• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
vsetko najlepsie Nguyen :slight_smile:
8. říj 2007 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem pekne... aj ked toto som nesledovala, len som chcela povzbudit, ze aj ked sa niekedy nezdaju ze z nich dakedy vylezu taaaakeee veci, ale to uz asi viete :wink:
8. říj 2007 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
mas pravdu - niekedy sa fakt nezdaju - ale "ked by sa castejsie nezdali" - nehnevali by sme sa :slight_smile:
8. říj 2007 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, (jzfr) nejak sa mi to cele uz pletie ale ak si dobre pamatam ty si tiez z lyonu, nestiham sa pozriet vyssie ale citala som vas uz raz ale este sa mi to trosku pletie :sweat_smile:
ako dlho si tu bola, myslim v lyone pred tym ako si mala deti resp. otehotnela? a spytam sa hned aj co si tak robievala, lebo myslim ze je to dost velke mesto aby tu bolo fakt na vyber
ja som si dost zvykla na Avignon hlavne divadelne predstavenia a ten juzansky temperamnet a sposob zivota a tiez teplo mi velmi vyhovuju ale tak si hovorim ze v lyone to isto nemoze byt horsie (sa tak sama marne presviedcam ze mi nebude avignon chybat) ved tu musia byt neskutocne moznosti ako travit volny cas, co ty na to, a teda samozrejme aj ostatne baby :wink:
8. říj 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen - v Lyone som od oktobra 2005 (predtym sme boli v alpach (05) - teda moj muz bol - kym som ja este bola na Slovensku - ja som sa nechcela stahovat a opustit SR ovela skor pred svadbou - tak som dosla az tyzden pred a uz som tu ostala (inak za Alpami sa nam velmi cnie :cry: )
kym som nemala papiere - som nic moc nerobila - ucila sa po fr z telky a sem tam (kazdy tyzden) som bola na navsteve u muzovho brata - alebo oni u nas (byvaju od nas na 3 minuty autom)
s papiermi som si pomaly zacala hladat pracu - ale nic som nenachadzala tak ze pojdem do skoly - teda zacala som kurzom franiny a potom sa mi ozvali z manpoweru, ze maju pre mna miesto - praca sice nic moc - na telefone - ale za to mi to vela dalo, co sa tyka porozumeniu francuzstiny (volali sme s celym fr a teda aj s vsetkymi dialektami) - akonahle som vsak podpisala cdi - tak som otehotnela; a zacala s vybavovackami okolo rodicovstva (a verte mi, ze na tych uradoch clovek stravi casuuuu (aj ked ja zasadne chodim vsade pripravena, vzdy mam so sebou aj dokumenty zo sr - co keby nahodou bolo treba nieco dokladovat !!! - skusenosti :angry: )

skoro som zabudla - cely minuly rok som tu mala brata - pracoval na lodi po Rhone a Saone - tak sme boli casto spolu :slight_smile: (ale totho roku je v Amsterdame) :cry:
ked mal muz chvilku volna, tak sme "vypadavali ku jeho krstnej do Savojskych kopcov, alebo k jeho bratovi na vidiek - totizto Lyon sa nam protivi (nie kvoli mestu, ale kvoli ludom :astonished: :confounded: ) - vsetci su tu strasne chladni
v lyone sme vlastne iba preto, ze si tu najdem dobru pracu - ale zatial nic moc :frowning2: po pracovnej stranke a to aj u muza - iba tu profesionalne trpi a dokonca aj s platom isiel dole!!)

ale inak mesto ako samotne je nadherne - a je tu aj veeela moznosti - napr - muz dostal niekolko pozvanok na prebiehajuci autosalon - cely rok su tu rozne spolocenske akcie a kazdy si moze prist na svoje

Nguyen - v ktorej casti budete - ja som uplne na juhu - Moulin a vent (Lyon 8, Venissieux)
8. říj 2007 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak ja sa hlasim po dlhom case, neslo to, v sobotu sme mali zubaty den, dokonca raz som sa mrkla a aj som napisala, ale pisala som to na x-krat, medzitym ma odhlasilo a uz som nemala sily pisat znova.
Jzfr, najprv tebe o zuboch, Alex zacal starsne slintat, vsetko do pusy, rucka do pusy,plakal... asi tak 1 mes pred dolnymi rezakmi, vsetci mi vraveli, ze to este skoro ze vsetci slintaju, vsetci pchaju rucicky do pusy, placu, ale ja som bola na plac naucena pre koliky, takze som nerozoznala, ci place viac alebo menej, ale vsimla som si krvave skvrny na tricku, bavlnenej plienke (to bola isty cas najlepsia hracka), to ked si suchal dasienka, kupila som mu gel aj hryzatka a zrazu jedneho dna som potierala dasienka a nieco ostre! kuk a to 2 zuby a bolo to, a este si myslim, ze parada; len tolko to bolelo, ale tie dalsie hroza! Obcas hnacka, ale bez teploty, ale nedovoli sa mi ani len priblizit k puse s gelom, inak fr. gel gingival je na ..., neobsahuje nijake anestetikum, mam od nas zo Slovenska, ale nedovoli potierat. davam panadol baby sirup, Brufen sirup, tu na MK som vycitala homeopatika Chamomilla vulgaris,... ked bude treba, tak ti poradim podrobnejsie.
8. říj 2007 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak vsetko najlepsie vsetkym oslavencom: Nguyen 25, Matko a Anicka 6 mes, Lea 7 mes a moj Alex dnes 7 mes.
Bihan, aj ja som vodnar! 31.1., ty kedy?
Kto nam premenoval temu?! A velmi trefne, mame len 1 snazilku a snad bude coskoro tehu, tehulka uz to ma za par, matky sme tu v presile :slight_smile:
Lucija, tak uz ste vybrali datum svadby? Ti zavidim, ze ides domov, no mne aspon pridu rodicia buduci tyzden v stredu a budu az do dalsej stredy, tak sa uz velmi tesim.
My sme vcera boli na vylete v Nice, bolo super, obed na plazi, ale nemali ryby, lebo v sobotu bola zima, vcera rano tiez nic moc, tak nechceli kupit ryby, ked nebudu ludia kvoli pocasiu.. aspon vidno, ze su seriozna restika. A aj to ich hovedzie polosurove teda nemusim. A bola tam prehliadka vojenskych dychoviek z Europy, videla som teda len cesku, nasu nie, ale to skoro ako nasa. Nie ze by som nejak extra milovala dychovu hudbu :slight_smile: ale za tych mojich 9 rokov mazoretenia mi dychovka nieco pripomina.
Takze ako mazo som vysoka, mam 179 cm a to som sa vzdy bala, ze budem ako slon v tehu, do kazdej strany 2m, ale napodiv som si nedavala nejak extra pozor na jedlo, pribrala som len 14 kg, brucho mi vyslo az v 7.mes, lebo Alex mal miesta pekne do vysky. ja som nabrala vela vody, lebo hned som vsetko odcurala a opuchy zmizli, do siat sa vtrepem v pohode, ale nejake to kilo este ostalo. Aj kojenim sa da dost schudnut.
Meleri, co sa tyka priznakov tehu u mna, ked mala prist MS, tiez som sa citila ako Bihan taka nafuknuta, divny pocit v bruchu. Test bol negat, ale nezdalo sa mi, dalsi po 2 dnoch uz bol pozit., a potom mi strasne narastli prsia, inak som nepozorovala nic. Ale mama mi povedala, ze som sa jej zdala ina, totiz ten 2.test som si robila vo Fr.; kde sme boli vsetci spolu na dovolenke, nasi u Fredovej mamky a tak, a oznamila som to az po dovci, ked som si hned zasla na gyndy po dovci.
Tak asi vsjo, idem nastavit pasce na mysi, viem, ze je to nechutne, ale tu na juhu su mysi. Drzte mi palce.
8. říj 2007 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boze, tie preklepy...
8. říj 2007 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiny, teraz si to vystihla s tou "trefnosťou" premenovanej téme :grinning:
Ja som posledná vodnárka 19.2. :wink: a našim to tak nejako vyšlo, že aj sestra je vodnárka, takže v detstve kopec hádok, teraz ako naj kamošky napriek tomu, že žije v Írsku...
Pozerala som ten gel, čo zubár odporučil manželovi, volá sa to Gencivium (tak neviem, či je to isté, čo máte doma :sweat_smile:) ale veľa z tej tuby neubudlo ...
Inak na tie starosti s kolikami a tlačiacimi zubami sa už teším... to zase budú noci plné krásnych snov :sweat_smile: :grinning:
No a zdá sa, že u mňa sa konečne niečo pohlo, už nie som ako konzerva, ráno mi odišla zátka, tak snáď to už nebude dlho tvať...no.. s priberaním na tom už v poslednej dobe ani neriešim, lebo mám pocit, že niečo nie je celkom v poriadku.. priberám ešte aj v deviatom mesiaci a strašne nárazovo.. dva týždne nič a potom za dva dni dve kilá navrch... tak budem dúfať, že je to len voda :wink:
Som strašne zvedavá, či tie moje homeopatiká k pôrodu zaberú... bola by som rada, keby som to mala rýchlo za sebou a nemusela sa spoliehať na epi :wink:

Lucia, to by aj mňa zaujímalo, na kedy ste teda dohodli ten dátum :grinning:
Inak budem bonzovať, aj Nguyen sa budúci rok vydáva :wink:
8. říj 2007 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. říj 2007 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan :slight_smile:
Tini, dakujem za rady

pred chvilou sme sa vratili z prechadzky a musim este pripravit na veceru (dnes pride muz vynimocne domov uz pred 8 vecer - takze aspon pripravim daco pod zub a potom si to spolu upecieme v rure)

no a od siestej kupanie a papanie a ukladanie a ceeeeely taky kolotoc - a uz ich pocujem ako mi revu - tak aj zdrham -papa
krasny vecer vsetkym
8. říj 2007 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale nie robim si prdel kludne bonzuj pockaj ved aj ja zacnem :wink:

no neviem ci buduci rok, ak to bude takto pokracovat myslim ak uz sa konecne neprestaneme stahovat z miesta na miesto a neprestanem si vymyslat co este chcem stihnut pred svadbou tak sa nevydam asi nikdy :grinning: :grinning: :grinning:

ale ako viete, uz som aj tak stara dievka, tak mi to uz aj nepomoze :grinning:
8. říj 2007 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,tak nejsem sama ;)

No my jsme se dohodli na pulce zari (septembra), to je tak optimalni, a je to jeste dostatecne daleko, tak si tim nemusim tedka lamat hlavu :grinning:

Jinak nguyen gratuluju k narozeninam! a zavidim ten vek ;) 25 bych taky brala :grinning:

Bihan,super, zatka je venku! Mne odesla v den porodu, tak pozor :grinning:
8. říj 2007 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, drzim palce, nech to mas cim skor za sebou a vies, ze vsetky cakame na prve fotky!
Lucija, september je dobry mesiac na svadbu, my sme mali 9.9., to bolo este k tomu na moje meniny (svatek).
Uz sa aj my pomaly ukladame, mam nove fotky, len kedy ich dat do albumu?
8. říj 2007 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

tak jste se pěkně rozepsaly, ani nestíhám to všechno přečíst!
Jinak já včera byla na té operaci, vytáhli ze mě těch dvacet vajíček, tak snad bude hodně embryjek, ve čtvrtek to půjde zpátky do mě..jsem strašně nafouklá, fakt nepříjemný pocit, prostě zaražené větry, a prý to tak bude 14 dní. Nevím moc o čem psát, myslím pořád jen na čtvrtek a je mi smutno.
Mějte se pěkně!
9. říj 2007 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, nebud smutna, to je vyborne, ze vcera aspirovali 20 vajicok, keby len 10 embryi sa podarilo vykultivovat... napadla ma taka zvlastna otazka, nechate si zmrazit embrya pre pripad, ze by to nedajboze nevyslo alebo to sa nesmie? To je uplne normalne, ze myslis len na ten stvrtok :slight_smile:
9. říj 2007 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri,to se ti vubec nedivim,ja bych taky myslela jen na to :sweat_smile: :dizzy_face: Nesmutni,pust si nejakou hezkou ceskou komedii a odpocivej :dizzy_face:
A kolik ti jich tam zpatky daji?
9. říj 2007 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

jeej Meleri - to je dobra spravicka. Ak sa podaria dvojicky - tak dam zopar tipov :wink:
Bihan - este ste celi?
Tini+Lucka - to vasi dvaja su rovnako narodeni?
9. říj 2007 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, ak by si mala chut viac pisat, mna by to celkom zaujimalo, co vsetko podstupujes v tychto dnoch. Oni urcia, kolko embryi ti vlozia alebo si mozes sama vybrat?
Bihan je ticho, tak sa to asi vcera fakt rozbehlo, snad uz to ma za sebou...
Co vy ostatne, co robite? My sme prave spapali 80% Hipp zelenej fazulky, to povazujem za uspech, tak idem spravit jablcko na poobedie, ked sa zobudi. Akurat je des, ze odkedy zacal viac papat prikrmy, mam tak naliate prsia az strach, v noci sa na to budim a uz len cakam, nech sa cim skor zobudi a pomoze mi. Snad sa to nejak upravi.
9. říj 2007 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucija, Jzfr, musim pomaly vymenit autosedacku, tak sa zacinam obzerat po novej, 9-18 kg, co si myslite o systeme Isofix?
9. říj 2007 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - asi Ti budem pripadat ako ignorant - ale co je to ten isofix (mozno to aj poznam, bez toho, zeby som vedela, co to je :sweat_smile: )
inak k tym autosedackam - aj nas to caka na zimu - ale dovtedy musime este vymenit aj auto :slight_smile: :grinning: (za vacsie)
inak v novembrovom parents hodnotia autosedacky :wink:
9. říj 2007 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky
aj ja som sa chcela opytat melery na tie vsetky procesy, tiez zvedavost ale som nevedela ci sa to slusi ale ked uz to tini na moje potesenie otvorila aj ja by som sa o tom rada dozvedela viac, jeden nikdy nevie, nakolko ja som sa este nikdy nepokusala o potomstvo :wink:

bihan este nic ale drzme palce, ja osobne teda dufam ze uz coskoro, uz som aj ja zvedava na malu saru a aj bihan ma toho myslim uz dost
9. říj 2007 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zase som vyrobila plany poplach :grinning: uz radsej nic nepisem o Bihan. Jzfr, diky, uz je novembrove parents? Ved je myslim 9. Isofix je dalsi typ prichytenia autosedacky v aute nielen bezpecnostnymi pasmi. Mame uz vajicko od Roemer, bola som spokojna, tak aj tu dalsiu chcem Roemer alebo Maxi cosi Tobi, ale neviem ci s alebo bez isofixu. Ked tak mrkni na www.britax-roemer.de ak mi to admini nesmazu, snad nie.
Inak aj my sme museli kupit v lete nove auto, vacsie, lebo vozime este aj psa, tak aby sme mohli byt vsetci spolu v aute a zaroven oddelene.
Asistovana reprodukcia-Neplodne manzelstvo bola 1 z mojich statnicovych otazok z gyndy, ale clovek ma v hlave len teoriu, a z paxe som osobne videla len odber vajicok, lebo som obcas uspavala na tieto vykony.
9. říj 2007 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keby vas to zaujimalo, prave som si doplnila fotoalbum o fotky z nedele a z minuleho pondelka :grinning:
9. říj 2007 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini ty mas statnice z gyndy a prisla si sem za muzom, a mas v plane si tu dat pouznavat diplomy alebo si to uz urobila alebo ako je to vlastne aaaa :astonished: som v soku, ja som si myslela ze boze a co ja s mojou skolou a praxou ak to tak mozem nazvat a teraz citam toto, fakt mas vsetok moj obdiv

inak k tej bihan ja mam info tak asi z pred obeda tak neviem mozno predsa len :wink:
9. říj 2007 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, k comu obdiv? Ze som momentalne putka domaca :grinning: Co som doteraz pozistovala, diplom MUDr. od nas je tu uznany, prax takisto, mam 4 roky ARO, horsie to bude s atestaciou, lebo ja mam zatial len 1. podla nasho stareho systemu, ten sa menil samozrejme podla smernic EU, a ja som opat vychytila ten super prechodovy rocnik, ked sa nove zacina, stare neplati a nikto nevie ako to bude. Najprv sa aj tak musim dobre naucit jazyk, aby som tu mohla pracovat, ale co tak pocuvam, vseobecne o anesteziologov je zaujem, je otazne, kam ma zaradia a ci ma este cakaju nejake skusky. Na to teraz vooobec nemyslim.
9. říj 2007 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini obdiv, ze si mala ako sa hovori tu vo fr "gule" na to aby si to urobila, ja nie som lekarka a nemam atestacie ani nic podobne ale mam titul a mala som skvelu pracu a myslela som si ze nie som celkom v poriadku ked mi srdiecko nasepkavalo aby som isla za nim, lebo na slovensku by fakt asi nevedel zit
ale vidim ze nas je viac :wink:
9. říj 2007 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - mam tu jednu kamosku Polku - a jej sestru si vyziadal jedna parizska nemocnica (ona a aj jej muz su maseri) a zabezpacili im byt, skolu pre ich prvacika a aj kurzy franiny, kedze po fr nevedeli ani makke f - mozno by sa aj tebe take dao podarilo - ved lekarskeho personalu nikdy nemaju dost
9. říj 2007 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, a Ty mas aku skolu skoncenu? Ako si to myslela, ze boze co Ty so svojou skolou a praxou? Ked ste spoluziacky s Bihan, tak tiez fr+dejepis? Zacinam mat vycutky svedomia, ALex chrni, a ja namiesto aby som sla dole upratat kuchynu a ostatne, si tu veselo surfujem na nete. Este ani to jablcko som mu nenachystala...
9. říj 2007 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini :wink:
aj u mna je to podobne - teda az na to, ze mi nespinkaju - ale sa pekne hraju
9. říj 2007 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek