• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Baby vy ste sa strasne rozpisali, ani to nemozem momentalne vsetko detailne prestudovat.
Chystam sa do mesta malemu pre pas v ramci prechadzky po dvoch tyzdnoch, lebo stale nam tu prsalo :unamused:
Ale neviem ci uz je ten pas hotovy. Podala som ziadost pred tromi tyzdnami a povedali ze do dvoch tyzdnov bude hotovy. Uplynuli uz tri tyzdne a stale nic.
Sice priatel tvrdi ze ma vyzvu pisomne ale na pasovom nic o pisomnej vyzve nehovorili. Takze tam idem osobne.

V juny sa chystam s malym sama po prvy krat na Slovensko. Priatel ma novu pracu, takze nechce hned po kratkej dobe pytat dovolenku. Takze idem sama.
Mam otazku: isli ste uz niektora sama s babatkom na Slovensko? Potrebovali ste nejaku L"Attestation od muza ze schvaluje aby ste isli s dietatom cez hranice. Vraj sa to robi na miestnej Marie, ze to je nejaky papier kde spravi take vyhlasenie. O tom mi hovorila svokra, ze ona to potrebovala ked cestovala s Davidom (priatelom). Neviem co je na tom pravdy lebo je fakt ze to bolo pred 15timi rokmi.
Opytam sa na pasovom ale pytam sa aj Vas.
Dakujem za odpoved.

Ja som zaciatok tehotenstva prezivala na Slovensku, takze triple test mi bezpodmienecne robili. Ale ked som sa vratila v 5tom mesiaci do Francuzska tak mi ho chceli robit aj tu.
Rodila som so SF a bola som uplne maximalne spokojna. Ale tiez som bola zhrozena, ked mi povedali ze tu gynekolog nerodi. V pohotovosti tam gynekologicka bola, ale ked porod prebiehal bez problemov tak rodila SF.

Je pravda, ze kojenie je pre dieta velmi zdrave ale bohuzial ja uz nekojim. Nie ze by som prestala z vlastnej vole ale mlieko sa mi nikdy poriadne netvorilo. Napriklad som nikdy nezazila pocit ako niektore mamicky ze sa zobudili s mokrym trickom.
Gabriel prvy mesiac vyslovene hladoval, lebo po mesiaci ledva dosiahol svoju porodnu vahu. A len plakal, plakal, plakal chudacik.
Vtedy som sa citila fakt hrozne, lebo boli dni kedy prespal len 6 hodin denne a ostatok plac ako mesacne babatko. Ale vsetci mi tu tvrdili ze to je normalne, ze novorodenci placu kvoli kolike....atd.
Inak to netvorenie mlieka pripisujem tomu ze som pocas tehotenstva pribrala len 7 kg, a po porode som na sebe nemala fakt ani gram tuku. Tak sa to mlieko nemal tvorit z coho.
A druha vec nedostatok spanku. Kedze maly nespal, nespala som ani ja.
Neviem co si o tom myslite...

Tini v Cap3000 by sme sa mohli stretnut niekedy v sobotu, lebo to budem mat k dispozicii auto. Teda keby si mohla.
15. dub 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, to je divny s tim papirem. Ja jsem o tom slysela v pripade, ze chce "mineur" vycestovat sam. Ale s rodicem... :unamused: ?

Me prave naopak doktorka rekla, ze tady rodi doktori. No to me uplne sokovalo, protoze podle myho rodi mama (to jako ja). Ja nechci aby "me nekdo porodil", ja chci rodit sama...

A stemi zadostmi... ja jsem od ledna na vlastni noze, prihlasila jsem se do svy securité social a porad zadna carte vitale. Tak jsem jim tam v unoru volala a oni, ze jim musim poslat zadost pisemne :confused: Tak jsem jim tam poslala zadost a furt nic. Tak jim tam uz mesic volam a oni ze mi to poslou pristi tyden, za par dni... a ja furt nic nemam! 3 mesice po adhésion a furt zadna zadost o vydani karty! A to ted je na ni cekaci doba 3 mesice minimalne, takze to vypada, ze budu mit svoji carte vital az po porodu nebo co :angry:
15. dub 2008 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni - si hned mala povedat - by som ti bola z mojho "sadla" prihodila - a to si si mohla kliudne vybrat kt by si bola chcela: co z 3 kg predtehu, ci z 5 tehu, a ci tie 2 potehu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

to, ze si nemala dost mliecka - pokial ste nasli vhodne UM a ze malinkemu vyhovuje - tak sa niet co trapit :slight_smile: a navyse pomaly zacnete bastit same dobrotky - tak to si este len uzijete :dizzy_face:
ja som tiez kojila iba 3,5 mesiaca (sice aj to som alternovala s UM) - a lekar mi povedal, ze aj to je dobre - a aj v porodnici nam vraveli - ze niekedy sa neda - tak nech sme rady aj za to malo :dizzy_face: - no zase ostatnym maiminkam prajem, aby im mliecko vydrzalo tak dlho ako si zelaju :dizzy_face:
15. dub 2008 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr ja si zabiram ty 3 pred tehu. Dneska jsem zjistila u dr ze jsem zhubla 1,5kg :confused: a to jsem to spis mela nabrat. Tak ty tvoje 3 jsou akorat :slight_smile: Posli ju? :slight_smile:
15. dub 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
to s tou carte vital je fuj - ja som moju mala po 6 mesiacoch a s chybou v mene - totizto tu chybu urobili pri narodeni mojho muza - niekto ho v centralnej matrike insee zle zapisal do knihy - za tych X rokov mu to nikdy nik neopravil - opravili to az potom, ked sme im po asi "milionty krat" dali kopiu rodneho listu

kamoska cakala na carte vital vyse 1,5 rok - teda vlastne ani nevie, ci uz ju ma OK:unamused:
15. dub 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
posielam......................
15. dub 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
............................
"prenos neuspesny"
:frowning2:
ostali na mne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
krutibrk :angry: :grinning:
15. dub 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

mi taky udělali chybu v přijmení, ale to kašlu..už to tak mám dlouho a nikdo si zatím nestěžoval...oni jsou asi fakt blbí, protože to pletou snad každému...a jako národnosti mi napsali československo! :slight_smile: furt to člověk musí někomu vysvětlovat, že už proboha 14 let jsme dvě jiné republiky!

Jinak JZFR, tak jsem přemýšlela, že bychom fakt mohli přijet, jestli mi už bude líp! třeba o víkendu, ale nevím jestli tento, nebo až ten příští. ale normálně ten příští už budeme asi v česku.
15. dub 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne - prijdite - budem rada aspon uvidis mojich drobcov na zivo - akurat Mati zistil ako robit bublinky pusou - tak je veselo - tricka ma mokrejsie ako ked mu isli zubky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

ok, zeptám se dneska manžela...nevím jestli v sobotu nebo v neděli. :slight_smile:

Jinak holky, já vím, že to tu omílám furt dokola, ale včera jsem byla taková uklidněná tím doktorem, a dneska to zas ve mě hlodá s tou cestou do čech....jestli mám nebo ne....
Manžel říkal, že bychom mohli vyjet v poledne, a přenocovat kolem deváté v německu a pak to ráno brzo dojet do česka...s tím že budu řídit jen ve francii a pak v česku. tak nevím! Auto máme dobré, neskáče! Doktor mi včera řekl, že cestování na to nemá vliv, že spíš má obavy o moje vaječníky, které mám ještě citlivé a zvětšené z těch hormonů...
tak nevím.. :frowning2:
15. dub 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri a jak jinak snasis cestu v aute? My jsme jednou jeli ke tchynce na vikend (2h cesty) a cestou tam jsme se stavili na papu, takze jsem nic necitila, ale cesta zpatky pro me byla utrpeni od polovicky zhruba. Proste mi chybela ta pauza. Zkus to trosku otestovat, jak to budes snaset. Pak si myslim, ze pokud budete delat pravidelny prestavky a chcete prespat v Nemecku, tak byste to mohli prezit v pohode :slight_smile:
15. dub 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já zatím řídím, a dneska jsem např. jela asi 40 km dost unavená, mozek přepllý na automatiku...já už pár takových jízd za sebou mám, 2x jsme to dali z Fr do česka za 22 hodin...byla jsem mrtvá, já ale nemám potíže i v tom největším vyčerpání pořád normálně reagovat...no mi auto fakt nedělá problém, tak nevím..

no stejně se asi rozhodnu těsně před....asi to nemá cenu řešit, dokud neuplyne ten týden nebo dva...
15. dub 2008 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no me driv auto taky nedelalo potiz, to az ted, kdyz jsem tehu, tak proto... pac kdyby sis v Nemecku rekla, ze uz nemuzes, tak to by bylo dost blby :confounded:
Jo jo jeste pockej a uvidis, jak to budes snaset :slight_smile:
A zmen si uz konecne ten profil hi hi, at vime jak ti narusta brisko :slight_smile: (je to v nastaveni... nahore vedle "uzivatelka meleri")
15. dub 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no manžel je takový blázen, že je schopen to uřídit, i když už to nebudu zvládat..normálně se střídáme po čtyřech hodinách....ten druhý mezitím spí nebo hlídá mapu...ale je fakt, že tedkom se hned unavím!

jo počkám..

no vždyt jsem si to už změnila!

jenže já nevím, odkdy to mám počítat! vy holky "normální" to máte od posledních mencků ne? jenže po tom IVF to fakt nevím! ten můj doktor mi taky nic moc neřekne...jinak je to můj 19. den od oplodnění vajíčka spermií, tak se toto snad může počítat??
15. dub 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri hehe, no my se tesime, az ta zmena bude videt :wink: az tam das ty mencky (me to ted u nicku ukazuje 11tt napr). to je blby, ze nevis, ale da se dat by voko... pridej 14 dni a je to. tzn. ze ted bys mela podle tech proppoctu byt 33 den tj 5tt :wink:

Mno ja jsem ke tchynce nastesti neridila, muj manza je taky takovy Superman a uz kolikrat to uridil za jednu noc sam celych tech 1500 km. Kolik to mate vy?
15. dub 2008 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, ja by som v prvom trimestri určite nešoférovala takú dlhú cestu práve kvôli únave.. ako som písala, celý prvý trimester som prespala a rozhodne by som neriskovala.

Carte Vitale - osobitná story- prvú vlastnú som čakala pol roka, druhú manželovu som čakala fakt len regulérnych pár týždňov a mutuel hneď na to... treba ich "harceler", lebo ak im chýba nejaký dokument, tie svine sa neobťažujú ti to dať vedieť a kartu ti jednoducho nepošlú...

Tripple testy - urobiť si ich daj... mňa sa len doktor opýtal, či chcem, lebo nemusím a ja som chcela :wink: Inak lekára som mala v Loriente úplne úžasného a neskutočne som ľutovala, že nebudem rodiť na klinike, na ktorú som tých prvých 5m chodila. Lekár mi urobil vždy malý kontrolný UZV, so sekretárkou sme si pokecali, potom som si pokecala s lekárom a bol fakt strašne skvelý... a všetko som to mala zadarmo. Dorazili sme sem a keď som zaplatila 60€ za konzultáciu u lekára, ktorý nemá ani sono v ambulancii, tak som sa preradila k SF a všetko bolo super... konzultácie preplácané (žiadne dépassement d honoraire), robila mi vždy monitoring, napísala recept na rozbor krvi.

Vitamíny - brala som Acide Folique aj tehotenské vitamíny pred otehotnením, keďže som brala HA, vysadili sme a rovno sme ostali tehotní :grinning: Potom som už brala len veľmi sporadicky, ale listovku celé tehotenstvo, tehotenské vitamíny občas beriem aj teraz. Občas znamená 1-2x týždenne.

Pôrod - na ten mám úžasné spomienky a som rada, že som rodila tu a nie na Slovensku. Personál úžasný, moja SF sa volá Wendy (ako z Petra Pana :grinning:)... pôvodne ma tiež stresovalo, že by som rodila bez lekára, ale nakoniec by som bola celkom rada, keby sa to bez lekára zaobišlo :sweat_smile: Malá sa "zašprajcovala", spomalili sa jej ozvy, takže som rodila kliešťami, ale môj perfektný (malý sympatický :grinning:) lekár ma ani nenastrihol a ja som sa obišla bez nástrihu. Nikto mi neskákal na brucho, nikto ma nedrbal za to, že kričím (len mi povedali, že krikom strácam energiu, ktorú budem ešte potrebovať na tlačenie)... Personál v nemocnici tiež super.. chceli pomôcť s dojčením, ale na moje koziská som si musela nájsť polohy sama...

Ozaj, dojčenie a jedlo - u nás to išlo hladko.. žiadne omedzenia úplne v ničom, žiadne problémy s nadúvaním...
Práve dnes som pre malú kúpila UM pre prípad núdze, keby som si chcela vypiť pohárik vínka s MM. Mrazené už došlo :sweat_smile:

Inak dnes som sa tak vytočila, že až.. Došiel mi totiž balík z US, po 3 týždňoch mi konečne dorazili moje úžasné látkové plienky - dostala som zelený papierik do schránky, že si ho môžem vyzdvihnúť tam a tam v tom a tom čase. Dôjdem na poštu a tí debilkovia tam majú napísané, že so zeleným papierikom musím najprv na colnicu (lebo tu sú špeciálne taxy) a colnica je otvorená len do 12h, tak nie aby napísali na zelený papierik, že colnica je len do obeda, ale oni napíšu, že si to môžeš vyzdvihnúť do štvrtej, ale môžem si vyzdvihnúť veľké gulové... Taká som bola nasratá!!! Takže zajtra mi navyše musí JY vytlačiť faktúru, lebo zrejme budem musieť zaplatiť dodatočných 8,5% a ten balík mi tam otvoria a vo štvrtok ráno sa snáď konečne dopracujem k mojej zásielke... Svine hnusné ostrovanské....

Inak super deň, JY doniesol domov trs banánov, čo nám rástol pod balkónom :grinning: a poobede sme boli na pláži :sunglasses:
15. dub 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano babulky, ako sa mate?
my ok - akurat som vcera zas zalahla dost neskoro - triedila som detske oblecenie - kedze drobci rastu jedna radost

Bihan- super ten trs bananov :slight_smile: - aspon mozes porovnat ze ake su prave banany a ake tie, co vozia k nam - tusim sa tu o tom maminy v niektorej teme dohadovali

to s tou postou je fakt hnusne :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ja tiez neznasam, ked nam daju listok do schranky a napisu, ze "absent" - a pritom som cucala doma jak taka ...... - minule nam tiez tak urobili a to sme tu boli 4 dospeli :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Meleri - k tomu cestovaniu - drzim palce, aby ti nebolo v aute zle (pri mne musel MM jazdit 30km/h - vecer, ked chodieval po mna do prace a ulice boli takmer prazdne - a ja na nho este vtedy, ze nech nejazdi tak rychlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale to bolo iba z pociatku - neskor som zvladla aj lyon dijon a spat - lenze ja som asi fakt citlivy zaludocek :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
16. dub 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko vam vsetkym :wink:

Vy ste tu toho teda vcera popisali, som nestihala citat :sweat_smile:

Co sa tyka tej mojej "carte vitale" tak ja som ju mala za tri tyzdne :sweat_smile: presne ako bihan hovori, treba ich harceler a na to je moj drahy dost dobry :sweat_smile: :grinning: Ja som tam spociatku chodila kazdy den pocas dvoch tyzdnov, lebo sa vyhovarali, ze stale im nieco chyba, bud odpoved na fax co posielali na slovensko alebo nejaky vypis z mojej poistovne no des. A nakoniec tam mily zavolal a za tyzden som mala kartu :grinning: A dokonca sa mi ani v mene nepomylili :wink:

Bihan no fakt ta fotka s bananmi je skvela. Fakt tie banany maju inu chut? Lebo ja som jedla len take male marocke a su fakt male :sweat_smile: ale super sladke.

Meleri, ved ako vravis, na posledu chvilu mozno rozhodnete. Podla toho ako sa budes citit a hlavne kvoli tej unave. Teda my ked cestujeme tak soferuje moj drahy, lebo ja velmi na tych divokych dialniciach nechcem, ked vidim coho su niektori soferi schopni :sweat_smile: Pred rokom som si odsoferovala asi takych 5 hodin a to bolo vsetko, ale naposledy odsoferoval sam 8 000 km :sweat_smile:
16. dub 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, teda skor uz den, slniecko uz davno vstalo a ako pozeram, leto je tu :dizzy_face: Coskoro sa ale zacneme parit a to bude :confounded:
Lenka, mna chodi kazdu sobotu ucit k nam domov jedna nasa znama, ucitelka na strednej skole, franinu, chodi poobede od 14.00, ked Alex spi, takze nikam nemozem, ale teraz su na dovolenke, takze tuto sobotu by som mohla do Cap3000, co ty na to? (Inak predvcerom som ti poslala IP s mojim tel.cislom k nam domov, neviem, ci si si nevsimla, alebo si sa este nezorientovala na stranke)
Su na dovolenke v Annecy, a su v byte nejakej dalsej ucitelky, su zaregistrovane na i-nete na nejakej ich stranke a tak si potom vymenia byty na tyzden na dovolenku, no ja neviem, ci by som to spravila. :fearful:
Kulicka, niekde si pisala, ze sa bojis injekcii do zil, infuzii a tak pod., no nepotesim ta, pri porode sa i.v. kanyla zavadza standardne, nikto si nezoberie na svedomie to, ze keby sa nieco zacalo diat a skolabuju ti v soku zily, ze ostanes na stole. :zipper_mouth:
Zatim sa lucim, ideme kocikovat, je krasne, pekny den!
16. dub 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini ja som o tych vymenach bytov pocula uz skor. Nielen medzi ucitelmi ale medzi vselijakymi zaujemcami z viacerych krajin. Napr. tam boli prazaci ktori si na 2 tyzdne vymenilli byt s parizanmi. Obe pary boli z toho uplne nadsene a ze takto uz stravili viacero dovoleniek. Super v tom je to, ze mas ubytko zadarmo a urcite tam musia byt nejake opatrenia proti zlym prekvapeniam :wink:
16. dub 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kulicko,

tak to je drsoň!! Fakt to dal sám řídit takhle až do česka?? No máme to taky tak nějak, jsem z Ostravy..
O to jste takhle jeli bez přespání už jak si byla těhotná? No my uvidíme, jak to všechno ještě bude...:slight_smile:

Holky,

já mám hlavně strach z toho, aby na tom ultrazvuku bilo srdíčko, ale snad to bude v pořádku!

Bihan,

tos měla fakt dobré s tím porodem! Já teda nevím, co mě jednou čeká....ale je fakt, že v Ostravě bych taky rodit nechtěla...mi tu přijdou doktoři fakt hodnější, až teda na ty zubáky.... :frowning2:

Bihan já ti tak závidím! To bych brala! Banány, pláž, koupání! Ne jak tady-kosa...nevím co tu dělat..na kolo nesmím na bazén se neodvážím!

Jo a ty látkové pleny jsou lepší než ty papírové?Já už tak vyzvídám dopředu!
16. dub 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Bihan tise zavidim ty banany a tu plaz, dneska se tu nejak ochladilo.
S tou carte vitale je uz harceluju mesic, tak jsem dneska dostala aspon atestaci. No.. CPAM (ta normalni poj) mi nikdy problemy nedelala a kartu jsme meli vzdycky rychle, to ted, jak jsem u ty jiny kasy (pro podnikatele) tak jsou uplne neschopny, vcera po telefonu mi vykladali, jak si mysleli, ze mam jeste tu starou a dneska mi prisel dopis, ze cekaci doba je dlouha, ze zazadali koncem brezna a tak mi posilaj aspon atestaci :angry: srandisti!

S tema tripl testama fakt nevim.. poradim se s manzou

Vcera jsem si udelala knedlicky s koprovou omackou. MNAM MNAAAM :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ted to musim dohnat, shodila jsem 1,5 kg :confused:

Estli u vas dorucovatel nezvoni, tak si na nej stezujte! Ja to takle udelala jednou a uz se to neopakovalo :slight_smile: Je to k vzteku, kdyz clovek cuci doma, klepe se na ten balicek jako pako, kontroluje schranku kazdou hodinu a pak najednou cumi na blbej papirek : Absent :angry:

Tini : :confused: neeeeeee, z kanyl mam fakt strasnou hruzu :frowning2: no jeste zes mi to rekla, mam 6 mesicu na psychickou pripravu :pensive:

Tak a ted jdu papat. Preju dobrou chut vsem :slight_smile:
16. dub 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nas dorucovatel je super, vzdy zvoni okolo 14-15 hod, tak to viem naisto, ze je to on. Nikdy sa nestalo, ze by nezvonil a dokonca prvykrat ma velmi prijemne prekvapil plynulou anglictinou :dizzy_face: co tu nie je ziadna samozrejmost a u postara by som to uz vonkoncom neocakavala.
Minule dosiel taky jeden pan kazdorocne skontrolovat bojler? Pristroj na topenie :pensive: ako to nazvat??? a dali sme sa do reci, a zdalo sa mu nejako podozrive, ze sa k Alexovi ozyvam inou recou a hned spustil: Dobry den, ako sa mas, dakujem... bol zenaty so Slovenkou!!! ale uz sa rozviedli, ale ze rad k nam chodil a zvlast rad spomina na 'slivovicu' :grinning:
Pes ma zase nastval, ked som bola kocikovat, vytiahol do zahrady tu velku tasku, ktoru nosim so sebou na vylety s Alexom, kde je vsetko potrebne a zozral piskotky, ktore boli v zatvorenej krabicke :astonished: tu krabicku uplne dohryzol. Tak dostal po riti remenom, teraz je za trest na terase. Za dobrotu na zobrotu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dub 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klokanka, bola som dnes v lekarni a pozrela som sa na tu kozmetiku Uriage a kupila som kremik, aj ty ho pouzivas, ten s Cu a Zn, uvidime, uz nam dochadzaju nase kremiky. Vodu na tvaricku mam z Klorane, nechtikova, ale umyvam aj normalnou vodou, ked sa kupeme a potom natriem aj tvaricku.
16. dub 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky jaktože furt musíte žádat o tu carte de sejour vždyt už jsme dávno v unii a normálně už to češi a slováci nepotřebujou?
16. dub 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - carte de sejour?

My se bavime o carte vitale :slight_smile: To je ta zelena s cipem, jako platebni, ale mas v ni svoji lekarskou slozku a tim ze ji das doktorovi nebo v lekarne nemusis platit celou castku :wink:

Ale jinak carte de sejour bychom stejne meli mit, kdyz tu chceme pobyvat vice nez 3 mesice vkuse :unamused: akorat ze prefektury ji nechteji vydavat a tvrdi, ze ji nepotrebujeme :angry: No jo... funkcionari :angry:
16. dub 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak uz sme doma aj z mininakupu a aj z prechadzky - konecne je krasne - mohli sme byt aj dlhsie - keby si mamina nebola zabudla doma casopis :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a tak sa mi nechcelo 4x kruzit okolo nasho malinkeho namestia - a po tretom som to zvrtla domov - aj tak bude treba o chvilu drobcom dat olovrant - sice som im aj sebe kupila sladke pecivo - ale este vyzivku by som m mohla spravit :slight_smile:
akurat mi cestou domov v kociku zaspala bambulka - tak som ju vytrepala s kocikom na balkon - a Mati ju zatial strazi a obhadzuje ju svojimi topankami (snad ma stastie iba v tom - ze do vysky este tazsu vec nevyhodi - lebo inak by mala asi po spanku :grinning: ) - a ako ich poznam - tak ked sa Aninka zobudi - tak Mati zachrni :angry: - proste dvojicky!!!
meleri - to, ci uz bude babu bit srdiecko - bude - uz od 18 teho dna od pocatia, zarodok srdiecka uz bije (len neviem, ci uz ho je aj pocut utz - viem, ze ja som bola na utz asi v 5tt a pocula som oboch a pritom vs lekari tvrdili, ze Mati ma vnutromaternicovo cca 10-14 dni menej
16. dub 2008 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri ne, to jeste kdyz jsem nebyla tehotna. Chteli jsme jet letos v lete, ale prave kvuli tehotenstvi to s nejvetsi pravdepodobnosti odlozime a prijedou nasi :wink: Ja bych to v tom aute nevydrzela ani kdybych neridila :pensive:

A kdy jdes na UTZ? My jdeme za 14 dni, uz se moc tesim, taky chci videt, ze je vsechno OK

Co se tyce plen, musi si kazdy udelat svuj nazor. Kazde maji neco pro a neco proti.
Ja chci latkovy, pac
1) to vypada, ze to vyjde levnejc (vydrzej i vic deti he he)
2) se mi to zda ekologictejsi (zadnej plast a podobny sajrajty)
3) je to lepsi pro zdravi mimi (do jednorazovek pridavaji ruzny aloe a takovy chemikalie, aby pry neopruzoval se zadecek, ale pry to muze vyvolat alergicky reakce)
4) no latkovy se musi prat a susit, ale zasejc se nikde nehromadej na skladce. Kdyz si predstavim tu hromadu, co kamoska dava kazdej den, tak teda za rok je uz toho peknej kopec :confused:
5) latkovky ale nejsou zda se prilis oblibene nounounama, takze k nounou davaj kamosky aspon jednorazovky BIO, i kdyz zalezi na koho natrefis, pokud budes sverovat ditko
6) nejlepsi je stejne bezplenkova metoda a ja doufam, ze ji budem ovladat co nejdriv (je tu i diskuze na konikovi)

Tak to asi tak v kostce. Estli jsem na neco zapomnela, tak pardon
16. dub 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juj, zase som si dnes začala pripadať nanovo ako mimozemšťanka - susedovci si totiž vyrážajú tento víkend k moru - dve rodiny spolu a ja susedovcov poriadne ani nepoznám, ale akosi mi to je proti srsti zaklopať niekomu na dvere a pozvať ho na kávu..už, moja smola asi...mala by som sa rozhýbať a konečne sa prihlásiť na jogu, snáď tam natrafím na nejaké nové "normálne" nevojenské ženské...

Látkovky - ja som o nich v tehotenstve ani len neuvažovala, ale ako Sára rástla a menej cikala, menej kakala, mala vkuse zapareniny okolo gumičiek na plienke, som nad nimi začala uvažovať, lebo moderné látkovky nemajú absolútne nič spoločné s tým, čo robili naše maminy. (Teda dá sa aj tak, ale ja som lenivá :grinning:) Tak som urobila prvú objednávku viacerých značiek - dve mám doma a sú úplne úžasné, lebo zadoček ostáva napriek látke v suchu a sú krásne farebné a jednoduché na zapínanie.... ale presnejšie poreferujem tak o týždeň :wink:

S carte de séjour mi nikto nerobil problémy - dva mesiace od podania žiadosti som ju mala, len tá krava v Loriente na mňa kukala ako na zjavenie, keď videla, že je to moja prvá karta a rovno na 10r. V praktickom živote som ju ešte nepoužili :wink:

No a dnes sme boli obzrieť cestovné postieľky - od 50€ v Casine po 175€ od BebeConfort... dobré pálky!
16. dub 2008 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek