašne teším s tebou!!!!!!

Kulička, prihlás sa ako užívateľ "france", heslo "france" a pridaj foto do albumu
11. dub 2008 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a keďže som zvedavá ako opica, tak podľa mojich výpočtov by ste mali mať Vianočné mimčo :dizzy_face: Za odmenu za to otrasne dlhé čakani :wink:
11. dub 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
DIK MOC HOLKY!!!! JSTE ZLATE!!!! Volal mi gynekolog, mám přijit za čtyři týdny na ultrazvuk a za deset dní mám jít znova nakrev..tak snad bude vše v pořádku!
jinak ta hodnota je 876 mUI/ml. Je to snad ok?

jo bylo to strašné tento den...nevím jestli to bylo nervama, ale pěkně mě bolelo břicho ale už je to lepší. jenom teda ta pánev bolí a bolí..:(
ale to je jedno!

akorát nevím, můžu v neděli na výlet? cca 18 km? minulou sobotu jsem to zvládla na jedničku, jen příšerný hlad...
a taky bazén, ten je povolen? i s potápěním? já fakt nevím..taky nevím co bude s tím českem..:( a to mě štve..

a taky mě trápí všechny ty otázky typu: kde ted seženu Krtečka? A křemílka? :( a ty super klokaní kalhoty co jsem chtěla pro sebe! a vůbec, všechny české pohádky atd? :frowning2: ach jo...
11. dub 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky,

mohly byste mi jen prozačátek poradit, co mám dělat a co né? snad ty první čtyři týdny nemůžu nic pokazit, když budu žít jako předtím?
Snažím se odedneška žít zdravě, ale děsí mě např. horká sprcha. snažím se sprchovat ve vlažné vodě, ale jsou to muka! je mi strašná zima! :slight_smile:

a co chůze do kopce?

a co si holky myslíte o té cestě do česka? bylo by to až prvního mája, a je to autobusem 15 h + 3,5 hodky vlakem. snad z toho nemůžu potratit? nebo jo?

sory že vás otravuju, začínám být z toho fakt zmatená.
11. dub 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, nerob nič extrémne a všetko bude v pohode :wink: Žiadne veľké výkyvy teploty, to znamená žiadna sauna alebo horúca sprcha (aj keď ja som si ju občas dopriala :sweat_smile:), žiadny extrémny šport ale mierna chôdza ti samozrejme neublíži... žiadne brušáky a diéty, ale je asi zbytočné pripomínať.

Z cesty do Čiech ako takej potratiť nemôžeš a keby sa to náhodu stalo, tak to určite nebude cestou...my sme cestovali v 12tt na Slovensko na našu svadbu, ale trošku ma prekvapuje, že po IVF nemáš žiadne lieky na udržanie tehotenstva. Tá babeny, čo bola u nás po IVF niečo brala do 12tt a samozrejme mala rizikové tehotenstvo :wink:

Ja si myslím, že nikoho z nás neotravuješ :wink: Ja som z // bola neskutočne nervózna a všetkého som sa bála.
11. dub 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, blahozelame!!!!!!!!!drzime palce, nech je vsetko OK :wink:
11. dub 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, ja to citam az teraz, blahozelam!!! Radsej odpocivaj, nepretazuje sa a kup si nejaky preparat s kys.listovou, ja netusim, aky je nazov toho preparatu po fr. , kludne si to kup sama v lekarni a necakaj na gyndosa, inak neber nijake tehotenske vitaminy, podla mna su zbytocne, stravuj sa racionalne ako doteraz. Cestu do CR byt tebou odlozim na 2.trimester. A nemozu prist vasi za tebou??? Kedy vychadza termin???
11. dub 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme dnes boli na prvej pesej vychadzke, na voditku a tlacili sme dolezito velke auto pred sebou :grinning: Tych 30 mijn usilovnej chodze ho uplne zmohlo! Snad bude dobre spat, zasluzim si to.

Meleri, ja sa v tych ciselnych hodnotach nevyznam, je to gyn.zalezitost :confounded: A ten bazen by som tiez neriskla, pripadna mykoza a tak.

Blani, kde viaznu tie fotky???
11. dub 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes som pozerala opat novacke spravy, tak 1 smutna z Ostravy, zrazili sa tam 2 saliny? tramvaje c.5 pri zastavke Poruba-kupaliste a 4 mrtvi a vela tazko zranenych, tak snad Meleri nikto z Tvojich znamych.
zatim dobru!!!
11. dub 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Fotky budou, teprv ted jsem se vratila z prace a jsem hrozne utahana a je mi blbe, takze spis tak pristi tyden ju? Uz jsem to pochopila, kam je mam dat, tak OK; :slight_smile:

Meleri, nikoho tu neotravujes, vsecky jsme si to prosly a navic chapeme, ze kdyz uz se to konecne povedlo, ze nechces udelat nic, co by mohlo zasevsecko zmarit :wink:

Pänev te asi boli jak se roztahuje. Me nekdy berou kycle no hruza!
Vylet 18 km? Proc ne :slight_smile:
Horka sprcha? Proc ne, pokud kratka. No, vlaznou vodou bych to neprehanela, dala bych teplou (ja sem hrozna zimomrivka), horka se neporucuje, pac by pry mohla oteplit plodovou vodu a kazdy stupinek navic muze mit nasledky na vyvin miminka, ale kdyz se osprchujes teplou vodou (37 stupnu) tak v tom teda zadny problem nevidim :slight_smile:

S tim busem do CR bych si toasi rozmyslela. Je to daleko, budes unavena, bude ti treba blbe... zkus to odlozit az budes vedet, ze se mimi drzi a az ti bude dobre. :slight_smile:
Jo a pro vsechny stresy je tu poradna porodni babicky : http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=27413&vOffset=2910&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end

Tak prima tehotenstvi :slight_smile: Jedeeeeeeeeeem :grinning:
11. dub 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

dík moc!!

Bihan, Tini, Kuličko a ostatní,

ne beru pořád progesteron, až do dvanáctého týdne, ale právě nevím, jestli to bude rizikové těhotenství nebo ne.

Já se bavila ted smamkou a je moc štastná ale zakázala mi tam jet, prý až po tom třetím měsíci.

Ani na ten bazén nebudu chodit...:(
jen mě fakt mrzí ty hory..ale je fakt, že ty Alpy to je asi příliš...navíc se tam i dlouho jede, takže je to záhul...ale tady na ty menší kopečky jo...:slight_smile:

Dobrou noc! :slight_smile:
11. dub 2008 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, Filipko ma take dni , ze sa sam pusta a pobeha po byte a ked chodime na prechadzku von, tak sa ma drzi za ruku, ale sam este nechodi.
11. dub 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, som vam uz chcela trosku skor pisat, ale mi to nejako blblo :unamused:
Meleri tesim sa s tebou a gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem :grinning: To je fakto skvela sprava. :dizzy_face:
Mali sme dnes kamosov na veceri a v kuchyni je to ako keby vybuchla bomba :unamused: a mne sa tak nechce upratovat :confounded: Este uvidim, ci sa premozem teraz alebo to spravim az zajtra rano :sweat_smile: ja lenivec :rolling_eyes: :grinning:
Zajtra skusim aj ja pridat foto do albumu :wink:
Pekny vikend
11. dub 2008 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, Filipko ide s tebou za ruku? Parada, to my ani za svet, on musi vsetko SAM, tvrdohlavec maly.
Peti, presne tak, mensie kopecky pre kondiciu a radost, ale nic unavujuce, ved pockaj, aka budes unavena 1.trimester, teda ja som bola strasne unavena a to som nemusela robit, len som chodila kazdy den na 4 hod na franinu do Institutu a to ma zmohlo.
12. dub 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rada by som vas pozvala na moj kysnuty slivkovy kolac, neodolala som a kupila som to drozdie, prvykrat robim kysnuty, uz sa pecie a zatial to vyzera vyborne.
12. dub 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj by som rada dosla :sweat_smile: o ktorej mozem :grinning: Inak tu u nas maju drozdie stale. Som nevedela, ze to je nejaka "vzacna" surovina. Som sa nad tym ani nepozastavovala. Maju ho v Geant Casine v oddeleni pri kolacoch. Tak neviem ako je to u vas. :dizzy_face:
12. dub 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som este nikdy nerobila kysnuty, ja to neviem, ale minula som robila tvaroznik, no nikdy viac :cry: namiesto tvarohu som dala faiselle , ale nebolo to ono, faiselle je strasne riedky. Tini, a ako ti Alex spava? moj maly uz konecne pochopil, ze treba spat celu noc a vo svojej postielke :wink: :grinning:

Karoline a poznas Marina Village, v porte hned pri pristave.je to taka rezidencia asi 20 bungalovov a bazen. tak tam som robila. a poznala som tam Slovakov co robili v hotely Roi Theodore.poznas?
12. dub 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Adka :wink: Poznam aj tu rezidenciu aj hotel. Ja som robila na plazi Santa Giulia, sa to volalo ze Bar Plage :sweat_smile: Tam nas bolo asi 8 slovakov. Potom neskor som stretla Cechov ktori robili v Saint Cyprien, lebo slovaci postupne prestali chodit, lebo ze boli nejake problemy zo zmluvami ci take nieco. Ak sa mozem opytat, tiez si tam bola cez pani O.C. z Brezna ? :sweat_smile:
12. dub 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Karoline, ja som zo zaciatku chodila na staze cez O.C. ale potom som si vybavovala priamo cez Champagnola, a ten mi bybavil korziku a potom Alpy. a ty si okrem Korziky bola aj niekde inde?
12. dub 2008 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek