• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Bihan, jsem zapomnela!

Sari je UZASNA! :slight_smile: Dekujeme za prehlidku, vypadaj mocinky super ty pliny. :dizzy_face:
17. dub 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, prečo neidete domov skôr? Nemáte to až ta ďaleko :confused:
17. dub 2008 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No me se nechce jet autem. Psala jsem tu, ze jsem spatne snasela 2h v kuse a k nasim je to 15. A abych posilala manzela autem a letela letadlem mi prijde na hlavu postaveny a dost drahy, takze s ito odpustime, nasi prijedou semky a my pak pojedem do CR s miminkem ho ukazat :slight_smile:
17. dub 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo abych vysvetlila proc manzela autem : mame psa a mezi zavazadla ho teda davat nechceme. A navic by asi jela i tchynka... a to uz se auto i financne vyplati
17. dub 2008 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, to je jasné... my by sme mačku brali s nami lietadlom :sweat_smile: Inak my sme išli k našim autom, ke´d som bola asi v 15tt a manžel to odšoféroval sám, lebo ja som sa ako tehotná bála šoférovať, že keby sa náhodou niečo stalo, tak je jasné, že o mimo prídeme. S jednou spacou pauzou pri Paríži to odšoféroval do Prahy (mám tam tetu s ujom) z prahy do Bystrice a domov sme išli zase s jedou spacou pauzou.. myslím, že je to okolo 1900km
17. dub 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju, tak to jsi hodne dobra ( a manza mimochodem taky!). No mozna v tom druhym trimestru to neni tak namahavy. Jinak ja si asi do auta koupim ten pas pro budouci maminky, prave ze celkem ridim, a bojim se, ze kdyby neco tak... :pensive: Sice je tady pekne drahej (50 euro), ale me ten pas pres brisko strasne vadi. :rolling_eyes:
17. dub 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja zase nechodim domov casto, lebo lietadlom by ma to jednak vela stalo a jednak by som musela dvakrat az trikrat prestupovat a vyjde to velmi draho, no a autom sa sama neodvazim :unamused: Pritom tu mi kazdy vravi, ze ved co sa ti moze stat.... :confounded: a ja ze co? Keby som tak mala o druhej v noci defekt v taliansku na dialnici, co tam sama spravim? A tiez by som to sama nevladala odsoferovat, tak by som musela niedke ist sama prestpat.... no co uz ja nemam dost odvahy. :sweat_smile:
17. dub 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolin, neboj, ja bych sama taky nejela :confused: Ja vydrzim 4h a pak utrum, to bych musela spat minimalne 3 krat!

A s tim letadlem te chapu, my mame sice primo vlak na letiste, ale na ten vlak musim autobusem, navic vlaky na to letiste jezdej 2 za den, takze naposledy jsem cekala na letadlo 9 hodin :confounded: Oproti autu to vyslo na polovinu casu, ale i tak... kdyz jsme jen hodinu a 3/4 letadlem... tak je to sila.
17. dub 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja myslím, že pás je úplne zbytočný, lebo si ho pod bruško vieš posunúť aj tak a v tých prvých týždňoch mimi nemusí prežiť šok ani s pásom, v tých vyšších týždňoch by to už nemalo byť také hrozné, lebo ako bruško vykukne, tak pás drží ešte lepšie pod ním...

Karol, to od vás musí byť dobrý záhul..zrejme z korziky najprv na pevninu, potom do Nice, z Nice do BA a odtiaľ zase po Slovensku.. ble.. my sme to mali z Bretónska TGV do Paríža (4h), 2h let do BA, 3h bus domov a k tomu ešte čas a prestupy.. najlepšie to bolo s CSA Paríž-Praha-Sliač, ale zase to nie je nízkonákladovka...

Blani, my sme ani veľmi nemali na výber, išli sme na svadbu :grinning: TEda na našu.
17. dub 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Bihan

No ju, ja si nestezuju, odsud z Bretane to je fakt, ze je to celkem jeste prijemny (az na to cekani, tehda jsem mela levne letenky :slight_smile: ) a k nam je to z Prahy pak hodka cesty autem :slight_smile: Takze letadlem celkem pohoda...
A jak to mas ted na Reunione? To letite primo nebo musite nekde prestupovat? Me minule nabizeli levny letenky Pariz- Bratislava - Praha :grinning: Prislo mi to fakt smesny, ze je to dal, vic letadel a teda vic spalenych pohonnych hmot a levnejsi letenka (podstatne) nez Pariz - Praha rovnou :unamused:

Nejlepsi by byl vlak. Tam se da spat :slight_smile: a kdyby to bulo TGV tak tech 1500 km udelame za nejakych 7 hodin :slight_smile:
Akorat ted uz zadnej primej vlak Praha - Pariz nejezdi. Bodejt by jo, kdyz tehda stala jednosmerna jizdenka 4000 KC. Vysel draz nez letadlo :sweat_smile:
17. dub 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z Reunionu je to celkom jednoduché... bývame 5 min pri letisku, takže sadnem na lietadlo, vystúpim na Orly sud a na Orly sud zase nasadnem o 2,5h na lietadlo do Viedne (štve ma len to, že neletia rovno do Blavy, ale príde po mňa kamoška..táááák sa na ňu teším :dizzy_face:) A do Blavy nás prídu zobrať rodičia, tak to bude s pauzami a snáď to všetci prežijeme :grinning:
17. dub 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe Bihan tak ty to mas z reunionu jednoduchsie ako ja z korziky a pritom vy ste asi tak na 10000km a my len na 1500 :rolling_eyes: Ako vravis, ja musim odtial na kontinent (na letisko to mame asi hodinu cesty), cize bud do nice alebo do pariza, odtial do viedne alebo pri najlepsom do blavy, z blavy do kosic a z kosic este autom domov :unamused: A to este treba najst lety, ktore koresponduju, lebo nechcela by som noc stravit na letisku alebo este niekde hladat hotel, to by ma uz veeeelmi draho vyslo. Cize pre mna je to vlastne nerealizovatelne :sweat_smile: Ina moznost by bola, zeby som odtial sla na lodi do talianska a potom vlakom priamo az do viedne. Lenze dalsia prestupovacka do blavy a tam dalsia do kosic :grinning: UFFF :confounded: Navyse by som sa sama bala, tak v noci cestovat, ja som velky bojko :rolling_eyes: :sweat_smile:
17. dub 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan ides sama s malou alebo aj s manzelom? A to tie lietadla z renionu su asi velke, ze sa tam mozes aj prechadzat, vsak? lebo si neviem predstavit letiet s malym tolko hodin a mat ho stale na kolenach :unamused: :angry:
17. dub 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja aspon zazelam dobru noc, skor som sa nestihla dostat na kona :pensive: tolko povinnosti, napr. upratat po femme de menage a tak, mila tetuska, zehlicka to vydrzala.
KUlicka, to snad ty si sa pytala na nu, no jo, ona ked leje vodu, tak ju leje krizom-krazom vsade, tak sa niekam dostala, kde nebolo treba a ja som uz len zacula strasny zvuk, ako ked v burke idete popod stlpy vysokeho napatia, take zzz-zzz-zzz, ona vrestala, esteze ju napadlo vytiahnut snuru z elektriky, vsade dym...odvtedy zehlicka nefachci :unamused:
Vy ste tu vsetky take cestovatelky, Bihan, aj ja som vlani letela 20.6., taky sympatikcy datum, vsak? Tento rok to vidim bohuzial az na august :frowning2: nas caka vylet do Pariza v juni a v juli Celine Dion v Nice.
Idem na kute, pa zajtra
17. dub 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tak to jo :confused: to je teda "sikovna" ta tvoje femme de menage :rolling_eyes:
17. dub 2008 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den vsetkym, dnes som tu prva? Take uz dlho nebolo. No to sme mali zase noc, budil sa kazdu hodinu, s placom, ta posledna stvorka mu este stale nevysla... dala som mu teraz paralen, tak konecne pokojne spi aspon na chvilku.
Rano som uz stihla ist so psom na kontrlu k veterinarovi a ten mi dal cislo na pediatra, dokonca je to alergolog :dizzy_face: joj, keby nas vzal. Tesit sa este ale nebudem, ktovie, aky je nakoniec. :fearful:
Vcera sa mi na veceru podarili take dobre lasagne, robila som ich len 2.x v zivote a ten 1.x nejak vyschli a to vrchne cesto bolo tvrde, divne, ale vcera... mnam!
Inak nic nove, som unavena po tej zlej noci :unamused:
18. dub 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute !

Tini si ma pobavila, ze " upratat po femme de ménage " :grinning: Ale s tou zehlickou je fakt fasa, to ju musis sledovat, aby vam byt nepodpalila od nejakeho skratu :rolling_eyes: Ty to uz mas na leto pekne pripravene :dizzy_face: a ja tu budem tvrdnut v robote :sweat_smile: ale uz sa aj tesim, konecne tu bude trocha zivota a milujeeeeem plavanie :sunglasses: tak sa tesiiiiiiiiiim.

Ja som dnes bola v CPAM a tak rychlo ma vybavili, ze som az bola prekvapena. Niekedy tam treba cakat aj dve hodiny a dnes 10 minut :grinning: A fakt mi vsetko islo ako po masle, lebo aj v banke som bola prva a aj na poste :sweat_smile: to sa fakt casto nestava, za hodku som mala vsetko vybavene. :dizzy_face:
18. dub 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, si sikulka a teraz mas dobry pocit, ze vsetko slo ako po masle, az sa to nechce verit, vsak? Tiez sa vam stava, ze ked niekde idete, tak dopredu uz pocitate so samymi prekazkami? Ja som uz asi paranoidna, ale ja mam v hlave same katastroficke scenare a uz si predstavujem dialog a hadku, ktora nastane a tak.
Aj ja rada plavam, ktovie ako tento rok, ci sa mi podari niekde si zaplavat... viete co? Uz chapem domacich, ktori cez leto idu co najdalej odtial, a nechaju to vsetko pre turistov, pred tym som sa sem tesila v lete a teraz ma predstava leta tu doslova desi.
18. dub 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, prave som pozrela ten nas spolocny fotoalbum, tak tam nic nove nepribudlo :angry: Ani v tabulke nie su doplnene udaje (mozno ste uz poslali Bihan IP, ale nestihla este vlozit nove udaje). Lenka, ty asi nevies,o com je rec: vytvorili sme spolocny fotolabum pre nas vsetky aj s prehladnou tabulkou, najdes to pod uzivatelom: france, heslo: france, vloz si tam aj ty fotku/y a napis Bihan tvoj rok narodenia a datum narodenia Gabriela.
Ked sme sa uz s Bihan tolko nad tym natrapili, tak to neignorujte, ved je to NASE :wink:
18. dub 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No hej ja som tiez trochu paranoiak, lebo uz si hned predstavujem, ze to nebudem stihat a tu maju vsetci siestu, takze o 12h zatvaraju a otvaraju az okolo 15h, takze potom musim spat domov a poobede znova do mesta :rolling_eyes: Dnes som isla uz bolo stvrt na jedenast, tak som sa pripravovala na to, ze sa poobede vratim... a nie :grinning: po jedenastej uz bolo vsetko vybavene.
Inak do albumu som foto nepridavala, lebo nemam deticky, tak naco by som tam moj ksicht nacapila. :sweat_smile:
18. dub 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Karolinkokafe,

Jet sama autem je fakt blbé! Kdybyste se mohli aspon střídat, tak to jo..jinak se mi zdá, že chlapi víc vydrží, já taky dám ty čtyři, max 6 hodin, ale to s opravdovým vyčerpáním, ale manžel to vydrží klidně dýl..no auto by sis nechala skontrolovat před odjezdem, to by bylo ok, spíš to řízení a nocleh..

no jo, je to těžké...já měla vždycky s mamkou moc dobrý vztah, proto mi strašně chybí...a tím, že moje svokra je taková studená kráva, tak je to prostě naprd...Jinak bych klidně brala nějakou hodnou tchýni nebo babičku..jenže jeho babička je stará, a mele furt dokola ty svoje nesmysly, a vlastně vidí jen sebe, a život druhých už ji vůbec nezajímá...třeba manžel jí řekl že jsem těhotná, a ona z toho ani neměla žádnou radost, jen zas řekla, ach jo tak to brzo umřu...no tak co byste na to řekli...taková rodina fakt naprd...

Kuličko,
já už nic neříkám....:slight_smile: Jo máme to všechny těžké...jé ty máš koně, ty se máš! No počkej, třeba s i nějakého pořídiíte tady, nebo aspon osla..ale to asi není ono co...teda já bych osla brala! :slight_smile: kdyby z něho nešel takový strach! :slight_smile:

Jo holky, jaký společný fotoalbum, já žádný nepozrela! a je to na slovenském koníkovi? já tam klidně něco dám, ale vždyt jsem o tom vůbec nevěděla! :slight_smile:
no jdu to omrknout!
18. dub 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky,

tak jsem tam přidala jednu fotku. Jestli se vám zdá blbá, tak tam dám nějakou jinou podle vašich rad. Jinak ta tabulka je fakt super! Je to krásné, jak jste to udělali?? Moc se mi to líbí! To určitě Bihan!
Jinak mě tak napadlo, když jste to udělali na Slovenském Koníkovi, tak klidně můžem to naše forum přemístit na slovenského koníka. Ale to je jen jak chcete! :slight_smile:
zatím!
18. dub 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, Bihan, to jsou krásné fotky! A ty plínky jsou super!
18. dub 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, fórum je na oboch koníkoch :wink:

Tabuľka zaktualizovaná, len som chcela pridať TP aj pre Meleri, ale nejako mi to nesedí s mojími výpočtami... už by si mala byť aspoň v 5tt, nie? :sweat_smile: Ako termín MS si nastav dva týždne pred IVF... tie termíny totiž vychádzajú z toho, že keď dôjde k oplodneniu, žena je už vlastne 2 týždne tehotná :wink:

Karol, chápem tvoje nadšenie.. keď sa nám podarilo vybaviť rodný list a pas za hodinu, skoro sme nechápali :grinning:

Tini, snáď sa tie vaše noci konečne spravia - zubáky jedny protivné :unamused:
18. dub 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si rikam taky jako karolinka, ze asi nema cenu davat fotku, kdyz nemame jeste mimi na svete, ale tak snad nejakou vystouram, problem je v tom, ze vsecky jsou u manzi na pocitaci, tenhle je muj pracovni :sweat_smile: a kdyz tu manza nejni, tak se mi ten jeho nechce zapinat kvuli malickostem a kdyz tu manza je, tak mi ho nepujci :grinning: Ale slibuju, neco dam.

Meleri, jo, oslove jsou taky prima, strach mit nemusis, vetsinou jsou i kone strasne hodna zvirata, to vzdycky lidi jim zku**vej charaktery :frowning2: Ale je fakt, ze oslove mi prijdou takovi duraznejsi, vubec to nejsou zadni blbci, jak se o nich tvrdi! Dokazi si prosadit svou a to dost inteligentne, az se clovek casto divi :wink: A kone jsou cupr. No ja zadnyho nemam, tehda jsem t kobylku vychovala v jednom klubu a pak ji prodali. Ale ti lidi, co ji maji, jsou vazne uzasni, takze s nima mam super vztah uz skoro 10 let :slight_smile: To to leti! Akorat jsou v Praze a ja tady no :pensive:
18. dub 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to tam mate :slight_smile:
18. dub 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

a proč se to tak blbě vypočítává? A to dítě se pak narodí opravdu o dva týdny později?? No já to změním, takže podle toho jsem už 37 dní těhotná, to je blbost...:(
Forum je na obou? tak to teda čumim! :slight_smile:
Kuličko,

já koně zbožňovala od první třídy, nebo i dřív..vždycky jsem je kreslila, dokonce sbírala pohledy..pokoj plný plakátů, panenky mě nezajímaly, furt jen koně, koně.....pak jsem měla možnost chodit do jezdeckého klubu a koně se starat a časem jezdit, a to byl můj sen,, jenže naši mi to zakázali..prý že mě kůň shodí a zabije..přitom ti koně tam byli úplně zlatí a byla zvyklí na děti..takže jsem nikdy vlastně nemohla dělat co mě bavilo, místo toho jsem musela vrzat na zasrané housle.... :angry: :confounded: Bud ráda, že sis aspon splnila svůj sen částečně, já si ho nemohla splnit nikdy, dodneška mám koně strašně ráda, ale už není šance s tím začít...Nějak jsem si k nim vypěstovala strach, nevím proč...Neboj, třeba něco časem vymyslíš, a kůň bude...Osly mám taky strašně ráda, ale bojím se jich, já nevím, jsou takoví nevyzpytatelní..
18. dub 2008 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ono sa to počíta od poslednej MS a vychádza sa z predpokladu, že ovulácia prebehne uprostred cyklu - ale frantíci to počítajú od počatia - takže tehotenstvo trvá 40 týždňov od poslednej MS a 38 týždňov od počatia :wink: A tak isto sa priprav na to, že vo Fr budeš ať termín pôrodu po tom na koníkovi, lebo oni to počítajú ako posledný deň na prirodzený pôrod posledný deň 39t od počatia (41t od poslednej MS), lebo potom väčšinou pôrod vyvolávajú.
18. dub 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tak já to nechám podle Francouzů...přijde mi to teda rozumnější! Tedy od toho početí... Protože od početí mi to vychází na 23. den dneska. mi to přijde střelené k tomu přidávat dva týdny..vždyt před čtyřmi týdny jsem vůbec těhotná nebyla!! a já navíc ani menstruaci neměla, měla jsem ji měsíc před početím! Kvůli hormonům kterými mi ji zrušili...:( tak proto to nechávám tak. Jestli ti to ale v té tabulce přijde lepší s těmi dvěma týdny navíc tak mi to nevadí! :slight_smile:
18. dub 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri pekne ti vysiel datum :wink: na Silvestra :dizzy_face: to bude nejake novorocne babo mozno
18. dub 2008 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek