• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
neboj jani, nebudes uz potrebovat tieto koniny, oni to musia otvorit :angry: a ak nie tak budeme strajkovat ok? :grinning: :grinning: :grinning:
7. pro 2007 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok - len ja na to nemam naturu :sweat_smile:
ako tak hutam - tak mi napada - ze viem aky postih nam mozu dat - financny tak ako vsetko riesili s mojim drahym - ked sa oni klepli a nieco mu zle vymerali - tak samozrejme mu spatne poslali (aj po vyse roku ba aj tusim viac - lebo este tuto sme sa papierovali s miestnymi danami kvoli jednemu bytu, z ktoreho sa odstahoval pred par rokmi a medzitym 3x zmenil adresu :angry: )- ze vsetko musi vratit - a dali mu na to - od 15-30dni - takze aj takto by mohli - ze by sme im vratili vsetky vtedy zarobene peniaze :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2007 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, s tymi vitaminmi to tiez nie je take lahke. My sme brali ACDE, uz neviem nazov toho vyrobku asi 3 mes kazdy den + 1x tyzdenne vitK + fluor zvlast tiez kazdy den, potom asi od 3 mes nam dala spolocny vitD+fluor kazdy den a vit K stale 1x tyz, od 6 mes uz len fluor a vit.D. mis-mas
7. pro 2007 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som napisat (ale predpokladam, ze uz zo skusenosti) vam doslo - ze tie dane ziadali za obdobie - ked MM uz davno byval o niekolko desiatok km dalej - teda aj v uplne inej commune
7. pro 2007 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ku vitaminom - aj ja zamutim vodu - vit k odporucaju iba kojacim matkam - a tak my sme ho brali len spocitku (kedze som davala aj UM - tak vravel, ze aj v UM je zelezo - tak ze nedavat navyse vitaminy)
ADEC sme davali pocas dvoch mesiacov 1x za tyzden - a od vtedy iba "fluoresterol" fluor a vit D (ako som uz pisala - uvidime do kedy?! :sweat_smile: )
7. pro 2007 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mňa porazí.. tak dúfam, že malej nič nechýba, lebo D už dva týždne neberieme... :rolling_eyes: Asi vezmem recept na vakcíny a na PMI zistiť, ako to vlastne je s nami :pensive:
7. pro 2007 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nech ta neporaza, myslis, ze my sme to 'kazdy den' dodrzali? obcas to bolo velmi nepravidelne. Mozno vam ho nedali, lebo tam mate velke slniecko a Sara si ho tvori sama, sice aj tu u nas dost svietilo, podla mna sa D a K ma brat, C a E je otazne. Pre istotu sa radsej spytaj.
7. pro 2007 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den, spachtosi a spachtosky!!! My mame doma frei, sme s Alikom sami, ved je sobota...on prave chrni, je zaujimave, ze nikdy ezabudne, ze je cas ist spat. Po tej vcerajsej kontrole u lekarky sa stale citim ako zbity pes, mne pride normalnejsie mu dat na desiatu ovocie a potom obed ako nic cele dopoludnie a na obed mu dat uplne vsetko: maso, zeleninu a nakoniec ovocie. Celu noc som o tom rozmyslala :confounded: Ved co sa robi u nas? Pravidelna strava, viackrat denne male porcie, a tu jest obcas a vsetko naraz, co sa len da. Aspon ze chrbat sa umudril a viem sa pohybovat bez bolesti.
8. pro 2007 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, C a E ma veľmi netrápia.. stále briem vitamíny pri dojčení, takže by jej nič nemalo chýbať... ale to D ma štve...
My máme dnes taký deň "v pohode".. Inak s tým jedlom máš pravku - u nich je to občas a veľa (viď. trojhodinové obedy a večere :grinning:) Kašli na lekárku, pokojne daj Alexovi desiatu a (ako sa volá gouter u nás? :sweat_smile:) Aspoň predídete obezite :wink:
8. pro 2007 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ved to, C a E sa ani u nas nedavaju, ale vit D sa ma brat ako prevencia rachitidy, hoci urcite vies, ze slnecne ziarenie premiena provitamin D v kozi na vit D, UM su obohatene vit D, spytaj sa na to, a ked mas doma nejaky preparat, tak jej daj, tym nic neskazis, ked nemas, da sa kupit a vola sa to Uvesterol ADEC.
Ja som nebrala nijake vitaminy pri dojceni, snazila som sa 'racionalne' stravovat, mam doma to nase calibrum mami, obcas si dam, ked to mam pred ocami, ale urcite niejak pravidelne. Pravidelnejsie teraz beriem vapnik, kedze nic mliecne nejem, len tvrdy emental.
Asi si myslela 'olovrant', vtedy kojime alebo dojeme jabclka, co ostanu z desiaty,ale cast nezvysi nic.
Vcera som dokonca nasla nejaku brozurku, vzala som si ju z cakarne u gyndosa, ked som este bola tehu a tam som schvalne pozrela to stravovanie, tak fakt, 4x denne a je tam zdoraznene, ze nech navykame dieta na 'spravny' stravovaci rezim: 4x denne. Najviac sa mi tam pacilo, ze na obed: tolko vody, kolko by bolo na biberon, + tolko odmeriek UM + zeleninu (urcite petit pot), zmixovat a dat pit :confounded: Kto by tu, s prepacenim, zbrndu dal do ust??? A ze postupne znizovat odmerky UM a dat viac zeleniny a hura, bude zeleninova akoze polievka do flasky :confounded:
8. pro 2007 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - teraz mi tak napada - ze to oni detickam nedavaju dopoludnia vobec nic a obed az potom o dvanastej?!!!
ved ked budis dieta do skolky, alebo do skoly okolo siedmej rano - ved potom do obeda je este 5 hodin!!!! - ja sama sa stravujem viackrat a nie iba 4x denne
Myslim - ze najlepsie bude - ak budes sledovat Alexov rytmus - ja som zistila - ze dopoludnia mi skor ako za 3,5 - 4 hodiny nezjedia skoro vobec nic - tak po rannom mliecku im davam bud zase flasku, alebo rovno obed - zalezi od totho - kedy vstali (ci o pol piatej, ci o osmej) a tiez od toho, ci su fest hladni, alebo tak akurat - lebo ked su fest tak mi ine ako flasu nechcu - no a potom poobede davame vyzivku, jogurt a flasku - a tiez mi jedia 5x (a ked sa zobudia velmi skoro rano - tak jedia sest krat :slight_smile: ) - no ved ja ich kvoli nejakemu rozhodnutiu niekoho - kto nas vobec nepozna nebudem nervacit a kazit rytmus svojmu dietatu)
aj tak si myslim - ze tento ichrytmus zaviedli kvoli tomu - ze vela deti je fest obeznych a tak sa rozhodli, ze to stopnu takto - aj ked mne sa to moc nepozdava - mne viac vyhovuje slovensky system: ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera a pre dospelych niekedy aj druha vecera :wink:
a na detsku obezitu - by mohli snad odporucit - menej polotovarov a kupenych hotovych jedal, menej televizora a pocitaca a viac pohybu (len ako to sklbit s pracou, so shopingom, s kozmetikou, aperitivom a ......?)
8. pro 2007 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - vcera sa mi podaril skvely husarsky kusok - ked som sa prechadzovala s detmi okolo obeda - tak som si to zamierila na trhy - sice uz balili - ale mne je lepsie tade ist a okuknut aspon daco s mojim dvojkocikom v case - ke uz tam nik neni - lebo inak je to mission impossible :grinning:
no a tak som sa pristavila pri stanku so zimnymi kabatmi (normalne konfekcia - nie taka smelina) a - hned ku mne dobehol taky ujo (vravel, ze ma 78 rokov no nevyzeral na to) a sa mi celkom zapacil jeden kabatik - a ujo - ze ma chut urobit mi "darcek" - a ja ze mam nemam dost na ten kabaik - a on - ze nech mu dam, co mam a ze on mi ho da - tak mam kabatik za cca 75-80 percent ceny - neviem, ci aj vas - ale mna to potesilo (navyse ked som pozerala obchody - tak vacsinou co sa mi pailo bolo hors budget a tento je taky pekny pas par tout :slight_smile:
9. pro 2007 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - pozerala som fotky - co si dnes pridala - no myslim, ze nik nebude moct povedat - ze mala neni Tvoja :wink:
9. pro 2007 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jzfr, to me by to velmi potesilo :slight_smile: I kdyz ja nakupovani obleceni ci bot nesnasim.
9. pro 2007 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som bola velmi rada, ze som ten kabatik nasla - kym som hladala a pozerala obchody - tak sa mi vzdy nieco nepacilo alebo mi nesedela velkost - a tuto - uplne super vsetko - este mi aj padol ako uliaty - takze spokojnost - a aj s tym - ze ma nasiel on a nie ja jeho :slight_smile:
9. pro 2007 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hello

my sme boli tento vikend na fete des lumieres, jani neboli ste kuknut? Bolo to uzasne az na to, ze cestou spat /parkovali sme na part dieu lebo bellecour bol natrieskany/ sme sli metrom pricom sme raz menili linku, tak poviem vam takto saturovane metro som v zivote nevidela, v meste bordel, chodci na ceste medzi autami no strandicka, odhadovali to na 4 miliony navstevnikov + tych 1 200 000 domacich, no bola to zabava :sweat_smile: ale inak nadhera, bolo to krasne

a vyzera to tak ze byt sa nam podrai zohnat skor ako sme cakali a asi aj mimo mesta, co nas po tomto vikende mimoriadne tesi :sweat_smile: tak klopem na drevo aby bol +/- tam kde si zelame a aby sa nam pacil :wink:

no ale padam spat do prace, aj vy mate taky pocit ze pred vianocami sa svet zblaznil? lebo u nas v robote urcite :grinning:
10. pro 2007 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je super s tym bytom - tak nech to teda vyda - aby ste boli uz pekne vo svojom a bez hroziaceho sa prestahovavania :slight_smile:
co sa tyka tohto predvianocneho zhonu v praci - ak toho roku pohoda - ale minuly to bolo na zblaznenie - v praci dala vypoved asi tretina ludi a roboty sa nam kopilo - lebo sme priberali stale nove kontrakty a s tym spojene stovky novych klientov - a teda denne neskutocne vela telefonatov a kedze este sme moc neovladali tie nove kontrakty - tak to slo samozrejme pomalsie a ja navyse som mavala este stale nevolnosti - ale uz je dobre - presli sme tym a tak je fajn :slight_smile:
co sa tyka toho fetu osmeho decembra - tak ten som sa rozhodla raz a navzdy bojkotovat - kvoli tomu - aki su bezcharakterni patroni mojho muza - za styri roky co je v okoli Bellecour - si to fakt odtrpel - napr toho roku za tri dni vydal sam vyse 1200 couverts - a v praci bol od rana od 9 do polnoci - ba aj dlhsie - podla potreby a potom domov tym natrieskanym metrom dosiel az pred druhou :angry: a na dalsi den znovu a znovu a nemali dokonca ani prestavku na jedlo a ani na wc - proste otras - ale patron je velky ludomil - lebo im kazdemu da cca 40-50 €/den navyse (za 15 hodin - ved je to trestne!!!!),- takze ja som na tento fete :angry:
ale inak viem, ze je to velmi pekne
tak nech si da Al potom pozor - najlepsie sa zamestnant niekde uplne mimo tohto fetu
10. pro 2007 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to mas pravdu ale si asi nevybera, zatial robi docasne tu v tej istej dedine kde ja ale uz za tyzden by sa mal presunut do brasserie georges ale nemyslim ze to tam dlho vydrzi, ja ked som to videla skoro som zdochla :astonished: no a potom uvidime :sweat_smile: bude musiet asi poskusat viac modelov kym prejde na CDI
10. pro 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak drzim palce, nech sa postatsti skor a lepsie ako MM - lebo je to tu bieda :frowning2: - vsetci su navela, ze Lyon - mesto gastronomie - a vsetci sa tu pchaju jaternicami a tvaria sa tak hrdo - ze by im ani zastruhany vlas do zadku nevosiel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2007 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caf, ja len taky maly kuk, bola som zvedava, kolko toho stihnem doma, ked si dam pauzu od konika. Vcera sme mali navstevny den, 3 Fra,ncuzi, 1 Srbka a 1 Nemka; (nie vsetci naraz, ale na 3x), akvarko je prec a uz to vonia klavirom...
Inak nic, len akurat teraz som videla foto BIhan, mala je zlatucka a zasnem, co kudia dokazu s digisgpraph.
Jnai, ten kabat by som aj ja brala!
10. pro 2007 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Hlasime se zpet z vyletu :slight_smile: Byli jsme v Alsace,tak jsem se nadychala vanocni atmosfery,ve Strasburgu jsou nadherne vanocni trhy,potkali jsme i mikulase,ochutnala jsem vanocni cukrovi,svaracek,mnam mnam a spoustu dalsich vybornych dobrot :wink: U nas v La Baule totiz clovek ani nepozna,ze jsou vanoce,akorat ze se ozdobi stromecek,ale jinak nic...

Co je u vas noveho? Nejak totiz nestiham docitat :sweat_smile:
11. pro 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak drobci mi chrnia - a aj mna celkom taha - ale asi sa premozem a zvladnem to len kavickou :slight_smile:
Luci - tak ty si si pekne uzivala zimne trhy - joj aj mne sa tak cnie za tou vianocnou atmoskou - ked sa prejdes po namesti - vsade stanky s puncom a varenym vinom - namestie krasne vysvietene a kopec snehu - ja este musim pockat, kym deturence dorastu - a potom aj my pojdeme na vianocne trhy domov k babine :wink:
inak sme si pisali iba o praci, ze?
Nguyen - kedze mne to nedalo - tak som sprtala a hladala - a na CS mam napisane pod membre de famille - toutes activites professionnelle a este dco take V.T.TOTALE - tak sa mi zda, ze som celkom reglo :sweat_smile:
ozaj robite niektora varene vino? ako ho robite - ja len so skoricou , cukrom a klincekom - ak mate iny napad tak napiste - hlavne zo surovin, kt kupim vedla v EDovi :sweat_smile:
11. pro 2007 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr-tak super, tym lepsie pre teba, nemalo by to byt napadnutelne, ale pre istotu by som si to na tvojom mieste pred nastupom do buduceho zamestnania este radsej dala potvrdit na DDTE, pre istotu :wink:
pozri ako vydatej ti s tym uz problemy nebudu robit, tak ci tak tu pravdepodobne ostanes, takze to mas +/- v suchu :grinning:
11. pro 2007 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - vies ako to urobim - sa zamestnam na DDTE :grinning: :grinning: :grinning: - no co - dobre miestecko niekde v teplucku a so slusnym platom a aj iste - no nedoprajeme si takeho to?
11. pro 2007 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
a potom tam pretlacis zakon o tom ze cadre s pohyblivym platom si nemusia kazdy mesiac ziadat opravnenie na vyplatenie 50 euro navyse :grinning: :grinning: :grinning:

zase som tam dnes bola :angry: oni su fakt na hlavu :sweat_smile:

a este si myslim ze im tam rapidne zvysis IQ priemer, lebo sa tam hupu ako koniky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: teda ja nechcem urazat ale tam keby hlupost a nekompetentnost kvitla.....
11. pro 2007 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj Nguyen - to neviem, ci pretlacim - ale ked dojdes ku mojmu okienku - tak kym mi budes dokladovat vsetky papiere k tomu nehoraznemu spravaniu, ze jedna cudzinka z krajiny, o ktorej ani iste nevieme, ci existuje :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: si dovoluje pytat vyssi plat ako maju poctivo strajkujuci zabozruti, tak si aspon poklabosime - ta ne?
ako som napisala ta ne - tak mi napadol jeden vtip - tak ho tu supnem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
V skole
ucitelka: Janko, mas domacu ulohu?
Janko: Ta ne?
ucitelka: Odpovedaj celou vetou!
Janko: Ta nemam :sweat_smile:
:slight_smile:

no proste asi ste uz pochopili, ze ja ku stastiu vela nepotrebujem - aj takyto osuchany vtip mi zdvihne naladu (no za povazenie asi stoji, ze sa smejem sama na sebe, teda svojim vtipom :stuck_out_tongue_closed_eyes:)
no vsak mne to nevadi :grinning:
12. pro 2007 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tie urady... ja si opat asi uzijem svoje. Moja mamka sa snazi, aby som dostavala nejake davky za Alexa aspon doma, ked tu nic nemam, ved kazda korunka je dobra, a ta pani zo socialky v KE aj vyzera, ze chce pomoct, ale je straaasne dosledna a puntickarska a chce po mne opat spustu papierov odtial, zase to bude beh na dlhu trat.
Citali ste? Nejaka matka 3 deti na SK zabila 4-roc synceka sekerou!!! Ja ked teraz citam taketo clanky, tak mi je z toho strasne, aj o tyranych detoch.
Odpisala mi moja lekarka z KE, tak snad vam pomozem ohladom stravy, piskotky a chlieb s normalnym maslom sa moze od 9.mes, cestoviny 2x tyzdenne uz mozme, jogurt biely polo- alebo plnotucny, ziadna umelina, nastruhane jablko, banan. Neviem, ci uvazujete o choditkach, pisala mi, ze neuznava, riziko urazu a zly nacvik chodenia, a kludne uz zacat posadzovat na nocnik, samozrejme este nebude chapat, co to je, ale nech sa oboznami a hlavne pochavlit, ked tam nieco pusti. Zubky cistit po tuhsom jedle vlhkou handrickou, vytriet zubky a dasienka, to je nacvik cistenia zubov, neskor to bude kefka+pasta.
12. pro 2007 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diki Tini - kazda rada dobra - aj ked ja to asi nerobim vsetko uplne tak presne ako odporucaju nasi lekari - ja som tie picot piskotky dala uz ked mali sedem mesiacov - najprv do mlieka a teraz do rucicky - ja som sa nemala s kym poradit doma na slovensku - a tuto som sa pytala u nas v lekarni a vraveli, ze takto mozem - ono je to vsetko strasne ine - je tu trosku ine pocasie a aj klima a to nevravim o Bihan - tam su zas ine veci a v inom case - no len dufam, ze babatam som nijako neuskodila - zatial sa vsetko vyvija velmi dobre - v rodine nie sme alergici - teda moj bracho chvilu prskal, kym sme mali papagaje - ale od kedy sme ich dali prec, tak je vsetko ok
ja uz fakt neviem, comu a komu verit - lebo minule som citala taku statistiku, zevraj Lyon je jedno z desat najcistejsich miest v EU - no pomoc - ked tu vidim tie oblaky smogu - tak ja uz fakt neviem :pensive:

inak choditko ani ja nechcem - MM sice ano - ale ukecam ho - ze do bytu sa nam nevojde (2x) a ze mu pri narazoch mozu zdemolovat tu jeho sklenenu vystavicku s lietadielkami - tak snad popusti - este sa mi paci jedna vec - je to take kombinovane choditko auticko - ma tusim aj ine funkcie ako tlacitko a hombatko a vyraba ho chicco a stoji cca 60€ - tak uvidim, ked nic take nedostanu pod stromcek, tak sa asi vyberiem cez soldy

a k tym strasnostaim co dokazu porobit matky detickam - ja to to fakt nemozem - sice vzdy som bola citlivka, ale taraz s bambuliatkami je to mnohonasobne horsie - necitam tie spravy a prepinam telku - lebo mi normalne prichadza makko
12. pro 2007 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, vidis, este aj konikujeme naraz, teda odpovedame do temy, len mne to dlhsie trva napisat :wink:
12. pro 2007 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som to nemyslela tak, ze teraz ma len ta kosicka pediatricka pravdu, len som chcela poradit zorientovat sa v tom mis-masi. Pretoze moja fr.lekarka piskotky, chlieb, surove ovocie ani pocut, co je dalsi extrem, ale zase cervene hovadzie a mastne maso uz mozme!
To Chicco, to myslis take auticko, do ktoreho posadis prcka a bud ho ty tlacis, alebo on si moze sam pedalovat a ty mu len trosku pomahas alebo uplne paradne pedaluje sam? Lebo toto sa aj mne velmi paci!!! Vraj to ma nejake 4 funkcie.
12. pro 2007 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek