Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

Cau holky,

žiju ve Fr, od roku 2004, jsem od Lyonu. Pokud jste někdo taky z Fr, tak třeba písněte, bylo by to fajn.. 🙂 Moc nás tady holek není. 😞 Tak doufám, že se třeba někdo ozvete! 🙂 x-) :-N
bihan
17. zář 2007
Ahoj Melori, veľa nás tu fakt nie je 😉
Ja som momentálne na Reunione, predtým sme bývali v Bretónsku...
meleriautor
17. zář 2007
Cau Bihan,

to jsem nečekala, že mi někdo takhle rychle napíše!
Je mi 27, a snažíme se o miminko. a jak ty?
ahoj
webka
17. zář 2007
ahoj meleri,

tiez som vo Fr., cakame s manzelom babatko, rada s vami tiez pokecam 🙂
bihan
17. zář 2007
No, my sme sa dosnažili pred 8 mesiacmi, keď na mňa vykukli dve paličky na teste 😃 Teraz sa snažíme tváriť sa pokojne a čakať na to, čo na nás čoskoro vykukne... Ja mám 25...
Webka, ty si odkiaľ?
meleriautor
17. zář 2007
Cau Webko,

mě to teprve všechno čeká, teda doufám, že se to podaří a budu těhotná. Odkud jsi?
Bihan, tak to už je za chvíli! Ještě jeden měsíc.
No my to zkoušeli dlouho a nedařilo se, tedkom jsme začli s IVF. je to celkem nepříjemne, ale co by člověk neudělal.... 🙂
jzfr
17. zář 2007
ahojte babiky, aj ja som vo Fr - v Lyone uz takmer dva roky.
toto je moj krst v modrom konikovi - no a vidite hned na uvod aj akysi preslap - ani som sa nepredstavila - jzfr = jana z francuzska (hadam som to si to vyzehlila :-N )
meleriautor
18. zář 2007
Cau Jano,

ty jsi z Lyonu? Tak to je supr! Já bydlím asi padesát km. od Lyonu! Slovenku znám jen jednu, jmenuje se Slávka a bydlí v Tournonu, ale tedkom bydlí v Nemecku, nevím na jak dlouho. Jinak já jsem Petra.
mej se pekne!
jzfr
18. zář 2007
Ahoj ahoj ahoj

tak som rada, ze je tu niekto z domova - aj ked je to len cez pc, ale potesi, ze tu nie som sama

neda sa mi velmi pisat, lebo mam na kolenach drobca M - neche sa mu spinkat - len by bol na rukach a taky je nepokojny akoby sa chystal zubkovat (pripravovat na zubkovanie)
takze ak sa neozvem za cely den - tak som babatkovsky zamestnana a k pc sa dostanem predpokladam az vecer, ked si oboch drobcov ulozim do postielok

j 😉
meleriautor
18. zář 2007
Ahoj Jano,

tak to je supr! No, my se na to teprve chystáme, no nevím jistě, jestli to vyjde, třeba nakonec budem muset adoptovat..já se minulý týden setkala s jednou holkou co žije přímo v Lyonu, a bylo to supr. Jo, taky jsem tu sama, mám pár kamarádek jiných národností, ale často se stane, že se odstěhujou, a zkrátka člověk to musí pořád nějak udržovat...ale s dětma je ti určitě veselo! Mě celkem taky, ale chybí mi občas pokecat si česky - slovensky..je sranda, že je tu víc slovenek než češek..znám dvě slovenky, a jednu češku..ale obě dvě jsou už pryč...dobrou noc!
bihan
18. zář 2007
Ja som sa vo Francúzsku nikdy so žiadnou Slovenkou nestretla (teda okrem kamošky, s ktoru sme boli v lete makať 😃)... vlastne blbosť, raz som stretla jeden český párik.. boli na dovolenke...
No a teraz mi to už fakt nehrozí, na Reunione určite niet ani nohy...
Inak mám jednu býv. spolužiačku, ktorá v Lyone pracuje, teraz niekedy sa tam má aj so snúbencom sťahovať...
jzfr
18. zář 2007
ahojte

neviem ako pre vas, ale mne niekedy staci aj to, z viem, ze je tu niekto od nas - aj ked v lyone je mozno stretnut zopar slovanov - najma poliakov

takze sa tesim, ze aj vo fr su nase babenky - pravdaze tym myslim aj reunion a ine dom tom
webka
18. zář 2007
Ahojte,

ozyvam sa az teraz 😉 Ja som zo severu, zima tu je strasna, nikdy si na to nezvyknem... :-| Poznam tu dve super slovenky, casto sa vidime a stretavame, tak aspon nezabudnem po slovensky...

Momentalne s manzelom o dusu diskutujeme o mene pre nase babo, chceme nieco univerzalne co bude obom rodinam zniet " prijatelne" ! No, ale mame este cas 😃
jzfr
18. zář 2007
to verim - vybrat to spravne meno - nie je vobec lahke

ja som volila francuzsku formu mena (kedze zijeme vo fr) - najma kvoli chlapcekovi - kedze ten priezvisko pravdepodobne menit nebude
co sa tyka nasej bambulky aj jej meno sa pise francuzsky, no oboch ich volam po nasom a hlavne zdrobneninami
webka
18. zář 2007
Pre dievca urcite chceme meno, ktore sa bude koncit na " a " . To je moja podmienka a manzel suhlasi 🙂
A pre chlapca - nevieme, ale nechceme typicke francuzske meno, takze vyber bude tazky.
lucija76
18. zář 2007
Ahoj kocky!
Taky se hlasim z Francie 🙂 Z bretane.. Ja myslim,ze cesek a slovenek je tady docela dost,alespon co jsem vycetla na ruznych diskuzich 😉
jzfr
18. zář 2007
mne sa pacili Alexandra - ale tak sa uz vola muzova neter - tak sme nechceli mat dve s ronakym menom a nasa druha neter sa vola Laetitia - ale po slovensky mi to znelo tak divne aj ked samo o sebe sa mi to meno paci
consti
18. zář 2007
webka co třeba Adriana(i když, pokud se to vyslovuje, tak to svádí k chlapecké variantě,že?)? a pro kluka Oliver(Olivier).Jinak vás všechny zdravím, i když nežiji ve Francii, ale v ČR 😉 .
lucija76
18. zář 2007
U nas vyber jmena to byl beh na dlouhou trat 😉 Jsme vybirali az do porodu 😃 Mne se libilo takovych ceskych jmen,ale kvuli vyslovnosti to nebylo mozne. A to same nektere francouzske jmena. Nakonec jsme vybrali "Lea" tesne pred porodem, a druhe jmeno az asi 3 dny po porodu 🙂
consti
18. zář 2007
lucija moc hezké jméno 😉
jzfr
18. zář 2007
Webko - skusali ste na stranke bebe prenoms?
bihan
19. zář 2007
U nás to s menom nebolo až také zložité... dievčenské muselo končiť na -a a chlapčenské s podobnou výslovnosťou v oboch jazykoch... Takže keby to bol chlapček, bol by to Daniel, ale už vieme, že to bude Sára - teda Sarah... to sa viac hodilo k nášmu priezvisku 😉 (do užšieho výberu postúpila aj Nina)...
No a manžel bol taký zlatý... ja som vyberala a on schvaľoval (pretože zo zásady sa mu páčilo všetko, čo som vybrala 😃)
jzfr
19. zář 2007
niet nad sikulky 😉
jzfr
19. zář 2007
Sarah je nadherne meno - super vyber
meleriautor
19. zář 2007
Cau holky,

tak vidím, že se to tu fakt rozjelo!!tak to je supr, jen tak dál!!!
Jinak vám fakt závidím, takové věci zatím řešit nemůžu a možná ani nikdy nebudu....nás si doktor zapsal jako infertilité inexpliquée....ale snad mi tu závist prominete, a budete se se mnou pořád bavit! 🙂 🙂
jzfr
19. zář 2007
Ahoj Peti,

nevzdavaj sa prosim ta - moji fr svagrovci nemohli mat deti vobec (on bol na chybe) - dovtedy vsetky zname techniky zlyhali a potom po niekolkych rokoch a aj niekolkych FIV im ich (a dnes uz aj moj) gynekolog ponukol nejaku novu metodu - s ktorou sa iba viac menej testovalo .............. a dnes maju dve krasne dcery sedem a trojrocnu (su velmi stastni 🙂 )
meleriautor
19. zář 2007
Cau Jano,

dík moc za povzbuzení. Jsem strašně unavená, proto tady deprimuju. Sorry!! 😞
To je krásné, dvě děti, šlo asi o metodu ICSI, máme na to taky jít, je to prý úspěšnější. Tak nevím. Třeba se nám zadaří hned napoprvé. Já končím, jdu něco dělat... 🙂 měj se pěkně.
bihan
19. zář 2007
Jani, dík za pochvalu 😉
Meleri, chcela som ti napísať to isté.. neklesaj na duchu (napriek tomu, že nepochybujem, že je to ťažké)... nevysvetliteľná sterilita sa možno zmení a budeš môcť pridať svoj príspevok do témy "zázraky sa dejú" 😉
tini
19. zář 2007
Ahojte, aj ja sa hlasim k vam, zdravim Bihan a Jzfr, my sa uz 'pozname'. Tiez som zalozila temu 'Francuzsko', ale bohuzial omylom len na SK, dokonca 2 tyz pred Meleri, ale som rada, ze je nas tu nakoniec viac!!! My zijeme 5 km pri Cannes a Alex prave spi, tak mam volno, hura! Dnes sme ochutnali prvykrat mrkvicku,; no to bolo 🙂
bihan
19. zář 2007
Tak si náš našla, Tini? 😉 😃
Mám na teba jednu maličkú otázočku: ako to ty, vysoko vzdelaná osoba určite s bohatým spoločenským životom pred tehotenstvom zvládaš teraz na "materskej"? (a ešte navyše vo Francúzsku :-N)
Ja som doma zatiaľ len pár mesiacov a začínam mať pocit, že mi z toho švihne.. alebo sa to po narodení zmení?
lucija76
19. zář 2007
Tini,mame uplne stejne stare deticky, moje Lea je jen o den starsi x-)

Meleri,hlavu vzhuru,urcite se vam jednou zadari!!! x-)

Bihan,uz 38tt a jeste pohromade??? 😃 To uz brzy vypukne.... 🙂 Uz se tesim na fotecky vasi Sarinky x-)