• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Jzfr... a mozes byt zaregistrovana len tak v ANPE?
Totizto mna tam nechceli zaregistrovat. Stale nejake podmienky... Neviem ci tam Evita moze byt zaregistrovana.
6. kvě 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som síce s jazykom problém nemala, keď som sem prišla, ale o to je to pre mňa horšie, lebo bude pre mňa problém nájsť prácu v obore, ktorý som vyštudovala :unamused: Ale môžem vás ubezpečiť, že sme sa s MM nedorozumeniam nevyhli :grinning:

Jani (z Touru), tunajších pediatrov fakt ber s rezervou, lebo som minule v nejakej "múdrej" knižke čítala, že keď dieťa vy 3m vyžaduje jesť viac než 4x denne, treba začať s ovocnými a zeleninovými príkrmami :confounded: napriek tomu, že dnes takmer nikto neodporúča začať s tuhou stravou skôr ako v 6m...takže RELAX :wink:

Kočík by mal prísť dnes ku kamoške, ale ešte ništ... tak snáď zajtra, teším sa ako malá :grinning: a rúčka sa dá na tomto nastaviť do 3 polôh...

Kočky, chcem sa opýtať, využívať na kočíkoch protidažďovú ochranu?
6. kvě 2008 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
normalne ma zeregistrovali (a to aj v obdobi, ked sm mala iba tu docasnu 3mesacnu carte de sejour) - ja si myslim, ze ako obcan EU - mozes byt registrovana vsade, ako je to potom uz s pracovnym povolenim - to presne neviem, kedze ja som si myslela, ze uz mi pracovne netreba, kedze mam carte de sejour ako membre de famille s validite de travail total - ale ako pisala Nguyen (o par stran vzad) - tak podla vyjadreni DDTE a este neviem akej administrativy - tak nam carte de sejour nie je treba ale pracovne ano :unamused: - takze ja som z toho jelen - ale - ked mi to ponukli - brala som (ale ja som tu vydata - tak mozno to tie tetusky na uradoch beru inak, ked na nich vytasim livret de famille- aj ked si to ony same v zakone urcite neoverili :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: )

Luci - tu protidazdovu som vyuzila asi iba 3x - kedze ja v dazdi von nechodim (ale ani nemusim, kedze som na CP) - ak by som vsak chodila do prace - urcite by som ju vyuzila castejsie - ale nie zase ako tunajsie "matky" - ci je -50 ci + 40°C furt to maju natiahnute cez kocik - a o tom, ze to nedavaju tomu dietatu dole ani pri cakani na poste a ani v obchode - k tomu sa uz radsej nebudem vyjadrovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, to bude ine pretoze si vydata Jzfr. Presne, tu carte de sejour nechcu dat pretoze sme clenmi EU, ale bez toho ma nezaregistruju v ASSEDIC ani v ANPE.
Inak vraj pracovne povolenie nepotrebujeme na vyber urcitych zamestnani, ktore su v zozname na stranke francuzskeho velvyslanectva v Bratislave. Pre mna by pripadalo do uvahy pracovat ako (vychadzam z toho zoznamu): casnicka, sezonne prace (zber mandariniek a pod) pekarka, mesiarka. :confounded: Styri najlukrativnejsie povolania!
Potom je tam asi dalsich 150 zamestnani co pre mna nepripadaju do uvahy, napriklad z hutnickeho priemyslu a tak.

Evita ked si nas citas.... co sa chystas robit vo Francuzsku? Ako pracu myslim :slight_smile:

Bihan rozhodujes sa ci kupit prsiplast pre kocik alebo nie? Ja by som ho asi kupila. Ja mam prsiplast len na sportovu verziu kocika a veru som aj banovala ze som si nezaobstarala aj na vanicku. Obcas ho bolo treba a nie pretoze by pofukoval studeny vetrik - ako ho vyuzivaju francuzske mamicky. Ale fakt zacalo prsat a to som rychlo utekala s kocikom domov.
6. kvě 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby

vitam nove clenky :wink:

nestiham vobec nic som zavalena pracou ale produktivnou takze som spokojna, v robote sme opat vo stvorke tak sme si kus vydychli

prebehla som vas len tak narychlo a kedze mam par noviniek prave ohladom fr administrativy ak to niekoho zaujima konzul a DDTE mi potvrdili ze:

carte de sejou nepotrebujeme, sme v EU a mame povoleny pobyt v kazdom state EU co znamena ze carte de sejour a carte de residence nesluzia vobec na nic ale ak ju chcete prefektura vam ju vystavi na pockanie treba sa ale pripravit na dokazovanie tohto zakonu, najlepsie je dohodnut sa s ambasadou nech vam doda info o jeho francuzskom zneni -osobne som carte de sejour nikdy nepotrebovala a to mame byt na nase obe mena rovnako aj auto (pre zaujimavost carte de sejour a residence sluzia na pobyt a aj na pracu obcanov statov mimo unie preto sa moze stat ze vas zamestaju na carte de sejour a vystavia vam cislo secu ale iba preto ze nepoznaju zakony a vy tym zbytocne riskujete lebo ked nahodou niekto od vas bude pytat prac povolenie mozete pekne zavarit vasmu sefovi - hrozi mu penal az do 5 rokov, vam ani velmi nic nehrozi nakolko vypovedanie z krajiny bez hranic je pochybne riesenie ale neriskovala by som)
pokial chceta pracovat dobu dlhsiu ako 3 mesiace musite poziadta o prac povolenei na urade DDTE.
tato procedura je dost zlozita musite si najst zamestnavatela ten vam vystavi promesse d embauche na CDD viac ako 3 mesiace pripadne CDI (pozor ked ste podnikatelka na svojom propre compte nejedna sa o CDI - CDI je zmluva medzi zamestanavetelom a zamestnancom na dobu neurcitu a vo fr ked mate CDI mate vyhrate - mate vsetky vyhody, moznosti poziciek tovaru na splatky, jedoduchsi pridtup k bytu a podobne) s tymto dokumentom idete na prefekturu-pozor jedna sa o prefecture de police, ta odstartuje proceduru najskor posiela vas dossier na ANPE a ten ma mesiac na to aby nasiel vo fr niekoho kto je au chomage a moze robit pracu na ktoru aspirujete ak ho najdu skoncili ste vasa ziadost je zamietnuta v prvom kole a musite poziadat znovu ale na inej baze
ak nenajdu postupuje vas dossier na DDTE kde zvazuju vase kompetencie a vzdelanie a na zaklade toho vam udelila alebo zamietnu prac povoelnie do 2 mesiacov
co sa tyka 150 otvorenych povolani aj pre tieto potrebujete povolenie akurat je na ne zjednodusena procedura - vynechava sa ANPE a vas dossier ide priamo na DDTE ale o povolenie ziadat musite
ASSEDIC vas nezaregitruje skor ako si neodpracujete viac ako 3 mesiace - ono je to tak ze potrebuejte povolenie s tym odpracujete svoje CDD pri CDI a po odchode zo zamestnania s vypovedou dostanete dossier ASSEDIC na zaklade ktoreho vas tento urad zaregistruje a bude vam vyplacat chomage
ANPE vas moze zaregistrovat ale neposunie vas dossier na ASSEDIC iba vam moze pomoct najst mozneho zamestnavatela - povolenie si vsak uz musite vybavit same
SECU - cislo secu je vystavene na zaklade pracovneho povolenia inak je vam vygenerovane prechodne cislo seku ktore je priclenene k dossier secu vasho muza-priatela atd.

ak mate niektora nejake aktualnejsie info sem s nim rada si necham poradit hlavne ohladom otvornia prac trhu, mne sice konzul potvrdil 1.maj 2009 ale ja im uz neverim ani slovko :angry:

tak som hadam pomohla a objasnila par administrativnych hadaniek :wink:

pekny vecer vsetkym
6. kvě 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janinka - si poklad :dizzy_face:
zial nic nove nemame - snad len to, ze mas pravdu :wink:
ako sa vam byva?
kedy nas dojdes kuknut?
6. kvě 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooj jani ani nevies kolkokrat sme uz boli vychystani ze pojdeme ale stale do toho daco prislo, teraz strasne vela cestujeme aj kvoli tomu sudanu a aj na civilnom sektore tak to vzdy padlo kvoli dakej sluzobke ale neboj ved sa dakedy dotrepeme

byva sa nam fajn som rada ze to takto dopadlo

a vy co nove ? manzel stale pracuje v tej istej restike? moj al stale nic fixne nenasiel (lebo ani nehladal :grinning: stve ma s tym :sweat_smile: )takze interim ale on je spokojny, je plateny na hodinu co v restikach nie je vzdy dodrziavane ked si zamestnana na fix ale ja by som uz bola najradsej keby si nasiel daku normalnu pracu :unamused:

som na vas myslela, ked si vravela ze ste si kupili klimu tak som si kladla otazu ako pristahovalec z avignonu ze preco??? a pomaly vam zacinam rozumiet a ticho zavidiet :grinning: :grinning: :grinning:

tak sa drzte neviem kedy sa mi zasa zadari ist na konika, v robote nehrozi a doma sa snazim vobec nezapinat comp kedze do ncho cumum celz den ale dnes je al v robote tak mala pokusenie :sweat_smile:
6. kvě 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janinka aj ty sa drz :wink: a hlavne davaj na seba pozor s tym soudanom :sweat_smile:
co sa tyka interimu a fix - Al ma pravdu - ma zaplatene vsetky hodiny (MM robi stale tam isto - a ked som to raz ratala - tak na hodinu mu realnej mzdy vyslo menej ako 8 € :stuck_out_tongue_closed_eyes: - takze :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: patroni zdieraci)
6. kvě 2008 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved to ze aj al ked robil v avignone tak robil 6 dni v tyzdni - ale co ti budem sama vies ako tam musia makat, a mal vyplatu kazdy mesiac rovnaku a nikto sa nepozeral na to kolko hodin robil navyse kolkokrat ostal az do zaverecnej lebo bolo vela ludi a tak a teraz je sef lebo robi od 10 do 15 tej a ma skoro taky isty plat lenze interim...keby sme chceli nieco tak sa mozme vies co ked nie si embauche tak sa s tebou ani v Darty nebavia :sweat_smile: ale to som ja - parano :grinning: al sa mi smeje lebo sme konecne nakupili co sme chceli a keby sme este nieco chceli aj tak sa nam to nesprace do mini bytu :grinning: :grinning: :grinning:
na sudane asistujem skor technicky a administrativne - pomaham sefke pripravit dokumentaciu ale tam uz nepojdem - dufam - je to tam strasne ani nie ze by som sa bala ale my robime station d epuration to su take zariadenia co cistia vodu v uteceneckych taboroch aby nevznikali choroby a aby ludia mali vodu na pitie umyvanie a tak a to je pecka - vidiet taky utecenecky tabor v darfoure a zomriet :frowning2: :cry:
ale cestujeme skor na slovensko konecne sme rozbehli obchod s Liebherrom a mam tam takeho partaka - kontrolora prave z firmy liebherr - colmarsky prizvuk ako diva svina :grinning: a uz s nim chodim aj sama na sluzobky lebo ide vyslovene iba o preklad u slovakov a potvrdenie takze sef uz ostava vo fr a necha to na mna a na kontrolora a je s nim super stranda tak mi to aj po tych 4 mesiacoch driny aj dobre padne vypadnut, stretavat aj inych ludi ako tych par kolegov v kancli :sweat_smile:
boze ale som sa rozpiasala to si nadbieham, mimochodom mam pre teba nieco ale asi skor do IP
6. kvě 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
verim, ze je o tam otras :frowning2: :cry:
som vcera vecer pozerala diskusiu na 5 o svetovom hlade - celkom zaujimave - ale urcite nie az take jednoduche na vyriesenie

nemusite cez darty - my vsetko berieme bud od Boulangera, alebo z cdiscount.fr(com?), alebo aj z magma.fr (com?) - a este aj ebay :grinning:
skoro som zabudla, teraz u nas najviac nakupujeme od pampers :grinning: :grinning: :grinning: a potom este kekksiky od nestle a blediny

inak som rada, ze sa ti uz trosku v praci ulavilo (teda, ze ste opat 4) - ajked prace asi neodbudlo, ale to je na druhu stranku hadam aj dobre - miesto je (hadam) iste - a aspon si ta sefovci pred ddte obrania (aj ked neviem nevie - tie slovenske diplomy - to su take jak od flinstonovcov :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
6. kvě 2008 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - lucim sa - idem zehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale ak mas chut - tak nevahaj a dojdi - mam taku kopu, ze ti ostane, aj kebyze ku nam aj pesky ides :grinning:
6. kvě 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak konecne mam cas ist na kona :wink: David drahy mal od nedele volno a bolo krasne cele tri dni, tak sme stale boli vonku.

Janka fr, letenku este kupenu nemam, ale uz sme ju rezervovali na toho 24.5. tak koncom tyzdna ju uz kupime :slight_smile:
7. kvě 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen,
lepsie si to ani nemohla napisat. Presne toto mi povedali na prefekturate v Nice. Ale je dobre to vediet este od ineho cloveka ze to je naozaj tak :slight_smile: Bo niekedy neviem komu mam verit.

Adka este len volno bude. Nas David je od zajtra az do piatku doma :slight_smile: To bude srandy!
7. kvě 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej Lenka - aj u vas je vikend vo stvrtok a piatok? (alebo to je iba vynimocne?)
7. kvě 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oooops, chcela som napisat ze do pondelka! :slight_smile:
Myslim jedno pisem druhe.
7. kvě 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to teda nemate tak ako my - vas sa tyka asi ten ich pont :sweat_smile:
7. kvě 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen - moooc diky za prehledne info!!!! :slight_smile: Maji v tom ale stejne bordel ti frantici, co??? :grinning:

Devcatka, loucim se, za chvili vyrazime na dloooouhou cestu do cech, teda az na moravu, mame to necelych 2000km a tentokrat autem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak drzte palce at to v klidu prezijem :grinning: Beru si sebou notas, tak na vas snad budu moci sem tam juknout :wink:
7. kvě 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stastnu cestu Lucija!!!
7. kvě 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte,
Luci, tak dobre pocestujte a napis, ze zijes. Ani si nepisala, ako dlho budete...
Lenka, ak ma David volno v piatok, tak co to vyuzit??? A ked som klikla na ten tvoj link, tak mi neotvorilo nic, neda sa :fearful: Este som tu nasu fotku nevidela, hned idem na to. pocuj, ako ste dosli domov v piatok? Lebo my sme sli krokom nekonecne 2 hodky, este ze som mala ten spray, tak som Alexa postrekovala za jazdy.
Janka-nguyen, parada, zase dalsi prispevok od teba, ktory si ihned okopcim a niekam zalozim, urcite sa mi este hodi!!! Ty cestovatelka jedna, ale zase je fajn, ze teraz chodis aj domov, aj ze ta to bavi, co robis.
Inak ja Darty neznasam, take nafuky tam robia, vlastne nerobia, len sa produciruju s odutym ksichtom v tych cerveno-ciernych obleckoch a ked ta prestane bavit nekonecne cakanie a oslovis niekoho, tak ti povysene oznami, ze on/ona je z ineho sektoru pripadne ti ponuknu, ze vybrany tovar ti zozenu do 3 dni, dakujem, to mozem takto nakupovat doma na nete :angry: sme si uzili, ked sme boli so zehlickou, davali sme ju opravit a vyberali novu... nakoniec sme sli do Boulangeru a lutujem, ze som tam nezacala chodit skor, do Darty aspon tu u nas v Mandelieu uz nikdy nevkrocim :rolling_eyes:
Tak ma dnes nas... v Gamm vert, bola som kupit hnojivo na kytky a mi nauctovali o 2e viac ako na etikete, tak som reklamovala, este za tvarili, ze co si to dovolujem a chcem spat svoje peniazky.
janka-fr, tak to je fajn, ze za vam polepsilo, aj u nas sa vsetko vyrazne zlepsilo, odkedy sa vyhybam mlieku a spol. A na pediatra kasli, mimochodom, krasne si mu odpovedala, a nabuduce mu povies ze len 5x :grinning: co ten vie ... teplotky po ockovani mozu byt, ale on zabudol, ze ty kojis a teda ze si mu dala svoje protilatky proti comu sa ockoval a teda ze aj reakcia po ockovani bude pravdepodobne minimalna :sweat_smile:
Takze tak, babule, lucim sa na chvilku, idem sa vystrcit na slniecko a potom pojdeme 1.x na pieskovisko, uz som zvedava, odkial budem ten piesok vecer vytriasat.
7. kvě 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne som rozmyslala ze by sme to vyuzili lenze v piatok rano sa chystame vybavit tu europsku kartu poistenca, potom "narodny vybor" spravit to osvedcenie ze mozem s malym vycestovat. No a poobede tu zavita Davidov bratranec. Aj ked neviem co nemohol zavitat iny den :angry: , uz je tu dva tyzdne na prazdninach v Nice.

V piatok sme boli doma celkom rychlo, teda rychlo... tak normalne na tunajsie pomery.
He he he, som sa zasmiala ked som si predstavila ako si obstrekovala Alexa... :grinning:

Nie len v Darty su "mily" k zakaznikom. Tu skoro vsade treba prosit, ale to je v kazdom kute sveta (az na Egypt - tam sa mi hadzali pod nohy aby som volaco kupila). Aj na Slovensku. Hlavne v obchodnom retazci Tesco. Tam sa fakt nedovolas nikoho, je to samoobsluha do slova a do pismena.
7. kvě 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak nic, ale ja buduci tyzden uz idem, potom ty, potom zase ja, takze az po lete :zipper_mouth: hlavne vsetko vybavte, nech s tym mas pokoj, a tu kartu zdrav.poistenia nezabudni aj pre seba :wink: kazdy budete mat zvlast svoju so svojim menom (lebo nam dali len moju, ze akoze je na nej aj alex, ako na carte vital, ale to nie je pravda)
7. kvě 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sme sa boli hrat na pieskovisku, no parada, hrabkal si tam, rozhadzoval vsade naokolo, uplne spokojy, piesok mame aj v usiach :grinning: este tam mali super hojdacku s detskou sedackou, tak aj to mu velmi pacilo, teda aj mne, a ta upravena zahrada :dizzy_face: zurim! zajtra nakopnem MM, nech aspon dokoncime to malo, co mame. Alex bezkal po trave bosy a bol uplne spokojny.
7. kvě 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak ja sa dnes hlasim az neskoro - este som sa snazila nejako sfackovat byt (kedze zajtra dojdu svokrovci) ale nepodarilo sa - lebo deti boli nedobre cely den :frowning2: - nic sa im nepacilo - a ja som este robila kolac MM - kedze som chcela, aby sme jeho zajtrajsie narodky oslavili najprv len my 4 - a potom zajtra so svokrovcami a neskor aj so zbytkom rodiny - takze s drobcami stale v patach som toho mala .....

Tini - vas Alex je iak iny hrdina - nas Mati sa travy ani dotknut - brrrr (podla neho :grinning: )

prajem vam vsetkym pekny predlzeny vikend (ja sa zase ozvem asi iba sporadicky :sweat_smile: )

luci - stastnu cestu (mozno sa uvidite ajs meleri na rodnej hrude :wink: )
7. kvě 2008 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
no snazim sa pozerat hokej aj ked iba na sme ale co uz ked uz...
piknik bol uplne skvely vsak janka.
Inak cakam manzelika, ktory je od pondelku v Nemecku a dnes by sa mal vratit.

Janka niekedy buduci tyzden mozem k tebe skocit. dohodneme sa ok
inak dnes ma prepadli babenky a prisli mi zablahozelat bolo to velmi mile takze sme boli 6 sloveniek a 3 mimi slovacikovia :grinning: dokopy
7. kvě 2008 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok Evka - som za :wink:
a ten piknik bol fakt super :dizzy_face: - MM povedal, ze este pojdemeeeee :slight_smile: :wink:

pozdrav od nas draheho

ja by som mala mat uz zajtra dve posledne jazdy - a potom hor sa brazdit ulicami mesta - len neviem, ci si mozem bachnut na auto take to ich "A" - ale aspon 1x1 m :grinning: (aby ho kazdy videl a uhynal mi) - aj ked by sa mi mali teoreticky vsetci uhybat, ked budem riadit toho nasho obrieho "pezota"
7. kvě 2008 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak ja dnes velmi na rychlo, lebo mame svokrovcov - zatial vsetko OK - rada by som, aby to tak aj ostalo :wink:
8. kvě 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
No vidim, ze vcera tu len janka napisala jediny prispevok :sweat_smile: Ale to asi bude tym, ze kazdy si spravil "pont" tak asi si uzivate s manzelikmi a detickami. Ja sa mam fajn, ako vzdy, v praci :unamused: . Zda sa mi, ze som asi chytila nejaku alergiu, lebo stale len kycham a mam podrazdene oci a hrdlo :confounded: to budu asi tie blbe korkove duby, je ich tu straaaaaasne vela a navyse maju taky hnusny zlty pel, od coho je tu vsetko zlte. No uvidim do buduceho tyzdna a asi skocim k lekarovi.
Pekny den :wink:
9. kvě 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, my nemame ziadny pont, MM bol doma len vcera, dnes a zajtra maka... no a vcera sme makali vsetci v zahrade, uz som sa na to nemohla pozerat a hned rano som zavolala aj posilu, tak je to vykosene, vycistene od buriny na 80% a ja uz len pomalicky vytahujem tie zvysne, no, je zo mna zahradkar :grinning: a to som vyrastla u babky v dome so zahradou, mali sme aj vinicu a 1 malu zahradku za mestom a z celej duse som nenavidela chodit 'pomahat' ako dieta, ale to bola sama zelenina a tak, teraz mam kytky, to je lepsie, prave som zasiala semienka 'psieho vina', take tahave, s bielo-fialovymi kvetmi, nech sa nam to taha pozdlz plotu od teploskov, lebo oni si tam uz davno dali take to hnusne zelene platno alebo co to je, aby mali intimco, no od nas to vyzera odporne :confounded:
juj, a Alex chodi po travniku krizom-krazom s autickom, len skoda, ze nemame taky cisty travnik, ako ti susedia, takze naboso ho nepustam, musim kupit nieco na odburinenie travnika :confused:
karol, vyzera to na alergiu, daju sa kupit v lekarni antihistaminika na volny predaj, skus, ci nepomoze.
Teda, ten nas hokej no comment, nevidela som nijaky zapas, len co som citala na nete a nieco v spravach, no hamba :angry: ale tak im treba, v r.2002 zaspali na vavrinoch.

Pre tehulky musim napisat, ze som videla zaujimavy kociar, kupila si ho ta suseda, u ktorej som bola s Alexom. Je to PP pramette, v podstate velmi podobny PP pliko, aaale: da sa prestavat tak, ze netreba vanicku a je to vhodne aj pre novorodenca!!! chrbtova opierka sa rozzipsuje a vyberie sa taka vlozka, chrbat sa sklopi do vodorovnej polohy, ale nesklopi sa uplne narovno, tak 170 st, (ako u PP pliko) a vyberie sa ta vlozka z chrbtovej opierky a je to, este sa da naopak strecha, takze to vyzera ako klasicky hlboky kociar, je to ale golfac. No je pravda, ze ta podlozka nie je najsuprovejsia, ja by som pod nu dala moj oblubeny karton na vystuzenie :grinning: ale ona si necha niekde vystrihnut matrac na mieru. Podla mna to stoji za uvahu.
9. kvě 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. kvě 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Leni ten europsky preukaz poistenia robia na pockanie? Pretoze francuzi maju na vsetko kopec casu.

Adka dnes sme volali kvoli tomu pasu takze nie je este hotovy a nevedela nam povedat ci bude do 23.5 lebo teraz boli tie volne dni.Takze ja si letenku nemozem skor kupit kym to nebudeme mat iste.Ja teda asi poletim az zaciatkom juna.

Jani neviem ci by ti ta znacka pomohla pretoze poniektori francuzi su strasni soferi. Horsi ako u nas v BA.

My dnes ideme do Rennes a budeme tam az do pondelka tak idem pomaly balit. Prajem vam pekny vikend.
A este som sa chcela opytat aky opalovaci krem pouzivate pre vase mimi?
9. kvě 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek