• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
My sme sa zoznamili cez internet.
Moj David tiez vari, ale v poslednej dobe sa mu moc nedari. Kupil mixer, tak vsetko mixuje. Napriklad posledne zmixoval provensalsku omacku. Bola sice dobra, ale vzhlad bol strasny! Nedalo sa na to pozerat a jest zaroven.
Inak varim ja, ale zo zaciatku to bolo tazke lebo aj on je vyberavy a napriklad slovenske jedla uplne odmieta.

Tak... a za to ze som sa tu stazovala ze sa nudim, sa stalo nieco co ma zamestnalo na hodinu. Vysla som si na pol hodinku pred dom. Vratime sa s Gabrielom a v byte more! Pracka prala ale hadica z pracky na zemi. Takze tak :angry: Na stastie byvame v dome, takze som otvorila dvere a vodu som zametala von. Len neviem co dedko pod nami :confounded: Nemam odvahu sa ist opytat ci im zatieklo. :sweat_smile:
15. kvě 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, moj priatel nemoze vela slovenskych jedal jest pretoze neje bravcove maso..... a u nas su takmer vsetky speciality z bravcoveho :sweat_smile: A tiez mu nechuti kysla kapusta (teda vsetko co je kysle - uhorky, calamada..) Cize mi toho vela neostava co by som mu mohla z nasej kuchyne uvarit. Ale su predsa jedla ktore mu velmi chutia, najma zemiakove placky, gulas, paradajkova omacka..... :dizzy_face:
15. kvě 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lenko,

dneska je to fakt smolný den! :frowning2: To je dost nepříjemné s tou pračkou, snad ti to brzo uschne.
Jinak s tím mixérem fakt dobré! :slight_smile: Jo francouzi jsou asi všichni dost vybíraví, a nějaké jídlo z jiných zemí jim moc nevoní...já ale zas moc nemusím tu složitou fr. kuchyni..

No je to děs, dneska jsem se fakt zasekla..
15. kvě 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak presne to frci aj u nas - zemiakove placky (ale musim ich volacim naplnit), gulas, a maso na vselijake sposoby.
A co take echt slovenske ako - fazulova omacka, kelovy privarok, sosovicova polievka na kyslo? To u nas nema uspech, uz som si aj od takych jedal odvykla.
15. kvě 2008 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kelovy privarok som robila minule a spapal alebo fazulu, sosovicu zboznuje, takze ma to len na iny sposob :sweat_smile: Ja mu tiez tie placky plnim maskom s lecom :wink: a to sa potom olizuje :grinning: A tiez som minule robila koprovu omacku s varenym maskom a zemiakovou kasou (knedlu sa mi nechce robit :sweat_smile: ) tak to bolo pre neho nieco uplne nove. Lebo nie je zvyknuty na to, ze sa omacka a maso varia zvlast, skor ze sa maso dusi priamo v stave. Chuti mu tiez kuraci perkelt, stroganov (aj ked to asi nie je slovenske :sweat_smile: )
15. kvě 2008 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
My tu mame vlastne taku pestru medzinarodnu kuchynu. Kedze som sa naucila aj marocke jedla varit, tak obcas mame marocke, niekedy slovenske, potom zas francuzke :sweat_smile: Ale dnes napriklad neviem co varit :grinning:
15. kvě 2008 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
fazole byly předevčírem..a měl z toho průjem..:( tak mě zapřísahal, at už to nevařím...já to jedla a nic! :fearful:
Hej tak se přiznám, že ten kel taky moc nemusím, jestli myslíte kapustu...co je sosovice?
Jinak ten můj má rád svíčkovou a knedlíky, a halušky, ale nemám haluškovač, tak dělám chlupaté knedle, a ty mu nechutnají....taky má rád brynzu, ale kde tu koupit?
15. kvě 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sosovica je cocka :wink:
15. kvě 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja tu uz bryndzu ani nehladam, lebo aj tak nenajdem :angry: Ake su to chlupate knedle? A tiez svieckov je mnam mnam. My si tu dnes len chutky narobime :grinning:
15. kvě 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. kvě 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka ty mas na vsetko riesenie :wink:
15. kvě 2008 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmmmm, keby som mala na vsetko riesenie uz je vsetko vyriesene a ani toto forum by uz nepotrebovalo existovat :grinning:

meleri dufam ze si sa neurazila, medzi nami aj ja do nho sem tam kuknem :wink:
15. kvě 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ja sa len tak smejem :sweat_smile: lebo stale hned vysvetlenie z rukava vytiahnes :wink:
15. kvě 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
neurazila!! :slight_smile: spíš se stydím, že slovensky zapomínám! přecejen jsem žila v době kdy jsme ještě byli československo..ale jo, je to vlastně šošovice, jo a tu manžel taky nemá rád...:(

jo chlupate knedle jsou jako halušky, ale jsou to takové velké šišky, k tomu se smaží cibule a slanina a smíchá se s natvrdo uvařeným vajíčkem, je to taky dobré! Manžel jedl bryndzu, moc mu chutná a říkal, že nějaký podobný sýr mají, musím se ho zeptat co to bylo za jméno..

Holky tak jsem z toho dostala pěkný hlad...

néé fakt jsem se neurazila! :slight_smile: :slight_smile: dneska jsem zase nic nestihla...ach jo..
15. kvě 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nie je z rukava to je tvdra drina :grinning:
akurat dnes cely den prekladam zvaracie normy takze original je vo franine a moj technicky slovnik je francuzsko cesky a tak to potom konzultujem s tymto cesko slovenskym slovnikom lebo niekedy je o drzku ale ak sa chcete vazne zasmiat tak mam dva vyrazy ktore som si prelozila fr-cz-sk potom som volala na sk ci to ma nejaky vyznam a ked mi nikto nerozumel bezala som k nam do dielne a spovedala zvaracov aby mi to vysvetli cele od A po Z to som potom znova telefonovala na SK aby mi to povedali odborne po Slovensky a tot vysledok

1. pritomsost solidnych vtrusenin v zvare
2. nominalna apotema zvaru

a to su len take priklady co som si zapamatala okrem toho je tam milion inych ale co som tym chcela povedat ako hovorila jedna nasa vysokolska profesorka ani len svoj materinsky jazyk neovladame dokonale a kto to tvrdi nech mi vysvetli co je to solidna vtrusenia :grinning: :grinning: :grinning:
15. kvě 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen mas cistu pravdu. Clovek ani materinsky jazyk neovlada 100% ved taketo odborne vyrazy kto ma vediet :sweat_smile: Ale inak to je riadna haluz tie tvoje preklady :grinning: :grinning: :grinning:
15. kvě 2008 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ja tú profesorku poznáááám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Faaakt? Vy ste chodili na tu istu skolu? :sweat_smile:
15. kvě 2008 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je to zahul prave som pri deleniach plechov, ty panecku tu je kategorii :confused:
ked si predstavim ze tak pred 4 rokmi som plechy delila na tenke, hrube a hrdzave... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
no nic, dufam ze vy mate dnes vecer zabavnejsie aktivity na plane
Tak my sme tu rozoberali jedlo :grinning: ale to sa tiez nie vsetkym hodi :sweat_smile:
inak lucka som s nou mailovala predminuly tyzden taka bola zlata, ja ju taku nepoznam, vzdy som sa jej bala ako certa :sweat_smile:
15. kvě 2008 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si tu scrapujem dnešnú fotku, lebo malá zase celý deň mrnčala a v telke je futbal :angry: (chýba mi zvracajúci smajlík)

JJ, by som povedala, že sme často v jednej lavici sedeli :grinning:
15. kvě 2008 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nguyen,

tak to jsi fakt dobrá! Takto překládat a ještě přes češtinu! Já bych si troufla na angličtinu ale to jen s dobrým slovníkem..ty jsi dlouho studovala francouzštinu?

Já se přiznám, že na to v posledním půlroce dost prdím..mluvíme pořád anglicky, jen s kamarádkou fr, a to je tak jednou - dvakrát do měsíce...ve škole jsem už měsíc nebyla...nechce se mi tam dojíždět...
15. kvě 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je sranda, cize vy ste uz zo slovenska kamosky :dizzy_face:
15. kvě 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak aby ste pochopili, tá žena je úúúúúúžasná :dizzy_face: V škole prísna ako čert (či som si nevytiahla štátnicovú otázku práve pri nej? :sweat_smile:) ale napriek svojmu pomaly dôchodkovému veku sa vyzná v počítačoch, internete, sleduje všetky moderné výskumy (teda sama sa na nič často podieľa), tvorí knižky... a napriek všetkému dokáže byť odviazaná, keď sa to hodí.. Na jednej hodine som povedala niečo ako "ee" miesto "nie", tak ma nezabudla upozorniť, že jej 4-ročnú vnučku učia, že nehovoríme "ee" :sweat_smile:
15. kvě 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hele ta zpráva co jsem poslala se tu objevila až ted. to je divné... :fearful:
holky lednička je prázdná a já mám tak chut na něco slaného..to je z těch halušek o kterých jsme mluvili..
15. kvě 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ved vravim, ze sme si len chute narobili :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. kvě 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri to co prekladam som v zivote nestudovala a to com studovala 5 rokov som nikdy nepotrebovala prekladat :grinning: zivot je srandista, nic z toho co teraz robim som sa nenaucila v ziadnej skole ale je fakt ze velku cast som sa naucila uz na slovensku to tam ma prisiel hladat moj terajsi sef :grinning:

no ja som s jazykom ako takym problem nikdy nemala, to by sa za mna ta spominana pani profesorka musela velmi hanbit ked vezmem do uvahy co sa s nami nadrela :sweat_smile: ale mam sefa, baby, toho by ste mali pocut - gaskonec a prudky basnik, ja som mu zacala plynule rozumiet asi po troch tyzdnoch :astonished: a toho tlmocit tak to je vyzva!
a chlap ma vlaci po holandsku a do afriky a tak a tam ho musim prekladat do anglictiny a este aj frfle ze ci som to ozaj tak prelozila ako povedal :angry:
on je moj adrenalinovy sport co by som bez neho robila :wink:

ale myslim ze tieto moje preklady by vedel prelozit hocikto kto vie primerne po francuzsky lebo gramatika nula bodov ide tam iba o technicku zasobu a tu sa naucite pozorovanim a kladenim otazok ako ja dnes, urobila som tu taky telefonny ucet ze az :grinning: :grinning:
15. kvě 2008 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty technické překlady jsou hrůza, je to samá past.. dělali jsme to v angličtině na fildě a pěkně děkuju....mě vlastně nic z toho co jsem studovala nebavilo...pak jsem poznala lidi z oboru "vychovatelství" a dodnes lituju, že jsem na to nešla....oni si pak udělali "učitelské minimum" a mohli klidně i doučovat....tohle by bylo aspon praktické..třeba bych tu s tím našla práci, nebo bych si přinejhorším dodělala dva roky..protože to bylo bakalářské..

To máš dost náročné povolání ale asi tě to musí dost bavit, pořád takové vzrůšo! a to jezdíte tak daleko často? to musí být super, poznávat jiné země a tak! Teda gaskoňský přízvuk neznám, to si fakt nedokážu představit, ale manžel tu měl ten film Bienvenu chez les chtis nebo jak se to píše a to byl děs..vzdala jsem to, on se na to dodíval, a říkal že taky neco nerozumněl...
15. kvě 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jestli se nepletu, tak jsi v Lyonu? zapomněla jsem to, promin..
15. kvě 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek