• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Za telefonny ucet si nerob starosti, ty ho neplatis a musi to byt dobre prelozene :wink:

Baby ja mam v mrazaku bryndzu... Uz nejaky ten piatok. Mama mi ju priniesla v marci. Kedze je to nieco co Davidovi nie je vzacne, tak si ju setrim a urobim si z nej asi pomazanku.

Karoli, to mas dobreho stravnika ked mu mozes take varit.
To je fakt haluz ze Bihan a Nguyen su spoluziacky zo skoly! Je nas tu na tomto fore zopar a taka nahoda.

Ja s franinou tiez nula bodov. Neustale len po anglicky s Davidom. Inak vsade vonku sa snazim po francuzsky. Len co sa mi dnes stalo v pekarni... Vzdy som sa tam snazila pekne po francuzsky a dnes na mna pani predavacka vyvalila anglictinu! Chodim tam uz rok skoro kazdy den a ona dnes po anglicky na mna. Neviem ci preto, ze sa naucila ona nejake anglicke vyrazy ci preto ze ta moja francuzstina je desna a neda sa so mnou v tom jazyku bavit :frowning2:
15. kvě 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby inak co ste studovali? Hovorite o studiach ako vas to bavilo alebo nebavilo, a nepisete ze co. Mozno ste predtym pisali, ale nechce sa mi to hladat.
Ja som studovala financny manazment. Manazment aj marketing ma velmi bavia, ale financie neznasam. Vsetko kde sa nachadzaju cisla a nejake obrazce neznasam.
Ale som len bakalar lebo z lasky k Davidovi som zanechala studium. :sweat_smile:
15. kvě 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lenko,

tak to mě nenapadlo ji dovézt a zmrazit....

Jo je to zvláštní jak se takhle sešly, někdo má štěstí.. já tu znala jednu holku ze Slovenska, ale odstěhovala se..ještě na velikonoce mi poslala pohled a od té doby nic..:(

Já mám pekelný český přizvuk, a zkoušela jsem i mluvit tim jejich hrdelním "r" ale prostě mi to nejde, bolí z toho i v krku..do toho ty nosovky...ale zjistila jsem, že když chtějí tak taky rozumí..

Já teda musím říct, že mi volal manžel, a fakt jsme tolik peněz utratili..nechápu to! tak nevím jestli se tam v létě podívám..jen ten benzín stál 500-600 €!!! to už je jak za letenku! autobus stojí 120, ale manžel nechce abych jela autobusem, kvůil dítěti..ale nevim, autobus přece nemůže ublížit..problém je jen ten spánek v noci..

Já studovala Angličtinu a cestovní ruch, taky bakaláře..no a předposlední rok studia už jsem věděla že s ním zůstanu..

No ta paní asi chtěla udělat dobrý dojem, a možná ukázat že ona taky umí cizí jazyk....

No je to těžké ty začátky..třeba za takových deset let už budeme mluvit dobře....
15. kvě 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky tak já končím, už to fakt přeháním...
to je tím stresem z té banky....jak to dokáže pokazit život....
kdybych aspon mohla pracovat na plný úvazek...tak by se to nestalo..ale co to je nějakých 500 měsíčně..prd...

holky už se mi z toho motá hlava a tak končím a jdu se najíst..

no snad se zase zadaří...

ahojte
15. kvě 2008 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No.. u nás to až taká náhoda nie je.. Janke som toľko strkala pod nos môj svadobný a tehotenský album, že sa na koníka nakoniec prihlásila :grinning: (a zároveň na MS :wink:)

Meleri, nestresuje sa... nebude to také horúce..možno vám to len nevyšlo časovo s platom a zase to bude v pohode :wink: My keď sme cestovali na Slovensko autom, tak neviem, či nás to náhodou nestálo viac než lietadlo, ale nedalo sa inak, lebo sme mali milión vecí, sv. oblečenie, mačku a navyše sme to chceli zobrať cez Prahu.. a hlavne sme potrebovali autíčko na Slovensku :dizzy_face:

So JY som sa zoznámila až cez prázdniny medzi štvrtákom a piatakom, takže som si doštudovala, vydala sa a urobili sme si Sáru :grinning:
15. kvě 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som studovala franinu dejepis ucitelstvo rovnako ako lucka - bihan magisterske studium a tiez som spoznala mojho ala medzi 4 a 5 rocnikom, ale ja som to mala kus zlozitejsie ako bihan, ja som totiz 2 mesiace po zoznameni a zalubeni sa stretla mojho vtedajsieho sefa a celz piaty rocnik som robila tlmocniku v jednej strojarskej firme, statnice a diplomku som uraobila len tak mimochodom lebo som uz bola naplno boulot boulot a vedela som ze ucit uz nepojdem a napocudovanie v momente ked som to prestala brat vazne zacalo sa to podobat na dobre studijne vysledky ktore som ani neoslavila lebo som po statniciach utekala do roboty :grinning:
no a s alom to bolo viac nez vazne a nejak sa to zornieslo a raz mi jeden nas klient zavolal sukromne a spytal sa ci teda planujem odist do fr a kedze som si nevedela predstavit ako budem dalej bez ala, povedala som ze hej a chlapik ma skontaktoval s jednym panom ktory o tyzden prisiel na slovensko ma zverbovat, a medzi mojim odchodom zo starej do novej prace som si sotva vydrankala dva tyzdne volna na stahovanie :sweat_smile: za co som neskutocne vdacna lebo ako vas citam asi to s tou pracou naozaj nie je lahke :unamused: ja som mala asi stastie, rozhodne viac stastia ako rozumu lebo tu som bola zamestnana ako tlmocnicka pre slovencinu cestinu anglinu a taliancinu a po dvoch mesiacoch mi hodili na krk cenove ponuky po dalsich dvoch tyzdnoch celu prototypovu vyrobu a od decembra do aprila sme si delili robotu nasej klucovej zamestnankyne s 10 rocnou praxou, uprimne vam poviem: nikdy viac :rolling_eyes:
ale ma to obrovsku vyhodu, teraz ako sa vratila uz vobec nemam pocit ze by som mala vela prace ak viete co tym myslim :grinning: :grinning: :grinning:
a cestujem ako kedy niekedy sa mi stane ze som asi 5 dni do mesiaca doma, niekedy zasa dva mesiace nevyztcim paty z FR takze asi tak
je to skvele, zatial som spokojna, horsie bude ked budeme mat deturence neviem ako to budem riesit ale to je este daleko

boze baby ja vam tu zamorim forum
:sweat_smile:
15. kvě 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri este ti objasnim, ze ja som sa zoznamila s mojim drahym v tom istom hotely ako Janka a este dokonca aj on je sefkuchar :wink: Prisiel tam pracovat ked Jankin drahy odisiel, to je nahoda, vsak? :slight_smile:
15. kvě 2008 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahpjte

my s mojim drahym sme museli ist az do Australie aby sme sa zoznamili :grinning:

Leni no ja som vystudovala zubneho technika, inac ma moja praca velmi bavi a straaasne mi chyba a neviem ako je to tu vo Fr. ci to budem moct robit, pretoze v Sydney som problem nemala aj ked som nevedela ani ceknut po anglicky hned ma zamestnali ale tak australcania su strasne lenivi a pomaliiiii a my slovaci a cesi sme zvyknuti makat.
16. kvě 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja mam vlastne iba hotelku :sweat_smile: Lebo potom som studovala franinu, ale kedze som sa zalubila, tak som skolu prerusila na rok....... a po roku som sa uz nevratila. Aj tak by mi tu bol asi diplom z franiny na nic, ved by ma nedali ucit francuzke deti franinu :grinning:
16. kvě 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze Jani ty si zila v Australii? Aj moj David tam byval nejakych 5 rokov. Ale potom prisiel byvat sem.
Adka, takze aj ty mas kuchara :stuck_out_tongue_closed_eyes: ? A to ste sa s Jankou JZFR poznali, ci aj to bolo nahoda, ze ste sa zisli v hotely?

Karoli, to tak byva ked sa skocal prerusi povacsinou sa uz nikdy nedokonci. Ale nevadi. Ja tiez nelutujem ze som ostala len pri bakalarovi.
Neviem ako u vas na Korzike, ale tu zase "pre zmenu" prsi. Tak uz fakt neviem co so sebou. Unudim sa k smrti. :rolling_eyes:
16. kvě 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chcela som napisat skola :sweat_smile:
16. kvě 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mozno keby mi to bolo na vacsi osoh alebo keby som bola vo vyssom rocniku tak by som ju aj dokoncila, lebo po tych utrapach by som ju urcite nenechala. Ale ja som mala dokonceny iba 1. rocnik a povedala som si : stoji mi to zato, studovat este dalsie 4 roky, mat vztah o nicom a pritom viem, ze aj tak pojdem do FR a ta skola mi tam bude na prd? Preto som to nechala. Kebyze mam za sebou 3-4 roky, tak by som ju urcite nenechala :wink:
16. kvě 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No uvidim, mozno sa este tu na nieco dam :sweat_smile: rozmyslala som o fotografovani, velmi ma to bavi :dizzy_face:
16. kvě 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka ono to bolo tak, ze Janka tam pracovala na jednom hotely v Alpach a ked odisla, tak som tam nabehla ja a este par Slovakov. no a asi po dvoch rokoch tam prisiel ako sefkuchar moj priatel, no a po roku sme spolu odisli :wink: Dokonca aj poznam manzela Janky, on tam robil sefa pred tym ako prisiel moj priatel. tak vidis aka je to nahoda :wink:

Co sa tyka vzdelania, ja mam len hotelovku, chcela som ist na vysku, ale sa mi naskytla prilezitost ist do Alp, tak som neodolala a rozhodla som sa ze sa radsej naucim poriadne francuzstinu, no a nelutujem :slight_smile: a dokonca keby som sa takto nerozhodla, tak by som nepoznala Davida a nemala Filipka :wink: Ale mozno sa este jedneho dna rozhodnem studovat, uvidime.
16. kvě 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taketo nahody zboznujem. :slight_smile: V poslednom case sa mi ich dost stava a ja sa nestacim divit. :sweat_smile: Napr minule na jednej teme nejaka baba povedala, ze ma priatela z Libanonu a ja jej na to, ze moj byvaly kolega je odtial. Asi o pat minut na to mi prisla on neho sms :sweat_smile: a to asi po troch mesiacoch ! :slight_smile:
16. kvě 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni zila som tam len rok a pol ale strrasne sa mi tam pacilo a keby sa dalo tak by som sa tam hned vratila.Pre mna je to tam jednoduche s pracou ale pre mojho priatela je to horsie s jeho profesiou potrebuje ovladat anglinu perfektne aby sa tam zamestnal a kedze sme planovali baby tak sme sa rozhodli ist do Fr. Dalo by sa tam ostat ale neviem si predstavit ze by Franck bol doma s malym :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Inac ja sa teraz tiez nudim, uz som poupratovala cely byt, maly teraz spinka a vonku prsi uz treti den.Ide ma z toho porazit.
16. kvě 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to Ta obdivujem Jani, ja by som tak daleko byvat nemohla od Slovenska. Uz aj Slovensko - Francuzsko sa mi zda dialka.
V ktorom meste ste boli v Australii? Mozno v buducnosti pojdete byvat do Australie. Nikdy nevies.
Mna stale svokra vola na Novu Kaledoniu, lebo svokrovci byvaju tam ale nikdy by som tam nesla. Dokonca neviem ci sa tam niekedy odvazim ist len na dovolenku. Pre mna to je strasne daleko.

Takze sa nudime dve :confused: , lebo tu tiez stale prsi. Aj ja by som mala poupratovat ale nejak sa necitim na upratovanie kedze som vcera vytierala cely byt ked sa "pocikala" pracka.

Jani a co ten kocik, co ste mali pokazeny? Uz je vsetko v poriadku?
16. kvě 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka tak ja by som na tu novu kaledoniu aspon na dovolenku urcite isla. Byvat asi nie, aj korzika mi je daleko, ale cestovanie a spoznavanie noveho sa mi velmi paci. :wink:
16. kvě 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale leni to je uz uplne jedno ci si vo fr alebo na severnom pole podla mna nejakych 500 az 700 a viac uz velky rozdiel nerobi co sa tyka dialky, pozri moj otec je zilincan a prizenil sa do zvolena a svojej mame jazdi zriedkavejsie ako ja k nasim :grinning:

no a nova kaledonia, to je este v poho ale spytaj sa karolinky oni chodia myslim do maroka (sorry karol ak som si kopla krajinu :sweat_smile: ) to je iny kulturny sok a moji svokrovci su vietnamci a maju tam celu rodinu a kazdy rok tam chodia, aj nas to caka :wink: ale ja sa tam naopak vemli tesim :grinning:
16. kvě 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka dobre si pamatas :wink: Chodime do maroka a to ti poviem je to niekedy kulturny sok, ale casto v dobrom zmysle slova. Ja rada spoznavam nieco nove. Inak mam silny zazitok na to, ked sme odisli na lodi zo spanielska a po pol hodine sme boli v inom svete. Vsetko uplne rozdielne, este aj vzduch inak vonia a aj cas sa meni :sweat_smile: Mam na to super zazitky a uz sa opat tesim na dovolenku :slight_smile: To ti verim, ze do Vietnamu sa tesis, vobec tu krajinu nepoznam, ale to je tiez uplne iny svet. A ked tam pojdes s rodinou tak to bude este intenzivejsie, lebo nebudes len v nejakom hoteli ako turisti, ale v skutocnej rodine s tradicnymi jedlami a zvyklostami :dizzy_face:
16. kvě 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani (s Jullianom), prečo ste neostali v Austrálii? Ja by som brala radšej Sydney :grinning: :-P Ako zubná technička by si tu vôôôbec nemusela mať problém (s jedným som chodila :sweat_smile: a hovoril, že práce je dosť).

Ja už to s diaľkou nejako nevnímam :sweat_smile: Našich som rok nevidela, ale zato sa mamča naučila používať Skype a teraz sa na ňu teším viac než kedykoľvek predtým :grinning: Dokonca som navrhla JY, nech si ešte na tie dva roky, čo mu po Reunione ostávajú v armáde, podá žiadosť na ďalšiu Outre-mer mutáciu, ale pochybujem, že by mu to chválili...
Bývať mimo Európy má svoje výhody aj nevýhody - dnes sme si práve skúsili tie výhody a boli sme zbierať "goyavier".. to sú také malé červené bobulky (strašne dobré) a keďže to nerastie pri pobreží, ale v horách, tak sme prešli pár kilometrov medzi bambusmi, cukrovými trstinami, banánovníkmi a stromovitými papraďami, k tomu sme mali nádherný výhľad na hory :dizzy_face: O tom, že som už rok nemala na sebe niečo s dlhým rukávom ani nehovorím :wink:
16. kvě 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som sa raz odvazla na dovolenku do Egypta, a veru som zazila poriadny kulturny sok :frowning2: Od vtedy som si povedala ze hranice Europy neprekrocim. Ale mozno ma fakt Gabriel v buducnosti presvedci a kvoli nemu pojdem. Zatial po tom neprahnem.
Na druhej strane, kulturny sok sa da zazit kludne aj na Slovensku. Raz som bola v malej dedinke pri Terchovej a tiez som odchadzala v soku.

Nguyen, takze mate doma vietnamsku kuchynu? Ci ani nie?

Karoli, chodite do Maroka kazdy rok? Svokra tam bola minuly rok na dovolenke a tiez sa im velmi pacilo.
16. kvě 2008 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni tak to som si ani ja nikdy nevedela predstavit ze by som isla niekam prec zo Slovenska a nakoniec som odisla az do Australie.Byvala som v Sydney, je to sice dialka ale ked som tam bola Slovensko mi menej chybalo ako teraz ked som tu vo Fr. ale to je urcite tym ze tu som v podstate sama a tam som mala strasne vela kamaratov a clovek sa tam nikdy nenudil pretoze sa tam vzdy nieco dialo. Nasi mi velmi chybali ale aspon cez msn sme sa spolu skoro kazdy den videli. Na tvojom mieste by som nevahala a aspon na dovolenku by som tam isla je tam nadherne.
Ten kocik je uz v poriadku akurat vcera som bola pre novu konstrukciu tak dufam ze bude v poriadku.
Uz mame pas a to nas ta pani strasila ze ako dlho to bude trvat.Mohla som ist k nasim skor s adkou prijemnejsie by sa cestovalo, no budem si musiet pockat do 5.juna.
16. kvě 2008 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani ja mam velmi rada vietnamsku kuchynu, obcas ked som este byvala v Ba, sme chodievali do Pezinka do Vietnamskej restiky varil tam jedn pan z vietnamu bolo to vyyyyborneeee. No som si to predstavla tak som si chute narobila tusim tam skocim ked budem v Ba.

Bihan strasne rada by som tam ostala len ako som spominala Franck by tam nemohol robit jeho pracu mozno az za 2-3 roky a planovali sme nasho drobca a kebyze tam ostaneme tak by sme to museli odlozit a to som nechcela riskovat uz len kvoli mojmu veku clovek nikdy nevie a bala som sa ze neskor by to nemuselo vyjst.
i ked obavy boli zbytocne bolo to na prvy sup :grinning: Ak sa ale bude dat hned by sme tam isli.
16. kvě 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nic, ja tiez idem az 4teho juna :unamused: Este sa trosku ponudime vo Francuzsku.
Co ta atestacia? Kedy ju idete vybavovat, ci uz to mate? Nam stale vytrvalo tvrdia ze ju netreba. David sa bol pytat na Marie, odtial ho poslali na pasove a na pasovom na neho pozerali ze aku atestaciu ziada ked ma maly pas. Ze Gabriel uz moze s pasom cestovat aj sam.
Neviem, ci ako tu na juhu je iny system alebo co. Pani tvrdila ze to treba len do arabskych krajin, ze Slovensko je v Europskej Unii a tam netreba.
16. kvě 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni my chodime do maroka kazdy rok, no zatial som tam bola vlastne iba dvakrat :sweat_smile: ale uz sa tesim na buduce. S tym potvrdenim to asi bude, tak ze kym si v ramci EU tak ti to netreba, ale ked chces z EU vycestovat, tak si ho budu ziadat. Lebo ved na hraniciach sa uz nekontroluje, takze jedine ze by im to bolo na letisku treba. Ale ako vravim ostavas v EU tak by to nemal byt problem
16. kvě 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes bol Franck akurat pre pas a ina pani povedala ze bude stacit ked budem mat livret de famille, tak si vyberi :unamused: ale potom ta pani povedala ze ak to chce napisat pre istotu tak nech napise ten papier a oni mu to tam potvrdia na tom pasovom.Leni ides do Ba??Uz sme aj tu eu kartu poistenia boli vybavit
16. kvě 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja byvam v Stupave - to je take mestecko pri Bratislave. Ked si z Bratislavy, tak asi vies kde :wink:
Inak odchadzam z Nice do Viedne a z Viedne potom pride pre mna brat.

Nic tu tie uradnicky nevedia. Trepu dve na tri, co im pride prave pod jazyk :angry:
16. kvě 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmmm ja tiez dialku nevnimam, mam pocit ze svet je relativne maly ale na co by ste ma v zivote nenahovorili to je vesmirna turistika, mam panicky strach opustit nasu planetu, neviem preco asi som bola v minulom zivote nejaky astronaut co sa uz nevratil :grinning: :grinning: :grinning: nehovoriac o transporte mimo nasu maticku zem, ked si predstavim ako mne lepi len v lietadle a to lietam niekokokrat mesacne a asi si na to nikdy nezvyknem :sweat_smile:
16. kvě 2008 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni tak Stupavu poznam pretoze mam odtial kolegu a poznam aj Stupavske dni zela, kazdy rok sme tam isli a dobre sme sa najedli a popili.Vzdy sme skoncili v takej pivnicke v centre na hlavnej ulici neviem ale ako sa vola.

Tak Jani ja by som sa na vesmirnu turistiku tiez nedala ale to len preto ze mam klaustrofobiu a byt tam v takom stiesnenom priestore to by som asi nezvladla, takisto ponorka nehrozi.
16. kvě 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek