• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
ahojte :slight_smile:
sice som dala usmiateho smajlika - no ja som zase bola cely den: :angry: :unamused: :confounded: :astonished: :confused: - proste jedna radost :angry: - drobci si zmysleli - ze spat nebudu a nebudu - a tak ani nespali :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ani doma, ani vonku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - teraz su uz sice v postielkach (tak dufam, ze tam aj vydrzia :sweat_smile: ) - a ja uz od rana hlavu zrelu na nurofen :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Leni vitaj :slight_smile: - tak konecne bude aj na juhu veselsie - ked sa dve nasinky stretnu - tak niet co dodat :dizzy_face:
inak spravne si urobila, ze si sem na konika zabludila :slight_smile: - ja napr - kym som doma pri PC, lebo tel -tak ani neviem, ze som vo fr :grinning:

meleri - zelam, aby vsetky negativne priznaky rycho pominuli, aby si sa mohla vytesovat z krasne rastuceho bruska :dizzy_face: - inak sa mi zda, ze roztahujuca sa panva je dobrym znakom?! :wink: - mne sa vobec neroztiahla (no kto ma videl aj nazivo - neuveri :grinning: ) - a tak by som za ziadnych okolnosti nemohla porodit obe babatka normalne, kedze moja bambulka bola priecne pocas celeho tehotenstva (a ako povedal lekar, keby sa mi nahodou otocila do sedu - tak by ma cisarak aj tak neminul) - takze to neprijemne roztahovanie bude nakoniec prospesne :dizzy_face:

ostatnym zmorenym zelam dobry oddych :slight_smile:
13. dub 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Leni a Lucijo a vlastne vsecky :slight_smile:

Jo jo Melri, ja su rada, ze se mi roztahuje panev, pac jsem takovy vyzle pizle a tak aspon budu mit sanci na normalni porod :slight_smile:
Dneska jsme meli prvni den bez zvraceni :slight_smile:

tak, musim nechat pocitac manzelovi, jeho oblibeny FC hraje o udrzeni v prvni lize, tak chapete, ze ho musim pustit. Mejte se fajn
13. dub 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

je fakt, že když se nasebe podívám, tak jsem spíš úzká v bocích, tak nevím! Já včera nebyla schopná ani uvařit pořádný oběd...k večeru jsem si dala trochu kokakoly a bylo mi líp-tak jsem aspon udělala vaječinu..

Jé, holky vy se máte že jste tak kousek od sebe! Tak to tady fakt ani noha. Až Jzfr v Lyonu.

mějte se hezky!
ahoj
14. dub 2008 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, Meleri a co mam rikat ja? Nejbliz je mi Lucija v La Baule nebo ted nevim kdo v Brestu! To je taky peknej flak cesty! Jo a pak mam dve kamosku cesky v Parizi, ale ty sem nechodej.

Meleri, prijmi ty neprijemny veci jako fakt, ze cekas mimi = neco, co sis hrozne prala (manza taky), hned to nebude tak tragicky :slight_smile: a neboj : to prejde :slight_smile:
14. dub 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

meleri neboj - ked uz budem po vodicaku - tak si to mozno jedneho pekneho dna nasmerujm rovno ku vam :slight_smile:

a to, ze sa ti nechce varit - to je uplne normalne - Kulicka neviem ako ty? - vadia ti pachy? - ja totiz ako tehotna som nemohla ani otvorit chladicku - ked som ju nahodou otvorila, aby som si vzala jogurt - tak som pri tom nedychala - chytro vylozila vsetky jogurty a zjedla len jeden - a potom som cakala, kedy dojde moj drahy a kedy odprace do chladicky, co som ja uz nezvladla - takze u mna take nieco ako varenie nehrozilo :frowning2:
u mna to slo dokonca az tak daleko, ze som odchadzala z kuchyne, ked MM otvaral chladnicku - kedz som tie vntorne pachy nedokazal zniest ani v priestore - a to mi verte, ze som ju mala precpanu lapacmi pachu a MM ju drhol jak sa dalo - a aj tak - no nastastie je to uz prec :slight_smile:

inak ak s u dnes uz neukazem - tak dospavam - kedze si drobci zmysleli osladit mi aj noc :angry:
tak pevne dufam, ze sa dnes cez den vyspia a tak nasledne prespia aj noc :sweat_smile:
14. dub 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

My sme mali celkom pekny vikend, aj ked drahy robil aj v sobotu, takze vikend bol vlastne len v nedelu :sweat_smile: Vcera poobede sme pozvali na kavu kamaratov, tak sme ich cakali az do pol siedmej a nic. Sme si povedali, ze uz asi nepridu, tak sme sa vybrali do mesta, trochu sa prejst. Vyjdeme z domu na cestu a koho stretneme..... Oni su teda riadne prefikani :sweat_smile: , pridu o siedmej a tak im uz povieme, no ved zostante na veceru :sweat_smile: - aspon spoja prijemne s uzitocnym a nemuseli sa tu k nam trepat len na obycajnu kavu :grinning: A to je tak pomaly stale, takze si uz zaciname zvykat :sweat_smile:

Lenkaantibes a Tini to je super, ze ste pri sebe tak blizko :wink: mna od vas deli to more :rolling_eyes: :grinning:

Som citala, ze ste tu spominali kefir, dostat ho aj v arabskych obchodoch :wink: oni to jedia s tym kuskusom

Meleri aj ja ti zelam, nech ta tie nevolnosti rychlo prejdu a uzivas si suprove tehotenstvo bez problemov.
14. dub 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Specialna sprava pre bihan :wink: : Prid na medzinarodneho tatosa, lebo baby su tam zvedave ako sa zije na reunione. Teda aj ostatne baby mozte dojst, porozpravat ako sa vam zije v zahranici a kam vas az vietor odvial :wink:
14. dub 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte snazilky a maminy :wink:
Na buduci tyzden sa chystame do Pariza- nas tatino tam ide pracovne, takze nas drobec(15mesacny Misko) a ja budeme cely tyzden osamote.
Tak mam na Vas par otazok- nieste niektora z Pariza?
Neviete mi poradit kam sa da dostat pohodlne aj s kociarom? Mna dost zaujima historia, uz som raz v Parizi bola, ale to bolo este pred cca 10 rokmi a takmer si nepamatam ako to tam bolo pre deturence a kociare prisposobene- vtedy ma taketo veci vobec netrapili :slight_smile:
Alebo co Vas napadne v suvislosti s detickami a pobytom celkovo vo Fr.
Dakujem,
Maruska
14. dub 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééjda.. kočky... sťažujte sa... čo mám povedať ja? :sweat_smile: Najbližšia kamoška je 11tis. km ďaleko :grinning:

Meleri, s tým profilom som myslela nastaviť v ktorom týždni tt si a vyráta ti to termín pôrodu :wink:

No a máme ďalší neúspech.. ani hrášok jej nechutí :unamused:
14. dub 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

vitaj Lenka medzi nami

ja som nastastie v tehotenstve nevracala ale nemohla som absolutne citit syry a prve 3 mesiace cokoladu(skoda ze s tou cokoladou to nebolo 9 mesiacov).

kulicka, my sme boli v Rennes pocas vianoc, Franck tam ma brata. Lenze z Rennes poznam akurat tak nemocnicu :frowning2: , pretoze v prvy den ako sme tam dorazili tak som sa posmykla na terase a zosypala sa. To som bola v 8 mesiaci tehotenstva takze parada.Dali mi nohu do sadry no hlavne bolo ze mimco bolo ok. jeho bracho ma poschodovy dom a jedlo sa na druhom takze ja som chodila po riti pretoze som neskutocne vela pribrala a Francka by som asi zlomila. Chystame sa tam zase len mali strasne plakaval v noci tak sme to odlozili.No uz sa to lepsi :slight_smile:
14. dub 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr s temi pachy jsem to mela stejne a hlavne to bylo nepredvidatelny :unamused: Jednou jsem se vzbudila, MM si udelal horkou cokoladu jako obvykle a ja ani nemohla slezt z patra, zavrela jsem se v loznici a cekala az doji a vyvetra! A druhej den uz nic uz jsme mohli snidat spolu :slight_smile:

Aksuram, pokud si dobre vzpominam tak francouzsky metro je pro kocarky nocni mura :confounded: zadny vytahy, a samej turniket (a zadny pruchody pro "objemnejsi") tzn ani pro vozickare :confounded:

Janka, tak teba se nekdy slezem :slight_smile:
14. dub 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, potrebujem radu, máte ohrádky na hranie? Sára sa už celkom slušne hýbe a vkuse do niečoho strká prsty, minule si preliezla na dlažbu a tresla si hlavu :confounded:

Ozaj, ja som mala v tehotenstve šťastie - takmer žiadne zvracanie, trošku nevoľnosti, žiadne špeci chute iba som prvý trimester celý prespala :sweat_smile:
14. dub 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kurnik, tolko som pisala a ma vyhodilo zo stranky :angry:

Bihan, mame ohradku a mne sa naozaj osvedcila, mam ju dole a je to dole jedine bezpecne miesto, kam ho 'odlozim', ked naozaj musim, ked mas cestovnu postielku, spravi ti tu istu sluzbu, pripadne ju vyuzijes, keby ste niekam sli vramci Reunionu. My mame stvorcovu ohradku, okolo nej sa potom naucil aj pekne chodit, ale teraz tam uz nechce byt.
Si pisala o hrasku, my sme ho zacali jest az neskor, kvoli nafukovaniu bruska.

Lenka, Marineland ujde, je to ale dost drahe podla mna, 35e na osobu, deti do 3r zdarma. Je to lepsie, az ked bude starsi, Alexovi sa najviac pacilo v casti 'Farma', tam viac videl na zvieratka a boli tam aj nejake atrakcie pre deti. Inak do akvariek velmi nevidel, zraloky ho nezaujimali, delfini boli daleko... Ked som tam bola raz davno s MM, ked sme este len randili, tak sa mi to viac pacilo. Jedlo tam je desne, vsade len rovnako nechtune sendvice hot-dogy a hranolky :confounded: Mas moznost sa dostat niekedy cez tyzden do Cannes??? Ze by sme sa stretli, ked sa umudri pocasie a nebude liat. Idem vo stvrtok k veterinarovi, inak mozem. Vcera sme sa vracali po pobrezi, aby sme ziskali cas a ALex sa v aute vyspal, takze sme sli cez Antibes, Juan les Pines, no tolko ludi ako na 1.maja! Autom sme sa vliekli :astonished:

Aksuram, my sa do PAriza s ALexom este len chystame, tiez bude mat 15 mes vtedy;tak potom napis postrehy a ako bolo, ok???

Ja som tiez mala v tehotenstve stastie, ziadne nevolnosti, pachy, chute, akurat neznesitelne bolesti chrbta a panvy. Mame tehotnu susedku a kazdym dnom by mala porodit, dnes rano som ju videla, ako sa vali po ulici s tym brusiskom, panecku, ja som uz aj zabudla, ake je to mat tak velke brucho! Najlepsie je, ze to tej tehulke ani tak desne nepripada.
14. dub 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este som zabudla, Karol, mas dobry album, taky 'k veci', som zvedava, dokedy ti ho admini nechaju :grinning:
14. dub 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini to bolo pre baby z jedneho fora, takze len na chvilku :wink:
14. dub 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Urcite to nepatri do mojho rodinneho albumu :grinning: :grinning: :grinning:
14. dub 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ved ja som pochopila :wink:
14. dub 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme boli v Marinlende minuly rok, ale len tak pozriet ci to vlastne funguje, ale zdala sa mi byt zima na to aby som tam sedela a pozerala na rybky. Jasne ze je to drahe, 35 Euro.
MInuly rok sme boli v akvariu v Monaku a vstupne tiez okolo 30 Euro, tak sme ostali prekvapeny ze dost lebo za pol hodinu sme to vsetko vo vnutry popozerali.

Inak mame v domacnosti len jedno auto, s ktorym priatel chodi do prace takze jedine ze by som isla do Cannes autobusom. Ale to si zatial so 4 mesacnym Gabrielom velmi neviem predstavit, ale mozno o par mesiacov ano pretoze autobusovu zastavku kde chodi autobus Antibes - Cannes, nemame daleko.
Navyse to v Cannes tak velmi nepoznam. Ja som vo Francuzsku vseho vsudy teraz len rok a pol, takze soom to tu vsetko este uplne nezmapovala - cesty a tak.
Zatial by som sa nestratila len v Antibes a Juans les Pins.
Je pravda, ze este nie je sezona a je to tu plne aut a turistov. Byvame blizko centra, takze to je jedine miesto kam chodim s malym na prechadzky.
Neviem ako to mate vy ostatne baby ale teda tu na kociky pri vyrobe chodnikov velmi nemysleli.

Mate aspon nejake francuzske kamaratky ked uz v okoli nie je ziadna slovenka? Lebo ja ani to nie. Okrem priatela a Gabriela sa tu s nikym inym nebavim. Priatel tu tiez nikoho nema az na dedka a uja s tetou :sweat_smile: Tak to nie je velmi partia na volne chvile.
Inak ako sa Vam paci vo FR?

Janka_fr gratulujem ku Julianovi. Ako to zvladas? Dakujem za odporucanie na toto forum. Keby si mi nenapisala na babetko.sk tak ani neviem a nikdy to tu nenajdem. :slight_smile:
14. dub 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, tak ja tu tiez nemam nikoho o kom by sa dalo naozaj povedat, ze Kamarati :unamused: Skor take znamosti. Su to vacsinou ludia s ktorymi som sa zoznamila cez mojho draheho, on tu pozna dost ludi. Stretavame sa najma s parmi (draheho kamarat so zenou :wink: ), ale to je ine ako keby som tu mala nejaku skutocnu kamaratku. Zda sa mi to tu dost povrchne a ludia su ini (najma o korzicanoch sa to hovori :sweat_smile: )
14. dub 2008 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Júúúj, keby som nemala internet a manžela, tak si už asi dávno trhám vlasy :sweat_smile: Známosti by sa našli - pekne sa pozdravíme, opýtame sa čo nové a ideme ďalej.
14. dub 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute - tak som sa predsa na chvilku "utrhla" a hybaj konikovat
prave sme sa vratili z vonku - drbcov som dala do stoliciek - kazdemu som nakrajala z buchty a ja pred pocitac

Leni - videla som album - syncek je zlatunky :slight_smile:
inak aj ja som tu sama - teda MM tu ma rodinu - tak sem tam sme s nimi - a ja som este ostala v kontakte s dvomi byv. kolegynami - tak s nimi si obcas zavolam alebo sa obcas (velmi obcas) vidime - lenze tiez to nie su prave lyoncanky- jedna je Polka a druha pochadza z Portugalska :grinning: - tuto su ludia velmi chladni - takze predpokladam, ze nejaku novu kamosku si najdem az ked pojdem znovu do prace - ale z doterajsich skusenosti mi vyplyva, ze to nebude lyoncanka, ale nejaka pristahovalka (mozno ani francuzska nebude :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - by som sa nehnevala - kebyze tu natrafim na nejaku babu od nas :slight_smile:
vsak stat sa moze cokolvek - napr mi MM minule dosniesol kniku o Slovensku (v sj a aj :stuck_out_tongue_closed_eyes: - nasiel ju v nejakom trocu - tak mi ju hned doniesol - aby som sa necitila az tak odrezana od domova :slight_smile:

Bihan - my sme mali cestovnu postielku ako ohradku - urobilo mi to velku sluzbu - sice teraz tam uz byt nechcu - ale vydrzali mi tam spolu asi az do roka - a ako pisala Tini - ked som nieco potrebovala robit bez nich a nechceli mi spat - tak som ich tam dala, aby boli spolu ja som rychlo urobila, co som potrebovala - a to, ze ta postielka nema mreze ale sietku vobec nevadi - kedze deti sa dokazu postavit aj bez pomoci mrezi - nasim to ide jedna radost :wink:
(MM povodne chcel ohradku - ale my by sme ju v byte nemali kde dat, takze pre nas bola cest postielka super kompromisom)

len tak na okraj - drobci uz teda ni nahodou nie su v stolickach - pomedzi to, ako si tu vypisujem - ma zoparkart odvolali od obrazovky a tak nakoniec skoncili rozideni o celom byte - a prave mi "pomahaju" triedit male detske veci, ktore som zabudla odpratat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. dub 2008 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Leni, aj ja som tu sama, tiez len povrchne znamosti, pozdravime sa a spytame sa , ako sa mame, pricom ziadna strana sa uprimne o odpoved nezaujima :unamused: Aj ja som tu asi rok a pol, od 09/2006, nevyznam sa tu nejako extra, ale nestratim sa. No ja neviem, co som videla tu premavku vcera, mne sa tam velmi trepat nechce, aj do Cannes to mam obcas 45 min, ked je zapcha v Le Cannet :confounded: No ked raz budes mat chut prist busom, daj vediet.

Gabriel ma taku istu ciapku Snoopy ako Alex :wink:
14. dub 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmmm, takze je to tak ako som si myslela.
Mne totizto priatel neustale tvrdi ze keby som bola komunikativnejsia a ovladala lepsie rec tak si francuzske kamaratky hned najdem. Ze on mal po svete vsade kamaratov. Len myslim ze inak beru francuza v Australii ako slovenku vo Francuzsku.

Chodila som na predporodnu pripravu do centra PMI, ale veru nikto odo mna nepytala telefonne cislo ked si baby tie cisla vymienali. Aj cez to, ze sa so mnou bavili priatelsky pocas kurzov.
Takze Karolinkafe povrchni ludia su asi vsade.

Dobre Tini. Neskor, ked bude Gabriel vacsi urcite budem moct chodit do Cannes. Alebo ked budete mat niekedy cestu okolo tak sa zastavite v Antibes.
Ked ma taku istu ciapku, tak si urcite nakupovala v HM.
Nechodievas obcas do Cap3000? Lebo niekde som citala taky prispevok co si pisala ze chodis do nakupneho centra blizko Nice. Keby si tam niekedy isla tak by sme sa mohli stretnut tam.
14. dub 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka tak to o com pises sa stalo aj mne. Teda nie v PMI lebo este nemam deticky :sweat_smile: ale cez jednu sezonu v praci. Boli tam so mnou francuzky, dobre sme vychadzali, zabavali sa - ale len v praci. Ony dve aj ked sa predtym nepoznali, onedlho si nasli spolocnych kamaratov alebo poznali niekoho z rodiny tej druhej (tu pomaly kazdy kazdeho pozna :unamused: ). Cize sa nase vztahy limitovali na pracu, ale francuzky sa stretavali aj mimo nej. Pritom ja hovorim celkom slusne fr. :unamused:
14. dub 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne, obcas chodim do Cap3000 a potrebujem skocit, lebo si zhanam nejake sandalky na leto a tie ceny v Cannes :astonished: tam na poschodi je taka sikovna restika, kde su zvyknuti na male deticky, chodi tam plno mamiciek, tak sa mozme stretnut tam. Inak do Antibes nechodime skoro vobec, vzdy len dialnica smer Nice.

Ja zatial nemam dojem, ze by boli Frantici nejaki xenofobni, skor sa ma vzdy spytaju, odkial ze to som, ze mam taky sarmantny prizvuk :pensive: Najxenofobnejsi narod su podla mna Cesi a zvlast Prazaci, snad mi to nase ceske kolegynky prepacia :wink: Kamosky tu nemam, lebo v mojom veku tu dokopy nikto nie je, a s tymi mladymi mamickami naokolo akosi rec zhasne, kedze nemame rovnaky nazor na pristup k detom a tak.
14. dub 2008 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Noo, tak to ja zase nemôžem povedať, že by ma niekto prehliadal kvôli tomu, že som Slovenka - ja sa dištancujem sama :sweat_smile: Keď som robila v crepérke, tak tam boli všetko babenky študentky v mojom veku a chodili sme polu pariť po práci s kamoškou zo Slovenska, s ktorou som prišla aj s Francúzkam a s niektorými som v kontakte (aj keď diétnom :sweat_smile:) doteraz :wink: A s chalanmi detto :grinning: Tu je to iné - susedky sú klasické domáce puťky, ktoré sa venujú domácim prácam ako patchwork, maľovanie na keramiku, väčšina z nich je vekom príliš ďaleko odo mňa, takže ako som spomínala - občas si pokecáme, občas mi dobre poradia, ale tým to končí.
Teraz mi napadá, že si minule jedna mamina pýtala od manžela naše číslo, aby sa mi ozvala, ale asi zabudla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to Američanka, učiteľka angličtiny, ktorá tu nemôže pracovať, lebo nemá fr. občianstvo a minule sme viedli plodnú debatu z nášho odboru :grinning:
14. dub 2008 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nezlobte se holky, já vůbec nestíhám, snad zítra budu mít trochu víc času napsat ! doufám, že se máte fajn! :slight_smile:

Lenkoantibes, je to těžké....já tu taky nikoho nemám. Jednu španělku a pak ještě slovenku. Je tu jedna češka v Lyonu, ale je to "pražanda" jednou se nám stalo že jsme se spozdili kvůli zácpám v Lyonu a už se nikdy neozvala.
Francouzky nejsou moc sympaťačky...mám pár známých - chlapů, v turistickém kroužku, s tím je ale asi na delší dobu útrum...:((((

Jinak jo, Tini, Pražáci jsou ti nejtrapnější lidi nasvětě, ti berou za cizince i lidi z Ostravy nebo vůbec odněkud z republiky!

Musím končit, jdu do práce..:slight_smile:
napíšu jak to půjde! :slight_smile:
ahooooj
15. dub 2008 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, vidis, ti Prazaci :stuck_out_tongue_closed_eyes: no napodiv moje naj-kamosky z prace su prave ozajstne Prazandy, rodom z Prahy, aj mladsie, aj starsie, aj sestricky, ale to zavisi id cloveka k cloveku. Najviac ma pobavili kolegyne-lekarky, moj rocnik, pochadzajuce niekde zo zapadakova okolo Ostravy, Frydku-Mistku a tam niekde, ale kedze vystudovali Karlovku v Prahe, tak to uz boli Prazandy !
Dnes mame zatial krasnu jasnu oblohu, ale este je chladno, periem a snad okolo 10.00 vyrazime s Alexom von, mame tu dedine ten vysokospecializovany kram na detsku obuv :grinning: tak idem mrknut, ALex ma len cele zimne boticky a ma v nich spotenu nozicku a navyse uz mu mozu byt aj male, tak ideme pomerat aspon nozicku, majitel je taky sympos, tak ho nechame zarobit si eura.
Leni, tak kedy skocime do Cap3000? Mas sa tam vobec ako dostat ???
15. dub 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Tini,

já na tu kyselinu listovou zapomněla. Fakt bych to měla brát? nestačí když se budu zdravě stravovat? jím hodně ovoce a zeleniny, sladké vůbec, a taky hodně masa, vajíčka..jogurty tedkom moc ne, nějak na ně nemám chut, ale piju aktimel..
Jinak s těma Pražákama....je to trapné...jo já mám taky známou, od té doby, co tam žije tak mluví pražským přízvukem a myslí si že je něco lepší...ne všichni pražáci nejsou takoví, jsou i hodní lidi, ale je to někdy těžké...

Jinak Karolinko,

já to taky tak znám....prostě si myslí, že jsou něco lepšího...já když žila ve Walesu, tak tam byli studenti Erasmu a byli různých národností..bavili jsme se všichni dohromady..no ale francouzské baby, to byla vždycky "jiná zorta", ty se s nikým nestýkaly, jen samy mezi sebou, prostě pipiny na entou, ale to mi bylo jedno..jenže tedkom tady mezi nima žít! Francouzi jinak ok, ale ty jejich baby, fakt vyliskat!

Holky, a co udělat nějaký sraz! :slight_smile:
já jsem tu jak kůl v plotě ! :grinning:
15. dub 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Tak to keby sme sa my vsetky chceli stretnut, to by bolo...... :grinning: Zo vsetkych kutov sa pozbiehat. Akoze nemyslim, ze uplne vsetky francuzky su take, ale este som tu spravnu na kamaratenie nenasla :sweat_smile: A najma tu v Porto-Vecchiu sa nosia ako pavy, horsie nez parizanky. To je uz nejaka samostatna rasa :grinning: ich volame ze Porto-Vecchiaises, lebo je ich hned rozpoznat podla oblecenia a ake su namyslene :grinning: Mne o take povrchne kamaratstva nejde, takze tiez iba "ça va", "ça va" a ide sa dalej. :unamused:
Tini ty si lekarka, som ani nevedela :dizzy_face: a ty Bihan ucitelka? :slight_smile:
15. dub 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek