• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Peti, to mas teda vesele s tymi chutami, ja som nic take nezazila :fearful: Tak co, uz chystate aspon mena??? Ved musite vybrat 2+2, pre vsetky 3 mozne kombinacie :dizzy_face: Co cvokra na spravu, ze budu dvojicky? Aj to ju nechalo chladnou??? Tvoja rodina je urcite stastim cela bez seba, vsak?

Ja by si tiez skocila do vody, ale este je more chladne, no par otuzilcov sme uz videli.

Dnes na tej vystave kvetov sme stretli aj nasich susedov-teploskov, drzali sa za ruky, zlati moji. Ale trosku to bolo rozpacite pre obe strany, ked sme sa zrazu uvideli. Tu vedla v zahrade mi ako teplosi nepridu, ale tam von to bolo jasne, hoci nemam vobec nic proti. Ale su strasne fajn, ovela lepsi ako ini 'normalni' susedia. Opat idu niekam na dovcu, tak mi opat ponukli kluce od domu, nech mam pristup do ich bazenu :dizzy_face: len kam dam Alexa? Bihan, ty sa normalne kupes aj so Sarik, vsak? Mate nejaky matrac alebo koleso? ASi sa na to nedam, je tam hlboka voda...to je taky velky nafukovaci bazen :fearful:
27. dub 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, sak to prejde :slight_smile: ale manzel by mohl se zacit trosku snazit ne? V ty kuchyni. Me strasne jely knedliky a koprova omacka, hned bych si dala, ale uz nemam zadnej pytlik :unamused: a tady shanet cerstvej kopr, kysanou smetanu a tak... no nevim nevim. Hlavne papej. Pomerance jsou dobry, pry obsahuji listovku, nebo zelezo? Ted nevim. Ale oboje je potreba.

My jsme dneska trosku zmokli, ale ze je teplo, takto neva hi hi. Zase jsme courali ve ctvrti naseho budouciho domecku. Uz jsme se tesili, jak nam ho v sobotu priklepnou a oni si presunuli sezeni na pondeli vecer :angry: Tak se furt klepeme... ale neni duvod, aby nam ho neprodali. No uz jsme se videli na zahradce, uz jsme obehli dokonce i kramy, checeme trosku zateplit podlahu, tak asi polozime korkouvou, je to jednoduchy a celkem ani ne drahy. A pro mimi, az se bude valet na brisku na podlaze to aspon nebude studeny :slight_smile: No pak jsme se zastavili v krame, kde delaj terasy, tak jsme si navysnili drevenou terasu (ted tam jsou jen betonovy dlazdice) a pergolu a na pozdeji ze postavime verandu... No proste uz od unora v tom baracku bydlime a on porad neni nas :angry: Tak drzte pesticky,at uz v pondeli to mame na tuty. V nasem rozpoctu fakt nic blizko tady nebylo az tenhle baracek, tak jsme z toho cely vyjeveny! No pak dam vedet. Navic ted uz ho vlastne budem skoro potrebovat hi hi :sweat_smile: sice ted bydlime v T3, ale uz i tak je tu pro nas tesno :sweat_smile:

Tini, ja bych do toho bazenu sla, to mate prima sousedy :slight_smile: Vem nejaky plavatko pro Alexe a uzij si te moznosti a tech krasnych dnu. No a nebo ho v poledne dej spinkat do kocarku, pak si ho prevez k bazenu a mezitim se vyrochnej :slight_smile: Leto nam tu zacina :slight_smile:
27. dub 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, držím palček, aby vám domček odklepli :dizzy_face: ja by som nič viac ku šťastiu ako kus vlastného bývania nepotrebovala :grinning:
Máme novinu, Sára sa už stavia na 4 a potom sa hýbe dopredu a dozadu a strašne je pri tom srandovná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zatíčko naše za chvíľku začne loziť :sweat_smile:

Tini, plávame asi od 3m s tým, že Sáru mám na rukách, už aj potápame a len tak na čvachtanie máme také dvojité koleso (aj s pseudo opierkou, ktorá je nanič). Je to fajn, lebo nech sa preváži kamkoľvek, stále pláva na hladine. Stálo to asi 7€ a kúpili sme ho v Decatlone ale videla som to aj v niektorom supermarkete. Prípadne ak sa veeeľmi bojíš, kúp rukávniky, ale myslím, že je to zbytočné :wink:

Peti, zo mňa sa stal asi treťom mesiaci vegetarián (v prvom a druhom som bola vyslovene mäsožravec a mala som vkuse chuť na krvavé steaky :sweat_smile:), tak som jedla hlavne ovocie a všetko ostatné. Mäso som zase začala jesť asi v šiestom mesiaci.... Neboj, to prejde :wink:
27. dub 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, spi minimalne do 7h30 nekdy az do 8h... jak kdy... U Ley plati zvlastni pravidlo cim driv jde spat, tim dele spi - a naopak cim pozdeji jde spat, tim driv se vzbudi - nechapu nerozumim, ale je to tak :grinning:

Blani taky drzim moc palce na domecek :dizzy_face: Pak dej vedet jak jste dopadli :wink:

Tini, tak to jsou sousedi supr! Bazenek urcite vyuzij, pro maleho kup bud rukavky, nebo takovou penovou plavaci desku, na kterou si lehne, kolo apod...anebo jak psala kulicka, uspi ho v kocaru a mas klid :slight_smile:

My dneska byli v zoo, prisli jsme domu utahani jak kotata. Kotatko mi usnulo uz v 18h a tak uz odpocivam, vymyslim recept na zitrejsi veceri pro 10 lidi, kterou musim uvarit, kdyby to bylo jen hlavni jidlo tak uz vim - nejaky gulas, ale co predkrm a dezert? To kurna musim jeste vymyslet :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ani nevim jestli mame dost nadobi na takovou megavecu, maximalne jime v 6ti, ale Yann to nejak nedomyslel a pozval tech kamaradu nejak vic :wink:
27. dub 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak uz sme sa vratili z navstevy - bolo fajn - az na to, ze mi ta kamoska zamlcala, ze maju pokazeny vytah a ze byvaju na siedmom :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a este, ked sme sa isli s detvakmi prechadzat - tak u nich to je horsie ako v BB na Urpin - sam kopec a stupanie - vam poviem, ze vytlacit tie moje drobce + kocik - no riadna fuska :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no vladli sme to :wink:

teraz su v postielkach - no spat sa im teda nechce ani za svet - a to mi dnes obaja spali najprv asi pol hodinu a este si zdriemli cestou spat v aute (cize asi 15minut :unamused: ) - co sa tyka nocneho spania - tak ich ukladam okolo osmej a chodim po nich zvycajne rano okolo pol osmej
ale vecer, prv ako usnu - tak ich este pocujem santit v postielkach a ticho je zvycajne az od tej pol deviatej - a rano sa (za normalnych okolnosti) zobudia nieco okolo siedmej - ale este trosku vylihuju a potom ma zavolaju - take daco ze - mamiiiii kakaukoooo :grinning: (teda zatial sa to na to nepodoba - ot som ja len prelozila do "ludstiny" - lebo to ich AAAAAAAAAA by asi znelo divne :sweat_smile: )- tak im donesiem kazdemu po flaske mlieka - a ja sa idem este na chilku suchnut do tepla :wink:

Kulicko - snad vam ten domcek v ten pondelok odklepnu :wink: - drzim palce

Meleri - tak teda klobuk dolu, ze zvladas varit :slight_smile: - ja som nedokazala ani vydrzat v miestnosti, ked sa otvorila chladnicka - takze toto vam nikomu neprajem - ale naopak - zelam tehulkam, aby vsetky nevolnosti a ine negativne ucinky tehotenstva rychle pominuli - aby ste si mohli vychutnat tehulkovanie :wink: :dizzy_face:

Luci - nevies, co je s Jankou? - snad si ju v tom Darfoure nenechali :sweat_smile:
27. dub 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - ako dezert - ja by som urobila klasicku babovku a servirovala ju so slahackou a zmrzkou :slight_smile:
27. dub 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, dekuji za dobry napad ;)) Ja jsem mezitim vymyslela jablecny strudl se zmrzlinou a vanilkovym kremem, mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmm :dizzy_face: Ale babovku bych si dala taky, jen mam blbou troubu a vetsinou se mi ty babovky moc nedari... :sweat_smile:

Taky jsem si rikala kde je Janka...
27. dub 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ako robis strudl - ja totiz nerobim sama cesto - iba kupujem - ale tu som este ine ako okruhle nevidela :sweat_smile: - tak to mi furt take smiesne pride - kedze mam viacej odezkov ako kolaca :grinning:
27. dub 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, to me nikdy nenapadlo nad tim pouvazovat, ja to delam proste z toho kulateho :grinning: zalozim to jednoduse zprava zleva a pak roluju :grinning: Oni frantici nevi jak chutna original z domaciho testa od maminky, takze se nebojim ze by to nejak zkritizovali :grinning:
27. dub 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci :wink: :grinning:
27. dub 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ja by som urobila nejaké čokoládove moelleux v nádobe na cake... k tomu kúpiš creme anglaise v tube, vanilkovú zmrku, karamelový toping a ideš :grinning:
predkrm možno nejaký rýchly šalát, alebo courgettes farcies alebo nejaký slaný koláč (prípaden zbožňujem melón s parmsku šunkou, ale to nechutí každému).
No a hlavné by som asi urobila nejakého grilovaného marinovaného lososa s omáčkou z kyslej smotany, kôpru a cesnaku a opekané zemiaky...

Dobre som to vymyslela? :grinning:

Janku som minule náhodou zastihla na MSN, ale veľmi jej nebolo do reči :sweat_smile: Žije, ale asi teraz na naše detské a tehotenské bľabotanie nemá veľmi náladu :sweat_smile: (môj osobný názor :wink:)
28. dub 2008 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak ted jsi mi udelala super chute ;))) Zni to moooc dobre ;)

Akorat ze jsem vam zapomnela napsat, ze jsem trochu handikapovana, mam totiz jen 2 plaque a jednu minielektrickou troubu, fakt malinkou. A ty plaque jsou tady v novem byte induction, a na ty nam nefunguje nase sada hrncu, takze mam prozatim jen dva male hrnce a jednu panev :grinning: Ono totiz to nadobi, ktere funguje na induction je pekelne drahe, takze jsme zatim jeste zadne neprikoupili :grinning: Nehlede na to, ze asi ani nemam 10 stejnych taliru, no to uz je detail :wink: Tak a ted uz vite vsechno!

Ale ty cokoladove moelleux bych si dala hned, pekla nedavno kamaradka mnaaam :dizzy_face: Courgette taky uplne miluju a losos to ani nemluvim, fakt vyborne menu ;)) Nekdy udelam, ale pro 10 lidi se mi to vytvaret moc nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Jsem se rozhodla ze misto predkrmu bude jen vetsi apero, jakoze chleby s vdecnou cesnekovou pomazankou, pomazankou z krabich tycinek a nejake pizza sneky z listoveho testa... No a pak ceskou klasiku, gulas ;) a nakonec jablecny strudl s vanilkovym kremem a slehackou a konec :slight_smile:
28. dub 2008 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahaaaaa... no tak to si dosť hendikepovaná :sweat_smile: Ja by som tak vybrala menu pre 10 ľudí, lebo losos, zemiaky aj courgetttes sa dajú upiecť vo väčšom množstve v rúre a potom to len prihreješ.. ale chápem že s minirúrou toho veľa asi nenačaruješ.. Ale Yann je za to "zlatý", že pozval toľko ľudí k vám a vie, že poriadne nemáš z čoho variť :grinning:
My máme všetky hrnce použiteľné na indukčný šporák, lebo máme vlastnú platňu, ale tu je erárny plynový... Dokonca máme taký obrovitánsky hrniec na kraby a mušle :grinning:
28. dub 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:
Luci - dik :wink: - aspon vieme, ze zije :slight_smile:
druha Luci- tak to teda fakt potesi :angry: - by som to riesila asi podobne - nieco, co sa urobi naraz v jednom velkom hrnci a bolo by - my v podstate predjedla uz ani nerobievame - kedysi sme podavali najprv salade compose - ale teraz zaciname normalne hlavnym (teda po aperitive) a salat podavame az ku syru a potom dezert - nejako si nam tak s MM viacej zachutilo mat salat spolu so syrom :wink:
28. dub 2008 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ten muj chlap je proste praktik :grinning: Co nadelam :sweat_smile: :grinning: Hoste si asi budou muset prinest zidle, talire a pribory :grinning:
28. dub 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi tak napada- ze aj u nas bolo z pociatku malo stoliciek - a prvy stol, kt sme mali - o ten si sa proste nesmela ani rukami opriet - lebo sa vsetko zacalo valit na tvoju stranu :grinning:
teraz uz mame ok - ikeacky :wink:
ozaj - a ved v ikee maju take mini taburetky - ktore sa daju dat aj k stolu - akurat nemaju ktovie aku velku nosnost (takze ten, kto ma zarucene nad 90kg - nech ide radsej na klasiku stolicku) - ale aj my sme ich spociatku mali - a teraz mi sluzia ako podstavce pod kvety :grinning:
28. dub 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme si prave nedavno koupili novy veliky stul v Ikea, je pro 6, ale vejde se i 8 lidi. No tech 10 nevim :grinning: A vzali jsme k tomu samozrejme jen 6 zidli, pak mame jeste dve balkonove, jedno proutene kresilko a jedno kreslo od pracovniho stolu ;))) Nejak to dohromady dame :grinning: Ty taburetky jsem taky mela kdysi ve svem byte, staly snad ani ne 100kc a daly se skladovat na sobe, to bylo prakticke :wink:

Luci, tak Janku pozdravuj :wink:
28. dub 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky,

nějak to tady zas nestíhám...:slight_smile:

Jzfr,

a odkdy ti byl vidět břich? U těch dvojiček je to asi dřív co? Normálně je to prý až druhý trimestr, ale u těch dvojiček beztak ten první ne?

Jinak lidi, já se tak těším! Jedem ted ve čtvrtek ráno! Začíná mi být líp a líp, tedy s tou únavou a s tou pánví, včera jsem dala i menší výlet a v poho...akorát je mi ted víc "nablití"..ale to je mi jedno..prostě moc nejím a basta....:slight_smile: kdežto ta únava byla fakt strašná...
28. dub 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri hi hi, me vylezl brich uz po 4 tt a ted uz bych sakra ocenila tehu kalhoty, jenze mi je porad neposilaj, uz je to pres mesic co je mam objednane :confounded: Tak se snad utrhnou tenhle tyden, pac uz chodim s rozepnutymi knofliky na kalhotach a to neni ve meste moc prakticky :grinning:

Drzim pesticky na cestu, taky bych jela... v Teplicich budou na prelomu kvetna cervna porcelanovy trhy a my mame ten nas servis uz tak otriskanej (no jo Carrouf :sweat_smile: kvalita supermarché). A taky jsem nasla prima internetovy obchody v CR, maj tam spouuuustu krasnych vecicek a ne moc drahych (teda v porovnani s FR), takze az sem nasi pojedou, tak asi pojedou s vozejkem :grinning: :sweat_smile:
28. dub 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ste toho zase nakecali!!!
Lucka, ty si uz raz o tom lososovi a omacke z kyslej smotany a cesnaku pisala, nedas nam tu recept? Znie to velmi dobre :dizzy_face:
Ked som ja piekla strudel z toho hotoveho Herta listkoveho cesta, ja som na 1 strudel pouzila 2 cesta, obidva som prerezala napoly a dala som tie polovicky k sebe naopak, to iste aj zhora-zdola a vysiel mi stvorec, miestami bolo cesto dvojmo, a tak som naplnila a piekla.
Musim pochvalit MM, ze on ked je vo svungu a pozyva znamych, teda dlho to uz nebolo, to je pravda, ale este ked bol Alex mensi, tak sa postaral aj o jedlo, objednal v restike a bolo :grinning: Lenze pravda je taka, ze niektori jeho ludia su tak divni, ze som sa ja radsej ani o kuchtenie nepokusala, nestojim o trapas pred nimi, hoci niektore z pozvanych zien chodia do skoly varenia...
O indukcnej platni mi nehovorte, tiez mame len 3 hrnce a 1 panvicu :grinning: vystacime si nejako.
Dnes som kupila tu Nuby flasku, teda, aj ja som vyskusala a mne sa tazko z nej pije, Alex sa s nou zatial len hra, uivdime.
A mam letenku :dizzy_face: 15.-29. maj
28. dub 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri - mne brusko zacalo byt vidno asi az na prelome 3-4mesiaca - lenze ja nie som ziadna "spageta" - a akonahle vyhuplo - tak sa rychlo rozrastlo - lebo do troch tyzdnov od vtedy ako ho zacalo byt vidno - uz som na seba neobliekla ziadne svoje nohavice - a tehotenske latkove nohavice mi boli male uz ku prvemu januaru (podotykam, ze pri normalnom tehu mali vydrzat az do konca) - jedine, co som potom mohla obliect - boli rifle (taille basse) s tym pruznym pasom - tie som vynosila este aj po porode - kedze brusko mi ostalo este velmi dlho velke (dodnes je :frowning2: - ale dufam, ze sa este niekedy"scucne" :sweat_smile: )
28. dub 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ako robím lososa, to pokojne prezradím, ale receptom by som to ani veľmi nenazvala, lebo moje varenie sú "rýchlovečky" :grinning:

Takže steaky z lososa namarinujem v troške oliv. oleja, soli, mletom korení a korení na ryby. Odložím do chladničky aj v sáčku.
Omáčka - kyslá smotana, dve lyžice sójovej omáčky, trochu cukru, citrónovej šťavy, sušeného kôpru a trochu cesnaku. všetko poriadne za studena rozmiešať, odložiť do chladničky aspoň na 2h, aby sa pekne uvolnili zo všetkého chute (pozor na cesnak, ten dosť výrazne "púšťa" chuť :wink:)
Najlepšie sú k tomu opekané zemiaky na spôsob "potatos", pretože kyslá omáčka sedí aj k zemiakom aj k rybe.
No a rybu len osmažím v tej marináde (keby som to robila pre 10 ľudí, tak upečiem :grinning:).

Tehotenské oblečenie som nosila asi od 8tt, ale záleží na druhu oblečenia. Mala som jedny nohavice a viem, že ešte okolo 16tt som nosila normálne nohavice (nie jeany) s rozopnutým gombíkom :sweat_smile: ale mala som k tomu opasok :wink:
28. dub 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr, Bihan,

dík! :slight_smile: řeším to ted páč budu muset něco koupit v česku jak pojedu...nechce se mi to tady kupovat za ty drahé peníze..tak snad něco seženu, i když bez břicha se to bude špatně zkoušet! :slight_smile:
No já zatím nic snad jen trošku, ale to jsem měla minule po IVF taky..ale uvidím! :slight_smile:
28. dub 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan a jak se tu jmenuje kysela smetana? Ja to furt nemuzu najit :unamused:

Jinak mam dotaz : osvedcila se vam cestovni postylka?
28. dub 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
crème fraîche épaisse :wink: nájdeš to v mliečnom rajóne pri jogurtoch a väčšinou to má niečo s modrou farbou - creme fraiche liquide - sladká smotana, sú väčšinou červené, ale farbou sa určite neriaď :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peti, hlavne toho nekupuj veľa - napr. nohvice, čo mi skvele sedeli na začiatku tehotenstva, lebo mali pomerne pevnú gumu na bruchu, ma tlačili, keď brško narástlo a potom som mala jeany, ktoré mi bez brucha nedržali, ale na konci tehu boli super.
28. dub 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

:slight_smile:) je to sranda s tím břichem jak to popisuješ...no jsem fakt zvědavá, co mě čeká! A co třeba elasťáky? nějaké širší, a k tomu šaty, to se nedá?

Uvažovala jsem, že kdyby se daly sehnat nějaké dost hrubé šaty na zimu, třeba i dlouhé, tak bych brala tohle..já mám šaty moc ráda, a tedkom je ta móda se zvýšeným pasem, tak nám to fandí! :slight_smile:

Jo dík teda taky za tu kyselou šlehačku! Taky jsem to sháněla..

Kuličko,
já zas sháním šlehačku, nejde to nikdy vyšlehat ty jejich smetany....:slight_smile:
:slight_smile:
28. dub 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je, Meleri a co pouzivas za pristroj? Rucni je sila a bombicky uz jsou dneska nesehnatelny! Ja kdyz slehacku, tak tu umelinu umelou, co prodavaj uz delanou v psut psutu :unamused:
28. dub 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo je fakt, že nejlepší je koupit tu umělou šlehačku..jenže já to jednou potřebovala do nějaké buchty či co, už si nepamatuju, normálně to v česku šlehám strojkem, ale tady jsem to šlehala jak debil a furt to bylo řídké, tak proto.. :frowning2: navíc já se ještě neumím tak dobře Francouzsky vyjádřit, prostě řeknu "creme dure comme du beton" a to mi pak strčili nějakou krabičku a stejně to bylo naprd.
28. dub 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri :grinning:

no slehacka je normalne creme, tak nevim, co na tom nepochopili! nebo je creme smetana a musime nejak domyslet ten pridomek "ke slehani" b :rolling_eyes:

Me tu chybej knedliky. Coz o to, ja bych si udelala i kynuty z mouky, ale kdyz ona ani ta mouka tady nejni! Pac se musi hruba. Chjo.

Ale dala bych si poradnou bramboracku mnam mnam, jenze na houby tady nikam nemuzu (stejne nerostou) a kupovat je teda straaasne drahy. No a pak jsem jeste nenasla petrzel koren, oni snad nevedi, ze to je jedly a dobry pro zdravi. Mno, ale kdyz tak o tom premyslim... zacinam slintat ! :confused: :grinning:

Holky estli se vam osvedcila ta cestovni postylka, kolik jste za ni daly? Koukam, ze je to v CR uplne nemlich ta sama cena.
28. dub 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri :grinning: :grinning: :grinning: creme dure :grinning: jsem se nasmala :grinning:
Ja jsem potrebovala tehu kalhoty od 12tt, ale zajimave jsem prosla vselijakymi velikostmi od puvodnich 38 az po 46 :grinning: a pak zase zpet :grinning: Ja jsem si tuhle rikala ze uz skoro dva roky kazdej mesic tridim svoji skrin nejprv jsem vyhazovala male veci a nahrazovala velkyma a ted zas naopak :slight_smile:
Jo a stastnou cestu na moravu ;) Jak dlouho tam vlastne budes? Kdybys chtela a mela cas, muzem nekdy skocit na kafe, ja pojedu do Ostravy nekolikrat, pujdu na "tour" po salonech vybirat svatebni saty, jeste nejake dalsi pochuzky :wink: My pojedem 7.5.

Kulicko, cestovni postylku jsme nepotrebovali, a to cestujem kazdou chvilku, ale je to diky tomu, ze si ji poridili jak tchanovci, tak moji rodice (ti ji meli uz predtim po predchozich vnoucatech), a kamkoliv jsme jeli k ruznym znamym, vsichni maji deti, takze roztahli svoji cestovni postylku a kdyz jsme byli v hotelu nebo v kempu nebo apartmanech na horach, tak jsme si proste objednali pokoj s "lit paraplui" a bylo ;) Zatim bez problemu.

Luci, recept si znacim ;)) vytvorim priste, fakt to vypada jednoduse a moc dobre ;))) No ten muj Gulasek bez michani taky nebyl slozity.

Tini, tak to je to nejpohodlnejsi reseni objednat jidlo z restosky ;) Tak my kdyz delame vecu pro zname doma, je to vetsinou soiree raclette, nebo tartiflette, nebo pizza, nebo grilovani, proste takoveto jednoduche veci, anebo se rovnou domluvime ze se jde do restaurace. To dnesni vyvareni byla moje aktivita :grinning: akorat jsem netusila ze budu varit pro takovy pocet no :wink: A jeste nam jeden kluk pribyl, takze nas bude 11. Ale uz mam vse hotovo, nachystano, davam si dvojku bileho, pohodicka :slight_smile:
28. dub 2008 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek