• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
Jani, ja nerikala, ze to je nebezpecne, jen ze mikrovlnka nici mikroby (mikrovlnama) a tudiz ochuzuje matersky mliko o cenny slozky. Tot vse :slight_smile:

Naopak proti listerioze ji ted uzivam dost casto :grinning:
22. dub 2008 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
10 kurzov je platených Securité Sociale - mne to celkom pomohla sa upokojiť pred pôrodom a dokonca som mala pocit, že je to fakt jednoduché a prirodzené (prirodzené určite :grinning:) ale nakoniec ma dosť naštvalo, že mi SF (inak fakt skvelá babena, rodila 2 týždne predomnou) nevysvetlila to podstatné - ako sa koncentrovať na niečo iné, keď príde kontrakcia.. to mi vysvetlila až anesteziologička, keď mi pichala epi a ešte mi to veľmi pomohlo pri tlačení, keď už boli teda kontrakcie a tlaky poriadne :grinning:

Teda, aby som bola úprimná, tak som si práve zaspomínala aké to bolo, keď sa malá narodila a snáď by som s vami aj menila :grinning: Pôrod je rozhodne tá najsilnejšia spomienka, akú mám asi za celý život :dizzy_face:

čo sa mne osvedčilo, je
hracia deka - ako som spomínala,
odsávačka u nás fičí doteraz (aj keď už asi skončila, lebo teaz už neviem odsať skoro žiadne mlieko), Via poháriky na mrazené mlieko
mušle na zachytávanie mlieka som si, bohužiaľ, kúpila neskoro - mohla som si ušetriť kopec prachov za vložky do podprsenky :sweat_smile: (ak potom bude mať niekto záujem, pošlem :wink:)
kočík - 3v1 s naklikávacou sedačkou
šatka na nosenie

ešte počas tehotenstva sa mi veeeľmi osvedčil vankúš na dojčenie - spávala som na ňom od 3. mesiaca a dosť mi pomohol pri dojčení.

My sme toho všeobecne využili hrozne málo, keďže nepotrebujem ani veľa oblečenia, ani nič špeci na spanie, keďže dojčím, žiadne problémy s fľašami...

Babycook kupovať nebudem, lebo máme ponorný mixér, ktorý urobí polovicu práce, ale ak nemáte, určite je to skvelá vec :wink:

Keď si ešte na niečo spomenie, doplním :grinning:

Blani, ja som dezinfikovala kalíško v tých istých tabletách ako fľaše :wink:
22. dub 2008 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlasim se o ty kloboucky :grinning:
Jinac Bihan vysvetli, jak se soustredit na neco jineho... pro pripad, kdyby nam to zapomnely rict :confused:

Prima, diky za tip s tim ponornym mixerem, takze to mame taky OK, dalsi vec, kterou nepotrebujeme :slight_smile: to se nam to pekne prosrtava ten seznamek :slight_smile:
22. dub 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani - dik :slight_smile:

len som nevedela - totiz minule som v tej premudrej bedni videla zastancov anti mikrovlnky - a ti spominali, ze po vybrati treba nechat jedlo "odstat" cca 10 minut (ale to mi prislo prilis :stuck_out_tongue_closed_eyes: - kedze podla mna ide fakt o inu formu fyzikalneho pohybu castic)

a podobne ako Bihan - ani my sme ten cook nekupili (hoci povodne som velmi chcela - no vzdy ma odradila ta cena :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - nakoniec varim vo vode, alebo upeciem v rure a mixujem bud ponornym, alebo klasickym kuch mixerom
22. dub 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jednoducho keď príde kontrakcia (ktorá bolí jak šlak) sa zhlboka nadýchneš a pri výdychu (veľmi pomalom) myslíš napríklad na tvoje rodné mesto, spomienky s kamoškami, rodinu - čo len chceš. Výhodou je, ak sú to príjemné spomienky, ale cieľom je myslieť na niečo iné, no.. ono sa to ľahko hovorí, ťažšie sa na to spomína, keď to už príde...
Hlavne žiadne dýchanie na psíka, to je úplne naprd a zbytočne vyčerpáva... neboj, ešte ti to pripomeniem, do pôrodu aj tak všetko zabudneš :grinning:

A hlavne tie stresy z pôrodu z vás opadnú v deviatom mesiaci, keď bude myslieť len na to, aby sa o trápenie konečne skončilo - pánbožko si to dobre vymyslel :wink:
22. dub 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak - ako tu teraz vypisujem, ze co sme mali - tak mi prisla na um moja kamoska - ta uz teraz ma odlozenych neviem kolko xtisic eur pre babo - len aby sa mohla vytesit na babatkovskej izbicke zladenej od a po z (a ta bue isto ladit s obleckom, kociarom, hrackami priborom .....)a tusim to ma prespekulovane az do najdetailnejsieho detailu - takze kazdy aj tak urobi ako sa jemu paci (a to je vlastne dobre - aj to, ze je z coho vybrat a aj to, ze si mozeme zvolit, ze co chceme a ze co nie :wink: )
22. dub 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Bihan!
No jo, ja si vzdycky vzpomenu, jak mi kamoska vykladala, ze uz si pak nemohla ani tkanicky zavazat! A ja mam vsecky boty kecky :grinning:
Neboj, tohle snad nezapomenu, uz jsem cetla, ze si ma clovek premyslet pri kontrakcich jako ze jde krasnou zahradou, kde je plno kyticek, snazit si vybavovat barvy kvetu, jejich vuni, koukat na stomy, poslouchat ptacky a tak... a zhluboka dychat a predstavovat si, ze mam kontrakci plny pytel, nevim kolik jich je, ale vim, ze s kazdou odeslou kontrakci je tam o jednu min :wink: Tak snad se dokazu dostatecne soustredit :sweat_smile:

Jani, ja ti nevim, vybavovat takle vsecko... ale proti gustu... hi hi. No my nemame penize na rozhazovani, takze udelame s tim, co dum dal a co nemame, tak to holt poridime no. Ale treba jak meleri chtela kolibku, tak to uz my jsme opustili. Je to drahy jako prasa a slouzi to par tydny :confounded: To to radsi usetrim a pak spolu s mimcem zajdem do bazenu :slight_smile:
22. dub 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tá tvoja kamoška ma pobavila, lebo my sme žiadne prachy nemali odložené a s troškou rozumu sme to zvládli úplne v pohode :grinning: (aj keď priznávam bez mučenia, že do detskej izby sme investovali minimum, už bola zariadená, keď sme sa nasťahovali :sweat_smile:)
22. dub 2008 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ste stihli natarat, pokym ja varim veceru.
My mame tiez ponorny mixer, ale napriek tomu na ten parak nedam dopustit, pride mi to take 'ciste' varenie, len pre Alexa, je to strasne rychle...sesterka mi raz vravela, ze ona kupuje vela hotovych vyziv, pretoze ju to nebavi mu napr. varit jablka a mixovat, cakum-prdum mam to za 10 min. musim scedit cestoviny
22. dub 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved ja som sa jej aj snazila povedat- ze nemusi nakupit vsetko, co trh ponuka - ale ona je tvrdohlava a stale len to svoje dookola - a ze ona si odklada kazdy mesiac pre babo cca 500€, takze uz takto setri ...... x mesiacov - no co - aspon si urobi radost (aj ked podla mojho nazoru mnohe babatkovske skrine a komody a ine veci maju trvanie cca 2-3 roky max - kedze potom sa detom menia potreby a chute :unamused: ) - ale nebudem ju znasilnovat - aj tak (ako som uz pisala) kazdy si urobi po svojom a kvoli tomuto sa s nou neprestanem kamaratit :wink:
- no mozno napokon dostane rozum (alebo sa jej muzovi podari zahaltovat ju) - a kupi iba 2/3 z povodne planovanych veci :wink:
ak sa priznam - my sme nakupili iba minimum (teda take vacsie a niektore veci dvojmo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )- teda trosku sme uleteli na rozkosnych detskych veciach (uletenu sa zase clovek nevyhne - ked je dnes vsetko take pekne a mile a farebne a neviem este ake :dizzy_face: ) - hodne sme profitovali z darovanych a dedenych veci a tiez sme "dali zarobit" ebay :grinning:
22. dub 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ja som mala len šlapky (tongy) a aj tak mi to brucho liezlo na nervy :grinning: A hlavne sa mi rozťahovali kosti a príšerne to bolelo pri každom vstávaní.. no fuj.. fakt deviaty mesiac je na to, aby ste sa na pôrod tešili :grinning:

Ako hovorila Tini, keď pozerám fotky, tak už ani neverím, že som kedysi bola ako veleryba :grinning:

Tini, mne to varenie zase také varenie nerobí, ale serie ma (musím tak škaredo), že ja malej navarím na 4 dni a ona potom skonzujume 2 lyžičky.. fakt neviem, čo s ňou, či prestať s príkrmom, alebo skúšať ďalej... Odstavovať by som rada, ale až keď malá začne poriadne jesť.. to ma už nebude trápiť dať jej fľašu 2x denne (prípadne neodstaviť vôbec, len si nechať tieto dve kŕmenia), ale keďže malá neje a nepriberá, uvažujem zrušiť denné dojčenie a pridať zeleninu do mlieka.. ale stále len uvažujem.. nejako sa k tomu nemám
22. dub 2008 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci a skusala si dat jej uz tu zeleninu (prip ovocie) s mliekom?
svagrna - tak dava malemu mrkvovu vyzivu do biberon (lenze on nikdy nebol kojeny) - a myslim, ze jej to spapa :slight_smile:
22. dub 2008 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, súšala som, zcucla 30ml :angry: ale možno som dala veľa zeleniny.. fakt neviem..
22. dub 2008 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak uz sme s Alexom napapani :wink:
este k tomu mojmu varicu, nejde ani tak o mixer, ten sme pouzivali velmi kratko, mne sa paci ta priprava jedla v pare, nikdy to nie je nedovarene/rozvarene, a pri tomto sposobe varenia sa zachovava najvacsie mnozstvo vitaminov. Varim v detskej vode a na ovocie ide 1 dcl a na zeleninu 1.5 dcl. Kupila mi to moja bezdetna svagrina, tiez som najprv cumela ako puk, ze co to je, ale teraz si to neviem vynachvalit. este to navyse aj zohrieva pokrmy, ale nemam to vyskusane. Ked napr. vam budu chciet nieco kupit, je to podla mna vhodne, vzdy lepsie ako 15 podobnych doudou alebo oblecko, z ktoreho vyrastie skopr, ako ho stihne obliect.
O milkrovlnke bola niekde diskusia na koniku, ze to ziarenie ako take je skodlive a nici ziviny v jedle. A jasne, ze my najprv ochutname jedlo/mlieko zohriate v mikrovlnke, aka je teplota, ale toto je v kazdom letaku, co som mala z porodnice, o priprave biberonu, aby tie fr. pipiny nedali horuce mlieko a pod.
Kulick, pytala si sa na kociar, mame Peg-perego pliko p3, ale bez autosedacky aj bez vanicky, keby som mala dnesny rozum, tak to kupim uz hned od narodenia, alebo iny system 3v1, u mna vyhral tento, lebo ma vyskovo nastavitelne rucky, je to golfac, je som dlhana a nechcelo sa mi velmi krcit sa ku kociaru.
22. dub 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOlky,

dík za cenné informace! No já bych se chtěla řídit pravidlem "čím míň krámm líp" ale nevím... :slight_smile:
Manžel to zatím vůbec neřeší, furt plánuje jak si bude kupovat další pytloviny do počítače, atd.... :angry:
Nějak nepochopil, že bude třeba začít šetřit na to miminko, jeslti mi potvrdí těhotenství.

Tak ty kurzy jsou asi dobré ne? No problém je, že se mi teda nechce každý den nebo jak to je dojíždět 50 km tam a zpátky kvůli kurzu...:( takže pokud by to nebylo někde tady, tak se na to asi vyprdnu..

no ale už se na to všechno moc těším!

Bihan,
ten porod musí být fakt silný zážitek...jsem zvědavá jak to bude se mnou! :slight_smile:

holky jdu se umýt!
ahoj
22. dub 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju bihan, tak to ti ty tongy budu fakt zavidet :slight_smile: Jen nevim, jak se vejdeme na konci do postele :grinning: Uz ted se tam v noci pereme o misto, manza se roztahuje :angry: Ale jo, jo jo! Manza :grinning: verte mi :grinning:

Bihan, mno mozna si opravdu dala moc zeleniny. I kdyz kamoska ma taky pulrocni holcicku a rika, ze se mala porad dozaduje prsa i kdyz s prominutim zere jako zjednana : 100 g zeleninky se sunkou a 60 ml dzusu a pak si da jeste prso. Jsem ji rikala, ze chce menu complet i s mlecnym produktem :grinning: Tak drzim palecky, at si mala da brzo prikrm. No ale kdyz mas jeste porad mliko, tak proc ne? :slight_smile:

Jani, kamaradku samozrejme nezatracuj :grinning: ale chudera az pulku tech vecicek nepouzije, tak ji to asi bude lito :frowning2:
22. dub 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - toto som nasla na batolatach - necitala som - iba nazov temy ma zaujal (ak uz o tej teme vies - tak sa tvar, ze som tu nic nedala :sunglasses: )
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=54434&vGroupOffset=0
inak sa ako vasa bambulka tvari - ked vy jete - chce od vas? - lebo nas Mati nam hlta z lyzicky (ale on zase mlieko nikdy velmi nemusel - a v original baleni MM takmer vobec - kedze trebalo tahat - a to flaskove tieklo samo :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:)
Blani - presne - ostaneme kamosky (inak je strasne zlatunka :dizzy_face: )
22. dub 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucim sa nadnes, prajem dobru nocku vsetkym, pa zajtra.
22. dub 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
idem pochvlit MM - dnes v noci sa deti pobudili navzajom :frowning2: no a nas tatino to zvladol na jednicku :dizzy_face: - potom zaspinkali az do osmej do rana - tam uz som zasahovala ja :slight_smile:
prajem pekny den (no u nas pocasie teda neni ani zdaleka jarne :unamused: )
23. dub 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jzfr ako sa mate , my sme od vikendu opat vo fr boze ako bolo fajn na slovensku
23. dub 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Phevi - kde ste boli? doma na Slovensku?
jej - my sa konecne chystame toto leto - tak snad nam do toho nic nepride - lebo som tam nebola uz skoro 3 roky :cry:
uz sa tesim - ako okuknem vsetkych (teda aspon dufam, ze stihnem) kamosky - mnohe uz maju min po jednom babu - a ja ich vobec nepoznam :frowning2: - teda videla som fotky - ale uz sa tesim, ze ich uvidim na zivo :dizzy_face: - samozrejme aj doma sa tesia na nasich drobcov - takze myslim, ze nudit sa doma nebudeme :grinning:
inak sa mame dobre - este stale vodicakujem - teda uz mam mat pred sebou iba kondicne po dialnici - aj ked to iste nebude len taka hracka - hlavne - ked viete - ako je to tu blbo vsetko pooznacovane a ako fantici jazdia - no ale ked som sa raz dala na boj - tak uz dobojujem, ze? - a potom si to rozdam - raz k jednej a raz k druhej z MK :grinning:
evi - potom dojdem na strudlu :dizzy_face:
23. dub 2008 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ach jo, dneska jsme se pohádali kvůli záclon, holky taky vám do všeho chlap tak kecá? Já nemůžu ani vybrat povlečení na peříny podle sebe, aniž by neměl nějaké připomínky, přitom jsem si myslela, že dekorace je spíš na ženě. Ale on musí všechno pořád komandovat, ach jo.. :angry:
Přitom se o domácnost vůbec nezajímá, o nic se nestará,ale jakmile dojde k nějaké změně tak keců plno..

Fakt dneska je to nahovno. :(
23. dub 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, neboj, aj u nas to tak je. Ja som sem dosla do noveho domu, uz bol zariadeny na byvanie, ale nieco tomu chybalo, dekoracie a tak, do vsetkeho kafre :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak som si povedala, pokym nepracujem, on to financuje, nech si teda nakupi, co chce, ale potom to vsetko vymenim :grinning: Ako ti je inak???

Leni!!! Kde si??? Volala som ti tusim vcera alebo predcerom poobede,ze ako sa mas a tak. Ten 2.maj dufam ze plati na stretko v Cannes. Uz kazdemu hovorim, ze mam novu kamosku, mladu, s mimcom a Slovenku :dizzy_face:

Pheva, napriek tomu, ze nas vsetky ostatne vzdy ignorujes, chcem ti napisat, ze som videla album. Co davas malemu na tie nepekne licka? Dufam, ze to tvoj fr.pediater nejako riesi. Ale ako ich poznam, ekzem je podla nich v najlepsom poriadku.
23. dub 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj,
no nakonec mi volal, at si ty záclony koupím, že je pověsí....ale je mi jasné, že mi bude ještě deset let připomínat, že jsou hnusné. No je mi tak mdlo. Ale až se vrátím z čech, tak už začnu chodit plavat.

Holky,
viděla jsem ty naše fotky, tak je to super. Moc se mi líbí, že jste to tak pěkně vymyslely.

No musím jít vařit...:slight_smile:
23. dub 2008 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Phevi, Tebe jeste neznam :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak hupku dodej chybejici informace Bihan ju, at je prida do tabulky :slight_smile:

Meleri, to je divny, my vsecko vybirame spolu :slight_smile: nastesti mame neobycejne stejnej vkus, takze chytli jsme se jen jednou kvuli skrini, ale to jen proto, ze sme si neujasnili "objectif" hi hi. Nakonec jsme to vyresili salamounsky a koupili obe :grinning: Ale za tu cenu to stalo!

Jinac jsem se prave vratila od sage femme. Prima :slight_smile: ani ta konzultace nebyla draha a bude proplacena SS hi hi. No pokecaly jsme, a asi s ni budu delat pripravu sofrologii, tak se uz moc tesim. No a manzu asi zapojime hapnologii, jen par seanci. No a mozna se utrhnu do bazenu... potrebuju trosku vzpruzit telo, nebo me porod odrovna. Ja uz nesportovala ani nepamatuju :sweat_smile:

Tak furt vaham nad tema triplama. Predstavte si, ze povidam, ze v CR (a SR samozrejme hi hi) se dela screening v prvnim trimestru. Je to nadstandard, ale dela se uz min. od 2006 (to tu o nem baby hovorej) no a ta SF na me jooo?? :confused: prinesla uplne novou knizecku od ministerstva a fakt tam o tom psali! Ale davaj to vedet az ted :grinning: No ja zapomnela, ze jsme ve FR :rolling_eyes: tady je to vsecko na dlouhy lokte. Tak bud si necham udelat tuto a nebo se na ty testy asi celkove vybodnu. Pry mela sta SF pripad, kdy zenska mela testy uplne v poho a narodilo se ji trizomicky mimi :frowning2: Takze fiabilité asi volaka ziadna, co?
No proberem to jeste s manzou a pak mozna s tim co nam bude delat UTZ. jeste je cas.

Tak a ted uz musim jit pracovat taky trosku he he tak zatim pa pa
23. dub 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, toto je úžasný článok práve k problematike prenatálnej diagnostiky skôr z tej psychologickej stránky :wink: http://www.evalabusova.cz/preklady/prenatalni_diagnostika_pandorina_skrinka.php

Ja som dnes trošku vyflusnutá, robili sme týždenný nákup....ako to ja neznášam :rolling_eyes:

Chlap mi občas kecne do déco, ale väčinou sa dohodneme :grinning: Teda doteraz sme sa vždy dohodli, pri tých menších nákupoch som s ním kedysi chcela všetko prehodnotiť, ale jemu je to tak trošku jedno :sweat_smile:
23. dub 2008 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, aku mate susicku? ta nasa asi dosluhuje, tak zacinam patrat po novej.

Aha, co som nasla, Francuzka vyhrala finale Elite model look, aspon ze Ceska sa tiez umiestnila, ked uz Slovenka nie http://www.super.cz/kauzy/22439-finale-elite-model-look-zmatky-pri-vyhlasovani-ceska-treti-.html

KUicka, co je to sofrologia a hapnologia? To teda fakt netusim!!!
23. dub 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no někdy je to naprd..ale co se dá dělat. :slight_smile: já se to snažím vždycky vybrat s ním, ale prostě to není vždycky podle jeho gusta...

jo nakupování taky není moje oblíbená činnost..:( Pokud se nejedná o věci do akvárka! :slight_smile:

No navíc byl dneska u nás expert, na ty naše křivé podlahy, ale je to dobré, barák nespadne! :slight_smile: Jenom to bude vypadat blbě.... ale to je mi jedno, mi to nevadí...
23. dub 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tá naša ma serká, takže tú ti určite neodporučím :grinning: ale Whirpoolky so 6. zmyslom sú vraj skvelé :wink:

Haptológia je o dotykoch, ak sa nemýlim sofrológia je o meditácii, ale ak sa mýlim, opravte ma :grinning:
23. dub 2008 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan dik za odkaz! Uz jdu na cteni.

Tini sofrologie a haptonomie jsou metody accompagnement vers l'accouchement. A Bihan to celkem odhadla. Rekla bych, ze haptonomie nebo haptologie hi hi ted nevim je spis pro manzely, aby taky z tech pohybu mimi neco meli, tak proto chci jen par seanci. Za to sofro je spis o meditaci, vnitrnich pocitech, vnitrni komunikaci s mimi, coz zapada dobre do mych planu (uz jsem zacala s yogou) tak proto se mi to libi.

Dala jsem do albika scan jednoho letacku hlavne pro meleri, ale nejak to neni citelny, tak posilam odkazy na velky obrazky :

[URL=http://img169.imageshack.us/my.php?image=grossese1gf6.jpg][IMG]http://img169.imageshack.us/img169/7545/grossese1gf6.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img507.imageshack.us/my.php?image=grossese2zc9.jpg][IMG]http://img507.imageshack.us/img507/2995/grossese2zc9.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img507.imageshack.us/my.php?image=grossese3qk7.jpg][IMG]http://img507.imageshack.us/img507/7241/grossese3qk7.th.jpg[/IMG][/URL]

A holky, nemate nektera mycku? asi ji koupime, uz mam dole zase haldu nadobi a vuuuubec se mi do toho nechce a ted az koupime baracek (drzte pesticky), tak uz bude na ni misto :slight_smile:
23. dub 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek