• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Bo, tak staci kliknout vzdy na ten prvni link na kazdy radce :sweat_smile:
23. dub 2008 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak po precteni clanku se asi fakt na ty testy vybodnu. Chci co nejprirozenejsi porod, tak co se ptat pocitace estli je mimi zdravy? Mam tak nejak chut tomu verit, ze je vse OK :slight_smile:

No ja vim, ze si to musim rozhodnout sama. Takze radu nehledam. Jen vase nazory. Vy jste ty testy podstoupily? A proc, pac "se to dela" nebo jste chtely byt "uklidneny"? Diky moc
23. dub 2008 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Normalne zacinam lutovat, ze som ten predporodny kurz nestihla, tie metody so zvlastnym nazvom mozu byt naozaj zaujimave.
Vsimla som si, ze mame nove vecicky v albe, to budu asi tie tvoje clanky, vsak, Blani???
My mame mycku Whirpool, je zabudovana do kuchyne a ja som s nou spokojna, cez den sa naplni a vecer ju zapnem, nejake drobnosti umyjem rucne. Vsetky spotrebice v kuchyni mame Whirpool a kupili sme aj pracku od nich, ked sa ta MM starozitnost pokazila. tak teda susicka bude pravdepodobne tiez od nich.

Blani, u mna ako zdravotnicky neprichadzalo do uvahy vynechat nejaky test, to som skor bola hotova z toho, ze tu robia menej vysetreni vseobecne ako sa robi u nas. Nie nadarmo ma CR prvenstvo v Europe za nizku perinatalnu umrtnost a to je vdaka skvelo vypracovanej prenatalnej starostlivosti.
23. dub 2008 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
caute baby - my sme mali dnes vypadok prudu :stuck_out_tongue_closed_eyes: - tak som sla potom von - ked sa vyjasnilo - a kupc som sa dostala az teraz

inak - my sme takmer okamzite, ked sme zistili, ze cakame mimisky - vymenili postel - aby ma nebolel chrbat - a fakt ma za cely cas bolel asi iba 2x (teda, ked pocitam, ze rano vstanes a boli ta chrbat, lebo si sa zle vyspala :wink: - to, ze vecer pobolieva - je myslim z tazoby v tehotenstve normalne - ako normalne je, ze bolia kosti, ked sa roztahuje panva (aj ked mne sa neroztiahla asi ani o mm :unamused: ))
a hned sme kupili aj umyvacku riadu - kezde sme si povedali, ze roboty okolo deti bude aj bez riadu kopec :stuck_out_tongue_closed_eyes: - takze Blani - vrelo odporucam - urcite sa oplati investovat do dobrej - ono sa to vrati :dizzy_face:
23. dub 2008 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som ani neuvažovala nad tým, či testy áno, alebo nie, ale brala som všetky testy, ktoré mi chceli urobiť. Len som chcela povedať, že žiadny test nie je 100% a je vec presvedčenia. Hlavne keď máš v rukách výsledky, máš možnosť výberu, čo bez testu jednoducho nemáš.
Mne sa tu strašne páči, že človek dostane papier s výsledkami, kým u nás ti len povedia, že je všetko v pohode, alebo nie je a nevieš ani prečo...

No a osobne zase nie som zástancom tzv. prirodzeného pôrodu a napr. nikdy by som sa nedala na pôrod doma, pretože si ani len neviem predstaviť tie nervy rodiť s mojou malou komplikáciou doma a keď mi pichli epi, neskutočne som ďakovala človeku, ktorý ju vymyslel :dizzy_face:
23. dub 2008 v 17:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Hi, hi, tak uz mame 13. zubok :wink:
23. dub 2008 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som bola dost prekvapena, ked mi do schranky dosli vysledky, pretoze som vobec nevedela, co s nimi. Gyndos mi to nepovedal,ze mi to pride aj domov a ja som nevedela, ci mu volat, ci nevolat, ci o nich aj on vie, keby boli zle, ci sa mam sama hlasit alebo nie. A najhorsie bolo, ze po porode mi nemocnicny porodnik napisal 'recept' na odber krvi na koagulacie, 1x za tyzden po dobu 8 tyzdnov, ale uz som odrodila a teda k nemu nepatrila, k mojmu gyndosovi som mala ist az po 6 tyz, no komu oznamit zle vysledky???
Mne sa tento ich system ani trosku nepozdava, ist sama do labaku na krv a cakat na vysledky doma. Viac sa mi to pozdava u nas, sestra v ambulancii do 8.00 berie krv, naraz to vsetko poslu a vysledky idu k nim, lekar informuje.
23. dub 2008 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
No, zase musím uznať, je mi pekne liezlo na nervy vkuse chodiť inam na testy, inam na konzultácie, inam na ultrazvuk... fakt záhul najmä keď som musela roztiahnúť nohy u lekára, potom na výter... minimálne raz mesačne...už som sa cítila ako handra...u nás je skvelé to, že má žena jedného lekára celé tehu - júúúj, čo by som dala za moju slov. lekárku alebo toho prvého lorientského gynekológa...a hlavne ide o to, že to u nás robí gynekológ, tu to môže byť generalista alebo SF... to mi fakt príde choré...
...ale vlastné výsledky sa mi páčili :grinning:
23. dub 2008 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ako si vas tak ctam - tak zistujem, ze som asi fakt nejako mimo - kedze mna cely cas viedol a aj odrodil jeden a ten isty lekar - on mi aj zaistil vsetko co sa tyka nemocnice a sterov - akurat na mesacnu toxo som chodila do labaku v nasej stvrti
a navyse sluzby v porodnici a vsetko okolo porodu mi prislo milionkrat lepsie ako u nas - kde ked si nezaplatis, tak ta dobre ze nenechaju aj zgegnut (a to aj v sukromnej hodne ospevovanej klinike BS :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - tu som necvakala ani halier - a este sa aj tetuse "bili", ktora z nich bude moct strazit a cicikat moje babata v noci a tak isto mi ich skoro an nedali kupat - kedze same chceli :dizzy_face: - takze je to asi o ludoch a pristupe - alebo som mala fakt velke stastie - kedze moj lekar mi okrem kazdomesacnej a neskor dvojtyzdennej vizity u nho v amb - predpisal aj 2x tyzdenne monitoring a to chodila ku mne SF - to bolo uplne super - a co sa tyka spitala - tak detto - vsetko mi vybavil - akurat som sa tam musela dostavit na pelvis scanner a na vysetrenie k anesteziologovi (ale toto asi nemohol urobit za mna :grinning: )
23. dub 2008 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
No ono moznost volby mam : test udelat/neudelat. Pricemz nasledek bude, kdyby nahodou neco, tak jsme to proste prijmuli dopredu. Takze asi tak. No popremyslime s manzou. Diky za nazory.

A jakou tu Whirpoolku mate? My vezmem asi na 12 sad, pac s mimi toho asi bude hodne (nasi maji na 9 a ve trech jedou obcas i 2 varky denne).

S tema vysledkama se mi to libi taky, az na to, ze si clovek musi celou slozku porad nosit pri sobe. Lekari to neschovavaj. No jesteze existuji pocitace, ta moje to ma aspon vsecko v nem :slight_smile: Doufam, ze se ji jednou nezaviruje, to by me klepla pepka :grinning: a ji asi taky :grinning:

Jinak me se taky moc nelibi, ze tady clovek musi kvuli vsemu do "specializovanyho" zarizeni. Jeste ze jsem v mestecku, kde mame laborku a doktory celkem pohromade. To mi pripomina, ze bych se mela konecne objednat k zubari :confused:
23. dub 2008 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
K zubarovi, to je mile, je jasne, ze v tehu je zvysena kazivost zubov atd, ale tu ich to netrapi! Ja som mala vystavenu tehotensku knizku este v Prahe a tam bola kolonka, co vsetko bolo nutne absolvovat v trimestri a prazsky gyndos mi to prizvukoval, napr. zubara a aj u vseob. lekara prehliadku s EKG
Podla mna laboratorne vysledky nepatra do ruk pacienta s takou samozrejmostou, ako je to tu, dovolim si tvrdit, ze vacsina tomu prd rozumie, hoci tam su referencne hodnoty od-do, ale ten laik sa na vysledky nikdy nepozrie komplexne. No urcite by mu mal doktor dat nahliadnut alebo dat kopiu na poziadanie, co u nas bohuzial takisto nefunguje.
Neviete, ako sa zapina numericka klavesnica? nejak mi to nefunguje, alex sa hral s klavesnicou
23. dub 2008 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Myslela som v 1. trimestri toho zubara a vseobecneho
23. dub 2008 v 18:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Joj, tak to si musim pospisit k tomu zubakovi. To uz jsem skoro prosvihla :grinning:
Jinak moje gyndacka je vseobecnej, takze OK a vypada to, ze vsecky vysledky kontroluje, ma prehled, tak dobry.

Numericka klavesnice se zapina tlacitkem NumLock (VerrNum) ctvrty nahore zprava, o jeji aktivite ti da znat diodka :slight_smile:
23. dub 2008 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, ak si dobre pamätám, tak baby v mojom termíne u zubára väčšinou tiež neboli, takže kolónka tam je, ale je napr. Tu som u zubára bola ale z vlastnej vôle, nikto mi nepovedal, aké vyšetrenia mám zadara počas tehotenstva, ale trošku to pripisujem nášmu sťahovaniu... keby som mala jedného lekára, možno by to bolo lepšie.

Klávesnicu si zapni tlačidlom NUM LOCK hore nad číslami :wink:
23. dub 2008 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja k zubakovi stejne musim, pac posledni kontrolu jsem mela prave v dubnu vloni :slight_smile:
23. dub 2008 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Janka JZFR ty si este nebola s detickami na Slovensku? a ako chcete ist? aj s manzelom? my ideme s filipkom letecky a naspat v septebri pride david po nas, ale to neviem ako chceme zvladnut 2 200 km autom :angry: s malym.

Ide ma porazit na maj su letenky Brest-paris za 300 eur, oni nie su normalni :fearful: a to len aller :astonished: tak asi budeme musiet pockat a pojdeme zaciatkom juna vtedy su za 79 eur.

Tini, boli ste Alexa fotit v atelieri u fotografa? krasne fotocky :wink:
23. dub 2008 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Hoj babulky!!! Tak uz jsme konecne pripojeni doma :slight_smile: Ted nevim kam driv skocit, jako do ktereho okna, na kterou stranku, docist vsechny maily, poodepisovat, konika podocitat, i kdyz to bych nevidela tak ruzove, protoze jste nakecaly 20 stran, a to nedoctu v zivote nikdy :wink:
Nechtela byste mi nektera v rychlosti shrnout co je tady noveho? :wink:
23. dub 2008 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Lucija, my ked sme sa stahovali nedavno sme mali ten isty problem 5 tyzdnou bez internetu :angry:

Toto musis vediet ak si sa to este nedocitala, Meleri bude mat babatko :slight_smile: :wink:
23. dub 2008 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
tyzdnov, sorry
23. dub 2008 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Adka, ahoooj!!! Nove tehulky jsem zaznamenala, to je krasne, ze? To budem s nima znova prozivat :dizzy_face: Ne ze by mi teda to moje tehotenstvi nejak chybelo, ale je hezke zavzpominat, jake to bylo :dizzy_face:

Jo bez netu jsem fakt byla jak bez hlavy, to si clovek ani normalne neuvedomi, jak je navykly si vse jednoduse najit, cist si zpravy, sednout si na forum a tak.. No nastesti uz to vypada ze to jde, tak slava :grinning: :sunglasses:

Adka a co Filip??? Uz chodi? A co uz umi noveho???? Lea se rozhodla prozatim nechodit, proste to ani sama nezkousi, je ji dobre na kolinkach asi nebo co :slight_smile:
23. dub 2008 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
caute - len tak naskok
Adi - este sme neboli - minuly rok s drobcami sme nechceli - kedze boli podla mna velmi malinky na cestu autom a lietadlom - to je pre mna hodne o drzku - kedze su dvaja - jednak sama by som s dvomi nikdy ist nemohla (aerolinie by to nedovolili) a jednak tie prestupy - najprv do Pariza, potom po Parizi - cez Blavu a potom este ku nam do PP :stuck_out_tongue_closed_eyes: - tak to sme vzdali - kupili sme vacsi auto a ideme vsetci autom

Luci - vytvorili sme spolocnu stranku bab z FR
mame tu novu mamicku Lenku z Antibes
potom Janka z touru ma krasneho synceka
a viac si uz nespominam :sweat_smile:
23. dub 2008 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, dekuju :dizzy_face: A prosimte jaka je ta spolecna stranka??????? Posles mi nejaky odkaz?

Adi, my tedka pojedem poprve s Leou autem. Mame to 2000km. Autem jsme jeli jen jednou a stalo to za to :stuck_out_tongue_closed_eyes: Misto planovanych 17 hodin cesty, se nam to povedlo za 30hodin!!!!! protoze jsme chytli v Nemecku nejakou kamionovou spicku nebo co, prace na dalnici, pak jsme se na dalnici ztratili, no hruza, a pak jsme byli strasne unaveni a museli jsme furt zastavovat a spat. Tehdy jsme jeste nemeli dite nastesti, ale byla jsem uz ve 3.mesici tehu. Ale zvladli jsme to, a zpatky jsme to stihli ujet asi za 19 hodin bez spani.
No a za dva tydny pojedeme na moravu i s Leou, chceme vyjet odpoledne, do vecera pocitam ji nejak v aute zabavime, pak by nam mela usnout a rano bysme tam snad mohli byt, pokud vse dobre dopadne.
Nejvetsi sranda byla, ze jsme si rikali, jak prejedeme rychle Nemecko, je to asi 500km a neni tam omezena rychlost na dalnicich, tak jsme si rikali, ze za 3 hodky to bude ok, a jeli jsme ten usek 12hodin :grinning: :grinning: :grinning: Od te doby jsme pro jistotu litali letadlem.
No jenze tentokrat byly fakt drahe letenky a navic potrebujem spoustu veci nakoupit a dovezt, tak zkusime zas pro jednou autem.
Pak ti poreferuju, jaka byla cesta :wink:
23. dub 2008 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, diky! No super holky, to je parada, mame tabulku a fotecky krasny! :dizzy_face: A mimochodem, potesilo me ze nejsem nejstarsi, ale az druha nejstarsi :grinning: Dodam teda taky nejake foto, jestli muzu, jo?
23. dub 2008 ve 22:56  • Odpověz  • To se mi líbí
jzfr tento tyzden ta uz nestihnem prist pozriet ale nabuduci tyzden ak by si mala cas mozme sa dohodnut :grinning: V sobotu ideme na svadbu niekam na sever fr tak musim nieco na seba kupit nohavice mam ale nieco k tomu
24. dub 2008 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
dobre rano vsetky dievcata :slight_smile:
24. dub 2008 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Krasne ranko, ja jsem vas tady nakonec docitala skoro do 2h :grinning: no ale aspon jsem trosku v obraze :wink: a fakt jsem se bavila :slight_smile: akorat to rano bylo krute :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. dub 2008 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj babulky!!!

Teeeda, tu sa kecá ako o život! :grinning: Luci, vitaj späť, tých 5 týždňov bez netu si už nedokážem predsaviť :sweat_smile:

Ja som sa včera zabudla pochváliť, že už aj Sarah má pas, takže môžeme letieť a nič nás nezastaví :grinning:

Cestu autom s malou až na Slovensko si nedokážem predstaviť - to by sme asi museli cestovať v noci... Raz sme išli s deckami z Belgicka na Juh do Ardeche celú noc - decká mali 5 a 10r, vcelku to bol záhul, ale zvládli sme to :grinning:
24. dub 2008 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan, caaaau! A vzali vam ty fotky focene doma nakonec???
Ja si vzpominam, ze jsme fotili Leu na obcanku a pas kdyz mela 2 tydny a bylo to peklo, zrovna se ji totiz chtelo spat, a ta pani fotografka ji budila, my jsme ji budili, a ona chudera vzdycky jen otevrela ocicka a zas je hned zavrela, tak jsme v atelieru stravili peknou hodinku, a nakonec to foto podle toho vypada :grinning: A stejne nechapu ale fakt nechapu proc to delaji, protoze kdyz jsme pak v jejich 2,5mesicich leteli, tak uz se skoro te fotce v pasu nepodobala, no ted uz ani zdaleka nahodou :wink:
Jinak Sarinka je nadherna kocka, fakt. Jsem si myslela ze jen ja mam velke dite, ze se uz v 10ti mesicich oblekalo do 2lete velikosti, ale vidim ze nejsme samy ;)))
Pheva, taky nutne shanim neco na svatbu. Jdeme na jednu prave ted v kvetnu, jak budeme v cechach. No a taky shanim neco na svoji svatbu, a musim to sehnat behem tech dvou tydnu co tam budu, tak to bude taky sranda.
24. dub 2008 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Vzali mi moju fotku :wink: Ja som ju trošku poupravovala v PSP, aby tam neboli tiene, aby boli lepšie farby, lebo s naším bleskom to nie je žiadna sláva, ale fotka bola určite lepšia ako od fotografa, ktorého som nedokázala zohnať v celom predliatom St. Denis :grinning: Mňa ale na pase najviac pobavili tie miery - že 0,71m a modrošedé oči.. pri dvojmesačnom mimču je to fakt úplná blbosť písať niečo takéto, lebo po pár mesiacoch to už dávno nemusí byť pravda.. to len aby mali vyplnené kolónky.. šašovia :grinning:

My máme teraz veľkosť 81, ale na leto už objednávam 86 (Reduta má už celkom slušné výpredaje :wink:)
24. dub 2008 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja uz dopredu nic nenakupuju, protoze v lednovych vyprodejich jsem Leusi nakoupila mraky veci na 2 roky - na pristi zimu jsem myslela, a ji uz jsou skoro ted ty veci male :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Nejradsi mam H&M, tam jsou ty velikosti normalne odpovidajici. A hlavne maji krasny veci, ne moc drahy, a kdyz meli 70% slevy, tak jsem si odnasela megapytel veci asi za 20 eur, to jsem byla uplne v sedmem nebi :grinning: Jenze musim jezdit az do Nantes. Trochu z ruky.

Jinak my uz zaciname pomalinku planovat svatebni cestu na Reunion, koukame po letenkach a tak, snad to tentokrat klapne :wink: Kdyz tak dame srazik :grinning:
24. dub 2008 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek