• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ahojte,

tak ako som predpokladala, nedalo sa mi sem kuknut - muz okupoval cely cas PC - ked nie zeby cely cas - ale vtedy, ked som ja bola volna, takze az teraz - mohla som sice aj skor - ale som stravila vyse hodinu na telefone so slovenskom - este ze to mame v pausali - lebo inak by sme sa nedoplatili :grinning:

Tini - raz si sa tusim pytala, ci davam ovocne vyzivky pred zeleninovymi - ano davam - zjedia mi oboje - no ovocne im idu lepsie :slight_smile: - ale spapaju vzdy aspon kusok - a tak ich nesilim - ved stale je zakladom mliecko

Meleri - to su dobre spravy!!! - tak drzim paste
:wink:
6. říj 2007 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
hellou

zdravim a pripajam sa k partnerkam skorpionov :angry: niekedy je to o drzku ale zasa myslim ze neexistuje ine znamenie pre ktore su typickou kombinacia inteligencie, psychickej sily, diskretnosti, vernosti a uprimnosti a to ze je tvrdohlavy ... kto je dokonaly? :wink:

tento vikend mam rusno, prisli rodicia a znami, takze si uzivam posledne chvile v papezskom meste :grinning:

prajem vam vsetkym peknu nedelu, meleri nech sa podari otehotniet, bihan porodit a vam ostatnym ... nech uz narastu vsetky zuby a nech je uz vsetko o.k :dizzy_face:
6. říj 2007 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak u nas pocasi v pohode, porad je dost teplo, kolem 20st... Ve stredu letime na moravu,jsem zvedava jestli tam nezmrznem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jinak se desne tesiiiiimmm samozrejme!!! :grinning: Bereme sebou tentokrat svagra,doufam ze se mu bude u nas libit.

A Nguyen, kraaasne jsi nas skorpiony popsala, fakt :slight_smile:
7. říj 2007 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Nguyen, ved ja uz mam daaaavno zuby - to este deti nemaju :grinning: :grinning: :grinning:

vsetkym vam prajem prijemne ranko a krasnu nedelu
snad nam aj pocasie vyjde :slight_smile:

dnes ma moji drobci nechali buvat az do teraz (teda najprv som im okolo siedmej urobila mliecko a potom sa vyhrali sami v nafukovacej ohradke a az teraz ma zavolali :wink: )

idem daco schrustnut :wink:
7. říj 2007 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau holky,

já teda žádné škorpiony neznám, jen většinou samé skopce, panny a ryby. :slight_smile:
Tady je každé ráno mlha, ale pak se vyčasí.
Včera jsem si byla zaplavat, a bylo mi tak dobře. Dneska jsme chtěli nakolo, bože, bude to moje poslední kolo na dalších 14 dní a možná, kdo ví, i 9 měsíců :slight_smile: Holky fakt se tomu snažím věřit že to vyjde, ale těch 14 dní čekat na test, to je fakt hodně těžké..snad přijdou nějaké příznaky, které mi dají vědět, že jsem třeba těhotná.
Vlastně jsem se chtěla zeptat, měly jste nějaké těhotenské příznaky už takhle brzo, třeba týden nebo deset dní po vynechání menstruace?
Nguyen, to si užij pěkného víkendu s rodiči!
Lucijo, štastnou cestu a užij si to tam v česku!
Holky přeju pohodovou neděli!
7. říj 2007 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - mne okamzite zareagovali prsia (nabrali objem), potom mi zacali vypadavat vlasy - ale tie sa po takych 3-4 tyzdnoch znormalnili (toto sa stalo uplne na zaciatku - este skor ako som si urobila test)
7. říj 2007 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, ja som absolútne nič necítila :wink: Len mi pár dní pred predpokladanou MS strááášne začalo chutiť jesť.. fakt som bola hladná asi každé dve hodiny a nafúkli sa mi črevá, takže som mala brucho ako v treťom mesiaci, ale to som ani netušila, či sú to črevné problémy alebo tehotenstvo :wink: a ešte mierne bolesti v podbrušku, ale to tiež netušíš, či je to tehotenstvo alebo príznak MS...
Keby som si neurobila test, tak ani neviem, že som tehotná :wink:

Luci, ber ma so sebou :cry: :wink:
7. říj 2007 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Bihan,

dík za rady! No, budu to muset těch 14 dní vydržet!
mějte se holky
7. říj 2007 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, mne pobolivalo v podbrisku, jakoby pred MS.. A taky prsa. Jinak nic, zadne nevolnosti nebo neco takoveho. U nas to bylo hned prvni mesic po vysazeni, jsem se moc nepozorovala, nebot jsem takovou rychlost fakt necekala... Jeste ze tak,ja jsem hrozne netrpeliva a vse musim mit hned. Ale neboj,dockas se. Verim ale,ze se to tahne. Mne se strasne tahlo tehotenstvi, jsem mela pocit, ze jsem tehotna cele roky :sweat_smile: To od porodu je to jiny ficak :grinning: Lea ma dnes 7 mesicu, to je hruza jak to leti!

Bihan,tebe uz by do letadla nevzali :grinning: Tebe ted cekaj jine veci :dizzy_face: Ja se normalne tak tesim na fotecky Sarinky! Koukej je dodat hned jak to pujde! :dizzy_face:
7. říj 2007 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - este to sice nepotrebujes - ale co ak nahodou po 15.-tom budes potrebovat :slight_smile:
skusenosti od kaosiek a rodiny - moja svagrina porodila oboch synov 4dni po termine a to prvemu pomahala cely treti den po termine zahradnicenim (presadzala kvietky) a tomu druhemu luxovanim celeho domu (ten druhy sa narodil teraz stvrteho)
kamoska sa snazila ako vedela - schody a vsetko mozne - ale nic nepomohlo - mala prisla na svet az s takmer trojtyzdnovym meskanim (prene na moje narodeniny :wink: )
a este ina kamoska - ta to an neplanovala, zeby babo prislo na svet o dva tyzdne skor ako malo - ale ako vravi ona "s manzelom sme sa v izbe neovladli :wink: :grinning: )

Meleri drzim paste
Luci to vy ste v Bretonsku, ci kto je tam - rada by som sa tam vratila - aj ked pocasie mozno nie je super, ale je tam krasne
7. říj 2007 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, s tou dĺžkou tehotenstva sme na tom asi rovnako :sweat_smile: Ja mám pocit, že to netrvá 9 mesiacov, ale minimálne dva roky.. to je neskutočné, ako sa všetko vlečie.. jedine druhý trimester mi celkom preletel, lebo sme mali svadbu, sťahovanie, vkuse sa niečo dialo, ale prevé mesiace a tieto posledné.. to je fakt otras.. no a posledných dňoch už ani nehovorím :sweat_smile:
Ja som "chcela" aby sa Sára narodila na manželove narodky, to bolo 30.9., teraz už len chcem, aby sa narodila :grinning:
Inak vyháňacie metódy na ňu nezaberajú, ja som fakt skúsila už všetko (Jani, s manželom sa v posteli neovládame od začitku tehotenstva - teda vlastne ani pre ním ani teraz, keď už mám pupok ako balón :grinning:).. to sú fakt len také babské povedačky...
No a do Bretónska odporúčam vyraziť v septembri (resp. v auguste).. ostatné mesiace je tam počasie fakt nah..no... Teda Lucka býva už na hranici s Loire Atlantique, to je jeden z tých príjemnejších kútov Bretónska :grinning:
7. říj 2007 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
to s tym bretonskym pocasim je pravda - ked som tam bola - tak niekedy aj svietilo slnko (a niekedy aj viackrat cez den :grinning: ) spoza tie mraky
ale aj tak to pre mna ostane jedno z najkrajsich miest - a to som bola vo finistere na juh od quimperu na pobrezi

ina
7. říj 2007 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
omylom som tukla na tabulator a tak mi to odoslalo nepopisane

kdesa mi este velmi pacilo oblast alp - pri Embrune - kde je nadherne jazero a z neho vyrastajuce hory

tu v lyone sa citim taka stratena bez hor - ja viem, ze su naokoli - ale doma som ich mala pod oknom :frowning2:
7. říj 2007 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mám Bretónsko zbehané zo všetkých strán a jednoznačne je to nááádherný kút sveta... finistere ja nadherná a divoká (mňa očarili hlavne malé stredoveké mestečká), Cotes d Armor majú Ružové pobrežie a skvelé veľké pláže s útesmi, v Morbihane je zase strašne veľa ostrovčekov a výletyna loďke stoja za to.. ale čo milujem najviac, to je kuchyńa!!! Mala som to šťastie pracovať v najlepšej Creperi v Betónsku :wink: a to boli fakt dvojmesačné lukulské hody :grinning:
7. říj 2007 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
o crepoch mi ani nevrav - juuuj tak by som si dala - milujem palacinky :slight_smile:
7. říj 2007 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ja radšej galettes napr. s brie a rebarborovým kompótom (keď som to počlula prvýkrát, obrátila som oči dohora) a šalátikom :wink: alebo takú fajnú flambovanú palacinku s jabĺčkami v slanom karameli.. jééjda.. až mi tečú sliny :grinning:
7. říj 2007 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som strasne na sladke - doma na Slovensku som sa takmer vylucne krmila sladkym - ale tu sa na mna muz hneval, ze jem nezdravo -atak uz som zapojila do jedalnicka aj slane

ale to co si spominala - nepoznam - ale nie som proti :wink: len kto mi to spravi? muz je v robote! :frowning2:
7. říj 2007 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan,ja jsem zkousela vsechny "vyhaneci metody" ale nezabralo nic, dlouhe prochazky, behani po schodech, uklizeni, sex 3x denne...fakt nic. Ztrata casu a energie akorat. Spis si poradne odpocin a venuj se sama sobe, po porodu na to dlooouho nebude cas ;) Precti si knizku, dojdi si k holici, a tak...

Ja jsem taky delala jednu sezonu v Creperii, ty jo, uplne se mi sbihaji sliny, kdyz na to pomyslim, tady mi chutnaji "fruit de mer" mnam mnam.
Jinak jsem na sladky i na slany,mne vlastne chutna vsechno :sweat_smile: ceska a slovenska kuchyne taky :sweat_smile: jsem takovy maly zrout, kdybych mohla tak sezeru co vidim :sweat_smile:
Ale ted moc nemuzu, v tehu jsem pribrala asi 32 kilo, a jeste mi 10 zbyva,co musim zhodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: zpocatku ty kila sly dolu dobre, a tedka prestoze chodim plavat, cvicit, na prochazky s malou, tak hubnu maximalne kilo mesicne :rolling_eyes:
7. říj 2007 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee, kdo nam to prejmenoval????
7. říj 2007 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééj.. premenovali nám tému a ani nám to nepovedali :sweat_smile:

Luci, takže 32? ja som na nejakách 17-tich a po pôrode budem mať čo robiť, aby som sa dala nejako dokopy, lebo keď pozerám fotky ešte z decembra, tak mi je tak nejako divne, lebo ja som tiež žrút a svoje som si vyžrala už pred otehotnením, ale dnes som fakt ako taká guľa! :angry:
7. říj 2007 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj zo mna je este taky faaaajny kus baby - uz sa sice vojdem do svojich starych siat (vyzeram v nich sice ako klobasa :grinning: , ale vojdem sa!)
no horsie je, ze ako mi odislo mliecko, tak som zacala znovu priberat :frowning2:
To co si spominala Bihan - ze si si to vyzrala este pred babom - tak so mnou je to podobne :frowning2:
dala som si sice ciel, ze sa vojdem do svadobnych....... - no tak uvidime, ze ci sa to podari (len som si zabudla urcit ze dokedy :grinning: :grinning: )
ale doteraz som este nic moc so sebou nerobila (sage femme povedala, ze pribrali sme postupne 9 mesiacov, tak aj to chudnutie ma byt postupne, ze si mam dat takeho pol roka pauzu (ale 6mesiacov sme uz mal vcera :sweat_smile: )a zas ja vobec nie som sportovec - doma som vsade chodila pesibusom, no ale tu sa to neda :frowning2:
7. říj 2007 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja vim jsem prase nejvetsi :pensive: Ja jsem se vazila vzdy jen 1x mesicne a ke konci uz vubec ne.
Po porodu jsem mela sok z toho, ze po porodu (!!!!) vazim +25-26kg oproti vaze pred tehotenstvim, takze si myslim ze na tech cca 32 jsem to dotahla :sweat_smile: Zpocatku mi to slo pooooomalinku ale posledni tri mesice kazdy mesic asi 7kg :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ale na druhou stranu aspon jsem si to uzila :grinning:
Tak ted mam nadvahu uz "jen" 10kg, za coz jsem rada :sweat_smile: doufam, ze do pulroku nebo nanejvys do roka pujde vetsina pryc :wink:
Asi se totiz budu vdavat :sweat_smile:
Vcera u nas probehla velka vec. Ne prilis romanticky teda... Yann mi rekl, ze pokud Francie vyhraje zapas (rugby) proti Novemu zelandu, tak si dohodnem datum svatby. A pokud pry vyhrajou cele mistrovstvi, tak ze hned po svatbe jdem do druhyho ditete :grinning: Jsou ti chlapi normalni???? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2007 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo presne s tim souhlasim, pribirali jsme 9 mesicu, tak 9 musime pomalu hubnout, no a nekteri co to prehnali (jako ja :grinning: ) i dele :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2007 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zapomneli nam do toho nazvu pridat "maminky" ze jo? :slight_smile:
7. říj 2007 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tvoj chlap je teda fakt romantik :sweat_smile: Hlavne keď si predstavím, že Frantíkom nikto neveril, že to vyhrajú :grinning: Tak som zvedavá, ako to dopadne s tým druhým dietkom :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani, ja som sa už vydávala ako tehotná, takže do svadobný šiat sa snáď napracem už po pôrode :grinning:
7. říj 2007 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan presne tak ;))) Romantik jak cert :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdyz jsme se seznamili, tak to byly porad nejake zamilovane dopisy, kazdou chvili kytka, furt nejake milostne smsky atd... No a ted :grinning:
7. říj 2007 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan :grinning: :grinning: :grinning:
ja som si svoje svadobne kupila uplnou nahodou v Banskej Bystrici - este som si vobec nebola ista, ci si ma vezme :grinning: (len som tajne dufala :wink: :wink: ) - kupovala som ich este v aprili (bol to jediny exemplar smotanovo bielej farby - este sice mali aj svetlunkomodre a ruzove - aj vo velkosti 38, ale biele boli len jedny a to 36 - takze som do svadby trosku zhodila :slight_smile: ) inak svadba bola o pol roka neskor a stalo to za to (snad niekedy napisem ako sme to tu vybavovali (podobne ako prefecture story :grinning: :slight_smile: :wink: :frowning2: :sweat_smile: :confused: )

Luci ako si tu opisovala toho svojho romantika - tak mi napada ako jedna pani neustale vycita sojmu manzelovi, ze nic ine nerobi, iba cumi na futbal; a ze si urcite ani nepamata termin ich sobasa. No a milostivy jej na to - ze si on vraj velmi dobre pamata, kedy sa to brali - vtedy, ked Ceskoslovensko porazilo Anglicko 2:0 na MS :grinning: :confounded:
7. říj 2007 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
prajem vsetkym krasny den
vyzera to, ze sa vycasi a ze bude celkom pekne

aky ste mali vikend?
my sme boli pozriet svagrinine stvordnove babatko - zlatunky je
vsetko pebehlo velmi dobre a velmi rychlo (iba jej manzel sa hneval, ze jej ani epidural nepichli -(nemali kedy, kedze o siedmej ju priali a drobec uz papal svoj prvy "biberon" o desiatej)) - takze Bihan, zelam aby aj u vas vsetko bolo naj naj naj

Meleri drz sa
kuraz tym co pracuju doma alebo v praci :wink:
8. říj 2007 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
doma = okolo babatiek :wink:

ozaj Tini - kolko trvala u vas priprava na zubky - totizo Matik si uz druhy mesiac poctivo sucha a kde nic, tu nic
8. říj 2007 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ked ste pri tej romantike, tak moj drahy tiez nie je vyslovene romanticky typ, a pravdu povediac ja tieto extra sentimentalne typy velmi ani nemusim ale zas niekedy to dobre padne :sweat_smile: a ja som sa uz pomaly zacala zmierovat s tym ze moj drahy je tiez skor futbal ako prechadzka po parku :grinning: aj ked musim uznat ze nemam nudzu o vecre v restikach pripadne nejake vyletiky do St. Tropez ci do Rima, ale tento vikend som zazila dost vyrazny sok a to bol uz druhy v zivote po absolutne necakanych zasnubach tieto vianoce. V piatok som prisla, ako obycajne, z lyonu a doma som skoro odpadla, ked som zbadala kyticu 25 ruzi (mala som totiz 25 narodeniny) a poukazku na hammam, masaz a spa do k.an :astonished:

takze nepodcenujme ich, lebo jeden nikdy nevie co sa v nich skryva :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2007 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek