• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

19. září 2017 
autor
Ahojte holky,

tak jsme zpátky. Všechno bylo v pohodě, cesta tam úplně super, vůbec nic mi nebylo. V česku mi přešly ty nevolnosti, úplně ze dne na den, je to divné že....tedkom už zas můžu jíst jak dřív. Akorát jednou jsem se odvážila na hory a večer jsem začala mít hnědokrvavý výtok a bolelo to, tak jsem se strašně vylekala, ale druhý den to přešlo. Tak doufám, že je vše v poho.
Nakoupili jsme nějaké ty věci a taky knížky, a zítra se musím objednat k doktorovi, tak mám celkem obavy z toho ultrazvuku..nechápu, že mě z ničeho nic tak přešla ta nevolnost!
Jo, taky mi spravila zubařka zuby tak jsem moc spokojená, že už mě nic nebolí..:slight_smile:
a jak se máte vy?
Upřímně musím říct, že se mi domů vůbec nechtěla, ještě bych u našich zůstala aspon tak měsíc! :slight_smile:
Tady zase zpátky do té samoty, no....nevím co s tím..

Jinak Jzfr,
tak jsme přemýšleli, že ten Lyon je fakt kousek, a že bychom se už konečně měli domluvit a stavit se za váma! Můj manžel bude moc rád! Popřemýšlím ještě jestli už tento víkend nebo až ten další, a když tak tak napiš, jestli bys měla čas a chut..:slight_smile:
12. kvě 2008 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Tini tak vo FR musi byt stale vsetko ine ako v inych statoch. Ja som sa docitala ze Den Matiek sa vo vela krajinach po celom svete oslavuje druhu majovu nedelu. Slovaci sa toho drzia tak ako aj mnoho inych krajin. To len francuzi musia byt taki specialni a vsetko robit inak :confounded: Niekedy mi to az lezie na nervy :angry:
Meleri dufam, ze to nie je nic vazne a ze tvoje obavy su zbytocne. Uvidis ze je vsetko ok. Super, ze si si to dobre uzila aj ked kratko. Ale krasne chvile zbehnu vzdy velmi rychlo :unamused:
Hej a tie lode, tak tie co chodia z korziky do Marseille tak myslim ze najvacsia (Napoleon Bonaparte) ma asi 11 poschodi. My stale ked cestujeme, tak vyjdeme na mostik, ked "parkuju". Ja ich tiez obdivujem :dizzy_face: Inak pozerate Nouvelle Star. Tam je ten sympatak Cédric, naozaj sarmantny chlap, ktory pracuje ako kapitan na lodi korzika-kontinent :wink:
12. kvě 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak ten Cedric je od vas Karolinka :wink: ? (sa tam za nim Lio mozno aj prestahuje :grinning: )

Meleri - jasnacka - mozete dojst na vikend (tgeda, ked myslite sobotu a nedelu :wink: ) - lebo nas vikend= stvrtok a piatok :unamused:
tento piatok ku nam pride navsteva a ostane az do utorka (to uz bolo dohodnute mesiace vopred :wink: ) - ale inak by sme nemali mat nic na dalsi vikend v plane

napis mi - kedy je vam lepsie - ci v piatok, ci v sobotu ci v nedelu (v piatok bude doma aj MM - a mozno by spravil aj nieco pod zub :wink: ; v sobotu popoludni tu som iba ja a v nedelu je sanca, ze dojde na popoludnajsiu pauzu z prace na take 2,5hodinky) - takze, podla toho
12. kvě 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
omylom som to odoslala este pocas pisania :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
takze, pe mna bude lepsie buduci vikend (lebo s touto kamoskou sme sa vyse roka nevideli - a to byva tiez vo fr - ale v Parizi - a na konika nechodi :unamused: )
12. kvě 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, no on nie je z Korziky, len tu chodi pracovne :sweat_smile: Z Korziky bol ten Thomas, co vypadol minuly tyzden :sweat_smile:
12. kvě 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
taaak veru som tomu dala :sweat_smile:

idem ja pomaly deti "hodit" do vody a potom chystat veceru (dnes pride MM z prace uz okolo pol osmej - mal rannu smenu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
12. kvě 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, to fakt máte Cédrica na no loďke medzi kontinentom :dizzy_face: žeby som sa niekedy k vám previezla? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ten chalp mi je totiž veeeeľmi sympatický :grinning:

S tým dňom matiek sú fakt úplne mimo, lebo som musia mať všetko inak ako celý svet, nemajú OSN ale ONU, nie NATO ale OTAN, nie AIDS ale SIDA.. no nič.. sú divní a bodka :wink:

Meleri, som rada, že ste si to u vašich užili, len dúfam, že už nebudeš riskovať :sweat_smile: Keď sme boli u našich v horách, tak som sa aj ja nechala nahovoriť na jednu túru, po ktorej som dostala kŕče a doktorka mi diagnostikovala vcestnú placentu, takže trošku viac námahy a mohla som skončiť s potratom v nemocnici :frowning2: Ale malá sa držala ako kliesť :grinning: Inak teraz má nejaké čudné obdobie s blbým zaspávaním - dnes mi zaspala na prse a po ceste do postieľky som sa modlila, aby sa nezobudila a to pri tom už mesiace zaspáva bez problémov a sama...

Inak my sme mali super piknikový a túrovitý víkend - s malou to už fakt začína byť bezproblémové, takže nás ešte čaká veľa piknikov a konečne nejaké túry do týchto nádherných vulkanických hôr :dizzy_face:
12. kvě 2008 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, vitam Ta "doma" :slight_smile: ! S tou nechutou som zazila nieco podobne. Akonahle som sa ako tehotna ocitla na Slovensku, zacala som jest normalne. Mozno to bude tym ze u nas mame ine jedlo. Poriadne rozky, chleba, parizsky salat, horalky,... (super zdrava strava pre tehotnu maminu). Vo Francuzsku som fakt nemohla do seba dostat ani smietku.

Dnes sa konecne konci volno. Niekto by bol mozno rad, ze ma polovicku tolko dni doma ale pre mna to bolo uz prilis. Ked som sama lepsie si poupratujem, navarim. Ale zase mi pomohol s Gabrielom, aspon to bola vyhoda.
:slight_smile: A zajtra ma David narodeniny (30 rokov), tak chystam velku oslavu.

Jasne, ze aj my pozerama Nouvelle Star a aj nam sa paci Cedric. A okrem inych este aj Benjamin :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mojmi nefavoritmi boli Krystof a Thomas.
12. kvě 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,

este raz vam vsetkym dakujem za info -ste velmi zlate :wink:
12. kvě 2008 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak aj my mame predlzeny vikend za sebou, boli sme v Rennes a v St.Malo, bolo tam nadherne. Par odvazlivcov sa uz aj kupalo v mori ale tak to mohlo mat asi tak 15 stupnov no a ja potrebujem aspon 23.

Leni, my ked sme boli dat vybavit pas tak sme sa pytali aj na ten papier, ktory by mi mal dat Franck a tam nam pani povedala ze to budem potrebovat.Tak ja by som to radsej neriskovala.

Tini Alex je krasnucky a jak tak chodil po travniku tak by ti ho aj pokosil :slight_smile: .

Adka my sme dali urobit pas kebyze ideme mimoi EU tak aby sme ho mali. No a letim 5.juna. Skoda, lenze nechceli sme riskovat ze nebude pas a Franck volal v piatok ohladne pasu a tam mu pani povedala ze tym ze teraz boli volna tak to moze byt o nieco dlhsie.
13. kvě 2008 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
hello

vidim ze rozoberate skratky, OTAN a OVNI som aj ja zo zaciatku identifikovala s vyraznymi tazkostami ale kedze pre "OTAN" NATO pracujem uz som si zvykla :grinning:

Bihan a OSN je iba nas slovensky vymysel - medzinarodna skratka je UN :wink: takze nie sme lepsi ako frantici :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak este k tym vyrazom
oni musia mat vélo, ked kazdy pozna bicykel, magnétoscope pritom vsade je video, courriel namiesto e-mail..... :rolling_eyes: a veeeeeeeeeeeeeela dalsich
Ja by som toho Cedrica tiez rada stretla pri jednej traversée :grinning:
Jeej Janka St.Malo je nadherne. Bola som tam sice iba raz ale mam krasne spomienky. A tiez na Mont St. Michel, ten mal nedavno oslavy, myslim 1300 rokov !!! :dizzy_face:
13. kvě 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, vidíš.. to mi ani nenapadlo s OSN... len mi prišlo klasicky divné, že frantíci majú ONU :sweat_smile: :grinning:

Inak mne sa občas podarí povedať, aj keď hovorím po slovensky, že Sára má nad postieľkou mobil (kolotoč).. inak na reunione veľmi nepoužívajú pre telefón výraz "portable" ale GSM

Jajáj... Bretónsko.. tam sa oplatí chodiť hlavne v lete, v tedy sa človeku nechce veriť, že niekto na ten nádherný kút môže nadávať :wink:
13. kvě 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj, baby, zázraky sa dejú.. JY sestra sa rozhodla, že si vezmú s rodinou voľno, keď budeme vo FR, aby sme sa videli.. normálne nechápem, lebo za ten rok, čo tu bývame, nám ani raz ešte nezavolala :stuck_out_tongue_closed_eyes: (tak možno im do toho nakoniec niečo príde, ako keď mali prísť na našu svadbu :grinning:)
13. kvě 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale ono tieto faux amis je celkom sranda ako napriklad milion polskych slov ktore v slovencine znamenaju uplne nieco ine alebo aj medzi inymi jazykmi za vsetky hadam len taka "camera" ako fotak po anglicky :wink:
nehovoriac o ambulancii a ambulace, infuzii a infusion ono to parti ku kulture a my sa na tom s kolegami dost zabavame :grinning:
ja som takychto kulturnych sokov pozazivala ajajaaaaj - napr ked som este robila ako au pair a poslali ma s malou do casina :astonished: kupit sladkosti :astonished: :astonished: samozrejme ze slo o siet supermarketov - no a kto to mal vediet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
alebo uplne cerstve faux pas, ked som prisla sem do prace asi pred rokom a pol som zapocula ako moj sef vyjednaval transport Lima-Lyon pre 4 I profily, klasicky material, dostupne v kazdej zamocnickej dielni navyse tazke ako svina tak vravim kolegovi ci sa oplati ocelove Icka trepat z Peru? Samozrejme ze tie Icka sa dovazaju z mesta ktore sa pise LIMAS a je hned vedla Vifranche sur Saone cize asi 20 Km od nas :grinning: :grinning: :grinning:
no na com by sme sa smiali keby sme vsetci boli rovnaki a hned si rozumeli? :wink: a este co nove by sme v takom svete naucili, mne osobne to celkom vyhovuje :slight_smile:

inak bihan JY sestre prislo nieco do svadby jej brata??? :astonished: neveim si predstavit ze by som nebola na svadbe mojho brata a na druhej strane alova rodina so vsetkymi "blizkymi" clenmi presahuje 50ku a to by bol medyinarodny konflikt keby sme ich nepozvali takze my mame skor opacny problem :grinning: ale zarazilo ma to, uz aj na zacaitku ked si mi vravela ze y jeho strany boli na vasej svatbe iba kamarati, wow :confused:
13. kvě 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lenkaantibes,

jo mám to stejně, sotva jsem zpátky, už sice tu nevolnost nemám, ale prostě mi ty jejich jídla nejedou...tedkom vařím víc jak předtím jen česká jídla. Máš pravdu, prostě to člověku chybí, ty rohlíky, pomazánky, koláče, atd...ale aspon ty pomazánky dělám, a v česku jsem si nakoupila spoustu knedlíků v prášku tak aspon ke svíčkové nebudu muset vařit rýži! :unamused:

holky nevím co tu tedkom moc řešíte, snad se zas dostanu do debaty...:slight_smile:

Jzfr,

no tak nakonec nevím, jestli to vyjde ten víkend, protože jsem nějaká nemocná a nechci abyste to chytli..navíc jsem totálně dolámaná asi budu jen tak polehávat...:(

Karolinko,

dík moc! jinak s těmi svátky, mě nejvíc serou ty Vánoce, ale to tak bylo i v anglii, a navíc já fakt nemám chut to slavit s patnácti lidmi a totálně se přežrat ale prostě mít pěkné vánoce které jsou o něčem jiném než furt o tom jídle! :confused:
13. kvě 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eh, tak nez to doctu

Me na Assedic zapsali i pres to, ze jsem jeste nikdy nepracovala. Pac aby se clovek mohl zapsat na ANPE musi byt zapsanej na Assedic. Taky me nejprv zapsat nechteli a kdyz jsem polozili par doternych otazek, jak to delaji studenti napr. kteri hledaji prvni pracu a tak, tak si najednou pani vzpomnela, ze nedavno zapisovala jednu cesku na PAS! Takze zadna carte de sejour nebo tak! Ale to uz jsem mela po svatbe. I kdyz mi pak tvrdili, ze jsem se mohla zapsat uz pred svatbou :angry:

Pac jsem ted podnikatelka, zazadala jsem o titre de séjour a ti blbci mi ho dali jen do unora pristiho roku a to jsem tu vdana :angry: Navic mi dali Vie privée et familiale (samozrejme az po dodani vypisu z obchodniho rejstriku :confused: ), ktery je pro tiers monde a ne pro cleny EU. Pry jsem mela dostat rovnou Union Européenne a na 10 let! Ale coz, furt se vztekaj, jak maj moc prace, no ja se nedivim, blboni. Jeste ze to muzu zazadat na radnici a nemusim se trmacet na prefekturu. Takze asi tak tady u nas v Bretani.

Cislo SECU mate vlastni i pokud jste pod manzelem nebo pritelem! Nenechte se odbyt!
13. kvě 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano kulicka cislo mame vlastne az na to ze je priclenene k jeho cislu a bez jeho cisla si to moje mozem strcit akurat vies kam :sweat_smile: lebo cislo secu ze identifikacia secu platitela odvodov secu a ked nepracujes na uzemi fr neodvadzas si secu na uzemi fr a tym padom nemas pravo na samostatne konto secu mas sice vygenerovane docasne cislo ktore zacina prislusnym dvojcislom pre docasne cisla ale bez cisla tvojho priatela prakticky nie je funkcne. Rovnako ako nariklad atestacia. Ja ked som mala svoje cislo mala som svoju atestaciu, teraz mam cislo priclene k priatelovmu a atestacia mi bola vygenerovana z jeho cisla kde sa presne da vystopovat na ktore konto secu som pricelennena. pride mi to celkom logicke a ani ma to nehneva. Co je ale pre mna zahada to su tie vase opletacky s carte de sejour? Aky je rozdiel medzi carte de sejour na vie familialle a union europeenne? Podla toho co viem od kelgyne holandanky ta ma taku tu karticku union europeene ale to je vylucne pre krajiny ktorych clenovia nemusia ziadat o povolenie a vyzaduje sa to vraj od clenov tychto krajin ked pracuju vo fr viac ako 3 mesiace ale to bolo asi pred 5 rokmi a vravela mi ze uz si to ani nebude obnovovat nakolko to nie je treba. Tak neviem ci je to to iste, co myslis ty, no a carte de sejour by ti na prefekture mali dat bez akychkolvek otazok, potrebujes na to doklad ze byvas vo fr tz faktury najomneho na tvoje meno, fotokopiu pasu a 2 fotky, to je napsisane v zakone. Ale ako som uz hovorila tato karta nema prakticky ziadny vyznam.
Kulicka a ty si v registr tu vo fr ci v cz? Respektive zivnost mas tu ci tam? lebo aj v tom je velky rozdiel.
13. kvě 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak co to citam ? Petka sa nam uz vratila??? To nejak strasne rychle utieklo, vsak? Co pekneho ste si nakupili a ake knizky???
Ked sa bavite o tom Cedricovi, ja to totizto velmi nepozeram, len MM je obrovsky fanda :grinning: mna rozculuje ta Lio :confounded: ten Cedric to nahodou nie je ten dlhan? On je od nas, z Cannes !!! Pamatate sa na jeho priatelku? Tiez spievala na zaciatku, strasna symposka, mala taky mily televizny chsiktik ...
A tiez ma rozculuje ambulancia a ambulance, trvalo mi, pokym som to pochopila !
Ked tu Bihan pisala o svojej svagrine, tak ta moja je tiez cislo :fearful: na svadbu prisla len preto, ze MM je vsetko zacvakal. Vlani bola pozriet Alexa, kupil jej letenku. Ona aspon doniesla ten baby-cook :grinning: Na 1.narodky sme ju pozvali, neprisla, ani nic neposlala a to jej MM na jej narodky vlani poslal listok na koncert Genesis v Parizi! Teraz na telefonaty neodpoveda, nezavola, raz sa vyjadrila, ze nechce byt v kontakte s rodinou, nechapem... a to mame ist my do Pariza a slubila, ze si vezme 1 den volna a bude s nami, teda nemam zrovna 100 chuti stravit s nou den.

Inak, nase news: vysla nam posledna trojka, takze mame 16 zubkov :grinning: snad si zadne stolicky daju trosku nacas. Vcera sme boli u znamych na obede, som vam pisala, ze pojdeme, tak ja som netusila, ze ona pracuje pre Filmovy festival a uz 8r sa stara o Mela Gibsona, zabezpecuje mu full service !!! Inak sa 'pozna' aj s Anjelinou a Bradom, ale nema ich rada, zato zboznuje Monicu Belluci, ze je uplne skvela, nadherna... :dizzy_face: teeeda, mne uplne spadla sanka, raz sa jej ponuknem, ze jej helfnem s dacim a mozno niekoho uvidim, teda nie ze by som bola nejak extra na americke stars, ale som zvedava.

A nechcem zarieknut, minule som robila masko na smotane a neovladla som sa a dala som si aj ja z tej creme liquide :grinning: aj z hotoveho jedla, aj Alex vypil az 2 glgy HA mlieka a nic :dizzy_face: sme stale vcelku peknucki, panecku, nech uz mame pokoj s mliekom, doma by som mu skusila mozno nejake nase mliecko od 1r... uvidime.
13. kvě 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kuličko,

to je fakt divné..mě to taky dali na 10. let..sice až po půl roce..ale já myslela že tedkom už češi slováci a poláci titre de séjour nepotřebují! to je fakt divné..no jestli to není kvůli tomu že podnikáš? ale to asi ne.. a proč ti tam psali nějakou vie privée..normálně to má být membre de famille? :fearful:

Taky si myslím, že ten Assedic a ANPE je naprd..já tam taky byla a s ničím mi vůbec nepomohli, jenom mi jednou nabídli roznášení letáků, a pár nějakých schůzí které mi přišly naprd...spíš to člověk asi musí zkoušet sám a přes inzeráty. ten ASSEDIC je podle mě dobrý jen když už jsi dělala, že ti pak posílají přídavky.

Jo s tím SECU je to tak! Clověk má právo na svoje vlastní, je třeba si to vydobýt! Prostě mám pocit, že tu úředníci fakt cizince nesnášejí...
13. kvě 2008 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vas docetla.

Nguyen, me prijde, ze tady na prefekture v Rennes proste neznaji zakony.
K te carte vie privée et familiale chteli porad promesse d'embauche, pricemz na letacku "pièces à joindre" nic takovyho nedali :grinning: :rolling_eyes: Tak jsem jim pak narvala ten vypis. Zapsana jsem tady ve Fr.

Rozdil mezi "vie privée et familiale" et "EU" je presne takovy, jak jsi popsala. EU je pro cleny EU a ta druha je pro regroupement familial. Takze bordel, bordel a zasejc bordel. Ale nakrklo me to, pac jsem tady vdana, takze me to meli dat na 10 let rovnou :angry:

S tim cislem mas pravdu, ale ja jen, ze zezacatku mi vsici tvrdili, jak zadny nemam. Tak jsem se ptala primo na Ameli (volala jsem drahou linku) a tam mi rekli, ze az budu na vlastni konto, zadny cislo mi nedaj, ze to bych musela byt zamestnanec a ze prej manzel za me bude porad platit. Tak jsem jim rikala, ze to je divny, pac normalne mi na obchodu rikali, ze si budu platit sama (coz je logicky) no a na Ameli na to nemeli odpoved, ze bych platila vlastne 2x, ale ze prej pokud nejsem zamestnanec nemuzu dostat vlastni cislo. To mi rekli i v lekarne jeste s takovym debilnim prizvukem jako ze co bych jeste chtela, kdyz jsem parazit spolecnosti. Proto rikam, ze mame vlastni cislo i kdyz jsme pod nekym. To az kdyz jsem tam zasla osobne a ptala se jak to bude s tim placenim, tak se na me pan vykulil a pry ze cislo mam a hned mi ho vytiskl, abych ho mohla dat pri registraci.

Ja jsem ten titr chtela hlavne kvuli vlastnimu klidu. Mit ho nemusim, ale muzu. Tak to je v zakone, jenze pokazdy kdyz jsem o nej zadala, tak mi ho nechteli dat a ted tohle : nejdriv mi na recepisé napsali, ze mi prodluzuji ten studentsky z roku 2003 :grinning: :rolling_eyes: a ted, ze mam ten titr jen do unora pristiho roku :angry: Jsou to proste hlupaci.

No nic, za par let si zazadam o obcanstvi a bude.

Akorat nechapu porad to cestovani. Kdyz jsem vdana a mam prijmeni manzela, budu moct vycestovat s mimi sama a bez jakyhokoliv papiru nebo mu musim delat aspon pas?
13. kvě 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ANPE, to je taky kapitola sama pro sebe. Ja padla na konzultanta, kterej mi vylicil krasnou budoucnost :

- ve vasem oboru nic nebylo, neni a nebude. :confused:
- hm, a co mam delat
- ja nevim. :confused:
- dobry
- no vono totiz je to obor, kde lidi jsou v kancelari v teplicku a tak spousta studentu jde delat studia a pak nejsou pracovni mista :confused:
- V duchu : hm dobry, ale ja delala skolu v CR kde byla vysoka poptavka a navic je to obor, co me bavi ze jo. Nebudu delat inzenyra v oboru jen proto, ze to je kancelarska prace. Coz mimochodem neni vubec pravda o mym oboru.
- no ja premejslela o reorientaci
- a co byste chtela
- no ja nevim, neco blizko myho oboru. Treba... ted nevim no, klidne i zacit od piky.
- jee, tak to mi prijde divny, tuhle jsem tu mel pana, co mel bac+5 a chtel delat topenare. Nenachazel praci uz 5 let. No me se to nelibi, nekdo s diplomem takovym a chce brat praci lidem, co nemaj vzdelani. To neni hezke
:confused: :confused: :confused:

Takle jsem s nim mela 2 sezeni a to mi stacilo :confounded:
13. kvě 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kuličko,

tak to je fakt drsné! to byl debil sprominutím!

Já jsem říkala manželovi, že tady v tom našem zapadákově není ani zmrzlina, že bych si pořídila stánek a prodávala zmrzlinu, tak mě setřel s tím, kolik papírů bych k tomu potřebovala, atd....

A ten můj plán s tou assistante maternelle taky nějak uhasl, no musím to poslat ty papíry, ale fakt nevím, jestli budu mít dvojčata tak ještě hlídat cizí děti, to už asi nedám!!

S tou školou je to pitomé...to ti fakt neuznají? Já bych asi zkusila něco na univerzitě, nějaký obor, který se tu uplatní, ale nevím...to jsou celkem blbé rady...

Eště jedna práce je dobrá - žena v domácnosti...bohužel za to nejsou žádné prachy... :slight_smile: to už fakt asi radši toho topenáře...
13. kvě 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pozerám, že tu sa zase rozoberajú staré známe "pobytové tituly" :grinning:
Ten môj je na 10 rokov - Ressorisant UE ou membre de la famille - toutes activités professionelles... priniesla som papiere, o dva mesiace mi došla karta - bez kecov a s poznámkou, že ju vlastne nepotrebujem, ale ak ju chcem pre vlastný pokoj, nie je s tým problém :wink:

Jani, to je celá divná rodina môjho manžela! To, že rodičia sa nechceli trepať na Slovensko, som pochopila.. obaja majú po 60-ke, tak v poho, boli na civilnom sobáši, ale švagriná je proste mimo - najprv tvrdila, že budú šetriť peniaze, aby nás prišli pozrieť na Reunion (mon oeil - určite si mysleli, že Slovensko je povojnová krajina), nakoniec asi dva týždne pred svadbou povedali, že by aj prišli ale potom im zase do toho "niečo" prišlo a dodnes neviem čo.. Tak mali prísť na Reunion, lebo jej priateľ tu má brata, lenže brat sa sťahuje späť do metropoly, takže neprídu vôbec..
Keď sa malá narodila, poslali jej malé jeany a zimné šatočky - doteraz sú v skrini :sweat_smile: Ja sa k nej fakt už nevyjadrujem, lebo tá ženská mi pije krv a nemôžem to spomenúť pred JY, lebo mi je jasné, že ho to trápi...
Neviem, ako ste to vypozorovali vy, ale ja mám pocit, že tu pojem "rodina" veľa neznamená (teda myslím v tých "klasických" fr rodinách, tie vietnamské mi prídu veeeľmi blízke :wink:) Vidia sa tak raz za rok, veľmi spolu nekomunikujú a dať starým rodičom decko na stráženie je takmer hriech!
13. kvě 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

já mám zase svokru na nic...taky pochybuju, že mi bude hlídat děti! To není jako moje mamka, tady jsou lidi chladní jak kámen, nebo se mi to jen zdá, nebo jsem narazila na divnou rodinu.
Můj manžel má vlastně jen matku a pak tetu a babičku, a všichni to tak chladně vzali, a vlastně je ani nenapadne se ozvat nebo že by měli vůbec zájem nás vidět...akorát babička se občas ozve, jestli u ní nechceme poobědvat...
Jinak jeho teta mě odzačátku nesnášela, protože jsem češka, přitom o naší zemi nic neví..nikdy nikde nebyla, sedí na prdeli doma celý život..

Prosím vás napište tu někdo, že má super fr. rodinu, nebo si fakt už budu myslet, že jsou úplně divní!
13. kvě 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Meleri - nevadi, vyliec sa a dohodneme sa na dalsi tyzden - mne je v podstate jedno - ja byvam doma cele dni (na vynimku piatka a stvrtka- to mi treba dat vediet vopred) - ale ked sa ti bude chciet prist - tak prezvon, ci sme doma, ze za pol hodinku ste u nas (teda, ked si oddychnes :wink: )

Bihan - ono taka rodina potesi - mna sa sice z MM strany ponukli - ze mi aj deti postrazia - lenze maju uplne ine priority a celkovy pristup k "vychove", takze ja im sama dobrovolne svoje deti strazit nedam - zatial si vystacime dvaja s MM - teda uz sa stalo, ze svokra bola pri drobcoch (mali asi 3-4 mesiac) , ked sme isli obaja na CAF a raz ked bola svokra hrdinka - tak nas poslala s Benom obch do mesta, ze ona si s detmi poradi - tak ked sa jej bambulka rozrevala - tak ju nesla utisit az do nasho prichodu :unamused: - takze tolko skusenosti mi stacilo - a viem, ze im ich necham na "postrazenie" iba "pod dohladom" -tz, ze MM bude na blizku :grinning:

co sa tyka karty de sejour - tak tu mam - a ohanam sa nou ako obcianskym :grinning: (kedze pas mam este stale na svoje dievcenske meno :sweat_smile: - ja viem, ja som strasna - lenze mne ked nehori za patami (teda pod patami) tak ja sa sama od seba k administrative nedokopem :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
13. kvě 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja tu carte de séjour vobec nemam a ani som nikdy nemala :sweat_smile: Vlastne nam ju vobec netreba, nam je este potrebny permis de travail. Ale aj to sa mi nejako podarilo obist :sweat_smile:
Inak dnes u nas hrozne leje, aj vcera cely den prsalo. A myslim, ze to len na korzike a na juhu FR je tak hnusne. Na severe je vraj krasne. Co uz, musi sa to obcas "obratit" :dizzy_face:
13. kvě 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vietnamska rodina to je skoro ako harakiri u japoncov - rodina az za hrob :wink: ale je to skvely pocit lebo aj ked ma niekdy vedia statocne dopalit - nuz ako aj moji vlastni rodicia co si budeme nahovarat :grinning: su to fakt uzasni ludia prijali ma ako vlastnu co by som nikdy nepovedala pac nie som ani sikmac ani katolik a napriek tomu su uzasni a viem ze keby sa cokolvek stalo mozem s nimi ratat. Chodime tam casto jeho surodenci zas chodia do lyonu plus jeho sesterka ma lyoncana takze sme v kontakte a hlavne kvoli tomu pomeru ze ja mam tak 30 ludi na svadbu a on vyse 50ky nam prislo logickejsie sa brat tu a aj pre moj vlastny pokoj duse, ja som totiz maniak perfekcionista a neverim ze mi niekto pripravi svadbu aku chcem aj ked mu nebudem stale za chrbtom :confounded:

kulicka fandim ti, drz sa a nerozculuj sa zbytocne aj tak to nic nevyriesi :wink:
o par rokov poziadas o dvojite obcianstvo a mozes si uplatnit vsetky prava ktore si zasluzis a zamestnat sa sposobom aby si si mohla platit dane a secu a neboj nic nikomu neberes miestecko v teplucku, myslim ze ani tu nikto nikomu neda nic zadarmo a ak si zasluzis podobne miesto je to preto lebo nejaka firma je o tom presvedcena a nie preto ze ujo z ANPE si mysli to ci ono. Takych ludi si ani netreba vsimat, nestoja za to, ked sa francuzov opytas co je najhosia vec na svete 99% ti povie CAF/ANPE/SECU a to su doma!!!! vsetci dobre vieme ze je to administrativa a k tomu statna takze preco boli vytvorene tieto posty? pre znizenie chomage a neverim ze schopni ludia su au chomage alebo ze su odkazani na podobne povolania tak nech mi ujo / teta z podobnych institucii vylezu na hrb. A ze neznasaju cudzincov ani sa im necudujem polka su arabi ktori ziadaju regroupement familial a odtial rovno au chomage, stvrtka su rumuni co zamorili cele ulice tymi ich desnymi vrzganicami na harmonikach a ten zvysok su inteligentni ludia z vychodu alebo inakade co ich raz dva vopchaju do vrecka, vies ja na ich mieste by som tiez bola znepokojena vyvinom situacie :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, pekne si to zhrnula na konci o tych cudzincoch tu, no je to tak...
Karol, s tym pockom nam to nevyslo, u nas len kropi, ale mraky sa tahaju, skoda, to preto, ze som chcela prist domov opalena ako od mora, akurat mi to moje jemne opalenie vybledne :angry:
Meleri, ja ta nepotesim, Fredova rodina je divna, nechapem tie ich vztahy, ani on nema potrebu ist navstivit vlastnu matku a ukazat Alexa... ale co sa divi, ked sa vratili z Afriky a mal 10r, strcili ho do internatnej skoly, kde byval oproti domu ich pribuznych, nemohol ist ku nim! A ked sa po dlhom case dostal domov na vikend, mama odisla na cely vikned lyzovat. tak ma, co chcela. Nezavola, stale len caka, pokym my zavolame a ja som uz teda riadne dlho nevolala, aj tak sa len bude stazovat, ze dcera jej nevola, MM nechce k nej prist atd. ALe ze ma nove auto a jazdi sama 100 km hrat golf, to je OK, kludne tu moze prist. A minule MM povedala, ze 'tvoja zena' mi uz dlho nevolala, uz aj zabudla, ako sa volam.
Mam s tou rodinou dalsi problem: narodeniny. Odkedy ma poznaju, este mi nikdy nikto znich nezablahozelal. pricom ja im vzdy; pozdrav, sms, alebo som volala svokre zo Slovenska vlani... Nguyen, to sa ti urcite nestalo, co?
Uz som to aj vcera naznacila MM, ze ma to teda dost mrzi, nepotrpim si na dary, ale ide o princip. Ich ani nenapadne sa spytat MM, ze kedy to ja mam tie narodky.
13. kvě 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, som zabudla zablahoželať k zatiaľ maličkému úspechu so smotanou :grinning: snáď sa to bude vyvíjať tým pozitívnym smerom :dizzy_face:

No, mne svokrovci posielajú pohľadnice na narodeniny :grinning: ale zase nikdy nezavolajú sami od seba (teda vlastne ani moja mača :sweat_smile:), ale čo sa mi absolútne nepáči, tak keď volajú s JY, tak ho vkuse buzerujú, aby zavolal svojej sestre, že sa na nás stále pýta a neviem, čo je s nami, ale aby sa ona ozvala, poslala mail alebo čokoľvek, tak to nehrozí :angry:

Jani, druhú vietnamskú rodinu úprimne závidím :dizzy_face:

Ale inak s tou administratívou je to fakt, že aj frantíci majú s nim problémy... inak len taká pikoška - tu v st. clotilde, čo je okrajová časť st. denis sú dva accueil municipal - v princípe ide o to, že tam môžeš vybaviť drvivú väčšinu papierov bez toho, aby si sa trepala do centra - ale tie okrajové centrá sú tu dve, v každom 4 ľudia a keď sme boli malej žiadať o pas, tak sme tam boli jediní.. (zrejme tam majú cca človeka, možno dvoch za deň, ale platia 4 zamestnancov), pričom prefektúra v St. denis na oddelení carte grise a vodičákov mala v piatok doobedu otvorené dve okienka - jedno pre vodičáky, jedno pre šedé kartičky a v čakárni 30 ľudí v rade :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek