• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
Meleri neboj sa este si to brusko uzijes a hlavne ku koncu. Ja som nemala skoro ziadne brucho az do 25 tyzdna, vsetko som obliekla aj rifle ale potom to prislo, brucho som mala obrovske. No a neviem preco by si to nemala dotiahnut dokonca, hlavne si take nic nepripustaj a necitaj take clanky a diskusie ked ti to nerobi dobre.Ja som krvacala v 2 mesiaci ale verila som ze vsetko bude ok a vidis mam teraz maleho nezbednika.

Tini tak ty si teda naozaj poriadne uzivas uz sa aj ja straaaaasne tesim a chystam sa trosku sportovat, chcem chodit na hradzu korculovat kazdy den, tak mozno ked sa vratim, ma Franck ani nespozna. :grinning:
20. kvě 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, jo jo byla to braderie - vide grenier. Ne soldy.A budou dalsi :dizzy_face: takze Meleri i se dvema mimi se da krasne "usetrit" a je fakt ze stat ti prida!

Neboj, uz jsi 10 tt, to bude dobry, riziko spontanniho potratu se zmensuje kazdym dnem :slight_smile: za 3 nedele jste za vodou :slight_smile: Je fakt, ze je spousta holek, co ztratili mimi v 8 ci 9 tydnu, ale je jich i hafo, co tehu pokracovalo vesele dal. Cim min budes stresovat tim lip :slight_smile:
S bruchem si taky nedelej starosti, vzdyt jsou holky na kterych to neni videt cely tehu!

Ju a pohyby! Me se zda ze je citim uz od minulyho patku tzn od konce 14 tt :wink:

Z kamosky si nic nedelej, akorat zavidela hi hi.

Drzim pesticky at najdete cupr jmeno. Mas na to jeste 6 mesicu :slight_smile: a casto prijde samo! Ja muslela na jmena jako David nebo Philippe, ale David bylo zavrhnuto a Filip by se nam tlouklo s prijmenim, ktere zacina na P.

Jani diky za tip, az budu mit chvilku cas (jejda, tak to bude za dlouho!) tak si tam napisu. Preci jen radsi slovenstinu nez anglictinu :sweat_smile: To pro pocviceni!
20. kvě 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, mam dotaz. Prisla mi zdravotni tehu knizka od statu, kde aby mi vyplatili porodny musim kazdy mesic na kontrolu a ta prvni ve 4 mesicich obsahuje rentgen plic :astonished: Jsem nekde cetla, ze tehu se nesmi rentgenovat :confused: Podtupovaly jste ho nektera nebo je to nejaka kravina?
20. kvě 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podla mna to je hlupost o tom rentgene pluc. Ja si tiez myslim ze tehotna zena na rentgen nesmie ist. Neviem co povedia ostatne baby, ale podla mna je to tak.
Kazdopadne sa popytaj svojho gynekologa na to. Ten Ti povie urcite lepsie.
Ja som sice prisla tehotna do Francuzska k lekarovi az v 4tom mesiaci, ale ziadny rentgen som neabsolvovala. Nikto ma nikam neposielal.

Tini, takze mas srandu. A to nic ze je skarede pocasie, o nic si neprisla pretoze tu je uplne rovnako. Sice nie je taka zima ale mraci sa a obcas poprcha. Len sedim doma, alebo maximalne vybehnem okolo domu.
20. kvě 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tak ku kaderníčke a na nechty sa chystám hneď prvý týždeň ako prídem domov :grinning:

Blani, nikdy som žiadnu tehu knižku nemala a na rentgene som nebola, takže to ber ako ďalšiu zastaralú administratívnu debilinu.. a tak isto mi nikto nekontroloval, či som chodila každý mesiac na kontroly.

Babulky s detičkami, ako ste zistili, že vám drobci prvýkrát povedali "mama"? Sára si bľaboce mamama už pár dní, ale určite to nie je pre mňa :grinning: Jééj.. a máme úspech! Včera drobná zbaštila dokopy 200g ovocia a 90g dyne.. táááák sa teším :dizzy_face:
21. kvě 2008 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, k tym menam, ja som mala poriadny problem vybrat chlapcenske meno, chcela som take aby islo k prizvisku a aby aj vo Fr aj na Sr bolo ok. Slovensky Filip sa mi paci ale neznasam toho ich Philippe :sweat_smile: Tu vo Fr su totizto Philippe stari chlapi :angry: a le hlavne je ze na Sk je to ok, preto ze aj tak chceme ist zit na Slovensko :wink:
No a stou Charlotte no coment :sweat_smile: to znie ako Charlotte aux fraises :grinning: Mne sa z dievcenskych velmi paci Sarah a Alizee.

Bihan, gratulujem k prvym pokrokom s ovocim :wink:

My mame tiez radosti, Filip uz opakuje par slov, ked sa pokaka a nestinke na zachod, tak ukaze na plienku a povie "kaka". alebo si zvykol hovorit "quoi? :sweat_smile: ked sa ho niekto daco pyta.
My sa uz pomaly zacina balit, lebo v sobotu uz letiiiiiime na SR.huraaaaaaaaa :wink:
21. kvě 2008 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,

nemate nekdo prosim vas zkusenosti s tim ze mu desaty tyden bylo najednou dobre? Navic mi splasklo i to miniaturni bricho co jsem mela a k tomu i prsa mi splaskla a uz neboli. do tedka bolely jak blazen a najednou utrum;....

mam strach ze to to druhe miminko taky vzdalo....
21. kvě 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri,
ja si uz velmi nepamatam ako to presne bolo ale prsia ma neboleli celu dobu.
Ale pre Tvoj klud, zavolaj lekarovi ze ci by Ta mohol dnes zobrat.
21. kvě 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka tak mne tiez nikto nerobil rentgen a ani nekontroloval ci chodim kazdy mesiac na kontroly.

Meleri mna prsia strasne boleli na zaciatku a potom to preslo tak si myslim ze sa nemusis stresovat ale ako Lenka vravi pre tvoj klud zavolaj lekarovi.

Leni ty si spominala nejaku knihu pre samoukov, mohla by sii mi napisat nazov? By som si ju kupila na Slovensku.
21. kvě 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uz mam aj frizuru :grinning: veselo oddychujem, vy sa mi drzte tam daleko. Pisem velmi duchaplne prispevky, vsak? :sweat_smile:
21. kvě 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No uplne Tini! Nevieme co by sme bez tychto informacii robili :grinning:
Ale to nevadi, aspon vieme ze sa mas dobre a uzivas si dovolenky.

Jani, kniha sa vola: Francouzstina pro samouky + sa k tomu da kupit aj Klic a slovnik.
Ten Klic a slovnik, je vlastne taka mala knizocka kde su odpovede na cvicenia ktore su v knihe. Najprv som vahala nad tym ze ci si kupim ten Klic alebo nie, ze ved David mi to skontroluje ale nakoniec dobre ze som si ho kupila.
Este sa k tomu daju kupit aj kazety, ale tie som nekupila na kolko su to kazety. Keby boli CD tak beriem, lebo niektore cvicenia mas opakovat slovicka, ako na vyslovnost.
Je to od vydavatelstva LEDA. Kniha je zelenej farby. A najdes take knihy aj o anglictine, taliancine, spanielcine, nemcine. Ja mam doma taku aj o anglictine a tiez je super.

Inak uz mi prisla ta europska karticka poistenca. Najprv prisla pre mna na moje meno a uz som sa rozculovala ze samozrejme spravili len jednu a na Gabriela sa vyprdli. Ale dnes prisla karticka aj pre neho. Tak, Jani mozno to pride aj Vam tak.
21. kvě 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni dakujem, skusim si ju pozhanat a tie kazety si tiez nekupim ale ten klic ano, pretoze viem ze na kontroly cas nebude.Ked som chodila do institutu na franinu tak som si tiez myslela ze mi Franck bude kontrolovat ulohy a pomoze mi ale ked prisiel domov tak na ulohy sme absolutne nemysleli(a to sme nemali este drobca). Pomahat mi pomaha s franinou ale to vramci konverzacie ktora aj tak vzdy prejde do angliny :unamused: . Ja mam Leni na anlginu vyborne knihy je to len gramatika ale su naozaj velmi dobre su tri a su aj s cd, ked som bola v Sydney a ucila sa anglinu velmi mi pomohli.

U nas je dnes krasne tak o chvilku ked sa drobec zobudi ideme von.
21. kvě 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Panceku, tu na SK ten kon blbne este viac ako vo FR :angry: Tak bleskom este raz, mame za sebou odber krvi, bolo placu, nakoniec som dala spravit aj na vajecny bielok a budu top robit este dnes, tak mam sancu, ze uvidim vysledky este do nasho odchodu.
Inak si krasne uzivame, stale vonku, s kamoskami a detickami, dnes sme robili stretko u nas doma, to bol bordel !!! to je to, co mi bude vo Fr chybat, no co uz.
Prajem krasny den :wink:
23. kvě 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
malo to byt panecku :grinning: este aj ina klavesnica...
23. kvě 2008 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Tini,

jak se vede?
Já mám poslední den nemocenské, tak jsem ještě stihla vyčistit akvárko, už to fakt potřebovalo chudák...ale i tak, stává se z toho pomalu bažina...

Trochu mě ted bolí záda a břicho, tak si půjdu odpočinout..
23. kvě 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je Tini, to jste tam meli uplnou skolku :slight_smile: Tak si uzivejte uzivejte, Meleri ty odpocivej.
23. kvě 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno holky, jak se vede?
dneska jdu aspon do knihovny, pak oběd a odpo jsme chtěli aspon na trochu delší procházku..a v pondělí už do práce! :sunglasses: už mi to doma lezlo na nervy!
24. kvě 2008 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak se vede? Celkem dobre, dneska jsem mela pracovni sobotu, ale dobrovolne :slight_smile: Akorat jsme se cely dopoledne "sprchovali". To bylo dost neprijemy, jsme samy blato.

A co ten zbytek? Vsici odpocivaji a uzivaji deti a manzelu?
24. kvě 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - taaaak konecne som sa dostala na konika - navstevovali sme az do vcera a dnes som mala klasicky ruky plne deti :grinning: - idem si vas docitat

inak sa mame fajn - boli sme v slovenskom kruhu pocas uplynuleho tyzdna - takze nam bolo super :dizzy_face: - dokonca sme nestihnli ani fr rodinu obtelefonovat (co sa nam inak nestava pacas vikendu :frowning2: )
24. kvě 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - tak to u vas bolo super - tolko drobcov :slight_smile: - uzivaj si este dovcu - potom hodis foto do albicka aka si kocka kockovita (s novou frizurou :wink: )

Blani - pozerala som sa na ten vas ulovok - tak teda bravo - ste to super nakupili a veci vyzeraju byt v perfektnom stave - takze :wink:

Meleri - a u vas ako? - rozumiem, ked ti je sediet doma dlho (najma, ked si velmi akcna a vzdy sportujes :wink: ) - ako mne vravela svokra - tehotenstvo nie je choroba a treba si ho vychutnat :wink: - dufam, ze sa mate dobre a ze lekar na prvom sone skonstatuje, ze babatko rastie do krasy :slight_smile:

Jani - ako si pisala s tou franinou - tak mi je az smutno ko som ja v nej pozaostala - uz neviem ani to, co som volakedy vedela a robim omnoho viac chyb :frowning2: - ono ani niet divu - kedze cele dni kvakam iba slovensky a chudak MM po celodennej praci nema vobec chut ma opravovat a zase ani mne sa nechce sadnut si nad ucebnice :stuck_out_tongue_closed_eyes: (hoci nakupit som si nakupila sned celu sadu z FLE :unamused: ) - vecer sa mi teda nechce uz vobec nic a nieto este ucit sa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
24. kvě 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

včera jsme se krásně prošli podél Rhony, asi na tři hodinky, pak jsme se vrátili zpátky, a byla jsem fakt spokojená...je mi nějak podezřele dobře...ani páteř nebolí tak nevím snad je to miminko v pohodě.

Já jsem si nějak uvědomila, že mě ten Koník nějak už nebaví..chodím tu každý den po 3 měsíce, asi si dám na chvíli pauzu...je smůla, že nemůžem pokecat reálně, protože to psaní mě už fakt nebaví..ráda bych vás všechny viděla, jste skvělé baby...ale co pořád psát už mě fakt nenapadá..

:slight_smile:
25. kvě 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby!

Prajem Vam pekny tyzden!
Tini, Alex je zlaty a je zretelne vidiet odkial prisiel (stupen opalenia). :wink:

Ja mam rusne obdobie, Gabrielovi idu zuby. Vcera som objavila prvy exemplar :sunglasses:
26. kvě 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,

ako to robite ked idete na SK ... mlieko co pojde maly na Slovensku nedostat, aspon si myslim ( Physiolac) a takisto budeme musiet zmenit dojcensku vodu...takze pojdeme nabaleni..ani si to neviem predstavit, treba 3 krabice mlieka a dufam ze ked zmenimem vodu, ze to nebude take vazne...
26. kvě 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mlieko co pije...chybicka se vloudila :slight_smile:
26. kvě 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Webka, my furt kojime, takze take neriesim a s vodou by nemal byt problem, ja mu davam modru Tomu natura, neprevaram a v poho. Dojcenske vody ako Lucka a Drobcek sa maju prevarat podla toho, co pisu na etikete. Mlieko si so sebou musis vziat, ked je nauceny a vyhovuje mu, to je jasne.
Lenka, gratulujem k zubku :wink:
My sme sa prave vratili od babky, teraz perieme, caka ma nakup (piskotky, nase ovocne caje pre mna, a tak pod), vobec sa mi nechce balit a ked si predstavim tu cestu, uz nech sme radsej tam. Nastastie nasi konecne v piatok kupili nove auticko aj s klimou, takze Alexa uz neuvarime :grinning: Hlasia 28-29, ked pojdeme do Viedne.
Alex strasne zle spi, ja uz neviem, zjedol zemiaky s rascou, a tak celu noc strasne prdel a okolo toho plakal...
26. kvě 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, to vies, ze je smola, ze sa nemozme normalne stretavat, ale ja som aj tak rada, ze tu mozrm skocit a hoci len takto ´pokecat´, mne to naopak pomaha.
26. kvě 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

prajem vam pekny tyzden a dufam ze aspon vy mate pekne pocko lebo u nas ma prsat cely tyzden :angry: ...

Leni blahozelame k zubku
26. kvě 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejako sa mi to odoslalo skor ako som dopisala

Jani najhorsie je s tou franinou ze mi stale po anglicky kecame a ked si povieme no odteraz uz len francuzsky tak po 5 minutach automaticky zase anglina :unamused: ...Ja si pozeram franinu ked sm s malym v parku ale tak tebe to nehrozi tvoji drobci su stale v pohybe ten moj pokladik ked ideme von stale spinka a je zaujimave ze vtedy nepotrebuje jest aj 4- 5 hodin ale doma si to paradne skracuje na 2 hodky a hlavne v noci :angry:

Tini tak ty uz ides naspat ako to rychlo ubehlo...no a za chvilku ideme my s Lenkou uz sa neviem dockat
26. kvě 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka-fr, aj my doma stale anglicky, tiez som nejako zablokovana, ale s ostatnymi mi to uz taky velky problem ako na zaciatku uz nerobi, no vzdy mam co dohanat, obcas si kup nejaky casopis a tam si preluskaj nejaky ten clanok... dobre sa mi radi, vsak??? :grinning: Ja robim to iste, mam ich na WC a obcas sa mi podari do nich nakuknut.
A je to sranda, ze deti vonku nepotrebuju jest, aj u nas take bolo.
26. kvě 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek