• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Bihan - my mame graco - cca 80€ - zatial funguje velmi dobre - a to sa v nej ti moji co to naskakali :grinning:
16. dub 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Lenka ja som prvy krat isla na Slovensko s malym ked mal necele tri mesiace. a kedze ani my nie sme zobrati, tak som ,potrebovala Livre de famille, a tiez potvrdenie od otca dietata, ze mozem vycestovat s malym z krajiny. Vsetko toto som mala a na letisku v Parizi pozerali po mne ako po zjaveni, ked videli na obcianskych ze nemame rovnake priezviska. normalne mi nehceli verit, tak som im mala chut ukazat moju este celkom cerstvu jazvu po cisarskom. ale inak v pohode, cesta bola v poho, skoro celu maly prespal. aj my ideme znova v juny :wink: sranda aj moj priatel sa vola David :wink:
16. dub 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je holky tak s tim pasem jste mi pripomnely..

Kdyz jsme leteli na svatebni cestu, tak ja mela pas na nove jmeno. No cesi do pasu nedavaji jmeno za svobodna a protoze jsme nevedeli, estli uz budu mit novy pas, na letenky mi dali obe prijmeni. No a kdyz jsme se vraceli, tak mi rekli, ze pac Australie je cilem teroristu, tak ze me mozna nevezmou do letadla, at jdu radsi na kontrolu driv (nase jeste nebyla otevrena) kdyby nahodou... :confused: fakt jsme nechapala. Pry ze pro ne nejsem ta osoba, ze nemam obe prijmeni a tak ze letenky nejsou moje :rolling_eyes: No a na kontrole na me : jeee, muzu se podivat zblizka? Ja jeste nevidel zadnej ten novej (s tvrdou kartickou) a usmivali se jako mesicci na hnoji a byli hrozne prijemni :sweat_smile: Tak mi ta baba nastvala u toho prebirani batohu, pac jsem tam pul hodiny nervovala, co jako budem delat, jestli me nepustej s manzou dom. Tehda jsem jeste nemela ani vlastni bankovni kartu nic. :confounded:

Bihan poreferuj, ja se na ne chystam, ale je jich tolik... na noc bych rada bambusovy a na den coton bio, ale je toliko znacek a pak pres nektery musis mit navleky (takovej ten plastovej) a pak snad jeste nejakej jinej nebo co... kdyztak posli i odkazy do IP ju? Diky! A tos je objednavala v Americe? Ja koukala na internet v CR estli by nevysly levnejc a co nevidim : latkovky Popo** (myslim) se vyrabeji v Nord pas de Calais :grinning: tak jsem si rikala, ze to je blbost je objednavat v CR kdyz to stejne vozej odsud :sweat_smile:
16. dub 2008 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby - ked pojdeme na SVK autom tak nam pas pre deti netreba, ze nie? bude stacit livret de famille?
16. dub 2008 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kurnik, nestašte... keď sme manželia a malá sa volá ako ja, snáď nepotrebujem ani splnomocnenie ani livret de famille.. či hej? :confused:
16. dub 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kulicko,

já s carte vitale neměla teda problémy..měla jsem ji dřív než carte de sejour...to bylo peklo..ale to proto, že jsme byli v unii teprve krátce...
No já jdu na ultrazvuk až za necelé čtyři týdny...
Jo, to co píšeš o těch plenách, tak na to taky myslím...my třídíme odpad, a fakt se mi nelíbí že budu pak vyhazovat takové kvanta!

Jinak já v tom všem mám holky totální guláš! snad se to jednou naučím a všechno pochopím co to dítě vlastně potřebuje!

Na nounou kašlu, žádná nebude....:slight_smile: stejně tady práci nenajdu tak budu ráda že jsem s děckem..:slight_smile:
Naši taky přijedou ale já chtěla moc do česka, už se mi stýská..

Holky mi ta cizina nějak v poslední době nesvědčí...
sice mi dneska volala kamarádka a utěšovala mě, že se zas uvidíme, tak stejně si tady připadám jak kůl v plotě...manželova rodina jsou totiž strašně chladní lidé, a vůbec k nám nikdo nechodí a my k nim ne....svokra se to dozvěděla, ale neřekla mi ani slovo...no prostě mi chybí naše rodina, naši jsou aspon takoví pohodáři! kdežto ti jeho když nás pozvou tak to sou samé chody a aperitivy a přetvářka....
vůbec, jak jsem začínala francouze mít ráda, tak mi zas začínají nějak vadit...ach jo...

Jinak Bihan, mi se to taky nezdá, jestli jste přece svoji tak proč bys měla mít nějaké pitomé povolení?? Přece jedeš s dítětem domů, tak kdo má do toho co strkat nos?
16. dub 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeminenky, to fakt si Adka mala na letisku ten papier, ze mozes vycestovat domov??? Teda Lenka mala pravdu. Ked nie ste zosobaseni. Este sa spytajte Lucije, oni tiez nie su zosobaseni a teraz cestovala s malou. Bihan, ja som sla vlani a mala som len svoj a Alexov pas, mame rovnake priezviska, tak sa nikto nijak netvaril.

Kulicka, aj ta tvoja prihoda z letiska je dobra. ja som tiez letela odtial na pas so straym priezviskom, teda aj letenky som mala obidve na stare priezvisko, doma som si nechala spravit novy pas a u Sky europe som sa informovala, ako na to, ze ine meno, tak mi povedali mat so sebou sobasny list a ukazat na check-in, tak aj bolo a bez problemov.

Jzfr, to neviem, zavisi, ci niekde natrafis na kontrolu a aki budu, podla mna samotna livret de famille je len kusom neplatneho lajstra za hranicami Fr, ved to nikde nepoznaju a navyse to nie je prelozene ani do ineho jazyka, mne sa to nepozdava. Ale teraz sa uz nekontroluje na hraniciach. Teraz ked sme boli v ZEneve, tak som mala nase vsetky 3 pasy, a nikto nas ani nezastavil pri okienku.
16. dub 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, Shengen je už aj na Slovensku :dizzy_face: Takže by som relatívne mohla cestovať bez dokladov až na Slovensko, ale risknite to :grinning:

my keď sme leteli do Dominikánskej republiky, tak som mala ešte "dievčenský" pas bez toho nápisu európska únia a ten debilko, ktorý ani nemal právo pobytu na území FR, lebo to bol dominikánec, si išiel overiť môj pas, či vôbec mám právo vstupu do tej ich rozvojovej krajiny... ale mňa to vytočilo menej ako Jean-Yva.. vtedy skoro vybuchol on.
16. dub 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, zalezi na cloveku. Nekteri jsou informovani, nekteri jsou jeste 100 let za opicema. Jako treba je to 5 et zpatky na prefekture ve Versailles, kam chodi snad vsici cizinci z cely Parize (tj. miliony lidi) tak se ptali jednoho Spanela, estli jsou v Unii. No to by me omyli :sweat_smile:
Nekteri nevi, kde je Ceska republika, pletou si nas s Cecnou (Cecenskem) a pak najednou jim zapne : joo, Ceskoslovensko :grinning: Teda ne ze bych Vas Slovaky nemela rada, o tom jsem jiz psala vyse :wink: ale teda 15 let po zmene, zas tak daleko nejsme, ze... ale coz, blbci jsou oni :angry:

Ja na hranicich takovych zvlastnich zemi zatim narazila jenom na celkem prijemny lidi. Az teda na tu zenskou u zavazadel v Novy Kaledonii, to jsem myslela, ze me omejou. Ale pak u okynka se na me celnici usmivali a nechapali, co mi to ta baba nakecala :grinning: No my teda s sebou zadny oddaci list ani livret de famille nevezli, a i ridicak jsem mela uz na nove jmeno, takze kdyby mi fakt chteli delat problemy, tak by me zachranila jedine ceska ambasada. A jak je znam, tak jsou otevreny jen dopoledne a my leteli v poledne, tak nevim, kam by me zatim dali :angry: a manza by letel dom sam :confounded: Je to s nima sranda.

Meleri, ja to mela to same, jeste nez jsem zacala podnikat. Sama doma i kdyz jsem mela co delat, kamaradky daleko, i ty francouzsky, manzelova maminka je uzasna, na tchyni si nemuzu stezovat ale je taky daleko (2h cesty)... No jeste jsem to tu za svuj domov moc neprijala. Uvidime az koupime baracek a az se narodi mimi :wink:
16. dub 2008 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kulicko,

když jsme bydleli ve městě tak to bylo lepší, měla jsem tam kamarádky. tedkom jsme se odstěhovali a sice za ní jezdím a nebo přijede i ona ale už to není ono.
S tou tchýní to máš dobré! Ta moje není ani úžasná ani daleko....:(
A co jsi dělala jako podnikání, jestli se můžu zeptat? Já měla taky takové nápady, ale protože jsem totálně nepraktický typ tak bych se asi do ničeho tady nepouštěla...já poslala ty papíry na tu assistante maternelle, a to je můj jediný plán tady...
17. dub 2008 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak predsa budem potrebovat tie potvrdenia. Pre istotu ale este napisem na Sky Europe, ze ako to presne odporucaju oni.
Je pravda ze livret de famille nikde nepoznaju. Neviem teda ako Vas ostatne co nie ste zosobaseni a mate livret de famille ale mna teda uplne nasralo ze kolonka Pere (frajerove udaje) je vyplnena a kolonka mere je prazdna. Len potom o par stran dalej ze Mentions Marginales (pod Gabrielovym menom):
1a mere est: Lenka..... - meno priezvisko a datum, miesto narodenia.
Ked nam to prislo domov tak som bola normalne zhrozena. Ako keby som bola nejaka adoptivna matka alebo co. Mala som sto chuti celu knizku roztrhat. Kludne ma mohli napisat do kolonky Mere + tisic poznamok - Slovenka, fuj nebezpecenstvo! Este to by som asi viac prekusla ako toto, ze v tej kolonke nie som.

Inak pas uz mame. Pani mi tam tvrdila ze ziadne potvrdenie nepotrebujem na letisko. Ale poriadne ma nepocuvala, ked som sa jej pytala takze tuto odpoved som nebrala vazne.

Zatial prajem pekny den!
17. dub 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pytala som sa vcera vecer MM, ci nieco vie o tom papieri, tak mi povedfal, ze pokial nie ste zosobaseni a dieta ma ine priezvisko ako matka, tak potrebuje povolenie otca. A vraj dokonca k su aj manzelia rozvedeni a 1 chce ist do zahranicia s dietatom, tak potrebuje povolenie toho druheho. Divne, nie? Netusim, ci aj u nas to je tak, ale zda sa mi to dobre pritiahnute za vlasy :unamused:
No Leni, mna by tiez porazilo, akoby si nebola matka!
Podla mna Sky europe s tym nema nic, to je pravna otazka.

Dosla femme de menage, som vam vravela, ze pokazila zehlicku? tak este nastastie sme mali blocek z Darty,; v pondelok sme ju tam supli a ja som kupila dalsiu, mensiu, nahradnu, vcera som ju vyskusala, vsetky funkcie a nalezito som rano tu zenstinu poucila co a ako, snad je hned nepokazi :angry:
17. dub 2008 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to uz psala Lucija, ze ji to totalne odrovnalo, ze jako by porodila svoji holcicku inkognito a nechala ji tam a otec nahlasil, ze za matku se povazuje ta a ta :confounded: Kdyz jsem to cetla tak se mi chtelo fakt zvracet :frowning2:

Jo a s tema papirama kdyz chcete vycestovat se myslim obrnujou proti unosum deti, jak s to stava casto do arabskych zemi : otec odveze deti a matka nema zadne pravo, pac v arabskych zemich vychovavaj strejdove a tata je tam "svatej". Takze asi tak. No a pak jsou zas francouzsti tatove, co jim jejich byvale manzelky/pritelkyne odvezou dite kdovi kam a nevydaj ani omylem, nebo ho dokonce zavrazdej :frowning2: Ted zrovna je tu jeden pripad ve FR kdy se tatka boji o svoji dcerku, pac mu manzelka uz vyhrozovala... :cry: Takze na druhou stranku je celkem chapu.

Podnikam nastesti v mem vystudovanem oboru. Jsem bureau d'étude en assainissement non collectif. Delam projekty korenovych cisticek. Ale mam to v ramci franchise, takze nejsem uplne sama, mela jsem formation a mam i celkem technickou podporu. Sama bych se do toho asi nepustila. Nekdo tu uz vzpominal otevrit si kavarnu, me by se libilo treba i prodavat v tabac/presse. Ale chce to poradne promyslet kvuli rentabilite. Tak drzim palce, Meleri, at neco vykoumas :slight_smile:

Tini vy mate femme de menage? Juuu :sweat_smile: a jak se da znicit zehlicka :confused: to musi bejt hodne sikovna :sweat_smile: Ne ba ne, to se stane. Teda ja se vam priznam, ze jsem nezehlila ani nepamatuju. Vsecko vzdycky pekne vyvesim na snure a je to. A kosile si manza vyzehli sam, kdyz potrebuje jednou za uherskej rok :slight_smile: Zehleni fakt nesnasim.
17. dub 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme na väčšinu vecí sušičku alebo kupujeme elastické, ale Tini má veľa košiel.. teda jej manžel :grinning:

Inak, Blani, mrkni sa do albumu, fotila som plienky :dizzy_face:

Teda s tým livret de famille je to pekná chu..vina! To snáď ani nie je pravda, čo si tí debilkovia nevymyslia... toto fakt asi nikdy nepochopím.. tak otec je v livret de famille a matka nie... teda ako okrajová poznámka.. chýba mi tu zvracací smajlík...

Inak, pobavte sa, dnes som zaplatila 16€ na zámorkých taxách pri balíčku, za ktorý som zaplatila 100€, ale oni mi vyrátali, že hodnota (po prevode z doláčov) je 107€... je v tejto krajine ešte niečo, čo by ma mohlo prekvapiť?
17. dub 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky,

něco na mě leze ale chlap to není... :frowning2: Asi chřipka nebo nachlazení..tak nevím, snad to nemůže ublížit embryjku?
Samozřejmě NIC neberu, jen ovoce...
Jinak piju zelený čaj, to je snad ok? Snažím se vyhýbat bylinkám a černému čaji, a většinou piju vodu, ale je mi ted furt zima tak proto ten čaj....
No ale snad to do břicha jít nemůže ne, ta chřipka... :frowning2:
17. dub 2008 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, ani so zelený to neprháňaj.. radšej nejaké "neškodné" bylinky alebo ovocný... a bez škorice.
17. dub 2008 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - no comment :stuck_out_tongue_closed_eyes: - asi to bude fakt krajina oplyvajuca "neobycajnymi" ludmi :grinning:

s tou livret knizkou mi to tiez pride otras - a co by boli robili - kebyze matka nechce dat otcovo meno ale svoje dievcenske?!!!

meleri - ak uz nejdes dnes do prace - urcite si odpocin - pit mozes kludne caj, alebo ja som pijavala aj dzusy (tiez som ochorela - ale je hned v prvy den materskej - a tak som som prelezala polovicu februara na gauci pred telkou s litrami tekutin - ja osobne som tie napoje striedala - kedze mi nesli moc na chut

Blani - a ty si si uz zistovala ako to bude u teba s materskou? - sa mi zda, ze slobodne povolania funguju uplne inak ako ked si zamestnanec - omrkni to este kym sa da, aby ti nahodou daco neodopreli, kedze oni taketo "srandicky" zvyknu robit :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ktora z vas ide na SVK z Pariza tak zaciatkom juna? my este nevieme ci ideme koncom maja alebo zaciatkom juna. tak keby niektora z vas isla, pridali by sme sa :wink: ideme cez skyeurope, tym co ide z pariza 9.20 rano
17. dub 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, ja letím 20.6. ráno ale do Viedne... do BA lietajú v tom čase len raz týždenne :angry:
17. dub 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, ja idem na Slovensko 4teho juna ale z Nice! :confounded:
Skoda, mohli sme ist spolu lebo ako sa poznam urcite budem vo velkom strese. Ja sama s dietatom!
Inak, Adka uz ste zosobaseni alebo stale nie?
My rozmyslame nad svadbou, ale este sme sa stale nerozhodli.

Baby, inak ma napadlo ze... Co keby sa teraz priatelovi nieco stalo a nemoze mi vydat to povolenie. Budem musiet ostat vo Francuzsku az kym Gabriel dovrsi 18 rokov ale pravdepodobne umrieme hladom, bo pracovat nemozem. Alebo su aspon na vyber take fajn zamestnania, ze clovek nevie ake si ma vybrat.

Meleri ja som mala rovnake stavy na zaciatku tehotenstva. Na nic som nemyslela len na Slovensko. Nakoniec som aj prve mesiace tehotenstva isla na Slovensko a ostala tam chvilu.
Potom to preslo, a bola som aj rada ze som tu.
17. dub 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanka, my sme este stale nezosobaseni, uvidime este lebo chceli by sme prist zit na Slovensko tak uvidime :wink: neboj ten let zvladnes aj s malym. ty asi nepresadas, tak to je v poho. ja idem z brestu a presadam v parizi a to este musim menit letisko, vlastne len z orly ouest ist vlacikom na orly sud. ale aj tak je to dost s kocikom a batozinou :unamused: inak to povolenie od otca dietata mausi mat este aj datum od kedy a do kedy sa zdrite na SVK. to je drzost, coo?je to taky zlty papierik, riadna hovadina.
17. dub 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan ako to myslis? lebo z PAriza do Ba lietaju dvakrat do dna a kazdy den. rano okolo 9.20 a vecer tiez.
17. dub 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne Bihan, mas pravdu.pozerala som a idu len vecer. to asi menili lebo minuly rok lietali aj rano
17. dub 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Tak som si vas zase pol hodiny citala :grinning: no a teraz uz mozem konecne nieco pisat k veci :grinning:
Presne ako vravela kulicka, to povolenie je potrebne na to, aby sa trochu vyvarovalo unosom. Minule akurat o tom vraveli v telke. Ze geograficky to rozdelili na unosy zo severu na juh (teda najma otcami z afriky) a dryhy typ je zo zapadu na vychod (najma matkami z vychodnych krajin). No ale v ramci europy neviem ako sa to odohrava. My sme napr. minuly rok boli v maroku aj s priatolovym synom z prveho manzelstva a nikde od neho toto povolenie nepytali. Pritom to sme uz vychadzali z europy, tak som myslela,ze budu tie opatrenia tvrdsie. Ale asi si mysleli, ze ja som jeho matka :sweat_smile:
Vy sa vsetky chystate na slovensko v juni ci co? :sweat_smile: :grinning: :grinning:
17. dub 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, nám sa nezačína sezóna :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
:confounded: No tak dakujem :cry: :grinning:
Som si vsimla, ze si hodila nove fotky s latkovymi plienkami. Ti teda poviem, ze ta Sarka je skutocna modelka :dizzy_face:
17. dub 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík :dizzy_face: práve som chcela pridať ďalšie, ale normálne, len musím pridať trošku svetla... sa tam zase ksichtí...
Hlavne je to moja malá jaternička.. mne sa to naživo ani tak nezdá, ale vždy keď vidím tie faldíky na fotkách, tak si spomeniem na Bibendum :sweat_smile:

Inak ja budem tráviť prvýkrát od výšky prázdniny doma! Som si to ani neuvedomila, ale vlastne od 17-tich som poctivo zarezávala, od prváku na výške v zahraničí, tak tento rok budem doma :dizzy_face:
17. dub 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan, Jzfr,
dík. No snad bude líp..

Lenkaantibes:
Jo já bych taky chtěla být u nás, aspon pár týdnů, ale to nejde....pojedem jenom na deset dní asi..:(
Jsem tu jak kůl v plotě... :frowning2:
17. dub 2008 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri nezufaj :sweat_smile: ja som na tom rovnako ako ty. Neviem ako casto teda chodis domov, ale ja mozem len raz za rok - v zime. Tak som aspon s rodinou na vianoce. A to tam nie som nikdy dlhsie ako 3 tyzdne :rolling_eyes: . Cize na tom nie som vobec lepsie. Esteze tu za mnou minuly rok prisli rodicia na sest tyzdnov, to som bola vytesena :grinning:
17. dub 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, brzo se vylez :slight_smile:

Jzfr, eh ne, minule, kdyz jsem mela jit na atelier o securite sociale des entrepreneuses tak jsem mela klientku. Ale v utery si jdu vyzvednout papiry, co davali, tak snad neco vykoumam. Normalne by to ale melo fungovat stejne, podle toho, co mi zatim bylo receno. Tak uvidime. Kdyz mi proplatej porod, tak dobry. Jinak to zenu az do Bruselu :angry:

Jo Meleri, si nestezuj! Ja videla nase na 14 dni loni v cervnu a pac tec cekame mimi, do Cech pojedem az za rok na jare, takze CR uvidim az po roce a pul! Vcetne myho dedy, co uz ma 95 let za sebou :unamused: a vcetne vsech kamaradek, konika co jsem v 15 letech vychovala a co porodila krasnyho hrebecka tesne kdyz jsme odjeli loni... no hruza! Co ti mam povidat! Strasne me mrzi, ze jsem ho nevidela vyrustat.
17. dub 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek