• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
Pocujte, kto z vas ste brali tu kys.listovu??? Ja som si ju kupila hned, ako som skocila na gyndu potvrdit tehotenstvo, a vacsina mojich kamosiek to tiez brala. Potom som mala trosku problem s krvnym obrazom, uz aj tak som dost bleda, tak sme pridali nejake zelezo a bolo vyriesene. :wink:
Meleri, nemozes brnknut svojmu gyndosovi, alebo kedy mas najblizsiu kontrolu? Vola sa to acide folique (vitamin B9) , preparat Speciafoldine (Aventis Pharma), obsahuje 0.4 mg listovky v 1 tbl. Ale neboj sa, nie je to tak, ze ked to nebudes brat, tak sa nieco stane. Kys.listova je pomerne malo obsiahnuta v potrave a teraz jej potrebujes viac kvoli mimcu. Spravne sa ma brat uz pred pocatim, ale nezaskodi ani teraz.
Ostatne 'tehotenske' vitaminy su podla mna len farmaceutickym tahom, zdrava mlada zena, ktora sa racionalne stravuje, ich vobec nepotrebuje.

Uz mame nove boticky, take polobotky-sandalky, teraz s ponozkou a v lete budu bez ponozky, a nosime velkost c. 21 :wink:
15. dub 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

jsem se vratila od doktorky. Udelala mi frotis (no fuj, jsem se nedokazala uvolnit) a rekla, ze prej estli udelame triple test. No ja ze jako bych chtela a ona prej : no jo, ale kdyz bude pozitivni, tak pujdete na amniocentezu.

No a protoze vim, ze casto jsou tripple testy falesne pozitivni a ze je riziko potratu, na amniocentezu se mi teda neche. No a ona na to : tak to nema smysl delat tripple testy. Taky vam to takle rekli?

A declaration de grosesse prej mi udela az po UTZ. No ja se picnu :pensive:
15. dub 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je neujveritelne, Blani! To sa ta pytala, ci chces triple test? Ved u nas to je samozrejmost! Mojej kolegyni vysiel nejaky divny triplne test, aj genetika, sla na amniocentezu a v poho, jej Kubik bude mat prave tento tyzden 1 rok. Amniocenteza nebola nejak zvlast neprijemne, skor to cakanie na vysledok. Po amniocentez je cca 1% riziko potratu. Ja som mala stastie na gyndosa, doteraz ho povazujem za najlepsieho lekara, akeho som tu zatial stretla, ale este vacsie stastie som mala, ze som 1.trimester este chodila na vysetrenia v Prahe u nas v nemocnici a tam sa to vsetko bralo fakt poctivo.
15. dub 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
mno, ptala se estli chci amniocentezu v pripade, ze tripple bude pozitivni. Tak jsem rekla, ze asi ne (z vyse uvedenych duvodu) a ona na to, ze to pak nema cenu ten tripple test vubec delat. Tak proto se ptam :unamused: Asi je to logicky, ale i tak...
15. dub 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mozna je to tim, ze su mlada (26), ale projednam to s jednou sage femme, s tou mam rande pristi tyden. Navic ta moje doktorka rikala, ze me porodi doktor, ze zadna SF nerodi. Ale ja chci porodit sama JA kruti brk, doktori preci nerodi ne! :angry: A chci mit u toho nekoho, koho znam a vkoho mam duveru. Pry i muzu ty mesicni kontroly delat u SF a o tom mi moje doktorka vubec nic nerekla. Asi abych se nikde neptala... ale ja, jak vidite, brouzdam na netu, a pokladam si otazky. Uvidme co mi rekne pristi tyden ta SF. :slight_smile: Mam jeste cas i na ty triple testy. Jo a nechapu, proc by meli zjistovat z krve estli ma mimi uzavrenou pater, kdyz se to dela na UTZ. To jsem fakt nepochopila. Muzete mi to objasnit? Diky moc :slight_smile:
15. dub 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

kulicka mna sa tiez pytala gynekologicka ci chcem ten test ale ma tiez upozornila ze moze byt zly vysledok a potom sa odporuca amniocenteza. ja som si ho dala urobit a mala som 1/160 a pre moj vek je 1/350 takze mi bola odporucana amniocenteza.Je tam riziko potratu 1% ale dala som si to urobit lebo by som nebola kludna az do porodu. ja s om ale citila ze nas maly je ok.Vsetko dopadlio dobre a teraz mame maleho nespaveho gloutona :grinning:
15. dub 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute - tak ja az teraz - a aj to lamane (teda vy to nevidite - ale oboch mam "na volno" :grinning: - a tak viac striehnem ako pisem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: )

co sa tyka kys listovej - tak ja som ju zvlast nebrala - nevedela som totiz ako sa to to po fr vola :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale ked si Tini, napisala, ze B9 - tak mi hned napadlo, ze moj lekar mi predpisal nejake tehu vitaminy (elevit B9 - obsahovali snad vsetko, co existuje) - ale to mi dal najma kvoli tomu - ze sme boli 3v1 :grinning: - inak ja podobne ako Tini - tiez som mala super stastie na zenskeho lekara (ale ked sa to tak vezme, tak aj nas detsky zatial celkom ujde :slight_smile: )
co sa tyka tehotenskych testov - nerobili sme ani amnio ani tie triple - lekar mi vravel, ze jednak pri dvojickach je riziko potratu az stvornasobne vyssie ako u jedneho baba a ze aj vysledok nie je presny - teda, ze ak by nam aj vysli testy negativne, neznamena, ze babo (a) budu postihnute a naopak - takze u nas bola volba jasna - na testy sme dobrovolne nesli :slight_smile:
kulicko - co sa tyka declaration de grossese - ono lekari to naozaj robia az po ukoncenom prvom trimestri - no potom ostava iba malo casu ist deklarovat tehotenstvo na CAF a SECU - sa mi zda, ze caf je treba predlozit najneskor do 14 tyzdna (to ti potom da narok na pridavky a porodny prispevok) - viem, ze ja som bola najprv v ramci toho 14. tyzdna - no vratili mi spis, chceli odo mna komplet vyplnene dossier aj s bytom a aj s platom a aj s neviem este cim - a tak som im teda zaniesla komplet vsetko az niekedy zac februara, ale este v oktobri som si nechala na accueil od nich potvrdit, ze som sa tam prezentovala - to, aby sme nestratili narok na "davky" (neviem, ci je to pravda, alebo nie - no svagrina mi vravela - ze pokial nedeklaruje v tom 14. tyzdni - tak potom ta povazuju, ze nepotrebujes ziadne prestations z ich strany (no na druhej strane - pridavky nie su davane automaticky - tam potom zalezi od prijmu v rodine, od poctu deti a mozno aj ineho :sweat_smile: )

este mi napada - pre tie ktore ste zamestnane a tehotne - pozrite si vasu convention collective - totizto je dost mozne, ze mate narok na "tehotenske a mamickovske" volno - viem, ze na poste,kde som bola, za min rok odpracovany v danej firme, som mohla odist vzdy pol hodinu z prace skor bez toho, aby mi boli kratili plat a firma platila aj 4 tyzdne materskej navyse - takze sice nie je to velmi vela - ale aspon nieco :wink:
15. dub 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, teda, u nas rodia len SF, z coho ja som mala hrozu, chcela som doktora a nakoniec sa tak veci pomotali, Alexovi sa nechcelo a ja som bola vystavena, ze som mala nakoniec mala 2 doktorky pri sebe. Nechapem, ze v Rennes rodi len doktor a u nas naopak :fearful:
Jani, vidis, aj ty si prikladom falosne pozit. testov, stava sa. A co glouton? :grinning: Aj Alex bol taky zravec. Blani, na tu tvoju otazku este mrknem do ucebnice :pensive:
15. dub 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas v Tours tiez rodia len SF a prvykrat ked som pocula ze budem rodit bez lekara, mala som chut ist rodit na Slovensko.Porod mi museli vyvolavat lebo malinky sa tlacil ale ja som bola stale zatvorena a bol to uz aj posledny mozny termin.Musim ale povedat ze SF pri ktorej som rodila bola skvela a celkovo personal bol uzasny.Laktacne mi velmi pomohli a velmi sa tesili ze kojim pretoze pocas mojho pobytu v nemocnici som bola jedina co som kojila.

No nas malinky by ma aj zjedol a nevedela som ci mu staci ci mam dostatok mlieka pre neho ale boli sme na kontrole a tyzdenne pribera 200g a uz mame 56 cm.Uz ani neplace tolko len sa mu nechce spat ale v noci ked sa naje tak potom hned zaspi.Papka kazde 2 1/2- 3 hodiny.No a mame uspech uz neplace pri kupani a vzdy ked ho idem vyzliekat uz sa smeje a tesi sa takze som rada.
Tini chcela som sa ta opytat, tusim ty si vravela ze tvoj malinky ma AE.Ja sa toho bojim lebo to mam ja a aj Franck.Nas maly sa asi pred tyzdnom vyhadzal na tvaricke tak som hned na druhy den isla k lekarovi ale ten mi povedal ze AE sa zacina pod kolenami a v zahyboch, lenze ja ho mam len na tvari a to len v zime, v lete malokedy.Prestala som mu tvar umyvat normalnou vodou a pouzivam teraz Uriage vodu z lekarne a ma to lepsie nie je to cervene a zda sa mi ze sa to lepsi.Mam ho kupat maximalne 2 min.Ma to aj na uskach a za uskami a vo vlaskoch.Desim sa ze to bude mat po nas co je dost vysoke percento.
15. dub 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, tak tu to mas:
Z krvi sa stanovuje tzv. alfa1 -fetoprotein, co je glykoprotein, ktory sa najprv tvori v zltkovom vaku a neskor v peceni (jatra) a crevach plodu. Do plod.vody sa dostava mocom, do krvneho sera matky sa dostane transplacentarne. Jeho hodnoty v sere matky sa menia s tyzdnom gravidity, musi sa robit prepocet na tyzden gravidity.
KLinicky vyznam:
Zvysena hladina AFP je pri: otvorenej neuralnej trubice (napr.spina bifida),...mnozstvod alsich vrodenych vyvojovych vad, s nazvami vas nebudem zatazovat
Znizena hladina AFP je pri: trizomia 21.chromozomu (Downov sy),...

Tripple test - hodnoti vysledky AFP, volneho estriolu a hCG s prihliadnutim na jej hmotnost a vek
15. dub 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este som zabudla, kocky jedli ste vsetko pocas kojenia alebo ste sa nejako obmedzovali?Ja som teda pred tym tyzdnom uplne vynechala cokoladu :frowning2: co je dost velky problem pre mna ale ked to malemu pomoze, nejem paradajky , vsetko co nafukuje.
15. dub 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tak aj ty si si uzila pri porode, mali sme to rovanke, nam nakoniec museli pomahat instrumentami a to uz viedla lekarka :confounded: a skvele, ze ti pomohli aj laktacne, tu ziadne poradkyne neboli :angry: pomohla som si sama, ako som vedela.
Vlastne ani neviem, kde nam zacal AE, na tvaricke mal vyrazky od narodenia, vraj acne neonatorum, oni sa menili, potom zacalo naozaj pod kolienkami v zahyboch a za uskami, pod kolienkami to bolo najhorsie, tvaricka bola tiez flakata...tu mi nikto nepomohol, doma v Kosiciach mi potvrdili moje domnienky, dali mi kortikoidy v kreme na to strasne akutne stadium + Fenistil kvapky na skludnenie, odvtedy sledujem, co nam nerobi dobre a mam vypozorovane, ze kravske mlieko, takze mame obaja nemliecnu dietu.
Co pises, ze place a nespi, Alex mal to iste, ak pijes mlieko a ladujes sa jogurtami, skus na nejaky cas prestat a uvidis, ci je zmena, u nas vecerny plac skoncil, ked mi doma poradili vynechat mliecne vyrobky, mozem len maslo a tvrdy syr (a u nas tvaroh, tu nehrozi). ALex bol umrncany cele dni, nespal, skrabal sa, bol evidentne nervozny :frowning2: Plati,ze kupat co najmenej, my kupeme kazdy druhy den, kratko a kup si do kupela nieco bez mydla, po kupeli premastovat pokozku.
15. dub 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ohladom stravy, tiez som mala obmedzenia, nic nafukujuce kvoli brusku a potraviny zname ako alergizujuce, u nas to boli aj broskyne, jahody (teras som si kupila kosik a Alex je bodkovany), nic mliecne, nic silno korenene, E-cka, paradajky, zeler.
15. dub 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini tak mne fakt laktacne pomahali vo dne v noci, same chodili ked bol cas na jedenie a pomahali mi maleho prikladat po druhom dni som to uz nepotrebovala ale ak bol nejaky problem tak som len zazvonila a prisli aj ked bola noc.Ja sa bojim ze to je AE, pretoze ja som to mam take iste na tvari ked sa mi objavi ale pediater mi povedal ze to nie je AE.Lenze maly ked sa naje a dam si ho na plece aby si odgrgol tak sa snazi suchat si tvaricku o plienku a mam pocit ze niekedy je nervozny a snazi sa suchat si tvaricku.Mlieko nepijem vobec ale jedavam jogurty a syry len emental.Takze vynecham aj jogurty.Citrusy tiez nejem a teda ani tie paradajky a myslim ze ani uhorka sa nesmie nie som si ista.Kupem ho len kratko a stale premastujem pokozku.Tak snad to bude lepsie.
15. dub 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, az teraz som si vsimla, ze si pisala. NO jo, to mas pravdu s tym, ze treba deklarovat do 14.tyz, co ja som nevedela, pretoze som sem prisla presne v 15.tyz a v 16. som sla na 1.kontorlu tu ku gyndosovi (MM davno dopredu zabesteloval) a gyndos mi taketo organizacne veci nevysvetlil a ja som netusila, ze to tu maju take zamotane a tak, takze sme bez davok, ani by sme ich nemali kvoli prijmu MM, no nic, ale co je horsie, z CAF mi stale neposlali tie papiere, co ziadam, ze mi nedali nijake davky, lebo toto chce po mne urad prace na SLovensku, ktory mi nejake tie peniazky vyplatil.
15. dub 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka-klokanka, ako pises, skus aj tie jogurty. Na citrusy som zabudla, tiez som nejedla, ani nepila dzusy, teraz obcas,; ale fakt zriedkavo nejaky ten pomaranc.dzus.
Boze, najhorsie to je, ked sa uz obcas vyberieme na navstevu a co na aperitiv? Alko? Nie, dakujem. Pomarancovy dzus? Nie, dakujem. Tak co si das? Neperlivu vodu... :grinning: Nepochopia, magori.
Tu asi pokym nie su obrovske flaky, mokvave, zanesene nejakou bakterialnou superinfekciou, tak to neriesia! Na nase nepekne 'cervene' pod kolienkami mi lekarka poradila dobre susit po kupani :angry:

Musim poznamenat, ze patranie po novej pediatricke stalo za to, spytala som sa veterinara, ved je 'od fachu' :grinning: pozna aj lekarov, tak mi da cislo toho ich, kde chodia s detmi a ked som mu povedala, kde chodim doteraz, tak vykrutil oci hore :unamused: Len je otazne, ci nas ta novozistena zoberie.
15. dub 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuj ta ich administrativa - pracuju 35 hodin a stazuju sa :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inak minule som citala (v starych casopisoch, co som dostala ako reklamne a ine brozurky cez tu boite rose a pod.) - tak som sa zamerala na alergeny - no v celom clanku nespomenuli ziaden iny alergen ako kravske mlieko
sice v nom propagovali materske mlieko - ako vhodny faktor na oddialenie moznych alergii,no tot vsjo (co mi pride dost malo :confused: )
15. dub 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kravske mlieko je naozaj dobry sajrajt :confounded: Alex mal vacsiu reakciu po broskyniach a jahodach, aj cez moje mlieko. Faktom ostava, ze najlepsia prevencia alergii je co najdlhsie kojenie.
15. dub 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad vas zoberie :slight_smile: - ved s kazdym novym pacientom jej rastu prijmy
tak teda Tini - ta vasa super lekarka ma "uz svoje renome"?!
ozaj a ta druha je nejak nie prilis daleko od vas?
15. dub 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked som bola v nemocnici tak sa ma prvyden opytali co nemam rada aby vedeli co mi nemaju davat, tak som im povedala ze hovadzie pretoze to oni jedia len krvave :stuck_out_tongue_closed_eyes: . No omylom napisali ze mam averziu na maso tak mi nosili len zeleninu(co mi nezaskodilo) ale davali mi aj fazulku zelenu, pomarance co som bola velmi prekvapena.Ved fazulka nafukuje a pomaranc je alergen.
Tini tie fenistilove kvapky sa daju u nas dostat aj bez receptu?Dam si ich poslat od mamky aby som ich mala ak by to mal velmi zle.
jzfr deticky su uz dnes lespie?SI sa aspon vyspala?
15. dub 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je, Tiny diky...
tak nevim estli na ty tripl testy jit, kdyz tam zjistujou i tu spinu bifidu... ale zas tu by meli objevit na utz ne? :confused:
No me to vyznelo tak, ze kdyz ty triply budou pozitivni tak je amnio povinna a tak bud vsecko a nebo nic a ja moc amnio nechci... i kdyz je tam riziko "jen" 1% Tak jsem na vazkach :unamused:

S tou caf je to fakt, ze se musi deklarovat do 14 tydne, ale pry to podle stanoveni UTZ na ktery jdu ve 13tt, takze snad poceti nebylo pred posledni menstruaci, jinak je to v kyblu :sweat_smile: I kdyz si taky nedelam iluze, ze neco dostanem...

Copak je to AE? Alergie? Psoriaza?
15. dub 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale hej - ale zas som ich supla na chvilku do ich izbicky (do postielok a zavrela za nimi dvere) - totizto od kedy sme zamenili detsku s nasou izbou - akosi sa im v tej ich nechce byt - a tak ich mam vsade - najlepsie sa citia v nasej :grinning: (tajomstvom uspechu budu asi sufliky so sp pradlom :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
kupili sme sice aj tu zabranu na dvere - no zatial som ju pouzila asi iba 2-3 krat - kedze sa mi to zda byt tak trosku barbarske, nechat ich tam :sweat_smile: - no na druhej strane, ked boli v parku - tam mali pohyb znacne obmedzeny

o chvilu pojdem po nich (teda hned ako budu reklamovat) a pojdeme von - zalezi od toho, ci zaspia, alebo nie v noci uz spali dobre - nezobudili sa a tak som rada :slight_smile:
15. dub 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, jinak ja bych chtela rodit uplne sama, bez toho, aniz by mi do toho nekdo kecal, zadny vyvolavani, zadny urychlovani, jen aby ta SF me ujistovala, ze vsecko je OK a teprva az by kdyby opravdu nebylo, aby zavolali lekare. No doufam, ze to vsecko zvladnu sama, bez nastrihu, bez periduralu... no.. to je muj sen :slight_smile:
15. dub 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka - ci budes mat narok na pridavky (cca 160€ mesacne) - to neviem - sa mi zda, ze to pracujucemu paru vychadza az od druheho dietata; no narok mas urcite na jednorazovy predporodny prispevok, kt sa vyplaca pocas siedmeho mesiaca tehotenstva a je cca 800- 850€ - presne neviem, meni sa kazdorocne
AE je snad atopicky exem :sweat_smile: - ale si niesom az tak ista
15. dub 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka porodu - to sa skus opytat v porodnici, kam pojes - tusim uz od piateho mesiaca sa mozes zaregistrovat kam chces
mne na predporodnej priprave vraveli - z sa sice pytaju vo velkom predstihu, ci chce zena epi, ci nie - ale ze (tam kde som bola) je vzdy moznost - dokonca aj pocas porodu zmenit nazor na epi
vynimkou su snad iba komplikovanejsie pripady (napr ja s dvojickami) - alebo iny pripad, ked by sa muselo urgentne na operacku - vtedy napichavaju chrbticu takmer automaticky (ale to len z titulu, ze by skutocne islo o zivot, tak ta rachidna anesteza je tusim rychlejsia ako celkova)
15. dub 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
AE- atopicky ekzem, u mna to neslo bez pomoci pretoze to bol uz posledny den a ja som nemala kontrakcie a bola som stale zatvorena a zatka drzala :angry: .Takze mi museli pomoct dali mi tampon s hormonom a po 6 hodinach mi zacali kontrakcie, lenze ja som sa neotvarala a uz som ich mala po minute abola som otovrena len na dva cm.Epi som si dala pichnut lebo to bolo desne a po pichnuti epi mi dali este oxitocin a potom za 5 hodin sa malinky narodil.Drzim ti palce aby ti to vyslo tak ako si to predstavujes.

jani to je super ze ti uz spali ale cez den ti davaju poriadne zabrat.U nas je konecne dnes pekne a neprsi tak ideme von.Jullian si aspon dobre pospi :slight_smile:
15. dub 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr, estli se to bude pocitat na minuly rok, tak to jsem nemela zadne prijmy, tak uvidime. Kazda kacka dobra :slight_smile: Ale tech 800 euro je dobrych ne? To padne na kocarek :rolling_eyes:
Jinac ja se mam pry zapsat na jednu parakliniku uz hned po echografii. Maji tam pry narvano tak se musi brzo a je to nejbliz k nam, tak je to spis logicky. No poptam se, jestli mi ta SF liberale bude vyhovovat, co si ona o ty klinice mysli.

Periduralku bych taky chtela mit kdyztak pripravenou v zaloze, ale pokud ji fakt nebudu potrebovat, tak bych radsi bez ni... ale kdyz vidim ty cisla :confounded: tady to delaj skoro systematicky a verim, ze pak budu v takovym stavu, ze bych jim odkyvala i eutanazii :pensive: tak chci predem o tom informovat co nejvic lidi, aby se pak za me bili :wink:
15. dub 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdárek! :slight_smile:
tak vidím, že se mám na co těšit, jak to popisujete s tím těhotenstvím a porodem tady! A já myslela, že je to lepší tady než v česku.

No jinak jsem úplně mrtvá a asi půjdu spát....dneska mě taky pár takových pipin zas vytočilo, MAM CHUT VRAZDIT TY CARODEJNICE FRANCOUZSKE! Mely by se vsecky dát vystřelit na měsíc!!!

trochu se mi ulevilo...:slight_smile:

Jinak s tou kyselinou listovou, no zeptám se na to, jestli se to nedá koupit v lékárně.

Karolinko, kašli na to...nejlepší je chodit do nějakého jazykového kurzu, tam se člověk seznámí s cizinkami, které jsou většinou v pohodě, pokud to nejsou příslušníci turecké národnosti..

:slight_smile:
15. dub 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex sa uz zobudil, taklze dopisem a opustim vas, ideme von na voditku tlacit auticko :wink:
KUlicka, prajem ti, aby vsetko slo tak, aby si mala porod podla svojich predstav!
AE je naozaj atopicky ekzem :cry:
My mame tiez zabranu na dverach,; no povodne bola kupena preto, aby k Alexovi nechodil pes. A teraz sa mu ju Alexovi uz samemu podarilo otvorit :fearful:
Klokanka, Fenistil je bohuzial na recept, a je to liek urceny detom, takze najlepsie by bolo, keby si mala nejaku kamosku s dietatom a ta by sla poprosit lekarku, ci by nenapisali na to jej dieta recept. Alebo ak pojdes najblizsie domov, skoc ku svojej byvalej pediatricke a da ti recept s tym, ze celu ciastku uhradis ty, kedze Jullian nema slov.zdrav.poistenie, ja som bola takto za mojou. POkym som robila, tak som si mohla na recept napisat kadeco :angry: kde su tie casy!!! Vidis, alebo ked mas znamu lekarku, hocijaky obor, tak si mozu predpisat oni na seba, ak nemaju nejake obmedzenie od zamestnavatela.
Jzfr, no snad nas zoberie, je to trosku dalej ako terajsia, opacnym smerom, ale to je to najnepodstatnejsie.
15. dub 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka diky :slight_smile: Toho ja se prave strasne bojim, ze to vyvolavani je pak o to komplikovanejsi, pac to telo reaguje jinak, nez by melo. Oxitocin taky nechcu, pac se asi dava vnitrozilne a ja si vzpominam jak jsem mela jednou jedinkat infuzi s antibiotikama a kdyz jsem videla tu jehlu, co do me meli narvat, tak jsem z toho mela normalne psychologicky trauma :confounded: a stejne se mi po 2 dnech ta dira uzavrela!
No o cisarskym rezu ani nepremyslim. Budu delat vse proto, aby moje telo bylo pripraveny (malinik, lneny sminko, epi-no, joga :stuck_out_tongue_closed_eyes: sama dobra predsevzeti :grinning: ) I kdyz u me je to tak i pro mimi : noseni, bezplenkova metoda, kojeni... hi hi tak jsem zvedava, estli to vsecko zvladneme

Preji krasne prochazky!
15. dub 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek