• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Je Bihan, vy muzete odmitnout pro dceru -OVA? My mame taky v oddacim listu, ze pripadna dcera bude s ova :angry: a pry si bude moct zazadat az sama az bude plnoleta, ze pry do ty doby bude s -ova :confounded: no uz vidim ten bordel : je, to neni vase dite, pac nema stejny jmeno :rolling_eyes: No jesteze bude mit papiry francouzsky...

Nguyen, ja si taky myslela, ze tu prace bude pro toho, kdo chce. Po 2 letech nezamestnanosti jsem mela hrozny depky, ze jsem teda asi vazne fakt neschopna :frowning2: Ale mam kamose, co taky nemel pracu a to byl francouz, kluk! Takze ono to zas tak jednoduchy asi nebude. No nejvic me nas*alo, kdyz se mi ozval pan, ze by me zamestnal na 3 mesice a pak mozna na dyl jako asistentku chef d'entreprise a neslo to kvuli pracovnimu povoleni :angry: Nebo jsem se byla ptat v supermarketu, mozna by me vzali jenze opet pracovni povoleni :angry: No ted uz ne no, ale zas uz nemam takovy nabidky. Je to fakt bida obzvlast v mym oboru fakt nic neni. :unamused:
No pokud mas nejaky napady kde berou... sice ted pracu mam ale clovek nikdy nevi ze jo.

Ja to tu taky videla zpocatku ruzove : socialni stat. Jenze okolo sebe vidim pripady, kdy nikdo nikomu nepomuze. Napr tu je jeden pan co mu ted vyvlastnej hangar, kterej mu nese 1500 euro duchodu. Az mu ho proplatej, kdyz da tu sumu na ucet o 4% tak mu to prej ponese jen 500 euro mesicne. No a s tim se moc zit neda. No a pac presahuje ja nevim co, tak mu nedaj uz vubec nic dalsiho. My bychom s 500 eurama nezaplatili ani najem! A proc je rada tech, co pracuji, ale bydli v autech, pac nemaji na najem? No ale pak je tu rada takovych jako jste popsali (RMI a pritom impot sur la fortune) :angry:
Takze obcas fakt zurim bezmoci nad nespravedlnostma a pocit, ze na ulici neskoncim pac chci pracovat, uz taky bohuzel nemam :cry:

S tema svatbama na oko : jsem si rikala : jen at prijdou! Vyndam jim z kose na pradlo manzelovy ponozky :grinning:

Ten papir zdravotni prohlidky uz neni povinnej od podzimu lonskyho roku. Ja byla fakt prekvapena, ze to bylo s tema papirama na svatbu strasne jednoduchy. No meli jsme super matrikarku. Jine kamosky s tim mely desny trapeni :angry: Nektere postupovaly jeste podle komunistickejch zakonu! No povazte...
14. kvě 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen ty mas priemerny plat ? :sweat_smile:
14. kvě 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hi hi, Karol, problem je v tom, ze prumerny palt je prumerny a zahrnuje se do nej i poslanci atd. No a kdyz jeden pos*anec vydelava 100.000 euro, tak musi byt mnoho malych SMICaru, aby se z toho vyblil prumerny plat 2000. Taky by se mi libil takovej platik hihi Nebo jeste lip tech 5000 za nic :slight_smile:

Jinak by bylo dobry, kdyby mel kazdy PRIMERENY plat. Jenze to je strasne tezky. Ze strany zamestnance je to 5000 ze strany zamestnavatele 500. :confused:

No Nguyen estli mas prumerny plat tak gratuluju. Aspon neco ze jo :slight_smile:
14. kvě 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, tak som to stihla, uz len malickosti rano a je to, okolo 10.00 nakladame a frcime pre toho nasho znameho, uz ma nachystanu krasnu prirucnu batozinu plnu Alexovyh saticiek :grinning: Vratime sa 29.5.
a viete co? Uplne tak odveci, co ste to tu rozoberali, vyklicili mi tie semienka z minuleho stvrtka, tak sa velmi tesim, femme de menage je poucena, co vsetko ma polievat, na MM sa nemozem spoliehat, vlani nam vsetko skapalo.
Leni, aj ja som robila sl.rodny list na Slovensku, a len tam to trvalo 3 mes, takze ked to mas este cez Pariz, pockas si trosku dlhsie.
S tymi uradmi na SK mam 1 super historku, tu by sa to teda nestalo a MM ziral: doletel v lete pred svadbou na otocku doplnit nejake papiere na matriku, ktore sa zdrzali u fr. konzula, lebo ich schvalne neposlal, pretoze sa mu nepaci to, co nasa matrika pozaduje po cudzincoch, teda dosiel do KE na 1 den, dovtedy bola velka matrika v centre mesta otvorena kazdy den, no vtedy v lete rekonstruovali a prave v ten den neboli stranky! Ale stacilo ist poprosit a bez reci nas vzali a dokonca s poznamkou, ze oni aj ked nemaju stranky, tak pracuju aj pre takych, ako sme boli my. MM ziral a kupil tetuskam taku kytku, aku este v zivote nevideli. Tu nehrozi.
Janka-fr, ked mas cas, najdi si temu o lietani s babatkami, tam sme to vsetko pisali, aj konkretne o sky europe.
14. kvě 2008 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne sa tiez pacilo, ked v CR bol priemerny plat lekara okolo 50.000 Ck, jasne, ved len nas prednosta si nadelil 100.000 odmeny a ja som zacinala prosim s 6000 Ck cisteho :sweat_smile:
14. kvě 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka ja som sa to Nguyen opytala, lebo ak si vsimnes, tak jej jedna posledna veta bola ze sa v robote ulievaju za priemerny, takze som to pochopila, ze ten priemerny ma :sweat_smile:
14. kvě 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
A inak na slovensku je priemerny plat myslim cez 20 tis. Tak by som chcela vidiet kolko ludi na vychode zaraba aspon 12 :rolling_eyes:
14. kvě 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, Tini stastnu cestu nas to caka o tyzden a pol :wink:

Dnes sme boli este podokupovat letne oblecko pre Filipa, a zase som neodolala, ked som zasla do Okaidi :sweat_smile: Krasne vecicky a este mam rada Tape a l oeil. Neviem ci ich mate aj vy v mestach kde sa nachadzate.
Skoro som sa zabudla pochvalit, vcera bol Filipko prvy krat u kadernicky, tak mu ostrihala tie krasne kucerky okolo usiek :frowning2: ale museli sme ho dat aby mu vlasky zhustli. plakal o dusu, a kadernicka nam ho ostihala gratuit, nechcela ani euro :wink: super, nie?
14. kvě 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Adka. Tak ste mali kadernicky "bapteme" :sweat_smile: .
No vy asi fakt vsetky odidete :sweat_smile: dufam, ze sa teda aspon obcas ozvete, aj ked viem ako to na prazdninach pri rodine chodi..... clovek si ani neuvedomi a uz je vecer v posteli :dizzy_face:
14. kvě 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Karolin a ty co? mas dnes volno alebo c est calme? :grinning: kedy vam zacina taka poriadna sezona?
14. kvě 2008 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som dnes robila :sweat_smile: Volno si beriem podla toho, kedy prichadzaju ludia, cize sa mi to teraz este meni. Tento tyzden si vezmem piatok a nedelu. Cez sezonu mam volno tak v strede tyzdna, kedze vikendy mame naprate. Tu kde robim je to este kludne, ale ja uz mam vsetko pripravene, tak mozu dojst. Inak uz citit, ze je uz dost turistov, najma v obchodoch a na cestach :rolling_eyes: . Tiez parkovisko na plazi je uz preplnene. My sme kompletni zaciatkom juna.
14. kvě 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ste ma nepochopili presne to ma rozculuje ze sa ohanaju priemernym platom a malokto ho ma a je mi uplne jasne ze sa tam pocitaju politici a tie spominane kadre a presne na tom narazala ako dieru v SOCIALNOM systeme ale nevadi
netvrdim ze nezamestnani su neschopni tvrdim este raz ze musis byt pripad aby si ostala na ulici, to som narazala na vsetky socialne pomoci ako CAF LOCAPASS a ine davky
sice som zatail este nebola nezamestnana co som skoncila skolu tiez nemam ziadnu istotu ktora by bola porovnatelna s domacimi frantikmi co mi ale pride normalne uznajte keby sme ostali na slovensku tiez by sa nam nepacilo keby kazdy rus ukrajinec ci rumun mohol u nas pracovat a uzivat socialny system
co som ale chcela na margo fr systemu a statu povedat bolo z uhla pohladu objektivneho nie subjektivneho pristahovaleckeho, myslim si ze je tu slusna zivotna uroven - kazdopadne vyssia ako na SK ci CZ v tom hadam so mnou suhlasite
a ano mam priemerny plat, ALE robim 50 hodin tyzdenne, ked sef zaveli do hodiny mam zbalene caky paky a som pripravena premiestnit sa opacny koniec europy uplne sama, zorganizovat sluzobku s ludmi ktorych som nikdy pred tym nevidela, vratit sa a napisat o tom celom rapport pre PDG, okrem toho ked niekto z timu vypadne musim sa za 5 dni naucit je pracu do prichodu nahrady, ked urobim somarinu nesiem si za nu particne nasledky, absolutne nikto neberie do uvahy pripadnu jazykovu technicku ci nebodaj kulturnu barieru ale neboj zacinala som ani nie s polovicou a to som vstavala v pondelok o 4 rano cestovala 250 km a domov som sa vracala vo stvrtok - rok som zila takymto sposom, draheho som videla si 5 hodin do tyzdna potom som sa kvoli tomu aby som mohla mat normalnejsi plat a miesto musela prestahovat do lyonu a navyse som prestahovala aj mojho priatela ktory nechal v avignone CDI dnes pracuje na interime, aby som ja mohla mat "iba" priemerny plat, ale na druhej strane mame prenajaty byt mame auto, nejak vyrazne sa neobmedzujeme a este sa nam podari aj nasporit a tym sa nechcem chvalit lebo mam za to vsetky co ste tu a pracujete alebo ste pracovali ste zili presne takymto v podstate pohodovym systemom zivota chcem povedat ze dvom mladym ludom v Cechach ci na Slovensku s PRIEMERNYM platom a v prenajatom byte by sa asi zilo ovela horsie
mrzi ma kulicka ze si mala problem s pracou a nemysli si ze ja sa nebojim ze stratim tu moju a nebudem si vedeit najst dalsiu alebo ze ochoriem a co ja viem co, len chcem povedat ze ked sa ti toto stane doma dopadnes uplne rovnako ako tumo lebo neviem aky mate v cechach zakon ale u nas na SK musis 3 roky v kuse pracovat aby si mala narok na podporu inak mas len socialku co myslim menej ako 1000 a to si doma, kdez to tu francuz strati pracu a nic vazne sa nedeje, iba tolko som chcela dufam ze som nikoho nenahnevala
dobru noc
14. kvě 2008 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen dakujem za toto obsiazne vysvetlenie :wink: Verim, ze to nemas lahke a ten plat si zasluzis. Ja neviem ci by som takuto pracu mohla robit. Ze napr. sama cestovat na "koniec sveta" za niekym koho nepoznam.... brrrr to nie je pre mna. Cize urcite je tvoja vyplata vysledkom toho, co robis :wink:
14. kvě 2008 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ste sa ale rozkecali :grinning: Jani, podľa mňa si zaslúžiš viac než priemerný plat, ale myslím, že aj to časom bude :wink:

Som zvedavá, s akou veľkou otvorenou náručou privítajú mňa, keď budem hľadať prácu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale je fakt, že som nemala problém zohnať job ako servírka, pracovať 39h, mať ubytko a stravu a 900eur bez sprepitného...

Včera sme boli u lekára, keď som mu povedala, že sa obávam o Sárinu váhu, lebo sa mi zdá, že nepriberá, tak sa len zasmial a opýtal sa, či si robím srandu (teda nebol v tom žiadny výsmech :wink:)... takže sme prebrali 100g za mesiac, čo ma teší, lebo priberá, ale veeľmi pomaly... s tým jej náskokom si to rozhodne môže dovoliť... Navyše sa zdá, že oblečky 86, čo som jej objednala, jej ešte slušnú chvíľku budú veľké :grinning:

Kočky, chcem sa opýtať.. existuje tu niečo ako materské centrum, kam by som mohla chodiť s malou povedzme na hodinku, dve? Nechcem ju priamo šupnúť do creche, to skúsime až v novom školskom roku, ale niečo spoločné, kde sa decká zahrajú a maminy si pokecajú... Ani neviem, koho by som sa mala opýtať, či tu niečo také existuje...
15. kvě 2008 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, za napln prace aku si tu popisala, si myslim aj ja ze si zasluzis vacsi plat. V buducnosti urcite volaco pridaju :wink: .
Bihan, neviem o takom centre. Ale podla mna urcite musi niekde byt. Ked som chodila na predporodny kurz tak tam obcas byvali matky so starsimi detmi. Neviem o com tam kecali, lebo vzdy ked nam zacinala hodina tak akurat odchadzali.

Karoli aj tu je to uz plne turistov. Cez vikend ani neskusam ist do stareho mesta na zmrzlinu, lebo by som sa v dave nepredrala s kocikom. Ani cez tyzden to nie je ruzove, ale ked predsa chcem ist na prechadzku k moru tak pouzivam specialne male ulicky ktore turisti nepoznaju a chodim tade. Zatial este nachadzam lavicku na sedenie pri mori, ale som si ista ze v juny ju uz nenajdem.
Co sa tyka parkovania, tak to je tu rovnake. Vsetci sa ma pytaju ze preco tu nemam auto, ale bol by to fakt zbytocny prepych pretoze by som hladala parkovanie pol hodinu za kazdym. Taky slovak si to nevie ani predstavit, lebo mame vsade siroke ulice a dost parkovania.

Tini za chvilu ide z domu. Budeme jej s Gabrielom mavat z okna ked bude sediet v lietadle :grinning: he he he. Ale asi nas neuvidi... :frowning2:
15. kvě 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ha, ten kun mi ale stve! Mi to vsecko smazal!

Nguyen, jen jsem vysvetlovala, ze jsi urco nikoho nenastvala. Vsechny nas stve, ze normalni lidi nemaj nic a ti, co v tom umi chodit (jako jisti obcane) sedej doma na prdeli a stat (tedy ti, co se cely den drou nekdy i za SMIC) je zivi. Viz den solidarity a tak.

Rikala jsem, zety prasule si teda doopravdy zaslouzis a taky doufam, ze ti brzo pridaj. Takovy podminky.. jejej. My se vidali s mym manzou na zacatku vztahu jeden rok jednou za 3 mesice a pak druhy rok jen o vikendech. A reknu ti : uz nikdy vic! Hruza. No ale jsem rada, ze jste to prekonali, ze ted mate praci oba a ze jste v poho. To je nejdulezitejsi
:slight_smile:

Leni, to aby sis poridila nejakou prenosnou stolicku :grinning: Bidaci turisti! Hi hi

Bihan, tobe jsem psala, at se zeptas na CAF u assistante maternelle, ta by ti mela rict, co mate v okoli za moznosti. Existuji i crèche parental kde hlidaji rodice. Tak hodne stesti pri hledani.

Kun jeden. Radsi si hned tenhle text zkopiruju :rolling_eyes:
15. kvě 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si teda tiez kopirujem, lebo to posielam na 10 krat :angry:
Lenka to ti verim, ze je to u vas hrozne, u nas sa to tiez zacina. My si tiez vieme najst miesta,ktore turisti velmi nepoznaju :sweat_smile: A v meste je to rovnake, pretoze je to uplne malicke centrum a uzke ulicky, no otras. Ja tam autom ani nechodim, lebo to nema cenu. Tolko co sa budem tocit, kym najdem miesto na parkovanie, tak rychlejsie aj pesi zajdem :sweat_smile:
Aj ja zelam Tini stastnu cestu, aj ked si to precita asi az doma :sweat_smile:
15. kvě 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Strasne som sa zasmiala :slight_smile: ked som si predstavila ako sedim na takej rybarskej stolicke pri mori. :grinning:

Ja sa dnes strasne nudim. Len obchadzam kde jake fora a chaty ale nikde ani zivej duse. Gabriel ma dobru naladu, takze len pospava a hraje sa. Poobede sa asi vyberiem na spacir, len vyzera to na dazd tak neviem :unamused:
15. kvě 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute - ja zas iba na skok - znavstevieva sa nam :sweat_smile: (az do utorka mame "reserve" :grinning: )
iba poznamocku - ze janka - na tom poste a za zodpovednost, co mas a pracu vykonavas - by mal byt priemerny plat iba odrazovym!!! - takze verim pevne, ze sa ekonomika rozhybe a ze bude praca kazdeho ohodnotena primerane vzdelaniu, narocnosti a inym faktorom
ked porovnam nejakeho "piiip" za okienkom, co by mal byt v praci 35h tyzdenne (a casto nie su - vlastna skusenost z ANPE) - kde ku svojej praci nepotrebuje vediet nic viac ako tukat do klavesnice a trojtyzdnove skolenie ku PC programu tej ci onej administrativy, ma zlavy na vsetky pozicky a 30% zlavu na renaulty a nejake tie RTT k "dobru" (podla statistik maju fonctionnaires o 70 hodin viac dovolenky ako employees ds public) a stabilitu prac miesta a vyhody pri ziskavani creches a inych veci za cca 1500 - tak si myslim, ze Jankina praca nie je vobec ocenena :frowning2:

dalsi pripad toho ich "faju" v systeme de travail - iste posty su zduplovane (dokari v marseille) - na kazdy post su dvaja, pricom robi vzdy iba jeden a ich mesacny plat na osobu je okolo 4 kil :unamused: a este mi napada - ked raz dosli ku MM do restiky (mimo obsluzneho casu) strajkujuci rusnovodici - ze nech im este daju najest, lebo, ze oni su ubohi - ze boli strajkovat za vyssie dochodky a ulahcenie prac casu na sncf- tak ked povedali, aky maju dochodok (cca 2000€) - tak MM a kolegom spadla sanka, kedze vo fachu sa tolko ani nezaraba (kolegyna MM ma dochodok 650€ a to drela cely zivot v restike) a len tak mimochodom neviem, ci ste zaregistrovali - ked boli tie nedavne nepokoje strekarov - tak bolo spomenute, ze cast z nich nepracuje 35 hodin, ale 25 a pritom beru plny plat!!!!) - takze ked to zhrniem - Janka by mala na svojom poste mat minimalne 2nasobok
15. kvě 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak je to v pytli úplně, volala nám ženská z banky, a vůbec jsem tomu nerozumněla..ale podle všeho jsme 900 v mínusu!! bohužel jsem tomu přesně nerozumněla, nevíte co je to compte chèque....to je jako běžný účet? Nechápu to, tak moc jsme přece neutratili, aby to bylo 900 € v mínusu.... :fearful: :frowning2:

jinak nevím co napsat, nic moc se neděje, tady je zase hnusně a prší, takže jak to vidím tak zas víkend nahovno... :frowning2:

Lenko,

taky se nudím, škoda, že bydlíš tak strašně daleko!
15. kvě 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda ona nám nechala vzkaz na záznamníku, tak jsem to zkoušela několikrát poslouchat, ale fakt nevím co to má být ten compte cheque...
15. kvě 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri - mal by to byt vas bezny ucet, ku ktoremu vam vydali aj sekovu knizku

a tie peniaze v minuse si over - ak mas internetbnking - tak este teraz, aby ste zavolali vasmu conseiller a dohodli si s nim rdv - snad ide iba o nejaku bankovy omyl (tiez sa nam stalo, ze banka zle stiahla peniaze zo seku - ale nakoniec sa to vyriesilo bankovym prevodom)
a neukradli vam niekde bankomatovu kartu?
15. kvě 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

dík!
no volala jsem manželovi, ta ženská říkala, že se to dá vyřešit i přes telefon..tak doufám, že jí volal..on si myslí, že se možná někde ztratil náš šek s výplatou nebo tak něco...

Jo, máme to přes ten internet, ale já nevím ani heslo, ani nic..to všechno dělá manžel, já se přiznám, že nemám odvahu se v tom moc hrabat...

no to neukradli pořád ji mám a on taky, ale fakt jsem z toho v šoku..někdy se nám stalo že jsme měli 200 €, hold těcdh peněz moc není, ale aby to bylo tak moc!! :fearful:
15. kvě 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, nekupovali ste volaco z internete v poslednej dobe? Aj to sa mohlo stat, ze nejaky hacker pouzil Vasu bankomatovu kartu. Inak neviem co je compte cheque.
Svokru tak olupili nastastie len o 200 Euro. V dobrom duchu objednavala Gabrielovi oblecenie z internet a nejaky lupeznik sa dostal k informaciam.

Nuda stale pokracuje :rolling_eyes: Vonku sa mraci, riskovat prechadzku nebudem. Raz som sa tak vybrala ked bolo zamracene a o vlasok som unikla velkym krupom.

JZFR, navstevu Ti v dobrom duchu zavidim. Aspon bude u Vas doma sranda, co nepochybne s dvomi detickami urcite je. Inak cim je Tvoj manzel? Lebo spominas ze doma vyvara a pracuje v restyke.... Ked je kuchar tak to si viem predstavit ake delikatesy doma vyvara :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2008 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lenko,

no já nevím...můj manžel tak nakupuje, ale nevím....ted jsem mu volala, a on říkal, že se o to postará, a nechce o tom se mnou mluvit! :frowning2: tak je to asi hodně špatné...já vím, že jsme v česku koupili knížky, on si koupil oblečení, já pak plavky, ale hodně nás stál ten benzín...ale aby to přesáhlo tolik peněz?

Jo já se taky už dneska musím pustit do úklidu, ale vůbec se mi nechce...ach jo..tady je taky hnusně a už prší..takže ven se mi ani nechce..
15. kvě 2008 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni - ano - trafila si "klincom po hlavicke :wink: :grinning: "
15. kvě 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jéj, tvůj manžel je kuchař? Tak to je super!! a jak jste se seznámili? Někde v restauraci? A nekritizuje tě když vaříš?
to máš stejně super! :slight_smile:
15. kvě 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - k tym materskym centram - urcite su - ja som sa bola pytat v PMI - najprv mi vraveli iba o halte garderie, no napokon (to som bola tusim uz 3x) mi dali letacik z takeho jedneho centra (v priamom centre Minguettes - porovnatelne s Lunik IX) - ze tam mozu ist aj mamicky s detmi kedykolvek a na akokolvek dlho a ze platenie je dobrovolne - teda, ze niekto zaplati, iny donesie kolaciky, ci dzusy ,... - ale este som tam nebola :frowning2:
15. kvě 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie meleri - ja som bola na praxi v hoteli, kde on bol sefom :wink:
vobec nekritizuje- dokonca mi pochvali aj to (co je podla mna) menej vydarene - napr - nie vdy trafim cuisson de steak :unamused: :frowning2:
inak ja som vzdy vravievala, ze sa vydam iba za muza, co mi bude varit (remeslo nebolo podmienkou - kludne by som bola brala aj nejakeho PDG, kt travi volne chvile kuchtenim :wink: :grinning: )
15. kvě 2008 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

tak to je dobré! No můj muž kuchař není a kritizuje a je vybíravý, takže některé jídla vůbec vařit nemůžu...
tak to je super, takové seznámení..no my se zase seznámili v baru... :slight_smile:
15. kvě 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek