• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ahojte, Jani a preco nejdes s malym na obciansky? Filipko pas nema, chodime stale na obciansky.

My pouzivame opalovaci od mustely ale je dost husty a strasne zle sa nanasa, ale zato krasne vonia :wink:
9. kvě 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tie kremy pre deti su casto take huste a zle sa natieraju, ale to je myslim pre lepsiu ochranu, aby sa vytvoril taky skutocny ochranny film
9. kvě 2008 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Janka_fr, David dnes bol vybavit ten europsky preukaz a malo by to byt vybavene do 2 tyzdnov. Ale tak ci tak mu panko pre istotu vystavil taky papier, ze keby sa to do toho terminu nestihlo tak sa mozem ohanat tym papierom. Inak je vsade pisane ze za 2 tyzdne by mal europsky preukaz bezpodmienecne byt. Takze Jani neviem kedy ides na SR, ale ked tento tyzden skocite tak to stihate kym bude ten pas.

Odtial potom David skocil na marie kde sa pytal sa to osvedcenie a ze mi ho netreba ked ma maly pas. No... uz som to pocula z tretej strany a ked to nebude pravda ked pridem na letisko a nepustia ma, tak neviem.

A krem na opalovanie pouzivam tento (na odporucanie Tini) http://www.beaute-test.com/lait_protecteur_enfants_spf_50__uriage.php
Ten vobec nie je taky husty a dobre sa rozotiera. Ziadne biele flaky po tvari.
9. kvě 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, takze ak bude mat maly pas, a hoci ma ine priezvisko ako ty, kedze nie ste zosobaseni, tak nepotrebujes ten papier na vycestovanie ??? Nechapem, ved sme sa cely cas bavili o tom, ze ten papier je nutny, ked nemate rovnake priezvisko a pas/op je nutny pre vycestovanie tak ci tak.
Adka, Filip nema ziaden preukaz alebo ma OP? Uz som jelen, neporozumela som. My mame od zaciatku pas, uz bude vhodny, aj ked pojdeme nahodou mimo Europy, budeme sa potom este raz natahovat s uradmi?
Ten EU preukaz poistenia nam dosiel asi tak do 3 tyz, my sme to vybavovali ale len telefonicky, ale asi do 3 dni nam dosiel ten papier, co ma Lenka, je to v podstate potvrdenie o tom, ze ste poisteni vo FR a ze to poistne ma take a take cislo a su tam nejake udaje, je takisto platny ako ta modra EU karticka.
Ja som si tiez kupila najprv krem od Mustely, no mna rozculovalo, ze je tak husty a nic s nim... tak som bola v lekarni s tym, ze maly je atopik a dali mi ten od Ureage, zatial dobre znasame.
9. kvě 2008 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka-fr, ja som vlani alexa, ked bol este malinky, nemazala nicim kvoli tej jeho pokozke, bol vzdy v tieni, pod slnecikom alebo pod platenou plienkou v kociari a tak pod.
9. kvě 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, jasne Filip ma OP. Ale ja byt Lenkou by som neriskovala ist bez toho potvrdenia, ved za to nic clovek neda a ma to v pripade ze by to ziadali so sebou :wink:
9. kvě 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja by som asi tiez neriskla, Leni, nikdy nevies, kde na akeho blbca narazis...
9. kvě 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tééééda, ako ste sa zrazu rozkecali :grinning:

my sme dnes strávili ráno na prefektúre, lebo som pôvodne chcela vybaviť vodičák za francúzsky, lebo mám na slovenskom ešte dievčenské meno, ale tam mi povedali, že ho meniť nemusím, lebo pre nich je môj vodičák stále platný, ale keď už sme si vystáli radu, tak mi ho zaregistrovala, dostala som papierik a keby ma náhodou niekto zastavil na slovensku a tváril sa, že má problém, tak sa budem oháňať fr. papierikom ( a tajne dúfam, že mi to bude na niečo platné). Ale na Slovensku nemám veľmi čo šoférovať, takže to nebude také horúce.. každopádne mám ďašiu vec z krku a teším sa...

Takže ako to tak sledujem, tak asi v utorok zavolám na secu, aby mi poslali európsky preukaz, aj keď ešte stále neviem, ako je to so starostlivosťou - s tým preukazom máte nárok len na akútnu starostlivosť, nie? lebo v tom prípade mi to príde celkom zbytočné, keďže vyšetrenie u lekára aj tak cvaknete zo svojho a pochybujem, že by niekto odmietol na slovensku akútnu staroslivosť kvôli tomu, že nie ste poistené...

Leni, tak isto by som to bez prehlásenia otca neriskovala - je určite lepšie mať ho so sebou než riskovať, že mi na letisku povedia, že nemôžem vycestovať s vlastným dieťaťom, lebo otec sa k tomu nevyjadrill.

Inak my sme mali pas pre malú asi za 2,5 týždňa... sama som bola prekvapená tou rýchlosťou :wink:

Krém používame Nivea baby - je síce riedky, ale straaašne biely, čo na detskej pokožke nevadí (teda je to robené na to), ale pre dospelého človeka neodporúčam :grinning: vonia tak čudne.. akoby ničím :sweat_smile: Ale k tomu máme okuliare a klobúčik vždy a všade :wink:
9. kvě 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, to by si sa divila, ako si prazske nemocnice posuvali nepoistenych Ukrajincov s padom na hlavu a tak :cry: keby doslo k nejakej udalosti na SK, ty sa preukazes tym preukazom a jasne, vsetko zacvakas, potom s blockom pojdes do Vseobecnej zdrav. poistenie, tam to vsetko predlozis a oni zacnu riesit, daju nejake papiere a s tymi sa ma ist do fr. poistovne a oni to maju preplatit, tak mi to bolo vysvetlene. My sme na take mali 'Cizinecke odd.' v nemocnici, tam sa to riesilo.
9. kvě 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes sme sa hrali v zahrade a davam vam tu link na mojho maleho zahradnika:
http://www.n-joy.cz/#/video/zahradnik-2/8okn17j520g3i5ld/
9. kvě 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasné, Ukrajincov hej, ale keď poviem, že si to zaplatím, tak ma snáď nevyšupú :sweat_smile: Ale keď si predstavím tú papierovačku k tomu, tak keby náhodou malá potrebovala lekára a nie nemocničnú liečbu, tak sa s tým preplácaním ani nebudem babrať :confounded:
9. kvě 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,

mohla by som vas poprosit o nejake info,tie ktore ste uz rodili vo Fr., ze ake ste mali skusenosti,aky je tam pristup lekarov,papierovacky , ceny atd?
9. kvě 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, inak Alex má neskutočné krásne kukadlá :dizzy_face:

Marina, ja som bola s mojím pôrodom viac než spokojné, ale niektoré baby majú iné spomienky :dizzy_face: Pre mňa bol prístup lekárov neporovnateľný s tým, čo som počula o prístupe na Slovensku.
Čo sa týka ceny, tak by si mala mať preplatených 70% pôrodu, ak si poistená v niektorej z kreajín EU, lebo ti musia poskytnúť starostlivosť v prídade potreby, ale musíš si to zaplatiť sama a tvoja poisťovňa ti to potom preplatí. Ak sa nemýlim, v Loriente na klinike som videla cenu okolo 2600 eur.
9. kvě 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie som poistena,rodila som v Cr,ale nebola som vobec spokojna s poporodnou starostlivostou-hoci to stalo menej,tak sme sa rozhodli teraz rodit niekde inde,bud v rakusku ,nemecku alebo fr.
Pre niekolkymi rokmi som bola len na vysetreni v Avignone a bola som velmi spokojna s pristupom.
9. kvě 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie si poistená nikde? Ak ti nerobí problém si to zaplatiť, tak ta určite vo fr. vezmú, len je tam povinnosť sa min. 3 týždne pred pôrodom nahlásiť, že u nich chceš rodiť. A v tom prípade odporúčam súkromnú kliniku :wink:
9. kvě 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan dakujem za info.

Nevedela by si mi nejaku odporucit,alebo co si o nejakej pocula?
9. kvě 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vedela, len neviem, kde bývaš, lebo FR je oooobrovské :grinning: ja som mala úžasného lekára na úžasnej klinike, ale presťahovali sme sa, takže som rodila v štátnej nemocnici, ale aj tak to bolo fajn :wink: Nedokážem si predstaviť, že by sa ku mne niekto zle správal tak, ako to občas čítam v niektorých témach, ale zase napr. Tini by vedela polemizovať o odbornosti lekárov, že? :sweat_smile:
9. kvě 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
trochu sme cestovali po Fr,krizom krazom,mozno y nebol problem sa tam dostat,ja som momentalne v cr,ked mozem poprosit o niejake typy.
9. kvě 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Martina, ja som rodila v Breste, na klinike Keraudren a bola som viac ako spokojna :slight_smile: .Fakt super pristup, zlaty pan doktor aj vsetci ostatni.Ako pisala Bihan, musis sa zahlasit vopred ze chces u nich rodit a vyberes si aj izbu, ci chces byt sama alebo dve na izbe. ja som bola sama a fakt na izbe bolo krasne cistucko, mas vlastnu kupelku s WC. co som pocula u nas aj ked mas WC na izbe, sprchovat sa treba chodit neviem kde daleko na chodbu a este si musis samozrejme vystat rad :confused: tu je to pohodicka, hlavne ja co som mala cisarsky a nedalo sa mi poriadne tri dni chodit a vystriet.Dokonca aj strava bola ok, co sa v nemockach nestava. tu mas menu a mozes si vybrat co mas rada :wink:
Asi jedinou nevyhodou je ze mozes prijimat navstevy priamo na izbe, a ja som mala tu smolu, ze som mala svokrovcov na izbe non stop od rana do vecera a kazdy den :astonished: :frowning2: hroza.a o tom ako mi nadrlali maleho ani nehovorim. a este som zabudla, aj s epidurakou bolo vsetko ok, a nelutovala som ze som si ju poziadala :wink:
10. kvě 2008 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martina, vsetko naj Emanuelovi k 2 r :slight_smile:
No, ja som rodila v Grasse, v sukromnej casti statnej nemocnice, porodnica ako taka perfektna, krasna, mala som nadstandard a spolu to cakum prdum stalo cez 5000 e ! Bohuzial na porod mam otrasne spomienky, co uz, dovolim si tvrdit, ze mali postupovat inak a nie nechat ma nezmyselne dlho sa trapit a nakoniec to ani oni nemali lahke. Personal usiel, vsetci velmi mili, to je pravda, ale sama som musela upozornit, ze maly je 'zlty', co z toho, ze non-stop mi doplnali hyg.potreby, oblecky pre Alexa, nosili jedlo ... u nas sa nedalo vyberat, jedlo bolo chutne, ale nemyslim, ze zrovna najvhodnejsie pre kojacie matky.
My sme sa nahlasovali vyse 4 mes dopredu, a to vlastne preto, aby som od 7.mes uz mala termin u nemocnicneho porodnika, dovtedy som chodila na kontroly inde.
Inak zvlastny system vysetreni, chodis kade-tade, laboratorne vys. absolutne neodpovedaju tym nasim.
Dokonca mozes mat na izbe neobmedzene mnozstvo kytic, ja som na konci nevedela, co s nimi :grinning: este neboli zvadnute, ale trepat ich vsetky domov, i tak sme mali dost veci so sebou, tak som ich nechala na chodbe pri lavickach pre navstevy.
Fakt len tie navstevy, hroza, vsetci sa natrepali a nenapadlo ich, ze ja mam problem vobec vstat z postele, raz mi ich pomohla 'taktne' vyhodit sestricka :grinning:
Kde si v CR? Ja by som sla rodit do Prahy do FN Motol, robila som tam 4r a mne sa tam velmi pacila porodnica aj personal.
10. kvě 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem Tini za maleho,
a dakujem za info ste mile.

Ja som rodila v havlickovom brode,s porodom som bola spokojna ale po porode to bolo hruza,strava -sackova polievka a majonezovy salat a vonku horucavy-to bolo fakt zdrave :angry:
Pristup sestier des.Stale nas natahovali,ze uz nas pustia domov a tahalo sa to dva tyzdne,lebo maly mal zrazu silnu zltacku-skor sa mi zdalo,ze sa nas snazia natahovat kedze sme si vsetko platili.
V cr som pri jihlave.
10. kvě 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martina vsetko najlepsie k 2 rockom tvojho Emanuela :wink:
Tini ten tvoj Alex je teda zlatucky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: som si pozrela aj par inych videi co si tam poslala. No je fakt chutnucky.
Ja mam dnes prichody turistov, kedze su "turnusy" od soboty do soboty alebo od nedele do nedele, tak tu trcim, lebo neviem kedy presne pridu. Zajtra ale nikoho nemam, tak si konecne beriem volno. :sunglasses:
10. kvě 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martina, ja som rodila v statnej nemocnici v Antibes a na porod mam pekne spomienky. Mala som sama izbu s kupelnou. To bolo vsetko pekne. Len potom tiez co sa tyka stravy... ako spominala Tini, nezodpovedala tomu co by si mala a nemala jest po porode. Lenze ja som si zo ziadneho menu vyberat nemohla.
A ked som frajera poprosila aby mi na pitie kupil hroznovy dzus (kvoli tvorbe mlieka), tak akurat ked som ho pila tak prisla jedna pani mudra sestricka a prehlasila ze dzus pit nemozem - silny alergen pre babatko. To ze sme mali v ten den na obed paradajkovy salat, maso so zelenymi fazulkami - bolo podla nej v poriadku. Proste kazdy den nieco, co dojciaca zena urcite jest nesmie - brokolica, cokoladove palacinky, ...atd.
A potom sa mi zda, ze som zostala len 3 dni v porodnici, strasne malo. Vtedy som bola rada, lebo som videla ze maly je v poriadku a ja som sa tam nudila. Ale teraz ked na to pomyslim tak ma to stve. Gabriel schudol po narodeni pol kila, nepribral ani gram, stale chudol a oni ma veselo pustili domov.
Inak porod som mala fakt pekny. Pocas porodu bol personal super.

Tini, Alex je strasne zlaty :slight_smile: Ako sa snazil s tym vozickom hore schodmi a neslo mu to :frowning2:
10. kvě 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujeme za komplimenty :wink: furikovanie toho auticka je nasa najvacsia zabava, chodi s nim vsade.
Ja som zase zahradnicila, panecku, tej buriny nie je konca kraja, ale uz sa to zlepsuje. Rano som sla poliat tie vcerajsie zasiate semienka a oni uz boli poliate vdaka automatickemu zavlazovaniu teploskovych krikov z druhej strany plota, no parada, ani som to nemohla lepsie vymysliet :grinning: takze sa nemusim bat, ze mi to vsetko skape, pokym budeme v KE 2 tyzdne.
Poobede som mala obvykle 2 hod francuzstiny, s knizkou mi to ide krasne... aj ja sa pridavam do klubu Fran. pre samoukov, ta kniha je skvela, ale s tu znamou sa ucime z knih, co mam z Institutu a z tej zelenej si len doplnam info.
A robim veceru, to je taka nuda, nikdy neviem co a MM miluje cestoviny, tak furt dookola, ale mne uz lezu krkom a zase vyvarat pre kazdeho clena domacnosti zvlast...
Zajtra asi pojdeme niekam na vylet, v pondelok sme pozvani na obed, a potom uz budem balit a vo stvrtok 'dza het' :dizzy_face:
10. kvě 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ako ten cas leti... Nedavno si len kupila letenku a uz aj ides.
Budes chodit niekde na internet pocas tych 2 tyzdnov v KE? Ze by si nam napisala ako prebehla cesta.
10. kvě 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vy baby vsetky odidete na dovolenky na slovensko a ja tu ostanem sama :cry: :grinning:
Tini som sa zasmiala ze dza het, sak sme vychodnarky ta ne??? :dizzy_face:
Ja tiez nikdy neviem co varit. Ten moj je zase masovy, takmer vzdy musime mat aspon prichut masa :grinning: teda okrem dni ked jeme rybky. Akurat teraz robim "gratin de courgettes" a jemu k tomu spravim nejaky steak
10. kvě 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky - tak sme navstevu prezili - a vcera sme boli dokonca aj u svagrinej - lebo svokrovci ostali na vikend u nej (co mi osobne aj viac vyhovuje) - kedze toho bolo tak akurat :wink: - aj sa stihli s detmi vyhrat a ani im dlho nebolo u nas v byte (svagrina ma dom so zahradou) - takze tam im cas lepsie plynie ako u nas na gauci
teda sme mali pekny vikend - vsetko prebehlo uplne dobre - ak to takto bude vzdy - feeeest budem rada :wink:

Tini - rychlo to zbehlo - a myslim, ze taky mini pobyt u rodicov len prospeje :dizzy_face:

ozaj - mam pre vas napad :dizzy_face: - si vymienajte balicky - jedna navari cestoviny a posle na Korziku a druha zase gratin a posle na kontinent :dizzy_face: (hm?) - sa mi frajeruje - ked varieva MM (teda - ked tu boli svokrovci - tak sme si to hodne ulahcili a podelili- raz varil MM, raz ja zemiakove placky a MM maso a omacku a este sme testovali nas novy "gril" - v edovi som kupila taky mix na grilovanie - a tak sme si pochutnali :stuck_out_tongue_closed_eyes: (teda toto mal byt oblizujuci sa smajlik a nie grcajuci :grinning: )

martinka - ja ti moc neporadim - za mna vsetky formality vybavil lekar, ale co sa tyka pristupu a personalu - tak na to nemozem povedat jedno krive slovo - celkovo som tu bola aj pocas tehu spickovo sledovana a aj na porod a pobyt v nemocnici mam len skvele spomienky - navyse som neplatila ani halier - kedze som si vopred nerezervovala nadstandardnu izbu - no aj tak ma na nu po cisarskom dali a vsetko mi hradila poistovna, lebo cisarsky je nejaka vynimka, kedze sa jedna o chirurgicky zakrok (ostala som tam 8 dni) - stravu som si vybrat mohla vzdy (este aj na ranajky davali aj duple :slight_smile: teda, len tomu, kto chcel) takze fakt nemozem povedat jedinu zlu vec :wink:
tu som bola: (mal vsak jednu jedinu chybicku - nemal oddelenie pre predcasne narodene deti - takze v takom pripade transferuju babatka okamzite do inej specializovanej nemocnice)
http://www.ch-stjoseph-stluc-lyon.fr/modele.php?rubrique=presentation&sous_rubrique=nouvel_hopital
10. kvě 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute zenusky.
Prajem Vam vsetkym kraaaaaaaaaaaaaaaaaaasny Den Matiek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Uzite si to s vasimi deturencami.
Ved asi to aj robite, kedze tu o 16h nikto nie je :sweat_smile:
11. kvě 2008 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale tu nie je Den matiek, ci aj tu? Vlani to bolo tusim niekedy v juni, tiez divne, malo by to byt vsade rovnako... ale ja som ani nevedela, ze je dnes Den matiek, az ked som zapla kompik, tak mam 1.stranu Seznam.cz a tam mi to padlo do oka. No mamci poslem akurat dalsie video, co prave davam na n-joy, ten nas maly mudrc vypozoroval, ze uz 2 dni chodim plievat tie moje semienka krhlou s vodou, tak ju dnes schmatol a polieval citrusy na terase :sweat_smile:
My sme boli v Nice, ale nebolo az tak teplo, az poobede a v pristave prave kotvila ta obrovska lod z Korziky a hned aj sla prec, no teda, nechapem, ako ten kapitan dokaze tak paradne vycuvat, otocit a ist het, ta ne, Karol? :grinning:
Leni, mame v KE doma net,tak sa vam ozvem, ale budem aj nejaky ten den u babky, odtial to nepojde.
Dnes bolo krasne pocko na prechadzky a stretavali sme same kociare s tym prsiplastom :astonished: fukalo, ale nie nejako extra silne, Alex mal len klobucik a dalej odrastene deti v kociaroch a s cumlami v puse, pripadne ide to uz paradne po svojich, tipujem min. 4 r a cumel v puse... toto nikdy nepochopim.
My sme doteraz cumlikovali pred spanim a v noci, ked sa zobudil, ale asi pred 2-3 tyz sa mu spravili okolo pusinky malinke cervene bodky, tak hned som zahodila cumliky a napodiv v poho, cumle nemame, ale tie bodky tam su :frowning2: tak neviem, ale len 2-3 malinke, neriesim to nejak.
11. kvě 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
Karolinka dakujem za prianie :slight_smile: - aj sme si uzili :wink: - dnes nasa mala prvy raz povedala take ozajstne "papa" - tak nas tatik uplne namakko :dizzy_face: - vsak aj ja som bola - ked mi povelala mama :dizzy_face: - zato nas Mati - ten sa do hovorenia nehrnie - vlastne on si vzdy nieco popod nos dudre (a niekedy aj veeeelmi nahlas :grinning: ), ale zeby nieco cielene hovoril - tak to teda nie :unamused: - no on sa zase zacina pustat sam (vyjde mu to na take 1-2 minikroky, ale ma z toho obrovsku radost - a najma, ked "ide" smerom ku mne a na konci sa na mna hodi)

Tini - co si pisala o tej lodi - tiez som bola hotova, ked s nou "zacuvali" do takeho (podla mna minipriestoru) - stacilo mi tuto v lyone s riecnymi lodami - ani si neviem predstavit ake to je s obrovskou lodou na mori :sweat_smile:
11. kvě 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek